PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MULTILATERALE NAVMERNMACHT ZAL GEEN DEFINITIEVE OPLOSSING ZIJN Vetorecht is probleem Onderzoek naar gedrag boerenleider Koekoek Duiveland industriealiseert „van binnen uit" O.A.S. dreigt Britse parlementsleden VON HASSEL IS HET EENS MET AMERIKA „KERNZWAARD MOET ER KOMEN MET OF ZONDER FRANKRIJK" MAAR DR. ADENAUER ZEGT: SOLDATEN PARAAT AAN SL1NGE MET ZANDZAKKEN EN DRAGLINES Kruiend ijs houdt het water tegen Na vragen over zaak-Bidault Fransen wilden interview niet doorgeven Twee verdachten weer vrijgelaten Vandaag... De appel van Liz Taylor Terrein in Nieuwerkerk opgedeeld In Oosterland wordt 2 ha ontsloten Oplossing voor Engeland zoeken in W.E.U. 206e jaargang - no. 57 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie: F. van de Velde, F B. den Boer en W. de Pagter. Hoofdredactie: W. Leertouwer en G. A. de Kok C Walstraat 58-60, tel. 2355 (b.g.g. red. 3508/3546, adv. 3647/3643); Middelburg: Markt 51, tel. 3841 (b.g.g. red. 2078/3169, 2911; Zierikzee: red. tel. 2425, adm. tel. 2094. Adv.pr. 30 ct. p. mm. Min. p. adv. ƒ4,50. Ingez. med. 3 x tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 30 ct. p. regel (min. 1,50). „Brieven bur. t Abonnementsprijs 62 cent per week, 8,00 per kw.franco per post 8.25 p. kw. Losse nummers 15 ct. Bureaus: VliMingen: 3169, adv. 2375): Goes: Gr. Markt 2, tel. 6140 (b.g.g. red. 7853, adv. 5213); Oostburg: tel. 2395; Teroeuzen: red. teL 2116, adm. tel. ct meer Giro 359300 P.Z.C., Middelburg. Vrijdag 8 maart 1963 O.T.E.M. onthult televisieplannen Pagina 3 Vrees voor overstromingen Tachtig militairen van het gardebatal jon jagers, die op verzoek van het wa terschap van de Berkel de beweging van hel ys in dit riviertje nauwlettend in het oog houden, zijn gisteravond be gonnen zandzakken te vullen en nood verlichting aan te leggen. Het water schap acht overstromingen in dit ge bied van Berkel en Slinge lang niet denkbeeldig. De Westduitse minister van defensie, Kai Uwe von Hassel heeft gisteren op een persconferentie meegedeeld dat Amerika en West- Duitsland het eens zijn dat er een kernzwaard voor de N.A.V.O. (kosten 500 miljoen dollar per jaar) moet komen, met of zonder medewerking van de Fransen. Minister Von Hassel zei dit gistermiddag. Enkele uren later verklaar de bondskanselier dr. Adenauer op een receptie van de vereniging van buitenlandse journalisten in Bonn, dat een multilaterale NAVO- kernmacht „geen definitieve oplossing" kan zijn. Adenauer kon ech ter ook niet zeggen wat dan wel een definitieve o ossing was. „Daar over hebben zelfs de deskundigen nog geen beslissing bereikt en ik ben zelf niet eens een deskundige". De kwestie van het vetorecht zou nog „gedetailleerd" besproken moeten worden, meende hij en het zou nog jaren duren voor de kernvloot operationeel zou zijn. Von Hassel zei, dat in besprekingen met Livingston Merchant, de speciale afge vaardigde van president Kennedy, de conclusie was getrokken dat een kern macht bestaande uit oppervlakteschepen die met de Polarisraket worden uitgerust moet worden opgebouwd, met bemannin gen van gemengde nationaliteit. De be langrijkste kwestie die nog moet worden uitgepraat, betreft het bestuurslichaam voor deze strijdmacht. PAUS ONTVING KROESJTSJEWS SCHOONZOON Compromis De Duitse minister zeide, dat hij voor Amerika momenteel weinig kans ziet het recht van veto wat het afvuren van de raketten betreft op te geven- Daarom had Von Hassel een compromis aan de hand gedaan. Zijn idee was dat elk lid van de kernmacht het vetorecht zou hebben gedurende de ontwikkelingsfase. Zodra de strijdmacht „operationeel" zou zijn geworden, zou zij worden bestuurd op basis van meerderheidsbesluiten. Zonder Fransen Von Hassel zeide dat men het was eens geworden de strijdmacht op te richten „met of zonder Franse deelneming". Bonn, zeide de minis ter, gelooft stellig dat deze strijd macht de banden tussen Europa en Amerika zal versterken. Kamer akkoord met visserijwet (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heeft met algemene stemmen haar goedkeuring gehecht aan de nieuwe visserijwet, die de verouder de bepalingen voor de zeevisserij, de kustvisserij en de binnenvisserij ver nieuwt en samenbundelt. Vooraf verwierp zy met alleen de stem men van de P.v.d.A. en de P.S.P. vóór een amendement van de socialistische afgevaardigde de heer Vermooten, dat duldclyk wilde maken ten gerieve van de sportvissers welke de bevaar bare wateren zyn. De boerderij van de heer Hart man in HoUandscheveld, welke op last van het landbouwschap was ontruimd en in de nacht van woensdag op donderdag door brand werd vernield. „Nautilus" verging omdat luik niet goed was gesloten De ramp met het Duitse vrachtschip „Nautilus", dat vorig jaar december ty- dens een zware storm by het lichtschip Texel voor de Nederlandse kust ver ging, moet worden toegeschreven aan het feit, dat een luik niet goed was af gesloten, waardoor het ruim volliep. De raad voor de scheepvaart in Bre merhaven heeft dit woensdag als zyn conclusie uitgesproken. Van ae vieren twintig opvarenden van de „Nautilus" werd slechts de 26-jarige matroos Lien- hard Frey gered. Het schip was met een lading steenkool op weg van Swan sea naar Delfzijl. De uitgever van het Kussische rege ringsblad „Izvestia" die tevens premier Kroesjtsjews schoonzoon is, Alexis I. Adzjoebei, heeft gisteren samen met zijn vrouw en enige andere familieleden in totaal 1 uur en 38 minuten op het Vaticaan doorgebracht, in verband met een persoonlijke audiëntie dio hen door paus Johannes XXni verleend werd. Gedurende de 18 minuten durende au diëntie in de privé-bibliotheek van de paus sprak de paus over „de internatio nale neutraliteit van de kerk" en van haar pogingen de wereldvrede te be werkstelligen. In hun hoedanigheid van vertegenwoor digers van Kroesjtsjew en als familie leden van hem waren de Adzjoebei's de hooggeplaatste Russen die sinds de com munistische machtsovername meer dan 45 jaar geleden door de paus zijn ont vangen. Het enige commentaar dat Adzjoebei op de speciale audiëntie wenste te geven was dat hij „erg onder de indruk was geraakt van de persoonlijkheid van de paus. Diens toespraak noemde hij „erg mooi". Enige dagen geleden ontkende Adzjoebei dat hij gekomen was om diplomatieke banden tussen het Kremlin en het Vati caan aan te knopen maar woensdag verklaarde hij dat het verwerkelijken van „consulair verkeer een goed idee zou zijn". Foto: Alexis Adzjoebei met zijn echt genote Rada bij aankomst voor de audiëntie. Op de achtergrond de St.- Pieter. Scotland Yard heeft gisteren be scherming gegeven aan twee leden van het Britse parlement, nadat ze telefonisch waren bedreigd met de dood, waarschijnlijk door de OAS. Een der parlementsleden, miss Alice Bacon van Labour, heeft in het Britse Lagerhuis een aanval gedaan op het geheime bezoek aan Londen van Geor ges Bidault, de Franse oud-premier die het op president de Gaulle heeft ge munt. Miss Bacon werd door de tele foon gewaarschuwd door iemand „met een zwaar Frans accent", die zei: „U staat op de zwarte lijst van de OAS en, hebt niet lang meer te leven". Scotland Yard ondervroeg miss Bacon op haar flat in Londen by het Lagerhuis, en zei dat voorzorgsmaatregelen waren ge troffen. Het 74-jarige Britse parlementslid Fen- ner Brockway deelde mee, dat ook hij een telefoontje met een dreigement had ontvangen. Volgende „Bent U Fenner Brockway", zo werd hem gevraagd door iemand die met een buitenlands accent sprak. ,,U bent de volgende op de ly'st van de OAS. U bent erg op negers gesteld. U hebt niet lang meer te leven". „Ik antwoordde: o.k., jongen, bon jour", zo zei Brockway. Volgens hem kon men het op hem gemund hebben omdat hij een krachtig voor stander was van de onafhankelijk heid voor Algerije en scherpe kritiek had uitgeoefend op de OAS. De poli tie zou een oogje houden op zijn huis. Iet Britse ministerie ven buitenlandse zaken heeft gisteren bevestigd, dat Yankrijk Londen vorig jaar september erzoeht heeft de Franse ex-prexnier leorges Bidault geen verlof te geven n Engeland te blijven, als hij daarheen ,ou komen. Tntussen kan uit berichten uit Londen vorden opgemaakt, dat Frankrijk gewei -jerd heeft het interview met de Gaulle :an andere Europese landen door te ge ven. De Eurovisielyn loopt via het zend station in Calais. De Fransen zouden hebben geweigerd dit station te beman nen voor de doorgave van het interview. NA BRAND IN HOLLANDSCHEVELD Heeft Vrije-Boerenleider Hendrik Koekoek geweten dat woensdag nacht brand zou worden gesticht in de op last van het landbouw schap ontruimde boerderij van zijn neef Klaas Hartman in HoUand scheveld? De rijksrecherche is gis teren een uitvoerig onderzoek be gonnen naar het antwoord op deze vraag. Op last van de procureur-generaal bij het gerechtshof te Leeuwarden mr. Be- zier zullen alle gangen van de politicus- in-spe wórden nagegaan. De tijdens het blussingswerk gearres teerde buurtbewoners zijn inmiddels door de politie weer op vrije voeten ge steld. O. en K. uit HoUandscheveld ble ken onschuldig te zijn. Hoofdinspecteur- korpschef van Hoogeveen A. J. P. Veer man verklaarde gistermiddag tijdens een persconferentie op het gemeente huis dat hiermee het eerste spoor vol ledig was doodgelopen. is het 100 jaar geleden, dat de bekende Zweedse operazange res Ellen Gulbranson-Norgren te Stockholm overleed. De Hoogeveense recherche heeft bij het bestuderen gisteren van de ruïne geen „stille getuigen" kunnen vinden. Sindsdien staat er trouwens weer een wachtpost bij het afgebrande bedrijf. Ook de andere leeggehaalde boerde rijen worden nu weer zorgvuldig en scherp bewaakt. Kennelijk is de plaatselijke politieleiding terugge keerd van het standpunt dat het be schermen van deze leeggehaalde ge bouwen eigenlijk buiten de bevoegd heden lag. Arrestanten Vandaag worden twee van de drie ar restanten wegens „openlijke geweldple ging" tegen de politie tijdens de onge regeldheden van eergisteren overge bracht naar het parket in Assen. Zij zul len daar worden voorgeleid bij de officier van justitie mr. C. W. baron van Dedem. Het betreft hier de 16-jarige landarbeider A. L. en de 29-jarige boe renknecht J. H. D., die bekend staat als „De Tijger". Zij hebben beiden bekend dat ze met stukken hout naar de politie hebben gegooid en geslagen. Verdachte nummer drie ontkent nog. Deze 57-jarige betonvlechter B. B. is gisteren gearresteerd op zijn werk in Wapenveld. Volgens agent G. van der Veen is dit de man die hem met een dakpan een bloedende wond heeft toe gebracht. Weer ruslig Overigens schijnt nu eïndelyk de rust te zijn teruggekeerd in en om het veel besproken HoUandscheveld. By de ont ruiming van de derde hoeve, die van Daniël van der Sleen gistermiddag ver liep alles rustig. Vandaar dat men graag een grote hoe veelheid gevulde zandzakken achter de hand heeft. Bij noodverlichting zou zo nodig gedurende de nacht worden door- gewerkl. Met behulp van de zandzakken hoopt men eventueel het water buiten het stadje Borculo te kunnen houden. Grote hoeveelheden ijs in de Berkel en de Slinge op vele plaatsen is de ijslaag meer dan zestig centimeter dik houden de afvoer van het wa ter tegen. Vooral indien er regen zou gaan vallen wordt de situatie in de omgeving van Groenlo en Borculo naar het oordeel van het water schap zeer kritiek. Militairen van de 480-Geniegroep houden zich daarom gereed om het ijs met behulp van springstoffen te verwijderen. Schotsen Reeds gistermorgen heeft het water schap de strijd aangebonden tegen het kruiende ijs in de Slinge langs de rijks weg WinterswijkRuurlo. Die weg moest enige tijd voor het verkeer wor den gesloten, omdat ze bedekt was met schotsen die niet zelden vijftig centi meter dik waren. Met behulo van drag lines heeft men die schotsen"verwijderd. De weg is nu weer berijdbaar. Kritiek ftatitlt]* Kritieke punten zijn vooral het zg. ver deelwerk tussen Eibergen en Borculo waar een gedeelte van het water via de Bolksbeek wordt afgevoerd en een nauwe doorgang bij het stadje Borculo. In Borculo zelf staan drie draglines gereed. Het waterschap achtte gisteren ook de situatie rond Groenlo kritiek. Gister avond had men daar echter de indruk de situatie meester te zyn. V.V.D. wil de huidige coalitie handhaven (Van onze Haagse redactie). Er is naar het oordeel van de V.V.D. alle aanleiding om als na de Kamerver kiezingen van mei van dit jaar de vraag der kabinetsformatie aan de orde zal zyn, in de eerste plaats aan te sturen op voortzetting van de bestaande samen werking. Daardoor zal tevens .de beste waarborg worden verkregen, dat het gewijzigd be leid. waarvoor het kabinet-de Quay de grondslag heeft gelegd, verdere vruchten zal kunnen afwerpen. Dit staat in het ontwerp verkiezingsmanifest 1963, dat op de algemene vergadering van de V. V D. die op 29 en 30 maart te Scheve- ningen zal worden gehouden, wordt vastgesteld. De V.V.D. stelt zich niet op het stand punt, zo gaat het ontwerpmanifest ver der, dat zij aan een regeringscombinatie van andere samenstelling in geen geval haar medewerking zal kunnen verlenen. Tussen liberalen en socialisten bestaan ook punten van overeenstemming, met name bij vragen, waar de geestelijke vrijheid in het geding is. In verband met de grote betekenis, die de V.V.D. hecht aan het activeren van de zelfstandige maatschappelijke krachten, zou zij het deelnemen aan een regeringscombinatie met de P.v.d.A. echter moeten verwer pen, indien deze het gevaar zou ople veren, dat het regeerbeleid weer zou worden teruggebogen in de richting, die met het optreden van het kabinet-de Quay werd verlaten. Rijksbemiddelaars niet akkoord met langere vakantie Confectie-c.a.o. afgewezen Het college van rijksbemiddelaars heeft zijn goedkeuring onthouden aan de cao., waarover werkgevers en werknemers in de confectieinöustrie op 5 januari over eenstemming hadden bereikt. Aanleiding tot de afwyzing was de overeengeko men vakantienitbreiding met 1 dag in 1963 en twee dagen in 1964. Het college acht dit een dermate be langrijke bijkomende arbeidsvoorwaarde, dat hierover overleg gepleegd moet wor den tussen de Stichting van de Arbeid en de regering, aldus schrijft „De Volks krant" van gisteren. De algemene motivering van het college wijst er volgens „De Volkskrant" op, dat ook andere c.a.o.'s met voorstellen tot uitbreiding van vakanties in 1963 weinig of geen kans op goedkeuring hebben- De eerste c.a.o. met dergelijke voorstellen, die aan de orde zal komen, is die van de grafici. Op de lagere school wordt het ons al ingescherpt: appels kan men niet bij peren optellen. En later leert men, dat men moet oppassen niet alleen met het optellen, maar ook met het vergelijken van ongelijksoortige dingen. Als bijvoor beeld schade ontstaat aan laten we zeg gen een straaljager, heeft het geen zin te verklaren, dat men zelf voor het be drag van de schade een mensenleven lang moet werken, of dat men van dit bedrag een reis naar Amerika of Zuid- Afrika zou kunnen maken. Dergelijke vergelijkingen zyn vrijwel zinloos. Maar hoe verkeerd en onvruchtbaar zij ook mogen zyn, toch hebben ze iets aantrek kelijks. Immers, men past een persoon lijke norm toe op een wereld, waarin in andere grootheden wordt gedacht. En daarbij kan men een soort grimmig ge voel van voldoening niet onderdrukken: wordt daar even met geld gesmeten. En met veel ijver cultiveren we dan de aldus ontstane verbazing, ergernis of ontevredenheid. Vandaag willen wij ons willens en we tens schuldig maken aan een derge lijke onjuist en onvruchtbare vergelij king. Amerikaanse persbureaus hebben namelijk de wereld deelgenoot gemaakt van het heuglijke bericht, dat de film .Cleopatra" klaar is. Jawel, dat is de film met in de hoofdrol de welgeschapen Elizabeth Taylor. En in het bewuste pers bericht werd meege deeld, dat de oor spronkelijke begro ting van het spekta- t kei een bedrag van ruim achtentwintig miljoen gulden had vermeld, maar dat de kosten door allerlei tegenslagen wa ren uitgelopen tot honderdvierenveertig miljoen gulden. En over dat bedrag nu hebben wij een beetje zitten peinzen. Honderdvierenveertig miljoen gulden. Dat is dus gestopt in een film, waar van men b(j voorbaat al mag zeggen, dat het artistieke resultaat vermoede lijk niet zodanig zal zijn, dat deze draai- prent behoort te worden bijgezet in het pantheon der cinematografische mees terwerken. De film zal vermoedelijk duizenden en duizenden bezoekers trek ken, maar helaas niet omdat deze hun keren naar een kennismaking met een gaaf kunstwerk van onze tijd, maar veel meer omdat mevrouw Liz Taylor in draaiprent haar onmiskenbare ga ven wij doelen niet op die van hoofd en hart op een schier onverhulde manier ten toon spreidt. En voorts om dat tijdens de opnamen deze zelfde me vrouw kans heeft gezien in brede kring de aandacht te vestigen op de opvattin gen, die zij ten aanzien van het inter menselijk contact in de praktijk brengt, een praktijk die afwijkt van de alge meen aanvaarde. Honderdvierenveer tig miljoen gulden dus heeft deze film gekost. Bij het lezen van dit bedrag moesten we denken aan het moeizaam gepruts van allerlei mensen en instellin gen ten bate van misdeelde groepen, aan het gebedel, dat soms nodig is om een bepaald project tot stand te bren gen, aan de offerbereidheid van diege nen, die bereid zijn jarenlang te zwoe gen om een luttel bedrag bijeen te krij gen teneinde daarmee de lasten van de medemens te verlichten. Wat zou er al niet voor die honderdvierenveertig miljoen kunnen worden gedaan Er zou honger kunnen worden gestild, er zou misschien veel leed verzacht en wellicht mensenlevens gered kunnen worden. Maar instede daarvan wordt er een vreemdsoortig vermaak mee gefinan cierd. Goed, wij weten dat dergelijke over peinzingen onvruchtbaar en onjuist zijn. Op de lagere school leert men het immers al: appels en peren kan men niet bij elkaar optellen. En daarom moet men de schone (namaak) appel van Liz Taylor niet willen vergelijken met de kleine mosterdzaadjes, die aller lei zwoegers hier en daar op een steen achtige bodem trachten uit te zaaien. Maar bij het lezen van dit bericht waarbij met protserige trots het totaal bedrag wordt vermeld dat aan deze zaak is gespendeerd kan men een ge voel van wrevel (en van schaamte) niet onderdrukken. Omdat men moet erken nen: het is geen wereld om op te po chen, deze wereld waarin miljoenen worden besteed voor de quasi antieke expositie van een mevrouw, wier repu tatie in de afgelopen jaren zelfs min der dan twijfelachtig is geworden. PLOTSELING ANIMO FOOR BOUWGROND DUIVELAND industrialiseert „van binnen uit". Zo ongeveer wel kan men de animo omschrijven, die er sinds enige tijd is ontstaan voor het terrein, dat deze nieuwe gemeente op twee verschillende plaatsen in Nieuwerkerk en in Oosterland heeft bestemd voor de vestiging van bedrijven. Het opvallende daarbij is, dat voornamelijk bestaande industrieën en coöperaties op het gebied van de verwerking van landbouwprodukten nieuwe gebouwen wil len stichten of bestaande willen uitbreiden. De aanvragen en de ge gadigden zijn allemaal vrij plotseling komen opdoemen. Daarom zal aan de raad van Duiveland vanavond een voorstel worden aan geboden om met name het terrein in Oosterland zo snel mogelijk te ontsluiten. Vanavond zal de raad een beslissing moeten nemen over het verzoek van de Oosterlandse groothandel in land bouwprodukten M. Smits, die in Nieuwerkerk het gehele resterende industrieterrein langs de Deltastraat 6588 vierkante meter wil ko pen. Het is de bedoeling dat daar een ruime koelinrichting annex sor- teerloods wordt neergezet voor ver werking van verschillende landbouw produkten. Uien, aardappelen, wortelen en ook fruit zullen daarheen worden aangevoerd en er in het koelhuis wor den bewaard. Deze uitbreiding van het reeds bestaande bedrijf te Oos terland zal op moderne leest worden geschoeid. Speciaal de kleinverpak- king van uien zal hier ter hand wor den genomen. En tegelijk ziet de firma Smits al weer uit naar andere ruimte. „Als we dit hadden kunnen voorzien, dan was er destyds bij de herverka veling van het eiland wel een rege ling getroffen om meer ruimte voor industrievestiging aan te wyzen", al dus burgemeester A. A. van Eeten, die ons vertelde, dat het gemeentebe stuur bjjzonder is ingenomen met deze nieuwe impulsen voor het vrij grote grondgebied vet» Duiveland, d:< tot nu toe praktisch alleen op land en tuinbouw was aangewezen. KOELHUIZEN Maar er zijn nog meer aanvrage: voor het bouwen van koelhuizen bij iet gemeente1*ertuur van Duivelam, gedeponeerd. Het reeds met een agentschap in het dorp Sirjansland gevestigde in- en exportbedrijf Van Dijk en Zonen te Delft wil daar op particuliere grond een koelinrichting voor uien en aardappelen laten ver rijzen, waarin zestien cellen zullen worden ondei-gebracht met een sor- teei-gelegenheid. En dan is er zoals enige tijd geleden reeds gemeld het plan van de Coöperatieve Telers vereniging „Schouwen-Duiveland" G A. om een tweede koelhuis in Nieu werkerk te bouwen. Het bestaande koelhuis op het industrieterrein van Zierikzee lean de steeds groeiende aanvoer van de leden al geruime tijd niet meer verwerken. Bovendien was er bij het bestuur van de vereniging met name grote aandrang vanuit Duiveland gekomen om een nieuw gebouw wat meer „naar de telers te brengen". Daarom viel de keus van het bestuur op Nieuwerkerk. Men heeft evenwel nog niet de beschik king over de grond daar. De totale oppervlakte industrieter rein in dit dorp aan de rijksweg naar Zijpe 8728 vierkante nieter zal ia de raadsbesluiten van vanavon ipgedeeld zyn. De plaatselijke sproeï- (Zie slot pag. 2 kol. 5) MR. LUNS IN BRUSSEL Het in overleg met Nederland onderno- Belgische initiatief om te trachten de onderhandelingen met Engeland over het Britse lidmaatschap van de Euro pese Economische Gemeenschap weer op gang te brengen, zal niet in zijn huidige vorm worden voortgezet. Dit is de con clusie, die in Brussel in welingelichte kringen is getrokken uit het overleg, dat tussen de ministers Heath, Spaak Luns is gepleegd. Aanvankelijk waren de Belgische gë- dachten uitgegaan van een economische band tussen de Europese Gemeenschap en Engeland in de vorm van een douane unie als overgang naar een definitief lidmaatschap van de E.E.G. Dit uit gangspunt heeft echter plaats gemaakt voor een politieke benadering van de vraagstukken, omdat niet economische, maar politieke overwegingen Frankrijk hebben geleid tot het afbreken van de onderhandelingen met Engeland. Naar verluidt is er overeenstemming tussen de drie ministers, dat deze poli tieke benadering het best kan worden nagestreefd in de Westeuropese Unie, waarvan de zes E.E.G.-landen en Enge land deel uitmaken. Schelie-R ijn De ministers Spaak en Luns wisselden ook van gedachten over een aantal tus sen België en Nederland hangende kwesties. Daarbij zou ook de oplossing van het vraagstuk van de Schelde-Rijn- verbindmg ter sprake zijn gekomen. Kortgeleden heeft de gemengd Belgisch- Nederlandse commissie voor dit vraag stuk een interimrapport aan de weder zijdse regeringen uitgebracht, waarin op enkele onderdelen zoals het tracee van de nïeuwe verbinding tussen Ant werpen en de Rijn voorstellen wor den gedaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 1