39° dagen Theo Platjouw strandde op IJ. Feeke met de titel zicht Minister dr. Veldkamp verdedigt vakbeweging in rede voor K.A.B. 8- N qT N O ctT grof geweven rayon linnen Vrije boer terug in ontruimde boerderij ADJUDANT T. C. VAN LIESHOUT VAN C.O.A.K. ONDERSCHEIDEN Negatieve kritiek schijnt mode geworden „Na oorlog met bewonderenswaardige zelfbeheersing steun verleend aan politiek van de regering" K.V.P. WIL BOUW VAN 45.000 WONINGWETWONINGEN PER JAAR Geen discussie over televisie IN SYRIË IS ALLES RUSTIG Gerda Kraan kreeg - voor vierde keer - gouden meaple leaf ST CL CD CD N CD 3 s PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 11 MAART 1963 Eindstrijd, tweede klasse \ader 38-2 NOORDHOLLANDER KAMPIOEN NA EEN SLOTSERIE VAN 132 Met de finish in zicht is Theo Platjouw in de finale van het nationale kampioenschap biljarten tweede klas kader 38/2 te Zierikzee nog geklopt door IJ. Feeke. In deze beslissende partij scheen Platjouw het minst last van zenuwen te hebben. De risico's, die hij vaak nam brachten de titel binnen zijn bereik. Na 15 beurten, toen Platjouw 254 caramboles bij elkaar had gescoord, stond Feeke nog op 164. Toen na de 18e beurt de stand 281 om 168 was, waren er maar weinigen in de overbezette zaal van „Concordia" die de Noordhollander nog enige kans gaven. In de 19t beurt kwam Platjouw niet verder dan 2 caramboles. - De taaie en mentaal sterke Feeke kreeg in deze beurt de ballen in uitstekende positie. Hij had reeds in de voorgaande partijen aangetoond dat het kleine spel zijn sterkste zijde is. Wat deze speler onder deze omstandigheden presteerde, stem pelde hem als een groot en waardig kampioen. In een vloeiende stijl, volkomen gecon centreerd, hield hij de ballen bij elkaar. Slechts éénmaal kwamen zij in een moei lijke positie te liggen, wat hij met een fraaie los-handstoot oploste. Toen de honderdste carambole vol was steeg er een ovatie op van het publiek, maar on verstoorbaar bleef Feeke doorgaan met het produceren van de 32 caramboles, die hem nog van de titel scheidden. Zon der moeilijkheden maakte hij de 300 vol, waarbij hij, toen de spanning éénmaal was gebroken een spontaan applaus in ontvangst mocht nemen. Slotserie van Jansen gewonnen. In de partij, die hij zaterdag tegen Brandjes had ge speeld, wist hij, toen zijn tegenstandei op 265 stond, met een fraaie slotserie van 90 de zege te behalen. Een zeer fraaie partij speelden zaterdag avond Brandjes tegen Hanse. Brandjes won in 8 beurten. Jansen, die ook nog tot de titelkandidaten behoorde, werd zaterdagavond door Feeke, die toen een slotserie van 116 caramboles produceer de, uitgeschakeld. Dat dit toernooi op een goed peil stond, bewijst wel het feit, dat het algemeen toernooigemiddel- de van 16.79 werd bereikt, wat 0.70 punt boven de promotiegrens ligt. Vier spe lers. namelijk IJ. Feeke, Th. Platjouw, C. Brandjes en de invaller op dit toer nooi, A. C. Rooymans, promoveren naar de eerste klas kader. In totaal werden er 58 series van meer dan 50 caramboles gemaakt, waarvan 10 boven de 100. Hiervan nam Feeke er 5 voor zijn rekening. Platjouw en Brandjes kwamen bei den in een partij met een gemiddelde van 37.50 voor de dag. Platjouw bracht met 20.58 het beste algemeen partijgemiddelde op zijn naam. Medaille Namens de KNBB overhandigde de voorzitter, drs. A. J. van Vliet, aan Fee ke de kampioensmedaille. In zijn openingswoord had de voorzitter er zijn grote voldoening over uitgesproken, dat in tegenstelling met 14 dagen geleden te 3Iiddelburg, te Zierikzee wel van offi ciële zijde belangstelling werd betoond. Tot het organiserend comité sprak hij woorden van dank voor de wijze waarop alles was geregeld. Burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester overhandigde ver volgens aan de kampioen een beker, die het gemeentebestuur beschikbaar had gesteld. De districtsvoorzitter/ dc heer A. Brand, overhandigde verder nog een aantal prijzen aan de spelers. Benalve aan de afgevaardigden van de KNBB en de burgemeester bracht de heer Brand dank aan allen, die hadden mee-| gewerkt om dit kampioenschap te doen slagen. De heer C. Brandjes sprak ten slotte namens de spelers een dankwoord. Uitslagen De uitslagen van de partijen van zater dag zijn: Hanse (300 car., 22 beurten, hoogste rie 102)-Van Hooff (242,-22, 36); A. C. Rooymans (300, 17, 57)-Jansen (293 17, 68); Theo Platjouw (300, 12, 90) Brandjes (270, 12, 49); Feeke (300, 15, 103)- Van Oldenmark (285, 15, 56); Rooymans (300, 17, 137)-Hanse (234, 17, 47); Van Oldenmark (300, 17, 59)- Van Hooff (255, 17, 47); Brandjes (300, 8, 88)-Hanse (86, 8, 35); Feeke (300, 17, 116)-Jansen (131, 17, 31). Partijen van zondagmiddag: Platjouw (300, 11, 82)-Jansen (169, U, 48): Rooymans (300, 14, 68)-Van Hooff (190, 14, 43); Feeke (300, 14, 132)- Platjouw (283, 19, 78); Brandjes (300, 12, 77)-Van Oldenmark (130, 12, 21). De einduitslag luidt: 1. IJ. Feeke, Bergen (N.-H.) 1955 car., 97 beurten, algemeen partijgemiddelde 20.15, hoogste serie 142, hoogste partij- gem. 30.12 mint; 2. Th. Platjouw, Lams- waarde. 1996, 97, 20.58, 131, 37.50, 10; 3. C. Brandjes, Uitgeest, 1710, 91. 18.79, 88, 37.50, 8; 4. A. C. Rooymans, Zwolle, Twee biljartersdie bij de eind strijd van het nationaal kampi oenschap tweede klasse 38/2 een vooraanstaande rol hebben ge speeld. Links IJ. Feeke, die be slag legde op de titel en rechts Theo Platjouw, die als tweede eindigde. Foto P.Z.C.) 1677, 100, 16.77, 137, 30, 8; 5. J. van Oldenmark, Den Haag, 1618, 105, 15.41, 85, 17.64, 6; 5. Th. Jansen, Eindhoven, 1666, 114, 14.61, 94, 27.27, 6; 6. F. C. Hanse, Zierikzee, 1573, 108, 14.56, 127, 20, 4; 7. F. van Hooff, Valkenswaard, 1770, 124, 14.27, 89, 15.78, 2. Twee doden bij botsing tegen boom Vermoedelijk door een tegenligger ver blind is zaterdagnacht de bestuurder van een personenauto in Hilversum van de Soestdyksestraat af geraakt en met de anto tegen een boom gebotst. Twee inzittenden, de 22-jarige P. Dehmen uit Achterveld en diens 21-jarige echt genote, kwamen hierbij om het leven. Het echtpaar laat twee kinderen, resp. van één en twee jaar achter. Een derde inzittende, mevrouw Hagen uit Anke veen, werd in zorgwekkende toestand in een ziekenhuis opgenomen. De chauf feur kreeg een shock. Zaterdagavond is de 59-jarige mevrouw J. M. BeekveldSimione uit Leiden op rjjksweg 13 nabij Rotterdam veronge lukt. Zy stapte uit een touringcar en stak, ondanks de waarschuwingen van de chauffeur, de rijksweg over. Zij werd toen door een passerende auto gegre pen. Daniël van der Sleen, de laatste boer uit Hollandscheveld, die vorige week op last van het landbouwschap zyn woning moest ontruimen, heeft zaterdagmid dag met zyn uit elf personen bestaand gezin de boerdery weer betrokken. Om twee uur werd het huisraad door de bu ren naar binnen gedragen, terwyl tegen de avond ook het vee en de landbouw werktuigen onder dab waren. De leider van de vrije boeren, de heer H. Koekkoek te Bennekom, verklaarde, dat de heer Van der Sleen aan hem geen advies in deze heeft „Het is voor mjj als een heldere hemel", zei hij. Het landbouwschap had Van der Sleen in de gelegenheid gesteld de ontruimde boerderij terug te kopen tegen een be drag bestaande uit de koopsom, die het landbouwschap heeft betaald, vermeer derd met de overdrachts- en executie kosten en de nog verschuldigde vorde ringen. Op het ogenblik komen in Hollandsche veld en bij het hoofdbestuur van de vrije boeren aanbiedingen uit heel Ne derland binnen van voedsel voor het vee en van geld voor de getroffen ge zinnen. Zelfs is er een leegstaand boer derijtje met vier hectare land aangebo den in Friesland. VERZET TEGEN LANDBOUW SCHAP IN LIMBURG Naar aanleiding van de recente acties van het landbouwschap in Hoogeveen is te Heerlen een protestcomité opge richt door en bestaande uit de heren J. Huynen uit Heerlen, J. Brouns uit Benzenrade. L. Bormans uit Simpel- veld, en H. Kerckhofs uit Ubacnbs- berg. Te beginnen met het jaar 1963 zullen de leden van dit comité geen heffing meer betalen- aan het landbouwschap. Het landbouwschap is hiervan schrif telijk in kennis gesteld. Deze vier Lim burgse boeren willen onder meer voor komen, dat zich een herhaling van de gebeurtenissen zoals in Hoogeveen zal voordoen. „Het landbouwschap heeft de wet achter zich, maar of het ook het recht aan zijn zyde heeft, wordt door ons betwijfeld", aldus een woordvoerder van hef protestcomité. NATIONAAL LANDJUWEEL 1963 IS GEOPEND In tegenwoordigheid van de commissa ris der koningin Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, is zaterdagmiddag tydens een academische zitting in de gravenzaal van het Haarlemse stadhuis het natio nale landjuweel 1963 officieel geopend. In 1957 heeft de Haarlemse toneelclub deze nationale toneelwedstrijd voor amateurs gewonnen. Zij was daardoor gerechtigd de veertien deelnemende verenigingen uit te nodigen met haar de strijd aan te binden. Springstoffabriek geheel verwoest - drie doden Werelds grootste fabriek van spring stoffen in Modderfontein, dichtby Jo hannesburg, is zaterdag in de lucht gevlogen. Bij de explosie werden slechts drie arbeiders gedood (een blanke en twee Afrikanen), dank zij de strenge veiligheidsmaatregelen in de fabriek. paald nog steeds een belangrijke taak heeft. De vakbeweging moet een bewe gende kracht blijven die er voor waakt dat er in onze sociaal-economische ver houdingen de rechtvaardigheid ten op zichte van de arbeiderswereld betracht blijft. Het schijnt haast mode te worden in negatieve zin kritiek te uiten op de vakbeweging in deze tijd. In be schouwingen wordt tegenwoordig de vakbeweging een bedenkelijke pressiegroep genoemd, die een ge vaar voor de democratie oplevert. En deze beschouwingen worden dan vaak in een geleerd en weten schappelijk gewaad gehuld. De minLster van sociale zaken en volks gezondheid, dr. G. M. J. Veldkamp, wil de zaterdagmiddag in de jubileumver- gadering van de Katholieke Arbeiders beweging In de bisdommen Haarlem en Botterdam ter gelegenheid van het 75- Partijraad neemt resolutie aan (Van onze parlementaire redacteur) De K.V.P. is van oordeel, dat voorals nog de jaarlijkse bouw van 45.000 wo ningwetwoningen dient te worden gega randeerd en dat de bouwcapaciteit, ter- wille van een zo groot mogelijke pro- dnktie, ook regionaal moet worden be zien. Dit is de conclusie van een reso lutie over de woningnood, die de partij raad van de K.V.P. zaterdag te Utrecht met algemene stemmen heeft aangeno- De resolutie zegt verder, dat de volks huisvesting het meest urgente onderdeel van het beleid van het nieuwe kabinet zal moeten zijn en dat alle-beschikbare' middelen moeten worden toegepast om de bouwproduktie en met name de wo- ningbouwproduktie op te 1959 de toestand te optimistisch heeft ingezien. Het beleid in de toekomst moet er op worden gericht de kloof tusen de bouw produktie en de behoefte niet nog bre der te maken. In dit verband wees de heer Andriessen ook op de belangen van de industrie. Verder moet er ook op het gebied van de scholen en kerken bouw nog veel gebeuren. Daarentegen zal men ïn andere sectoren matiging moeten betrachten. De bouw van schouwburgen, te riante scholen en gro te openbare gebouwen dient te worden afgeremd. Laat het een slagzin worden: „geen man-uur mag verloren gaan", betoogde de heer Andriessen. Te optimistisch Naar aanleiding van de verschillende voorstellen, die met betrekking tot de woningnood op de partijraad wa ren ingediend, stelde het Tweede-Ka merlid, de heer W. J. Andriessen vast, dat het kabinet-De Quay in jarig bestaan in het Kurhaus te Scheve- ningen, graag een ander geluld laten horen. Het leek de minister ondenkbaar dat wat er in de arbeiderswereld leeft door kan dringen in 's lands vergaderzaal er 's lands bestuur wanneer die arbeiders wereld niet beschikt over een goed ge organiseerde vakbeweging. Hij achtte het juist dat de vakbeweging in dit r~ zicht een pressure group is. Het is het algemeen een maatschappelijk goed dat wij de pressure groups hebben in die zin, dat wij maatschappelijke orga nisatievormen hebben die net mogelijk maken de inzichten van de verschillende sectoren voor het openbaar bestuur en voor het maatschappelijk leven zelve kenbaar te maken. Dat die vakbewe ging wensen en inzichten op krachtige wijze uit, achtte de minister geen enkel bezwaar, als het maar geschiedt zonder een verkeerd gebruik van macht. Algemeen belang Wel mag men verwachten dat de maatschappelijke organisaties wan neer zij groter worden en dus meer macht verwerven, aandacht schen ken aan het algemeen belang en aan de verhouding van de eigen belangen tot die van anderen. Wanneer zij dat doen dan zie ik in het bestaan van dergelijke organisaties vóór alles een mogelijkheid voor doorstroming van ideeën, hetgeen als een bijdrage tot goede democratische verhoudingen moet worden gewaardeerd. Commerciële t.v. De partijraad zag af van een discussie over het vraagstuk van de commerciële televisie en reclame In de televisie. De voorzitter van de partij, p- J- M. Aalberse, wees er op, dat. deze zaak op 19 maart in de Tweede Kamer aan de orde komt en dat de fractie zich hier over had beraden. In de party en binnen de fractie bestaat over deze kwestie verschil van" mening, zodat de partij voorzitter het in dit stadium niet vruchtbaar vond een discussie te hon den. Bijdrage Minister Veldkamp wenste te stellen dat de vakbeweging in Nederland een krachtige bijdrage heeft geleverd aan de zorg voor het algemeen economisch evenwicht en aan de belangen van de vergeten groepen. Zij heeft na de oor log met bewonderenswaardige zelfbe heersing steun verleend aan ae sociaal- economische politiek van de regering. Het is toch duidelijk, aldus de bewinds man, dat deze vakbeweging, als het gaat om belangrijke maatregelen op sociaal-economisch gebied met een ster ke verdelingspolitieke kant zich geroe pen voelt met alle kracht haar stand punt naar voren te brengen. Verantwoordelijkheid Uiteraard in de Sociaal-Economische Raad, maar ook in het parlement. De vakbeweging toch moet nieuwe maat regelen niet alleen kunnen „verkopen" maar ook de verantwoordelijkheid er voor kunnen aanvaarden. Minister Veld kamp meende dat de vakbeweging be- Verzekering Aan het slot van zijn rede zei minister Veldkamp dat de sociale verzekering een steeds grotere plaats is gaan Inne men in het geheel van onze volkshuis houding. In 1961 bedroegen de totale premieopbrengsten voor de sociale ver zekering f3,6 miljard. In dit bedrag zit een belangrijk stuk van het inkomen van loontrekkenden. De vakbeweging draagt daarbij een grote verantwoorde lijkheid. FUSIE VAN ARABISCHE LEGERS VOORGESTELD Vice-premier Salah el Saddi van Irak heeft zondag een fusie voorgesteld tus sen de legers van Irak, Egypte, Syrië, Algerije en Jemen onder een Arabisch commando. Hij bracht dit voorstel ter sprake voor zijn vertrek uit Bagdad naar Damascus, waar hij bij het nieuwe bewind beloofde te zullen aandringen op aanvaarding van dit plan. Behalve een gemeenschappelijk léger zou er ook een overkoepelend politiek orgaan moeten komen. Deze organen zouden de aange sloten landen in staat stellen troepen naar eikaars gebied te zenden bij bedrei ging van buitenaf of van „interne impe rialistische intriges", aldus Salah el Saddi. Moord te Arcen snel opgelost Vrijdagnacht is de officier van justitie te Koermond, mr. VV. Uiterwaal, erin geslaagd om de. moord, die vrijdagavond werd gepleegd op de 45-jarige invalide arbeider»P. van Knippenberg te Arcen op te helderen. Op grond van bepaalde aanwijzingen en1 vermoedens werd de 43-jarige J. L. uit het naburige dorpje Lomm aangehou den. Hij bekende, dat hij in het huisje aan de Lingsfortserweg een vechtpartij had gehad met de bewoner, die later op het erf werd voortgezet. Hier heeft L. een zware steen gegrepen, waarmee hij het slachtoffer dodelijke verwondin gen heeft toegebracht. Vervolgens heeft hij het stoffelijk overschot In de regen put gegooid. Het motief van de dader, die zelf ook gehuwd is, moet vermoedelijk worden gezocht in moeilijkheden, die waren ontstaan uit een verhouding met de echtgenote van het slachtoffer. Zaterdagmorgen is in de Majoor Berg- huvskazerne te Middelburg adjudant onderofficier, T. C. van Lieshout, in structeur bij de Ie COAK, onderschei den met de gouden medaille voor 36 jaar trouwe dienst. Deze onderschei ding werd hem opgespeld door de waar nemend-commandant van de le COAK, luitenant-kolonel G. van der Slikke. Overste Van der Slikke releveerde in een korte speech twee belangrijke mo menten uit de diensttijd van adjudant Van Lieshout, met name zijn langdurige gsgevangenschap in Indonesië, waar adjudant verbonden was aan de K.N.I.L. en zyn komst naar Nederland, die een grote lichamelijke en geestelijke aanpassing van hem vergden. In okto ber 1950 kwam adjudant Van Lieshout voor de eerste maal naar Nederland, in Het nieuwe bewind in Syrië lieeft gis teren met veel vertoon van Arabische vriendschap en eensgezindheid een re geringsdelegatie -uit Irak verwelkomd. De Iraakse gasten werden op het vlieg veld toegejuicht door een duizendkop pige menigte, die portretten van presi dent Nasser van de Verenigde Arabische Republiek meedroeg. De zaterdag benoemde nieuwe Syrische premier, Salah al Bitar, zei bij de be groeting: „De grote hulp die Irak ons het eerste moment af aanbood, werd door ons verwacht... onze revolutie is in werkelijkheid een antwoord op de op stand in Irak". Sinds do staatsgreep van vrijdag is het rustig geweest in Syrië- Naar verluidt bevinden zich honderd mensen onder arrest, onder wie de lei der van de communisten, Moestafa Amin. De afgezette premier Haled' el Azem be vindt zich waarschijnlijk nog met zijn familie en enkele collega's op de Turkse lassade, waar hem asiel werd ver leend- De Nederlandse ambassade te Damas cus heeft het ministerie van buitenland zaken te Den Haag meegedeeld, dat voor zo ver kan worden nagegaan, alle Nederlanders in Syrië in goede welstand verkeren, aldus is zaterdagavond te Den Haag vernomen. juli 1951 keerde hij terug naar Inde sië. Hy bleef hier tot november 1953 op 1 maart 1954 definitief bij de COAK te Middelburg in dienst te treden. De paradecommandant bij de plechtigheid was kapitein M. A. Bosman. Nadat ge legenheid tot persoonlijke felicitaties was gegeven, hield de drumband van de le COAK een kort défilé langs de He rengracht en Zuidsingel. (Foto P.Z.C.) MONSTERMARS ROTTERDAM-AMSTERDAM Min of meer om te bewijzen dat zij nog iets anders kunnen dan alleen in het la boratorium zitten of snuffelen in een bibliotheek begonnen twaalf leden van de wetenschappelijke staf van het labo ratorium voor organische scheikunde te Amsterdam vrijdagavond aan een mon stermars van Rotterdam naar Amster dam. Vier hunner hebben de 8ó kilo meter lange weg geheel afgelegd. Zij arriveerden zaterdagmiddag om 15.00 uur bij de Berlagebrug in de hoofdstad, dat was twee uur eerder dan was ge pland- „Het is een zware tocht gewor den", vertelde een der vier scheikundi gen. Allen zijn ongeoefende wandelaars. Deze bepaald niet alledaagse wandel tocht is gemaakt in navolging van de Amerikaanse vijftig-mijlmarsen. Om 21.30 uur werd vrijdagavond mon ter en vol goede moed In Kralingse Veer bij Rotterdam gestart in de rich ting Gouda. Toen de eerste 35 kilo meters erop zaten werd de eerste uitval ler genoteerd. In de daarop volgende tien kilometers, men was toen in de buurt van Alphen aan den Rijn, moes ten vijf door beenkramp en blaren ge plaagde tippelaars erkennen dat wande len zwaarder is dan men denkt. De helft van de route was toen afgelegd en een half dozijn wandelaars zette de tocht voort. Toen nog 35 kilometers voor de boeg waren, liepen er nog vijf man, welk aantal tenslotte tot vier werd ge reduceerd. Gerda Kraan lieeft zondag op een par cours in de omgeving van het recreatie oord Anna's Hoeve in Hilversum voor de vierde achtereenvolgende maal be slag gelegd op de gouden meaple leaf, de inzet van de nationale veldlopen, die jaarlyks in de radiostad worden ge houden. De Europese 800 meter kampioene over klaste haar tegenstanders op het zwa re, modderige, 1500 meter lange par cours volkomen. Met haar krachtige, soepele pas bouwde Gerda direct na de start al een ruime voorsprong op, die zij in het verdere verloop van de strijd nog aanmerkelijk vergrootte. De enige, die enigszins bij haar kon blijven, was de plaatselijke favoriete Thea Lammer- tink Seure. Bij de heren, waar ruim 250 lopers van start gingen, zegevierde Cees Clement uit Zeist. De 23-jarige Utrechtse atleet legde het 5000 meter lange parcours, waarin enkele venijnige heuvels waren opgenomen en dat verder voerde over modderige soms nog met ijs bedekte bospaden, af in ruim 18% minuut. Clement bevocht zyn zege in de laatste 200 meter, toen hij de jonge Piet Bee- len in de eindsprint geen schijn van kans .gaf. Clement had daarvoor al een tijdhandicap van een halve minuut moeten overwinnen. Aad Steylen, de winnaar van het vorige jaar, legde be slag op de derde plaats. Vriendschappelijke voetbalwedstrijden De resultaten van de zondag gespeelde vriendschappelijke voetbalwedstrijden luiden: PEC-DWS 2-1 (0-1); NAC-DFC 2-0 (1-0); Haarlem-Volendam 0-2 (0-2) EDO-NEC 1-3 (0-2); Excelsior-Sparta 2-1 (0-0). Uitslagen en standen volleybalcompetitie De uitslagen van de volleybalwedstrij den gespeeld voor de Middelburgse „bè- dryfscompetitie" zijn: Maandag 25 februari: Coalc 33-V.S.V. II 4-0 (15-0, 16-14, 15-9, 15-7); V.S.V. II- V.S.V. I 3-1 (15-2, 13-15, 15-13, 15-13); Coak H-Coak I 3-1 (11-15, 15-12, 16-14, 5-1); Vrijdag 1 maart: Coak IU-Medio 3-1 (10-15, 16-14, 15-7, 15-7); Coak HI- Coak I 4-0 (15-4, 15-2, 15-8, 15-5); Medio-Coak I 4-0 (15-8, 15-7, 15-7, 15-13; Mach.school I-V.S.V. II 0-4 (8-15, 12-15, 11-15, 15-7); Vrijdag 8 maart: Coak I-P.Z.E.M. 0-4 (10-15, 11-15, 4-15, 6-15); Coak HI-P.Z.E.M. 4-0 (15-7, 15-8, 15-7, 15-2): Medio-Mach.school n 4-0 (15-1, 15-8, 15-8, 15-12). De stand is: Coak H 7 5 0 2 22— 6 22 Coak Hl 5 5 0 0 19— 1 19 Coak I 8 5 3 0 18—14 18 Medio 8 4 4 0 18—14 18 V.S.V. II 8 5 3 0 16—16 16 P.Z.E.M. 7 3 3 1 15—13 15 Mach school 1 6 3 2 1 1311 13 V.S.V. I 8 1 6 0 6—26 6 jMachschool H 8 0 8 0 230 2 POSTENDERKSENIN BRUSSEL VERSLAGEN De Nederlandse wielrenners Peter Post en Jan Derksen hebben beiden zondag elk op hun eigen terrein, bij internatio- le wedstrijden in het Brusselse sport- Ëaleis een nederlaag moeten incasseren, lerksen kwam uit in wedstrijden om de grote sprinterprys. Hy eindigde hier in als vijfde achter de Belg Leo Sterckx, die met 5 punten winnaar werd, en het drietal Jos de Bakker (Belg.), Beghetto (It.), Gaignard (Fr.), dat met 7 punten de tweede tot en met de vierde plaats bezette. Een internationale ploegomnium met zes manches werd gewonnen door het trio Van Steenbergen-Lykke-Proost, dat 6 punten had. De combinatie Post- Bugdalil-Eugen werd met 12 punten jede. Uitslagen volleybal De uitslagen van de zaterdag in Vlis- slngen gespeelde wedstrijden voor de competitie van de afdeling Walcheren van de Nederlandse Volleybalbond zijn: Matador H-M. de Ruyterschool H 3-0; Matador H-MVC I 1-3: M. de Ruyter school n-Zuidwesters H 1-3; Matador H-Marathon H 2-2. Overgangsklas he ren: Marathon-E.G.V.C. 1-3. De uitslagen van de volleybalwedstrij den van de Nevobo, afdeling Zuid-Beve land zijn: Dames: E.G.V.C.-E.V.V.C. Hl niet ge speeld; Egaspo-E.V.V.C. Hl 0-3; heren: Astra I-E.G.V.C. II 2-2; Astra II-D.A. W. I 2-2; D.A.W. I-D.A.W. H niet ge speeld. LQ 3 CL «-♦» 3 LQ CD SLECHTS Dit jaar wordt linnen nog meer dan ooit de grote mode. Gerzon brengt het voor u voor een zeer speciale prijs. Een mooie grof geweven kwaliteit in een enorm kleurenassortlment: marine, bleu, turquoise, olijfgroen, rood, beige, gifgroen, rose, bruin, geel en wit! Slechts 2 dagen ongelooflijk voordelig: 90 breed Mw uw Modehuis ROTTERDAM KORTE HOOGSTRAAT 30 de wanhoop nabij.,, JEUK PUISTJES UITSLAG een leven, vergald door nare vlekjes en pukkeltjes. Zuiver en ontsmet uw huid met het helder vloeibare DDD RECEPT. De jeuk bedaart in enkele seconden, de ziekte- kiomen worden gedood. Uw huid wordt weer gaaf ea zacht, door-en-door gezond. DDIIJM Voor elk wat wils Damen Schaakrubriek Puzzel Stripverhalen Jeugdrubriek Kinderkrant Feuilleton dit alles vind U in de P.Z.C.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 6