Badpakkenmode heeft als hét nieuwtje: verlaagde tailleljjn Grote tassen met vrij hoekige lijnen zjjn zeer modieus VAN L00 brengt het eerste VAN L00 MODIEUZE MAKE-UP van LANCoME gepresenteerd door CAPPI (en beste) MODENIEUWS „DE VLIJT" PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 13 MAART KUNSTVEZELSTOFFEN VEEL GEVRAAGD Een badpak in de allernieuwste mo- tje voltooit dit geheel. Ook hier bre- delijn: de verlaagde taille wordt ex- de schouderbanden, die zo ver moge tra gemarkeerd door het streepdes- lijk van de hals zijn geplaatst, sin tot op heuphoogte. Een ceintuur- Een stijlvol badpak zonder veel pre tenties. Men heeft het hier voorna melijk gezocht in een leuke streep- verwerking, die slankmakend werkt, waaraan ook het gladde rokje mee werkt. maar ze zijn uiteraard niet zo sterk ais de duurdere kunstvezel kostuumpjes. Leuke dessinering De dessinering van de badkleding is de grote troef voor het komende seizoen. Zo zagen we een geestig badpak, waarvan de linkerkant in felrood en de rechterkant in zwart was uitgevoerd met als afwerking een zwarte draadfranje. Voorts een zwart badpak met een ingeweven wit „kant"-patroon in twee banen mid den over het voorpand en uitlopend in de schouderbanden. Heel grappig was ook het pak met een ruguitsnij ding tot in de taille, verticale witte en blauwe banen in de verlaagde tail lelijn en de rest blauw. Fantasiedessins zijn aan de orde van de dag in het komende seizoen. Bij zonder charmant is een jasje, ter lengte van het badpak, geweven in Scandinavische dessins; driekwart mouwtje, klein reverskraagje. Daar bij kan mevrouw een hoed dragen in de vorm van een kaasbol met schuin opstaande rand. De hoed is dan over trokken met het materiaal van het jasje. Ten slotte dan nog iets over de cocon- dress; zoals we al zeiden, een soort overall. We zagen dit kledingstuk uitgevoerd in vrolijke rood-zwart-grij- ze verticale strepen. Een ritssluiting midden op het voorpand, lange nauwe py'pen met gesloten enkelstuk, klein puntig kraagje en korte mouwtjes. Geschikt voor sport en spel aan het strand of in de camping ófgezellig en gemakkelijk voor een rustig avondje thuis. Wariatie op een thema van het vorige jaar'', zo zou men de voor- jaars- en zomercollectie tassen, koffers en paraplu's kunnen noemen. Hiermee wil allerminst gezegd zijn, dat de nieuwe model len en kleuren in tassen oninteressant zijn. Integendeel. De strakke lijn is gehandhaafd, de tassen zijn zelfs betrekkelijk vierkant ge worden, niet alleen in lengte en hoogte vindt men de hoekige lijn, ook in de breedte zijn alleraardigste resultaten bereikt. De garneringen zfjn op en rond de sluiting aangebracht. Een laagje parelmoer op de beugel is heel mo dieus, maar ook een opgelegde gar nering op de metalen sluiting, die dan wordt geaccentueerd door kleine, fel contrasterende kraaltjes. Ook is de metalen sluiting geheel of gedeeltelijk wel geverfd in de kleur van de tas. Voor de dames, die hier niet van houden is er de zogenaamde verdekte beugel; in dat geval is de beugel versierd of gewoon bedekt met het materiaal van de tas. Een nieuw modegrapje is ook een soort plissê in het tassenmateriaal. Ook daarmee zjjn heel leuke resulta ten bereikt. Voor jonge meisjes ten slotte zjjn er de grote, vrij platte, tassen aan een lange koper- of zil verkleurige ketting, heel jolig, heel jong, heel vrolijk. Dan is er nog de fikse kantoortas met een royaal overslag en een ver stelbaar hengsel èn de gemakkelijke stadstas. Als u zoekt naar kleine tasjes voor dagelijks gebruik, dan zult u ver geefs zoeken. De nieuwe mode laat ze niet toe. Wel in de avondtasjes uiteraard, die van vele kostelijke en ook wel kostbare materialen worden gemaakt. Voor de gewone tas koos men soepele, zachte en gemakkelijk te verwerken materiaal. De af- en be werking van het interieur van de tas is uiteraard afhankelijk van de prijs klasse. Met of zonder binnenvakken, een apart vakje met rits; men heeft van alles bedacht om het ons gemak kelijk te maken. De kleuren, die-u deze lente en zo mer het meest zult vinden (op tas- sengebied natuurlijk) zijn zwart, blauw, rood, wit en gebroken wit. Ruitdessin Voor koffers wordt steeds meer een soepel linnen gebruikt en voorts een kunstvezelprodukt, waarvan het voordeel is, dat het afwasbaar is en zeer licht in gewicht. De sterke le ren koffers (die natuurlijk vrij hoog in prijs zijn) blijven gevraagd door degene, die veel onderweg is. Voor reis- en weekendtassen is het zelfde materiaal gebruikt en even als voor de koffers zijn ze veelal in mooie gedekte ruiten gedessineerd. Voor koffers wordt trouwens hoe langer hoe meer wit en gebroken wit gevraagd. Beursjes zjjn er In evenveel of nog meer uitvoeringen als de tassen. Ze zijn vaak in dezelfde kleur, van het zelfde materiaal en zelfs met dezelf de versieringen. In de paraplu-sector speelt men er duidelijk op, dat de vrouw van van daag er een aantal paraplu's op na houdt, passend bH verschillende man tels of pakjes. Wat de pry's betreft kan het. Een grappige en modieuze paraplu koopt men voor minder dan een tientje. Ze zijn er effen, in een streepje en in leuke bloemdessins. De hoesjes zijn sierlijk en praktisch afgewerkt en alle kleuren van de regenboog zijn gebruikt voor deze sierlijke at tributen. Ook op dit gebied nog een kleine tin: als blauw u erg goed staat bedenkt u zich dan nog wel even een keer, eer u een blauwe of blauwige para plu gaat kopen. Want een blauwe plu boven uw hoofd geeft een blau wig licht op uw gezicht. Bent u blond van haar en blank van huid dan maakt die blauwe schyn u vaal en wèg is het effect van pakje met gestoken plu eventjes voor de spie gel? voor een betere houding en meer gratie! Een namiddag ensemble van lichte blauwe wolnaar een ontwerp van Pierre Cardin. Het jakje ia blousend. En hier nog drie ontwerpen uit de Parijse school. Links een sportieve mantel van wollen tweed, met daaronder een robe fourreau van jersey, van Pierre Balmam. Midden: vloeiende lijnen van Serge Matta in een japon in reliëfstof van rayon. Rechts een japon van marine blauwe wol van Michel Goma. Vader cn zoon stappen over op lichtere, zomerse kleding. Ze kiezen alle bei bij VAN LOO. Wat een nieuwtjes kom ook. Foundation 8485 zorgt ervoor, dat uw figuur„gezien" mag wor den. Zijsluiting veter. Elastieken bovenrand. Brede elastieken bin nenband. Kort model, In tearose 25.90 AFD. CORSETTERIE 1STE ETAGE OPRIL GROTE MARKT 13 GOES Het kenmerk van elegance is een juiste foundation. Daar- om creëerden de beste internationale ontwerpsters dit nieuweWalaCorseletvoor de veeleisende, moderne vrouwl Fraai nylon-kant uit Parijs, het beste nylon- elastiek uit New York en het mooiste nylon-satijn uit Milaan, zijn in dit prachtige, feilloos zittende Corselet verwerktl Cups D, E..89," Alleenverkoop voor Middelburg en omstreken: Segeersstraat 64 Telefoon 3560 Middelburg (Van onze redactrice) Mee, het is heus niet meer zo, dat U voor een strandvakantie of voor een dagje aan het strand uw heel gewone spulletjes mee kunt nemen. Er is een heel aparte strandmode. En wilt U „hele maal bij" zijn, dan betekent dat, dat U een heel arsenaal van kle dingstukken' mee moet nemen naar strand of bad. Een pakje om te zwemmen en een pakje om te zonnen, een kort jasje over het bad pak, een „cocon-dress", bestaande uit een soort overall, gemaakt van een strak aansluitende elastische stof, een strandhoed en aller lei kleine zaken, als schoentjes, badtas en badlaken, die dienen te harmoniëren met het badpak of zonnepak, dat U aanhebt. Als U veel naar het strand gaat en U hebt het geld er voor over, dan is het leuk alle zaken compleet te hebben, maar bij dit alles is een goed badpak toch zeker een eerste vereiste. En die zijn er momenteel in alle soorten, ma ten, prijsklassen en kleuren. De nieu we badpakkenmode is niet gebonden aan één of twee richtlijnen. Eigenlijk kan men alle kanten uit, maar ook hier geldt zoals voor alle soorten dameskleding de gulden regel: Kies, wat bij uw type past! De moge lijkheden zijn zoals gezegd vele! Voor het jonge meisje of voor de jon ge vrouw mét het perfecte - figuur blijft de bikini in de mode, zij het dan ook, dat de lijn van het bovenstuk is aangepast aan de heersende modelijn. Brede schouderbanden dus en een ge heel recht afgesneden maaglijn. Het geheel lijkt wel iets of wat op een even onder de oksel afgeknipt hemd. Gestreept en effen De schouderbanden, breed of smal maar in ieder geval geaccen tueerd, worden voornamelijk ge plaatst op de overgang tussen schou der en arm. Nieuw is de verlaagde taillelijn. Zo zal dit jaar op de markt worden gebracht een eendelig bad pak, waarvan het lange bovenlijf in een gestreept dessin is uitgevoerd en de rest in een donkere effen tint. De scheiding wordt gemarkeerd door een wit ceintuurtje. Aan de coupe, met name aan de cup- vorm, blijft men veel aandacht beste den. Niet alleen voor de gewone ma ten, maar ook voor de zwaardere ma ten. Ongetwijfeld een belangrijk plus punt voor de vrouw, die van zon, zee en strand wil genieten. Het is na tuurlijk wel zo, dat de zwaardere maat iets meer moet betalen voor een Het badpak met strak rokje is geble ven, maar daarnaast vraagt ook de „klassieke" badpakuitvoering heel veel aandacht dit seizoen. Immers, steeds meer zonaanbidsters gaan er toe over naast het badpak een zonne- pakje te kopen. Kunstvezels Langzaam maar zeker komt er trou wens iets minder vraag naar het katoenen zonnepakje, al dan niet met geplooid of geplisseerd rokje. De belangstelling voor pakjes in de nieu we kunstvezelstoffen neemt daarente gen hand over hand toe. Het is een ondoenlijke zaak een overzicht te ge ven van de nieuwe kunstvezels. Van dag tot dag verschijnen er andere ma terialen op de markt, die eigenlijk al lemaal een beetje familie van elkaar zijn. De meeste hebben dit gemeen," dat zij zeer licht van gewicht zijn, snel drogen en een groot vermogen hebben tot figuurcorrectie. Helanca is een van de meest bekende én. gevraagde materialen, terwijl daarnaast lastex een zeer veelge vraagd artikel is voor grotere maten. Helanca is een nylondraad, die door kroezing een hoge elasticiteit ver kreeg en lastex is een met zij omwon den elastieke draad. Lycra is een nieuw materiaal, dat de foundationfabrikanten met vreugde hebben begroet en verwerkt, maar dat ook snel opgang maakt in de badpakkenmode. Het is zeer licht, zeer rekbaar en bijzonder sterk. Overigens kan men met geweven ka toen en elastische katoen-lastex nog altijd wonderen doen. Het voordeel is, dat deze pakjes vrij laag in prijs zijn. KAMGAREN HERENKOSTUUMS schitterende, vlotte dessins, met plooihoudendc pantalons v.n. 95,150,- HERENCOLBERTS in tal van nieuwe modieuze kleuren v.a. 42,59.- met bijpassende pantalons v.a. 22,45,- HERENREGEN.JASSEN in terlenka of poplin, zeer mooie meerkleurige dessins v.a. 45,75,- TWENKOSTUUMS, aparte modellen, met stof- knopen en manchetten, kleuren blauw en bruin gedessineerd, leeftijd 9 jaar v.a. 57,50 JONGENS-SPORTCOLBERTS in de nieuwste kleurcombinaties leeftijd 5 jaar v-a. 28,50 sportieve bijpassende pantalon leeftijd 5 Jaar v.a. 13,65 KLEDINGMAGAZIJN KORTE NOORDSTRAAT 4 - MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 14