SKODA'63 Nieuw „gezicht" van St-Annaland thans op papier gemodelleerd Verkoudheid ASPRO Sport en wedstrijden Huldiging Sjoukje Toneelvereniging „O.K." te Goes bestaat morgen zestig jaar Kopa speelt midvoor Uitbreidingsplan voor de gedempte haven in de recreatieve sfeer INTERNATIONALE SPIONAGE NOG STEEDS BOEIEND ONDERWERP Reportage van reis Tegenstandster van Het Dorp sprak in Middelburg C.H.U.-F0RUM IN OOSTBURG prinses Beatrix OP 23 APRIL JUBILEUMOPVOERING Bloeiende vereniging met 24 leden Joh. Lere in finale Ned. kampioenschap WEER GEEN VOETBAL I PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 9 MAART *963 HET NIEUWE „GEZICHT" van Sint-Annaland is op papier gereed. Van gisteren af tot 4 april aanstaande ligt in het raadhuis het uit breidingsplan voor de gedempte haven ter inzage. Een kaart met frisse kleuren, waarop de stedebouwkundige ir. H. Klokke te Amers foort en de Provinciale Planologische Dienst voor Zeeland met be stemmingen in de recreatieve sfeer een harmonisch geheel heeft ge creëerd voor de ruim 2 ha grote vlakte, die het Thoolse dorp bij zijn grondgebied kreeg gevoegd, toen de voormalige haven was dicht- geworpen en in 1959 een nieuwe centrale „entree" voor het scheep vaartverkeer was gegraven. Parkeerruimte, vrijstaande bebouwing, een speeltuin en een zwembad.... Op de kaart van het uitbreidingsplan is er ruimte voor geschapen. Verschillende jaren heeft het geduurd eer het grove lijnenspel van de planologen ,en de ste debouwkundige een definitief karakter kreeg. Het gemeentebestuur heeft zijn wensen voor het nieuwe terrein ten noordoosten van de kom naar voren ge bracht. Er volgden ettelijke besprekin gen en langzaam maar zeker kwam er voor de gedempte haven een aantrekke lijk plan op tafel, dat het aanzien van Sint-Annaland belangrijk zal verfraaien. Onmiddellijk „boven" en ongeveer pa rallel aan de Tonhuisstraat wordt dit jaar nog een nieuwe straat aangelegd, waarvoor de riolering reeds in de grond ia gestopt. De smalle toegang naar het dorp uit de richting Oud-Vossemeer zal daarmee belangrijk worden ontlast. Het ligt in de bedoeling hier een éénrich- tingscircuit voor het verkeer te ontwer pen. Via de Javadijk zal men het dorp dan door de nieuwe, nog nameloze straat binnenrijden, terwijl het uitgaande ver keer door de Tonhuisstraat zal worden geloodst. Overigens zal de bebouwing aan de buitenkant van deze smalle dijkstraat via een uitstervingssysteem moeten verdwijnen om plaats te ma ken voor een beplantingsstrook, die naar weerskanten een ruime blik zal openen. Er staan nog enkele oude huizen en een oud kantoor van de Cavetho, dat reeds in het bezit van de gemeente is. volgend belangrijk onderdeel van het nieuwe uitbreidingsplan voor de ge dempte haven van Sint-Annaland is de speeltuin. Deze beslaat ongeveer de helft van de beschikbare ruimte. Vorig jaar op koninginnedag kon burgemees ter J. v. d. Bos hier al het lint door knippen naar een dorado voor de jeugd: een prachtig stuk werk van de jonge en actieve speeltuinvereniging „Vrij en Blij". Een bedrag van 15.000 aan toe stellen en inrichting werd hier voor de kinderen van het dorp binnen een strak rasterwerk geïnvesteerd. Van alle kan ten ontving het bestuur van de vereni ging volop medewerking. Overigens zal het toestellenpark van de speeltuin volgens de lijnen van het nieuwe uitbreidingsplan nog voor een deel moeten worden opgescho ven, maar dit zal geen onverkome- lijke moeilijkheden opleveren. Binnen de ruimte, die voor de speeltuin is uitgetrokken, hebben de ontwerpers ook een instructiebad en een kinder zwembad geprojecteerd. Het gemeentebestuur is evenwel niet bereid dit project voor zijn rekening te nemen. Ook de vereniging „Vrij en Blij" ziet op tegen een dergelijk duur initiatief, zodat voorlopig het wachten nog wel zal zijn op een particuliere ge gadigde. ZANDKREEK VRIJ VAN IJS: MIJN NOG STEEDS HINDERLIJK OBSTAKEL De bemanning van het duikvaartnig „Znidvliet" heeft de Zandkreek vrty van ijs kunnen maken. Vanaf woensdag heb ben deze mensen de bevroren water vlakte met een ijszaag bestreden. Zjj werden daarbij geholpen door perso neelsleden van de rijkswaterstaat Gis termiddag was het karwei geklaard. De zu>-'westelijke wind zorgde verder voor de voer van de ijsschotsen. Intussen is de mijnopruimingsdienst nog steeds niet ver gevorderd met haar werkzaamheden in de Zandkreek. Over de ligplaats van de mijn, die de vissers boot 138 op 21 december van het vorig Êar mee van zee bracht tast men nog het duister. Waarschijnlijk heeft het ijs het projectiel doen verplaatsen. Maan dag keert de mijnopruimingsdienst met ander opsporingsmateriaal terug. Het ligt in de bedoeling de bom, die waarschijnlijk boven een mosselperceel ligt, te verslepen en ergens anders tot ontploffing te brengen. FEESTAVOND NIHIL MET „ENGELTJE VAN NIETS" De dames en heren actrices van de Middelburgse gymnasiastenvereniging Nihil Sine Labore hebben gisteravond tijdens de jaarlijkse uitvoering in het Citytheater de ver verleden tijden, waarin zij gedurende de voorstellingen van de laatste jaren gedurig vertoefden, vér achter zich gelaten. Zij hadden gis teren nu voor hun aandachtig toeluiste rend gehoor een soort droomwereld op geroepen met het heerlijke Franse blij spelletje „Een engeltje van niets". Het werd geschreven door Claude-André Puget en de Nederlandse actrice Ank van der Moer zorgde voor de Neder landse vertaling. Het engeltje uit het stuk; Myrielle ge heten, mag van de schrijver eenmaal de menselijke vorm aannemen en zij komt dan als een jonge vrouw het huis van de architect Patrice binnenvallen, waar ze met haar onaardse gedragingen heel wat consternatie veroorzaakt. My rielle Iaat het gasfornuis ontploffen, Myrielle zet de waterkraan open, omdat ze het verschrikkelijk vindt dat het water „opgesloten" zit, Myrielle neemt juwelen uit de winkel mee, omdat ze niet weet wat stelen is, en Myrielle maakt het hoofd van Patrice op hol, zeer tot verdriet van Franqoise, de ver loofde van de architect. Het komt tot slot zo hoort het immers allemaal weer goed, omdat Myrielle weer terug gaat naar de plaats vanwaar ze geko men is. Stuk voor stuk hebben de jongelui met inzet van alle krachten hun rol speeld. Zo slaagden zij er vrij goed in de Franse esprit gestalte te geven en dat was bepaald geen gemakkei"'" taak. Marjan Ornée was een heel engeltje Myrielle; zij speelde haar rol van begin tot eind beheerst en met niveau. Jan Minkewicz bracht vlot en met veel geestdrift de fantaserende vriend André ten tonele, terwijl Frank de Jager de moeilijke taak was opge dragen de architect gestalte te geven. Hij heetf zich er uitstekend doorheen geslagen, evenals zijn tegenspeler An- nètje de Bree, die de verloofde-rol met veel begrip speelde. Een uitstekende bijdrage was er van Marjan Bellaart als de concierge, terwijl Bert van Dijk (als de juwelier) en Lodewijk Bouwen- se (als de politieman) uitstekend aan vulden. De regie was in handen van mevrouw T. Borst-Aernouts, de grime werd ver zorgd door de heer Iz. Lorier. De praeses van N.S.L., Han Janse de Jonge, sprak het openingswoord. Rest nog te vermelden, dat tijdens de pauze een verloting gehouden werd en dat de feestavond besloten werd met een bal met de Babytonband, onder leiding van dansmeester W. M. J. Meeuse. Rillerig? Onprettig? Vlug: BUNGALOWS In de dode noordoosthoek, half in .de zeewering is nog plaats vrijgehouden voor een hotel of een ander bedrijfs pand. Met een haakse bocht zal de nieuwe speeltuin voor de helft worden geflankeerd door een serie van negen bungalows of eengezinswoningen. Dan is er ten slotte tussen de Tonhuisstraat en de nieuw aan te leggen straat een ruim parkeerterrein in het plan opge nomen. Een plein van meer dan drie duizend vierkante meter, waarop voor verschillende tientallen automobilisten een gelegenheid zal komen om hun voer tuig in de directe omgeving van het dorpscentrum te stallen. Vier weken lang staat het nieuwe „0 zicht" van Sint-Annaland nu in het raadhuis aan eventuele kritiek en be zwaren bloot. Dan zal de raad opperde moeilijkheden onder og en ten slotte kan het uitbreidingsplan voor de gedempte haven dan worden ten ter goedkeuring worden gezonden. e ge- i zien Films in Zeeland OMDAT SKODA LANGER MEEGAAT. DOOR UITZONDERLIJKE DEGELIJKHEID I onverwoestbare motor - 1089 cc - 43 pk - 125 km/u I oersterk buisliggerchassis- knikweerstand 70 000 kg I geheel stalen carrosserie van 1 mm dikke staalplaat Geheel compleet - v a. f 5250, Octavia Combi v.a. f 6475. een veilige keuze H. ENGLEBERT N.V. - DOBBEWEG - VOORSCHOTEN - TEL. (01717) 2010 DEALERS: Garage I. J. ADRIAANSEN, Oude Stad 16, Oosfburg, tel. 2679 Garage C. M. G. CAPPENDIJK, Axelsestraat 174, Terneuzen, tel. 2030 Autobedrijf IJ. T. WANDEL, Zuidstraat 10, Nieuwerkerk, tel. 482 „Ik ben tegen Het Dorp". Dit zei me vrouw Rolsma-Rombout uit Epe op de jaarvergadering van de Bond van Ouders van Spastische Kinderen, afde ling Zeeland, vrijdagavond in restau rant Wöhler te Middelburg. Mevrouw Rolsma, die een tehuis voor 16 spasti sche kinderen leidt, is van mening, dat deze mensen niet buiten de maatschap pij gehouden moeten worden, maar juist daarmee zoveel mogelijk in contact moe ten worden gebracht- Volgens haar tracht men in „Het Dorp" deze mensen van de maatschappij af te sluiten. Zij was aan één kant toch blij met de actie van dokter Klapwijk, aan gezien daardoor het probleem van de spastici in het middelpunt van de be langstelling is gekomen. Mevrouw Rolsma sprak op deze verga dering over „Aangepaste pensions voor gehandicapten". Zij nam daarbij als voorbeeld het tehuis Huize „Lusthof" te Epe. Spreekster lichtte vooral de prak tische kanten van dit onderwerp toe. Als ideaal ziet zij, dat er in iedere pro vincie een viertal dergelijke tehuizen worden geplaatst. Hierna volgde een uit gebreide discussie over de problemen rond de spastici. Bij de bestuursverkiezingen werden de voorzitter, de heer F. Koster uit Mid delburg en de secretaresse, mevrouw M. de Reus-Hannewijk uit Nieuwerkerk, zonder hoofdelijke stemming herkozen. Tjjdens het vrijdagavond in hotel-café „Victory" te Oostburg gehouden open baar streekforum van de Christelyk-Hi- storische Unie heeft een groot aantal van de aanwezigen aan de vijf forum leden verschillende West-Zeeuws-Vlaam- se, maar ook algemeen-politieke pro blemen en vragen voorgelegd. Het fo rum, dat onder voorzitterschap stond van drs. Joh. Boers, secretaris van De Savornin Lohmanstichting uit Den Haag bestond verder uit de heren J. D. Jan sen, burgemeester van 's-Gravenpolder, A. J. Kaland uit Middelburg, lid van G.S. van Zeeland, ds. A. P. Nauta, her vormd predikant te Middelburg en C. F. van der Pejjl uit Kloetinge, lid van de Tweede Kamer. De voornaamste problemen, waarvoor het forum zich zag gesteld waren wel de vragen over onder meer de redelijk heid van de kritiek van de P.v.d.A. als oppositiepartij in de regering De Quay, de wenselijkheid en mogelijkheid van een derde handelshaven te Breskens, de af damming en kanalisering van de Wes- terschelde, het 100-procentplan van aansluiting van onrendabele gebieden op het elektriciteitsnet, alsmede de kern bewapening en het daarop betrekking hebbende schrijven van de Generale Sy node van de Ned. Hervormde Kerken en de vraag of op korte termijn kan worden samengegaan tussen C.H.U. en A.R. Bij alle vragen hebben de forum leden zich terdege van hun taak gekwe ten en gaven zij op duidelijke wijze, somstijds eensgezind, maar bij enkele onderdelen ook wel met verschillend in zicht hun visie op de aanhangig ge maakte problemen. Demonstraties op Jaap Edenbaan n een open calèche zal de wereldkam- tioene kunstryden Sjoukje Dijkstra za- erdag 16 maart haar feestelijke Intocht in Amsterdam houden. De Stichting Sport Initiatieven Amsterdam heeft in samenwerking met de Amsterdamse vrouwelijke studentenvereniging voor deze dag een grootse huldiging voor Sjoukje in elkaar gezet. De wereldkampioene komt 's middags om 14.04 uur per trein aan op het Am- stelstation en zal dan door een gedeelte van Amsterdam-Oost naar de Jaap Edenbaan rijden, waar de officiële ope ning zal geschieden. In de optocht zul len drie drumbands, formaties schaat senrijders, ijshockeyers, kunstrijdsters en de studentenweerbaarheid meelopen. Die zaterdagavond en zondagmiddag 17 maart zal een aantal deelnemers aan de laatste wereldkampioen schappen op de Jaap Edenbaan de- Spionage is een dankbaar onder werp voor zowel schrijvers als filmmakers. Een onderwerp, dat een ruime keuze aan effectsorte- rende mogelijkheden biedt, waar bij men het met de werkelijkheid zo nauw niet behoeft te nemen. De werkelijkheid is immers altijd nog onwaarschijnlijker dan het be dachte verhaal, wanneer het spio nage betreft. De spionage is bo vendien de laatste jaren weer ac tueel geworden. De koude oorlog, de spanningen in het Midden-Oos ten, de prestaties van atoomgeleer den, allemaal geven zij werk aan spionnen. De kranten hebben de afgelopen paar jaar met mysterieuze verhalen over dit onderwerp. Maar niet alleen de kranten, ook de geschiedenisboe ken. Ook in de tweede wereldoorlog werd na tuurlijk druk gespioneerd en gecontra- spioneerd. Cicero en Canaris zijn twee beroemde namen op dit gebied. In Grand (Goes), Alhambra (Vlissingen en City (Middelburg) wordt deze week een boeiende film vertoond over de spionage in de oorlogsjaren. „Verrader in op dracht" heet de-film in kwestie en Wil liam Holden en Lilli Palmer spelen de hoofdrollen. Het is een zeer spannende historie en om de zaken zo geheim zinnig mogelijk te laten, vertellen we er hier niet meer van, dan dat het eer uitstekende film is. Spannend, geheimzinnig en een beet je navrant zelfs is de rolprent, die in Luxor (Vlissingen) vertoond wordt: „De man met het ijzeren masker", een staaltje van de verbeeldings- Belangwekkender is in Luxor (Vlissin gen) voorts de vertoning van de jour naalfilm over prinses Beatrix' reis door het Verre Oosten, een fraaie reportage in kleuren, die niet alleen de prinses op de voet volgt, maar die ook veel laat zien van mensen en natuur der bezochte landen. Nog meer geheimzinnigheden. In Elec tro (Middelburg) zijn de „Mysteries van Edgar Wallace" te zien. Wallace was een journalist, die in zfln vr(je tijd avonturenromans en detectiveverhalen schreef. Hij schudde de meest fantas tische geschiedenissen zo uit zijn mouw en schreef aan de lopende band een in drukwekkend oeuvre van lichte kost. GRAND Goes)heeft zondag nog een Indianenfilm op het programma staan. In de matinee wordt „De blanke squaw" vertoond. Ondertitel: „De hel din van de Sioux-Indianen". Morgen bestaat de Goese amateur toneelvereniging „Onderling Kunst genot" zestig jaar. Ter gelegenheid van dit jubileum zal op 2S april een toneelspel worden opgevoerd. Gister avond stond voor de leden van „O.K." een repetitie op het program ma. Hier ziet men een aantal mede- spelenden op de planken van de to neelzaal i» „de Prins van Oranje". (Foto P.Z.C.) kracht der scenarioschrijvers, die de wereld nog niet onrustig genoeg vin- „O.K. 60 jaar". Een smakelijke vruchtentaart met dit chocolade opschrift werd gisteravond tegen negen uur de grote toneelzaal van „De Prins van Oranje" te Goes binnengedragen, waar de leden van de Goese amateurtoneelvereniging „Onderling Kunstgenot" hun jubi leumtoneelspel „Sloep zonder vis ser" aan het instuderen waren. De man, die het ene ogenblik de on sympathieke rol van satan had vertolkt, zat even later gezellig keuvelend met de speler, wiens ziel hij zojuist had gekocht, taart te etenNee, dit is geen scène uit het jubileumspel, dat op 23 april aanstaande in „De Prins van Oran je" zal worden opgevoerd. Het was slechts een plezierige onderbreking van een inspannende repetitie. Want de toneelspelende leden van O.K. willen de jubileumviering bi paald niet ongemerkt laten voorbj gaan. Als toneelvereniging kun dan maar één ding doen: een stuk Opvoeren. De eigenlijke viering het jubileum is morgen zondag 10 maart. Op die dag is het precies zestig jaar geleden, dat wijlen heer H. J. Molhoek, en het thans nog in leven zijnde erelid A. W. Schnei der de Goese toneelvereniging „O.K." oprichtten. Insiders zullen daar niet vreemd van staan te kijken, want de heer Molhoek was van jongs af vertrouwd geraakt met het toneel. Als zoon van de toenma lige zaalhouder van „De Prins van Oran je" was hg op jeugdige leeftgd al ach ter de coulissen te vinden. Meer dar. vijftig: jaar is hg de stuwende kracht geweest van OH., dat na een inzinking in de dertiger jaren thans opnieuw in de voorste rij staat van de amateur toneelverenigingen in Zeeland. De vereniging, onder de energieke lei ding van de neer E. W. Carels mét zijn vrouw een enthousiast speler maakt momenteel weer een bloeien de tijd door. Er is slechts één wanklank te horen: de belangstelling van het pu bliek voor het amateurtoneel is tanen de- „Ik zou net liever anders willen zeggen, maar de feiten liggen er nu eenmaal: we hebben de laatste jaren nooit meer een volle zaal", zei voor zitter Carels. En hij voegde eraan toe: „Concurrentie van de televisie' En gedeeltelijk ook de Z.V.U.". Niettemin: over gebrek aan leden is niet te klagen. O.K. kan een beroep doen op 24 toneelspelende leden, van wie onge veer de helft dames. Het kost wat dit betreft nooit veel moeite de rollen te verdelen. Jaarlijks geeft O.K. twee op voeringen: in het najaar en in het voor jaar, terwgi daarnaast in verschillen de gemeenten buiten Goes wordt opge treden. Jarenlang heeft de vereniging moeilijkheden gehad met het aantrek ken van een regisseur. In 1959 is daar verandering in gekomen. Sedert drie jaar wordt deze belangrijke functie tot volle tevredenheid van de leden ver vuld door de heer I. Ligthart Schenk uit Kamperland, die met straffe hand de re- letities leidt. )e zestigjarige Goese toneelvereniging heeft goede en minder goede tgden ge kend. Tot de goede tijden wordt gerekend de periode tussen 1910 en 1930, toen O.K., dank zij zgn uitstekende opvoeringen, een vooraanstaande plaats innam in het amateurtoneel in Zeeland en zelfs ver daarbuiten. Van dit laatste getuigen successen op toneelwedstrijden in Breda, Dordrecht en Oostende. Maar naast „ups" kende O.K. ook „downs". In 1933 verloor de vereniging verschillende van haar beste leden, waardoor de activiteiten noodgedwongen een aantal jaren moesten worden ge staakt. Nieuw leven Ken beeld van de vrijdag in Stock holm als onderdeel van de wereld kampioenschappen ijshockey ge speelde wedstrijd tussen Neder land en Bulgarije: een Nederland- ie aanval op het Bulgaarse doel mislukt, omdat niet de puck, doch een Bulgaarse speler in het doel belandt. De strijd eindigde 33, 1—2, 1—1, 1—0. 'wwwwvwwwvwwwwwwwwwwwvtfw Na de bevrijding kwam er nieuw leven in O.K. Daartoe werd het initiatief ge nomen door de zoon van de vroegere voorzitter, de heer A. D. Constandse. In september 1945 werd gestart met een veertiental leden. Het was mede aan de stuwkracht en dc liefde voor het to neel van de heer Molhoek te danken, dat de vereniging In de naoorlogse jaren spoedig zgn oude plaats heroverde. Het ledental Is gestaag gestegen, zodat men nu over een grote vaste kern beschikt, voor wie geen toneelspel te zwaar is. Voor de jubileumopvoering is de keus gevallen op een toneelspel van Alejandro Casona, getiteld „Sloep zonder visser". Nog enkele weken zuilen de leden In tensief repeteren waarna zH op 23 april het stuk zullen opvoeren. Een ju- bilcumspel, waarvoor men een grotere belangstelling verwacht dan de laatste jaren gebruikelijk was. O.K. verdient het, want met haar zestig jaren is de vereniging nog springlevend! KORT GEDING OM DE PERZEN De componist Rudolf Escher eist in een kort geding dat woensdag voor de pre sident van de Haagse rechtbank zal dienen, het stopzetten van de voorstel lingen van De Perzen van Aeschylos voorzover deze met dc door hem ge componeerde muziek worden gegeven. Escher voert aan dat de regisseur van de toneelgroep De Nieuwe Komedie, Erik Vos, eigenmachtig veranderingen in de muziek heeft aangebracht, waar mee hg het niet eens is. Naar verluidt zou de componist een verbod van de voorstellingen eisen op verbeurte van een dwangsom van 5000 gulden per uit voering. Antwerpen wil tweede tunnel Tegen de wens van de Belgische rege ring in gaat Antwerpen een (tweede) tunnel onder de Schelde bouwen, aldus meldden gisteren verscheidene Belgische kranten. De Belgische minister van openbare werken, Bohy, heeft deze week in de kamer van volksvertegenwoordigers verklaard, dat de regering tegen de tun- nelpiannen is, maar wel de bouw van een brug wil steunen. Het Antwerpse gemeentebestuur ziet echter slechts heil in een tweede tunnel, omdat de bouw van een brug het ver keer vele uren per dag zou blokkeren. De stad 'zou een speciale lening willen uitschrgven tot een bedrag van 500 mil joen frank om de tunnel te financieren. De bouw van een brug zou grotendeels door het rijk worden bekostigd. De Ant werpse gemeenteraad zou nog deze week een definitieve beslissing nemen. SOWIETMINISTFR VAN LANDBOUW ONTSLAGEN De Sow,let-minlster van landbouw Kon- stantin Pysln is van z(jn functie onthe ven en vervangen door de 46-iarlge landbouwkundige Ivan Volovtsjenko, aldus meldt het Russische persbureau Tass. Volgens dc VVestdultse minister van bin nenlandse zaken Is het ledental van uiterst rechtse groeperingen in West-Dultsland ln 1962 van 33.000 tot 27.000 teruggelopen. Het rechts-radicallsme was overigens onbeteke nend, aldus de minister. monstreren. Onder hen zijn Sjoukje Dijkstra, het Duitse gouden paar Marika Kilius en Hans Jürgen Baumler, de Tsjechische wereldkam pioenen ijsdansen Eva en Pavel Ro man, de Tsjech Carol Divin, de Ame rikaan Scott Allen, de Oostenrijkse Regine Heitzer, de Frangaise Nicole Hassler en de Oostenrijker Emmerich Danzer. Na het optreden van zaterdagavond zul len ook de bewoners van Amstelveen Sjoukje feestelijk inhalen, maar veel tijd is er daar niet beschikbaar want het tgedruis moet in deze gemeente om afi uur 's nachts verstomd zijn. Zoals te verwachten viel na de 1-0 ne derlaag tegen Feyenoord, heeft de lei ding van de Franse kanipioensclub Reims niet geaarzeld de opstelling van het team voor de returnwedstrijd van woensdag a.s. in Rotterdam op ver schillende plaatsen te veranderen. Voor al de voorhoede, die in de eerste ont moeting voor de kwartfinales van het Europese bekertoernooi zo teleurstelde, gewijzigd. Raymond Kopa zal zqn geliefde midden voorplaats bezetten in plaats van als rechtsbuiten te opereren. De" atletische amateur Hiegel debuteert op de links backplaats. De international Rodzyk, die deze plaats bezette bij de vorige ont moeting, is aangewezen als linkshalf, als vervanger van Roger Vincent, die de rechtsbuitenplaats van Kopa overneemt. Er is dus sprake van een radicale op schuiving in de gelederen. In de voor hoede heeft slechts één speler zijn oor spronkelijke plaats behouden, n.l. links buiten Sauvage. Roger Piantonl, die zo als bekend niet van de partg zal zgn, wordt op de linksbinnenplaats vervan- door Soltys. san Akesbi, in de eerste wedstrijd tegen Feijenoord als middenvoor opere rend, bezet nu de rechtsbinnenplaats ten koste van Robin, die uit het elftal is ge laten. Het elftal van Reims zal in de hierbij volgende opstelling ook reeds zondag a.s. uitkomen in ae Franse bekerwed strijd tegen Creutzwald in Nancy. Doel: Barreau; achter: Wendling en Hiegel; midden: Siatka, Kaelbel en Rod zyk; voor: Vincent, Akesbi, Kopa, Sol tys en Sauvage. Joh. Lere, uit Vlissingen, damkampioen van Zeeland heeft zich na een barrage- artg tegen de kampioen van Limburg, Okrogelnik uit Geleen en de kam pioen van Brabant, J. Hobbelen uit vught weten te plaatsen voor de eind strijd van het Nederlands kampioen schap dammen, die wordt gespeeld van 5 tot en met 20 april in Utrecht. Na een dubbele ronde in de barragepartij ston den ze alle drie nog op 4 punten. Toen trok F. Okrogelnik zich wegens familie- Ten terug. Hierna speelde •tgen tegen Hobbe- ®er- rtijen remise gespeeld te hebben de derde partij in zijn voordeel te beslissen. Johan Lere is niet de eerste Zeeuwse kampioen, die wist door te dringen tot de Nederlandse kampioen schappen. Voor hem is dit al eens ge presteerd door de heren Anderson en Slnke. De uitslagen va: de partgen zijn: Rooymans Jansen Hanse Feeke Brandjes Jansen Van Hooff Hanse Platjouw Rooymans Oldenmark i de donderdag gespeel- Drie leiders bij biljarteindstrijd in Zierikzee De stand na de vierde ronde bg de wedstrgden om het kampioenschap van Nederland tweede klasse kader 38/2, die te Zierikzee in hotel „Concordia" wor den gehouden, Is momenteel als volgt: 1. J. Feeke, Bergen 6 1055 46 22,93 142 2. T. Platjouw, Lamswaarde 6 1113 55 20,24 131 3. Th. Jansen, Eindhoven 6 1073 69 15,55 94 4. J. van Oldenmark, Den Haag 4 903 61 14,80 85 5. C. Brandjes, Uitgeest 4 840 59 14,24 64 6. F. C. Hanse, Zierikzee 2 953 61 15,62 127 7. F. van Hooff. Valkenswaard 2 1083 71 15,25 89 8. A. C. Rooymans, Zwolle 2 777 55 14,94 86 De Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond heeft zich In verband met de ge steldheid van do terreinen voor de twaalfde achtereenvolgende weck ge noodzaakt gezien het gehele voetbal- programma zowel seml-prof als ama teur voor het komende weekeinde af te gelasten. Over het opschuiven van het programma zal nog een beslissing worden genomen. Vier weken ter visie gelegd f Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 4