(fe&s. Glascultuur te Kapelle flink uitgebreid 6.B. Vlissingen hield oefening Woningraad geeft strijd rond kosten ongerief zoutschade op Suggestienu bij gemeenten proberen Koop nu 'n Vespa scooter en win f 1000,- Zeeuwse ALMANAK B.N.M.O.-AFDELING BESPRAK FINANCIËLE MOEILIJKHEDEN VERRASSING VOOR VLISSINGSE INVALIDE: EEN KLEINE AUTO HERVORMDE „0NTM0ETINGSKERK" TE MIDDELBURG IN GEBRUIK Voor modern FOTOWERK op elk ?e!ved. Foto Verschoore a PROVINCIALS ZEEUWSE COURANT MAANDAG 4 MAART 1963 Na teleurstellend antwoord van G.S. De afdeling Zeeland van de Natio nale Woningraad het overkoe pelend orgaan van bijna alle wo ningbouwverenigingen heeft de strijd om de tegemoetkoming in de kosten ongerief zoutschade op gegeven. Aanleiding hiertoe was het voor de Zeeuwse afdeling de primerende antwoord van Gedepu teerde Staten op een in juli 1962 verzonden brief, waarin nadrukke lijk verzocht werd. om vergoeding van de kosten die gemaakt werden tijdens het (door het rijk betaal de) herstel van de zoutschade, zo als verhuiskosten, schade aan gor dijnen, vloerbedekking, verlichting etc., zijnde 150 per gezin. Het antwoord van G.S. was duidelijk: de minister heeft zijn afwijzend stand punt reeds kenbaar gemaakt, dus er valt niets meer aan te doen. YVel geven G.S. de suggestie bij de gemeenten aan te kloppen, zoals dat reeds op enkele plaatsen is gebeurd. Voor afdelingsvoor zitter A. C- v. d. Velde, die de brief voor- las, was een en ander aanleiding te ver zuchten: „De woningraad is aan het eind 'van zfijn litanie gekomen. We heb ben gedaan wat we konden, we zetten er nu een punt achter. Nu is nog slechts het woord aan de verschillende corpo raties om bij hun eigen gemeenten aan te kloppen. Wij kunnen niets meer doen!" Een en ander werd zaterdagmiddag duidelijk in de Goese „Korenbeurs", v/aar de afdeling haar ledenvergade ring hield. De vergadering was zelfs al enkele malen uitgesteld, omdat het langverwachte antwoord van G.S. nog niet binnen was. „Onze brief was van 7 juli. het antwoord dateert van 14 december. Er is kennelijk lang over gedokterd", verzuchtte de heer Van de Velde. Hij wees er voorts op dat de woningraad nu adviseert de namen van de woningcorporaties en de aantallen woningen waarvoor kosten ongerief zoutschade zijn ge maakt, snel op te geven, waarna een eensluidende brief naar alle betrok ken gemeentebesturen kan worden hij onomwonden. En daarmee was het belangrijkste agendapunt in dè ver gadering afgehandeld- Kritiek Stof tot praten gaf voorts* een van het hoofdbestuur ontvangen rapport over de Goese federatie van woningcorporaties, het Centraal Woningbeheer Goes. Geble ken was dat deze federatie nog niet best functioneert. Voorzitter Van de. Velde zei het te betreuren dat deze jonge fede ratie. ondanks het aanvankelijk enthou siasme, nog niet erg van de grond kon komen. In het rapport van het hoofdbestuur wordt enerzijds kritiek gericht aan het adres van de federatie: de verenigin„ zouden eigenmachtig blijven optreden en onvoldoende samenwerken. Anderzijds was er kritiek aan het adres van de nieuwe Goese directeur van gemeente werken, de heer J. P. F. Lindhout, die rond de bouw van 40, premiewoningen moeilijkheden bij het aantrekken van een aannemer zou hebben gehad. Voorts, zou de heer Lindhout de federatie gege vens hebben onthouden, plannen hebben zoek gemaakt en van zijn kant weinig van samenwerking hebben laten merken. De lieer Van de Velde wees erop, dat de misverstanden en moeilijkheden spoe dig uit de weg moeten worden geruimd, omdat Goes immers het plan heeft het totale woningbezit aan de corporaties over te dragen. „Het zou jammer zijn als dat niet doorging", zo stelde hij. De geanimeerde vergadering werkte zich. vervolgens vlot door de agenda heen. In zijn openingswoord had voorzitter Van de Velde nog gewezen op de mogelijk heid, dat het renteverlies door dé win-, ter-bouwstop wel eens door de huurder betaald zou moeten worden. Voorts sprak hij reeds van enkele activiteiten rond het aanstaande 50-jarige jubileum van de woningraad. Secretaris F. Schets bracht zijn jaar verslag 1962 uit en de heer P. de Put ter noemde de activiteiten van de leden raad in 1962. De periodiek aftredende De heer P. Meliefste, een der bestuurs leden, merkte nog op, dat hij als lid van de provinciale staten contact met een G.S.-lid had gezocht over deze kwestie. Deze had. hem meegedeeld, dat er wei nig bezwaar gemaakt zal worden tegen uitkering door de gemeenten in de kos ten ongerief zoutschade wanneer deze gemeenten financieel gezond zijn. Kan men de begroting nauwelijks of niet sluitend krijgen, dan zal van uitkering geen sprake kunnen zijn. Ook de heer Meliefste merkte op dat de zaak voor de woningraad af gelopen is. „We kunnen er het beste maar een punt achter zetten", zei Advertentie) IMPORTEURS: IMPORT "NEGA" N.V. G:AM. I N.V. NEDESPA Rotterdam TeL 176500 Roermond Tel. 5757 Soerweg 25 Kapellerpoort 6 Dealer: Auto- en motorenbedrijf KEES HUYBREGTS Blauwedijk 47, Middelburg, tel- 2155 Vespa-scooters voor de Bevelanden: M. J. JEREMIASSE Oostwal 21, Goes. Ook voor onderdelen. De 50-jarige vertegenwoordiger uit Middelburg is iemand die zich met tegenzin ouder ziet worden. Toen men hem feliciteerde met ijn tiende kroonjaar vatte hij dat jp als een ernstige belediging en geërgerd riep hij uit: Maar ik 'ben nog zo lenig als een Icat en bijzonder vief ais een jonge vent. En kijk eens naar m'n haardos! Welke vijftiger heeft er nog zo'n haardos? Neeik ben een uitzon dering, ik ben nog niet zo oud". En om zijn niet zo overtuigend klinkende woorden kracht bij te zetten streek hij met zijn vingers over zijn al reeds kalende schedel. Op de boot van Kats naar Zie- rikzee brachten kennissen in de roolcsalon het gesprek opzettelijk weer op zijn leeftijd. De man snoof verachtelijk. Toen de boot afgemeerd was en de vertegenwoordiger naar zijn auto liep wilde hij zijn jeugdige veerkracht nog eens goed demon streren. Hij nam een aanloopje om over het stuk reling te sprin gen... maar vergat daarbij helaas de zware ijzeren balk boven zijn hoofd v:aar men normaal lopend wel onderdoor kan. Hij sprong zo hard, dat de aanwezigen hem na de klap zwijgend ineen zagen zak ken. Zo bleef hij liggen. Nadat hij voas bijgebracht klaag de hij over geweldige pijnen in het hoofd. Maar de volgende dag was onze vertegenwoordiger weer de oude. Toen men hem vroeg hoe het ging antwoordde hij kwiek als altijd: jk heb een beetje pijn in m'n kop gehad, maar dank zij mijn geweldige haardos is alles nog goed afgelopen... voorzitter, A. C. v- d. Velde, werd bij acclamatie herkozen, evenals de be stuursleden W. de Ruijter en J. Meeu- sen. Als afgevaardigde voor de leden raad werd de heer G. Provoost herkozen, de heer K. J. Schipper die zich als zo danig terugtrok, werd opgevolgd door de heer J. Katsman uit Goes. Winkelruit tijdens vechtpartij ingedrukt Tijdens een vechtpartij, zaterdagavond omstreeks elf uur in het Bellamyparlc te Vlissingen hebben jongelui de win kelruit van Willy's schoenenhuis inge drukt. Welke jongelui het geweest zijn staat nog niet vast. De politie heeft hen nog niet kunnen achterhalen. Driejarig meisje te Wolphaartsdijk in wak verdronken het driejarige dochtertje van de familie Goedegebuure te Wolphaartsdijk in een vijver achter het gemeentehuis verdron ken. Het meisje is vermoedelijk bij het spelen in een wak terechtgekomen. Om streeks zes uur zag het zoontje van de opperwachtmeester der rijkspolitie J. Stroo een mutsje op het water drijven. Hij waarschuwde daarop zijn vader, die er na enige tijd in slaagde het stoffelijk overschot boven water te brengen. Ivri- na Goedegebuure was de jongste uit een gezin van rijf kinderen. Er heerste ver slagenheid in het dorp. Auto's botsten Op de Kreukelmarkt te Goes heeft zich vrijdagmiddag een aanrijding voorge daan tusen twee personenauto's. Ter wijl de heer B. de J. uit Kapelle met zijn personenauto van de parkeerplaats wilde rijden, passeerde een andere per- Te Middelburg GROOT GEZELSCHAP BIJ DE C.O.A.K. TE GAST De Zeeuwse afdeling van de Bond Nederlandse Militaire Oorlogsslachtof fers heeft zich zaterdag tijdens de jaar vergadering te Middelburg beraden over de financiële moeilijkheden, waarvan penningmeester J. Bostelaar in zijn ver slag gewag maakte. Nog tijdens deze druk bezochte bijeenkomst in de Gene- neraal-majoor Bergliuyskazerne kwam men tot een voorlopige oplossing van deze kwestie. De vergadering schaarde zich namelijk achter het voorstel, Na jaren thuiszitten 'gelanceerd werd door voorzitter P. Pa ree. Ter versterking van de kas zal de B.N.M.O.-afdeling Zeeland een kwar taalactie gaan voeren. Overste G. van der Slikke, luitenant kolonel der militaire administratie, die met kapitein Luyks een gedeelte van deze algemene vergadering bij woonde, kon omstreeks elf uur een uitgebreid gezelschap welkom heten. Daaronder bevond zich onder andere Zeelands commissaris der koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, ere voorzitter van de B.N.M.O.-afdeling en ir. W. J. D. Dalmijn, hoofdbe stuurslid van deze organisatie. De heer Dalmijn kon in zijn bespreking van diverse bondsbelangen prettige ge luiden betreffende de militaire pen sioenen laten horen. Ook stipte hij in zijn toespraak nog eens het goede ver loop van de appelacties aan. De B.N.M. O. zal volgens het hoofdbestuurslid in de toekomst voor moeilijkheden komen te staan. Het ledental neemt namelijk langzaam maar zeker af. „Om nu ook in de komende tijd met een verminderd aantal leden toch dezelfde prestaties te kunnen leveren, hebben wij uw aller medewerking hard nodig", aldus de heer Dalmijn. Secretaris M. de Dreu had te voren in zijn jaarverslag al moeten op merken, dat het ledental van de afde ling van 165 leden terugliep tot 156. In zijn jaarverslag prees de heer De Dreu het werk van MOVEO cn wees hij onder meer op de prettige contacten die er tussen de bond en de Nederlandse Bond van Oudstrijders en dragers van het Militaire Kruis bestaat. Nieuwe Zeeuwse stichting gaf belangrijke gift De 58-jarige invalide heer J. van Gemst te Vlissingen is zaterdagmor gen de gelukkige bezitter geworden van een autootje. Daarmee is de heer Van Gemst, die op 19-jarige leeftijd by een ongeval een heupfractuur kreeg en sindsdien invalide is, weer mobiel geworden. De laatste twee Kir kwam hij niet meer buitenshuis- schenking van dit autootje werd mede mogelijk door de nieuwe Zeeuw se Stichting technische hulpmiddelen voor gehandicapten, die de nog be nodigde gelden financierde, nadat particulieren en de gemeente Vlissin gen een deel hadden toegezegd. In deze sinds een half jaar werkzame stichting, die officieel pas twee maan den bestaat, werken samen de Stich ting Zeeland voor cultureel en maat schappelijk werk, de provinciale re- validatiestichting en de Nederlandse Vereniging Arbeid voor onvolwaardi- gen, A.V.O. „U kunt zich nu weer behoorlijk ver- J>laatsen, deelnemen aan het normale even en genieten van het mooie Zee land". zei de heer J. J. Wetselaar, ambtenaar iri de buitendienst van laatstgenoemde vereniging. Hij me moreerde, dat via wijkzuster Vernim- men twee jagr geleden het verzoek werd gedaan voor een vervoermiddel. De heer Wetselaar overhandigde de heer Van Gemst daarna de sleuteltjes •voor het autootje, dat 20 km per uur rijdt en waarvoor de heer Van Gemst dus geen rijbewijs nodig heeft. De heer Van Gemst heeft wat moei lijkheden in zijn leven ondervonden, onder meer, omdat zo'n veertig jaar geleden nog geen sprake was van so ciale voorzieningen voor gehandicap ten. De laatste vijf jaar is hij als thuiswerker verbonden aan de ge meentelijke sociale werkplaats in Vlissingen. „Wij, als mensen van 'de werkplaats, vragen alleen maar be grip van de validen", zo zei hij. EERSTE IN VLISSINGEN Het autootje van de heer Van Gemst is het eerste van dit voor invaliden ingerichte soort in Vlissingen. Er rij den er al drie in Goes en éen in Waar de en Koudekerke. De Zeeuwse Stich ting technische hulpmiddelen voor ge handicapten heeft momenteel nog voor totaal 35.000 aan vervoermid delen voor 35 personen in behande ling. De stichting zorgde verder al voor 33 vervoermiddelen en hulpmid delen. De stichting neemt momenteel expe rimenten met speciale apparatuur voor spastische kinderen, wat nieuw is voor ons land. „Eigenlijk was Zee land wat achter op dit gebied, maar nu zijn wij vóór op het hele land' aldus de heer Wetselaar. Er zijn nu meer mogelijkheden ge schapen door de nieuwe stichting. „Wij hopen een veel groter aantal wachtende gevallen via de stichting te kunnen oplossen". Bij de korte, blijde gebeurtenis, was ook aanwezig wijkzuster E. A. Hu- hregtse? de heer J. Stoelhorst, verte- enwoordiecr van een automobielbe drijf in Middelburg, mevrouw C. P. van Gemst-Barten en familieleden van de heer Van Gemst. De invalide heer J. van Gemst te Vlissingen werd zaterdag de ge lukkige bezitter van een kleine auto. Op deze foto de heer Van Gemst in zijn nieuwe aanwinst. Naast het autootje mevrouw Van Gemst-Barten. (Foto P.Z.C.) Aanbod Het bestuur van deze afdèling," dat op de vergadering acte de présence gaf, kon na de bekendmaking van de financiële moeilijkheden medede len, dat de helft van een in het na jaar je houden huisvlijtentoonstelling aan de Zeeuwse B.N.M<0.beschik baar zal wórden gesteld:-' De heer W.- Flipse, voorzitter van de reiscommissie bracht verslag uit van de activiteiten in het afgelopen jaar en bracht tevens de plannen voor het volgende reisje onder de aandacht van de leden. Het uitstapje van dit jaar is vastgesteld op 18 mei. De reis gaat dit keer naar Antwerpen en Brussel. Mevrouw W. M. Franke-Verhulst ver telde voorts een en ander over het we- duwewerk. Zij en de heer D. van de Velde werden bij de bestuursverkiezing herkozen. In de kascommissie namen zitting de dames M. ClaassenVer ijzer, H. J. Ravenstein-Dronkers en de heer A. van Beveren. In de reiscommis sie werden de heren W. Flipse, A. de Waal en J. Lauwerse gekozen. Bij de aanvang van deze vergadering had men met enige ogenblikken stilte het overlijden van de heer J. Marinus- sen herdacht. De centrale opleidings school voor administratief kader bood het g< luncn Velen toonden zaterdag belang stelling voor de ingebruikneming van de nieuwe hervormde „Ont- moetingskerk" op 't Zand te Mid delburg. (Foto P.Z.C.) BETERE IJSTOESTAND OP ZEEUWSE WATEREN De verbetering van de ijstoestand op de Zeeuwse wateren zét zich voort. Het aanwezige ijs wordt zachter en biedt minder weerstand. Op de vaarweg vanaf Moerdijk tot We- meldinge ria het Zijpe komt middel zwaar drijfijs voor- De vaart is er vrij goed mogelijk. In de haven van Bruinisse komt even wel zwaar drijfijs voor. Door het Ka naal van Zuid-Beveland zijn zaterdag ongeveer 70 schepen gepasseerd. Het kanaal is overdekt met drijfijs. Vaart voor schepen met een machinevermo gen van minder dan 100 pk. is hier zeer moeilijk. Op de Westerschelde komt vanaf Ter- neuzen tot de Belgische grens nog wat licht drijfijs voor. Voor de vaart is dit van geen betekenis. Slot van pag. 1) sprak mejuffrouw dr. M. J. v. d. Vooren, die erop wees, dat Middel burg de enige gemeente is met meer dan 700 inwoners in Zeeland, die nog geen wijkgebouw heeft. In een deel van het complex zal binnenkort een consultatiebureau vopr zuigelingen van de kruisverenigingen worden ingericht. Zij wees erop, dat de nieuwbouwplannen van de kruisver enigingen ook al van vele jaren terug dateren. „We geven de hoop dan nog maar niet op, omdat deze kerk bouw ook heel wat jaren heeft ge vergd". De heer Wisse, voorzitter van de kerk voogdij te Koudekerke, gaf een gedegen overzicht van de bouwactiviteiten op 't Zand, van het evangelisatiegebouw (het huidige verenigingslokaal) tot de nieu we kerk. De heer Wisse overhandigde voor het nieuwe kerkgebouw een kan selbijbel. Namens de hervormde gemeente Middel burg, de „oudere zuster", voerde het woord ds. A. P. Nauta. „Men zegt wel VERGADERING GROENTETELERS Mogelijkheid tot centraal sorteren van produkten De glascultuur in het rayon van de vei- llngsvere.niging „Kapellè-Biezelinge en Omgeving" heeft het afgelopen jaar een forse uitbreiding ondergaan. Verdeeld over 29 kassen en warenhuizen beslaat deze momenteel een totale oppervlakte van 22.000 vierkante meter. Momenteel zijn er nog twee kassen in aanbouw en nog zouden er meer gebouwd worden als er grond beschikbaar zou zijn. Tjjdens de vrijdagmiddag in de kantine van de veiling gehouden jaarvergadering de studieclub van gfastuinders als on< deel van de Zeeuwse Groentetelers- vereniging, zei voorzitter A. J. Berman uit Kapelle, dat er een gezonde groei 'alt te constateren en dat de resul- taten het afgelopen jaar over liet ge heel bevredigend zyn geweest. De erva ring zal de telers moeten leren, de op pervlakte zoveel mogclyk te benutten, aldus do heer Berman. Het afgelopen jaar is er op de Kapelse veiling een flinke stijging in aanvoer van glasaardbeien en -tomaten geweest. Naar verwachting zal in 1963 de aan voer nog groter worden door de uit breiding van de glascultuur. De aan moeten worden. Verder zullen de telers mee moeten werken het vormen van kwantums. Dit zal ^elijk kunnen zijn door niet elke d! maar twee- of driemaal in de week verkopen. De heer De Klerk kon nog mededelen, dat de Zeeuwse tomaten ge wild zijn bij de handel vanwege een fijne smaalt en de goede kleur. De vergade ring kon zich met het voorstel om en bloc te verkopen verenigen. Voorts sprak men over het sorterings- vraagstuk. Een suggestie werd gedaan, centraal op de veiling te laten sorteren. De voorzitter van de Zeeuwse Groente telersvereniging, de heer Jozlasse zette uiteen, dat het voor het produkt. ge wenst is, dat de tijd tussen plukken en •koop zo kort mogelijk zal zijn. Ook de veiling in Middelburg is men des- Voldoening over paraatheid Het Vlissingse overlieidadlenstpersoneel van de A-kring Zeeland A (Walcheren) van de Bescherming Bevolking heeft zaterdag een goed geslaagde paraat heidsoefening gehouden, die 's morgens om balf negen begon en om half drie in de middag was afgelopen. Totaal na men 170 man deel, met 22 wagens en een kantinewagen. Het was de eerste oefening op enigszins grote schaal, sinds in april 1981 een reorganisatie plaatsvond. Burgemeester mr. B. Kolff, voorzitter van de kringraad, uitte na afloop van de oefening in het Vlissingse „Schelde- kwartier" zijn voldoening over de pa raatheid. Het ligt in de bedoeling een dergelijke oefening voor heel Walcheren te houden. Aan deze oefening, eind 1963 of begin 1964, zullen 800 a 900 B.B.-ers deelnemen. De oefening van zaterdag was de eerste in Zeeland sinds de B.B. in 1953 werd opgericht. De totale paraatheid was afgekondigd om half elf in de morgen, het laatste onderdeel was om tien voor één gereed. De opkomst geschiedde in 4 fasen- Aan de oefening werkten mee de red dingsdienst, de B-B.-brandweer, de ge neeskundige, de verbindings- en t- kenningsdienst, alsmede de diens- so- tijds begonnen met centraal sorteren. Daar bleek het echter geen succes te zjjn. De wens werd ook uitgesproken om voor glasaardbeien ccn meer ge kleurd doosje te gebruiken. Dc heer De Klerk zegde toe, dit te overwegen. Men besloot voorts het plaatmateriaal voor de aardbeienteelt weer gezamenlijk aan te kopen. De studieclub zal dit jaar een excursie maken naar Zaltbommel en omgeving. Uit het jaarverslag van secretaris J. Hengsdijk uit Biezelinge, bleek dat het ledental van de studieclub met 29 steeg tot 44. De prijs van de glasaaardbeien was het afgelopen jaar goed. Deze bedroeg 1,30 per doosje. Gemiddeld werd 1,6 kilogram per raam geoogst, wat bij ve len Iets tegen viel. Het jaarverslag van penningmeester J. Beenakker vermeldt een batig slot van 56,66. (Advertentie) Met vee) genoegen zullen wij U adviseren. GOES - VLISSINGEN - KRUININGEN ciale verzorging. In de oefening een colonnerit Vlissingen - Middelburg- Vliasingen verwerkt. De heer J. P. v. d Leelie, hoofd B.B. A-kring Zeeland A, bracht dc medewerkers dank. Voor de oefening toonden onder meer belang stelling de heer A. D. o'C Fokker vanj Craijenstein van Rengerskerke, plaats vervangend provinciaal commandant, de heer Van Rietveld, rijksinspecteur voor paraatheid en oefeningen van het mi nisterie van binnenlandse zaken, als mede kringhoofden uit andere delen van Zeeland. Foto: in de commandopost te Vlissingen was het centrale zenuwstelsel" van de paraatheidsoefening van de B.B. Derde van links de heer J. P. n. d. Leelie, wing van een gedeelte hoofd BE. (Foto P.Z.C.) Imenten. A.D.V.E.N.D.O. kreeg f 2000 van Anjerfonds Het muziekgezelschap A.D.V.E.N.D.O. te Wolphaartsdijk heeft 2000 gekre gen van het Anjerfonds voor vernieu- dc instru- eens, dat het tussen de oudere en jon gere zuster niet altijd goed is gegaan", aldus deze predikant. Er zyn inderdaad wel eens problemen geweest, tussen de ene kerk, die zo „bejaard" is, en de an dere, die zo bruisend jong is, maar dit is nu toch wel verleden tijd". Er is voor de kerkbouwactie samenwerking in al lerlei vormen geweest: „de auto's kwa men de vest over om oud papier op te halen". Meu werkt voorts op steeds meer terreinen samen, aldus ds. Nauta. Nadat ds. Nauta twee kandelaars voor de Avondmaalstafel had aangeboden, overhandigde ds. J. Boonstra, gerefor meerd predikant te Middelburg, een fraaie vaas met bloemen voor dezelfde Avondmaalstafel. „Ik ben verheugd voor deze hervormde tafel een gerefor meerd vaasje te mogen aanbieden", al dus ds.'Boonstra. „Dc hoop, dat in deze „Ontmoetingskerk" de samenwerkings- gedachte vastere vormen zal aan nemen". Na zang door het koor onder leiding van de heer A. de Vries, sprak de heer J. Don ais voorzitter van het kerk- bouwfonds, die erop wees, dat meer dan de helft van de financiële middelen voor de kerkbouw door de gemeenteleden is bijeengebracht. Zo werd het doopvont door oud-inwoners van 't Zand bekos tigd en de Avondmaalstafel door ken nissen van 't Zandbewoners. De heer Don zei te hopen, dat nog activiteiten op velerlei terreinen kunnen worden ontplooid. De heer P. Bosdijk sprak als hoofd van de zondagsschool. Twee kinderen van de school boden een nationale vlag aan als symbool van hun blijdschap om het nieuwe kerkgebouw. Het resterende deel van de bijeengebrachte gelden zeg de de heer Bosdijk toe als bijdrage m de aankoop van enige bomen die roncl het kerkgebouw kunnen worden ge plaatst. 6 Namens acht verschillende instanties bood ds. H. A. van Herwaarden, predi kant van 't Zand en voorzitter van de kerkerand, een aantal cadeaus aan. „Wil zijn allemaal ontzettend blij met deze kerk", aldus deze predikant. Ds. Van Herwaarden noemde onder meer de „Club van 100", een groep van 20 ge meenteleden, die ieder 100, dus totaal 2000 voor het nieuwe kerkgebouw bij eenbrachten ten behoeve van eén preekstoelniozaïek. Ds. Van Herwaar den zag de samenbinding als voornaam ste aspect van dit door veler samen werking tot stand gekomen kerkge bouw. De heer Everaars sprak een slotwoord. Raad Terneuzen bespreekt plan nieuw stadhuis de informele bijeenkomst donderdag 7 maart a.s., ter bespre king van een voorlopige schets van liet nieuwe stadhuis, om te zetten in een openbare raadsvergadering. In die vergadering zal tevens aan dc orde komen het voorstel van b. en w. ter vaststelling van het uitbreidingsplan in onderdelen „Zuid U", tevens de partiële wijziging van het uitbreidingsplan in on derdelen „Zuid". In een uitvoerige toelichting op deze plannen tekenen b. en w. aan dat de onverwacht snelle industriële ontwik keling van Terneuzen en de toename van de- bevolking, de behoefte aan rouwterrein in grote mate doen toe nemen. Het uitbreidingsplan „Serlippenspoldcr" kan namelijk voorlopig slechts gedeelte lijk worden gerealiseerd in verband met de demping van de rijkswaterleiding en het opspuiten van gronden. Nodig wer den dus op korte termijn realiseerbare plannen om in de behoefte aan bouw gronden in de eerstkomende jaren te kunnen voldoen. Een van die plannen is „Zuid n", het welk omvat de nieuwe sportvelden. Dit sluit aan bij de bebouwing ten noord oosten van de invalsweg. Ontworpen is een drietal eenhedon, be staande uit rijen eengezinswoningen, waarbij aan de zuidwestzijde een strook vrijstaande woningen is geprojecteerd. De ranclbebouwing tegen de invalsweg en naar het zuidoosten is ontworpen in de vorm van twee haaks op elkaar staande blokken maisonnettes van twee dubbele lagen met daartussen een stroolc villa's. Als zuidwestelijke begrenzing is een strook vrijstaande of in blokken van twee aaneengebouwde eengezinswonin gen geprojecteerd. Het uitbrèidingspin „Zuid II" bevat bouwgeleeenheid voor ongeveer 186 een- gezinshuizen en 72 maisonnettes. In het plan zijn 58 garages gedacht, waarvan 34 onder de maisonnettes. VERWACHT. DROOG EN ZONNIG. Droog en zonnig weer met een zwakke wind tussen oost en zuidoost. Iets hogere micldngtetnperaturen clan gisteren. ZON EN MAAN 5 maart Zon op 7.20 onder 18.25 Maan op 13.13 onder 01.52

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 2