PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT NAUWE SAMENWERKING BELGIË-K0NG0 In Opheusden 6 gevallen van kinderverlamming Pleidooi voor snelle uitvoering oesterproef Nieuw verdrag voor technische bijstand Plan voor economisch en financieel herstel Ondernemingen opnieuw in bedrijf Griekse premier in ons land aangekomen STAATSSECRETARIS CALME1JER EIST HERROEPING PUBLIKATIE G.S. van Zeeland schrijven minister Korthals: De zondebok van Europa Indonesië zou zaakgelastigde hebben aangewezen 206e jaargang - no. 51 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie: F. van de Velde, P. B. den Boer en W. de Pagter. Hoofdredactie: W. Leertouwer en G. A. de Kok Abonnementsprijs 62 cent per week, ƒ8.00 perkw.franco per post 8,25 o. kw. Losse Wetstraat 58-60. tel. 2355 (b.g.g. red. 3508/3546, adv. 3647/3643); Middelburg: Markt 51. tel. 3841 (b.g.g. red. 2078/3169. adv. 2375); Goes: Gr. Markt 2, tel. 6140 (b.g.g. red. 7853, adv. 5213); Oöstburg: tel. Z911 Zienkzee red tel. 2425 adm. tel. 2094. Adv.pr. 30 ct. p. mm. Min. p. adv. ƒ4,50. Ingez. med. 3 x tarief Kleine adv. (max. 8 regels) 30 ct. p. regel (min. 1,50). „Brieven bur. van dit blad" 25 ct. 15 ct. O Bureaus: Vllssingen: Temeuzen: red. tel. 2116, adm. tel. rer. Giro 359300 P.Z.C., Middelburg. Vrijdag >1 maart 1963 „Nachtwacht" van vr ije boeren Pagina 3 België en zijn voormalige Afrikaanse kolonie Kongo hebben be sloten tot een nieuwe en nauwe samenwerking. Er zal tussen bei de landen een verdrag tot technische bijstand worden gesloten en een gezamenlijk plan worden opgesteld voor het economische en financiële herstel van Kongo. In een communiqué, dat gisteren na afloop van het officiële bezoek van de Kongolese premier, Adoela, aan België in Brussel werd uitge geven wordt gezegd, dat het overleg tussen de Kongolese regerings leider en de Belgische regering „hen in staat heeft gesteld het blij vend karakter van de gevoelens van vriendschap, die het Kongolese en Belgische volk verbinden, vast te stellen". Volgens het communiqué garandeert de Kongolese regering, dat de ondernemin gen en de goederen, die Belgische on derdanen in Kongo hebben achtergela ten, tot hun beschikking blijven. „Maat regelen zullen worden besproken om het opnieuw in bedrijf stellen daarvan te vergema tóelijken". Uittocht De samenwerking tussen België en Kon go werd al enkele dagen na de over dracht van de soevereiniteit in 1960 ver broken na de beruchte opstand van het Kongolese leger, die de uittocht van ve le duizenden Belgen uit Kongo tot ge volg had. Adoela is dan ook de eerste Kongolese minister-president, die een officieel bezoek aan België heeft ge bracht Het werd aangekondigd enkele dagen na het beëindigen van de Katan- gese afscheiding van Kongo. Onderwijs In het gezamenlijk communiqué over de besprekingen, die sinds maandag door Adoela in Brussel zijn gevoerd, wordt gezegd, dat het verdrag voor technische bijstand op 1 juli van dit jaar in werking moet treden en zal worden uitgewerkt door een in Leo- poldstad in te stellen gemengde com missie. Huishoudbeurs in de R.A.I. geopend De 18e internationale huishoudbeurs, die tot en met 10 maart In het R.A.I.-ge- bouw te Amsterdam wordt gehouden is gisterochtend door mevrouw H. J. Mans- holt-Postel, echtgenote van dr. S. L. Mansholt, vice-voorzitter van de Euro pese commissie der K.K.G., officieel ge opend. Mevrouw Mansholt deed dit, zo zei ze „als huisvrouw, als verbruikster. Deze huishoudbeurs is immers een groot scheepse confrontatie van producenten en consumenten. In deze confrontatie raken elkaar gemeenschappelijke be langen en belangstellingen'1. De openingsplechtigheid in de glazen zaal werd door vele genodigden, onder wie vertegenwoordigers van buitenland se ambassades en consulaten en Neder landse autoriteiten bijgewoond. Na de speech van mevrouw Mansholt droegen jongens en meisjes uit Nederland, Bel gië. Luxemburg, Frankrijk. Duitsland en Italië grote manden met bloemen de zaal binnen om daarmede namens de Fleuropbloemisten uit die landen een groet te brengen aan de hulsvrouwen van Nederland. De plechtigheid werd be sloten met het spelen van het Wilhel mus in de entreehal door de Amster damse politiekapel. Tijdens een rondgang over de tentoon stelling, welke op de officiële opening volgde, genoot mevrouw Mansholt (midden voorgrond) zichtbaar van de fraaie aanblik, die werd geboden door een kunstmatige vijver, waarin sierlijke flamingo's. Eén van de eerste taken zal zijn maat regelen te treffen voor het onderwijs in Kongo, die van kracht moeten worden voordat het nieuwe schooljaar 1963— 1964 begint. Er zal voorts een Belgisch-Kongolese commissie worden ingesteld, die vóór 1 juli voorstellen moet indienen voor de regeling van de hangende financiële problemen tussen beide landen, ont staan doordat Kongo niet aan zijn ver plichtingen, bij de overdracht van de soevereiniteit aanvaard, heeft kunnen voldoen. Zeer voldaan Voor zijn terugkeer naar Leopoldstad toonde premier Adoela zich zeer voldaan over de resultaten van zijn bezoek aan België- „Er zjjn nog moeilijkheden", zei hy gisteravond, „maar deze mogen geen hinderpaal vormen voor het verdere streven naar een vruchtbare samenwer king tossen Kongo en België". „Ongegronde bewering" in dagblad Staatssecretaris Calmeyer heeft gisteren telegrafisch geprotesteerd tegen een hoofdartikel in het „Eindhovens Dagblad" van 27 fe bruari, waarbij hem beledigende woorden tegen de rooms-katholie- ke volksgroep in de mond zijn ge legd. De heer Calmeyer acht zich hier door in zijn goede naam aangetast Hij eist publieke herroeping van de door hem als een aantijging be schouwde publikatie. Het hoofdartikel in het „Eindhovens Dagblad" gaf een breedvoerige beschou wing over de ontslagkwestie van vier hoofdofficieren, wier zaak op 4 februari voor het ambtenarengerecht in Den GEEN VACCINATIE OM PRINCIPIËLE REDENEN Artsen vrezen uitbreiding bij hogere temperaturen In het Gelderse dorp Opheusden (gem. Kesteren) waarvan de be volking, naar het op het ministerie van sociale zaken en volksgezond heid bekend is, voornamelijk om principiële redenen weinig voor vaccinatie of doorlichting voelt, is sedert december 1962 reeds bij zes kinderen kinderverlamming gecon stateerd. B(j de meeste kinderen gaat de ziekte met ernstige verlammingsverschynselen gepaard. Geen van de kinderen was te- f;en deze ziekte ingeënt. In Opheusden h slechts ongeveer 30% van de daar voor in aanmerking komende kinderen gevaccineerd. De medici in Kesteren vrezen een ern stige uitbreiding van de ziekte, zodra de vorstperiode eindigt en de tempera- 'r zal gaan stijgen. Het gemeente- :uur is door de ziekte ten zeerste verontrust en heeft besloten op dins dag 5 en woensdag 6 maart een inen ting te organiseren om de ziekte te be perken. De slachtoffertjes variëren in de leeftijd van drie tot acht jaar. Hoe wel van overheidswege daartoe steeds de gelegenheid is openge steld, wordt van de mogelijkheid tot inenting tegen welke besmettelijke ziekte dan ook weinig of geen ge bruik gemaakt. Japanner 21 jaar onschuldig in de gevangenis „Banzai" (Hoera) riep do 88-jarige Ja panse boer Sjimatsoe Josjida donderdag voor het hooggerechtshof vqn Nagoja in zuidwest-Japan toen de rechter de ver klaringen van twee mannen, waarop de boer in 1914 was veroordeeld, als vals brandmerkte. Josjida was in 1914 ter dood veroordeeld omdat hij, althans volgens de akte van beschuldiging, een koopman vermoord had. Deze straf werd later gewijzigd in levenslang. De boer bleef tot 1935 in de gevangenis. In dat jaar werd hy voor- waardel ijlt op vrye voeten gesteld. Jos jida hield koppig vast aan zijn onschuld en kreeg wegens zijn pogingen om zijn naam van blaam te zuiveren de bynaam „graaf van Monte Cristo". Na vyf verzoeken kreeg hy eindelijk her ziening van zyn proces. Hy kan nu scha devergoeding eisen voor de 21 jaar die hy in de gevangenis heeft doorgebracht. In stralende zij het nog winterse zonne- seliyn gistermorgen met 'een Comet- lijntoestel van Olympic Always de Griekse premier Constantinos Caraman- lis met zijn echtgenote op Schiphol aan gekomen. Samen met zijn minister van buiten landse zaken, de heer F. Averoff en een viertal Griekse hoofdambtenaren brengt hij een officieel bezoek aan ons land op uitnodiging van de Nederlandse rege ring. Het Griekse gezelschap zal tot za terdag in ons land blijven. De eerste, die de Griekse premier de hand schudde, was minister Luns, die met zjjn echtgenote naar het vliegveld was gekomen. Ook de Griekse ambassa deur, de heer P. A. Verykios, en de chef firotocol van het ministerie van buiten- andse zaken, mr. R. B. Baron van Lyn- den, waren ter begroeting aanwezig. Griekse volkslied, waarna de Griekse Gistermiddag is de heer Caramanlis met Êrof. dr. J. E. de Quay in conferentie ijeen geweest in het kabinet van de minister-president in Den Haag. Aan het overleg werd ook deelgenomen door de ministers Averoff en Luns. 's Avonds boden minister-president en mevrouw De Quay de Griekse gasten in hotel Wit- tebrug een diner aan. Kinderen in Grieks nationaal kostuum boden het echtpaar Caramanlis bloe men aan. BELEDIGENDE WOORDEN TEGEN R.K.-VOLKSGROEP Haag diende- Op 25 februari werden drie van deze ontslagen nietig verklaard. Het vierde ontslag bleef gehandhaafd. Aan deze kwestie werd door een aantal bladen, waaronder het „Eindhovens Dagblad", veel aandacht besteed. Onder de kop „31" schreef dit blad woensdag onder meer* „Het departement voelt zich in de kaart gekeken, dat is duidelijk. Dit verwekt natuurlijk boosheid bij de betrokken autoriteiten, maar die boosheid verraadt tevens een zwak- hied. Waarom anders moet staats secretaris Calmeyer thans ventileren, wat zowel op het departement ge beurt als door derden in de Haagse perswereld gebracht wordt: dat hij onze publikaties „een roomse rot streek" vindt" enz. wuvwvvvvvvvvvvvvwvwvvvvwwvvvvwuwie De vingerhoed is niet „dood" Verleden jaar zün in de Bondsre- uubliek 6 tot 7 miljoen vinger hoeden vervaardigd, waarvan meer dan de helft blijkens gege vens van het verbond der galan terie-industrie naar het buiten land werd verkocht. Met dit feit wordt de mening be streden dat afgaande op de stopzetting van de produktie bij de oudste Duitse vingerhoedenfa- briek de vingerhoed „gestorven" zou zyn. Dit artikel is nooit uit de mode geraakt en de „vlgtige huis vrouwen" hebben nog veel wensen op dit gebied. De industrie ver vaardigt vingerhoeden in 30 ver schillende soorten en in twaalf maten. McNamara en Von Hassel zijn het eens aanleiding van de besprekingen die de Westdultse minister van defensie, Kai- Uwe von Hassel in Washington gehou den heeft. Er werd in gezegd dat Von Hassel en zijn Amerikaanse ambtgenoot, Robert Mcnamara het er over eens waren dat een sterke Noordatlantische Verdrags- organisalie essentieel is voor de verde diging van Europa en de Verenigde Sta ten. Volgens de verklaring heeft Von Hassel gezegd dat West-Duitsland door zal gaan zijn voornaamste defensie-aanko- Sen in de Verenigde Staten te doen. ieze aankopen hebben tot nog toe een tegenwicht gevormd woor de Ameri kaanse militaire uitgaven voor de Euro pese defensie. Vijf gewonden bij treinbotsing in Den Haag Op het Haagse N.S.-station Hollands Spoor is gistermiddag omstreeks 4 uur een trein uit Rotterdam op een stil staand treinstel gebotst. Door de bot sing werden vyf mensen, licht gewond. De treinen ontspoorden niet. Wei ont stond enige materiële schade. De trein uit Rotterdam reed met geringe snel heid. TIEN MANNEN WILLEN IN 6 JAAR MET EEN VLOT DE WERELD ROND Tien mannen, onder wie enkele etnologen, hebben woensdag in San Diego, Calif ornië, zee gekozen met een houten vlot, de „Lehi 5", waarmee zij in zes jaar tijd3 om de wereld willen drijven. Het vlot zal eerst de Ameri- lcaanse westkust afzakken tot Zuid-Mexico. Daarna wil men het vaar- tuig naar de Golf van Mexico laten brengen, vanwaar het door de stroom in New York moet belanden. Na de overtocht over de Atlantische Oceaan naar Engeland moet het vlot, nog steeds zonder enig hulpmiddel voor de voortstuwing, koerszetten naar de Middellandse Zee, vervolgens naar de Rode Zee en de Indische Oceaan. De stromingen in de Stille Oceaan moeten het dan weer terug voeren naar California, waar het in 1969 terugverwacht wordt. Ongegrond. Staatssecretaris Calmeyer ontkent de tussen aanhalingstekens geplaatste woorden of woorden van dezelfde strek king in dit of enig ander verband te hebben gebezigd. Hij eist dat deze gens hem, ongegronde bewering on' wijld publiekelijk wordt teruggenomen op een even opvallende wijze als waarop zrj werd gedaan. De heer S. H. A. M. Zoetmulder, hoofd redacteur van het „Eindhovens Dag blad" verklaarde gisteravond tegenover het A.N.P.: „Ik kan alleen verklaren, dat mijn inlichtingen van dien aard zyn, dat ik er voorshands weinig voor voel om myn publikatie in te trekken. Ik zal de zaak verder onderzoeken". STAATSSECRETARIS CALMEIJER Agent schoot zes maal (mis) op vluchteling Een agent van politie heeft in de nacht van woensdag op donderdag zes schoten gelost op een 25-jarige veemarbeider, die ingebroken had in een souterrain aan de Nassaukade te Amsterdam. De man werd evenwel niet geraakt- en kon ont komen. Later werd hy in de Van Olden- barneveldstraat door rechercheurs aan gehouden. Gebleken is, dat de veemarbeider, sa men met een 23-jarige plaatarbeider, in gebroken heeft in een groothandel" in verlichtingsartikelen aan de Nassauka- de. Buren bemerkten dit en waarschuw den de politie. Toen deze arriveerde, zag een der agenten een man juist het sou terrain verlaten- Hij sommeerde hem te blijven staan en toen de vluchteling hieraan geen gevolg gaf, begon de agent te schieten. De plaatwerker werd in de groothandel aangetroffen, verborgen achter een stel lage. Beiden zijn ingesloten. Waalse en Vlaamse studenten betoogden in Leuven De Belgische rijkswacht heeft gister middag in Leuven waterkanonnen laten aanrukken om te voorkomen, dat onge veer 2000 Waalse studenten met een 1500 Vlaamse collega's slaags zouden raken. De Franstalige studenten van de Leu vense katholieke universiteit hadden een betoging op touw gezet tegen de maatregelen voor de splitsing van de hogeschool in Frans- en Nederlandstali ge faculteiten. Zij droegen ondermeer spandoeken mee waarop stond te lezen: „Geen universitaire apartheid". De Vlaamse studenten lieten zich echter niet onbetuigd en trachtten, door de stoet in looppas tegemoet te gaan, roet in het eten te gooien. Aanvankelijk kon de Leuvense politie de situatie nog aan doch toen een benzinepomp in het ge drang was gesneuveld en een Vlaamse student zo ernstig werd gewond, dat hij naar het ziekenhuis moest worden over gebracht, werd de hulp ingeroepen van een 100-tal rijkswachters. Verwondering over oud argument Ged. Staten van Zeeland hebben zich over de oesterproef in het Veerse Gat met een uitvoerig schrijven tot de minister van verkeer en waterstaat gewend. Nu minister Korthals op het punt staat over deze proef een beslissing te nemen, zet het pro vinciaal bestuur van Zeeland uitvoerig zijn standpunt hier over aan de minister uiteen. Op grond van de hierbij aangevoer de argumenten en de gedane toezeggingen meent het college van Ged. Staten met klem te mogen en moeten pleiten voor een snelle uitvoering van het proefbassin in het Veerse Gat. Ged. Staten herinneren er aan, dat by de uitvoering van het Deltaplan aan de minister en zijn ambtsvoor gangers uitdrukkeiyk steeds de ge dachte voor ogen heeft gestaan, dat de visserij niet zonder meer het slachtoffer zou mogen worden. De rykswaterstaat is dan ook met het voorstel gekomen een oesterproef in het Veerse Gat te nemen. Ged. Staten hebben dit van meet af aan van harte ondersteund. Het bassin van de proef is niet aangelegd tegelijkertijd met de bouw van de Veerse dam. De rijks waterstaat heeft steeds betoogd dat zulks voor de proef geen enkel bezwaar zou betekenen. G.S. zeg gen, hierop geheel te hebben ver trouwd, te meer daar de provin ciale waterstaat werd ingeschakeld bij het besteksklaar maken van de werken voor deze proef. De teke ningen van dit bestek zijn inmiddels gereedgekomen. Gezien alle gedane toezeggingen tot uiting komend 'in een post van ƒ2 miljoen op de begroting van verkeer en water staat voor 1962 kan het college van Ged. Staten niet aannemen dat dit vertrouwen zal worden be schaamd, zo wordt in liet schryven opgemerkt. V erwondering Alvorens het bestek is gereedge maakt. is door de technische dien sten van rijk en provincie, alsmede door prof. Korringa en zijn mede werkers van het Laboratorium voor Visserijonderzoek uitvoerig gedis cussieerd over de periodieke aanwe zigheid van brak water voor de inlaatwerken als gevolg van het spuien van zoet water door de Del- tadammen. De suggestie is gewekt dat er spra ke zou zyn van nieuwe uitiaatwer- ken. Ged. Staten menen te weten dat hiervan geen sprake is. Derhal ve heeft het dit college verwonderd, zo schrijft het verder aan de minis ter, dat dit oude argument weder om naar voren is gekomen. G.S. menen dat dit genoegzaam is weer legd. Door de grote bezinkingsbas- slns die binnendijks worden aange legd. kan immers de teelt onge stoord worden voortgezet, zelfs ge durende een lange periode waarin geen vers zeewater zou kunnen worden ingelaten. Bovendien is de proef In het Veerse Gat juist daar om van zo groot belang omdat zal worden nagegaan met welke mini male hoeveelheden vers zeewater kan worden volstaan. In het proefbassin kan volgens klas sieke methodes een produktie wor den bereikt van 3 miljoen oesters per jaar. De in het laboratorium van Wemeldinge genomen proeven impliceren de mogelijkheid om op een andere wijze "de oesterteelt te bedrijven, waardoor de produktie aanmerkelijk kan worden opge voerd. Exploitatie Zoals elke proef bijvoorbeeld In industriële bedrijven behoeft die in het Veerse Gat niet op zichzelf rendabel te zijn, menen G.S. De in vesteringen in waterbouwkundige werken worden door de rijkswater staat geraamd op 12% miljoen, de inrichtings- en exploitatiekosten voor vijf jaar op 2% miljoen. De opbrengst aan oesters in de eer ste rijf jaar wordt geschat op in totaal ruim ƒ3 miljoen, een bedrag dat de exploitatiekosten overtreft. Bij voortzetting van het project na (Zie slot pag. 2 kol. 5) Winston Churchill heeft tijdens een kritieke periode van de tweede we reldoorlog nu ruim twintig jaar ge leden in het Britse Lagerhuis op een onnavolgbare parlementaire wijze ge wezen op het verschil tussen Engelsen en Fransen. Dit zei de grote Winston: „De Almachtige heeft het in zijn onein dige wijsheid niet juist geacht de Fran sen te scheppen naar het beeld van de Engelsman". Erj hij wees er in dit ver band op, dat Frankrijk in de loop der eeuwen oneindig veel heeft meegemaakt, revoluties, regeringsvormen van aller lei aard, gewonnen en verloren oorlogen, waardoor er bij het Franse volk een on bewust gevoel is ontstaan van nationaal zelfbehoud tegen de gevaren van een volledige anarchie. Churchill meende zelfs, dat vele Fransen deze houding be langrijker achten dan bijvoorbeeld inter nationale overwegingen. Nationaal zelf behoud: de woorden van de Britse oor logsleider zijn vandaag de dag nog bij zonder actueel. Na alles wat er rond de EJ3.G. en de Britse toetreding is ge beurd, moet men zuchtend toegeven, dat de Fransman inderdaad een andere crea tie is dan de Brit, een andere ook dan naar we aannemen de huidige ge middelde Europeaan. Wij brengen deze zinsnede uit Chur- chills rede in herinnering, omdat de laatste weken wel heel sterk by de beoordeling van de Franse politiek het accent op de Gaulle valt. Zeker, hij is de man die in Parijs het beslissende woord spreekt en zijn ministers handelen in zijn opdracht. Maar bij dit alles kan niet over het hoofd worden gezien, dat in de eerste plaats het Franse volk de Gaulle als regeringsleider heeft geaccepteerd en in de tweede plaats, dat diens poli tiek met al haar zeer traditionele aspec ten duidelijk aanslaat bg het Franse volk. Met andere woorden; de agitatie tegen de president van de Franse repu bliek is wat eenzijdig en in zekere zin oneerlgk: het bewind van de Gaulle geeft op een zeer persoonlgke ma nier namelgk gestalte aan datgene wat vele Fransen geloven en denken. Churchill sprak dus twintig jaar gele den al over „het onbewuste gevoel van zelfbehoud tegen de gevaren van een anarchie". En zyn oordeel was geba seerd op een grondige kennis van Frank- ryks historie: hg wist hoe diep het res pect van het Franse volk is voor de au toriteit van de Franse staat. Vandaar, dat Churchill destijds niet zo heel veel van de Gaulle moest hebben, de generaal in ballingschap had te veel weg van een rebel. Dat was heel scherp gezien: „Vele Fransen, die generaal de Gaulle bewon deren, beschouwen hem niettemin als een man, die tegen de autoriteit van Frankrgks staat in opstand is", aldus Churchill. De wonderlijke gang der his torie heeft er echter toe geleid, dat de zelfde de Gaulle in onze dagen de perso nificatie is geworden van deze staat. En dat hij zich in deze rol tegen Engeland heeft gekeerd. Tegen Engeland en tegen Amerika. Churchills opvatting kan men in een geheel andere vorm en benadering terugvinden in het (al weer bijna tien jaar oude) magnifieke boekje van Bau- det „Mgn dorp in Frankrgk". Deze au teur heeft er op gewezen, dat in dit land het onderwijssysteem van overwegende uniformiteit is. Daardoor wordt het Franse volk van jongsaf een reeks fun damentele principes bijgebracht, die sa men „de traditie" vormen. En Baudet concludeert, dat de moderne ontwikke ling dezer wereld met haar nieuwe eisen voor maatschappelijke bindingen en ont bindingen, in vrgwel elk opzicht ingaat tegen alles wat in Frankrgk door tra ditie deugd is. Deze nieuwe wereld vraagt van dit land zelfs het volslagen tegendeel van zijn traditie, van zijn ka rakter. van zgn deugd. De groei naar grotere eenheden, het aangaan van nieu we bindingen, het evangelie vjfn de poli tieke en produktieve efficiency, dit alles ondergaat Frankrijk als een aantasting van zijn diepste grondslagen. En zegt Baudet dan: een dergelijke wereld „is voor Frankrijk een hel". Hij schreef dit ongeveer tien jaar geleden, dus lang voor de huidige moeilgkheden. Het komt niet in ons op om hier de politiek van president de Gaulle te verdedigen. Maar het is niet helemaal juist hem alleen als de grote zondebok uit te krijten. Er zijn namelgk rond de Seine duizenden bokken en bokjes, het gaat om Frankrijk als geheel. En ge heel afgezien van de vraag wie er aan het hoofd van deze natie staat: het is een land. waarmee Europa nog heel veel te stellen zal krijgen. Indonesië heeft een diplomaat aan gewezen, die zal optreden als de eerste zaakgelastigde in Neder land, aldus is uit officiële bron in Djakarta vernomen. De naam van de diplomaat weigerde de zegsman, te noemen evenals het tijd stip waarop de zaakgelastigde zijn taak in Den Haag zal opnemen. Wel werd gezdgd, dat het een oudere di plomaat betreft, die posten heeft be kleed in Moskou, bij de Verenigde Naties, en in Karachi. Hij heeft de rang van minister. DEEL VAN GEMEENTEHUIS VAN TUBBERGEN DOOR BRAND VERWOEST Bij een brand in het gemeentehuis van Tubbergen zijn gisteravond de kantoren van de afdelingen sociale zaken, ge- meentelyk elektriciteitsbedrijf en bouw en woningtoezicht uitgebrand. Veie ad ministratieve bescheiden gingen verlo ren. De brand brak om ongeveer kwart over zes uit. Na een uur was de uitslaande brand beperkt tot de achterzijde van het gebouw. Om acht uur was de brandweer van Tubbergen het vuur meester. De brandweer van Almelo zorgde ervoor, dat de brand niet kon overslaan naar nabijgelegen gebouwen. Enkele leden van de raad van Tubbergen, die over haast het gebouw moesten verlaten, raakten jassen en hoeden kwijt. De brand is ontstaan in de zolderruimte, waar het archief is ondergebracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 1