Bruinisse moet enkele belastingen opvoeren BREDA beugelbier Kustvaarder bij Zierikzee aan de grond gelopen WALCHEREN AGENDA MARKTBERICHTEN „EXCELSIOR"70 JAAR MUZIEK IK'S-HEER-ARENDSKERKE KERKDIENSTEN DINSDAG 12 MAART 196? PKOVTUCTALE ZEEUWSE COUBAWT Voor sluitende begroting „Algemeen verzorgingspeil mag niet naar OM DE BEGROTING voor 1963 alsnog sluitend to krijgen zal Bruinisse moeten overgaan 'tot een verhoging van de straat- en rioolbelastingstarieven en het zogenaamde „zate-recht" voor de ge meentehaven. Een voorstel in deze geest doen b. en w. de raad met het oog op de vrijdagavond aanstaande te houden vergadering. Het college heeft namelijk van Gedeputeerde Staten een brief ont vangen, waarin wordt meegedeeld, dat de goedl gende b( dat betwijfeld wordt of deze wel reëel sluitend is. B. en w. zijn het met G.S. eens, maar zy schrijven dit toe aan een aantal nieuwe lasten, waarmee bij het opstellen van dit jaarstuk geen reke ning kon worden gehouden. Om te beginnen is daar de verreke ning van de voorschotten, die zijn verkregen over de dienstjaren 1960 en 1961 in verband met de nieuwe financiële verhoudingswet.Voor Brui nisse is deze bijzonder nadelig uitge vallen en heeft zij een tekort over vorige dienstjaren ter grootte van 16.500 doen ontstaan. Er is een nieuw bedrag aan kapitaalslasten van 84.000 ontstaan. De verbouw van de gemeentewerkplaats in de Molenstraat vergde een krediet van 14.500. Het doorbraakplan Berg straat komt op een bedrag van 22.500 en voor aankoop van grond ten behoeve van het industrieterrein is 42.000 no dig. Daar komt nog bij, dat de primitie ve begroting is uitgegaan van een in wonertal van 2360. In werkelijkheid bleek dit 2318 te zfln per 1 januari jl. Het percentage van overledenen in het najaar was namelijk uitzonderlijk hoog. Dit betekent een lagere uitkering uit het gemeentefonds, waardoor de ge meente 2700 minder ontvangt. Dan zijn er een aantal uitgaven te ramen, die het gevolg zijn van besluiten, geno men na het vaststellen van de begro ting. Er is een gemeentewerkman aan gesteld wiens salaris thans niet kan worden geput uit de post onderhoud van straten, pleinen en wegen. Boven dien zijn een aantal uitgaven geraamd, die een direct gevolg zijn van de stren ge winter. Het onderste regeltje van de begroting geeft na de opsomming van al deze factoren een aanzienlijk tekort aan. Meer-opbrengsten Daarom willen b. en w.: de rioolbelasting verhogen van 15 tot 25 per perceel, hetgeen een meer-opbrengst levert van 8050; De tarieven van de straatbelasting zouden moeten worden verhoogd voor gebouwd van 6 op 10 pet. en voor ongebouwd van 3 op 5 pet-: meer-opbrengst 3660; Het recht voor het hebben van een Een van de vyf coasters, die op weg Was naar Zierikzee, heeft maandag avond een bijzonder onfortuinlijke „in tocht" gemaakt, toen hjj by de veerha ven „Do Val" met do boeg op de Zeedyk liep. De ongeveer 400 ton metende Duitse kustvaarder „Nordheim" kwam daar omstreeks half negen bij laag water muurvast op de dijk te zitten, links van de ingang van de haven. Ongelukken zijn er by het vastlopen niet voorgeko men. De bemanning van het schip kon via de slikken de wal bereiken. Het motorschip „Jacolga" van haven „Hen drik Berrevoets" uit Zierikzee voer een uur later ter assistentie uit. Ook de mosselkotter „Zierikzee V" verliet het havenkanaal om hulp te bieden. In res taurant „De Val" sloeg de havenmeester van Zierikzee zijn kwartier op om daar vandaan in do hulpverlening te bemid delen. Het was de bedoeling, dat beide te hulp geschoten schepen de „Nord heim" in de afgelopen nacht bij hoog water uit zijn hachelijke positie zouden bevrijden. zate in de gemeentehaven zon moe ten worden verhoogd met 50 pet., hetgeen een meer-opbrengst levert van f 1825. AJ deze verhogingen wil len b. en w. laten ingaan op 1 ja nuari 1963. Ter toelichting merken zij nog op, dat eerst bij het rijk kan worden aangekl voor een subjectieve verhoging op algemene uitkering uit het gemeente fonds. wanneer de drie tarieven op voorgestelde manier zijn opgevoerd, exploitatie van de gemeentenaven geeft jaarlijks een nadelig saldo te zien van ruim 20.000. Het zategeld is in ver houding met de hoogte van de overige rechten en belastingen laag te noemen. Verder tekent het college nog aan, dat al sedert 1961 moeite is geweest om een sluitende begroting te kunnen aanbie den. Deze situatie is van lieverlede ver slechterd. „Slechts door de drie belastingen op de voorgestelde wijze te verhogen kan worden voorkomen, dat het al gemene verzorgingspeil van Bruinis se niet in de verdrukking komt. Dan ook alleen blijft er enige, zij het ge ringe speelruimte over om nieuwe taken te kunnen aanvatten, in ver band met de ontwikkelingen in het kader van het Deltaplan voor het voortbestaan van de gemeenschap Bruinisse een voorwaarde". Bejaarde fietser te Krabbendijke zwaar gewond De 66-jarige landarbeider M, S. uit Krabbendyke is maandagmiddag bij een verkeersongeluk op de ryksweg te Krabbendyke levensgevaarlijk gewond. De heer S. liep by dit ongeluk een sebe- delbasisfractuur op. Gisteravond laat was zyn toestand zorgwekkend. Hy was toen nog steeds buiten bewustzijn. De heer M. S. werd omstreeks 12 uur. toen hij per fiets de rijksweg te Krab bendijke overstak, geegrepen door de bestelauto van de grossier E. S. uii Dordrecht. Het slachtoffer werd op de grond geslingerd en bleef bewusteloos liggen. Dokter C. A. Donker uit Krab bendijke verleende eerste hulp en liet het slachtoffer per ambulance naar het ziekenhuis „St.-Joanna" te Goes ver voeren. De heer M. S. kwam uit de Zuïdweg en wilde de J. W. Frisostraat inrijden. Hij moest daartoe de rijksweg overste ken. De heer E. S. kwam uit de rich ting Bergen op Zoom over de rijksweg. Laatstgenoemde liep enkele schaafwon den op. Na behandeld te zijn door dok ter Donker is hij per trein huïswa'arts gekeerd. De auto en de fiets werden licht beschadigd. Uitvoering van dameskoor Op zaterdag 16 maart zal het West- kappels dameskoor een jaarlijkse uit voering verzorgen. Naast een aantrek kelijk zangprogramma, zal een toneel stuk worden opgevoerd, getiteld: „Drie is te veel". De uitvoering zal gegeven worden ln het verenigingsgebouw „Westkapelle Herrijst". VL1SSINGEN Slotavond ijsclub werd goed bezocht KERKNIEUWS NED HERV. KERK Ds. H. Brons te Nieuw-Vennep-Abbe- nes heef! bedankt voor het beroep te Kamperland. (Advertentie) WITTE KRUIS DE PIJNSTILLER Kiespijn... maar ook andere pla gende pijnen stilt u het snelst met WITTE KRUIS, (poeders, tabletten of cachets), Sallcyl-vrIJ en daar door geen maagklachten. WITTE KRUIS VANDAAG. Middelburg Electro: Moordende banden. 19.30 uur. 18 Jaar. De Schakel: recital Sans Bunge voor Jeugd en Muziek. 19.45 uur Wöhler. Bond van Plattelandsvrou wen. lezing, 20 uur Van Benthem en Jutting: Expositie Mlnderhoud en Loef. 9—18 uur. Vlisslngen - Alhambra: Verrader in op dracht, 20 uur. 18 laar Luxor: De vos van Parijs, 20 uur. 14 Jaar Britannia. Nieuw Rotterdams Toneel met .Niemand van ons" voot Z.V.U (ln samenw met Nutsdepartement), 20 uur. A.N M B-ge- bouw Jaarvergadering N.V V.-vrouwen- bond. 20 uur. Goes - Grand. De reis van onze kroonprin ses naar het Verre Oosten. 19, 20 en 21 Bergen op Zoom Roxy: Gelaagd door de wind, 20 uur, 14 laar Terneuzcn - Luxor. Romance O la carte, 20 uur. a.l. Sas van Gent - ülymplailieater: Gezworen kameraden, 20 uur, a.l. BrcsUens - Scheldczicht Ledenvergadering V.V.V.-atdeling, 19.30 uur. ZlerlUzco HuIb van Nassau: Jaarvergade ring C.B.T.B.-afdeling en aan. en ver koopver. „Schouwen-Dulveland". 19.30 u.; herv vcreniglng8geb,: Stoffenshow chr. Plattelnndsvrouwenbond, 14.30 uur. Zonncmaire Herv verenigingsgebouw: Jaarfeest herv. Jeugdverenigingen, 19.15 uur. De ysclub „Vlissingen" organiseerde za terdagavond als afsluiting van het seizoen in ,,'t Anker" te vlissingen een avond voor de leden. Er was veel be langstelling voor. Het programma be vatte onder meer de vertoning van een kleurenfilm over de activiteiten van de 'jsclub in het afgelopen seizoen, ilm viel by de leden zeer in de Ook een in 1939 opgenomen kleurenfilm verschafte de talrijke aanwezigen veel genoegen. Voorts werden er films ver toond, waarin demonstraties van Sjoukje Dijkstra waren te zien. Ook kon men nog een kunstenmaker op de schaats drie maal over een sportauto zien springen. Een van de hoogtepunten van deze avond was de twistwedstrijd, waaraan ook de jongste leden deelnamen. Voor de muziek zorgde een bandje, dat bestond uit h.b.s.- en m.u.l.o.-leerlingen. De aankondiging van het slot van deze avond kwam naar de mening van de le den te vroeg. Het bestuur van de Vlis- singse ijsclub kan met deze feestavond als aantrekkelijke afsluiting terugzien op een drukke, maar geslaagde ijssport- periode. Gat in Vlissingseweg Een gat van omstreeks 1 m3 is maan dagmiddag om vyf uur gevallen in de Vlissingseweg ter hoögte van perceel 181 te Souburg. Het gat is voorlopig gedicht. Het zou vandaag worden afge werkt. Oorzaak is waarschijnlijk een lek in de riolering. Het verkeer op deze weg van Souburg naar Middelburg onder vond enige hinder. Brandweerwedstrijd van c het station Vlissingen heeft op een brandweerwed- strijd to Roosendaal de tweede plaats gehaald. MIDDELBURG Jaarvergadering en toneel van C.P.M. en C.J.B.T.B. DOMBURG Gemeenteraad vergadert Op de agenda van do gemeenteraad van Domburg, die donderdagavond in openbare zitting byeenkomt, staan on der meer enige voorstellen tot vaststel ling van bezoldigingsverordeningen en begrotingswijzigingen. Aan de orde komt voorts een voorstel tot het plaat sen van een overkapping bij het ooster- strand, een voorstel tot benoeming van een lid van de instelling voor sociale zorg en een voorstel tot wijziging van de rechtspositieregelingen voor het ge- meentepersoneel in verband met de ver vallen gemeentelijke toelageverordening. Scheenvaartberichten Vlissingen aangekomen op 9-3: Karl van Antwerpen. Gerhard-Ellring van Antwerpen. Teignmouth van River-Tyne, Riouw van Bar celona, He D'Arez van Calais. Vestsund van Langesund. Lupia van Antwerpen. 10-3: Ser- i Antwerpen. Wedloper van Antwer pen, Stavsund van Antwerpen, Despo van Vlissingen vertrokken op 9-3: Gudnaes naar Middelburg, Juno naar Antwerpen, Teign mouth naar Antwerpen, Riouw naar Antwer pen. 10-3: lie D'Arez naar Narvik, Wedlooper naar Rotterdam, Vestsund naar Black-Sea, Despo naar Londen, 11-3: Karl naar Huil, Gerhard-Elfring naar Goole. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 9- 3: Diana V van zee, Tycho van Londen, Ap- pingedam van Lcixocs, Donau van Swansea, Sandenburgh van Le-Havre, John-M van Rotterdam. Valiant van Hull, Reggeborg van Delfzijl, Albert-Willem van zee, Gaasterdijk van Rotterdam: 10-3: Tagri v. Londen, Alm- dijk van Bremen, Muriann-H van Boulogne, Steenbergen van Bremen, Faleo van Noord zee/Gent. 11-3: Albert-L van zee/Terneuzen, Arbon van Barcelona/Terneuzcn. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 9- 3: Ammon naar Londen, Twin naar Borg- head, Avenir naar Waterford, Atys naar Am sterdam. Terschelling naar Oostende, Fran- cisea naar Rotterdam, Hunzeborg naar Li verpool. Zwaantlena naar Denemarken, Zan zibar naar Londen, Ador naar Ipswich, Me- grez-N naar Rotterdam. Eagle naar Londen. IJse! naar Le-Havre. Gouweborg naar Birk- harn, Pieter-Winsemius naar Zeebrugge, 10- 3: Cadanz naar Londen. Spirit naar Londen. Kinderdijk naar Rotterdam. Gorredijk naar Rotterdam. Knmpcrdijk naar New York. Li berty naar Vigo. Aagtekerk naar Hamburg, Friesland naar Immingham. Vanguard naar zee. Batavier 3 naar Gothenburg. Willem- Cornelis naar Kopenhagen. Isola naar Lon den. Hoc-Vinces naar Londen/Gent, Lireco naar Runeony. Idanel naar zee, Jozef-Swen- den naar Rotterdam, Falco naar Noordzee/ Gent, Jolin-M naar Rotterdam, Oranjestad naar Amsterdam, niouw naar Roterdam, li ar Amsterdam, Riouw nanr Rotterdam. II- Gouweborg nnar zee, Gerry-S naar New- Ross/Ternouzen. Burgerlijke stand VLISSINGEN. Bevallen: M. WiBseKoolc, d.: M. E. N. StokmanLouws, d M. Th. Schotman Weimar. z.: J. A. Roelnnds— Hoogstraate. d.; M. Roskam—Braam, z.: N. D. Roskamp- Bergman, z.; J. FeiJ—Meijer, z.: J. C. M- Bentern—Amscheldt, z.: M. A. van Seters— der Burgh, z.; A. Zinkweg—van Bode- gom, d.: L. S. E. van de Waeter—de Boevere, Ondertrouwd: N. W, J. Mijnders, 31 J. en J. C. E. Vermeulen. 27 J.; L. A. de Witte, 20 j. en C. J. P, van den Ende, 22 J. Getrouwd: M. P. de Moulder, 27 J. en N. Ry- noudt. 20 J.: W. van de Velde, 26 j. en M. A. Hal, 21 J. Overleden: S. IIuijsBcn -Mllot, 91 J.; A. de Munck, 70 J.: J. C. Dekker. 5 mnd.; J. Nieuwdorp, 71 J. Zaterdagavond hielden de afdelingen Middelburg van de C. P. M. en de B.T.B. in de „Gouden Poorte" te -Mid delburg een jaarvergadering. In zijn openingswoord wees de voorzitter van de C.J.T.B. de heer J. Karelse, op de structurele verandering die Walcheren ondergaat door industrialisatie en uit breiding van dorpen en steden. De heer Karelse vroeg zich af of de landbouw een bestaanswaardige zaak zal blijven. „Zullen we niet hoe langer hoe meer de kant van de tuinbouw en fruitteelt op- aldus de voorzitter. Ie jaarverslagen bleek, dat er bij de meisjesafdeling dit jaar een kleine ledenstijging was; bij de afdeling jon- s bleef het ledenaantal vrijwel gelijk, hoogtepunt van de avond vormde een toneelstuk in drie bedrijven van Wim Dumont: „Telefoon voor Telegram voor mevrouw". Het toneelstuk, waarin tal van ven jen voorkomen, werd op vlotte wijze loor de leden opgevoerd. Vooral Rina de Nood als de dochter van uitgever Brouwer en Ko de Nood als de correc tor Dop Neutelaar bleken zich in hun rol te hebben ingeleefd. Ook Riet Poppe als de typiste Dolly Soes speelde ver dienstelijk. De avond werd gesloten door de heer P. J. Abrahamse uit Se- rooskerke. Feestavond C.J.V.-clubs Zaterdagavond hield de Middelburgse C.J.V., waaronder twee jongensclub van „Jonge Kracht" en een gemengde groep C.J.V-ers van boven de 17 jaar, in de Bogardzaal te Middelburg haar jaar lijkse feestavond. De voorzitter, de heer J. Bimmel heette speciaal welkom ds. A. P. Nauta, praeses van de centrale kerekraad der hervormde gemeente, ds. Van Boven, de heer Kleinepier, respec tievelijk voorzitter en tweede secretaris der C.J.V. van de ring Walcheren en de heer J. van den Brink, voorzitter van het tamboers- en pijperskorps „Julia- Leden van „Jonge Kracht" brachten een aantal volkswysjes ten gehore on der leiding van de heer Quist. Daarnr voerde de jongensclub „Strandvogels' het toneelstukje „Wie het laatst lacht" op. De heer J. Brouwer presenteerde de nieuwe jongensclub van 12-14-jarigen die ongeveer 4 weken geleden is opge richt. Een quiz, verzorgd dooi de leden van de gemeenschappelijke groep, be sloot het eerste deel van de avond. Na de pauze speelde de pianist Kees Jakob- sen de „Turkse Mars" van Mozart, De kleine Ijstijd is ten einde... Nu begint weer de grote Breda Biertijd! AR EN 00S WAS 'T DEZE WINTER. RAV0, D00II EDANKT VOOR JE KOMST. EVRIJO ONS VAN DE ELLENDE. ETER IER-WEER IS -T NU WEER. REDA BIERWEER. EUGELBIER-WEERI ■groep het to ld" werd opge- van waarna door de C.J.V. neelstuk „Dat stomme gi voerd. De heer Th. Wijtman sloot gezellige feestavond. Hervormde Vrouwengroep viert op 29 april 15-jarig bestaan Een dezer dagen kwam de hervormde vrouwengroep nycen in het kerkcentrum aan het Koorkerkhof te Middelburg. Burgemeester P. Daniëlse uit Ritthem vertoonde op deze bijeenkomst prachtige kleurendia's van kastelen aan de Loire, Antwerpen, alsmede unieke dia's van Walcheren en de Westerschelde gedu rende de recente vorst- en sneeuw- teriode. Jevrouw Stufkens-Loodewljk, presiden te van do vrouwengroep, dankte de heer Daniëlse hartelijk voor de vertoning en de toelichting, zij deelde tevens mee dat op 29 april a.s. het 15-jarig bestaan van de vereniging zal worden gevierd. De provinciale Zeeuwse toogdag zal dit jaar in het veilinggebouw te Middelburg wor- den gehouden op dinsdag 14 mei. ZOUTELANDE Causerie voor C.J.V. Voor de C.J.V. te Zoutelande heeft de heer J. G. P. Lindenberg uit Middel burg aan de hand van een serie kleu rendia's een interessante causerie over de bedevaartplaatsen, die de ex-pries ter ds. J. Hegger in België, Frankrijk en Spanje bezocht, De vergadering werd geleid door de heer M. Schoenmaker, voorzitter. OOSTKAPELLE Raad bespreekt herstel zoutschade Dinsdagavond 12 maart vergadert de ge meenteraad van Oostkapelle. De agenda vermeldt onder andere een aanvraag van het bestuur van de school „Zonneveld" om een krediet van 2521 voor de aan schaf van materialen Voorts komt eer bezwaarschrift tegen woonforensenbe- lasting aan de orde en komt het herstel van de zoutschade aan slachthuis en brandweergarage in bespreking. „Sursum Corda" gaf uitvoering ;avond gaf het christelijk ge- koor „Sursum Corda" te Oost kapelle een feestavond in het vereni- gebouw. De voorzitter, de heer L. lergem, kon een volle zaal dona teurs, genodigden en belangstellenden welkom heten, onder wie wethouder W. K. van Nieuwenhuizen en zijn echtge note. Het gedeelte voor de pauze be stond uitsluitend uit koorzang onder lei ding van ide dirigent, de heer J. Suur- mond. Een bijzonder goede vertolking kregen „De krekels en de wandelaar" van Adr. Kousemaker, „Serenade van i lansknecht" van Orlando di Lasso „De kinderen van de Soetewerj" van P. J. Wiertz. Dit concert werd be sloten met Psalm 42. Hieraan verleende de sopraan, mevrouw Janse uit Vlissin gen solistische medewerking. Na de pauze en een aardig spel „Op sporing verzocht" volgde opvoering van het blijspel „Paul speelt het klaar". Dit blijspel viel bijzonder in de smaak. De regie had de heer H. Schipper; de heer E. Wedts de Swart verzorgde de grime. KOUDEKERKE Solistenconcours „Voorwaarts" De harmonie „Voorwaarts" te Koude- kerke hield haar jaarlijks onderlinge so listenconcours. Eerste prijzen werden behaald door Wim van der Heyden, clarinet 68 punten, Kees Roose, clarinet 66, L. Roosè, cla rinet 64, Frans de Regt, clarinet 64, J. Wagenaar, clarinet 64, C. Christiaanse, fluit, 65, A. Melis sr. tuba 65, A. Melis jr., piston 64, K. Jobse, piston 65, J Christiaanse, trombone 64, P. Wielema- ker, bas 64 en het duo Melis jr en Job- se 2 pistons 66. Tweede pryzen verwierven: Wim Roose, clarinet 60 punten, Riet Serier, clarinet 57, Jan Christiaanse, clarinet 60, Jan Christiaanse, trompet 60, duo Wage- naar-Serier 2 clarinetten 60, Hans; Geertse. bariton 59, duo Dingemanse- v. d. Heyden 59, en duo Elshout-Wage- naar verwierf met 54 punten een 3e prijs. Wim v. d. Heyden behield met het „Clarinet concert" van Mozart de beker, die hij verleden jaar veroverde. ZUID-BEVELAND Sloop van een huis Het pand Damstraat 165 te Yerseke, öestaande uit woonhuis met landbouw- schuur van de heer A. Goeman, dat vo rig jaar reeds door de gemeente was aangekocht voor de doorbraak van de Schipperstraat, wordt thans gesloopt. Met de sloop van dit pand nadert de realisatie van het saneringsplan Polen. VLASMARKT ROTTERDAM. II maart. Waterroot vlas: - lage soorten van f 1.70 tot f 1.80, middensoorten van f 1.85 tot f 1.95, best vlas van f 2.— tot f 2.15. Dauwroot vlas: van t 1.50 tot f 1.90. Breekvlas. van f 1.10 tot f 1.60, afhankelijk van kwaliteit en bewerking. Gezwingelde lokken: van f 0.75 tot 1.10. De produktie van waterroot vlas bleef in afgelopen week onveranderd. Enkele bedrij ven hebben het zwingelen hervat, doch de meeste zijn nog aan het repelen of hebben de voorraad geroot strovlas afgewerkt. Het aanbod bestond uit lagere- en middensoorten waarvoor belangstelling was, doch gedeelte lijk werden verkocht aangezien verschillende vlassers de voorkeur gaven om niet te kopen omdat de prijzen zich nauwelijks kon den handhaven tot Iets lager. De produktie van dauwrootvlas ls vermin derd, de vraag blijft goed om het aanbod op te nemen. Breekvlas blijft schaars, het ringe aanbod wordt wekelijks verkocht. De produktie van gezwingelde lokken blijft ge ring, de vraag blijft goed en wordt regelma tig afgenomen. VEEMARKT ROTTERDAM. Totale aanvoer 1953 stuks. Vette koelen en ossen 1404. Varkens 549. Prijzen (resp. voor le, 2e en 3e kwaliteit) in cents per kg. Vette koelen 265—285 230—265 210—230 Varkens (levend gew.) 180 178 Vette koeien: aanvoer iets minder, handel redelijk, prijzen van vorige week konden zich goed handhaven. Varkens (levend ge als vorige week. handel tamelijk, prijzen onveranderd, prima vleesvarkens bo ven notering, slachtzeugen 1.451.53 per kg. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM- 11 maart. Klelaardappelen 38 mm opwaarts het binnenland: Bintje 18.0019.75. Kleiaardappelen 35 m opwaarts: Bintje 17.50 •19.50. Voor export: Bintje 35 mm opwaarts van de kleigrond t 19.50—f 20.50. Furore 40 opwaarts van de kleigrond f 1920. Binnenlandse handel rustig, exporthandel geanimeerde stemming. Voeraardappelen f 4 -f 5.50. Prijzen berekend per 100 kg en op de handeisvoorwaarden, vastgesteld voor de verkoop van consumptieaardappelen op wa gon, schip of auto. Twee botsingen tussen auto en bromfiets Op de kruising Lijsterstraat-Bergweg te Goes verleende de 20-jarige mejuffrouw A. K. uit Goes maandagmorgen op haar bromfiets geen voorrang aan de auto van J. v. a. L. uit Kloetinge. Er ont stond een botsing, waarbij beide voer tuigen schade kregen. Mej. K. klaagde over pijn in haar linkerbeen. Zij keerde op eigen gelegenheid naar huis terug. Het ongeval gebeurde om half twaalf. Om half zes 's avonds botsten op de Grote Markt de bromfiets van de scho lier R. T. uit Kloetinge en de personen auto van B. uit Goes. De heer B. reed in zijn auto weg, juist toen de bromfiet ser passeerde. De bromfietser viel en kreeg schade aan zijn kleding. De brom fiets werd beschadigd. Met biddag gesloten Woensdag zal in verband met de biddag voor het gewas, de gemeentesecretarie, het ontvangerskantoor en het burean voor de burgerlijke stand de gehele dag gesloten zijn. RECEPTIE EN JUBILEUMUITVOERING Bestuur heeft één wens: oprichting jeugdkorps De muziekvereniging „Excelsior" te 's-Heer-Arendskerke staat Op het punt haar 70-japg bestaan te vieren. Vorige maand 13 febru ari was het korps jarig. Morgen woensdag krijgt dit jubileum officieel de aandacht: in de mid daguren is er een receptie in de raadzaal en 's avonds kunnen de inwoners van 's-Heer-Arendskerke de prestaties van de jarige beluis teren tijdens' de jubileumuitvoe ring in het verenigingsgebouw. „Excelsior" staat er na 70 jaar goed voor. Het korps blaast in de ereafdeling van de Zeeuwse bond van harmonie- en fanfareverenigingen zijn partij ter dege mee. In 1956 was het mogelijk een nieuw instrumentarium aan te schaffen en sedert 1958 steken de leden van WOENSDAG 13 MAART Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 ds. Duisterhof, Arnemulden 2.30 en 7 kand. v. d. Bank, Biggekerke 9.30 ds. Odé, Domburg 20.30 ds. v. Vliet, Gapinge 10 ds. De Boer, Grijpskerke 10 ds. wape naar, Kleverskerke 9.30 ds. Wieringa, Koudekerke 7.30 ds. Altena en drs. Els- hout, 't Zandt 7.30 ds. v. Herwaarden, Meliskerke 2.30 ds. Rothfusz. Koorkerk 7.30 ds. v. Boven, Nieuw- en St.-Joos- land 10 ds. v. Haarlem, Oost- en West- Souburg 7.30 ds. Den Toom, Oostkapel le 10 ds. Richard, Serooslcerke 10 ds. v. d. Wind, St. Laurens 10 ds. Kok, 7 ds. Wapenaar, Veere 1-1 ds. Wieringa, Vrou wenpolder 2 ds. De Boer, Zoutelande 9.30 ds. v, Dullemen. Westkapelle 7.30 ds. Oosthoek. Herv. Evang. Westkapelle 2.45 leesd. Geref. Kerk. Arnemuiaen 10 en 2.30 ds. Oegema, Domburg 9.30 ds. v. d. Bom, 7 as. v. Heesen, Gapinge 9.30 ds. Boot, 2 ds. Brederveld, Grypsiterke 10 en 2.30 kand. v. d. Berg, Koudekerke 9.30 en 7.30 ds. Elshout, Meliskerke 10 ds. v Heesen, 2.30 ds. Gommer, Middelburg: Hofpleinkerk 9.30 ds. v. Til, 2.30 en 7.30 ds. Boonstra, Oostkapelle 10 ds. Gommer, 2.30 ds. v Heesen, Seroosker- ke 10 ds. v. Ulden, 2.30 ds. v. Wouwe, St. Laurens 10 ds. v. Wouwe, 2.30 ds. v. Ulden, Veere 10 ds. Streefkerk, 2.30 ds. De Bruyne, Vlissingen 8 ds. Kornet, Westkapelle 2,30 ds. Verschoor, 7.30 ds. v. d. Bom. Geref. Kerk (vrijgeni.; i ds. v. Beveren, Wiskerke. Geref. Gom. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd., Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd., Meliskerke 10, 2.30 en 7 ds. Kok, Mid delburg 9.30, 2 eu 7 ds. Zyderveld, Oostkapelle 10, 2.30 en 7 ds. H. Rfjksen, Westkapelle 9.30, 2 cn 6 ds. Hage, Zou telande 10 en 2.30 leesd., 7.30 dhr. Bregman. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 2.30 en °0 ds. v. d. Molen. em.) Vrouwenpolder sn, Middelburg 8 ds. „Excelsior" in uniform. Een winstpunt is ook dat de gemeente, met medewer king van de leden én de inwoners, een fraaie muziektent heeft neergezet in het dorp. Het bestuur heeft nog één wens: een jeugdkorps. Daarvoor worden plan nen gemaakt. „Bijzonder veel steun hebben we van de inwoners", vertelde bestuurslid P. J. Mol, Dat de bevolking van 's-Heer-Arends kerke de „muziek" ook in de begin periode een warm hart toedroeg maakte oud-voorzitter M. A. Nijsse delyk: Een jaar na de oprichting kreeg de ruim 20 leden tellende fan fare van do burgerij het nog ontbre kende vaandel. Het wordt vandaag aan do dag nég gebruikt. Instrumenten Dat het „Excelsior" muzikaal goed gaat, is vooral het werk van de directeur D. Burger uit Kapelle, vindt de heer Mol. Toen de heer Burger in 1954 de dirigeerstok in handen nam, stond „Ex celsior er niet zo best voor: „Het korps had toen een harmoniebezetting," aldus de heer Mol, „en daar was weinig au voor. Bovendien was het instrumentari um te oud. En er was te weinig geld voor nieuwe bugels. Met veel moeite- konden we een lening van 1500 sluiten. Maar het ging zo slecht met „Excelsior", dat de zeven bestuursleden elk voor 1500 borg moesten staan". dieptepunt in „Excelsior's" bestaan was de oorlog. „In het begin repeteerden we nog, in de consistorie van de her vormde kerk," zo vertelde de heer Mol. „Maar dat duurde niet lang. Er waren zo weinig leden dat alleen dubbelkwar- tetten gespeeld konden worden. Na de oorlog werd „Excelsior" door een aantal „kernleden" opnieuw opgebouwd,- In 1956 begon de victorie, toen nam het korps voor het eerst na 20 jaar weer deel aan het muziekconcours, in Dom burg. De muzikanten bliezen zich onder lei ding van de lieer D. Burger in de tweede afdeling naar een fraaie eerste prijs. Vanaf die tyd gaat bet mot de verenï- l - die nu 25 leden en een 10 man ke drumband telt - bijzonder goed. De plaats in de ereafdeling bewijst dat. 's-Heer-Arendskerke heeft men er geen spyt van, dat „Excelsior" werd op gericht, nadat in 189S de jubilerende predikant van do hervormde gemeente een serenade kreeg - van de muziek vereniging „Euterpe" uit Heiukenszand. I GRAANBEURS ROTTERDAM. 11 maart. Tarwe, doorsneekwaliteit 17 pet.; vocht tot f 34.35. deze week franco per anto i Rotterdam, zomergerst tot f 28.00, haver tot f 25.50, rotte tot f 24.60, groene erwten f 42f 49, schokkers t 45—f 70, bruine bonen, boerensehoon tot f 125.— franco Rotterdam. VEILING BERGEN OP ZOOM. 11 maart. Rode kool 45. Witte kool 3657. Prei 36—141. Witlof 128—155. Kroten 34—35. Waspeen 32—38. Koolraap 31—34. Schorsene ren 49—71. Raapstelen per bos 30—35. Goud renet 50—71. Golden Delicious 9—55, Jona than 9—27. St. Remy 32. Comtesse de Paris 21 VEILING GOES. 11 maart. Witlof B2 151—157, afw. 100—142. Spruiten B 2 76. Rode kool afw. 21—27, stek 7 Gele sav. kool A2 71. Witte kool 2 54. Uien afw. 3—5, stek 4. Knolselderij 1 18—28. afw. 3—15. Peen BI 20, Cl 30, afw. 5, stek 8. Prei A2 102—112, afw. 74. stek 40. Aardappe- uen afw 4—5. SCHEEPVAART IN KANAAL TERNEUZEN-GENT In februari 1963 zfln de volgende cijfers over de scheepvaartbeweging door het kanaal van Gent naar Terneuzen geno teerd. Zeevaart: geschut opvaart 318-307.993 brt.; geschut afvaart 330-313.042 brti; Gelost of geladen te: Terneuzen 57- 47.215 brt.; Terneuzen rede 9-79.576 brt.; Sluiskil 29-36.354 brt.; Sas van Gent 17- 12.893 brt. Binnenvaart: Opvaart: motorschepen 469-253.489 ton, sleepboten 43-65.490 ton, sleepboten enz. 182-10.619 ton. Afvaart: motorschepen 538-282.185 ton, sleepbo ten 51-63.898 ton, sleepboten enz. 178- 9812 ton. Gelost of geladen te: Terneuzen 199- 83.495 ton, Terneuzen rede 44-898 ton, Sluiskil 94-58.567 ton, Sas van Gent 48- 10.636 ton. Nagekomen advertenties Tot ons groot leed wezen ging ten gevolge van een noodlottig on geval ip de leeftijd van 10 jaar van ons heen ons geliefd kleinzoontje THIJS VAN LEEST. M. van Leest A- van Leest- Meeuwisse A. Joosse Hiermede vervullen wij de droeve plicht ken nis te geven van het plotselinge overlijden van ons lief neefje THIJS VAN LEEST, die op 10-jarige leef tijd tijdens zijn spel on verwachts door God van ons werd wegge roepen. Zijn diepbedroefde ooms en tantes, neven en nichten Heden overleed, tot on ze diepe droefheid, on ze lieve vrouw, moe der, behuwd- en groot moeder JOHANNA CATHARINA DE HAAN-GILLESSE in de ouderdom van 80 jaar. Middelburg: C. de Haan Den Haag: G. Jesko-de Haan D. Jesko Daniëlle Middelburg. 11 maart 1963, Kon. Julianastraat 44. De begrafenis zal plaatsvinden donder- Heden overleed, na langdurig moedig ge dragen lijden, onze in nig geliefde man en vader, onze beste zoon, behuwdzoon, broeder, behuwdbroeder en oom FRANQOIS JOHANNIS DE BOURGRAAF, op de leeftijd van 34 jaar. E. A. J. de Bourgraaf -Voorbrood Jan - Tineke Oostburg: J. A. de Bourgraaf J. P. de Bourgraaf- Burger Oosterbeek: H. W. Voorbrood J. Th. L. Voorbrood- Oostburg: J. F- de Bourgraaf S. D. de Bourgraaf- Bergsma Cobie Oosterbeek: J. Voorbrood. Oosterbeek, 10 maart 1963. Wilhelminastr. 2 n. Cond.adres: Plein 1946 no. 1 Oosterbeek. De teraardebestelling is bepaald op woens dag 13 maart a-s. om plm. 14.30 uur op de nieuwe algemene be graafplaats te Ooster beek. Heden overleed, na een kortstondig lijden in het St.-Antoniuszieken- huis te Oostburg, onze geliefde zuster, be huwdzuster en tante, mevrouw ADRIANA DE HULLU-LUTEIJN, weduwe van Jannis de Hullu, ln de ouderdom van bij na 88 jaar. De familie. Nieuwvliet, 11 maart 1963. Condoleantieadres A. Luteijn. Dorpsstraat 34, Nieuwvliet. De begrafenis zal plaatshebben op don derdag 14 maart a-s. des namiddags om 3 uur op de algemene begraafplaats te Nieuwvliet. Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde vader, behuwd- en grootvader SALOMON GIDEONSE, weduwnaar van Janna Hollebrandse, in de ouderdom van bij na 87 jaar. Uit aller naam, D. Gideonse Middelburg, 10 maftrt 1963. „Gereformeerd Rust huis", Branderijmolen- gang 22. Condoleantieadres: Seissingel 42. De begrafenis zal piaatsvinden donderdag 14 maart a.s- Vertrek 1.30 uur vanaf het sterfhuis. Heden is van ons heen gegaan onze geliefde tante, mevrouw JANNETJE DRONKERS, weduwe van Pieter Boone, in de ouderdom van ruim 83 jaar- F. B. Malipaard J. A. Malipaard- Dronkers Vlissingen, 11 maart 1963, Primulalaan 9. Heden overleed, nog geheel onverwachts, ten nuize van de familie Malipaard, onze geliefde en zorgzame moeder, behuwd-, groot- en over grootmoeder, mevrouw JANNETJE DRONKERS, weduwe van Pieter Boone, ln de ouderdom van ruim 83 jaar. Amsterdam: C. van Gemst-Boone P. J van Gemst J. Boone J. Boone-de Jonge P. Boone S. J. Boone-Janse S. Vernooys-Boone W. Vernooys Klein- en achterkleinkin deren. Vlissingen: Nw.- en St.-Jo^-'^nd: Middelharnis: Sint-Laurens, 11 maart 1963. Noordweg 227. De begrafenis zal plaatsvinden op vrijdag maart Vertrek sterfhuis- 12 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 9