PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT IN W.-EUR0PA 200 POLARIS RAKETTEN HET SCHEUR: nieuwe vaarroute naar de Schelde Vloot bemand door N.A.V.O. legioen van vrijwilligers Vandaag beslissende dag in Frankrijk Adenauer en Erhard begraven strijdbijl I Stra F OPBACH KENNEDY'S MULTILATERALE KERNMACHT: Livington Merchant brengt brengt voorstellen over Mijnwerkersstaking Ergens in West-Londen B.B.C. INTERVIEWDE DOOR DE FRANSEN GEZOCHTE BIDAULT DOODVONNISSEN IN PARIJS COMPLOT TEGEN HOESSEIN VAN JORDANIË iT>~v Zakengevoel Wacht voor de lippen Onvoldoende Baggermachines Drié vliegtuigen storten neer na botsing Gesprek van Luns, Spaak en Heath in Brussel 206e jaargang - no. 54 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie: F. Zlerikzee: red. tel. S t per week, ƒ8,00 perkw.; franco per post 8,25 p. kw. Losse nummers 15 ct. Bureaus: Vlhsingen: 5); Goes: Gr. Markt 2, tel. 6140 (b g.g. red. 7853, adv. 5213); Oostburg: tel. 2395; 25. adm. tel. 2094. Adv.pr. 30 ct. p. mm. Min. p. adv. ƒ4,50. Ingez. med 3 x tarief Kleine adv. (max. 8 regels) 30 ct. p. regel (min. 1,50). „Brieven bur. van dit blad 25 ct. meer. Giro 359300 P.Z.C., Middelburg. Dinsdag 5 maart 1963 Burgemeester, P.V.LL en i.v. Pagina 3 Gisteren zijn de devils van het Amerikaanse plan van de multi laterale kernmacht bekend geworden, zoals de afgezant van pre sident Kennedy, Livingston Merchant, deze tijdens zijn reis langs de N.A.V.O.-hoofdsteden aan de betrokken regeringen heeft over gebracht om hun instemming te verwerven. De multilaterale kernmacht zal met ongeveer 200 Polarisraketten worden bewapend. Ongeveer 25 oppervlakteschepen zullen met elk maximaal 8 raket ten worden uitgerust. De bemanning zal zijn identiteit als Amerikaan, Duitser, Italiaan enzovoort verliezen om lid te worden van een NAVO-legioen met aparte uniformen en vlag. Aangezien de strijdmacht op de allereerste plaats is bedoeld om tegemoet te komen aan Europa's behoeften, verwacht Amerika, dat de Europese leden van de NAVO meer dan de helft van de begin- en onderhoudskosten van de vloot betalen. Iedere deelnemer, onder wie Amerika, zal het recht hebben een verbod tot vuren uit te vaar- rigen. BUS IN NEW YORK TE WATER-8 VERMISTEN Een bus met verpleegsters is gisteren in de East River in New York terecht gekomen en in de die^e verdwenen. Men vreest dat acht inzittenden de dood hebben gevonden. Eén inzittende is le vend uit de rivier opgevist. Merchant begon zjjn reis met bezoeken aan Rome en Bonn. Zijn besluit om Ro me het eerst aan te doen verborg maar ternauwernood de bedoeling van de Amerikanen, dat het plan voor een kernmacht met Polarisraketten moest voorzien ,,in een oplossing van het Duitse probleem". Nassau De eerste formele stap naar de tot standkoming van een dergelijke kern macht werd in december van het vorig jaar genomen tijdens de ont moeting van president Kennedy met de Britse minister-president in Nas sau. De twee reger' ïgsleiders stem den in met de oprichting van twee nieuwe strategische strijdmachten. Op de eerste plaats de NAVO-kern- macht, die zal worden geformeerd uit strategische kernstrijdkrachten, waar van het commando door de Amerikanen en Britten zal worden overgedragen aan de opperbevelhebber van de NAVO in Europa. De Britten zullen dan niet lan ger het bevel voeren over hun bommen werpers, de Amerikanen niet langer over de Polarisonderzeeboten, die zij ter beschikking van de NAVO hebben steld. Vloot Op de tweede plaats de multilaterale kernmacht ter zee, die zal bestaan uit ongeveer 200 Polarisraketten, waarmee minimaal 25 oppervlakte schepen zullen worden uitgerust. Dit zullen waarschijnlijk omgebouwde vrachtschepen zijn, die elk maximaal acht Polarisraketten krijgen. De Po larisonderzeeboten zullen ieder 16 ra ketten vervoeren. De oppervlakte schepen vervoeren er echter minder om zo groot mogelijk gebied te kun nen bestrijken en de kwetsbaarheid te verminderen. De schepen zullen onder internationaal beheer komen, hetzij van de NAVO, het zij van een consortium van deelnemende NAVO-leden. Een internationale beman ning, die zal worden gerekruteerd uit de strijdkrachten van de deelnemende landen, zal de schepen bemannen en de projectielen bedienen. Vrijwilligers De bemanning en de leidinggeven de officieren zullen vrijwilligers zijn, hetzelfde uniform dragen en onder één internationale vlag die nen. Zij zullen worden betaald vol gens een aparte salarisschaal, waarschijnlijk de Amerikaanse, die op het ogenblik de hoogste in de NAVO is. Het geheel zal te al len tijde onder commando staan van de opperbevelhebber van de NAVO in Europa. President Kennedy heeft de voor zitter van de E.E.G., prof. dr. Walter Hallstein, maandag op het Witte Huis ontvangen. De bij gaande foto -werd tijdens deze ont moeting genomen. NEGENJARIG JONGETJE VERDRONKEN Te Simpelveld is gistermorgen na uren lang dreggen het lichaam gevonden van de negenjarige Pierre Brouwers, die zondagmiddag vermoedelijk bjj het spe len in de IJserbeek te Simpelveld was gevallen. Zondagavond werd het knaap je, dat men aanvankelijk bij familie waande, vermist. Politie, brandweer en burgers zijn toen gaan dreggen. Men is hiermee de hele nacht doorgegaan. IN ALLE SECTOREN SYMPATHIESTAKINGEN De eerste dag van de mijnwerker staking in de mijngebieden van Frankrijk is gisteren rustig verlo pen. Doel van de staking is een loonsverhoging van 11 procent en „Steun genoeg om de Gaulle ten val te brengen" In'een televisieuitzending van de B.B.C. heeft Georges Bi- dault, ex-premier van Frank rijk en leider van de anti- Gaullistische Nationale Ver- zetsraad, verklaard, dat hij genoeg steun kan krijgen om president de Gaulle ten val te brengen. Hot uitgezonden vraaggesprek met Bidault was enkele weken geleden „ergens in West-Londen" opgenomen. De B.B.C. wilde geen nadere bijzonderheden geven en het alleen weten, dat zij niet wist waar hij nu was. Op de vraag hoe hij zijn aan hangers in Frankrijk dacht te kunnen mobiliseren, antwoordde de ex-premier: met de middelen die ons door het dictatoriale be wind gelaten worden. Dat wil dus het vrije Frankrijk. Terrorist grootste deel van wat geweldda den worden genoemd in feite ver zinsels van de politie z\jn. Wat mij betreft verwacht ik dat het gezonde verstand het de Fran sen wel duidelijk zal maken dat zij bedrogen worden. De verslaggever herinnerde Bi dault eraan, dat het militaire tri bunaal van de Nationale Verzets- raad in oktober van het vorig jaar de Gaulle ter dood had veroordeeld omdat hij een verrader was. „Dat zegt de Franse regering", aldus Bidault, „en het is alleen maar nog een leugen". 20 jaar geleden Maar wil U dan helemaal geen terrorisme Bidault: men kan hier evenmin een antwoord op geven als 20 jaar geleden. Maar en dit geldt voor wat wanhopige mannen zouden kunnen doen in de verklaring over de rechten van de mens wordt gezegd, dat men bij een ti rannie in laatste instantie de plicht heeft om in opstand te ko men. Ik meen echter dat het hier om een zaak gaat waarover men pas na rflp beraad een beslissing kan nemen. Ik kan niet weten wat de Fransen denken. Twintig jaar geleden bestond eenzelfde si tuatie en toen zag het huidige staatshoofd niets verkeerds hier in. Keurt de Nationale Vcrzetsraad liet terrorisme goed? Bidault reageerde hierop met het volgende: drie jaar lang heeft het regime van Vichy n>ü be schouwd als een terrorist en ik moet zeggen dat dat veel zwaar der en moeilijker te dragen was dan mpn huidige positie. Beschul digingen van terrorisme, aldus Bi- dault, zjjn niet ernstig als het Kans Mjjnheer Bidault, denkt U werke lijk dat U een kans heeft om generaal de Gaulle ten val te brengen? Bidault, die tot nu toe In bet Frans had gesproken, antwoordde op deze laatste vraag in het En gels: „Ik geloof dat onze kans groter is dan die van Churchill in 1910". NA URENLANG OVERLEG op de verzoeningsgezindheid van Erhard had, zo zei hij, „met gro- mselijke wai'mte en hartelijkheid betere arbeidsvoorwaarden. De Franse regering.wil alleen tot 5,7 procent gaan. Inmiddels is de oproerpolitie in deze ge- bieden aangekomen om mogelijke ge weldpleging tegen te gaan. De komst, van deze politie heeft echter alleen de gemoederen van de stakenden verhit. I Ruim 15.000 mijnwerkers uit St Douai en 1000 uit Bruay en Artois hebben gezworen het werk neer tc leggen, ondanks liet decreet van de Franse regering waarin wordt bevo len door te werken. Bij het niet op volgen van het bevel kan ontslag of gevangenisstraf volgen. De mijnwerkers in het mijngebied van Marseille en in de omgeving van Gre noble zijn gisteren wel in de mijnen af gedaald doch hebben geweigerd werk te verrichten. Zondagavond werden zes gendarmen gewond toen de vrachtwagen waarin zij zich bevonden vanwege de gladheid slip te en over de kop sloeg. Dit ongeluk deed zich voor de op verkeersweg ter hoogte van Crehange. Ruim 500.000 arbeiders van de gas- en elektriciteitscentrale, spoorwegem ployés, onderwijzers, studenten en ar beiders in de metaalfabrieken zullen vandaag een korte staking houden b\j wijze van sympathie. EENS OVER „ENGELAND" - OPVOLGING NOG NIET GEREGELD Na urenlange besprekingen is gis termiddag het bestuur van de Christen-Democratische Bonds dagfractie erin geslaagd, het ge schil tussen bondskanselier Aden auer en minister van economische zaken Erhard althans voorlo pig uit de weg te ruimen. Naar de voorzitter van het fractiebe stuur, Von Brentano, na afloop van de vergadering meedeelde was het conflict met een spontane handdruk tussen Ade nauer en Erhard bijgelegd. Von Brenta no legde op een persconferentie de na druk beiden. te menselijke warmte en hartelijk) op de handdruk van Adenauer ge: geerd. Daar er zich al vaker dergelijke verzoeningscènes tussen Adenauer ec Erhard hebben voorgedaan zien politie ke waarnemers in Bonn deze ontwik keling als een moeizaam tot stand ge brachte overeenstemming, die slechts van tijdelijke aard zal zijn. Ook afge vaardigden van de C.D.U. menen dat de moeilijkheden, vooral met het oog op de opvolging van Adenauer, wel weer opnieuw naar boven zullen komen. MUNWÉMRSSTAKING .Luxemburg Het militaire gerechtshof in Parijs dat de aanslag behandelt die vo rig jaar augustus te Petit Clamart op de Gaulle is gepleegd, heeft de 36-jarige luitenant-kolonel Jean- Marie Bastien-Thiry, gisteren ter dood veroordeld wegens poging tot moord. Ook de gedeserteerde luitenant Alain Bougrenet de la Tocnaye en de voormalige valschermjager Jacques Pre- vost werden ter dood veroordeeld. Bour- grenet de la Tocnaye is 37 jaar en Pro- vost 32. Bij verstek werden ter dood ver oordeeld Watin, die door de politie wordt gezocht in verband met het nieuwe com plot om de Gaulle te vermoorden, Serge Bernier en de Hongaar Lajos Marton, die in het vreemdelingenlegioen heeft gestreden. Ex-legioensoldaat Gerard Buisines kreeg levenslang. Vijftien jaar kregen de 22- deserteur van de luchtmacht Pier- gade, wiens arrestatie leidde tot aanhouding van de andere beklaagden, en de 21-jarige student Pascal Bertin. Zeven jaar gevangenisstraf kreeg de 35- jarige ketelmaker Alphonse Constantin, 10 jaar de 21-jarige Laszlo Varga, die in 1956 tijdens de opstand in Hongarije naar het buitenland vluchtte en 3 jaar de 24-jarige student Etienne Ducasse. Jean-Pierre Naudin en Louis de Conde werden beide bij verstek tot levenslang veroordeeld. In de Libanese hoofdstad Beiroet is vernomen dat de Jordaanse autoriteiten een complot dat door „pro-Nasser elementen" was ge smeed, opgezet tegen het leven van de 27-jarige koning van Jordanië, Hoessein, in de kiem hebben ge smoord. Het was de bedoeling dat Hoessein zou worden neergeschoten zondagochtenr 24 februari, tijdens een openbare bidstonde in een moskee in de hoofdstad Amman. Hoesseins grootvader, koning Abdoellah, werd op overeenkomstige wijze ver moord in een moskee in Jeruzalem in 1951, door wat „een pro-Egyptische ben de" is genoemd. Het plan was dat opstandige elementen onder de militairen na de aanslag op Hoessein strategische punten in de hoofdstad zouden bezetten, met name Radio Amman, en een nieuw bewind zou den afkondigen, volgens het geijkt re cept voor het middenoosten. Maar de autoriteiten waren op de moei lijkheden verdacht na de opstand in Irak en zij kregen lucht van het com plot een etmaal voor het tot uitvoering had moeten komen. Alle verdachten werden in de nacht 23 op 24 februari geruisloos opgep: Brieven <NWVWWWWWWtfWWWWWVWWWWWWWM Merle bach" Nancy Saarbrücken J Sarre Sarreguerhirte l' Straatsburg Zoals bekend, kwam de nieuwe con troverse voort uit een briefwisseling tussen Adenauer en Erhard, die in het afgelopen weekeinde door een indiscretie in de openbaarheid kwam. Deze briefwisseling draaide voorna melijk om de bewering van Adenau er, dat Erhard niet de bevoegdheid had om de afgelopen week in Brus sel over nieuwe onderhandelingsmo gelijkheden in verband met de kwes tie van de Britse toetreding tot de E.E.G. te beraadslagen, daar dit een aangelegenheid van buitenlandse po litiek was. Op de bijeenkomst van het fractie bestuur der C.D.U. van gisteren is nog maals uitvoerig gesproken over het Duits-Franse verdrag cn over het mis lukken van de onderhandelingen in Brussel. Volgens Von Brentano waren Adenauer en Erhard het thans wat de eerste kwestie betrof op alle punten eens. „Het verdrag mag geen invloed hebben op welke andere overeenkomst ook die West-Duitsland heeft aange daan. Het moet de NAVO niet verzwak ken maar versterken", zo was volgens Von Brentano het standpunt. FRANKRIJK Mulhouse tKSiSSS Opvolging De crisis in de Christen-Democratische Unie over de opvolging van Adenauer zal, zo deelde Von Brentano voorts op zyn persconferentie mee, in geheime on derhandelingen door een speciale com missie van C.D.U.-leiders in overleg met de kanselier worden opgelost. „Om zaken te doen moet men op de bovenste trede van de ladder beginnen", zo is gisteren gezegd door een jonge collectante van het Rode Kruis. Haar stelling werd bewezen door bondskanse lier Konrad Adenauer in hoogst eigen persoon. Het meisje collecteerde geld voor de ingang van het gebouw waar Konrad Adenauer, de minister van economische zaken, Ludwig Erhard, en andere vooraanstaan de figuren van de Christen De mocratische Partij bijeen waren gekomen om de hooglopende ru zie tussen de bondskanselier en zijn plaatsvervanger te bespreken. Zij zorgde voor ae enige vrolijke noot rondom de bijeenkomst. Erhard kwam het eerste aan. Hij stopte een mark in de bus en kreeg een vlaggetje. Vier andere leden van het kabinet, die na hem meisje eveneens een mark. Daar- waren aangekomen, gaven het na kwam Adenauer. Hij verzocht de persfotografen geen opnamen van hem te maken. „Ik wil niet dat u mijn bijdrage fotografeert", zei hij, Adenauer gaf de collectante een biljet van 10 mark. Toen het meisje hem geen vlaggetje gaf, pakte hij er zelf een. „Ik geloof dat ik het nodig zal hebben om binnen te komeiv', verklaarde hij. Het meningsverschil tussen staats secretaris Calmeyer en het Eindho- vens Dagblad maakt een nare indruk, het verloop van het incident doet afvragen of deze Brabantse krant niet te haastig is geweest met de pu- blikatie van opmerkingen, die aan de staatssecretaris werden toegeschre ven. In eerste instantie schreef dit blad: „Waarom anders moet staatssecretaris Calmeyer thans ventileren, wat zowel op het departement gebeurt als door derden in de Haagse perswereld: dat hg onze publikaties een „roomse rotstreek" vindt?" Men weet: het ging hier over ontslagkwestie van vier officieren, wier zaak (behandeld voor het ambte narengerecht) sterk de aandacht van de kranten trok. De staatssecretaris echter ontkende onmiddellijk nadrukkelijk de uitdrukking „roomse rotstreek" te heb ben gebezigd en eiste rectificatie. Waar op het Eindhovens Dagblad meedeelde, dat zijn parlementair redacteur had ver nomen, dat de staatssecretaris de be wuste publikaties over de ambtenaren zaak als een „roomse rel" had bestem peld, een uitdrukking, die in het Haag se perscentrum zou zjjn aangescherpt tot „roomse rotstreek". Weer volgde een felle ontkenning van de staatssecreta ris, waarna zaterdag jl. het Eindhovens Dagblad voldeed aan het verzoek van de bewindsman en van diens ontken ning melding maakte. Alles bijeen is het dunkt ons een gang van zaken, waarmee geen van beide partijen is gediend. In de eerste plaats is de formulering van de Brabantse krant zodanig, dat het eigen lijk een beetje op roddel lijkt- In Feite immers werd niets anders gezegd dan: op het departement en in de Haagse perswereld verklaart men dat de staats secretaris die en die kwalificaties heeft gebruikt. Maar lieve help. wanneer men alle uitlatingen die in het Haagse pers centrum worden toegeschreven aan overheidsfiguren, moet afdrukken, dan ontstaat eerst recht een gezellig krantje. Dergelijke borreltafel praat wordt overal gepleegd waar men sen bijeenkomen en over derden praten. Dat is misschien niet erg fraai, maar wel menselijk. De zaak wordt echter bedenkelijk wanneer men deze pralerij gaat afdrukken en wanneer men er serieuze commentaren aan verbindt. Dat toch gaat véél en véél te ver. Wanneer men aan de borrel tafel heeft gehoord, dat de staatssecre taris woorden heeft gebruikt als „room se rel" of nog erger „roomse rotstreek", is er voor een journalist, die hierop commentaar wil leveren slechts één weg: hij probeert de man te vinden, die de staatssecretaris woorden van dergelijke streklting heeft horen maken. En ver der kan hjj zich nog met de staats secretaris zelf in verbinding stellen. Uit de publikaties echter van het Eindho vens Dagblad kan men niet afleiden, dat deze weg is bewandeld. Op grond daar van is de conclusie gewettigd: deze krant is over de schreef gegaan. Er is een tweede overweging, waar door deze zaak een vervelende in druk maakt. Het gevoel blijft immers, dat het ministerie van defensie af en toe de zorgvuldigheid uit het oog verliest. Goed, de staatssecretaris heeft noch de uitdrukking „roomse rel" noch de kwa lificatie „roomse rotstreek" gebruikt. Maar het spreekwoord zegt, dat er geen koe bont is of er is wel een vlekje aan. Het gepraat ten departemente en in perskringen wijst erop, dat over deze zaak opmerkingen zijn gemaakt, die men maar beter voor zich had kunnen houden. Ter verdediging kan men slechts aanvoeren, dat iedereen wel eens uitla tingen pleegt, die slechts voor een en keling zijn bedoeld: als bijvoorbeeld be kend zou worden wat meneer X. tegen zijn vrouw over zijn collega Y. zegt, of over zijn chef of diens echtgenote, dan zou meneer X. eenvoudig onmogelijk worden. Iedereen zit wel eens in zo'n situatie: in een onbedachtzaam ogen blik laat men zich gaan in het ver trouwen, dat er niet verder over wordt gepraat. En op het ministerie van de fensie zitten ook maar mensen... Toch moet men daar voorzichtiger zijn dan elders, gelet vooral op hetgeen zich de laatste tijd hier heeft afgespeeld. Een wacht voor de lippen is soms van meer belang dan een wacht voor de deur van het departement. Vermoedelijk heeft het aan de eerste ontbroken. VOORAL VOOR GROTE TANKERS EN ERTSSCHEPEN Begin verbetering van de vaarweg naar Antwerpen r\PVALLEND grote tankers kunnen over een week ge makkelijker de Westerschelde bereiken. Het Belgisch loods wezen heeft namelijk een nieu we vaarroute van de Noordzee door de monding van de Wes terschelde „uitgestip^ld". Dit betekent, dat er binnenkort drie vaarroutes naar de Wc-.ter- schelde zijn. Nu nog maken de schepen gebruik van twee vaar geulen: die door liet Oostgat langs de Walcherse kust en die door de Wielingen langs de Bel gische en Zeeuws-Vlaumse oever. Het mijlen brede water tussen deze twee aanlooproutes is op de zeekaarten weliswaar geen witte vlek, geen onbekend gebied, maar toch waagden de grote zeeschepen er zich niet. Nu echter is er ten noorden van de Wielingen een nieuwe vaar route aangegeven. Deze vaar geul loopt door het zogenaamde Scheur en is vooral uitgezet ten behoeve van de grote tankers en ertsschepen, die één van de ha vens aan de Westerschelde tot bestemming hebben. Want voor de zeer grote schepen is de vaar geul door de Wielingen en zeker die door het Oostgat in feite wat te ondiep. Ir. het Scheur staat meer water: deze vaar route is op het ondiepste punt een meter dieper dan de Wielin gen. In de afgelopen jaren is er van ver schillende kanten op gewezen, dat de aanloop routes naar de Wester schelde niet voldoende diep zijn voor grote tankers en ertsboten. Zo zei de Nederlandse minister van verkeer en waterstaat eind 1957 nog: „De toe gangsgeulen uit zee naar de Vlis- singse rede zijn voor geladen schepen van zeer grote tonnages onvoldoen de". De minister sprak toen over de zogenaamde supertankers, een onder werp, dat nu al actueel is geworden voor de Westerschelde, want inmid dels werd Antwerpen enkele malen bereikt door schepen van rond de 50.000 ton. Geladen steken deze schepen 38 A 40 voet diep. Tankers van 35.000 tot 40.000 ton liggen ongeveer 36 voet diep. En zoals bekend schepen Leo Dalvvaide van Antwerpen zei het vorige week nog zijn tankers en ertsboten van 40.000 ton regelmatige bezoekers van de Antwerpse haven geworden. Bij laag water staat er in de Wielingen echter maar 28 voet (8,50 meter) waterWeliswaar komt daar bij hoog water nog drie A vier meter bij, maar een ideaal vaarwater is de Wielingen ook dan niet voor deze tankers. Daarom is nu een route door het Scheur uitgezet, dat aanmerke lijk dieper is. Want terwijl de Wie lingen bij laag water over een lengte van bijna elf mijl maar 8,50 meter diep is, is het ondiepste punt in het Scheur al 9,50 meter. Bovendien is die ondiepte maar over een afstand van enkele honderden meters, een drempel dus. Over een grote afstand is de diepte van het Scheur 15 tot 10 meter. Inmiddels wordt er voort durend aan de drempel van 9,50 me ter in het Scheur gewerkt door reus achtige baggermacnines. Voor de tan kers is deze vaarroute aanmerkelijk veiliger, want 9,50 meter is reeds 31 voet en men haalt bij hoog water dan' ook diepte genoeg om een afgeladen 40.000 tonner naar Vlissingen te loodsen. De gehele zomer van 1962 hebben baggermolens reeds gewerkt aan de vaarroute door het Scheur. Met name het gedeelte tussen de zogenaamde Bol van Heijst en de Bol van Knokke het ondiepste gedeelte van 9,50 meter werd daarbij bewerkt. In middels is ook de betonning gelegd (Zie slot pag. 2 koL 5) Drie in formatie vliegende Franse bommenwerpers zijn gisteren ten zuiden van Bordeaux met elkaar in botsing gekomen en neergestort. Van de tien inzittenden kwamen vijf om het leven en raakten vijf gewond. Eén viel te pletter door een mankement aan zijn parachu te. De toestellen, lichte tweemotorige bom menwerpers uit de tweede wereldoorlog van het type B-26, raakten elkaar toen zij door een dichte wolk vlogen op een hoogte van 2000 meter. Zij kwamen wijd verspreid neer. Een toestel brak in de lucht doormidden. Het wrak van een ervan veroorzaakte een bosbrand op het Marsangebergte. De overlevenden redden zich met para chutes. maar raekten alle gewond bij het neerkomen. Zij werden mét een hef- schroefvliegtuig naar een ziekenhuis overgebracht. Naar van welingelichte zijde in Brussel wordt vernomen zal de minister van buitenlandse zaken, mr. Luns, vandaag in Brussel een onderhoud hebben mtT zijn Belgische collega. Spaak. Van Britse zijde in Brussel wordt ver nomen, dat dc leider van de Britse de legatie voor de onderhandel!) .gen over het Britse lidmaatschap van cc Euro pese Economische Gemeenst tp, minis ter Heath, morgen in 'elgische hoofdstad wordt verwacht. In nolitieke kringen in Den Haag veroam het A.N.P. dat minister Luns morgen net de mi nisters Spaak en Heath zal i neren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 1