Zeeuwse ruiters willen binnenmanege bij kust AGENDA Schoondijke mag bad bouwen I ZEEUWSE MISS BRIL-VERKIEZING I OPTIEK BACK WALCHEREN MARKTBERICHTEN SUBSIDIE VAN GEMEENTEN VOOR VERENIGING VEILIG VERKEER KERKDIENSTEN ZATERDAG 9 MAART *963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VERGADERING GEWESTELIJKE BOND IN GOES Vier wedstrijden op programma voor 1963 Eén van de grootste wensen van de gewestelijke bond voor Zeeland van de federatie van landelijke rij- verenïgingen is de aanleg van een binnenmanege. Opnieuw werd deze wens geuit tijdens de vrijdagmid dag in „De Landbouw" te Goes gehouden algemene vergadering \un de bond. Desgevraagd deelde ons de voorzitter ir. J. D. Dorst mede, dat de rijvereni- gingen in Zeeland een dergelijke baan graag zouden zien in de kust strook. Niet alleen zou daarmee de rijvaardigheid van de leden worden gediend, maar tevens zou de aanleg van een dergelijke baan van belang zijn voor de ontwikkeling van de recreatie. De kosten van een binnen manege van 40 bij 20 meter worden globaal geraamd op rond 60.000, welk bedrag de rijverenigingen onmo gelijk zelf kunnen opbrengen. „Er zijn hierover al contacten gelegd. Langzaam, maar zeker gaan we de goede richting uit", aldus ir. Dorst. In deze vergadering wees de voorzitter in zijn openingswoord op de unieke pres tatie van de ruiter L. B. H. v. d. Slikke uit Nieuw- en Sint-Joosland, die voor de vijfde maal de Amersfoortse Kei won. Programma Voorts werden mededelingen gedaan over het programma van de bond voor 1963. Het seizoen wordt voor de Zeeuw se ruiters geopend op tweede pinkster dag. Zy zullen op deze dag in Axel deelnemen aan een concours-hippique. Zaterdag 15 juni worden in het kader van de Z.L.M.-dagen in Kruiningen wed strijden gehouden. Voorts staan op het programma wedstrijden tijdens de Thoolse Dagen op 6 juli te Poortvliet en tijdens de WaJcherse fokdag, die wel licht op 13 juli wordt gehouden. Op een van beide laatste wedstrijddagen zal het Zeeuwse kampioenschap worden verre den. Uit de vergadering werd gevraagd een veelzijdigheidswedstrijd te organiseren. Een commissie van drie, bestaande uit de heren L, B. H. v. d. Plassche VANDAAG. Middelburg City: Verrader in opdracht. 20 uur. 14 iaar. Electro: Mysteries van Edgar Wallace, 19 en 21.15 uur. 14 Jaar. Bogardzaal: C.J.V. „Jonge Kracht", 19.30 uur. Gouden Poorte: C.J.B.T.B,, 19 uur. Nederlands Koffiehuis: Z.R.V., 14 uur. Van Benthem en Jutting: Opening expo sitie Loef en Minderhout. 15 uur. Vlissingen Alhambra: Verrader in op dracht, 19 en 21.15 uur, 14 jaar. Luxor: De man met het ijzeren masker, 19 en 21 uur. 14 Jaar. Concertgebouw: Uitvoering V.T.V., 20 uur, Johanneakerlc: Uitvoering christelijke zangvereniging „Hosanna", 20 uur. Kiviet: Vergadering A.M.P., 15 uur. Scrooskerkc (W.) Verenigingsgebouw: „Achter het Masker", 20 uur, Vccre Campveersc Toren: Werkcongres Vereniging Vrienden van Veere, lezing ir. D. Bloemsma over „De toekomst van Veere", 14.30 uur. Goes Grand: Verrader In opdracht, 19 en 21.15 uur, 14 laar. Prinses Margrletschool: Expositie „Van Put tot Pomp", 9—12, 14— 17 uur. Korenbeurs: Jubileumtentoonstel ling Kodak. 10—18, 19.30—22,30 uur. Oost- wal: Wallenloop „A.V. '56", 15.30 uur. Slot Ostende: Hometrainen IJmuiden— Theo Middelkamp, 19 uur. Opril: Verga dering Chr. Zangersbond Zeeland. 14 uur. Bergen op Zoom Roxy: Gejaagd door de wind. 20 uur. 14 Jaar. Luxor: De Noor mannen komen. 18.45 en 21 uur. 14 Jaar. Terneuzen Luxor: Romance la carte. 20 uur, a.1. Concertgebouw: De nieuwe avon turen van Bulletje en Bonestaak, 14.30 uur. Concertgebouw: Drie revolverhel den uit Kansas. 20 uur. 14 Jaar. Sas van Gent Olympiatheator: Gezworen kameraden. 20 uur, aJ. Axel Het Centrum: Invasie op Guam. 18.30 en 21 uur. 14 iaar. Oostburg Lcdeltlieater: De gebochelde van Rome. 19 en 21 uur, 18 Jaar. Hulst Bioscoopgebouw: Cartouche. 20 uur. 14 Jaar. Breskcns Casinobioscoop: Het geheim van Monle Cri8to. 20 uur, 14 Jaar. IJzcndijkc Hofzichttheater: Kindertranen, 20 uur, 14 Jaar. Zlerikzce Concertzaal: Operatie Bikini. 20 uur, 14 Jaar. Herv. Verenigingsgebouw: Cefa-voorstelling „Bekentenis van een 10-jarige", 20 uur, 18 Jaar. „Concordia": Ned. Blljartkamploenschap kader 38/2. 14 en 19.30 uur. „Concordia": Feest- en pro- paganda-nvond „Volksonderwijs", 20 uur. Haamstede Bioscoop Bom: Geen genade voor Tom Dooley, 20 uur, 14 jaar. Brouwershaven „Jnoob Cats": Uitvoering muzlekver „Apollo", 19.30 uur. Kerkworvo Verenigingsgebouw: Uitvoering S.V. „W.I.K.", 19.30 uur. Slnt-Maartcnsdljk Bioscoop „De Gouden Leeuw": Clske de Rat, 19.30 uur, 14 Jaar. MORGEN. Middelburg City: Verrader ln opdracht. 14.30 en 20 uur, 14 Jaar. Electro: Myste ries van Edgar Wallace, 15.30 en 19.30 uur. 14 Jaar. Vlissingen Alhambra: Verrader ln op dracht. 15. 19 en 21.15 ur, 14 Jaar. Luxor: De man met het ijzeren maslter. 15 en 20 uur, 14 Jaar. Goes Grand: De blanke squaw. 15 uur. 14 Jaar. Verrader In opdracht. 19 en 21.15 uur. 14 Jaar. Korenbeurs: Jubileumten toonstelling Kodak. 10—18. 19.30—2230 Bergen op Zoom Roxy: Tarzan en de luipaardkoningin. 14 uur, 14 Jaar. Roxy: Gejaagd door de wind. 16 en 20 uur. 14 Jaar. Luxor: De boekaniers, 14 uur. 14 Jaar. Luxor: De Noormannen komen. 16. 13.45 en 21 uur. 14 Jaar. Terneuzen Luxor: De drie revolvervech- ters. 14 uur. 14 Jaar. Luxor: Romance la carte. 16.30 en 20 uur. a.l. Concertge bouw: Drie rovolverhelden uit Kansa„. 20 uur. 14 Jaar Sas van Gent Olymplnthenter: Gezworen kameraden. 14.30 uur. a.l. Olympiathea- ler: So lacht und küsst man In Tirol. 17 cn 20 uur. a.l. Axel Hot Centrum: Invasie op Guam, 15.45 uur. 14 Jaar. Met Centrum- Cape fear. 20 uur, 1» Jaar. Oostburg Ledelthentcr: De kneusjes van het regiment. 14 uur, a.l. Ledeltheatcr: De gebochelde van Rome, 16.30 cn 20 uur. 18 Jaar. Hulst Bloseoopgebouw: Cartouche, 15, 17.15 en 20 uur. 14 Jaar. Brcskens Casinobioscoop: De rimboevech ters van Birma, 16 en 20 uur, 14 jaar. IJzcndijkc Hofzichttheater: Kindertranen, 17 en 20 uur, 14 Jaar. Zlerikzee Concertzaal: Ceen genade voor Tom Dooley, 15 uur. 14 Jaar. Operatie „Bikini", 20 uur, 14 Jaar. „Concordia": Slotpartljon Ned. BllJartknmpioenschap kader 3J/2, 14 en 16 uur, huldiging, 18 uur. Nieuw- en Sint-Joosland, J. Munsters uit Oudemolen en A. Priester uit Kort- gene, zullen een en ander nader bestude ren. De pry's voor de beste individuele pres tatie in 1962 liet bekende paarde- hoofd kwam in handen van de ruiter J. J. M. van Oeveren uit Kortgene. Maneges Vervolgens hield het bestuurslid Mun ters uit Oudemolen een korte inleiding over het onderwerp: „Moeilijkheden en mogelijkheden rond en bij onze rijles sen". Hij verklaarde ónder meer, dat met name een gToot gebrek bestaat aan goede buitenbanen, om van binnenbanen nog maar niet te spreken die men te vergeefs zal zoeken in Zeeland. Een goede manege kan bijvoorbeeld worden aangelegd op een niet meer gebruikte mestput, of op een stuk onrendabel land. De inleider waarschuwde ervoor, dat hieraan nogal wat kosten zijn ver bonden, omdat men voor een goede ma nege gebruik moet maken van sintels en zand. Voorts wees hij er op, dat de Zeeuwse polders zich uitstekend lenen! voor aankomende ruiters om ervaring op te doen- Vrij uitvoerig stond de heer Munters ook stil bij de oefenavonden, die hij van groot belang achtte voor het kweken van een goede geest, vooral als ouderen en jongeren hoewel daar ook bezwaren aan zijn verbonden ge zamenlijk oefenen. In de bespreking, die op zijn inleiding volgde, werd nog geïn formeerd hoe men moet staan tegen over de aanmelding van burgerruiters. De heer Munters was van mening, dat deze ruiters met open armen moeten worden ontvangen, maar anderszijds zal men er voor moeten waken, dat Twee inbraken in Kloosterzande In de nacht van donderdag op vrijdag is er in de Coöperatieve zuivelfabriek aan de Hulsterseweg en een textielst perij aan de Oudeweg te Kloosterza ingebroken. In beide gevallen zy'n alle papieren doorzocht, maar er wordt niets vermist. Bij de zuivelfabriek was "het gemakkelijk om naar binnen te komen, daar de achterkant werd verbouwd, zo dat er geen goede beveiliging was. Bij de textielstopperij kwam (en) de inbre ker (s) door de kantine naar binnen. De rijkspolitie stelt met behulp van een speurhond een uitgebreid onderzoek in, maar tot nu toe zonder resultaat. Schoondijke mag zijn instructiebad bou wen- Deze week besloot de raad van Schoondijke tot de bouw van dit bad en reeds gisteren ontving het bestuur van deze gemeente de goedkeuring van Ge deputeerde Staten van Zeeland. Dinsdag besloot de raad een bedrag van 12.500 te voteren voor dit instructiebad. het landelijk karakter niet verloren gaat. De secretaris-inspecteur van de Ko- ninklijke Nederlandse Federatie van Landelijke Ryverenigingen, de heer P. A. Voorsluys, gaf voorts een toelichting op de agenda voor de algemene leden vergadering van de federatie. In de rondvraag werd geïnformeerd of het bestuur zich al beraden heeft over eventuele aansluiting bij de Zeeuwse Sportfederatie. „Dit wordt bekeken", al dus de voorzitter, die er verder op wees, dat er al versohillende contacten zijn ge weest. Besloten werd op woensdag 8 mei aanstaande een studiedag voor in structeurs en juryleden te houden op Noord-Beveland. De leiding hiervan be rust bij de heer Voorsluys. Tot slot kon den de vrij talryke aanwezigen genieten van de vertoning van een kleurenfilm over een samengestelde wedstryd Ede. (Advertentie) i'mrrrmi/firmrirrmwrrrr/rmfimrmi/irrrmmr/rrmirrwrrmrm s S b Elly de Groote uit Kamperland droeg bij deze verkiezing een bril uit onze collectie en behoorde tot de 3 best geclassificeerde brillendraagsters uit Zeeland. ST.-JACOBSSTRAAT 27 - VLISSINGEN Leverancier van alle ziekenfondsen. v s P.S. Oók voor U hebben wij een gedistingeerde bril met prima pasvorm. <f////////////////////////////////////////////////l///////////////////////////// MIDDELBURG DYNAMO FEESTTE OM EERSTE LUSTRUM Onder de titel „Dynamo wordt 5", hield de atletiekvriendenkring Dynamo uit Middelburg haar jaariykse feestavond in „De Gouden Poorte". De titel houdt ver band met het feit, dat Dynamo'kortge leden 5 jaar bestond. De leden voerden vele schetsjes op, afgewisseld met mu ziek en conference. De docors werden ontworpen door Han Reynhout. Tijdens het programma werd door voorzitter G. Rodts een ruim 2 meter hoge prijzenliast onthuld. De kast werd door de leden zelf vervaardigd. De voorzitter richtte spe ciaal een woord van dank tot Ad Tho- lenaar, Ad Hubregtse en de heer De Schrijver, die zich byzonder verdienste lijk hebben gemaakt by de totstandko ming van de kast. De prijzenkast werd meteen maar in gebruik genomen. Hier bij bleek, dat deze maar net groot ge noeg was om de vele prijzen, waaronder verschillende gouden medailles behaald bij nationale kampioenschappen, te ber gen. Na afloop werd nog lang gedanst met. muzikale medewerking van Baby den Toonder. Hekwerk langs Turf- en Londensekaai Omdat het voor automobilisten steeds moeilijker wordt in liet toeristenseizoen een geschikte parkeergelegenheid te vinden, hebben b. en w. van Middelburg nagegaan welke maatregelen tot verbe tering van de situatie kunnen leiden. Het college kwam tot «Ie conclusie, dat de parkeerruimte aan de kaden niet. vol ledig wordt benut door een vrees var de automobilisten voor de waterkant. en w. zyn van mening, dat deze psy chologische factor kan worden uitge schakeld door het plaatsen van hekwer ken langs de kaden. Het best lijkt het college een eenvoudig hekwerk van ge galvaniseerde pijp tot een hoogte van 10 a 15 centimeter. Voor het plaatsen van dergelijke hekwerken langs de Turfkaai en de Londensekaai vraagt het colle ge de raad een krediet van 7500. en w. tekenen by hun voorstel aan de raad nog aan, dat wanneer de maat regelen goede resultaten opleveren, nog voorstellen tot uitbreiding van het hek werk tot andere kaden zullen worden gedaan. BEKLIMMEN VAN DE LANGE JAN DUURDER B. en w. van Middelburg hebben de raad voorgesteld de rechten voor het bezich tigen van dc Lange Jan te verhogen. In verband met het sterk toenemende be zoek aan de Abdytoren is het namclyk noodzakeiyk een tweede verrekijker aan te schaffen, waarvan de kosten worden geschat op 750. Uit een overzicht van onderhoudskosten en opbrengst rechten over de jaren 1959-1963. waarby de on- houdskostcn 1962 en 1963 cn de op brengst 1963 zyn geraamd, blykt dat in verband met de steeds stijgende kosten een verhoging van dc tarieven nodig is. De huidige tarieven dateren van 1 juni 1960. Door verhoging van de rechten verwacht het college van b. en w. een meeropbrengst van 750. Toneelavond personeel coöp. melkinrichting De personeelsvereniging der coöp. melk inrichting „Walcheren" hield woensdag avond haar eerste ontspanningsavond Tn de Boogaardzaal te Middelburg. De voorzitter, de heer De Pagter heette de leden harteiyk welkom in het bijzonder de directeur cn echtgenote en enkele be stuursleden van dc fabriek, waarna de toneelgroep „Contact" uit Souburg het blijspel „Het dievennest" opvoerde. Na afioop dankte de heer De Pagter met vrolijke noot, waarna alle spelers een at tentie kregen aangeboden. Ook sprak de directeur namens het bestuur enkele woorden van dank voor liet gebodene. BESCHERMINGSPLOEGEN VOOR STADHUISCOMPLEX Als uitvloeisel van het beschermings plan voor liet Middelburgse stadhuis complex moeten er ploegen worden ge vormd voor eerste hulp in oorlogstijd, voor gewondent ransport, voor brand wacht en voor redding van slachtoffers. Met de opleiding van deze ploegen moet nu een begin worden geniaalst, terwijl de persoonlijke en ploegeiiuitrustingen moeten worden aangeschaft. De kosten van de opleiding van de ploe gen worden geraamd op ongeveer 250. Met de aanschaffing van de uitrustin gen zal ongeveer 2650 zijn gemoeid. B. en w. vragen de raad voor deze doel einden een krediet van 2900 beschik baar te stellen. Ter uitvoering van het beschermingsplan moet ook een schuil plaats aanwezig zijn, die als noodbe- stuurspost dient te worden ingericht. Door de specifieke indeling van de in het stadhuis aanwezige kelder en ten gevolge van het feit, dat de richtlijnen van de B.B.-instanties nog niet zijn ont vangen, hebben b. en w. nirvoor echter nog geen afgerond plan kunnen opstel len. Distributieleidingen voor gas en water in plan-Zuid Burgemeester en wethouders van Mid delburg vragen de raad kredieten van 78.400 en 82.700 voor het aanleggen van distributïelcidingen voor gas en wa ter in de eerste fase van het uitbrei dingsplan-Zuid. Deze bedragen komen respectievelijk ten laste van de kapi taalbegroting van het gasbedrijf en van de kapitaalsbegroting van het wa terleidingbedrijf. In de vergadering van 19 november 1962 verleende de raad reeds een krediet van 315.000 voor het aanleggen van een toevoerleiding met toebehoren voor de gasvoorziening uit het plan-Zuid. In de vergadering van 17 december stond de raad een kre diet toe van 40.000 voor de aanleg van een watertoevoerleiding. VLISSINGEN Uitvoering V.T.V. Donderdagavond hield de Vlissingse Turnvereniging in het Concertgebouw te Vlissingen haar jaariykse uitvoering. Het programma omvat drie avonden, waarvan deze avond de eerste was. Donderdag traden de adsplrantjes van 5 tot 14 jaar op. Voor een stampvolle zaal sprak de vice-voorzitter, de lieer A. Kole, het openingswoord. Hij maakte be kend. dat voortaan ook de ouders en de adspiranten het clubblad zullen ontvan gen. Toen was het tijd voor de kleine turnsters en turners. In een vlot, aan trekkelijk programma zag men de meest uiteenlopende oefeningen: op de spring- least, de even wichtsbal, dc brug en de vrye- knotsoefeningen. Vooral de oefe ningen onder leiding van mej. I. Schout en die onder leiding van de directeur, de heer Blind, muntten uit door hun origi naliteit en perfecte samenwerking. Tn de pauzes tussen de nummers, hield de heer Weynen de bezoekers met piano spel bezig. In de pauze had een verloting plaats. Aan het einde van de avond was er nog een pryspolonaise voor de kleu ters. Kunstschilder Jurcka te Eindhoven overleden Onlangs is in een ziekenhuis te Eindho ven overleden de kunstschilder Jurcka, indertijd een bekend figuur in Vlissin gen. De heer Jurcka was 57 jaar. Hij had' zich vier jaar geleden ln Eindho ven gevestigd. In december van het vo rige jaar moest de heer Jurcka in een ziekenhuis worden opgenomen in ver band met een hartaanval. Hij verbleef daar ruim drie maanden. Een dag na dat hy uit het ziekenhuis was ontsla gen, moest hij opnieuw worden opgeno men. Kort daarop overleed hy. Divisieofficieren Leger des Heils bezoeken Vlissingen Luitenant-kolonel en mevrouw A. 1 Gladpootjes, divisie-officieren van de Zuid-Nederlanddivisie van het Leger des Heils bezoeken zondag 10 maart het korps Vlissingen. Zij zullen de samen komsten op die dag leiden en luitenant kolonel Gladpootjes zal in de heiligings samenkomst zondagmorgen om 10 uur twee plaatseiyk officieren inzegenen. Mevrouw J. M. Penne-Coppoolse zal worden ingezegend als korps-penning- meesteresse en de heer J. J. Schoon als korps-secretaris. De muziek- en zangin structeur van het Vlissingse korps, de heer H. Gijsel zal in deze heiligingssa menkomst als soldaat worden ingeze gend. Met dit bezoek nemen de divisie officieren tevens afscheid van Vlissin gen. Zij zullen in april met pensioen gaan. VROUWENPOLDER Jaarvergadering V.V.V. De Vereniging voor Vreemdelingen Ver keer te Vrouwenpolder kwam woens dagavond in jaarvergadering byeen on der leiding van burgemeester A. de Kam. Het jaarverslag van secretaris J. Wat- tel vermeldde, "dat hel ledental 160 be draagt. Uit het financiële verslag bleek, dat er in 1962 een nadelig saldo was van 847,73. De begroting voor 1963 werd vastge steld met een post onvoorziene uitgaven van 450. Bij 'de bestuursverkiezing werden de heren P. Duvekot en M. van de Broeke herkozen. In de plaats van secretaris-penningmeester J. Wattel, die zich niet herkiesbaar had gesteld, werd mevrouw C. J. de Rijke-Tange kozen. In de bestaande vacature van Jac. Duvekot werd tot bestuurslid ge kozen de heer W. Duvekot Wzn. Na het huishoudelijke gedeelte van deze vergadering hield de directeur van de provinciale Zeeuwse V.V.V., de heer C. W. Oskamp een causerie over het on derwerp „De plaats van Vrouwenpolder in de toekomst". De heer P. Duvekot richtte vervolgens woorden van dank tot de voorzitter voor „het goede beleid in vaak moeilijke zaken". De voorzitter sprak ten slotte woorden van dank en waardering aan het adres van de heer J. Wattel. Hij overhandigde hem een boekebon. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Jaarvergadering P.v.d.A. De afdeling „Nieuw- en Sint-Joosland" van de. Party van de Arbeid kwam een dezer dagen in jaarvergadering byeen in café „De Roode Leeuw". Voorzitter J. Knuijt sr. heette alle aanwezigen van harte welkom en releveerde de gebeur tenissen over het afgelopen jaar. De se cretaris C. v. Nimwegen bracht vervol gens zijn jaarverslag uit en het verslag van de raadfractie van de P.v.d.A„ het geen onveranderd werd vastgesteld. Uit het jaarverslag van de penningmeester A- Karelse bleek, dat er een voordelig saldo viel te noteren van 69,59. De fi nanciële commissie, bestaande uit de le den A. Bliek, W. A. Goedhart en J. P. Cornelissen, welke de kas en boeken van de penningmeester had nagezien deelde mede, dat alles in orde was en het be stuur werd gedechargeerd voor het ge voerde beleid. Er werden drie nieuwe le den geballoteerd en wel Gerard Jan de Voogd. Johannes Cornells Minheere en Lourens van Waarde. Bij de bestuurs verkiezing deelde voorzitter J. Knuyt sr. mede. dat hij de tijd gekomen achtte om zich door een jongere kracht te laten vervangen. De secretaris C. v. Nimwe gen en de penningmeester A. Karelse werden bij acclamatie herkozen. In de plaats van de voorzitter J. Knuijt sr. werd benoemd de heer W. A. Goedhart. De aftredende voorzitter deelde mede, dat hij gaarne in functie zou blyven tot de nieuwe voorzitter zal zijn ingewerkt. Secretaris Nimwegen dankte de aftre dende voorzitter voor het vele werk dat hij in een-lange reeks van jaren voor de afdeling heeft gedaan. BIGGEKERKE Vergadering boerenleenbank Maandagavond hield de coöp, boeren leenbank „Biggekerke" haar algemene vergadering onder leiding van de voor zitter van liet bestuur, de heer J. Caljé. De kassier kon in zijn iaarverslag getui gen van een voorspoedig jaar voo~ "1~ bank. Dit bleek o.a. uit een sterke zetstijging van ongeveer 35 procent en een aanwas van de spaargelden met pl.m. 13,5 procent. Ondanks de gestegen kosten gaf de resultatenrekening een verhoging van de winst van ruim 500, waardoor deze kwam op 4841,34. De vergadering besloot deze winst bij het reservefonds te voegen, waardoor dit fonds een bedrag van ruim 63.000 aan wijst. Het aftredende bestuurslid, de heer Caljé, werd herkozen, terwijl in de vacature, ontstaan door het zich niet meer herkiesbaar stellen van de heer A. Houterman als lid van de raad van toezicht, werd gekozen de heet- A. Krij ger. Een op suggestie van de Centrale Bank voorgestelde wyziging van het huishou- delyk reglement, houdende de uitbrei ding van de bevoegdheden van het be stuur bij de verstrekking van voorschot ten en het verlenen van kredieten in rekening-courant, werd door de verga dering aangenomen. SiïgJ-'t Zit voorjaren met Ceta-Bever R|||TFNRI IT^"3Ül5 26 mooie kleuren- 5 transparante houttinten UUI 1 LullUI J 1 w ZOUTELANDE Jaarvergadering christelijke scholen De vereniging tot stichting en instand houding van een school met de bijbel te Zoutelande hield donderdagavond haar 46ste jaarvergadering ln de Prinses Ire- neschool. Na een openingswoord van de voorzitter, ds. J. v. Dullemen, werden de verslagen voorgelezen. De schoolvereni ging telt 145 leden en het gemiddeld aantal leerlingen over 1962 bedroeg 123. De kleuterschool telt 40 kinderen. Als streefdatum voor de opening van nieuwe kleuterschool wordt 1 april a gehouden. De heer Hillebrand werd be noemd tot lid van de kascommissie. De aftredende bestuursleden, de heren ds. J. van Dullemen, Wi. de Jong en J. Mal- jaars werden herkozen. JAARVERGADERING HERV. VROUWENGROEP De hervormde vrouwengroep „Stille kracht" te Zoutelande hield woensdag avond haar 29e jaarvergadering in „Middendorp". Deze avond, waarvoor grote belangstelling bestond, stond on der leiding van de presidente, mevrouw T. van Dullemen-Hage. Zij opende de avond met een liturgie, waarna een ge varieerd programma werd afgewerkt. De leden voerden onder meer het to neelstukje „Aardappelen" op. De op brengst van de verjaardagsbusjes bracht dit jaar f 313 op. Dit bedrag zal worden bestemd voor kerkelyke doelein den. Na de pauze werden de door de leden gemaakte goederen verkocht. Ds. J. van Dullemen sprak een slotwoord. VISMIJN BRESKENS. Aan de vismijn te Breskens werd in de weelc 24 februari t/m 2 maart aangegeven: kg bot: 181 kg schar: 2829 kg schol; 328 kg tong: 249 kg rog: 1477 kg kabeljauw: 8746 kg wijting: 278.862 kg sardijn: 90 kg haring; 4 kg tarbot; 5948 kg exportgarnalen; 1481 kg onverkochte bot; 17.214 kg onverkochte sar dijn. VEILING ROTTERDAM. 7 maart. Andijvie II 1.202.50, Rode kool 57 74. Kroten 2648. Grote Peen 1439 per kg. Selderij 3—20 p. bos. Sla I A 37—57, II A 32— 42, C 27—30 p. stuk. Stoofsla 1.49—1.76. Sprui ten n A 15—69, H B 15—53. D 21—69. Uien C 13—28. D 20—31. Uien geschild 426. Witlof I A 1.46—1.65. II A 1.23—1.53, I B 1.36—1.46, "3 1.201.39. p. kg. Aanvoer 49.000 Cox Orange Pippin KI. I A 991.04, I B 82 87. I C 52—64. II A 82—91. II B 60—74, II C 36—49. Golden Delicious Kl. I A 76—84, I B 68—76, I C 41—54, II A 69—79. H B 56—63. H C 23—53. Goudrenet Kl. I A 62—1.72. I B 57—59. H A 47-63. II B 46—55, II C 41—52. Jonathan Kl. I A 62—69, I B 48—57. I C 35— 141. n A 53—65. I B 32-41. II C 18—33. Win ston Kl. I A 65—96, I B 50—66. I C 27—44. n A 73—83. VEILING ST.-MAARTENSDIJK. Uien I bonken 23.20, middel 55-70 19.50. mid del 40-55 f 25.73, drielingen f 40.50, pïcklers 30.70, stek 7.16. Aanvoer 22 ton. Aardappelen Bintje I 16.71 tot 17.80. bonken 20.60. VEILING BERGEN OP ZOOM. 8 maart. Schorseneren 25125. Prei 88202. Waspeen 10—32. Kroten 6—35. Witlof ill— 157. Witte kool 54—57. Rode kool 61—70. Raapstelen 2325 per bos. Golden Delicious 1538. Goudrenet 4053. Saint Remy 20—37. Comtesse de Paris 8—19. VEILING MIDDELBURG. 8 maart. Appelen: Golden Delicious 70-80 60—72, 65-70 56—63, 60-65 33—44, 2D 19—26, 3 grof 1442, 3 fijn 9—25. Jonathan 70-75 65-70 34—56, 60-65 32—43, 2D 31, 3 grof 3 fijn 9—23. Goudrenet 3 grof 45—57. Winston 60-65 16—35, 55-60 10. 2D 10—11, 3 grof 20—31, 3 fijn 10. Lombarts Calville 75-80 28, 70-75 29—31, 65-70 27—28, 60-65 2!. 2D 16—20. 3 fijn 9. 3 grof 16. Peren: St, Remy 70-80 41, 65-75 40—46, 65-70 40, 2D 14, 3 fjjn 3543. Groenten: Glasveldsla 1723. Boerenkool 84—83. Rode kool 38—74. Kroten 19—42. Spruiten ongesch. 1599. Glassla I 4144. glassla II 2932. Wijnpeen 5—39. Uien 13 24. Witlof 140—166. Prei 102—151. Spruiten gesch. 99—166. Andijvie 195—206. Sav. kool 77. ;exste glassla werd aangevoerd door de heren A. in 't Anker te Veere en P. D. Zoutewelle te Serooskerke. VEILING GOES. 8 m2art. Groenten. Per kg: Witlof A2 166, B2 82—85, Rode kool B2 CO. afw. 24—35. Gele sav. kool A2 73. Witte kool 2 5455. Uien 2 21. afw. 6—8. stek 9. Prei stek 54. Peen Cl 3L Koolrapen 2 2630. Knolselderij afw. 1. Aardappelen 12. Per stuk: Kropsla Al 3356. Tydens de algemene ledenvergadering van de afdeling Middelburg en omstre ken van de vereniging voor Veilig Ver keer, deelde de voorzitter, de heer T. H. de Meester mee, dat de gemeenten op Walcheren er dit jaar toe zyn over gegaan per geslaagde leerling voor een veilig-verkeersexamen, een subsidie van 1 aan de vereniging af te dragen. In Middelburg, waar het aantal geslaagde leerlingen per jaar geschat wordt op 500, betekent dit een subsidie van ge middeld 500. Omdat deze subsidiepolitiek voor diverse afdelingen financieel aanmerkelijk gun stiger is, hoopt men geld te kunnen sparen voor de inrichting van een goed geoutilleerd verkeerslokaal. In Middel- KOUDEKERKE Plattelandsvrouwen bijeen Woensdagavond vergaderde in hotel „Walcheren" te Koudekerke de afdeling van de Plattelandsbond, onder leiding van de presidente, mevrouw C. Roose- Kokelaar. In de vacature van penning meesteres mevrouw D. v. d. Heijden— De Rijke, werd benoemd mej. Z. Leinse, die in het jaarverslag melcung maakte van een goed batig saldo. Secretaresse mevrouw S. StrooDe Potter, bracht het jaarverslag uit, waarin zy de di verse verenigingsbelevenissen memo reerde. Na de pauze hield'mej. A. v. d. Leede uit Goes de aanwezigen bezig met een film, die in hoofdzaak het werk in beeld bracht van de Z.L.M., met o.a. de reis naar Scarborough (Engeland), van plattelandsvrouwen en de Boerenkapel uit Serooskerke, ook vertoonde de film het openen van de landbouwschool der Z.L.M. te Tholen, welke opening werd verricht door de voorzitter van de Z. L.M.. de heer ir. M. A. Geuze, verder het openen van de landbouwschool aan de Koudekerkseweg te Middelburg, wel ke opening verricht werd door de com missaris der koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. Deze zeer geslaagde avond werd door vele dames van de afdeling Koudeker- ke bezocht. Mevrouw Roose dankte mej. v. d. Leeden voor het gebodene. ARNEMUIDEN Bijeenkomst N.C.V.B. De afd. Arnemuiden van de N.C.V.B. hield dinsdag een vergadering onder lei ding van de presidente, zr. N. van Donk Op deze avond sprak de heer R. Visser, directeur van het Zeeuwse Consulta tiebureau voor Alcoholisme over enkele aspecten van het alcoholisme. De heer Visser beantwoordde de vele vragen op duidelyke wijze. Op 9 april hoopt de af deling een paasmiddag te houden met de bejaarden. Ds. Oegema zal hierbij voorgaan in meditatie. ZONDAG 10 MAART 1963. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerlce: 10 ds. Duisterhof, 2.30 ds. de Boer. Arnemui den: 1.0 en 6.30 ds- Harmon, 2.30 ds. Snoep. Êïggekerke: 9,30 ds. Wieringa, 2 ds. de Ru (H.D.). Domburg: 11 ds. v. Vliet, 7 ds. v. Dyyne. Gapinge: 10 ds. de Boer. Grijpskerke: 10 ds. Wapenaar, 2.30 ds. Kok. Kleverskerke: 10 ds. Al- tena. Koudekerke: 9 ds. Odé, 2.30 ds. v. Herwaarden, 7 ds. Kwast, Vliss.str. 't Zandt: 10.15 ds. v. Herwaarden, 10.15 jeugdk. 7 ds. Altena. Meliskerke: 2.30 ds. Altena. Middelburg: Nieuwe Kerk: 10 ds. Enker. 7 ds. v. Boven. Engelse Kerk: 10 wika Jansen, Koorkerk: 10 ds. v. Beek, Oostlcerk: 10 ds. Snoep. Nieuw- en St.-Joosland: 10 dr. v. Haar lem, 2.30 ds. Nennie. Souburg: Kerk: 10 ds. v. Duyne, 7 ds. Nennie, West: 9.30 ds. den Toom. Oostkapelle: 10 en 2.30 ds. Richard. Ritthem: 10 ds. Nen nie. 2.30 dr. v. Haarlem. Serooskerke: 10 en 2.30 ds. v. d. Wind. St.-Laurens: 10 ds. Kok, 7 ds. Wapenaar. Veere: 2 ds. Wieringa: Vlissingen: St.-Jacobs- kerk: 10 ds. v. d. Schoot, 5 ds. Rothfusz. 't Anker. 9.30 jongerendienst, 10.45 jeugdkerk. Johanneskerk: 9.30 ds Kloosterman, 7 ds. Rothfusz. Bejaarden tehuis 7 ds. v. Beek. Vrouwenpolder: 2 ds. Duisterhof. Westkapelle: 2.30 ds. Oosthoek, 7 ds. Duisterhof (jeugdd.). Zoutelande: 9.30 ds. v. Dullemen, 2.30 ds. v. Duyne. Eglise Wallonne. Middelburg: 10.30 Pas teur Mahieu. Filadelfia Volle Evang. Kapel. Vlissin gen (Vrouwestraat) 10 dienst. Geref. Gem. in Ned. Middelburg (Bo gardzaal): 10/2.30 en 7 leesd. Herv. Evang. Westkapelle: 9.45 en 2.45 dhr. Faassen. Adventkerk (zaterdag): Vlissingen: 9 ds. Reith, 10 bybelstudie. Middelburg: 10 bybelstudie. 11 ds. Reith. Geref. Kerk: Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Oegema.; Domburg 9,30 en 2.30 ds. v. d. Bom; Gapinge 9.30 en 2 ds. Boot; Grijps kerke 10 en 2.30 ds. Visser; Koudekerke 10.30 en 7 ds. Elshout; Meliskerke 10 en 2.30 ds. Van Heesen; Middelburg: Hof- pleinkerk 9.30 ds. v. Til. 2.30 kand. Pie- terse, 5 ds. Boonstra; Noorderkerk: 9.30 kand. Pieterse, 5 ds. v. Til; Ontmoe- tingskerk: 8.45 ds. Boonstra; Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. Breder- veld; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Gom- mez; Serooskerke 10 en 2.30 ds. v. Wou- we; St.-Laurens 10 en 2.30 ds. v. Ulden; Veere 10 en 2.30 ds. Streefkerk; Vlissin gen 9.30 en 5 ds. Kornet; Vrouwenpolder 10 en 2.30 kand. Rullmann; Westkapelle 10 en 2.30 ds. De Jongh. Geref. Kerk (Vrygem.): Souburg 9.30 ds. Wiskerke; Middelburg 8.30 en 4.30 ds. Douma; Vlissingen 4.30 ds. Wisker ke; Vrouwenpolder 9.30 en 2.30 ds. v. Beveren; Zoutelande 10.45 en 2.30 ds. Douma. Geref. Gem.: Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30, 2.30 en 7 stud. Karens: Middelburg 9.30. 2 en 6.30 ds. Z-ijderveld; Oostkapelle 10 en 2.30 leesd.: Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesd.; Zoutelande 10 en 2."" leesd. Chr. Geref. Kerk: Middelburg 9.30 en ds. v. d. Molen. Ver. v. Vryz. Herv. en Rem. Kring: Middelburg 10 ds. Van Beek; Vlissingen 10.15 dr. Noordhoff. Evang. Luth. Gemeente: Middelburg 11.15 ds. Ten Rouweiaar; Vlissingen 9.45 ds. Ten Rouwelaar. (Bakkersbang) 10 en 4.30 dienst. Herst. Apost. Zendingsgem.: Vlissingen Herst. Apost. Zendingskerk: Vlissingen (Kasteelstraat) 10 eri 5 dienst. Leger des Heils: Middelburg 10 Heilssk. Vlissingen 10 Heilssk. Bethel Temple (Pinksterkerk)Vlissin gen (Havendorp) 4 dhr. Davidsz. Volle Evang. Gemeente: Middelburg 10 dienst. ZONDAGSDIENSTEN ARTSEN. Middelburg: dokter W. Feilcema, Dam 30, tel. 2993. Apotheek Middelburg: L. van de Boo- gert, Korte Delft 12, tel. 2789. Vlissingen: dokter S. Wartema, Paul Krugerstraat 240, tel. 3933. Apotheek Vlissingen: J. M. H. van de Sande, Badhuisstraat 22/24, tel. 2066. West kapelle, Zoutelande en Koudekerke: dokter M. Huygens, De Cnsembrootslraat 26 te West kapelle. tel. 01187—234. Serooskerke, Veere en Oostkapelle: dokter J. W. Oosterhoff. Markt A 155 te Veere, tel. 01101—271. burg zijn diverse pogingen voor het ver- kry'gen van een dergelijk lokaal ge strand, omdat er geen geschikte ruimte kon worden gevonden. Maar de voorzit ter verzekerde de vergadering, dat im van de zijde van het gemeentebestuur alle steun krijgt. Naast de bestaande veilig-verkëers- cursussen voor leerkrachten van het lager ondenvys, wil men dit jaar ook starten met cursussen voor leer krachten van het middelbaar onder wijs. De kortgeleden begonnen cur sus voor bromfietsers onder leiding van de heer Glerum, heeft zo veel belangstelling (28 leden), dat men hoopt in september deze cursus te herhalen. In 1963 meldden zich 1057 leerlingen aan voor het jeugd- verkeersexamen; dit is 150 meer dan het vorige jaar. Uit het verslag van de op deze ver gadering afwezige secretaresse, me vrouw J. M. Mazure-Mantz, bleek, dat het ledental in 1962 is gestegen tot 652. De penningmeester, de heer J. W. Kö- geler, toonde aan, dat het de vereniging ook in financieel opzicht goed gaat. Het saldo per 1 januari 1962 bedroeg 998,08 en liep gedurende het jaar op met 445,34, zodat eind januari een saldo werd bereikt van 1443,42. Het voorde lig saldo is gereserveerd voor inrichting van een nieuw verkeerslokaal. De periodiek aftredende bestuursleden mevrouw J. M. Mazure-Mantz en de he ren J. P. L. van Manen, A. J. van Thiel en D. de Vries zyn met algemene stem men herkozen. Bij de rondvraag vestigde de heer J. Sukkel de. aandacht op het feit, dat de belangstelling voor autokeuringen tégen een geringe vergoeding, afneemt. Na drukkelijk wees hij op het grote belang van deze inspecties. De geanimeerde vergadering, door veel leden bezocht, werd op veler verzoek besloten met een verkeersquiz, geleid door de heer J- Glerum. SEROOSKERKE (W.) Jaarvergadering N.C.A.B. De Nederlandse Christelijke Agrarische Bond te Serooskerke (W.) hield dezer dagen in het verenigingsgebouw de jaarvergadering onder voorzitterschap van de heer A. C. Louwerse. Het jaar verslag van de secretaris, de heer P. Schout, vermeldde, dat het ledental ge lijk bleef (42). Het financieel overzicht van de penningmeester, de heer G. van Keulen, getuigde van een gezonde kas- positie. Het hoofdbestuurslid de heer Van Dalen hield vervolgens een toe spraak. Na de pauze verzorgde de af deling Arnemuiden van „Werkende Jeugd" een ontspanningsprogramma van scheten en voordrachten. De heer G. van Keulen sloot de jaarvergadering met dankgebed. Winkeliers vergaderden De winkeliersvereniging te Serooskerke (W.) hield dezer dagen in café West dorp de jaarvergadering, die in verband met het tweede lustrum een enigszins feestelyk karakter had. De voorzitter, de heer B. de Jager, sprak het ope ningswoord, waarna de secretaris, de heer P. Schoe, een overzicht gaf van de activiteiten in de afgelopen 10 jaar. De penningmeester, de heer H. Janse, kon een klein batig1 saldo vermelden. Bij de bestuursverkiezing werd de heer F. S. Koole herkozen. Na het officiële gedeelte had de heer J. van den Berg de leiding en bleef men nog enige tyd gezellig byeen. Er werden enkele schets jes opgevoerd en de heer J. A. de Lïg- ny vertoonde enige door hem gemaakte filmpjes. Scheenvaartbenchten Vlissingen aangekomen op 7-3: Juno var Antwerpen, Skaugum van Bremen. Dicky var Middelburg, Grey-Master van Bremen. Cor nelia B 1 van Breskens. Middlesex-Trader van Sunderland. Indus van Aberdeen. Vlissingen vertrokken op 7-3: Tore-Knudsen naar Perz.-Golf, Antje-OHman naar Bremen, Dicke naar Antwerpen. Cornelia B 1 naar Barcelona. 8-3: Grey-Master naar Rio de Ja neiro. Middlesex-Trader naar U.S. Guif. Heemraassïngel naar Plymouth. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 7- 3: Dintelborg van Delfzijl, Jozcf-Swenden van Ban, Gouweborg van Delfzijl/Brussel. IJsel van Le-Havre. Kars van Esbjerg. S-3: Isola van Duinkerken, Anne-Herfunh van Milos/Gent, Caltex-Gorinchem van Rotter dam, Spirit van Ipswich, Geestdiep van Yar- mouth/Hansweert. Wlllem-Cornelis van Rot terdam. Ador van zee. Vanguard van Londen. Berkelborg van Delfzijl/Brussel. Falco van Noordzee/Gent. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 7-3: Margriet-L naar Barcelonn/Hansweert, Pe perkust naar Amsterdam. Lenie naar Dublin, Schiedijk naar New York. Leiderkerk Rotterdam, Thea naar Cork, Kieldrecht Rotterdam, Johannes naar Liverpool, Jongkind naar Belfast/Gent, Makkum naar Dublin, Pegasus naar Rotterdam, Minerva 2 :naar Gr.-Ynrmouth/Terneuzen, Wymers Zeebrugge, Helen nnar zee, Margriet- Anja naar Rotterdam, Veritas naar Breskens, Abel-Tasman naar Rotterdam/Terneur.eji, John-M naar Amsterdam. Burgerlijke stand Keuringsdienst Goes slecht gehuisvest In het pas verschenen jaarverslag over 1961 van de Keuringsdienst van Waren voor het gebied Goes schenkt de direc teur, drs. D. Visser, aandacht aan de toestand van liet gebouw, waarin de dienst gevestigd is. „Het gebouw voldoet ten enenmale niet aan de te stellen eisen omdat het onder meer niet voldoende ruimt biedt en daardoor zeer onregel matig is ingedeeld", aldus het verslag. E werd slechts het meest noodzakelyke onderhoud aan verricht. Er zal getracht worden om de door allerlei oorzaken op de achtergrond geraakte plannen te zij ner tijd in één of andere vorm te reali seren, zo wordt gezegd. In de algemene beschouwingen over de gang van zaken in 1961 brengt de heer Visser in herinnering, dat de omzet van losse melk door de eisen van het Melk- besluit per 1 januari 1961 nog iets ster ker is afgenomen. Dit had tot gevolg, dat de verkoop van verpakte en in bac teriologisch opzicht gewaarborgde melk weer meer is toegenomen. „Dit mag worden beschouwd als een winstpunt aldus het verslag. Dat de inrichting van de bedrijven zowel van bakkers als van melkverkODers later in orde was dan wettelqk was voorgeschreven, wijt het verslag voor een belangrijk deel aan het uitblijven van aangevraagde bouwver gunningen en geringe belangstelling van de zijde der uitvoerders. Een ander punt. dat de aandacht krijgt is de uitbreiding van het aantal bereid- en verkoonnlaat- sen van consumptie-ijs, mede in verband met het gebruiken van zogenaamde snelvriezers. Dit kan een belangrijke stap tot hygiënisch ijsbereiden zyn, zo wordt opgemerkt. Toenemende aandacht werd geschonken aan de verzorging op het hygiënische vlak, in het byzonder in de keukeus van restaurants, snackbars, cafés, automatiekhallen en dergelyke. Een voordurende zorg noemt het ver slag ook de watervoorziening voor de scheepvaart en het drinkwater van de veerboten. TUINBOUWVEILINGEN OVER EENMALIG FUST Vrijdag werd te Goes de algemene-ver gadering gehouden van de provinciale organisatie van tuinbouwveilingen in Zeeland, waarbij ook aangesloten zijn de veilingen te Middelbands en te Fijn- aart. De voorzitter, de lieer P. J. J. Dekker te Wémeldinge herdacht in zijn ope ningswoord het overleden bestuurslid de heer J. Q. C. Lenshoek, die gedurende een reeks van jaren de tuinbouw en de veilingbelangen in verschillende functies heeft gediend. De heer I. Ph. F. van de Plassche deed rekening en verantwoor ding over 1962, welke rekening sloot met een batig saldo van 36.748,60. Vervolgens werd de begroting voor 1963 vastgesteld, waarbij de contributie van de aangesloten veilingen iets lager werd gesteld. Wederom werd een aantal subsidies vastgesteld: o.m. aan het proefstation van de fruitteelt in de volle grond te Wilhelminadorp, aan het tuinbouwvoorliehtingsbedrijf op Tholen aan de proeftuin Zeeuwseh-Vlaanderen. Voorts werd besloten de gebruikelyke subsidie uit te trekken voor het fruit- corso te Goes en een bedrag te verle nen ten behoeve van de Zeelandweek, welke in september te Antwerpen zal worden gehouden. Bij de bestuursver kiezing werd het aftredende lid, de heer Alb. P. E. Rammeloo te Philippine her kozen en werd in de vacature, ontstaan door het overlijden van de heer J. Q. C. Lenshoek, voorzien door de benoeming van de heer J. Kakebeeke te Wol- ohaartsdijk. Vervolgens werden de bestuursvoorstel len, voorkomende op de agenda van het Centraal Bureau van Tuinbouwveilin gen te Den Haag, besproken. Deze voor stellen werden toegelicht door de alge meen voorzitter, de heer M. Pruis, en mr. J. Huijts, algemeen secretaris, en dr. W, H. Kemmers financieel directeur. Bij de rondvraag werd uitvoerig van gedachten gewisseld over het besluit van het bestuur vau het Produktsehap Groenten en Fruit, waarby wordt voor geschreven het verplicht gebruik van eenmalig fust bij exnort van fruit met ingang van 1 juli 1963. De bezwaren, welke hiertegen in Zeeuw se veilingkringen en ook in de kring van de Zeeuwse exporteurs van fruit op België heersten, werden naar voren ge bracht. Besloten werd nog geen defini tief standpunt te bepalen, maar eerst nog de algemene vergadering van de fruitveilingen in Nederland af te wer ken. „Excelsior" bestaat 70 iaar De muziekvereniging „Excelsior" te 's-Heer-Arendskerke zal op 13 maart recipiëren in het verenigingsgebouw ter gelegenheid van haar 70-jarig bestaan. De vereniging heeft 7 directeuren-diri genten en 6 voorzitters gehad. De eer ste voorzitter was de héér Chr. Nysse en de eerste directeur-dirigent was de heer D. Traas. In 1958 organiseerde Excelsior het Zeeuwse muziekconcours ter gelegenheid van het 65-jarig be staan. De vereniging bereikte op de concours de hoogste klassen. BEVORDERING Met ingang van 1 januari 1963 is ir. F. van Rossum. hoofdingenieur by het bouwbureau werken in het kanaal van Terneuzen directie Zeeland van de rijks waterstaat bevorderd tot hoofdingenieur A. Zondagsdiensi Taxi's Middelburg TRIO TAX, telcf. 2600 BLANKER, tclcf. 2865

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 17