PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT GEHEIMZINNIGHEID ROND HET BEZOEK VAN PRESIDENT DE GAULLE Soekarnoop 10 mei naar N.-Guinea GELDELIJKE TEGEMOETKOMING OESTERKWEKERS Frans staatshoofd arriveert vandaag Chaos in de Franse verbindingen door staking van spoorwegmensen GESPREK OVER SAMENWERKING GEGADIGDEN RECLAME-T.V. Het Rotterdamse Trek naar het mierennest P.T.T.-personeel eveneens tot een staking opgewekt MINISTERS DELEN TWEEDE KAMER MEDE NU 0ESTERPR0EF NIET DOORGAAT Uitkering voorschotten uur 206e jaargang - no. 64 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 16 maart 1963 Directie: F. van de Velde, F. B. den Boer en W. de Pagter. Hoofdredactie: W. Leertouwer en G. A. de Kok Abonnementsprijs Walstraat 68-60, tel. 2355 (b.g.g. red. 3508, adv. 3647/3643); Middelburg. Markt 51. tel. 3841 (b.g.g. red. 2078/3169, adv. 2375); Gol 2911: Zierlkzee: red. tel. 2425. adm. tel. 2094. 0 Adv.pr. 30 ct. p. mm. Min. p. adv. /4,50. Ingez. med. 3 x tarief Kleine adv. (max. 8 regels) 30 ct. p. 1 «..a. uc V cent per week, 8,00 per kw.; franco per post 8.25 p. kw. Losse munmers 15ct. Bureaus: VUMüjgen: (b.g.g. red. 2078/3169, adv. 2375); Goes: Gr. Markt 2, tel. 6140 (b.g.g. red. 78ö£ adv. 5213); Oostourg: teL 2395, Ten^i^nred. tel. snC. adm. tel. o - -I.. O1-, (min. 1,50). „Brieven bur. van dit blad" 25 ct. meer. Giro 369300 P.Z.C.. Middelburg. Wedden op twee paarden Pagina 2 VEILIGHEIDSMAATREGELEN - tijd en plaats van aankomst niet bekend; keuze uit twee paleizen NA AFLOOP VAN HET KAMERDEBAT is belast, heeft al enige dagen geleden via de procureurs-generaal het verzoek naar de politiekorpsen doen uitgaan de hotelcontrole te verscherpen en elke verdachte buitenlander onmiddellijk te melden. President en mevrouw de Gaulle brengen vandaag een kort privé contrabezoek aan koningin Juliana en prins Bernhard. Dit heeft de rijksvoorlichtingsdienst gisteren in een communiqué meegedeeld. Tijd en plaats van aankomst werden uit veilig heidsoverwegingen niet bekendgemaakt. Evenmin werd be kendgemaakt op welk paleis (Huis ten Bosch of Soestdijk) de president en mevrouw de Gaulle het noenmaal zullen gebruiken, eveneens uit veiligheidsoverwegingen. geheimzinnigheid uitbleven: In deze sfeer konden de geruchten niet „een kordon van „Barbouzes" zal de géneraal omringen" „twee volledig verzorgde lunches staan gereed, elk in één van de paleizen, Huis ten Bosch of Soestdijk". De geruchten bleven ook na het com muniqué aanhouden. „Nee", zei de rijksvoorlichtingsdienst, „de tyd en plaats van aankomst nocli de keuze van het paleis kunnen wjj openbaar maken". Maar voorzichtig gaf men te kennen, dat de beschermende maatre gelen niet zo spectaculair zullen zijn als werd aangenomen. Inderdaad waren er twee zelfstandige draaiboeken samengesteld; één voor elk •aleis, zodat ook de hofhouding tot et laatste ogenblik geen geheimen kon prijs geven aan eventuele belagers van de O.A.S. Gezien het privé-karakter van het bezoek achtte men het bij de lucht macht niet aannemelijk, dat straal jagers het Franse vliegtuig zouden moeten begeleiden, maar wel zou men op de bases paraat zijn voor eventualiteiten. Dat de president van het vliegveld per helikopter naar het paleis zou vliegen, noemde men niet onwaarschijnlijk. De rijksrecherche, die in Nederland met de veiligheid van het Koninklijk Huis President Soekarno zal op 10 mei een bezoek brengen aan Nieuw- Guinea, aldus verneemt het A.N.P. van betrouwbare zijde. I?e Indone sische president zal worden verge zeld van 10 ministers en 15 ambas sadeurs uit Djakarta. Het bezoek zal waarschijnlijk 3 of 4 da gen duren. Het is nog niet tot in details geregeld. Behalve Hollandia zal de pre sident met zijn gezelschap Merauke be zoeken en waarschijnlijk ook Biak en Seroei. Vrijwel alle 200 Nederlanders, die in dienst staan van de „Untea" hebben in tussen reeds een schrifteiyke aanzeg ging van ontslag ontvangen. De ontslag data zjjn verdeeld over de 2e helft van maart, de laatste vallen op 3 april. Slechts enkele Nederlanders blijven ook na die datum nog in dienst van de „Un tea". Intussen zal deze maand het aan tal Indonesische ambtenaren in dienst van de „Untea" worden vergroot var 1200 tot 1500. Verder zijn er nog 80 in ternationale ambtenaren op Nieuw-Gui- nea, de eersten van hen zijn echter ook al vertrokken. Naar schatting zullen er bij de overdracht van het bestuur aan Indonesië op 1 mei nog 15 van hen over zijn. Het is de bedoeling, dat alle Neder landers Nieuw-Guinea dan reeds zullen hebben verlaten met uitzondering van de Nederlandse vertegenwoordiger er een assistent. Zij zullen op 1 mei ver trekken. Zondag nieuwe Franse kernproef Frankrijk is van plan om zondag in het Hoggargebergte in de Sahara een onder grondse kernproef te nemen, zo is gis teren van doorgaans welingelichte zijde in Parijs vernomen. Volgens „Le Monde" zal dit de achtste kernproef zijn van Frankrijk. In de Sahara zijn tot nu toe vier boven- Tondse proeven genomen. Van officiële ^ranse zijde is slechts een ondergrondse proef bekendgemaakt. In het gebied v .n de Hoggar zouden- er echter nog meer zijn genomen. De trek van het platteland naar de grote steden is geen nieuw verschijnsel. Al 150 Jaar Is deze trek aan de gang, en wat opmer kelijk is: de laatste tjjd vooral in de ontwikkelingsgebieden. Op pa gina 11 een uitvoerig artikel over do groei der steden en de proble men die deze groei met zien mee brengt. Voorts in dit twintig pagina's tellende nummer: Pagina 2: Rotterdam juicht Sloe- en Kanaalplannen toe; voltooi ing promenade Breskens; Pagina 3: de politiek van presi dent de Gaulle en de show van Max Heymans. Pagina 4: Vreemd spaarverhaal zou diefstal 700 moeten dek ken. Pagina 5: Kerkdiensten. En in het zaterdagnummer „Trelc naar het mierennest", op pagina 11. Pagina 12: Hans War ren bespreekt ,.De wilde groene geur", van Bep vuyk en M. P. de Bruin wijdt een artikel aan P. C. Boutens, die donderdag jl. twintig jaar geleden overleed. Op pagina 13: „De zee nadert". Een streekverhaa l geïllustreerd door Jac. Princeover Piet Faas t Cadzand, die er met zijn hotel op de uiterste duinrand kon slaan en het derde artikel in on ze- serie Beroemde Primadonna's. Pagina 15: „De kerken en de Mritilsnhn.'n'ni'F' m p>t /tp.n nrtHrpl kerken" over de hereniging van de .Anclicaanse en Methodistische k'erlc. Op pagina. Hl: Een artikel over David Livingstone, de ont dekkingsreiziger clie na 150 jaar nog niet vergeten is cn enkele no- litie^ rond liet. t.v.-reclame debat.. Op pagina 17 de Kroniek van Zwin tot Zijpe en de fotopagina )op pagina 18. Mevrouw Kroesjtsjew, echtgenote van de Russische premier, als gastvrouwe tijdons een ont vangst van de dames van buiten landse ambassadeurs en gezanten in Moskou. Zekerheid Maar algemeen werd aangenomen, dat de mate van geheimzinnigheid over de aankomsttijd en de plaats van de lunch, voldoende zekerheid gaven tegen een beraamde aanslag op het Franse staatshoofd. „Wij hebben geen risico's willen nemen", was het commentaar van een hoge politie-autoriteit. Uit het communiqué van de rijksvoor lichtingsdienst bleek, dat aan het noen maal met koningin Juliana, prins Bern hard, president en mevrouw de GaUlle zullen aanzitten, de prinsessen Beatrix, Irene en Margriet, alsmede de direc teur van het kabinet van de president, G. Galichon en mevrouw Galichon, de; adjudant van de president, kapt. ter zee F. Flohic, de ambassadeur van Frankrijk in Den Haag, graaf De Crouy-Chanel met zijn echtgenote, de minister van buitenlandse zaken, mr. Luns met zjjn echtgenote, de Neder landse ambassadeur in Frankrijk, mr. Beyen en echtgenote en de directeur van het kabinet der koningin, jhr. mr. W. F. Röell en mevrouw Röell. Voorts een aantal leden van de hofhouding. In Caïro zijn besprekingen begon nen tussen de regeringen van de V.A.R., Syrië en Irak om de fun dering te leggen van de voorge stelde ujiie tussen deze drie sta ten. Op de foto v.l.n.r.: de Syrische vice-premier Nihad el Kassein, president Nasser van de V.A.R. en de Iraakse vice-premier Saleh al Saadi, in het presidentiële - pa leis in Cairo. Zaak Berkelse arts op 23 april voor de Hoge Raad Op 23 april zal do Hoge Raad behan delen het cassatieberoep van de Berkel se arts J. F. A. M. O., dio door het ge rechtshof te Leeuwarden tot levens lange gevangenisstraf is veroordeeld wegens moord op zyn medegevangene A. L., gepleegd op 4 februari 1958. In deze zaait zal het beroep worde,n toege licht door de Haagse advocaat mr. F H. Piket. De gegadigden voor de concessie voor reclame-t.v. zullen na afloop van het kamerdebat over de tele visienota in overleg treden om de praktische uitwerking van een bundeling van hun organisaties in een orgaan te bespreken, teneinde deze bundeling tot stand te bren gen. In Amsterdam vergaderden gisteren de N.\'. O.T.E.M. (Onafhankelijke Televisie Exploitatie Maatschappij) i.o., een groep tijdschriftuitgevers, de N.V. C.T.M.Nï.o. (Commerciële Televisiemaatschappij Ne derland), de Stichting Televisie Neder land (T.V.N.), de N.V. Maatschappij voor Televisie Reclame (T.E.R.) en het t.v.-syndicaat voor het Nederlands film en bioscoopbedrijf, allen direct of in direct betrokken by een concessie-aan vraag ter verkrijging van zendtijd by het tot standkomen van een tweede t.v.- net in Nederland. Niet aanwezig waren drie andere cessieaanvragers, te weten de groep van 47 dagbladen, de Nederlandse Televisie Stichting en radio-Veronica. Namens de aanwezige groeperingen werd medege deeld, dat aanleiding tot de bespreking was het door de beide staatssecretaris sen gestelde In de nota naar aanleiding van het eindverslag inzake reclametele visie d.d. 7 februari: „De ondergetekenden stellen er ech ter prijs op te verklaren, dat naar mate de bereidheid tot samenwerking bij de diverse gegadigden groter is, tot zelfs in die mate, dat zij kunnen opgaan in één orgaan, deze omstan digheid ook naar die mate een posi tieve factor zal vormen bij de uit eindelijke beslissing aan wie de zend machtiging ware te verlenen". De vergadering van gisteren heeft ge leid tot de volgende uitspraak: „Alle aanwezigen van mening zijnde, dat een bundeling gewenst is van organisaties, die beogen te komen tot oprichting van een onafhankelijke programmamaat- schappij, als bedoeld in de nota reclame televisie, verklaren, dat zij bereid zijn na afloop van het kamerdebat in over leg te treden om de praktische uitwer king van een dergelijke bundeling te bespreken, teneinde deze tot stand brengen". „Daarbij zullen uiteraard desiderata door eventueel door de regering verder noemen gegadigden is hierby inbegre pen". Enorme verkeersopstoppingen op de wegen Door de 24-uursstaking van de meer dan 300.000 man spoor wegpersoneel, aangesloten bij de vier Franse spoorwegvak bonden, werden de verbindingen in Frankrijk gisteren in een vol ledige chaos gedompeld. Het donderdagavond uitgegeven stakingsparool werd vrijwel volledig opgevolgd. De treinen, die om vier uur 's morgens, het beginuur van de staking, onder weg waren, reden in de meeste ge vallen door tot het eindpunt van hun route, terwyi ook enkele internatio nale treinen en treinen op lange bin nenlandse trajecten bleven rijden, zy het dan in de meeste gevallen met zeer grote vertraging. Voor het ove rige echter was de chaos vrywel vol ledig. Door het uitvallen van het buurtverkeer bij Parijs, waarvan dagelijks duizen den forensen gebruik maken, ont stonden op de wegen naar en in de hoofdstad enorme verkeersopstop pingen, terwijl de metro, de onder grondse spoorweg van Parijs de stromen van passagiers nauwelijks kon verwerken. Ook de telefoon dienst ondervond moeilijkheden door de tallozen, die hun werkgevers wil den opbellen om te vertellen dat hun werk niet konden bereiken. Protest Deze 24-uursstakiug was bedoeld protest tegen het besluit der regering om de eisen van het spoorwegper soneel tot hogere lonen en minder ar beidsuren voor te leggen aan de com missie van „wijze mannen", die de lonen in de staats- en genationali seerde bedrijven en diensten zal moe ten bestnderen. Hierdoor, zo vr< de spoorwegmensen, zullen de om handelingen over hun eisen, die thans via een speciale gemengde commis sie worden gevoerd, in het gedrang komen. Als gevolg van deze staking gingen geheel Frankrijk gisteren ongeveer 600.000 man personeel van de staats- engenationaliseerde industrieën er diénsten niet aan het werk. Steun De 240.000 stakende mynwerkers kregen gisteren de steun van de Franse kar dinalen en bisschoppen. Deze wekten het katholieke bevolkingsdeel op de stakers te steunen. De communistische en katholieke vak bonden hebben gisteren het P.T.T.- personeel opgewekt tot afdelingsge- wijze 24-uursstakingen, te beginnen donderdag a.s. met de bestellers, volgd door een staking op mjdag r zatr- dag van administratieve krachten. van technisch personeel en op zater" j gjï^ggjgj ich1 (Van onze parlementaire redacteur.) De ministers van verkeer en waterstaat en van landbouw en visserij hebben, zoals wij begin deze week reeds meldden, be sloten de oesterproef in het Veerse Gat en aansluitend daarop de aanleg van een defi nitief kweekbassin in de Gre- velingen niet te laten door gaan. Dit op grond van een rap port van de deskundigen. De beide bewindslieden delen dit in een brief mede aan de Tweede Kamer. Uit het schrijven blijkt: (lat. de omstandigheden het plan om in de Grevelingen een oesterteelt op te zetten onmogelijk maken. Dat op grond hiervan en me de als gevolg van het feit, dat ook bij het Veerse Gat een periodieke onderbreking van de aanvoer van water van de vereiste kwaliteit te verwach ten is, uitvoering van het Veerse Gatproject niet ver antwoord is. Dat nu voor de oesterkwe kers de grondslag van de uit oefening» van hun bedrijf in liaar geheel komt te verval len, er ter zake van de schade, welke door de Deltawerken voor de oesterkwekers zal ontstaan, zo spoedig mogelijk aanspraak zal worden gege ven op de afwikkeling van de schade in geld. Dat do gedachte van de beide bewindslieden daarbij in de eerste plaats uitgaan naar vergoeding van de vermo gensschade. Dat een regeling daarvan voorts gepaard zal gaan met een regeling van de geldelijke tegemoetkoming in de be drijfsschade. Dat aan de kwekers, die me de met het oog op de cata strofale gevolgen van de win ter 1962-1963 voor de oester teelt, reeds nu hun bedrijf willen beëindigen op korte termijn voorschotten zidlen worden uitgekeerd op de te verwachten financiële uitke ringen. In hun brief herinneven de beide ministers eraan, dat in het overleg, dat zij op 23 januari jl. hebben ge-K had met de vaste commissie voor landbouw en visserij en voor verkeer en waterstaat, werd toegezegd, dat de Kamer medio maart 1963 in het bezit zou worden gesteld van een deskundigenrapport en van de hier op gebaseerde beslissing van de re gering. Gisteren hebben zij het des kundigenrapport aan de Kamer doen toekomen. Uit het rapport hebben de bewindslieden hun conclusies ge trokken. Herinnerd wordt aan het plan om na afsluiting van de Oos- terschelde de oesterteelt voort te zetten in een daartoe in te richten deel van de afgesloten Grevelingen, dit plan was gegrond op «zowel eco nomische als sociale overwegingen. De economische overweging berustte op de verwachting dat de oesfer- teelt, waarmee een gezocht produkt tegen goede prijs op de buitenlandse markt wordt gebracht en die een eigen karakter heeft, voor ons land en voor Zeeland in het bijzonder, zou kunnen worden behouden. De sociale overweging was, dat wel iswaar artikel 8 van de Deltawet voorziet in een tegemoetkoming van de schade voor de by de oesterteelt betrokkenen, maar dat het aantrek- keiyk leek althans een deel van de- ftaiitltjn Burgemeester Van Walsum (Rotter dam) heeft gisteren vriendelijke woorden gericht aan het adres van. Zeeland en er daardoor mede voor ge zorgd, dat de lunchbijeenkomst van het departement Zeeland van Nyverheid en Handel in een beminnelyke sfeer is verlopen. Het kwam er op neer als we het wat vrij mogen vertalen dat het allemaal wel mag van Rotterdam, ons Sloeplan en de kanaalzone. Een jaar of wat geleden lag het wat moei lijker en waren er aan de Nieuwe Wa terweg hier en daar nog wat bedenkin- die zijn nu verdwenen. We mogen dus gerust zyn. De burgemeester lardeerde zyn betoog zelfs met goede raadgevingen, sprak over concentri sche cirkels rond Rotterdam, in een waarvan zich Zeeland duidehjk bevindt, kortom het was allemaal heel prettig. Het zou er op kunnen lijken, alsof we in bovenstaande regelen voorzich tig de spot willen drijven met het be toog van de Rotterdamse burgemeester, maar het zij in oprechte ernst verze kerd: het is verre van ons in dit ver band minder serieus te zyn. De heer Van Walsum is een voortreffeiyk woordvoerder van zijn stad en impo neert als een regent van styl. Inder daad was het een wat men noemt „goede ure", gistermiddag in het Middelburgse Hotel „De Burg". Een goed uur, maar ocfk een volstrekt Rot terdams uur. Want dit was by alle vriendelijkheden, die over en weer wer den gewisseld volkomen duidelijk: hier trad de woordvoerder op van een wereldhaven. Een wereldhaven, die haar belangen beschouwt als een zaak van meer dan nationale betekenis en op grond daarvan verlangt, zo niet eist dat de landspolitiek voortdurend en omzichtig met deze interessen rekening houdt. Een dergelyke opvatting is van uit Rotterdams standpunt gezien volko men gerechtvaardigd en noodzakelijk, maar zij houdt tevens in, dat alle wel willende betogen vanaf de Maasoevers jegens het Wester- scheldebekken alleen daarom mogelyk zyn, omdat de ont wikkeling van het Westerscheldebek- ken niet geheel strydig (meer) wordt geacht met de belangen van de Maas stad. De grens tussen liefde en eigen liefde is niet altyd scherp te trekken. Burgemeester Van Walsum heeft heel openhartig verteld waarom de vroeger wel bestaande tegenstelling is verdwenen. Man kan namelijk in Rot terdam nu ongeveer nagaan hoever de expansie van de sfad nog kan gaan. De grenzen zijn zichtbaar geworden. Met andere woorden: in Rotterdam behoort men het toekomstig beleid vooral ten aanzien van vestigingen heel voorzich tig te voeren, waarbij volstrekt geen be hoefte is aan „ongewenste" bedrijven. En „ongewenst" zou men hier kunnen vertalen met „niet strikt nodig in het havengebied van de Waterweg". Der gelijke bedrijven mogen ook elders een je zoeken. In deze gedachteri- w Is er uiteraard reden van bestaan voor bijvoorbeeld een Sloeplan en een kanaalzone. Zij beginnen langzamer hand een noodzakelijk complement van een wereldhaven te worden. Wij verheugen ons over dit betoog van Rotterdams burgemeester. Het is nameiyk vrijwel gelyk aan het geen sinds jaar en dag aanvanke lijk dus zonder Rotterdamse toestem ming in en door Zeeland naar voren is gebracht. Waarbij nog komt ook hierop werd de aandacht door mr. Van Walsum gevestigd dat onze provin cie óók een rijk gebied aan recreatieve mogelijkheden kan- bieden. En (vooral) geleidelijke ontwikkelingen in industri eel opzicht en verder een (naar we aan nemen: snelle) ontwikkeling van de re creatie-gebieden ziet men nu in Rot terdam plotseling ook als van groot belang. Daartoe echter wij veroorlo ven ons met nadruk daarop de aandacht te vestigen is veel geld nodig, ook in de sfeer van de recreatie. En hoewel burgemeester Van Walsum zich dit maal opnieuw een tegenstander toonde van ontwikkelingssteun in probleemge bieden. zal hy vermoedelyk wel geen bezwaar hebben tegen steun aan Zee land. Die is nu ook in zijn belangï Zonder deze steun nameiyk geen goede infrastructuur, zonder infrastructuur geen juiste vervulling van de taak, die Rotterdam in zyn nadere overwegingen aan Zeeland heeft toegedacht. Wij heb ben overigens de indruk, dat wellicht in de recreatieve sector Rotterdam van ons gewest nog wel wat zou kunnen leren. Immers, in Zeeland tracht men de bezoeker nog zoveel mogelyk als persoonlijkheid, als mens te ontmoeten. Uit de woorden van mr. Van Walsum meenden wij te mogen opmaken, dat in zijn stad andere belangen dan de ge- wüon-menselijke toch wel prioriteit hebben. Enfin, zo brengen we allebei wat in. Rotterdam en Zeeland. Eén opmerking tot slot. De burge meester wees in zyn betoog op de vergrotingen, die allerwege optreden, het ontstaan van grotere eenheden. Zijn causerie was. menen wij, daarvan een voorbeeld. Want zoals nu de lijnen van de ontwikkeling in de toekomst zich beginnen af te tekenen, ziet men Zeeland steeds meer als een belangrijk element van een groter gebied. Vyftien twintig jaar geleden zou men aan deze opvatting schouderophalend voorbij zijn gegaan, nu is de verwerkelijking al niet meer zo heel ver weg. Het is goed ons voortdurend te bezinnen op de func tie, die Zeeland in dit (ver)grote geheel behoort te vervullen. Gelukkig wordt dit in deze provincie beseft. ze betrokkenen, die zeer sterke bin- - ding aan dit bedrijf hebben, in de gelegenheid te stellen dit te blyven uitoefenen. Teleurstelling De ministers schryven, dat het voor hen dan ook een teleurstelling is feweest in het deskundigenrapport e ondubbelzinnige uitspraak te le zen, dat de omstandigheden het plan om in de Grevelingen een oester teelt op te zetten onmogelijk maken. De oesters zouden nameiyk gedu rende het vier- A vyfjarig verblijf in het Grevelingenbekke» althans enkele niaien een kortere of langere periode doormaken, waarin zij de noodzakelijke toevoer van zeewater in de juiste samenstelling zouden moeten missen. Onder dergelyke om standigheden is de oestercultuur on- mogelyk, aldus de bewindslieden. Zy zijn dan ook van oordeel, dat het Grevelingenplan moet worden opge geven en dat dit gebied andere bestemmingen moet krijgen. Overgaande tot het vraagstuk van de oesterproef in het Veerse Gat wij zen zy erop, dat het algemeen be kend is, dat dit plan is opgesteld als voorbereiding voor het Grevelin genplan, zoals ook by de behande ling van de Deltawet is aangekon digd. De negatieve beslissing inzake het Grevelingenplan, maakt dus een geheel nieuwe overweging van de proef in het Veerse Gat als op zich zelf staand project noodzakelijk, al dus de brief aan de Tweede Kamer. Dit project is opgesteld voor een produktie van ongeveer drie miljoen oesters per jaar, uiteraard na een aanloopperiode van'enkele jaren. Dit aantal is ongeveer een tiende deel van de huidige oesterproduktie. In verband met de nagestreefde ratio nalisatie van het bedrijf zullen slechts enkele personen daarin een werkkring kunnen vinden, zo ver volgt het schryven. Grondslag weg Economisch en sociaal zou het plan voor het Veerse Gat als op zichzelf staand object dus van uiterst geringe betekenis zijn, betogen de ministers. Daar komt (Zie slot pag. 2 kol. 3)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 1