Vrouwenpolderse raad akkoord met begroting Breskens leent zich voor de watersport Thema is deze week sluwheid AGENDA WALCHEREN Bouwplaten plakt u met VELPON van Ceta-Bever^g'nee™lvnle,i89 ZUID-BEVELAND GRONDEIGENAREN WERKEN NIET MEE AAN VERBREDING DUINWEG MARKTBERICHTEN WOENSDAG 13 MAART 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Sluitend met vorige saldi UITGAVEN SOCIALE ZORG STERK TOEGENOMEN De gemeenteraad van Vrouwen polder heeft zich dinsdagmiddag onder voorzitterschap van burge meester A. de Kam over de ge meentebegroting voor 1963 gebo gen, iets later dan normaal het geval is, maar in verband met per- soneelsmoeilijkheden konden b. en w. dit belangrijkste stuk uit de gemeentelijke huishouding niet eerder in bespreking brengen. Na dat alleen de heer W. Louwerse (a.r.) enkele korte algemene be schouwingen gegeven had. ging de raad met de begroting akkoord. Burgemeester De Kam had er in een korte toelichting op gewezen, dat de saldi van vorige jaren aangewend moesten worden om de begroting voor dit jaar sluitend te krijgen. Met name zijn de uitgaven voor de sociale zorg in de laatste drie jaar dusdanig opge lopen, dat de begroting er een geheel ander beeld door gekregen heeft. Kapi- taalsposten konden daardoor amper ge raamd worden. Al met al is de finan ciële positie van Vrouwenpolder wel iets gunstiger (er is geen nadelig sal do), maar toch niet veel beter dan vorig jaar. De heer Lomversc was onder andere van mening, dat ook de recreatieve taak van de gemeente in de begroting te ruggevonden zou moeten worden. „Wij trachten de vakantiegasten een aange name tijd te bieden in Vrouwenpolder, maar wat krygen w\| er voor terug?" vroeg de heer Louwerse zich af. Hij drong nogmaals aan on een woonforen- senbelasting en meende, dat het hoog tijd wordt, dat de hogere instanties voor de recreatie-gemeenten een oplos sing vinden. Al jaren Burgemeester De Kam antwoordde hierop, dat de verschillende gemeen ten al jaren vechten voor financiële voorzieningen ten aanzien van za ken. die hun draagkracht ver te bo ven gaan. Als er niet spoedig iets uit de bus komt, zal er zeker overge gaan moeten worden tot het instellen van een forensenbelasting, meende de burgemeester Na dc artikelsge- wijze behan<*ellng gingen de raads leden vervolgens met de begroting akkoord. Zilveren besteller in Wolphaartsdijk De lieer Js. Katsman te Wolphaartsdijk is dinsdag tijdens de viering van zijn zilveren jubileum als besteller bij ae P.T.T. gehuldigd. Een deputatie van het Ïiost.kantoor Goes waar het hulpkan- oor Wolpbaartsdjjk onder ressorteert kwam de jubilaris in de morgenuren tn zijn woning opzoeken. De directeur van het P.T.T.-kantoor te Goes, de heer J. van Laar, voerde het, woord. „U stond altijd voor de dienst klaar", zo formuleerde hij zijn waarde ring voor de jubilerende besteller. De heer Van Laar bracht in herinnering, dat de heer Katsman op 17-jarige leef tijd als hulpbesteller in dienst trad bij de P.T.T., in 1P43 In vaste dienst werd benoemd en in mei 1961 besteller le klas werd. Verheugd toonde de heer Van Laar zich over de activiteiten, die de jubilaris buiten zijn functie om in het verenigingsleven van Wolphaartsdijk ontplooit. Hij overhandigde hem de gebruikelijke gratificatie en speldde hem het zilveren P.T.T.-insigne voor 25-jarlge trouwe dienst op. De jubilaris sprak een dank woord. In de middaguren kwamen talrijke ken nissen de jubilaris de hand drukken. De collega's van het postkantoor Wol phaartsdijk boden 's avonds hun felici taties aan Ook de verschillende vereni gingen, jvaarln de heer Katsman een bestuursfunctie vervult (hij is onder meer penningmeester van het plaatse lijke Groene Kruis en ouderling van de Gereformeerde Kerk) gaven van hun belangstelling bl(jk. FILMS IN ZEELAND Deze week staat het filmprogramma in liet teken van dc sluwheid. In ALHAM- BRA Vlissiiigen) na de sluwheid van de spion in de reeds besproken rolprent „Verrader in opdracht", de sluwheid van een vrouw in „Bemin en heers", een film van Nadja Tiller. Nadja Tiller kreeg bekendheid als „Het meisje Rose- Marie". Sindsdien is zjj do fatale vrouw van het witte doelt gebleven. „Bemin cn heers" is ook al een staaltje van Nad ja Tillers gespecialiseerde toepassing van kennis en talent. In Electro (Middelburg) worden we ge confronteerd met dc sluwheid van de de film heet „Moordende handen", een misdadiger. De in dit theater vertoon- voor zichzelf sprekende titel en we voe gen er nog aan toe dat Mel Ferrer de hoofdrol speelt en dat het een spannen de geschiedenis betreft. Nog grotere sluwheid in „De vos van Parijs", een boeiende rolprent, die te zien is in Luxor (VUsslngen). In deze laatste bioscoop is voorts, even als in Grand (Goes) en Electro (Mid delburg) de journaalfilm over prinses Beatrix' reis naar het Verre Oosten te volgen. AGENDA. Middelburg Poldei Walcheren: genoot schap Ncd.—F'rljk, lezing 8.15 uur Elec tro: De reis vnn onze kroonprinses naar liet Verre Oosten, 2.30, 7.30 en 8.30 u.. a.l. Van Benthcm en Jutting, "xpositle Min derhout en Loef, II—18 uur. Tcrrtou'/.un Luxor: Romance a la carte, Ooslhurg Ledelthcnter: De kneusjes van het regiment, 20 uur, a,l. Bergen op Zoom Roxy: Gejaagd door de wind, 20 uur, 14 Jaar. Luxor: De Noor mannon komen, 20 uur. 14 Jaar. Zlerlkzee Huls van Nassau: Lezing voor Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, aid. Schouwen, 14.15 uur. Aan het begin van de vergadering had de burgemeester meegedeeld, dat de Landbank NV voor het uitbreidingsplan Breezand (zomerwoningen) een nieuw schetsplan zal maken, waarin de door b. en w, wenselijke geachte wijzigingen opgenomen zullen worden. Voorts werd nog medegedeeld, dat alle aankopen op één na voor de realisering van de rondweg notarieel afgehandeld zijn, en dat de A.N.W.B. binnenkort nieuwe wegwijzers zal aanbrengen in verband met de dam door het Veerse Gat. Literair congres in Slui bijeenkomst van de letterkundige vereniging „Literaire Tafelstonden" uit Blankenberghe gaat thans definitief door van 6 lot 16 april in de kelder van het raadhuis te Sluis. Aanvankelijk was dit gepland in januari 1963, maar de slechte weersomstandigheden staken een spaak in het wiel. Aan de bijeenkomsten is een tentoonstelling en een boeken beurs verbonden. PROVINCIE OOK LID VAN HANDEL EN NIJVERHEID Ged. Staten van Zeeland stellen de pro vinciale staten voor om de provincie te laten toetreden tot het departement Zeeland van de Nederlandse maatschap pij voor handel en nijverheid tegen een jaarlijkse contributie van 100. Nu ook reeds enkele gemeenten als lid zijn toe getreden, komt het gedeputeerden ge wenst voor om in verband met de hui dige ontwikkeling ook de provincie als lid aan te melden. MIDDELBURG Meer dan duizend scholieren bij het verkeersexamen Evenals andere jaren zijn op de tweede dinsdag in maart weer de schriftelijke jeugdverkeersexamen van het Verbond voor veilig verkeer gehouden. De deel neming van de scholen, behorende tot de afdeling Middelburg e.o. was aan merkelijk gestegen. Namen in 1962 in totaal 900 leerlingen deel, nu waren er 1057 kandidaatjes, verdeeld over 46 scholen. twaalf Middelburgse scholen werd door de bestuursleden aan 461 leerlingen het examenformulier uitge reikt, terwijl de rijkspolitie in de ove rige 34 scholen aan 596 kinderen het examen afnam. De uitslag van dit examen zal eerst be kend zijn als de kandidaatjes ook op hun praktische kennis getoetst zijn. Achilles hield jaarvergadering De gymnastiek-, wandelsport- en sïg- naalafdclingcn van de Middelburgse gymnastiekvereniging „Achilles" heb ben weer een drukbezet jaar achter de rug. Aldus bleek uit het jaarverslag over het afgelopen jaar, dat directeur- secretaris J. A. Bal tydens de dezer dagen gehouden jaarvergadering over legde en dat, evenals het financieel overzicht van penningmeester J. Ar- noldus, door de vergadering werd goed- ekeurd. >oor veler medewerking was het moge lijk de contributie in de loop der jaren zeer laag te houden, aldus berichtte de heer Bal In zijn jaaroverzicht. De hoge huren voor het gebruik van de gym nastiekzalen en de vergoeding, die reeds aan enkele dames wordt betaald in 1963 nog uitgebreid moet worden, zou een geringe contributieverhoging echter wel rechtvaardigen, meende de secretaris. Voorts werd de begroting voor 1963 conform het concept goedgekeurd. De aftredende bestuursleden, de heren J. Nieuwenburg, J. A. Bal, J. Jacob- en de dames M. de BruinSchool meester en N. SjoukenVan Ver?e werden alle herkozen. In plaats van de jaarlijkse uitvoering wordt ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum aan de ouders van de adspi- ranten, aan dc donateurs en aan de leden een feestavond aangeboden op 29 maart In het City-theater. Hieraan ver leent de toneelgroep van 'de P.Z.E.M. zyn medewerking. De adspiranten heb ben hun feestavond op 6 april In de Gouden Poorte, waar o.a. opgevoerd zal worden het jeugdblijspel „Schoenmaker Brand zoekt een knechtje". Op 29 juni worden jubilcumwandel- tochten gehouden cn op 14 oktober heeft „Achilles" de organisatie van de jaarlijkse herfstwandeltochten. Voorzitter C. J. Nieuwenburg opende de vergadering met een welkomst woord, m het byzonder tot ere-voorzit- ter H. de Vries, en dankte verder de verschillende functionarissen. Sas Bunge speelde werk van Ravel voor Jeugd en Muziek Dinsdagavond hield de bekende pianist Sas Bunge in „De Schakel" voor de afdeling Middelburg van Jeugd en Mu ziek een lezing over leven en wezen van de Basklsehe componist Maurice Ravel (J875-1937). Tevens speelde de heer Bunge enkele pianowerken van Ravel, ^avane pour un infante. Jeu d'eau. Valse noble ct sentimental en een deel uit de suite Miroir, nl, de aubade van de nar. Na de pauze werd het tweede deel van de opera „l'Enfant et les sortilèges" beluisterd. In korte trekken schetste de heer Bunge het karakter van Ravel: een eenzame, wat teruggetrokken man, met wie het niet gemakkelijk was om te gaan. Hij woonde een tydlang in een houten bui tenhuis „Belvédère", waar hy onder andere L'Enfant et les sortilèges schreef. Ravel leefde daar in een wereld, die leek op de speelkamer van een kind. Het huis was vol met allerlei vreemd speelgoed, snuisterijen, namaak, opge zette dieren en andere wonderlijke din- Tydens zitn 10-jarige studie in trachtte de jonge componist drie maal tevergeefs de Prix de Rome te winnen. Het gelukte hem wel op de tweede plaats te komen. De laatste jaren vnn zijn leven leed Ra- vel aan een ondragelijke slapeloosheid, bovendien kreeg hij een hersenziekte waaraan hij uiteindelijk stierf. De voorzitster van de afdeling, Connie Alberti, sloot deze goedbezochte bijeen komst met een dankwoord aan de heer Bunge. SEROOSKERKE (W.) CEFA-VOORSTELLING Zaterdagavond vertoonde de afdeling Serooskerkc (W.) van de CEFA in het verenigingsgebouw de film „Achter het Masker". Deze film gaf een blik achter de schermen van het doktersberoep in een Engels ziekenhuis. De belangstelling voor de filmavond was bevredigend. Jaarfeest van jeugdclubs Dezer dagen hielden de gereformeerde meisjes- en jongensclubs te Seroosker- ke (W.) in het verenigingsgebouw een gecombineerd jaarfeest. Na een ope ningswoord door dc heer J. Boelker, een der leiders van dc jongensclub, 'werden dc jaarverslagen doorgenomen. Enkele "Troepjes meisjes zongen hierna enige iedjes met gitaar en orgelbegeleiding. Het programma vermeldde voorts en kele leuke schetsjes, voordrachten en een pantomimostukjo. Ook do leidsters en leiders leverden hieraan hun bijdra ge met de opvoering van een komische pantomimestukje, dat bij dc aanwezi gen zeer in de smaak viel. Mevr. Van Loerdam-Lcynse, die afscheid nam als leidster van de meisjesclub werd een bloemstuk aangeboden. Ds. S. van Wouwe sloot deze gezellige avond met dankgebed. VLISSINGEN Acht reservepolitiemannen ontvingen medaille voor tien jaar trouwe dienst Acht leden van de Vlissingse reserve poli tie hebben dinsdagavond de medail le met oorkonde voor 10 jaar trouwe dienst ontvangen. Tydens een korte bijeenkomst in ,,'t Anker" sprak burge meester mr. B. Kolff van Vlissïngen een gelukwens tot de reservisten en speldde vervolgens de medaille op de borst. Na een kort welkomstwoord van com missaris van politie J. van Marion zei burgemeester Kolff onder meer, dat men by het in het leven roepen van de reservepolitie had gerekend op meer aanmeldingen dan er zijn gekomen. Toch vond hij, dat het korps in verge lijking met soortgeiyke korpsen op ander terrein, geen gek figuur slaat. Eigenlijk zyn er in Vlissingen 60 reser visten nodig, wij hebben er 28, aldus burgemeester Kolff. Hij merkte op, dat er in Vlissingen in oorlogstyd veel om gaat en dat er dan een grote behoefte is aan extra hulp. „Maar ook in vredes- tyd is er in Vlissingen veel drukte, vooral in het zomerseizoen. Wy kunnen dan altijd een beroep doen op de reser vepolitie", aldus mr. Kolff. Vervolgens speldde de burgemeester de reservisten de medaille ingesteld door de koningin op de borst en bood zijn gelukwensen aan. De medaille werd verleend aan de heren P. B. van Belle- ;hem, L. van Buren, M. C. Eversdijk, V. A. Flipse, G. Lijnema, J. P. Maas, Ch. A. A. Ras en D. Veen. Burgerlijke stand MIDDELBURG. Bevallen: M. Koole-de Priester d. J. M. Wondergem-van der Laak z. J. C. Don-de Kuyper z. P. Kodde-Faasse d. L. E. Beek- man-SIof d. C. L. Uyterlïnde-Wessels z. P. Lampe-Hulleman d. P. Kleinepier- Melis z. L. Sturm-Lievense z. J. A. Sittrop- Hiele d. Ondertrouwd: B. Waayenberg 30 J. en A van Leerdam 32 Getrouwd: J. Mieras 27 J. en A. W. de Feijter 22 j. W. W. Kirschfink 21 J. en Y. T. Felix 19 J. Overleden: L. M Poppe 3 J. D. I. J. Labefer 82 J. e.v H. J. Eggel. KRUININGEN Reizend Volkstheater treedt op Zaterdag a.s. zal voor de Kunstkring Oostelijk Zuid-Beveland het „Reizend Volkstheater" optreden, in het Dorps huis te Kruiningen. Opgevoerd zullen worden het toneelspel „Iemand van ons" van Michael Mans- feld, en de eenakter „Al wie omme ziet' van Hans Joachim Haecker. Schooluitvoering In het Dorpshuis te Kruiningen werd een uitvoering van de openbare lagere school gehouden. De voorzitter van de oudervereniging, de heer C. de Jonge, heette de vele aan wezigen, die de grote zaal geheel vul den, hartelijk welkom. Achtereenvolgens voerden de kinderen op: een toneelspelletje in 1 bedrijf door S. de Bruin, getiteld „De kippenschool", een gedichtje van Annie M. G. Schmidt: „De Uilenschool", een toneelspelletje door Stien de Bruin, onder de titel: „De Feeënspiegel" en een toneelstukje in 1 bedrijf getiteld: „De koekepan". Na de pauze werd opgevoerd een toneel stukje in 3 bedrijven: „Ik mag niet voet ballen" door G. van Essen. Op uitnemende wijze kweten de kinderen zich van de hun toebedachte taak, waar voor zy een gul applaus kregen. Tussen de bcdryven door kon men luis teren naar zang van de leerlingen van de derde klas. 's-HEER-ARENDSKERKE Uitvoering „De Arend In het gemeenteiyk verenigingsgebouw te 's-Heer-Arendskerke hield de meisjes afdeling van gymnastiekvereniging „De Arend haar jaarlijkse uitvoering. De voorzitter der vereniging, de heer G. M. de Schipper, kon in zijn openingswoord mededelen, dat de vereniging er momen teel financieel goed voor staat. De jon gensafdeling van de vereniging zal ko mende zomer een uitvoering op het sportveld houden. Verschillende leeftyds- groepen van meisjes kwamen achtereen volgens op het toneel om hun gymnas tisch kunnen te laten zien aan verschil lende toestellen. De oudere meisjes lie ten ritmische oefeningen zien. Het ge heel stond onder leiding van mevrouw De Koning uit Goes. De avond werd be sloten met dansen op muziek van een bandje uit Heinkenszand. Voorlichting over sportzaken De heer S. van Gelderen, sportadviseur van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten hield vrydagavond een cause rie voor gemeenteraad en bestuurders van sportverenigingen. Doordat de heer Van Gelderen 's mid dags met b. en w. een voorbespreking had gehad, was hij ook goed ingelicht over de plaatseiyke toestanden. Behan deld werden het sportveldencomplex in de gemeente, cultureel centrum annex sporthal en het instellen van een sport raad. Het geprojecteerde sportveldencomplex vond nij in eerste instantie te ver weg, maar na een gesprek met b. en w. was hij toch ook tot de overtuiging gekomen fezien de zeer bijzondere wijze van uit- reiding een „L"-vorm, dat er geen andere mogelijkheid overbleef. Verder vond hy het plan zoals het nu ter tafel ligt te groot. Hy adviseerde dan ook een fasevormige uitvoering hieraan te geven. Hij vond voorlopig een voetbalveld, byveld en een half verhard oefenveld voldoende, met daarnaast nog een korf- balveld met voetbalafmetingen. Een twee tennisbanen achtte hij ook voldoen de. Over een zwembad behoefde de heer Van Gelderen niet te spreken, aangezien menige gemeente jaloers zou zijn op het bezit van zo'n zwembad als in van Gent. Een cultureel centrum achtte hij van zeer groot belang. Hy schetste een der gelijk centrum zoals het in Lopik be staat. Instelling van een sportzaal acht te hij ook van zeer groot belang, al was het alleen maar dat gemeente en sport van gedachten kunnen wisselen over de sportproblemen in de gemeente .Ook kunnen op die manier de sportvereni gingen zelf hun problemen bespreken. Ook adviseerde hy bij de sportraad een 3-tal personen uit te nodigen zoals uit het onderwys, medici, financieel deskun digen. KAPELLE A.R.-kiesvereniging vergaderde ,Met 15 mei in zicht" was het onder werp, dat de heer P. C. Elfferich uit Delft maandagavond inleidde op een bijeenkomst van de afdeling Kapelle- Biezelinge van de A.R.-kiesvereniging. De heer Elfferich zette in zijn lezing uiteen, dat er momenteel in alle poli tieke partijen spanningen zijn, zo ook in de AR.-Partij. „De liefde tot God en de naaste zal de lijn moeten zyn, waaraan vastgehouden dient te worden". Vanuit dit standpunt zal getracht moeten wor den de problemen aan te pakken. Uit voerig stond spreker hierna stil bij de vraagstukken die er zijn rond de hulp aan de onderontwikkelde gebieden, het woningvraagstuk en ruimteiyke orde ning. De vergadering, die onder leiding stond van de heer M. C. Duijnhouwer, werd gehouden in een van de bijgebou wen van de gereformeerde kerk. KLOETINGE Ouderavond kleuterschool Dezer dagen werd in Amicitia te Kloe- tlnge de ouderavond van de kleuter school „Maryke" gehouden. De voorzitster van de oudervereniging, mevrouw J. Trompert-Peute, kon in haar welkomstwoord ook de burgemees ter en mevrouw Schlmmelpenninck van der Oije begroeten. Mevrouw F. E. Entink-Dykstrade, se cretaresse, liet in haar jaarverslag veel hoogtepunten in het afgelopen school jaar de revue passeren. De dames Trom- pert en de De Lange werden als be stuurslid herkozen, terwyi in plaats van mevrouw Entink, die niet herkiesbaar was, mevrouw H. Ubbink-Wormgoor werd gekozen. De ouderavond stond geheel in het teken van het verkeer. In dé school hadden de kinderen samen met de leidsters een ten toonstelling gemaakt, afgestemd op het verkeer. De leidsters, mevrouw M. C. Padet-Bal- jet en mej. M. Kakebeeke, vertelden hoe de kinderen gereageerd hadden op dit uitbeelden van net verkeer en op de ver- keersinstructies, die ze daaraan hadden vastgeknoopt.. Daarna kwam brigadier J. Borrie van Goes aan het woord. Hy gaf veiligheidsregels voor de kleuter in het verkeer en drukte de ouders op het hart. dat gewoontcvorming en een goed voorbeeld van onschatbare waarde ziin voor de verkeersopvoedlng van de kleuter. „Maak uw kind niet bang voor, maar vertrouwd met het verkeer", zo zei hy. Hy illustreerde zyn betoog, dat met gro te aandacht door de ouders werd ge volgd. met dia's van gevallen uit de praktijk. Mevrouw Trompert kon een gezellige en leerzame ouderavond sluiten. Familieavond N.A.B. De afdeling Kloetinge van de algemene Nederlandse Agrarische Bedrijfsbond, aangesloten by het N.V.V., hield zater dagavond in Amicitia een druk bezochte familieavond. De hoofdschotel van het aantrekkelijke programma was de op voering van het blijspel: „Cupido in 'n speelse bui" door de Toneelclub uit Kat- tendyke. De acht spelers en speelsters wisten de aanwezigen met dit drie be drijven tellende stuk enige uren prettig bezig te houden. De heer J. Willemstein die de algemene leiding voor deze opvoe ring had, bleek het stuk goed te hebben geregisseerd. Na afloop werd een geslaagde verloting ter bestrijding van do onkosten gehou den. Uiteraard ontbrak ook het propa gandistisch woord niet. BAARLAND Jaarvergadering A.N.A.B. De afdeling Baarland van de Algemene Nederlandse Agrarische Bedrijfsbond (A.N.A.B.) vergaderde in het vereni gingsgebouw onder voorzitterschap van de heer J. Schipper. De secretaris, de heer J. Louwerse, bracht het jaarverslag uit. Het financieel verslag van de pen ningmeester. de heer J. A. de Mol, ver meldde een batig saldo. By de bestuurs verkiezing werden de aftredende be stuursleden J. Louwerse en P. Moerdijk bfi acclamatie herkozen. Hierna hield de heer J. L. Lukaart te Goes, districtsbe stuurder van de A.N.A.B., een praatje over de sociale wetgeving en geleide loonpolitiek, hetgeen gevolgd werd door een drukke discussie. Filmavond brandweer De vrijwillige brandweer te Baarland or ganiseerde zaterdag in ftet verenigings gebouw een filmavond, die door vele ge nodigden. waaronder vrijwel alle raads leden. werd bezocht. Na het draaien van de films „Brand" en „Brandbeveiliging op de boerderij" gaf de heer J. de Hollander, commandant van de brandweer, een toelichting, waarby hij mede verschillende voorvallen van de laatste tyd besprak. Voor de pauze, waarin een verloting werd gehouden ter dekking van de kosten, werden nog ge draaid do films „Hallo hier RP 10" en „Post voor de Bicschbos". Na de pauze volgden de films „Onder een vlag" „Prinses Beatrix in de West", hetg< een gevarieerd programma bleek, dat in de smaak viel. Burgemeester W. N. van Llere zei het zeer op prijs te hebben gesteld dat de vrywillige brandweer van Baarland op initiatief van haar commandant deze avond heeft georganiseerd. Jammer vond hy het dat het verjongde korps, dat zich over een goede teamgeest mag verheugen, afscheid gaat nemen van de ondercommandant., de heer C. J. de Broekert, wegens vertrek naar elders. Burgemeester Van Liere sprak een woord van dank tot de heer De Broe kert, die zich voortreffelijk van zijn taak heeft gekweten'. KRABBENDIJKE Jaarvergadering N.C.V.B. Dezer dagen hield de N.C.V-B.-afdeling Oostdyk haar vierde jaarvergadering. De bijeenkomst stond onder leiding van de presidente, mevrouw Minnaard-Gaan- derse. Het programma bevatte, naast de jaarverslagen, ook koorzang en enke le schetsjes. De volgende vergadering werd vastgesteld op 20 maart. Mej. De Klerk utt Vlissingen zal dan het woord voeren over „Nut en noodzaak van de lichameiyke opvoeding". HEINKENSZAND N.C.V.B. vergaderde De Nederlandse Christen Vrouwenbond te Heinkenszand kwam dezer dagen bij een in gebouw „Maranatha" onder lei ding van de presidente mevrouw De Jonge. Na afhandeling van het huishoudelijk fedeelte en de meditatie sprak mevrouw ik uit Wemeldinge, aan de hand van kleurendia's, over het onderwerp „Het leven van de binnenschipper en de schip perskinderen". Volgende maand zal er ~;een gewone vergadering worden gehou- len omdat er op 4 april een streekavond in Goes wordt gehouden. Collecte De collecte voor de inwendige zending heeft in de Nederlands hervormde kerk te Heinkenszand 38.74 opgebracht Raad Oostkapelle Rijksgoedkeuring nog niet in zicht Tijdens de dinsdagavond gehouden raadsvergadering te Oostkapelle deelde burgemeester F. G. Sprenger, mede, dat G.S. goedkeuring hebben gehecht aan de verkoop van perceeltjes grond aan de Duinweg aan bet wegschap Walcheren. Deze zyn nodig voor dt verbreding van deze belangrijke weg naar de duinen en het strand. Verschillende raadsleden be treurden de houding van enkele grond eigenaren aan deze weg. die tot nu toe niet bereid blyken gTond af te staan, of er abnormaal hoge prijzen voor be dingen. Uit de toelichting van b. en w. bleek voorts, dat de rijksgoedkeuring voor deze weg in 1963 nog lang niet vast staat. De raad drong aan op zo spoedige mogelijke uitvoering. De voorzitter deelde mede, dat uit het restant van het contingent woningwet woningen 1963 ten behoeve van de huis vesting van personeel van het pitum „Zonneveld" nog twee woningen zijn toegewezen. Een verzoek van het bestuur van de school „Zonneveld" om een krediet van 2521 voor aanschaf van schoolmate rialen werd ingewilligd. De voorschot ten voor 1963 wegens exploitatiekosten van de schooi „Zonneveld" en de by zonder lagere school stelde de raad vast op respectievelijk 165 en 65,93 per leerling. De raad vernieuwde de per 31 december 1962 afgelopen concessie aan de N.V. Gasmaatschappij Midden-Zeeland voor het leveren van gas, op voorstel van de heer C. den Hollander (g.b.), voor de tijd van tien jaar. Dit raadslid achtte de huidige gasprijs aan de hoge kant en wenste zich niet voor langere tijd te binden. De raad ging hiermee akkoord. Het bezwaarschrift van mevrouw A. de Gier-de Vries te Utrecht tegen de haar opgelegde woonforensenbelasting 1962 werd door de raad afgewezen. Het herstel zoutschade aan het gemeen- telyk slachthuis en brandweergarage alsmede de restauratie van deze garage gunde de raad aan de laagste inschrij ver, de firma J. Jobse uit Oostkapelle, voor f17.790. Op de desbetreffendee vraag van de heer C. den Hollander deelde de voorzitter mede, dat voor het nieuwe uitbreidings plan „Boerderij Vreke" reeds 85 gega- digdne zyn genoteerd. De lieer A. Cop- poolse wees op de misleidende borden, geplaatst door het het Wegschap Wal cheren, in de Duinweg en de Dumbeek- seweg, met het opschrift „geen door gaand verkeer". Deze geven vooral in het badseizoen veel verwarring. De voor zitter zegde een onderzoek toe. De heer A. Don (p.v.d.a.) vroeg aan dacht voor de politieverordening, aie het schoonhouden der erven alsmede de handhaving van het landschapsschoon beoogt. De raad zal zich tot de volgende verga dering bezinnen op een definitieve naam voor het uitbreidingsplan „Duinweg Oost". Tot slot verzekerde de burr" die t jaar BEURSBERICHT MARKT GOES. Granen, peulvruchten en zaden. Gerst, basis 17 boerenschoon af boerderij f 26f per 100 kg, (zonder zaken). Tarwe, basis 17 Id. t 29—f 32.85. Groene erwten f 40—f 48 Schokkers f 40f 75, prima kwaliteit schok kers noteerden Iets hoger. Bruine bonen, boerenschoon af boerderij f 65—f 145. De handel in peulvruchten was kalm gestemd. Karwijzaad, boerenschoon af boerderij f 100 f 125. Aardappelen: Bintje, 35 mm opw„ binnen landse sortering f 16.50—f 17.50. Bintje, mm opw., export sortering f 17—f 18. Alpha, 35 mm opw., export sortering f 15—f 16. Levering aan de sorteerinrichting, sorteer- kosten voor rekening van koper. Voeder aardappelen noteerden f 4.50—f 5.50 per 100 kg. Uien. De prijs van uien bedroeg 1516 ct. per kg, onafgestaart geleverd aan de sor teerinrichting. Hooi en stro. LucernehooL geperst af bedrijf f 180—f 195, per ton. Weidehooi f 140—f150. Veldbeemd, andere beemdsoorten en raal- grassen f 80—f 90. Roodzwenk f 50—f 55. Gerstestro f 85—f 90. Tarwestro f 75—fSO. Erwtenstro f 115120. Vlas, De prijs van ongerepeld vlas bedraagt ent per kg., levering op auto Voor gerepeld vlas geldt een notering van 25— cent per kg. Voor beste partijen worden iets hogere prijzen betaald De prijs van bolkaf bedraagt 89 ct. per kg. Eeieren. De eierprils bedraagt f 2.18 p. kg. VEILING ST.-ANN ALAND. Uien, gewoon 19.7520. bonken 23.03, drie lingen 41.04, picklers 33.50. Aanvoer 22 ton. Aardappelen: Bintjes 19.51, aanvoer 5 ton. Penen 39. Aanvoer 3.5 ton. VEILING MIDDELBURG. 12 maart. Appels: Jonathan 70-75 34—57, 65-70 31—54, 60-65 24—14, 2 D 20—31, 3 grof 9—27, 3 fijn 9—13. Winston 3 grof 1828. 3 fijn 14 Lombartsville 75-80 34, 70-75" 36. 65-70 32—33, 60-65 28, 2 D 22, 3 grof 17, 3 fijn 18. Golden Delicious 75-85 59—70, 70- -67, 65-70 37—55, 60-65 18—37. 2 D 14—36, 3 grof 10—30," 3 fijn 9—22. Peren. St.-Remy 75-85 44, 65-75 31—46, 2 D 40—41, 3 fijn 1837. Groenten. Prei 57—89. Glasveldsla 112—228. Boerekool 52—82. Glassla I 1632. ld. 2 19—20. Rode kool 35—72. Exportsla 51.90 per 100 st. Wijnpeen 5—38. Spruiten gesch. 122. ongesch. 10—62. Uien 2—25. Witlof 90—141. Kroten 2545. VEILING KRABBENDIJKE. 12 maart. Winston 1 80-85 70, 75-80 72—74, 70-75 60—74, 65-70 51—62, 60-65 36—44. 55-60 21—27, 2 75-80 65, 70-75 63. 65-70 51. 60-65 55-60 24, 2 D 7—9, 3 grof 28—34, 3 fijn 9—ÏO'. kroet 5—8, stek 1215. Golden Delicious 1 65-70 67. 2 80-85 61—75, 75-80 63—80. 70-75 51—80, 65-70 52—68, 60-65 30—42, 2 D 7—21, grof 21—52, 3 fijn 924, kroet 5—9, 6tek 9—12. Conference 1 65-70 83. 60-65 62—64, 55- 55, 2 65-70 78—79. 60-65 57—63, 55-60 50— 2 D 33, 3 grof 52, 3 fijn 28—30, kroet 7. Laxton Superb 1 80-85 51, 75-80 60. 70-75 64, 65-70 49. 60-65 32, 2 D 90. Jonathan 2 75-80 25—32. 70-75 32—42, 65-70 21—32. 66-65 18—25. D 13—17, 3 gTOf 10—17, 3 fijn 12. SL-Remy 1 65-75 45, 55-65 44—46, 2 D 41. Lomb. Cal ville 2 85-90 30-34. 80-85 32. 75-80 33—34, 70- 75 35—36, 65-70 30-31, 2 60-65 19, 2 D 19, 3 grof 19, 3 fijn 9, kroet 5. VEILING ZUID-BEVELAND. 12 maart. Goudrenet 1 90-95 61, 85-90 60—64, 80-85 56—66, 75-80 53—66, 70-75 50—56, 65-70 43-48, 2 85—90 55—61, 80-85 46—64, 75-80 42— 59. 70-75 47—51. 65-70 42—45. 2 D 36—39. grof 32—44, fijn 28—33. Jonathan 1 80-85 54, 75-80 51—59, 70-75 47—66, 65-70 48—56, 60-65 34—41, 2 D 13—19, 2 75-80 27—36, 70-75 26—12, 65-70 23—29, 60-65 23—32, grof 12—20, fijn 12—18. Golden Delicious 1 80-85 80—88, 75-80 78—92, 70-75 80—91, 65-70 73—78, 60-65 30—57, 2 D 10—28, 2 80-85 69—83, 75-80 42—86, 70-75 43— 84, 65-70 39—73, 60-65 12—55, grof 12—48, fijn 11—25, stek 9—29. Winston 70-75 66, 65-70 56—57. 60-65 47. 55-60 21—30. Lomb arts Cal ville 1 80-85 41, 75-80 42, 70-75 39, 65 40, 2 D 12. 2 75-80 41, 70-75 28—41, 65-70 23 grof 13—23, fijn 11—12. Laxton's Superb 1 ■85 54—61, 75-80 66—72, 70-75 66—69, 65-70 54—56, 60-65 32—33, 2 D 13—15, 2 80-85 32. 75-80 37—46, 70-75 36, 65-70 24—29, 60-65 18, grof 31—37, fijn 1214. Div. appels kroet 10. St.-Remy 1 75-85 42, 65-75 43—44, 2 D 40, 2 75-85 41, 65-75 40. grof 32—37, fijn 30—36. Br. Alex Lucas 2 D 27, grof 24, fijn 23. Op monster: Bromley's Seedling 1 70 mm en op 52. St.-Remy 2 65 mm en op 43—44, 2 D 40. Totale aanvoer hard fruit 11.600 kisten. E1ERKOTER1NG GOES. Bericht van handelareru Kippeëieren 13 ct.. kleine eieren 11 ct., grote ganseieren 50 ct., ld. kleine 30 een VEILING STAVENISSE Uien middel 20.60—20.20. Bonken 23. Drie lingen 33. Picklers 33 30. Aanvoer 19 ton. VEEMARKT ROTTERDAM Totale aanvoer 3579. Weekaanvoer 5532. Vet te koeien en ossen 300. Gebrulksvee 630. Vette kalveren 300. Graskalveren 115. Nuch tere kalveren 2052. Varkens 12. Lopers 19. Biggen 12. Paarden 33. Veulens 7, Schapen of lammeren 72. Bokken of geiten 27. Prijzen (resp. voor le, 2e en 3e kwaliteit). (In ets per kg) Vette koelen 275-2859 230-265; 210-230; (In ets per kg) Vette koelen 275-285: 230-265: 210-230: (In f per stuk) Graskalveren (ln per stuk) Nuchtere kalveren 110: (in per stuk) Lopers 90: (ln per stuk) Biggen 50: (in ets per kg) Slachtpaarden 280: (ln f per stuk) Schapen 125: (ln per stuk) Lammeren 130; (in f per stuk) Kalf- en melkkoeien 1050; (in 1 per stuk) Vare koelen 720: (in f per stuk) Vaarzen 825: (ln f per stuk) Pinken 500: Vette koeien aanvoer iels meer, handel ta melijk, prijzen prijshoudend. Vette kalveren /oer iets korter, aanvankelijk willig, handel afloop flauw, prijzen onveranderd. Graskalveren aanvoer als vorige week. han del iets williger, prijzen ruim prijshoudend. Nuchere kalveren aanvoer groot, handel ta melijk. prijzen iets stijver. Lopers en big gen aanvoer kort, handel rustig, prijzen on veranderd. Slachtpaarden aanvoer korter, handel goed, prijzen prijshoudend. Schapen en lammeren aanvoer iets kleiner, handel kalm, prijzen gedrukt Kalf- en melkkoeien aanvoer gewoon, handel kalm, prijzen al3 vorige week. Vare koeien aanvoer tamelijk, handel iets levendiger, prijzen ruim prijs houdend. Vaarzen en pinken aanvoer klein, handel stil, prijzen ongewijzigd. 250: 110; 120; 950; 725; 375: 220; 100; 750; 325. G. W. OSKAMP VOOR V.V.V.: Discussie over uitgifte van folders De heer G. W. Oskamp, directeur van de provinciale V.V.V. in Zeeland, is van mening, dat Breskens zich uitstekend leent voor watersportplaats en zich daarop meer zal moeten toeleggen. Hy zei dit dinsdagavond tydens de goed bezochte ledenvergadering van de V.V. V., afdeling Breskens, welke werd ge houden in hotel „Scheldezicht". De heer Oskamp dacht met name aan zeevarende jachten, die in het zuid westen van Nederland al enkele ver trouwde havens hebben verloren en er in de komende jaren als gevolg van de deltawerken nog meer kwijt zullen ra ken. Hy zei ln dit verband voorts, dat naar zyn persoonlijke mening, Zeeland één van ae grootste recreatiegebieden van West-Europa belooft te worden. Door allerlei oorzaken is het no» moei- lyk gronden te onttrekken aan agrari sche, industriële en uitbreidingsdoelein den, maar water is er voldoende, aldus de inleider. Volgens de heer Oskamp zal binnen niet al te lange tyd de wa tersport een zelfde ontwikkeling door maken als men nu al jaren ziet op ander recreatiegebied. Bovendien, zo voegde hy er aan toe. krijgt u met de watersport een nog hechtere basis voor uw totale vreemdelingenverkeer. Uit het jaarverslag van de Breskense V.V.V bleek, dat deze plaats steeds meer in trek komt bij de toeristen. In 1962 werden niet minder dan 48.657 overnachtingen geregistreerd. Het le dental van de V.V.V. groeide van 261 in 1961 tot 279 in 1962. Aan het begin van de vergadering werd langdurig gediscussieerd over hetgeen voorzitter J. Heyboer in de convocaties had geschreven over de uitgifte van folders. Daarin was na melijk gesteld, dat de N.V. Zeebad Breskens zich had teruggetrokken voor wat betreft gezamenlijke uit gifte van folders. De N.V. Zeebad had hiertegen schriftelijk geprotes teerd, terwjjl over deze kwestie nog wat werd nagepraat. In de ledenver gadering. Voorzitter Heijboer bleef erbij, dat de N.V. Zeebad geen ge zamenlijke folders wil uitgeven en dat zulks do V.V.V. geld kost. De heer J. W. Carels, die voorzitter is van de N.V. Zeebad, ontkende even wel, dat Zeebad de V.V.V. in de steek zou hebben gelaten. De bestuursleden J. A. Maas, A. Ver- sprille en H. Valk stelden zich niet her kiesbaar voor een bestuursfunctie. Ir. hun plaats werden gekozen mevrouw G. Leenliouts en de heren R. Kramer en J. du Bois. De heer E. Gittenberger werd by acclamatie herkozen. Karabijnschieting In hotel „Het Zwin" te Sluis werd dezer dagen een karabijnschieting gehouden tussen de „Liefhebbers" uit Sluis en J" „Missers" uit Aardenburg. De schutters uit Aardenburg wonnen de wedstrijd met 843 tegen 830 punten. De punten werden geschoten door: Sluis: C. Blaakman 170, G. Crooymans 167; A. Verbraeke 165; F. Descamps 165 en R. de Smet 163. Aardenburg: J. Nies- kens 171; J. de Mey 171; L. van Krui sen 167: C. van Hermon 167 en J. de Cocq 167. Scheepvaartbenchten Vlissingen aangekomen op 11 maart 1963: Belstar van Gornluay-Island. Okeanos van Gotenburg, Stella-Atlantic van Vliss.-rede, Grangefield van Antwerpen, Werner-Mey- burg van Antwerpen. Op 12 maart. Hans Lehmann van Antwerpen, Ilse-Feldtmann Amsterdam. Vlissingen vertrokken op 11 maart: Servic naar Londen. Belstar naar Londen, Okeanos r Trinidad. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 11 maart: Albert-L van Zee-Terneuzen, Ar- bon van Barcelona-Terneuzen, Adrians van Amsterdam, Twec-Gebroeders van Faro. Op 12 maart: Abel-Tasman van Rotterdam, De borah van Teignemonth-Terneuzen, Mat thew van Rotterdam, Gersom van Swansea, Eagle van Londen, Setas van Vlaardlngen- Terneuzen, Prins-Willem 5 van Londen, Alme van Amsterrlnm-Terneuzen Catharina- F van Liverpool, Sommelsdijk van Le Havre, Citadel van Londen-Terneuzen. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op naait: Democraat naar Londen-Terneu- Sandenburgh naar Rotterdam. Op 12 rt: Reggeborg naar Delfzijl. Competitie Z.K.B. zal op 23 maart worden hervat Het ligt in de bedoeling de competitie van de Zeeuwse Korfbal Bond zaterdag 23 maart te hervatten, indien althans de weersomstandigheden meewerken. Voor 23 en 30 maart verschynt een volledig programma, behalve voor de pupillen, die eerst in april beginnen te spelen. Alle by'zondere wedstrijden zullen voor lopig worden afgelast of uitgesteld. Zo veel mogeiyk zal ook op bijzondere da gen worden gespeeld, behalve op Hemel vaartsdag. Op die dag zullen de bekende Swift-senes, althans voor de Z.K.B.- ploegen, normaal doorgang kunnen vin den. Ada Kok zwom snel in Zuid-Afrika Het Nederlandse zwemteam, dat een toernee door Zuid-Afrika maakt, zege vierde maandagavond in het zwembad van Bloemfontein op alle onderdelen, waarin Nederlandse meisjes aan de start verschenen. Voor de beste prestatie zorgde de 15- jarige Ada Kok, die op de 100 yards vlinderslag met een tijd van 1 min. 04,6 sec. het all-comersrecord verbeterde. De beste prestatie ooit door een zwem ster in Zuid-Afrika geleverd stond op naam van de Australische Beverly Bain- bridge met 1 min. 10,2 sec. Sehoolslagzwemster Klenie Bimoifc kreeg geduchte tegenstand van de Zuid- afrikaanse Ria Beyers. Klenie Bimolt won de 220 yards in 2 min. 58 sec., ter wijl Ria Beyers 2 min. 59,6 sec. liet af- dnikken. Ria van Velsen op de 100 yards rugslag in 1 min. 06,7 sec. en Erica Terpstra op de 100 yards vrye slag in 59,5 sec., had den geen tegenstand van betekenis. Nederland-België in het najaar te Amsterdam Het bondsbestuur van de K.N.VJB. heeft de 97e wedstrijd tussen Nederland en België, die zondag 13 oktober a.s. wordt gespeeld, toegewezen aan het Olympisch Stadion te Amsterdam. Het programma van het a-team riet er voor het seizoen 1963-1964 als volgt uit: Woensdag 25 september: Nederland Tsjecho-SIowakye; zondag 13 oktober: Nederland—België in Amsterdam; woensdag 20 november: SchotlandNe derland; zondag 22 maart: België— Nederland in Antwerpen; woensdag 6 mei: NederlandZweden. Indien Nederland zich plaatst in de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker voor landenteams de eerste wedstryd tegen Zwitserland werd met 31 gewonnen wordt het pro gramma met twee wedstrijden tegen een door loting aan te wijzen land ge completeerd. Mocht Nederland door de Zwitsers worden uitgeschakeld dan zul len pogingen worden ondernomen om nog een of twee vriendschappelijke ont moetingen vast te stellen voor het Oranjeteam. Roger Piantoni heeft aandoening aan kniegewricht Roger Piantoni, de voorhoedespeler van Reims, heeft dinsdag in Lvon een me disch onderzoek ondergaan. De chirurg u 8 ,^„Franse in,ernationaai in novem- ber 1961 heeft geopereerd stelde vast dat Piantoni lijdt aan een gewrichtsaan doening aan zyn knie. De kans is groot, dat de 31-jarige Fransman zijn voetbal loopbaan moet opgeven. Altig nog aan de leiding in Parijs Nice De Duitse wielrenner Rudy Altig heeft dinsdag de algemene leiding behouden na de derde rit in de ronde van Parrjs- Nice volgend op de tijdrit van van ochtend De winnende ploeg was die van Pel- forth-Sauvage-Lejeune, bestaande uit* J. Groussard (Frankryk). G. Groussard (Frankryk), Anglade (Frankryk), Carrara (Italië), Delberghe (België) Foucher (Frankryk), Lefèbre (Frank ryk) en Denson (Engeland). Het algemeen klassement na de derde etappe is: 1. Altig (Duitsland) 12.00.43; 2. Van Looy (België) 12.00.57; 3. J. Groussard (Frankryk) 12.01.14; 4. An- "lade (Frankrijk) zelfde tyd; 5. G. )esmet (België) 12.01.16; 6. Ludo Janssens (België) 12.01.18; 7. Anque- til (Frankryk) 12.01.19; 8. Junkermann (Duitsland) 12.01.29; 9. Demulder (Bel gië) zelfde tyd; 10. Aerenhouts (Bel gië) 12.01.31; 17. Huub Zilverberg (Ne derland) 12.03.19; 25. Ab. Geldermans (Nederland) 12.22.30; 36. Bas Malie paard (Nederland) 12.26.09.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 5