Rem op raadhuisverbouwing voor Nieuwerkerkers een bittere pil „Prins Bernhard" 13 meter langer Insluiper in Goes -dank zij bewoner- gegrepen BILT Uitblijven rijksgoedkeuring noopt tot tijdelijke verhuur van pand RAAD HULST NIET EENS MET GEMEENSCHAPPELIJKE REGELING In1000+1 gevallen ALMANAK -WILHELMINA- EXAMENS SCHOOL VAN DE GEREFORMEERDE GEMEENTE B0RSSELE 50 JAAR AANLEG TWEE TUNNELS ONDER SPOORLIJN IN GOES S AWE MA NV Buit van tien inbraken: 6000 V0RSTSCHADE OESTERTEELT NOG ONBEKEND Verdedigingscentrum kost provincie 42.000 meer s PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 9 MAART J.963 Raad Duiveland over „ambtelijke brief" MET HAND EN TAND hebben de vijf uit Nieuwerkerk afkomstige raadsleden van Duiveland zich vrijdagavovnd verzet tegen alles wat er maar naar zou zwe men, dat het plan en het besluit om de zetel van de gemeente in „hun" dorp te vestigen niet wordt gerealiseerd. Tegen iedere prijs wilden zij voorkomen, dat de verbouwing van het voormalige raadhuis van Nieuwerkerk ook maar een strobreed in de weg wordt gelegd. Zoals reeds eerder deze week gemeld, heeft het gemeentebestuur van de hoofdingenieur-directeur wederopbouw en volks huisvesting bericht ontvangen, dat de rijksgoedkeuring voor deze verbouwing nog wel even minstens twee jaar op zich zal laten wachten, omdat de woningbouw voorgaat. Maar de Nieuwerkerkers in de raad van Duiveland wil den dit ambtelijk schrijven, zoals de heer S. Overbeeke (a.r.) het formuleerde, eigenlijk maar het liefst voor kennisgeving aannemen. Daarom protesteerden zij fel tegen het I plaats gesuggereerd krijgen. Voor de voorstel, van b. en w. om in deze „lan- heer Overbeeke was het niet te verkrop- ge-baan-situatie" rondom het raadhuis (pen, dat de urgente koelhuisplannen op het nand Kerkring 5 in verband,een dergelijke overweging moeten vast- n. En hoewel wethoudar Kuijper standpunt niet liet varen gaf hij de raad wel deze tip: „De grond heeft een agrarische bestemming daar. Wie zou dan de bouw van een koelhuis eigenlijk kunnen tegenhouden....?" vinden bij de heren L. M. Bolle en Bogert (s.g.p.). De heer Bolle toonde zich geen tegenstander van muziek „Ik heb thuis een orgel" maar hij zag het geld liever naar andere instan ties gaan, zoals de Bescherming Bevol king. Het verband werd niet erg duide lijk. Maar „Instrumentale" krijgt toch zijn subsidie van Duiveland. met de verbouwingsplannen reeds ont- lopen, ruimd voorlopig maar te verhuren, zijn st Het college acht het namelijk niet ver- J antwoord om deze woning gedurende deze wachttermijn aan de huizenvoor- raad te onttrekken. Men wilde er een schoorsteen in laten aanbrengen om het voor bewoning geschikt te maken. In dit standpunt vond het college de bijval van de zes andere raadsleden, zo dat het voorstel er met een 65 stem menverhouding toch „door" kwam. Maar voordat het zover was, kon men de oude tegenstellingen over de vesti ging van de zetel van Duiveland weer even duidelijk proeven. De overweging van het ministerie, dat het gemeentelijk apparaat op het ogenblik in het raadhuis van Oos- terland een uitstekende huisvesting heeft, werd door de Nieuwerkerkers beschouwd als een stap in de be voegdheden van de raad. „Dit is on billijk. De nettokosten van de ver bouwing zijn niet eens zo erg hoog. We moeten gewoon doorwerken en een eenmaal genomen beslissing met alle mogelijke middelen zien te rea liseren", zo vond de heer Overbeeke. En om deze visie ingang te doen vin den droegen de Nieuwerkerkse raads leden vele bezwaren aan tegen een ver huur van het pand Kerkring 5 voor nor male bewoning. De heer J. A. v. Nieuwenhuijze (v.v.d.) zag onoverkomenlijke moeilijkheden, wanneer de rijksgoedkeuring plotseling zou afkomen om de bewoners dan het huis te laten ontruimen. Bovendien deed hij de suggestie om alsnog over te gaan tot een eenvoudiger vorm van verbou wing. En de heer Overbeeke fulmineer de later nog tegen de huidige woning- politiek in Nederland, waarin wel eens een andere wind zou kunnen gaan waai en wanneer een nieuw kabinet naar vo ren komt. Burgemeester A. A. van Eeten vond, dat de Nieuwerkerkers de moeilykheden bij verhuur wel wat te zwart zagen. En wethouder C. P. Kuijper liet nog eens duidelijk uitkomen, dat deze tussentijd se maatregel toch niet mag worden ge zien als een traineren van de beslissing tot verbouwing. Bij dit alles voegde zich de heer A. L. Bakker (p.v.d.a.) als een fervent vech ter voor een verantwoord woningbeleid binnen de gemeente, waarvan dit pand niet mag worden uitgezonderd. Hoe dan ook: het huis Kerkring 5 te Nieuwer kerk zal worden verhuurd. „Principieel" En dan waren er in deze raadsverga dering nog enkele „principiële" aange legenheden. Zo verzette zich de S.G.P.- fractie tegen een voorstel om de subsi die aan de leesbibliotheken te verhogen. „Er staan mij te veel vloeken in die boe ken. In Sirjansland hebben zij er al eens twintig verbrand. De censuur moet wor den verscherpt bij de bibliotheken". Ook het voorstel om 100 toe te kennen als een bijdrage in een concert van „Instru mentale" te Zierikzee kon geen genade Koelhuis Nieuwe vorm geen verbetering De raad van Hulst heeft gisteravond uitvoerig gesproken over het voorstel in verband met het verzoek tot het aangaan van een gemeenschappelijke rege ling „Streekontwikkeling Oost Zeeuwsch-Vlaanderen Oost". De commissie van die naam heeft een voorstel voor de gemeenten ontworpen voor een gemeen schappelijk (publiekrechtelijke) regeling. Ten slotte bleek de gehele raad tegen het concept voor deze regeling. In het preadvies vroegen b. en w. zich ech ter af wat er sinds 1960 toen dit rapport werd samengesteld door de bestaan de commissie is verricht en bereikt en'teveHS of een wat het college noemt „nieuw patroon" voor samenwerking ook maar enig beter effect zal sor teren. B. en w. geloven, dat deze nieuwe vorm geen enkele verbetering zal teweegbrengen. Het college is wel van mening, dat zulks alleen zal kunnen als er een geheel ander werksysteem zal worden gevolgd dan tot nog toe. Uit dit zogenaamde nieuwe patroon blykt volgens b. en w. dat er geen voldoende inschakeling c.q. medezeggenschap en medewerking aanwezig is van de ge hele bevolking. Het Hulster college is van mening, dat „streekontwikkeling" bevorderen een taak is voor de gehele streek en dus niet alleen voor de ge meente. dere kant vond hij, dat de raadsleden in slechts enkele dagen tijds een beslissing zouden moeten nemen over dit onder- -erp. Hij vroeg het college echter waarom er niet was gedacht aan een compromis voorstel. Hij stelde b. en w. een vijftal punten r punl cussie uitlokte, was het verzoek van de Coöperatieve Telers Vereniging „Schou- wen-Duiveland" G_A. om een koelhuis te bouwen in Nieuwerkerk op een stuk grond in de naaste omgeving van de Stationsstraat. Het college van b. en w. had tegen deze situering overwegende bezwaren uit esthetisch oogpunt. Men achtte de plaats, vlak voor de dorpsbe bouwing met verantwoord voor een der gelijk gebouw, aangezien het een ontsie ring zou zijn van de aanblik op het dorp. De heer Van Nieuwenhuijze bracht (fit punt bij de rondvraag naar voren, maar kon van b. en w. ook geen andere bouw- Advertentie; wat de huid ook deert of ontsiert helpt PUROL Aeeuwse Feiten We hebben de situatie nog even aangekeken. Maar nu durven we te zeggen, zonder angst voorba rige dingen te doen, dat de win ter het absoluut heeft verloren. Koning vAnter is ter ziele. We leiden zulks af uit diverse omstandigheden. Ten eerste zijn her en der krokussen gillend' van plezier uit de grond gekomen, kieviten worden steeds veelvuldi- ger waargenomen en uit Drei- schor bereikte ons het nieuws van de sneeuvjklokjes in de tuin van mejuffrouw T. G. Bolier aan de Ringstraat. U ziet, we kunnen nu met feiten op tafel komen. Keiharde feiten, viant de klokjes van mejuffrouw T. G. Bolier liegen er niet om. Voorts vernamen wij van door gaans welingelichte zijde, dat in het goede Éreskens door verme tel en 's nachts al buiten wordt geslapen. Voor deze melding staan wij ech ter niet in. Wel constateerden wij dat ook de jongetjes met emmer en spons op het emplacement van de veerboot in Vlissingen weer paraat zijn. Ook dit moet als een betrouwba re voorjaarsmelding worden ge zien. want deze jongetjes gokken op toerisme en mooi v:eer: zij maken tegen luttele vergoeding autoruiten schoon. „Laat de buitenlanders maar ko men" zeggen deze twaalfjarigen, Ldie buitenlanders hebben geen begrip van geld. Bonis geven ze een gulden 'of een rijksdaalder". Over de totale verdiensten lieten zij zich liever niet uit. ..De belastingen, begrijpt U?" En wat doen jullie als er andere jeugdige kapers op de kust ko menf Iedereen mag hier toch au toruiten wassen?" vroegen wij geïnteresseerd. Spraken de twaalfjarigen zeer heslist: ,fD'r wit knokken!" En zo gaat een ieder op zijne wijs vrolijk de zomer tegemoet.... Depressies met onbestendig weer De temperatuur steeg vrijdagmid dag in Brabant tot 16 graden te gen slechts negen graden in Vlis singen. Deze lagere temperatuur is een gevolg van het nog zeer koude Noordzeewater waarvan de tem peratuur nog dicht bij het vries punt ligt. Storingen uit de Golf van Biscaje zullen het weekeinde een onbestendig karakter geven met af en toe nog een krachtige tot harde wind en ook zijn er en kele buien te verwachten. In een groot deel van ons land is er tot nu toe in de laatste elf weken geen regen gevallen. De neerslag bestond in die periode voorname lijk uit sneeuw of ijzel. De vorst is al tot Noord-Scandinavië terug gedreven. In de komende dagen zullen depressies van de oceaan het weer bij ons een onbestendig karakter blijven geven met mid- dagtemperaturen, die in de buurt van 7 tot 9 graden liggen. ZAAK MOET WEER WORDEN BEZIEN Als een dergelijke streekontwikkeling niet gesteund wordt door de gehele ge meenschap, is deze naar de mening van b. en w. gedoemd te mislukken. Volgens b. en w. is het zonder meer duidelijk, dat er een sterke actieve pri vaatrechtelijke commissie diende te zijn in plaats van de thans voorgestelde pu bliekrechtelijke. Voorts waren b. en w. van mening, dat hef een nauw om schreven doelstelling moest hebben, om dat gemeenten geen abstracte doelen gemeenschappelijk kunnen regelen. Ook de in het concept genoemde bijdrage per inwoner kan het col lege niet bekoren. In de voorliggen de regeling wordt gesproken van een bedrag variërend tussen 50 cent en 1 gulden per inwoner, maar men vroeg zich in dit verband af hoe hoog dit bedrag eïgenljjk kon wor den. Om alle genoemde redenen stonden b. en vv. dan ook zeer afwij zend tegenover het voorliggende ontwerp. Het college stelde de raad dan ook voor dit ontwerp niet te aanvaarden. Wel wilde men nadrukkelijk stellen, dat het gemeentebestuur steeds tot samen werking bereid is maar dan concrete vorm en men zou daarom de commissie willen meedelen: a. Hulst is bereid om mee te werken aan de reor ganisatie van de bestaande commissie op privaatrechtelijke grondslag, indien hiervoor van de zijde van de bevolking voldoende belangstelling bestaat, b. dat het college bereid is mee te werken aan de totstandkoming van een concreet gestelde gemeenschappelijke regeling welke zowel kan voortkomen uit ini tiatieven der bestaande commissie in ge reorganiseerde vorm dan als uit de meente. Uit de hierna volgende discussie bleek, dat er in ue raad behoefte bestond om het een en ander hierover naar voren te brengen. Als eerste was het de heer D. J. A. van de Walle (lijst De Meurichy) die naar voren bracht, dat naar zijn mening veel belangstelling bij de raad bestond voor dit onderwerp. Hij vond echter, dat de afwijzing door b. en w. een ongelukkige daad was. Aan de is de titel van de premie-uitgave van ons blad, een prachtig fotoboek, samengesteld door DAVID WIJNBEEK Reeds jaren werkt deze Oranjekenner aan een uitgebreid overzieht in woord en beeld van het veelbewogen leven van koningin en prinses Wilhelmina. MEER DAN 200 ZELDZAME FOTO'S zijn in het boek opgenomen waaronder tal van niet eerder gepubbceerde. Slechts 2,25 zal de prijs zijn van dit waardevolle, geheel in twee Meuren gedrukte album. Zolang de voorraad strekt uitsluitend verkrijgbaar bij on ze kantoren te Middelburg, Vlissingen en Goes. In alle andere plaatsen kan men het boek bij onze agenten bestel len. Directie P.Z.C. Overleg salarissen loodsen duurt voort Georganiseerd overleg „veroordeelt" actie Vrijdagmorgen is onder voorzitterschap van prof. mr. N. E. H. van Esveld de bespreking van de centrale commissie voor georganiseerd overleg in ambtena renzaken van 19 februari jl. voortgezet, nadat een onderzoek was ingesteld met be trek Icing tot de gang van zaken rond de eis tot hogere salariëring van de loodsen, verènigd in „De Nederlandse Loods". Na afloop van de bespreking van vrijdagmorgen is de volgende klaring uitgegeven: „De centrale commissie verklaart het onjuist te achten dat het Ambtenaren- centrum en de daarbij aangesloten ver eniging „De Nederlandse Loods" niet de vereiste zorgvuldigheid hebben be tracht met betrekking tot het overleg over salarissen van de rijksloodsen". Van de zijde van „De Nederlandse Loods" en het Ambtenarencentrum-deel- men mede niet gelukkig te zijn mei „veroordeling" die uit de verklaring van de centrale commissie voor georga niseerd overleg in ambtenarenzaken spreekt omdat er een feitelijk onjuiste grondslag voor is genomen. Het overleg over de materiële kwestie zal over enke le weken de juiste datum wordt ge heim gehouden beginnen. Het Amb- tenarencentrum en het bestuur van de „Nederlandse Loods" betreuren het dat dit overleg nu door de gang van zaken ruim een maand vertraagd is. Benoemingen bij waterschappen Bij K.B. zijn benoemd tot gezworene van het waterschap het Vrije van Sluis, A. J. Cambier, Breskens, uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar waarin hij 70 jaar zal zijn geworden en R. E. A. de Badts, Schoondijke. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het kand. examen civiel- ingenieur de heer P. C. Mazure te Ter- neuzen- Voor j aarver gadering P.v.d.A. in Goes De voorjaarsvergadering van het gewest Zeeland van de Partij van de Arbeid vindt 30 maart in de „Prins van Oranje" te Goes plaats. Mr. A. J. v. d. Weel uit Middelburg houdt daar 's ochtends een inleiding. Hy behandelt het tweede inte- rim-raDport van de commissie voor in terne partijdemocratie. In de middaguren wordt er een inleiding fehouden over de politieke situatie en e komende verkiezing. Opgericht 6 maart 1913 Grote belangstelling wor herdenkingsdienst Onder zeer grote belangstelling van de kerkelijke en de burgerlijke gemeente werd vrijdagavond in het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente te Bors- sele het 50-jarig jubileum van de school, uitgaande van deze gemeente, gevierd. In deze door het schoolbestuur en ker- keraad belegde herdenkingsdienst ging voor ds. L. Rjjksen, predikant van de Gereformeerde Gemeente te Kotterdam- West, tevens voorzitter van de scbolen- bond van de Gereformeerde Gemeenten in Nederland. Ds. Rijksen opende deze dienst met het laten zingen van Psalm 103 1 en gebed. Na het lezen van psalm 77 12 tot het einde bepaalde hij zijn talrijke gehoor bij het vierde hoofdstuk uit het boek Jozua. Hij wees er de aanwezigen daar bij op, hoe op 6 maart 1913 onder lei ding van de inmiddels overleden ds. G H. Kersten, predikant te Yerseke, dt schoolvereniging, uitgaande van de Ge reformeerde Gemeente te Borssele werd opgericht. Tot dan werd de jeugd onder wezen op de plaatselijke openbare school. Spreker feliciteerde bestuur en kerlceraad, het hoofd van de school, het onderwijzend personeel en de gemeente in zijn geheel met deze grote mijlpaal- Ook richtte hij zich tot de schooljeugd. Na het zingen van Psalm 89 vers 7 me moreerde het tegenwoordige hoofd van de school, de heer Waterman een aantal feiten uit het verleden. De bouw werd destijds opgedragen aan de aannemer J. de Munck te Borssele voor de som van 8890. Op 31 oktober 1913 had de opening van de school plaats. Men start te met 53 leerlingen. De schoolbouw werd geheel met eigen middelen gefi nancierd. Het tweede deel van de avond stond on der leiding van de voorzitter van het schoolbestuur, de heer Moens. V erstandhouding Burgemeester P. J. Dominicus bood zijn gelukwensen aan. Hij kon getui gen van de prettige verstandhouding tussen de school en de gemeente. De heer A. A. Leenhouts, inspecteur van het lager onderwijs voerde op deze bijeenkomst eveneens het woord. Voorts sprak het oud-hoofd van de school, de heer Busch uit Krabbendijke, die gedurende 23 jaar de leiding op deze school had. Namens de onderwijzersver eniging sprak de heer B. J. de Winter uit Yerseke. Hij wees op de goede ver standhouding, die er dient te zijn tussen huis, school en kerk. De heer Fraanje feliciteerde het bestuur namens de gere formeerde kerk. Verder sprak de heer Van Gulpen uit Den Haag. De voorzit ter danktede sprekers voor de waar derende woorden. Na het zingen van Psalm 136 1 besloot de heer De Munck, voorzitter van de kerkeraad, de bijeenkomst. (Slot van pag. 1) industrieën in het Sloe zullen vestigen. Alle goederenvervoer van en naar het Sloe per spoor zal in Goes worden ge groepeerd, hetgeen betekent, dat er in tensiever dan tot nu toe zal worden ge rangeerd. Niet alleen bij Ockenburgh, maar ook bij de spoorwegovergang Poelweg I. In dit licht gezien is het geenszins vreemd, dat naar middelen wordt gezocht om het verkeer tussen Goes-Zuid en het overige deel van de stad zo vlot mogelijk te doen verlopen. Tunnels Zo langzamerhand is men tot de con clusie gekomen, dat men de oplossing zal moeten zoeken in de richting van tunnels. Het plan is om een voetgan gerstunnel aan te leggen ter hoogte van de Bergweg, die deze weg zal verbinden met do Rembrandtlaan, de verkeersader in Goes-Zuidoost. In het westen van de gemeente, namelijk by de spoorwegovergang Poelweg I, zal, als de plannen worden gerealiseerd, een autotunnel onder de' spoorlyn worden gemaakt. Is dit het geval, dan zou het mogelijk zijn de spoorwegovergang bij Ockenburgh voorgoed' te sluiten. Immers, het lang zame verkeer zou in dit geval via de voetgangerstunnel kunnen worden ge leid, terwijl het snelverkeer gebruik zou kunnen maken van de autotunnel. Wachttijden zouden dan niet meer voor komen. Het gemeentebestuur van Goes is er van overtuigd, dat de oplossing in deze rich ting moet worden gezocht, omdat het rangeren in de toekomst aanzienlijk zal toenemen. Met de realisering van de wijk Goes-Zuid in het vooruitzicht, waar de komende jaren meer dan duizend wo ningen zullen worden gebouwd, kan het op den duur niet anders of er zal een tunnel moeten komen. Ook de zich ten zuiden van het spoor steeds uitbreiden' de industrieën zijn sterk geporteerd vooi een dergelyke oplossing. jliiiaiiuiiaiiitiiiiaiaaaiiaiiiiuiiiii VOOR HET BETERE TUINGEREEDSCHAP f Advertentie) Centrale verwarming Nederstraat 19 - Middelburg - Tel. 01180-2962 het voorstel door het college terug te nemen ter nadere beoordeling, een gemeenschappelijk gesprek tus sen de gemeente Hulst en de com missie. een limiet te stellen aan de bijdra ge per inwoner. een juiste omschrijving van de doel stelling te bewerkstelligen. 5. een ruime voorlichting over het werk van de commissie. De heer J. H. Stolte (lijst Stolte) meen de dat de commissie de gemeenteraden voor een fait accompli wilde stellen. Want de overige gemeenteraden in dit gebied hebben inmiddels bij hamerslag hun goedkeuring aan het voorliggende concept gehecht. Waarom werd het sy steem niet gevolgd om de bevolking zich te laten uitspreken door middel van een vragenlijst?, vroeg de heer Stolte. De heer B. H. L. Picavet (lijst Picavet) betreurde hef. ten zeerste te worden ge confronteerd met een afwijzend advies van b. en w. maar tegelijkertijd moest dit raadslid vaststellen, dat hij het met verschillende argumenten van het col lege eens was. Dit was dan ook de rede, dat hij onmogelijk zijn stem aan de voor liggende gemeenschappelijke regeling kon geven. In kortere bewoordingen spraken zich evenzo uit de heren C. C. van Arenthals (lijst Van Arenthals) en H. S. A. Ver aart (lijst Picavet). Wethouder J. D. J. Martens (lijst De Meurichy) memoreer de de besprekingen tijdens de eerste bij eenkomst van de commissie. Volgens de ze spreker waren de gemeenschappe lijke belangen niet verankerd in de voorliggende regeling. Burgemeester A. L. S. Lockefeer vond een gesprek onnuttig als in andere ge meenten het voorstel reeds bij hamer slag is aangenomen. „Of men weet het niet, of men ziet het niet waar het eigenlijk om gaat", vond de heer Locke feer. Ten slotte stemden alle tien aan wezige leden voor afwijzing van het concept. ONDANKS BEKERDUEL ANDERLECHT-DUNDEE Dank zij het doortastend optre den van een inwoner van Goes heeft de gemeentepolitie de hand kunnen léggen op de 25- jarige ongehuwde Goese plaat werker D. C., die de laatste drie jaar een tiental inbraken heeft gepleegd met een totale buit van circa 6000. De man heeft be kend; hij zal maandag aan de officier van justitie te Middel burg worden voorgeleid. Een inbraak m het huis van de heer J. A- aan de Vogelzangsweg, waar C. geruime tijd geleden zijn grootste slag sloeg 3000 werd bij die gele genheid ontvreemd) werd de plaat werker noodlottig. Blijkbaar verkeer de hij in de veronderstelling, dat het de tweede keer evengoed zou.lukken. Terwijl de bewoners beneden in de huiskamer met belangstelling het bekerduel tussen Anderlecht en Dun dee op de televisie volgden, rommelde C. op de eerste verdieping rond op zoek naar geld. Zonder dat de bewo ners er weet van hadden, was hij de woning binnengekomen Gerucht Een onvoorzichtigheid verraadde de insluiper. Op het hoogtepunt van de wedstrijd meende de heer A. plotse ling enig gerucht te horen op de eer ste verdieping. Hij ging een kijkje nemen, waarbij hij C verraste. De geschrokken inbreker wilde on middellijk de vlucht nemen, maar hij vond de bewoner op zijn weg. Een korte worsteling volgde met als re sultaat, dat de inbreker zich toef uit de voeten kon maken Signalement Hoewel alles zich in enkele ogenblik ken had afgespeeld, had de heer A. het gezicht van de dader goed in zijn geheugen geprent. Hij waarschuwde meteen de politic, aan wie hij een vrijwel volledig signalement kon op geven, Uit een kort onderzoek bleek, dat dc insluiper geen kans had ge zien iets te ontvreemden Arrestatie Inmiddels was het politieapparaat op gang gekomen. Met het door de heer A. verstrekte signalement was de po litie al een heêl eind op de goede weg. Nog dezelfde avond slaagden de politiemannen er in de hand te leggen op C. Tijdens hot verhoor, waarbij het accent ook op vroegere diefstallen in Goes werd gelegd, be kende C. vlot. Meer dan tien De 25-jarige plaatwerker gaf toe, dat hij de afgelopen drie jaar in to taal meer dan tien inbraken in Goes heeft gepleegd. Ook bekende hij in een woning te Kloetinge te hebben ingebroken. Voorts pleegde hij enkele winkeldiefstallen, waarbij hij radio toestellen wegnam. C. ging meestal In de donkere avonduren op stap. Htf koos zijn toekomstige slachtoffers zorgvuldig uit: hij ging pas naar bin nen, als hij zeker wist, dat de bewo ners niet thuis waren. Duizenden Het bleek pas verkeerd te gaan, toen hij voor de tweede maal de woning van de heer A, binnensloop, terwijl dc bewoners rustig naar de televisie zaten te kijken. In totaal heeft de plaatwerker op deze wijze circa 6000 gulden ontvreemd. Bij zfjn bezoeken aan particuliere woningen interes seerde C. zich alleen voor baar geld. Sieraden en andere kostbare voor werpen liet hij achteloos liggen. Radio's De winkeldiefstallen leverden C. twee draagbare radio's op. Een van deze toestellen had hij voor een luttel bedrag van de hand gedaan, terwyi de andere radio bij zijn arrestatie nog steeds in zijn bezit was. De plaatwerker was tevoren nop nimmer in aanraking geweest met dc politic- Hoewel de Goese gemeen tepolitie jarenlang elk spoor heeft gevolgd, dat tot oplossing van de in braken kon leiden, had men nimmer enige argwaan tegen C. gekoesterd. Hij stond tot het moment van zijn arrestatie buiten verdenking. Ruim dertien meter langer dan enkele weken geleden ligt de veerboot Prins Bernhard weer in het. water. In een dok op de werf van de N.V. Koninklijke Maat schappij „De ScheldeJ' in Vlissin gen is deze pont doormidden „ge zaagd" en vervolgens verlengd door er ecu IS nieter lang stuk- tussenin te zetten. Ook is het schip verhoogd. Zoals bekend is dit schip bestemd voor Kruinin- gen-Perkpolder. De realisering 'van de vergroting van deze veer boot is een voorlopige verbetering voor deze veerdienst. (Foto P.Z.C.) Advertentie MINISTER MAR1JNEN ie vermoedelijke omvang van de scha de, die de langdurige vorst heeft aangericht aan de oesterteeltbedrij- ven in de Oosterschelde is nog ni»t op te geven. Dit deelt de minister van landbouw en vissery, mr. V. G. M. Marjjnen, mee in antwoord op schriftelijke vragen terzake van het lid van de Tweede Kamer, de heer W. P. G. Assmann (k.v.p.). De nog steeds aanwezige ijsgang op de Oosterschelde staat' tot nu toe het doen van voldoende waarnemingen op de oesterpercelen In dc weg. Bo vendien zal de uiteindelijke schade mede afhankelijk zijn van de weers- kundigen verwachten dat een s gaan van ruw weer en dooi voor de nog levende oesters funest zal zijn, mochten de weersomstandigheden gunstig uitvallen, dan beslaat de hoop, dat veel oesters behouden blij ven voor de teelt, ij de kleine kwekers liggen de zaken niet anders dan bij de grote. Wel is het juist, dat de schade, die de z.g. pannenboeren lnbben geleden ten ge volge van vernieling van de pannen, bezet met oesterbroed, door kruiend ijs groot kan zijn. Dat het bestaan van een aantal hunner bedreigd wordt door de uitzonderlijke vorst- schade is niet uitgesloten, maar ook hierover valt thans nog geen uit spraak te doen. Het ligt niet in het voornemen, aldus do bewindsman, eventueel eeu spe ciale regeling te treffen. Gedupeer de zelfstandige oeslerkwekers kun nen een beroep doen op de regeling voor hulp aan zelfstandigen. Deze regeling is in uitvoering toever trouwd aan de gemeentebesturen. In eerste instantie zullen diegenen, die zich in hun beslaan bedreigd voelen, zich dus dienen te wenden tot het bestuur van hun gemeente. De ge meente zal zich dan door de plaatse lijke commissie, die de zelfstandigen- regeling voorschrijft, laten adviseren of hulp nodig is en, zo ja, in welke vorm deze ware te verlenen. Van beslissingen der gemeenten staat belanghebbenden beroep open bij de minister van sociale zaken en volks gezondheid. INBRAAK IN WONING AAN RIJKSWEG SCHORE Onbekenden hebben zlcli donderdag avond omstreeks negen uur toegang verschaft tot een woiiing aan de ryks- veg te Schore. Zij sloegen op de vlucht, iad&? een bewoner van het huls hun aanwezigheid had opgemerkt. Er werd niets vermist. Het onderzoek is In volle ëe^'eer J. D. de R. was vroeg naar bed gegaan, omdat hij zich niet goed voelde. Omstreeks negen uur werd er langdurig gebeld. Hij maakte niet open. Kort daarop hoorde hij voetstap pen achter de woning. De R. besloot poolshoogte te nemen, opende het raam van zh'n slaapkamer en zag beneden iemand in do tuin staan. Deze „uitkijk post" sloeg op de vlucht. Hij werd ge volgd door twee andere mannen, aie zich reeds vla een geforceerde keuken deur toegang tot de woning hadden ver schaft. In het Statcnvoorstel over de bouw van een provinciale B.B.-commandopost en een provinciaal centrum civiele verde diging te Middelburg, dat in ons blad van gisteren opgenomen werd, is een storende fout geslopen. Uit dit artikel zou namelijk opgemaakt kunnen worden, dat de provinciale bijdrage voor de bouw van dit centrum met een bedrag van 420.000 verhoogd zou moeten worden. Dit is echter niet juist: Ged. Staten deel den mee, dat de bouw 420.000 meer zal kosten en dat dc provincie van dat meerdere bedrag 10 procent, dus 42.000, voor haar rekening zal moeten nemen. VERWACHT. MINDER ZACHT. Wisselende bewolking met plaatselijk enkele buien. Matige tot krachtige wind tussen zuid eji zuidwest. In het alge meen lagere middagtemperaturen 10 maart ZON EN MAAN Zon op 7.08 Maan op 18.43 Zon op 7.06 Maan op 19.50

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 2