Plan Terneuzens stadhuis in raad Ook in Eerste Kamer: oesterproef-verwijten A BILT V erdedigingscentrum kost 420.000 meer Nieuw en riant kantoorgebouw voor het G.A.K. in Goes iMt Scbr^rdte ALMANAK Cijfers over 1962 HALF MILJOEN TON IN DE G0ESE HAVEN „Onze avond is weer goed" DUIVELAND INDUSTRIALISEERT „VAN BINNEN UIT" Commandowisseling bij marine Vlissingen DEZE ZOMER EERSTE PAAL IN DE GROND Bouw- en inrichtingskosten globaal geschat op f 1.000.000 JAN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG S MAART 1963 Modern knooppunt tussen oude en nieuwe stad De gemeenteraad van Terneuzen heeft zicli gisteravond uitvoerig laten voor lichten over de plannen voor het nieu we stadhuis, dat aan de Scheldedijk bij de watertoren zal verrijzen. Die voor lichting kwam van de heren professor Van den Broek en Bakema, architec ten te Rotterdam, die het nieuwe ge meentehuis ontwerpen. Volgens de eer ste ideeën van deze architecten belooft het een modern blok te worden met uitspringende vleugels voor raadzaal en burgerzaal. De architecten zullen een door hen reeds eerder toegepast principe praktijk brengen, namelijk dat van wat zij noemen, de „verschoven vloe ren". Hiermee bedoelen zij dat een trappenhuis in feite ontbreekt, doch de vloeren van de diverse verdie pingen rijgen zich via traptreden aaneen in een stijgende loopruimte, welke centraal in het gebouw komt te liggen. Bovendien zullen liften aanwezig zijn. Het gebouw zal to taal 11.600 kubieke meter groot zijn. Bij een berekening van 200 per ku bieke meter „Daarmee zijn wij noch aan de hoge noch aan de lage kant' aldus de heer Bakema) zou de bouw som ongeveer twee en een half mil joen gulden zjjn* Tevoren had Terneuzens stedebóuwkun- dige, ir. J. Gouwetor het stedebouw kundig aspect van de stadhuisbouw be licht. Hij onderstreepte dat de plaats van het nieuwe stadhuis knooppunt tus sen oud en nieuw Terneuzen moet wor den, vooral wanneer de invalsweg over de dijk heen naar het centrum er ligt. Daar het stadhuis dicht achter de dijk zal worden opgetrokken, meende hij dat het dijkprofiel aantrekkelijker gemaakt zou kunnen worden door er terrassen van te maken. WATER De heer Van den Broek bracht de visie, welke tot de voorlopige schets heeft geleid, onder woorden, door onder meer te zeggen dat het stadhuis van Terneu zen een bolwerk aan het water moet zijn, de verbinding tussen het oude cen trum en de nieuwe wijken, een plaats waar het leven tot uiting komt. De bur gerzaal, zal dan ook een ontmoetings ruimte moeten worden, waar bevolking en overheid nader tot elkaar komen. De heer Bakema liet de aanpak van dit pro ject zien aan de hand van vorige wer ken, door dit bureau uitgevoerd. Zc maakte hij het begrip „verschoven vloe ren" aan de hand van dia's duidelijk. De Scheldedijk noemde hij de drempel tussen het buiten- en binnenwater. En omdat het juist het water is, waaraan Terneuzen zijn bestaan voor een belang rijk deel dankt, wilde hij met name het stukje Oostkolk bewaard zien als ele ment in een toekomstig karakteristiek stadsdeel. Voorts sprak hij van een ex positieruimte, een soort grote etalage, waar men in de toekomst artistieke en andere zaken zou kunnen bezichtigen en van een terras, dat hoger in 't gebouw (de hogere verdiepingen zien over de dijk uit op de. Schelde) zal worden on dergebracht. N'a de explicaties bleken de raadsleden nog vele vragen te hebben. Het be- parkeerruimte. Het was met name heer J. A. de Feyter (e.h.) die zijn □dpunt: dempen!, nog eens duide*"'- onderstreepte. Diverse raadsleden to den zich echter zodanige geïmponeerd door de architectonische visie van de ontwerpers, dat zij toch een stukje wa ter voor het stadhuis prefereerden bo- n een parkeerruimte. Burgemeester mr. H. Rijpstra bracht ten slotte een voorstel in stemminr om de architecten te machtigen bi. hun verdere uitwerking rekening té houden met de aanwezigheid van een ongedempte Oostkolk. Alleen de heer De Feijter stemde tegen. Ten slotte vernam de raad nog dat het in de bedoeling ligt de plannen te gen het einde van dit jaar besteks- klaar te hebben. Voor uw BRIL naar opticien eer» naam in brillen Ziekenfondsleverancier St.-Jacobsstraat 14 - Vlissingen ceeuwse Vlaams Wie denlct dat de naar Amerika geëmigreerde Vlamingen geruis loos Amerikaan worden heeft het mis. Ze blijven er Vlaming, in hart en nieren, zoals de Haagse Zeeuwen zich in hun clubje „Zee- landia" Luctor et Emergo roe pend Zeeuws blijven. In Detroit is er zelfs een Gazette van Detroit, een echte Vlaamse krant met nieuvjtjes over huwe lijken, duivenverkopingen, sterf gevallen en vrijages van Vlamin gen. Ze gaan er in Detroit trou wens ijskoud door met schietin gen op de staande wip. Zo lezen toe in de Gazette in het verslag van de Archery William Tell: ,fie hoogvogel kreeg de dood met korte pijn". Die korte piene kxoam voor rekening van G. Mertens die de vierde man „op" was. De hoogvogel was weg met zijn eerste schot. Toen de twee de hoogvogel was opgezet was Gastonsje Schaecht ,,er mede weg en hij had er nog vier kl. bij". Kijk, dat zijn nog eens schutters, die Vlamingen in den vreemde. Ze kunnen het niet laten, ook al v.:onen ze dan: Detroit, Michigan, United States of America. Naast berichten over de Vlaamse familiekring vinden toe ook nog een uit het moederland overge waaid bericht over een klein inci dent in de Vlaamse gemeente raad: Het gebeurde onlangs dat een dorpeling een bandrecorder mee naar de raadsvergadering nam, waarna niemand van de raadsleden nog een woord durjde te zeggenFluisteren was niet „wettelijk" en de raad werd ten einde raad verdaagd. ,jNeen, Tijl Uilenspiegel is nog niet dood", zo eindigde de Gazet- te dit bericht. En toen vfist de Gazette natuurlijk nog niet dat Uilenspiegel zielig gestrand er gens in de Zwhngeul ligt Bovenstaande tekening toont de toekomstige plaats van het stad huis en de eerste opzet van dit bouwwerk in Terneuzen aan, zo als de ontwerpers zich die ge dacht hebben. Op de voorgrond de Oostkolk, die dus een belangrijke rol in het totaalbeeld zou moeten spélen, op de achtergrond de wa tertoren. Midden op de tekening zeer schetsmatighet nieuwe stadhuis. Alvorens aandacht te besteden aan de stadhuisplannen verklaarde de raad zich geruisloos akkoord met de vast stelling van het uitbreidingsplan Zuid- H. De onverwacht snelle industriële ont wikkeling van Terneuzen deed de be hoefte aan bouwterrein dusdanig toe nemen, dat dit deel van het uitbreidings plan Serlippenspolder snel moest wor den vastgesteld. Het plan Znid-II ligt tussen de nieuwe invalsweg en de sport velden. Het plan bevat bouwgelegenheid voor ongeveer 186 eensgezinshuizen en 72 maisonnettes. In het plan zyn voorts 58 garages opgenomen waarvan er bij de maisonnettes behoren. G.S. DELEN STATEN MEE Totale kosten nu 1,35 miljoen Gedeputeerde Staten van Zeeland zien zich genoodzaakt de Staten te verzoeken het krediet van 930.000 gulden, dat begin vorig jaar werd toegestaan voor de bouw van een provinciale BB-commandopost en een provinciaal centrum civiele verdediging (PCCV) te verhogen met 379.000 en met een afron ding in verband met reserves te brengen op 1.350.000. Bij de vol ledige benutting van het krediet zal de provinciale bijdrage hier door een verhoging met rond 420.000 moeten ondergaan. In het voorstel aan de Staten deelt het college van Gedeputeerden onder andere mee, dat het raadgevend ingenieursbu reau Bish en Partners N.V., dat belast is met het ontwerpen van het project, tot de conclusie gekomen is, dat een uitvoeringswijze zoals oorspronkelijk was opgesteld, onmogelijk is. Aanvan kelijk ging men er van uit, dat de grond voldoende draagkracht had voor het on derkomen. Een nader onderzoek heeft echter, zo deelt het raadgevend bureau aan G.S- mee, de volgende onaangename verrassingen opgeleverd: 1: Een normale open bouwput vraagt in verband met de grondgesteld- heïd zeer flauwe taluds. De be staande gebouwen in de korte nabijheid maken flauwe taluds echter onmogelyk en maken het zeer gevaarlyk een bronbemaling toe te passen; 2: Terwijl voor het onderkomen op zichzelf zettingen toelaatbaar zijn, maakt de bouw van de brand weerkazerne in de nabijheid die ontoelaatbaar. DAMWANDCONSTRUCTIE Het ingenieursbureau acht het daarom noodzakelijk: Een bouwput te maken, die volkomen omgeven is met afgehelde stalen damplanken: het onderkomen op palen te funderen, voldoende in aantal om het onderkomen en een deel van de kazerne te dragen; en een draineersy- steem met open bemaling toe te passen. Van deze damwandconstructie is in overleg met gemeentewerken Middel burg een ontwerp en een begroting op gemaakt, waarbij aan totale stichtings- kosten 1.169.900 begroot is. „In deze begroting hebben wij, afgezien van de hogere funderingskosten, bepaalde pos ten moeten verhogen aan de hand van onze bestedingsuitslagen van de laatste maanden", aldus betoogt het raadgevend MMmm. De tweede beperkte oplaag van onze premieuitgave „WILHELMINA" is aangekomen. De verkoop kan dus worden hervat. Zolang de voorraad strekt is dit fraaie boek weer verkrijg baar bij onze kantoren te Middelburg, Vlissingen en Goes. In alle andere plaatsen kan men het bij onze agenten bestellen. Prijs slechts 2,25 De cjjfers over de scheepvaartbewegin gen in de haven van Goes over 1962 geven wat totale tonnage betreft weer een aanzienlijke groei te zien in verge lijking tot het voorgaande jaar. Er kwamen namelijk 3829 schepen met een totaal laadvermogen van 524.591 ton in de haven, tegenover 3899 schepen met 461.091 ton in 1961. De daaronder begrepen 1405 jachten, 364 sleepboten n 9 woonarken hadden een totaalopper vlak van 32.485 m2 tegen 32.955 in '61. Sinds 1900 toen een totaal laadvermogen van nog slechts 62.000 ton in de Goese haven werd geregistreerd, is de drukte dus wel zeer sterk toegenomen. Met name na 1945 (165.000 ton) is een ge stadige groei te constateren. Ook in het afgelopen jaar hebben voor al de aanvoer van grondstoffen voor de bouwnijverheid en de afvoer van land- bouwprodukten een belangrijke plaats ingenomen. Om enkele cijfers te noe men: gelost werd 208.038 ton zoutzand, 69.358 ton zand, 82.429 ton grind, 20.343 ton cement en 7737 ton steen. Geladen werd 9232 ton betonblokken. 16.758 ton bieten, 13.305 ton graan, 8121 ton kunst mest. Er kwamen voorts o.m. 260 tank schepen naar Goes, die daar 53.504 ton olie afleverden. Ook voor de jachtsport was de Goese haven in het afgelopen jaar in trek. Er kwamen in totaal 1405 jachten met een totaal van 29.771 m2. Geen ministeriële coördinatie Gebrek aan activiteiten Verschillende leden van de Eerste Kamer zijn niet tevreden over de wijze waarop de problemen rond de oesterproef in het Veerse Gat behandeld zijn. Dit blijkt uit het voorlopig verslag betreffende de begroting voor landbouw en vis serij. De kamerleden menen, dat het heeft ontbroken aan een tijdige coördinatie tussen de minister en zijn ambtgenoot van verkeer en waterstaat. Overigens heeft men met grote teleurstelling kennis ge nomen van de situatie waarin de zogenaamde oester- en mosselproef is geraakt. De kamerleden verwe ten de minister op dit punt een gebrek aan activiteit en schaarden zich achter de brief, die de Zeeuw se visserijorganisatie op 29 janua ri aan de ministers heeft geschre ven. De aanleg van een oesterbassin kan wórden gezien als een belangrijke compensatiemaatregel met het oog op de nadelen, die de visserijsector van de deltawerken ondervindt. In de toekomst zullen zowel voor de eigenlijke visserijbevolking als voor de gemeenschap meer compense rende voorzieningen noodzakelijk zijn. Vele Eerste-Kamerleden vragen dan ook of er reeds een studie wordt femaakt van de mogelijke verliezen, ie sommige gemeenten in het Del tagebied zullen lijden. Zij dringen ei op aan in een vroeg stadium compen satieprogramma's op te stellen. sneld zal worden, eventueel door uit breiding van het beroepscollege. Is de minister bereid, zo vragen zij, indien zulks noodzakelijk mocht zijn een spoed- wijziging van de wettelijke regeling te bevorderen In het verslag komt eveneens de be zorgdheid van de Eerste Kamer tot uiting over de talryke problemen waar voor de kustvisserij met name in het Deltagebied zich geplaatst ziet. On danks de verschillende geruststellende mededelingen aangaande de Zeeuwse vissery blijft men zeer bezorgd over de toekomst van de desbetreffende onder nemingen. Vele kamerleden hopen, dat de minister alles in het werk zal blij ven stellen om op dit stuk „nog te red den wat er te redden valt". nemen, daar gebleken is, dat er in de aannemerswereld in verband met de in uitvoering zijnde Deltawerken een zekere vrees bestaat voor werken in Zeeland, hetgeen mogelijk bij de in schrijvingen tot uiting komt. GEEN ANDERE PLAATS Voor een lager bedrag kan een onder komen gebouwd worden op een andere plaats, daar waar ruimte is en waar ;een bovenbouw gemaakt wordt. Ged. Jtaten hebben een onderzoek ingesteld naar andere mogelijkheden, maar een betere oplossing bleek niet mogelijk, om dat: a. er in Middelburg geen andere plaats te vinden is, die aan de te stellen eisen voldoet; b. er een ernstige vertraging in de uitvoering van de plannen zou ontstaan, omdat nieuwe ontwerpen zou den moeten worden gemaakt; en c. de ministers van algemene en van binnen landse zaken op spoed hebben aange drongen. De stand van zaken is thans: van d« plannen, die door 8 provincies ingediend zijn, is een zestal goedgekeurd. De voor lopige rijksbijdrage is vastgesteld voor 5 van deze goedgekeurde plannen, ter wijl van 3 P.C.C.V.'s de aanbesteding Tehouden is. In 1963 zullen er in 3 tol i provincies dergelijke centra gereed- dringen zij er bij de minister op komen. te bevorderen, dat de afwikkeling ver- Herverkaveling Enige leden van de Eerste Kamer, die vernomen hebben, dat er vertrr ontstaan bij de herverkaveling land, spreken daarover hun ernstige teleurstelling uit- Aangezien de stagna tie is ontstaan door het te langzame functioneren van de Raad van Beroep, Knskisserij Douane legde beslag op smokkelauto te Lamswaarde Douaneambtenaren van do centrale veld dienst Axel hebben dinsdagavond in Lamswaarde beslag gelegd op een be stelwagen met 2197,5 kg roomboter. De smokkelauto, die in een schuur werd ge vonden, was voorzien van twee verschil lende Belgjsche nummerborden. In de wagen vond men voorts een groot aan tal kraaiepoten, terwyl tussen de lading- ruimte en de cabine een pantserplaat was aangebracht. Het onderzoek in deze smokkelaffaire is nog in volle gang. Het plannetje kwam onder het eten op. Snel de tafel afgeruimd en nu zijn ze al op weg naar de bioscoop. U kunt er zo heen. Iedere week weer is er een keuze uit goede films. Het enige wat U moet doen is opstaan uit Uw stoel en zeggen: „Kom, we gaan naar de bioscoop!" Samen naar de film... ja, gezellig! Geslaagd Voor het examen machineschrijven ge houden aan het instituut „Kuijpers-de Groot" te Souburg slaagden de volgende kandidaten: 100 aanslagen: W. J. Min- naard en J. W. Minnaard te 's-Heer- Abtskerke; J. Simpelaar te Biggekerke; H. Minderhoud te Domburg; H. Bonder en J. A. F. Versteege te Goes; C. Won- dergem te Kapelle; L. Bosselaar te Kou- dekerke; P. L. de Poorte en Fr. v. d. Weel te Middelburg; H. Crucq te Nw.- en Sint-Joosland; P. Blok, A. H. W. Kole, M. J. Kruijsse, G. Rietman, A. de Smit, P. J. Steketee en N. Vrij allen te Souburg; W. A. Braam, J. D. v. d. Ha gen, K. Meerman, J. J. Segboer. E. Til- roe allen te Vlissingen; N. Roelse te Westkapelle. 130 aanslagen: M. Berre- voets te Souburg; H. A. Doeland en J. L. Talmon te Vlissingen. Eén kandidaat werd afgewezen. Negenjarige jongen na verkeersongeluk te Spui overleden Donderdagavond omstreeks kwart vooi zeven is het 9-jarig zoontje van dc familie Donze te Spui op de weg Spui- Axel onder een Duitse vrachtwagen ge komen en dodelyk verongelukt. Hel knaapje werd naar het Julianazieken- huis te Terneuzen gebracht, waar het tegen half tien is overleden. Het jongetje was met enkele vriendjes vlak bij zijn ouderlijk, huis aan het spe len. Het knaapje stak plotseling de weg over en kwam onder de vrachtwagen, die van Axel op weg was naar Terneu zen. Dokter A. Kats uit Axel verleende de eerste hulp. ge- fir- (Slot van pag. 1) vereniging heeft 1140 vierkante me ter nodig voor een gebouw om werk tuigen to plaatsen. Do N.V. Delta- plasticbouw fabriek van plastic onderdelen voor de woningbouw wil nog 1000 vierkante meter kopen voor uitbreiding van het huidige bouw. De rest gaat dus naar ma Smits. Het gemeentebestuur van Duiveland ijvert er daarom op het ogenblik voor om nieuwe percelen grond in handen te krijgen. Er zijn nog ge vestigde bedreven, die ook expansie zoeken. Dus moet men niet met de handen in het haar zitten wanneer er iets kan worden gedaan aan sti mulering van industrie. De situatie is overigens op het ogenblik wel zo danig, dat grond alleen nog maar van particulieren is te bemachtigen. Hoewel het ingenieursbureau meent, dat de begroting reeël is opgesteld, wordt G.S. toch verzocht boven de gegeven cijfers nog enige reserve te De kapitein-ter-zee F. Bruijn, comman dant van het marinewachtschip te Vlis singen, commandant maritieme midde len te Vlissingen en commandant ma rine-Schelde, zal op 29 maart a.s. zijn commando's overdragen aan de kapitein ter-zee H. J. Hagdorn, thans als ma rine-attaché verbonden aan de Neder landse ambassade in Canberra (Aus tralië). Aan de heer Bruijn zal per 16 mei a. eervol ontslag uit 's lands zeedienst worden verleend in verband mrt zyn pensionering. Hij blijft tc Vlissingen Aanvankelijk zijn do gemeentebestu ren van de oude constellatie voor de herindeling wat voorzichtig geweest met het projecteren van industrieter reinen. Het heeft namelijk van 1954 tot 1962 geduurd eer bijvoorbeeld Nieuwer kerk door de in eerste in stantie geschapen ruimte „heen" was. Maar nu is er plotseling vraag, „Het twee hectare grote terrein in Oosterland moet daarom zo vlug mo gelijk bereikbaar worden gemaakt en ontsloten", vindt burgemeester Van Eeten. In het verleden is het malen voorgekomen, dat er vraag was naar en belangstelling voor een ld. De gegadig Over enkele maanden zal op het open terrein aan de L. P. van der Spieghelstraat naast de Keuringsdienst van Waren te Goes de eerste paal in de grond worden geslagen voor een niemv en riant kantoor gebouw van het Gemeenschappelijk Administratiekantoor te Goes. Gistermorgen is de rijksgoedkeuring voor dit project afgekomen, zo dat binnen enkele maanden tot aanbesteding kan worden overgegaan. De bouw- en inrichtingskosten zullen globaal een uitgaaf vergen van ruim 1.000.000. Het kantoor, dat een lengte krijgt van 30 meter, een breedte van 12,50 meter en een hoogte van 16,50 meter, zal een dominerende plaats innemen op een gunstig gelegen plaats vlak bij de binnenstad van Goes. De plannen om te komen tot de bouw van dit hoogbenodigde kantoor dateren al van 1953. De bouw van een nieuw districtskan toor voor het G.A.K. is beslist geen overbodige luxe, want thans is het Ge meenschappelijk Administratie Kantoor op drie verschillende plaatsen in Goes ondergebracht. Men heeft dependances boven de Bank voor Zeeland aan de Grote Markt, in het C.J.M.V.-gebouw aan de Wijngaardstraat en in een barak aan de Parallelweg- De circa zeventig personeelsleden van het G.A.K. zijn over deze drie panden verdeeld, hetgeen ef ficiënt werken nu niet bepaald in de hand werkt. Het ziet er Ihans naar uit, dat aan deze t afgekomen ryksgoedkeuring maakt het mogelijk reeds deze met de bouw te beginnen. Verwacht wordt, dat het nieuwe kantoorgebouw ruim een jaar laten kan worden betrok ken. Robuust Architect J. A. de Bruijnc te Goes heeft een robuust gebouw op papier gezet, dat zal bestaan uit een strak en modern betonskelet. Het gebouw bestaat uit vijf lagen, namelijk een souterrain over de gehele lengte van het gebouw en vier verdiepingen. Reeds in 1953 werden de eerste plannen gelanceerd voor een nieuw kantoorge bouw voor het G.A.K. Vreugde was er in 1956, toen de bouwvergunning werd verleend. Jammer genoeg kon geen aanvang met de bouw worden gemaakt, omdat het kantoor te klein bleek. Voor een groter gebouw heeft men daarna nog ongeveer vflf jaar op de rijksgoed keuring moeten wachten, mede als ge volg van het feit, dat de laatste jaren verschillende grote bouwprojecten Goes op het programma stonden. Nu is het dan de beurt aan het G.A.K., dat een fraai kantoorgebouw zal krij gen. In het souterrain komen het ar chief, de garderobes en de centrale ver warming. Op de begane grond zijn de onderzoekingsafdelingen met laborato rium geprojecteerd voor de doktoren, terwijl men daar eveneens enkele kan toorruimten aantreft. De eerste en de tweede verdieping alsmede een gedecl- de derde verdieping bestaan uit m. Op de eerste verdieping is er dan verder nog de kamer van de directeur. Op de derde en hoogste ver dieping, vele meters boven de grond, is een riante kantine ontworpen van 11,50 bij 11 meter. Van hieruit heeft men een fraai uitzicht op de stad en op de drukke rijksweg. De kantine geeft toegang tot een 4 bij 8 meter groot ter ras. Vóór het gebouw zal parkeergelegenheid worden gemaakt voor auto's, terwyi te vens een rijwielbcrging zal worden ge bouwd. Het nieuwe kantoorgebouw het G.A.K. zal ulterlyk enigszins on nieuwe Landbouwcentrum te Goes lijken, dat evenwel groter en hoger is. Niette min wordt het G.A.K.-kantoor een riant gebouw, dat een sierraad zal zijn voor do stad. perceel grond. De gegadigden von den dan ten slotte elders onderdak. Dergelijke situaties mogen niet meer geschapen worden. De bedrijven, die zich in Duiveland willen vestigen of uitbreiden zorgen ook voor een ver meerdering van de werkgelegenheid. Nog steeds kent men in deze dorpen ten oosten van Zierikzee de pendel En dat zegt genoeg. Overigens is de plotselinge be langstelling voor industrie in Dui veland een zaak, dio meer pers pectieven biedt dun de gedachte ontwikkeling van de tuinbouw. „Daar zit op het ogenblik nog wei nig schot in", zo vertelde ons bur gemeester Van Eeten. Wanneer op de duur de eno sector naar de andere groeit heeft Duiveland een gelukkige combinatie gevonden voor de toekomst. Tot nu toe komt de industrie er van binnen uit... Antwoord G.S. over industrievestiging in Zuid-Sloe Gedeputeerde Staten van Steeland heb ben antwoord gegeven op de vragen van het lid van de provinciale staten van Zeeland, de heer C. F. van der Peyl. Op de vraag of Gedeputeerde Staten inlichtingen kunnen verstrekken betreffende het verloop van de onder handelingen inzake de vestiging van een belangrijke Engelse textielverwer- kende industrie in het Znid-Sloe, ver klaren zij: „Over industrievestiging in het Zuid-Sloe zyn onderhandelingen gaande. In dit stadium zou het, mede gelet op de positie van Gedeputeerde Staten niet juist zijn, inlichtingen te verstrekken over liet verloop dezer on derhandelingen". In aansluiting op zijn eerste vraag wil de de heer Van der Peijl weten of Ge deputeerde Staten hem konden medede len of het inderdaad juist is, dat. zoals in de edities van de Provinciale Zeeuw se Courant van 19 en 20 februari jl. wordt verondersteld, de onderhandelin gen over deze vestiging zouden dreigen vast te lopen, omdat door de onder handelende instanties een te hoge grond prijs werd bedongen. Gedeputeerde Sta ten delen hierop mede, dat uit het ant woord op vraag 1 kan worden afgeleid, dat beantwoording van vraag 2 op het ogenblik achterwege moet blijven. „Is het college bereid om, indien deze pu- blikaties een kern' van waarheid bevat ten, alsnog alle mogeHjke middelen aan te wenden om deze voor de toekomstige ontwikkeling van Zeeland zo belangrij ke industrie te behouden?", zo vroeg de lieer Van der Peyl voorts, waarop Ge deputeerde Staten betogen dat alle be trokken instanties de bereidheid tonen op de meest redelijke voorwaarden ves tigingen in het Zuid-Sloe te bevorderen. Belgisch vaartuig vleugellam na hulp aan landgenoot Het 835 ton nietende Belgische motor- tankschip „Tinnx" uit Gent, dat met een lading gasolie van Rotterdam op weg was naar Antwerpen is donderdagmor gen omstreeks half zeven in het Volke rak naby Oude Tonge aan de grond gelopen. Het passerende Belgische mo torschip „Fluviale 55" kwam het schip te hulp. Bij een poging om het gestran de vaartuig vlot te trekken brak de sicepdraad en deze geraakte iu de schroef van de „Fluviale "55 verward, dio hierdoor vleugellam werd. De „Tinnx", die gevaar liep te breken, liet 90.000 liter gasolie ontsnappen, waarna liet vaartuig op eigen krachten •lot. kon komen. Later verleende de ,Tinnx" hulp aan do „Fluviale 55". Uitslaande brand in Middelburg De brandweer van Middelburg hoefde donderdagavond niet ver te lopen, toen omstreeks zes uur 's avonds alarm werd geslagen voor een brandje-naast- de-deur in liet perceel Vismarkt 6. On danks het feit, dat de brandweerlieden, aangevoerd door commandant A. J. W. Matnyssen spoedig ter plaatse waren, kon niet worden voorkomen, dut het huis bewoond door de familie Van volkomen leegbrandc. Alle inboedel ging verloren. De bewo ners waren niet verzekerd. De oorzaak van de brand was vermoedelijk een de fect in de brandende petroleumvergas- ser, die in de woonkamer stond opge steld. Met de hogedrukspuit was de brandweer het vuur binnen een half uur meester. Matroos van veerboot door motor aangereden De 27-jarige matroos J. de F. uit Vlis singen, werkzaam op de veerboot Vlis- singen-Breskcns, is dezer dagen aange reden door een motor. Motorrijder P. C. C. uit Breskens, 21 jaar, reed het oprij- dek van de boot in Vlissingen op, toen de gashandle van de motor bleef han gen. C. kon daarom niet voldoende rem men. De matroos viel en kreeg schaaf wonden. ARCO f 468.- voor wlo con meer geavan ceerde vorm geving verkiest. Capaciteit: 16.500 Kcal/u, EEN 5-STERRENHAARD VERWACHT. NOG ZACHTER Zonnige perioden eii op de meeste plaat sen droog weer. Matige tot krachtige zuidelijke wind. Nog zachter. ZON EN MAAN 9 maart Zon op 07.10 onder 18.32 Maan op 17.36 onder 07.15

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 2