NIEUWE HERENMODE: Levendig en gedistingeerd HEREN-AUTOCOAT VRAAGT EEN TOENEMENDE BELANGSTELLING I N f. Qca Stijlvolle veranderingen in heren-gelegenheidskleding WOENSDAG 33 MAART 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 11 pabrikanten van herenkostuums hebben aan de hand van pro- duktie- en verkoopcijfers berekend, dat de Nederlandse man 1 gemiddeld per jaar één pak koopt. In dat licht bezien is het wel logisch, dat de herenmodetendens zich heel moeilijk laat verande ren. Desondanks hebben fabrikanten en ontwerpers de grote stap tot „mode voor de man" gewaagd en naar onze mening met veel succes. Het is een levendige maar zeer gedistingeerde mode, die we voor het komende seizoen te verwachten hebben. Stijl In wezen ondergaat de stijl geen zeer opzienbarende verandering. Men is enigermate Engels gericht. Slanker silhouet, smallere borstpartij en in toe nemende mate afronding van kraag en revers. Favoriet is nog steeds 1-rij, 3-knoops. Het 2-knoopskostuum keert vrij aar zelend terug. Voortgaande ontwikkeling van zijsplitten en schuine zakken. Voor de jongere en voor de zeer op mode ingestelde man is er een ontwikke ling in de Franse richting ten aanzien van de colberts. De modellen zijn korter en sluitender om de heup. Forse bovenpartij met ruim ingezette mouw, ook zijsplitten, schuine zakken en voorts met stof overtrokken kno pen. Het vest keert in het algemeen langzaam en modieus terug. De pantalons blijven slank, zonder omslag, waarbij kniewijdte iets kleiner en voetwijdte iets groter is, waardoor de broekvorm wat minder conisch wordt. Kleuren Eigenlijk belangrijker dan de dessinering zijn in het komende seizoen de kleuren. Hoofdkleuren zijn blauw, bruin met een tendens naar rood, grijs en een enkele maal groen. Alle kleuren hebben iet of wat sprankelende effecten, steeds meer gericht op de verschillen der seizoenen. De dessinering is rustig, brede of smalle strepen, vage ruitjes of fantasiedessins. Tn de heren-jassenmode is de autocoat een artikel, waar we best eens de aan dacht op mogen vestigen. De man, die dagelijks achter het stuur zit, heeft meer last dan gemak van de lange jas. Daar om is een aantal mannen een jaar of wat geleden overgegaan tot het veel gemakkelijker wind jack of een variatie daarop. Maar deze kledingstukken zijn meer sportief dan gekleed. En prachtigev tussenoplossingen voor de man, die veel in de auto zit, maar die er toch goed ge kleed uit moet zien, is de auto- coat. Ze zijn er in vele uitvoerin gen. Belangrijk is echter, dat ze moeten voldoen aan hoge eisen. Ze moeten goed zitten en ze moeten gemakkelijk zitten. Ze mogen de drager niet belemme ren in zijn bewegingen, ze moe ten warm zijn en ze dienen te zijn vervaardigd van een stevig materiaal. Want, hoewel men tegenwoordig grote aandacht besteedt aan een doelmatige be kleding van de auto-zittingen, het slijtvlak van de autocoat is groter dan dat van een gewone jas. Raglanmouw Voor de gewone overjassen zal er dit voorjaar een grotere tendens zijn naar jassen, vervaardigd van mengingen Polyester/katoen en po lyester/wol. Vooral in de lichtge wicht Polyester/katoen verwacht men een grote toename. Het raglanmodel in het klassieke type zal toenemen ten koste van de modellen met ingezette mouwen. Maar evenals de vloeiende lijn van de raglanschouder zal ook de inge zette mouw een natuurlijke schou derlijn vertonen. De lengte van de jasen zal niet langer zijn dan 106 cm. De sportievere modellen zijn on geveer 4 cm .korter en de sportie ve regenjas zal ongeveer 96 cm lang zijn. Vrolijke voering roeringen krijgen hoe langer hoe V meer de aandacht. Ditmaal zul len streepdessins de boventoon voe ren. Voorts zullen allerlei soorten sierstiksels de binnenkant van de jassen opluisteren. In het geheel zullen uiteraard in het komende seizoen ae lichtere kleuren de boventoon voeren. Dit geldt ook voor het vanouds bekende gabar dine. dat weliswaar min of meer ver drongen wordt door de nieuwe kunstvezels, maar dat zich toch in levendige tinten weet te handhaven, evenals de dunne loden stoffen, die nog steeds gevraagd worden voor regenjassen Deze autocoat is gemaakt van een wollen mohair, gebreid. En het schijnt juist deze toevoeging te zijn, die het speciale én ijzersterke karakter aan deze jas Union-Groningengeeft. Ook deze jas hoort thuis in de duurdere prijsklasse. De jas is half gevoerd met een Schotse ruit. Het model is open en gesloten te dragen en het heeft een afknoopbare ceintuur. SLANK VAN SILHOUET. VORSTELIJK VAN SNIT. EXCLUSIEF VAN KLEUR EN DESSIN. MAYFAIR KOSTUUMS in prijzen vanaf 158, HERENMODEHUIS WILKELGALERIJ - MIDDELBURG üee<ïs enige jaren zoekt men in de herenmode naarstig naar een nieuwe vorm in de gelegenheidskleding. We her inneren ons een herenmode show, waar een smoking met een donkerrode kraag te zien was. Deze nogal opzienbaren de veranderingen z(jn door de heren der schepping onverbid delijk afgewezen. Naar onze mening terecht. De aanschaf van smoking, jac quet en rokkostuum vergt een belangrijke financiële aderla ting en het is dus zaak een verantwoorde aankoop te doen. De ontwerpers en fabrikanten zijn niet „bij de (versmade) pakken" 'neer gaan zitten. Ze hebben gezocht naar nieuwe wegen, bowandelbare wegen. Uitstekende voorbeelden daar van waren te zien op de heren- modeshow, die we in Amster dam zagen. Ditmaal was niet gezocht naar opvallende effecten, maar wel naar stijlvolle verbeteringen. Voor de man, die zijn gelegen heidskostuum veel moet ge bruiken kan hy zyn jacquet uitbreiden met een midden- gryze pantalon, die dienst kan doen bij zeer feestelijke gele genheden. Voor de uiterst so bere of zeer stijlvolle bijeen komsten blijft dan de streep jespantalon dienst doen. We zagen ook een jacquet met sjaalkraag en halve manchet ten en een pantalon met korte splitjes op de voet. Dan was er een smoking met grijs colbert, waarvan de sjaal kraag was- bedekt met grijze natuurzyde. Ten slotte dan nog een licht gewicht smoking van mohair- wol samenstelling in de kleur „smoke-grey". De revers en manchetten waren overtrok ken met klaverbladcroc'iet, en gebloemde molré-zyde. De kno pen waren met stof bedekL Het is Interessant deze ontwik keling gade te slaan. We zyn ervan overtuigd, dat deze rus tige modetendens in de heren- gclcgenheidskleding alle kans heeft te slagen. Een drieknoops lightweight kostuum, gemodelleerd naar Amerikaanse opvatting. Slank zeer soepel van bewerking. Vervaardigd van een kidmohair-wolkwaliteit. Kidmohair is scheer van een jonge geit. colbert en de eerste Sportief model heren jes. Sierstiksels aan Piccadilly-Qroningen met opgestikte klep- gehouden is. t Model Mevrouw en meneer, gereed om uit te gaan op een frisse voorjaarsavond. Zij draagt een mantel van soepele Ierse tweed, raglanmouwen en een rond vallende kraag. Het is een sportief en tegelijk zeer correcte mantel. Hij draagt een Montagnac, wel een jas om even voor te sparen, want het is een heel dure. Als er per seizoen een honderd van. deze jassen worden verkocht kan men zeer tevreden zijn in de verkoop branche. (Beide modellen B.B.B.-Groningen)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 17