FEIJENOORD GOKT OP FINALE REIMS MOET ALLES OP ALLES ZETTEN ENGEL VAN SAN FRANCISCO Klanken uit de ether Rotterdamse muur Wembley... Veld desolaat PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer OPHEFFEN VOORBEELDBEDRIJVEN LIGT NIET IN DE BEDOELING Antwoord op vragen van Tweede Kamerlid NIEUW Waar zijn onze schepen MAANDAG 11 MAART 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 „Unisphere", symbool van wereldexpositie 1964 in New York TTet besluit is gevallen in Reims: Rogier Piantoni zal niet meespelen in de tweede wedstrijd om de Europacup tegen Feijenoord in het uitver kochte Rotterdamse stadion. Miljoenen t.v.-kijkers zullen tevergeefs de talentvolle linksbinnen zoeken. Hij is geblesseerd in de laatste competitie wedstrijd tegen Marseille en de dokter acht het niet raadzaam hem woens dagavond op te stellen. Daarmee is tegelijk de discussie afgesloten, hoe Reims zal spelen. Trainer Batteux heeft er hoofdpijn van gekregen. Reeds in Parijs had hij Kopa rechtsbuiten geplaatst om van het in de weg lopen door beide sterren af te zijn. De hoofdrol zal nu aan Kopa worden toe gewezen en de wetenschap daarvan kan Feijenoord zich ten nutte maken. Ditmaal is Kopa dan ook niet op de vleugel geplaatst maar speelt midvoor. Feijenoord-Reims in Rotterdam, of beter gezegd in Nederland matig optimisme, in Reims ongerustheid. Het is de laatste kans voor de Franse kampioensploeg om zich ook volgend jaar voor de Europa- cup-wedstrijden te plaatsen. Die kans ligt slechts ,in een eindzege, in het veroveren van het felbegeer de kleinood. Op zondag jl. schreef men met een mismoedig gebaar de AKESBI (links) en KOPA: gevaarlijke mannen van Reims titelkansen in Frankrijk af. Raymond Kopa vertelde het toen tegen ieder een die het maar horen wilde: „We verloren .tegen een ploeg, die we normaal gesproken kunnen maken en breken, ledereen bleek vermoeid en zonder honger naar de bal. Ik ben zeer ongerust over onze toe komst. Hoe kunnen we nu in Rot terdam met zo'n team voor de dag komen Die ongerustheid beheerst niet al leen Raymond Kopa, die zondag voor het eerst na de dood van zijn zoontje weer voetbalde. „Het probleem van Reims", zegt trainer Batteux „is het probleem van de aanval. De vraag, hoe maak ik doel- gunten tegen Feijenoord, tegen die otterdamse muur. Onze verdediging heeft zich hersteld en zal het wel redden maar voor In Reims beseft men dus dat het van doelpunten maken moet komen. Men kan dus een scherpe aanvalstactiek verwachten en dat maakt het voor een speler als Akesbi ongerust. Hij denkt dat men voor dergelijke tac tiek de beschikking moet hebben over een paar half-spelers, die de baas zyn op het middenveld, die daar steeds maar hun aanvallers kunnen opstuwen. Of Reims die spelers heeft? Wie in het Pare des Pripees is feweest in Parys, waar Feijenoord op februari zo'n grootse triomf be- Dat Kreyermaat en Bouwmeester daar de grondslag legden voor de 10 zege die Feijenoord woens dagavond in een favoriete positie plaatst, weet men nog. Reims zal dinsdag naar Rotterdam vertrekken. Gisteren speelde men een begerwed- strijd in Nancy, waarna men nog tot dinsdagmorgen in het trainingskamp te Kreuzwald zal verblijven. In Feijenoord-kringen koestert men vertrouwen, geen hoogmoedige ge dachte, geen ideeën van Anderlecht- allure, waaraan de Brusselse groep ten onder is gegaan tegen het nuch- terspelende Dundee. Feijenoord weet wat het aan Reims heeft. Het won daar in Parijs met 10, maar zal goed op zijn tellen passen in eigen home, zelfs met steun van het mach tige supporteslegioen. „Dat zal wat worden", zegt bestuurs lid Buytendijk. „Reims zal met de oren staan te klepperen. Maar uitein delijk zullen de spelers het toch moe ten doen. Ja, Piet Kruiver speelt mee, we komen als niets gebeurt, volledig uit". Frans Bouwmeester lacht een beetje als hjj gekapitteld wordt over z|jn optimisme enkele dagen geleden. „We komen in de finale", had hjj ge zegd. „Waarom zouden we eigenlijk niet", vervolgt hij. „We hebben er de ploeg voor. Anderlecht-Dundee was ook niet om over naar hnis te schrjjven. Anderlecht breide maar door, Dundee speelde wel directer en had een uitstekende achterhoede maar geen wqnderploeg. U moet niet eten dat we een hoop hebben ge- •cub-duels". BLONDE KRUIVER weer paraat...... Benfica schijnt ook al niet zo'n grootse vorm te hebben", zegt aanvoerder Gerard Kerkum. „Dukla-Praag kan de cup-houders wel eens uitschakelen. Vergeet niet dat het halve Tsjechische nationale team erin is opgenomen. Benfica krijgt het kwaad." Ergens speelt men bij Feijenoord dus met de gedachte van een finale in het Wembley-sta- dion te Londen. Ergens hoopt men op de triomfale intocht in de Maasstad na de finale. Gelukkig overheerst het overmoedige optimisme niet. Men weet dat het uitermate zwaar zal worden. Ook in de thuiswedstrijd tegen Reims die woensdag in het uit verkochte stadion zal worden ge speeld. „We zijn bljj, dat Piet Kruiver weer mee zal spelen. Bergholtz heeft nu plaats moeten maken. Bennaers staat buiten en Van der G|jp binnen. Dat wil natuurlijk niet -eggen dat star aan deze opstelling zal worden vast gehouden. Wel zal een van de half- spelers weer achterblijven om de de fensie te steunen. Kopa is een gevaarlijk heerschap, die een speciale tactiek vergt van de tegenpartij. Als we hem kunnen uit schakelen, zoals in Parijs, ljjkt een kans op een halve-finale plaats voor onze spelers groter dan ooit", zegt trainer Fuchs, die van mening is dat Rotterdam nog zwaarder zal worden dan Parijs omdat Reims gedwongen is alles op alles te zetten". Het veld ligt er nog maar desolaat bij. De sporen van Nederland- België zijn nog zichtbaar, al wordt er hard aan gewerkt. „De bo venlaag is gelukkig al heel wat ster ker geworden. Misschien valt het alle maal wel mee", zegt administrateur Wolff. „In ieder geval gaat de wedstrijd door op een veld dat heel wat beter is dan het. Brusselse stadion". In Breda brengt Feijenoord de laat ste dagen voor de wedstrijd door. Wat conditie-training, ontspanning en film en vooral vroeg naar bed. Woensdagavond zullen de elf volgen de spelers aantreden: Pieters Graaf land, Veldhoen, Kerkum, Klaassens, Kraay, Kreyermaat, Bennaers, Van der Gijp, Kruiver, Bouwmeester, Moulijn. Dit is een tekening van het symbool van de wereldtentoonstelling 1964 in New York, zoals dat midden op het ten toonstellingsterrein zal verrijzen. Op de aardbol, welke twaalf verdiepingen hoog boven het voetstuk uittorent, zijn de continenten gemaakt van roestvrij staal, dat zodanig is bewerkt dat het op een 'bijzondere manier opvallend licht zal weerspiegelen. De kleinzoon van de bduwer van de Eiffeitoren, de heer René Legrain-Eiffel, heeft deze week inmid dels het sein gegeven voor het begin van de bouw van deze „Unisphere". Adnics over „pooling" bedrijfspensioenfondsen De contactcommissie van bedrijfspensi oenfondsen heeft aan de minister van sociale zaken en volksgezondheid een advies uitgebracht over een eventuele „pooling" van de bestaande bedrijfs pensioenfondsen. Uit dit advies blijkt, dat die commissie een „pooling" alleen dan verzekerings technisch verantwoord en praktisch uit voerbaar acht, indien alle bedrijfspensi oenfondsen verplicht worden zich bij de „pool" aan te sluiten. Bovendien moet dan nog het „gepoolde" deel van van de pensioenvoorziening voor alle fondsen uniform zijn. In dat geval blijft er naar het oordeel van de commissie echter weinig over van de bevoegdheid van de afzonderlijke bedrijfstakken, om naar eigen inzicht en behoefte, pensi oenregelingen te treffen. Dit alles wordt door minister Veldkamp medegedeeld in zijn memorie van ant- woora aan de Eerste Kamer betreffende de begroting van het departement van sociale zaken en volksgezondheid voor 1963. 2348. 'n Beetje beteuterd luisterden de mannen naar het vernietigende oordeel van de vrouw in hun gezel schap. De nieuwe pokken van Ath en Slnh hadden dan wel even hun lachlust opgewekt, maar zij zouden toch in alle gemoedsrust zo de straat opgestapt zijn! De meeste mannen z|jn nu eenmaal ontzettend slordig en onverschillig met hun kleding, naar de mening van Sandra. „Nee hoor, dat is bespottelijk gewoon! Zó durf ik niet met jullie naar buiten. Trek maar gerust weer je eigen kle ren aan, die staan jullie veel beter en daarin voel je je tenminste niet zo opgeprikt!" Ath en Sinh hadden daar wel oren naar en in minder dan geen t|jd hadden zij de vreemde plunje weer ver wisseld voor hun eigen, oude cape en laarzen. Toen ging het in optocht naar de lift. „We zullen jullie Marsianen nu eens iets van het Aardse leven laten zien!" beloofde Buck. „Onze wereld is vol met de vreemdste creaturen!" En daarvan konden de twee gasten zich onmiddellijk overtui gen, want in de hall van het hotel stond hen al een heel legertje persmuskieten op te wachten! Feuilleton door C. Buddington Kellant 53 Het was een fantastisch huls, met genoeg logeerkamers om een heel regiment huisvesting te verlenen, en een grote, ovale, mot spiegels bezette balzaal, die door een geweldige kristal len luchter verlicht werd. Ralston on derhield zelfs een eigen vervoersdienst tussen zijn buitenhuis en de stad, en de gasten werden in razende vaart in met vier paarden bespannen janpleziers heen en terug gebracht Anneke had zich voor deze gelegenheid met uiterste zorg gekleed en thans wachtte ze op Juan Parnell. die haar be geleiden zou. Ze dacht aan Juan, en aan de liefdesverklaring die hij die bewuste avond zo onverwachts geuit had. Hij had gezegd, dat hij zoveel van haar hield, dat het pijn deed en toen was h|j kalm weggewandeld. Zijn verklaring was niet in staat haar eigen emoties te analyseren. Ze hield er niet van in onzekerheid te verkeren Ze wilde iedere situatie overzien en beheersen, ze wilde gebeurtenissen en personen in de hand houden, maar zo nud zo'n vaag idee. dat ze Juan Vallejo Parnell nooit de baas zou worden. Als hij trouwde met wie dan ook dan zou HIJ de baas in huis zijn. Anneke vroeg zich af wat voor een sensatie dat moest zijn iemand tot baas te hebben. Ze sloot haar ogen en haalde diep adem, en ze dacht aan een huis, waar zij de dingen zou regelen, maar waar z|j niet de hoogste autoriteit zou zijn. Het kon ge weldig heerlijk z|jn. Misschien was het een ideaal bestaan als zij tenminste de man aanbad, die haar baas iri huis was, en als hij haar aanbad. Kon zij ooit een man dat soort liefde schen ken Kon ze zich zover gewonnen ge ven? Ze wist het niet. Ik ben Anneke Villard, zei ze bij zich zelf. Ik ben mezelf. Ik ben Anneke Villard. De bel ging en Anneke hoorde de s van Juan bij de deur. Ze ging zonder dralen naar hem toe. John Brownlee en Conchitta Nettleton wachtten buiten in het rijtuig, klaar om zich naar Belmont te laten rijden. Van buiten was Ralstons woning reeds indrukwekkend, maar dat was nog niets vergeleken met het Interieur. Aan de inrichting waren schatten gelds be steed, en toen zy in de grote vestibule stonden, keek Juan Anneke vragend aan. Is dat waar je van droomt? vroeg hy. Te overdadig voor mij, zei ze. Te pronkerig. Ik geef de voorkeur aan de smaakvolle inrichting van de woning van Francois Ploche. Dat is een punt in Je voordeel, zei Juan. Maar ik zou wel datgene willen hebben, zei Anneke, wat hierdoor tot uitdrukking gebracht wordt. En dat is? Macht, zei ze. Ik zou macht willen bezitten, zonder er mee te pronken. Ze neep haar lippen samen. Dit deze dwaze overdaad dat is ongezond. Het is niet de goede manier om geld te be steden. Juan, er ontbreekt iets aan de man, die zo zyn rykdom ten toon spreidt. Ontbreekt er iets aan de grote Ral ston? Ze knikte. Het wyst er op, zei ze, dat ny zich niet van overdryving weet te onthouden. Ik geloof, dat mijnheer Ral ston die eigenschap mist die nodig is om rijkdom en invloed te doen voortdu ren. En wat is die eigenschap dan Je eerzucht weten in te perken en iets overleggen voor minder goede jaren. HH zal in zaken waarschijnlijk even on beheerst zyn als in de Inrichting van zijn huis. Hy wil steeds meer, en hy denkt dat alles hem moet lukken. Allemensen! riep Juan uit. Wat bedoel je daarmee? Dat je onvermoede kwaliteiten be zit, mooi meisje. Dit is een van die zeld zame ogenblikken, waarin ik je verstand meer bewonder dan je schoonheid. Wat zou jy doen als je Ralston was? vroeg hy. Ik zou myn hebzucht bedwingen, zei ze, en consolideren wat ik had. Ze keek hem ernstig aan. Ik zou myn ver plichting en mijn verantwoordeiykheid niet uit het oog verliezen. Tegenover wie? Tegenover de mensen, die geld aan zyn bank toevertrouwen, tegenover z|1n aandeelhouders en inleggers. Met hun geld heeft hij zyn Union Mill and Mi ning Company opgericht en de Com- stock gefinancierd. Om zichzelf te ver rijken. - Moet ik daaruit opmaken, dat je ge wetensbezwaar hebt op het stuk van hoe men geld mag verdienen en hoe niet? Stel mijn goede trouw niet te zwaar op de oroef. Zoiets uit de mond van H. Watties! Ik wil geld bezitten, zei ze vastbe raden, en ik wil macht hebben. Maar als ik die twee dingen heb, dan wil ik nog iets. En wel? Mezelf in de spiegel kunnen aan- kijken zonder me te hoeven schamen. Juan keek haar aan met een gezicht alsof hij zijn oren niet geloofde. Is het zo iets vreemds, dat een meisje enige waarde hecht aan eeriyk- heid? vroeg Anneke. Vreemd niet, zei hij, maar heel erg verwarrend. Voor je me weer een op stopper geeft, wil ik je voorstellen, dat we ons tussen de opgewekte scharen begeven. San Francisco's meest geliefde orkest, onder leiding van Ballenberg, die Chris Andres in populariteit was opgevolgd, speelde muziek, terwyi de gasten aan tafel gingen zitten. Het was een luid geroezemoes van stemmen. Verscheidene heren die men eigeniyk verwacht had te zullen aantreffen, wa ren er niet, en hun afwezigheid lokte enig commentaar uit. Men wist thans, dat deze heren naar de oostkust gereisd waren voor de organisatie en de finan ciering van een maatschappij, die de exploitatie ter hand zou nemen van de diamantmijnen, waarvan nog steeds nie mand, behalve de ontdekkers de ligging wist. Die dag pas waren er berichten over hun activiteit in financiële kingen be kend geworden, en vanavond vormde een en ander het voornaamste onder werp van gesprek. John Brownies, die doorging voor een autoriteit op dit ge bied, stond eensklaps in het middelpunt van de belangstelling. De heren zyn in New York gearri veerd in gezelschap van Arnold en Slack, verklaarde Brownlee Men zegt, dut Arnold prikkelbaar begint tc wor den, en weigerde de zaak voort te zet ten, tenzij men bereid was hem alvast bij wijze van garantie, een bedrag te betalen. (Wordt vervolgd) Minister van landbouw: De minister van landbouw en visserjj, mr. Marijnen, overweegt niet een groot deel van de zogenaamde „voorbeeldbe drijven ten behoeve van de landbouw" als zodanig op te heffen. De bewinds man deelt dit mede in antwoord op schriftelijke vragen van het lid van de Tweede Kamer de heer Schagen (p.v. d.a.) over de voorbeeldbedrijven. Hy merkte echter op, dat in principe de afspraken met de houders van voor beeldbedrijven voor- zes jaar worden gemaakt. Hierbij geldt voorts, dat na de eerste drie jaar beide partijen de over eenkomst kunnen opzeggen. Derhalve wordt ieder jaar de overeenkomst met een deel van de voorbeeldbedryven be ëindigd. Nu is de laatste jaren vry veel vuldig uitzondering gemaakt op de re gel, dat voorbeeldbedryven niet langer dan zes jaar zullen worden aangehou den. Dit is mede de reden geweest, dat onlangs aan de landbouwconsulenten is verzocht na te gaan, of alle aangehou den voorbeeldbedrijven nog aan de ge stelde eisen voldoen. Bovendien is oorspronkelyk meer de nadruk gelegd op de technische be drijfsvoering, terwyl in de latere ja ren veel meer het accent is komen MAANDAG 11 MAART. HILVERSUM I. 402 m. 746 kc-s. 12.00 Licht instr. ensemble. 12.30 Me dedelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Voor ons platteland. 12.40 Lichte orkestmuziek (gr.). 13-00 Nws. 13.15 Mededelingen, event, actueel of gram. 13.25 Beursberichten. 13.30 Lichte or kestmuziek. 14.00 Bariton en piano: Klass. en mod. liederen. 14.30 Lichte or kestmuziek (gr.). 14.50 Voordr. 15.05 Radio matinee: mod. gram. 16.20 Extra vitaminen: lichte gram. 17.00 Program ma van en voor de padvinders. 17.15 Licht instrumentaal kwintet. 17.30 Country and Westérn Music (gr.). 17.50 Militair commentaar. 18.00 Nieuws. 18.15 Politieke lezing. 18.25 Pianospel: lichte muziek. 18.35 Concoursmuziek 1963 (5): Nederl. koperorkest. 19.00 Fragmenten uit Franse opera's (gr.). 20.00 Nieuws. 20.05 De Radioscoop: pro gramma voor de hele familie. 22.30 Nieuws en meded. 22.40 Actualiteiten. 23.00 Jazz- en dansmuziek. 23.5524.00 Nws. HILVERSUM n. 298 m. 1007 kc-s. 12.00 Lichte gram- 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Koorzang. 12.53 Gram., event, act. 13.00 Nieuws. 13.15 Theater orkest en solisten. 13.45 Operettemuz. (gr-). 14.05 Schoolradio. 14.35 Samen uit, samen thuis, gev. progr. 15.15 Volksliederen, gram. 16.00 Bybelover- denking. 16.30 Koperensemble en orgel: moderne muziek. 16.50 Moderne gram. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Voor de jeugd. 17.30 Lichte gram. 17.40 Beurs- ber. 17.45 Israëlische liederen (gr.). 17.50 Regeringsuitzending: Botanisch onderzoek in Suriname: de plantengroei de Savannen, door dra. J. van Don selaar. 18.00 Orgelspel. 18.30 Friese plaatjes. 18.50 Openbaar kunstbezit. 19.00 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Gram. voor de teenagers. 19.30 Radio krant. 19-50 Zigeunerorkest (gr.). 20.00 Licht instr. kwart. 20.15 Mijnheer de voorzitterforum. 20.45 Radiofil- harmonisch ork. groot koor en zangso list. 21.25 Promenade-ork. 22.00 Volk en staat, parlementair commentaar. 22.15 Muzikale momentopnamen. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbe spreking. 23-05 Oude Nederlandse liede ren bij de Kaapse Maleiers, muzikale lezing. 23.25 Lichte gram. 23.50 Op de man af, praatje. 23.5524.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S. NTS: 19.30 De zwervers, oud filmpje. 19.45 Openbaar Kunstbezit. 20.00 Jour naal en weeroverzicht. 20.20 Zendtijd politieke partijen: Uitz. van de Party van de Arbeid. 20.30 De raadselachtige mr. Moto, speelfilm. 21.35 tot. plm. 22.15 Eurovisie: wereldkampioenschappen ijs hockey te Stockholm: gedeelte van de wedstrijd CanadaV.S. van Amerika. Plm. 22.15 tot plm. 22.30 Journaal. VLAAMS-BELG. T.V.-I'ROGR. 19.00 Voor de jeugd. 19.25 Kunstkro niek. 19.40 Zoeklicht. 19.55 Weerover zicht. 20.00 Journaal. 20.20 Geen kre diet, speelfilm. 21.55 Medium muziek. 22.25 Journaal. 22.3523.00 Eurovisie: reportage wereldkampioenschappen ijs- hockeywedstrijd Canada-U.S.A. FRANS-BELGISCHE T.V.-PROGR. 14.15 Schooltelevisie. 18.30 Berichten. 18.33 Voor de kinderen. 19.00 Engelse 19.30 Sportuitzending. 20.00 Jour-: naai. 20.35 A 1' école des vedettes. 21.30 Eurovisie: wereldkampioenschappen ys- hock^y te Stockholm. 22.00 Koreaanse muziek en liederen. 23.30 Journaal. DINSDAG 12 MAART. HILVERSUM L 402 m. 746 bc-s. 7-00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymnas tiek.' 7.20 Lichte gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Progr-overzicht. Aansluitend: lichte gram. 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 De Groenteman. 9.15 Fragmenten uit Die Hohe Messe (gr.). 9.35 Water standen. 9.40 Morgenwyding. 10.00 Ar beidsvitaminen (gr.). 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. i m. 1007 kc-s. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Muziekprogramma, strip voor de jeugd en act. 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.15 Lichte gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.40 Schoolradio. 10-00 Voor de kleuters. 10.15 Lichtbaken, lezing. 10.25 Mod. en klass. gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Lichte gram. 11.50 Vol- vooruit, lezing. A cn perfect l JAEjxJ automatisch handige open greep VEDERLICHT te liggen op de bedrijfseconomische resultaten. Hlerby wordt er byzonder aandacht aan besteed, dat de op het bedrijf aanwezige arbeidskracht ook volledig produktief moet kunnen worden aangewend. In het algemeen kan gesteld worden, dat redenen tot het beëindigen van de overeenkomst met een voorbeeldbedrijf kunnen zyn: het verstryken van de zes jarige periode, terwijl er niet voldoende argumenten zijn om een uitzondering toe te passen; by bedryven, die langer dan zes jaar voorbeeldbedrijf zijn ge weest; het vervallen van de argumenten die tot langer aanhouden hebben geleid; het verstryken van de periode van de eerste drie jaar en het niet bereiken van het bij het begin gestelde doel voor het bedrijf, terwyf het ook niet waar- schynlijk geacht mag worden, dat dit doel op korte termijn wordt bereikt. Het instellen van nieuwe voorbeeldbe dryven blyft mogelijk. Er zal op worden gelet, dat de bedrijfsomvang ten op zichte van de arbeidsbezetting in het vervolg byzondere aandacht krijgt aan de hand van aan L.EX-normen ontleen de maatstaven. Het is mogelyk in eenzelfde consulent schap voorbeeldbedrijven te hebben met verschillende bedrijfsvormen. In de op zet van de voorbeeldbedrijven is geen wijziging gekomen, zij het, dat uiter aard de ontwikkeling van de situatie in de landbouw wordt gevolgd. Open reserves stoomspinnerij „Twenthe" verloren gegaan Commissarissen en directie van de N.V. stoomspinnerij „Twenthe" berichten het volgende: omtrent de gang van zaken in het afgelopen jaar moet worden mee gedeeld, dat deze teleurstellend is ge weest. In de loop ran het jaar 1962 ble ken in de boekwaarde van de activa van de dochteronderneming verzendhuis „De Postduif" N.V. aanzienlyke verliezen te schuilen. Aangezien dit bedrijf niet rendabel is gebleken, is besloten tot een afbouw van zaken, waarmee men thans nog doende is. De risico's in dit bedrijf zijn in zo verre te overzien, dat de nodige voor ziening per ultimo december 1962 kan worden berekend. Wat betreft de spinnerij waren aanzien lijke prijsdalingen oorzaak dat in het afgelopen jaar de afschrijvingen slechts ten dele konden worden verdiend, ter wijl door de minder gunstige situatie in de textielindustrie verliezen zyn ont staan by de wevery. Een en ander zal te zamen tot gevolg hebben, dat de open reserves der ven nootschap verloren zijn gegaan. Inmiddels zijn over de gehele linie maatregelen getroffen, welke zullen re sulteren in een verhoogde efficiency, terwijl waar mogelyk bezuini gingsmaatregelen zyn of worden door gevoerd. Efficiency-deskundigèn ïn Israël bestude ren een film van de bezige handen van een 28-jarige pakster in een sinaasappelenver- zendbedrijf, die per dag 350 kratten weet te vullen met eerst door haar in papier gewik kelde sinaasappelen, terwijl 200 kratten reeds als een hoog gemiddelde wordt be schouwd. Men maakte de filmopname omdat de bewegingen van de handen der vrouw voor het oog te snel waren om te volgen. HOOG EN LAAG WATER 12 maart Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge nap uur meter 15.36 2.23 16.06 2.38 16.49' 2.45 17.20 1.56 nap uur meter 9.54 2.28 10.32 2.40 11.03 2.55 10.30 1.72 10.49 2.01 uur meter 21.56 1.95 22.32 2.09 23.06 2.26 22.44 1.40 22.59 1.66

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 3