u aya Phi lÉjrMI^ Logés van Artis weer de natuur in DE BOEKENPLANK 19 BESSENPLUKSTERS OP BRES VOOR BERENSCHIETENDE BOSARBEIDER Drie jaar voor vrouw die kind wilde vergassen Luchtvaartboeken in Maraboe-Flash-reeks Postbode krijgt vijftien jaar voor moord op meisje LIBERALE STAATSPARTIJ LOS VAN FABIUS' „VRIJE BURGERS': „PLANTEN GEDIJEN BETER BIJ GELUID VAN ZACHTE MUZIEK" ZATERDAG 16 MAART 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Advertentie I Geopend van 9-18 uur I I maandag I dinsdag maart Vrijdagochtend zijn de winter- gasten" van Artis, de gedurende de strenge vorst bij de dierentuin afgeleverde vogels, weer in de vrije natuur losgelaten. Met een vrachtauto werden zij naar de kust van het IJselmeer gebracht, waar zij opgewekt en weer hele maal gezond de lentezon tege- moetvlogen. Jager in conflict met justitie Beer is in Zweden beschermd dier Wat zoudt U doen, wanneer in een bos plotseling een beer rechtop met opgeheven klauwen, voor U stond? Zoudt U schieten of zoudt U proberen het beest door hard schreeuwen op de vlucht te jagen? De bosarbeider Erik Myhrlund uit het Zweedse bosdorp Alvho schoot En daar voor moet hij zich nu voor de rechter verantwoorden. Een beer staar in Zweden onder de grootst mogelijke natuurbescher ming. Op het jagen op beren staan strenge straffen. Niet op de beren jacht. maar op elandenjacht bevond Erik zich, in de afgelopen herfst, met een gezelschap van 14 jagers. Aan de rand van een moeras had hij een post betrokken. Reeds vroeg in de morgen waren hier de sporen van een grotere en een kleinere beer ge vonden, die leidden naar het kreupel hout. Plotseling kwam uit het bos de kleinste van de twee tevoorschijn, staarde de Jager aan rechtop op hem toe. Hij was nog veertig meter van Erik verwijderd, toen deze zijn geweer aanlegde en schoot. De beer viel, rol de van een heuveltje, maakte daamu. nog vier of vijt sprongen in de lucht en tuimelde ten slotte zwaar gewond in het bos terug. Uit vrees, dat de andere beer, de grootste, zich zou vertonen en hem aanvallen, volgde Erik zijn slachtoffer niet. Onbeweegr lijk bleef hy op z|jn post. Ten slotte kwamen de andere lagers. Erik ver telde, wat er gebeurd was en te zamen zocht men de beer op en gaf deze een genadeschot. Verdediging „Toen ik het dier op mij zug afkomen, vergat is volkomen, dat de beer onder natuurbescherming stuat. Maar ook al zou ik daar op dat ogenblik wel aan hebben gedacht, dan zou lk in mjjn doodsangst toch geschoten heb ben. Toen het beest met geopende muil, fonkelende ogen en opgeheven klauwen steeds dichterbij kwam, had ik geen andere keuze dan aan te leg gen en 'te schieten", zo verdedigde zich de bosarbeider. Advert en tie) Ha nog maar een scheut of 'n steek. Haar straks weet 0 zich geen raad van de slopondo Aheumatische Pijnen. Door de beroemde Kruschen kuur, de kleine dagelijkse dosis, om 't bloed weer zuiver te maken. Duizondon gingen U voor en nog heel velen zullen uw voor beeld volgen. Een heerlijke ervaring, reeds na een betrekkelijk kortstondig gebruik, als vanzelf die pijnen te voelen wegvallen. Dat gebeurt naarmate het bloed gezuiverd wordt van de pijnver- wekkende onzuiverheden, die zich zijn gaan ophopen in spieren en gewrichten. Kruschen is de natuurlijke stimulans voor de bloedzuiverende organen. Aanklacht Maar de openbare aanklager wilde hier van niets weten. Hij steunde hierbij op de verklaring van een Zweedse deskundige, die beweerde, dat een ontmoeting van 'een mens, diep in een bos, met een beer, de mens be slist niet in paniek mag brengen. De beer is immers een zeer schuw dier, dat bang is voor mensen. Hard schreeuwen is al genoeg om hem op de vlucht te jagen. De officiële Zweedse statistiek toont aan, dat in onze eeuw in. Zweden nog geen enke le keer een mens door een beer ge wond of gedood is. Erik had eerst dienen te proberen, de beer met hard schreeuwen op de vlucht te jagen, betoogde de aanklager. Uitspraak over vier weken Maar statistiek of geen statistiek, de bessenplukstors van Alvho zijn dolblij dat de beer dood is. ZjJ geloven in de doodsangst van de bosarbeider, daar zy zelf zich ook nooit helemaal pret tig voelen, wanneer zij op berenspo ren stuiten diep in het bos. Wanneer de uitspraak zo zou uitvallen, dat Erik tot een boete wordt veroordeeld, dan zullen zy geld bijeenbrengen t hun „beschermer" te tonen, hoe dan baar zjj zyn. Wegens de subsidiair ten laste gelegde poging tot doodslag heeft do rechtbank in Amsterdam gisterochtend de 30-jarl- ge mevrouw Th. M. van der L.-O. uit Medemblik, die In het begin van 1960 in een huurkamer in Amsterdam heeft geprobeerd haar zesjarig dochtertje door gasverstikking van het levevn te bero ven, veroordeeld tot een gevangenistraf van drie jaar met aftrek. De officier van justitie, die meende dat de vrouw hiermee een hindernis voor een toekostmig huwelijk wilde opruimen omdat de nieuwe minnaar van de vrouw steeds moeilijkheden over dit kind uit een vorig huwelijk veroorzaakte, had wegens poging tot moord een gevange nistraf van vier jaar met aftrek, ge- eist. De poging tot doodslag kwam pas in het midden van het vorig jaar aan het licht nadat de nieuwe echtgenoot van de vrouw van een dertienjarig buur meisje had gehoord wat zich in 1960 in de keuken van een woning aan de Lindengracht in Amsterdam nad afge speeld. Op de bewuste avovnd in 1960 trof de vrouw alle voorbereidingen om het kind je te wassen en naar bed te brengen. Ze zette een teil met water op het gasstel, het meisje werd op het aanrecht van de keuken gezet en mevrouw Van der L. trok de gasslang los, draaide de gas kraan open, deed het keukenraam dicht en ging bij de bovenburen televisie kij ken. Dat het kind het er levend afbracht dankt het aan het dertienjarige buur meisje dat met het bedreigde kind wilde gaan spelen. Oe toeristen op Jamaica die zich sinds vo rig Jaar Iconden amuseren 'met bokken- en krabbenrennen, hebben er nu een nieuwe vorm van ontspanning bij gekregen; ratten- rennen. Op de „renbaan", die een groot hotel te Kingston hiervoor heeft laten aanleggen, worden weddenschappen om enorme bedra gen afgesloten. Het is gebleken dat stadsrat- ten voor deze sport boter geschikt zijn dan hun verwanten van het platteland. an en ooor „Moderne Aviatiek", „Amerikaanse vliegtuigen" en „Russische vliegtuigen." drie kleine, handzame boekjes, die sinds enige tyd verschijnen in de Ma- raboe - Eliasreeks. Door de kleine om vang van de werkjes kan het niet an ders of de inhoud Is sterk gecompri meerd. Opmerkelijk is echter, wat de redactie van de serie nog in deze boek jes voor wetenswaardigs heeft kunnen verwerken. In deze handzame luchtvaartserie, die uit het Frans is vertaald door de Ne derlandse luchtvaartjournalist Bart van der Klaauw, is een groot aantal feiten, getallen en foto's van de moderne lucht vaart opgenomen. Hoofdstukken in het boekje „Moderne Aviatiek" dat ge schreven is door Freddy Capron han delen bijvoorbeeld over besturing, navi gatie, acrobatiek, ruimtevaart en vlieg tuigherkenning, onderwerpen die op een zodanige vijze worden behandeld, dat ieder fundamenteel l de verf komt. Meer uitleg pretendeert de serie ook niet te geven. In de boekjes „Amerikaanse vliegtuigen" en „Russische vliegtuigen" beschrijft Wim Dannau wederom ver taald aoor Bart van der Klaauw de meest moderne vliegtuigtypen van het ogenblik. Eerlijkheidshalve moet even wel worden vermeld, dat de onderschrif ten van een groot aantal foto's wat na- ief aandooen, terwijl ook de drie-aan- zichten-tekeningen van Guilbert Denid- der in vergelijking met de maatschet- sen naar officiële blauwdrukken, zoals die worden gepubliceerd in Engelse luchtvaartuitgaven, een ietwat proviso risch karakter dragen. Gerekend naar de wensen van jonge lui in de leeftijd van 14 tot 17 jaar zouden deze luchtvaartboekjes in Ne derland een afzetgebied kunnen vinden. Of ze voorzien in een behoefte moeten we betwijfelen. Op de Nederlandse luchtvaartboekenmarkt verschijnen de laatste jaren regelmatig nieuwe uitga ven. zodat deze rijkelijk voorzien ge noemd mag worden. Wij denken daarbij aan de vliegtulgherkenninj kapitein A. P. ae Jong en Engelse „Observers Book of Aircraft" (in Ned. „Wat is dat voor een vlieg tuig?" van Hugo Hooftman). De vraag rüst nu waarom de beide Belgische Journalisten Freddy Capron en Wim Dannau hun werkjes op Neder-1 i«-idem ingang trachtJ Ixploitatie rij Bruna, Utrecht. vinden. Exploitatie Nederland: uitgeve- De zwarte kruisvaarder „De Zwarte Kruisvaarder" (Zwarte- Beerpocket nr. 490) is een wat opge schroefd contra-spionageverhaal van Ian Stewart ofwel AllBtalr („Kanonnen van Navarono") Maclean. Geheim agent Bentall wordt in dit verhaal uitgezon den om een zaak van verdwenen ge leerden uit to zoeken, die waarschijnlijk door een concurrerende instantie van een vreemrl land zijn „opgevangen". Hij krijgt daarbij natuurlijk do assis tentie van een charmante jongedame. Spionage en verliefdheid zijn in dit ver haal keurig gemixed. Het „recht" triomfeert uiteindelijk ten koste van de jongedame en do onvermijdelijke do den. De laatste twintig bladzijden wordt de geschiedenis wat minder geloofwaar- dig. De beschrijvingen zijn, zoals in een thriller betaamt: hard en cynisch. De rechtbank te Zutphen heeft gistermorgen de 30-jarige post bode J. W. uit Laren (Gld.) over eenkomstig de eis veroordeeld tot vijftien jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest wegens moord op zijn meisje Aaltje Bek- kink uit Groot-Dochteren. De postbode heeft op de avond van 22 augustus van het vorig jaar het meisje waarmee hij een afspraak had gemaakt van de Groot-Dochterense brug te Laren in het achteneenhalve meter lager gele gen Twentekanaal geworpen. Het meis je verdronk. Vervolgens gooide hy haar fiets ook in het water. De man werd ruim een maand later gearresteerd. Aaltje Bekkink wilde dat de postbode met haar zou trouwen, zo bleek ter te rechtzitting, omdat zij meende een kind van hem te verwachten. De postbode voelde niet voor een huwelijk. HOGERE WINST NATIONALE LEVENSVERZEKERINGSBANK Over 1962, het honderdste boekjaar van de Nationale Levensverzekeringsbank N.V., beliep de bedrijfswinst 19,45 mil joen tegenover 15,53 miljoen in 1961. Voorgesteld wordt hiervan toe te voe gen aan de extra reserve ƒ10,47 mil joen en voor belastingen te reserveren 4 miljoen. Daarna resteert een zuivere winst van 4,99 miljoen (v.j. 4,48 mil joen). Hieruit wordt voorgesteld een dividend van 50 per aandeel resp. 25 per on deraandeel (ƒ45 resp. ƒ22,50). Voorts ontvangen hieruit de verzekerden met recht op aandeel in de winst in totaal 1,92 miljoen. Het jaar Icon worden afgesloten met een recordproduktie van ruim ƒ1 miljard (v.j. ruim ƒ850 miljoen), een stijging dus van bijna 19 procent. Adres Genootschap voor Reclame over de reclame in de t.v. „De door het Nederlandse reclamewe zen ontworpen en toegepaste normen en regels bieden in het algemeen goede uitgangspunten voor een nadere vast stelling van waarborgen voor een ver antwoorde toepassing van reclame in de televisie. De belangrijkste hiervan is de vereiste, dat er een wederzijdse onaf hankelijkheid zal bestaan van enerzijds zy die het programma hebben te verzor gen en anderzijds zij die gebruik maken van reclame in de televisie", zo besluit een adres dat het Genootschap voor Re clame aan de leden der Tweede Kamer heeft gericht over de invoering van re clame in de televisie. Gezien de ontwikkeling en betekenis van de reclame is een verruiming van de mediakeuze met reclame in de- tele visie verantwoord en noodzakelijk. Ge zien de met de produktie en verbruik te rziene toeneming van de in de recla- te investeren bedragen, behoeft vol gens het genootschap op de invoering van reclame in de televisie op langer zicht geen verontrustende achteruit gang met zich mede te brengen ten op zichte van de tot dusverre in de be staande media bestede bedragen. De concurrentiepositie van het Nederland se bedrijfsleven tegenover het buiten land maakt het noodzakelijk, aldus het adres, in ons land over dezelfde recla memogelijkheden te beschikken. Ook de adverteerders met kleine reclamebud getten zullen door gedifferentieerde ta riefstelling c.q. door invoering van re- tonale televisie van dit medium ge- iruik moeten kunnen maken, zo betoogt het genootschap, dat de enige niet eco nomische organisatie op reclamegebied in ons land is. Verlenging regeling fictieve diensttijd onderwijzers l.o. In antwoord op desbetreffende vragen van het Tweeae-Kamerlld Van Benne- kom (a.r.) heeft de staatssecretaris van o., k. en w., prof. Janssen, geantwoord, dat zowel de regeling tot toekenning van fictieve diensttijd aan onderwijzers bij het lager onderwijs als die van de beloning voor overuren aan onderwij zers by het ulo zullen worden verlengd. De totstandkoming van de daartoe ver eiste besluiten kan zeer binnenkort wor den tegemoet gezien. De regeling inzake de fictieve diensttijd zal worden ver lengd tot 2 oktober 1964, die betreffen de de vergoeding voor overuren bij het ulo tot 1 september 1964. Volgens staatssecretaris Janssen is aan belanghebbenden steeds medegedeeld, dat op verlenging van de op 2 oktober 1961 afgelopen regeling mocht worden gerekend. De staatssecretaris zegt het te betreuren, dat de verlengingen nog niet tot stand zijn gekomen, met name wat betreft de regeling inzake de toe kenning van de fictieve diensttijd. Prof. Janssen zegt tot slot het niet no dig te vinden aan gemeente- en school besturen een rondschrijven te doen uit gaan over de verlenging van de regelin gen. Ponomarenko krijgt functie in Wenen Het Sowjetrussische persbureau „Tass" meldt dat P. K. Ponomarenko, die Sow- jetambassadeur in Nederland is ge weest, de Sowjet-Unie te Wenen in de internationale organisatie voor de kern energie gaat vertegenwoordigen. Hij volgt als zodanig de vroegere Russische minister van buitenlandse zaken Molo- tow op. Fusie. „Bührmann" en „Vromen" De besturen van G. H. Bührmann's Pa piergroothandel N.V. en Van Vromen en Papierfabriek „Doetinchem" N.V. delen mede, dat zft besloten hebben een nauwe samenwerking aan te gaan. De besturen zijn tot de overtuiging ge komen dat deze het best tot stand kan komen door een fusie door middel van een aandelenruil. Aan de finale voor de rugby- beker tussen het St.-Thomas's en St..-Mary's ziekenhuis in Rich mond, Engeland, ging een ge vechtvooraf, waarbij letterlijk met vuil werd gegooid. Links de „stralende" Penny Phil lips na de ziekenhuis-slag. Rechts een beeld van het gevecht, dat zich rond een oude vrachtwagen afspeelde. (Van onze Haagse redactie) De persconferentie, die gistermid dag in Den Haag was georgani seerd door de Liberale Staatspar tij teneinde haar verkiezingsmani fest toe te lichten, heeft een door niemand van de aanwezige jour nalisten verwachte ontwikkeling te zien gegeven. De voorzitter van de Liberale Staats- lartij, mr. L. J. R. Ridder van Rappard, lurgemeester van Gorinchem, deelde .nede, dat de heer J. Fabius met zyn party van de „Liberale Vrije Burgers" samen met de Liberale Staatsparty op één lijst aan de komende Kamerverkie zingen zon deelnemen. De heer Fabius had met enkele bestuursleden van zijn ':y broederlijk met het bestuur van de :rale Staatsparty achter één tafel plaatsgeno men. Toen de heer Fabius van de heer Van Rappard het woord verkreeg om het „samengaan" met de Liberale Saats- partij te verduidelijken, was er dus nog niets dat wees op een conflict, al dan niet ontstaan door een misverstand. Fa bius zei het volkomen, voor honderd procent, eens te zijn met Van Rappard. Toen de schrijver van „De Nieuwsbrief" echter verklaarde, dat zijn partij straks met een eigen lijst zou komen en sprak over verbinding van lijsten, werd hij on- VERRASSING OP PERSCONFERENTIE: „Prof. Oud duldde genuanceerd liberalisme niet Confessionele middenstand tegen commerciële t.v. (Van onze Haagse redactie). De Christelijke Middenstandsbond en de Nederlandse Katholieke Middenstands bond zijn van mening, dat invoering van commerciële televisie op algemeen maatschappelijke overwegingen Sent te worden afgewezen. Wat betreft de open stelling van het medium televisie voor reclamedoeleinden, zyn de bonden van oordeel, dat dit niet gebaseerd kan zyn op de stelling, dat het gehele Neder landse bedrijfsleven daarby belang zou hebben, doch slechts betekenis kan heb ben voor een zeer beperkte groep kapi taalkrachtige grootbedrijven, die door een dergelijke overheidsbeslissïng duide lijk en direct zouden worden bevoor deeld. De bonden schrijven dit in een adres aan de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. De confessionele bonden betogen, dat de binding, die bij commerciële televisie aanwezig is tussen de financiering van de programma's en de opbrengst van de reclame-exploitatie, een vervlakken de invloed zal uitoefenen op het niveau der programma's en vanwege „de strijd om de kijker" wellicht ook op dat van de programma's der bestaande om roepverenigingen. Bovendien zijn zij van oordeel, dat mocht het medium televisie ten behoeve van reclamedoeleinden worden openge steld, een oplossing kan worden gevon den, die aansluit óp het huidige Neder landse, in geestelijk-maatschappelyke stromingen verankerde radio- en televi- siebestel. De bonden wijzen er op, dat slechts een zeer gering deel van de Nederlandse ondernemingen in staat moet worden geacht doeltreffend van het medium televisie voor reclamedoeleinden gebruik te maken. De hoge kosten maken de televisiereclame voor het overgrote deel van de Nederlandse ondernemingen on bereikbaar. INDIASE PROFESSOR BEWEERT ZEER STELLIG: Luidsprekers langs het rijstveld Indische geschriften gegevens over de in vloed van muziek op het plantenleven vond. Belgeluid Dr. T. O. N. Singh, professor in de plant kunde aan de universi teit van Annamalai in het zuiden van India, zegt jarenlang de in vloed van muziek op de plantengroei te hebben bestudeerd. Hij heeft vastgesteld dat de op brengst van gewassen wel kan verdubbelen als men ze enkele uren Ïier dag zachte muziek aat „horen". Prof. Singh heeft een eigen boerderij en is met zijn proeven be gonnen toen hij in oude Hij ontdekte dat zaden, die een half uur per dag werden blootge steld kan het geluid van een elektrische schel, ontkiemden in een derde van de tijd die met rust gelaten gelijksoortige zaaen no dig hadden. De chemicus prof. M. Gore uit Jubbelpore in Noord-India zegt soort gelijke resultaten te hebben verkregen door het bombarderen van zaden met geluidsgol ven. Bananen Twee bananenkwekers in een Zuidindisch dorp beweren uitstekende re sultaten te boeken door hun gewas te vergasten op zachte Indische mu ziek. Twee geleerden van het instituut voor land bouwonderzoek hebben de experimenten van de hoogleraren Singh en Gore gadegeslagen en zijn niet enthousiast geworden. De centra le Indische regering schijnt geen belangstel ling meer voor de zaak te hebben, maar de re- feringen van enkele eelstaten wel. De overheid van Pon- dicherry bijvoorbeeld heeft 75.000 gulden be schikbaar gesteld om een aantal rijstvelden van luidsprekerinstal laties te voorzien. derbroken door Ridder van Rappard met de opmerking: „Ik dacht, dat dit niet het geval was". Maar Fabius hield vol: „We komen wel afzonderlijk uit". „Maar dan is het uit. Dan heeft uw aan wezigheid geen zin. Samengaan op één lijst, dat was de voorwaarde. Dat stond duidelijk vast", riep Van Rappard. Vertrekken De voorzitter van de Liberale Saats- partij vervolgde: „Ik schors even de zaak.. De heren Vrije Burgers kunnen vertrekken. Mag ik van de heren af scheid nemen. Willen de heren ver trekken". De heer Fabius stamelde nog: „Ja, dan hebben we hier niks te maken". Hij en zijn medebestuurs leden verlieten de zaal. De heer Van Rappard verontschuldigde zich tegenover de pers met de medede ling, dat hij wegens ziekte niet had kunnen deelnemen aan het gesprek met Fabius. Hem was echter gezegd, dat de Vrije Burgers niet afzonderlijk aan de verkiezingen zouden deelnemen, maar samen met de Liberale Staatsparty. De kandidaten van de Vrije Burgers zouden alleen op de lagere plaatsen van de lijst komen te staan. Tevoren had mr. Van Rappard zijn gal uitgespuugd over de V.V.D. en vooral over prof. Oud, die in zyn partij „alles behalve als een democraat is opgetre den". „Oud heeft", zo betoogde Van Rappard, „nooit een genuanceerd libe ralisme geduld". De burgemeester van Gorinchem wilde voorop stellen, dat zijn partij niet een splinterpartij wil zijn, alleen met het oog op de verkiezingen, maar dat het de be doeling is de oude liberale party van voor de oorlog, te doen herleven en te laten bestaan hoe het ook bij de ver kiezingen zal gaan. „Wij willen een ver betering van het politieke beeld van Nederland, omdat wij van mening zijn, dat in het middenblok een schakel ont breekt". De V.V.D. noemde hy een onding, een schyneenheid, waar de ene vleugel de andere overheerst. De V.VJD. stelt de sociale verzorging voorop, maar de Li berale Staatsparty legt het zwaartepunt op de persoonlijke verantwoordelijkheid. Persoonlijkheid Volgens hem stelt driekwart van het aantal leden van de V.V.D. de persoon lijke verantwoordelijkheid voorop en niet de sociale bewogenheid, maar deze drie kwart zijn „door de magische persoon lijkheid van Oud" nooit aan hun trek gekomen. De Liberale Staatspartij is voor een her ziening van het kiesstelsel. Voor de helft van het aantal kamerleden zal terugge keerd moeten worden naar het distric tenstelsel. Nieuw en groter hospitaalschip Het bestuur der vereniging ten behoeve van zeelieden van elke nationaliteit hospitaal-kerkschip „De Hoop" heeft besloten tot de bouw van een nieuw serij, de trawlervissery is belangrij ker geworden dan de drijfnetvisserij, en de ervaringen opgedaan met het tegenwoordige hospitaal-kerkschip hebben de bouw van een nieuw gro ter schip nodig gemaakt, zo deelt het bestuur mede. De totale kosten worden geschat op ruim 2 miljoen gulden. Men ver wacht, dat het schip, dat ongeveer 1300 ton gaat meten bijna drie maal zo veel als het huidige hospi taal-kerkschip over een jaar zal kunnen worden opgeleverd. Het bestuur heeft een beroep gedaan op de Nederlandse regering en bij de ministers van financiën en landbouw en visserij een gewillig oor gevonden. De vereniging heeft van de staat toe stemming gekregen om met haar ga rantie een lening te sluiten tot een bedrag van de kosten van de bouw van een nieuw schip. De plannen zijn thans gereed, de bouw zal worden gegund aan de N.V. scheepsbouw- werf gebrs. Pot te Bolnes. WELLICHT KORTER WERKEN BIJN.V.RIGTERSBLEEK BIJ GEBREK AAN ORDERS In verband met de moeilijke garen- markt en de flauwe markt in de smalle ®P hchte katoendoeksector heeft de W.V. Rigtersbleek in Enschede een aan vraag gedaan om voor 450 van de dui zend man personeel een „short time"- regeling te mogen De rayonafdelingen van de N.V. Rig tersbleek zullen volledig blijven door draaien. De ondernemingsraad wordt ingeschakeld by de uitwerking van deze regeling. Hangende de goedkeuring van de aan vraag kan het bedrijf nog geen uitsluit sel geven over de consequenties wat be treft de werktijd en de salariëring voor het personeel, dat onder de tijdelijke re geling zou komen te vallen. KERKNIEUWS Paus Joannes over honger in de wereld Paus Joannes heeft donderdag alle men sen van goede wil om steun gevraagd teneinde te komen tot een beter gebruik en een betere verdeling van de mense lijke en materiële hulpbronnen in de we reld in de strijd tegen de honger, onder voeding en verkeerde voeding. De paus sDrak in verband met de ope ning van de week voor de strijd tegen de honger in de wereld. Peron ontslagen uit kerkelijke ban Ex-president Juan Peron van Argenti nië is ontslagen van de kerkelijke ban, die hjj acht jaar gelede» heeft opgelo pen, zo is donderdag van gezaghebbende Vaticaanse zyde medegedeeld. Peron (67) woont nu in Madrid. De moeilijkheden, die de voormalige Ar- gentynse dictator met. de r.-k. kerk had. begonnen in juni 1955, toen hij, op het hoogtepunt van zijn twist met deze kerk, twee hoge geestelijken het land uit liet zetten. Het Vaticaan reageerde hierop onmiddellijk door al degenen, die verant woordelijk voor dit besluit werden ge acht, in de ban te doen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 13