Veiling Kapelle had financieel gunstig jaar Beroep ambtenaar Goes voor ambtenarengerecht Wolphaartsdijk krijgt dit jaar zeilschool Weer vlammen boven Nauw van Bath: wrak van Fin Alca in brand lekker en gezond Geen leerkrachten: kleuterschool sluit NIEUW VEDERLICHT RAADSDEBAT OVER HERVORMDE GROEP IN SINT-MAARTENSDIJK Onderhandelingen vestiging Zuid-Sloe niet vastgelopen „UITGIFTEPRIJS GROND IS NIET TE HOOG" VRIJDAG 1 MAART1 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT r WELLICHT DOOR VONK VIT SNIJBRANDER Bergers zochten met springstof goed heenkomen OPNIEUW loeide gisteren in het Nauw van Batli een meters hoge vlammenzee en opnieuw zorgden macabere zwarte rook- en roetwolken boven de Wester- schelde voor een zonsverduiste ring. Ditmaal was het echter geen catastrofale brand, zoals maandag op en rond de Miraflo res woedde. Nu schoten de vlammen en braakten de rook wolken uit het wrak van het Finse schip Alca. Ruim twee weken geleden werd dit schip midscheeps geramd door de Zweedse tanlier Avafors, raakte in brand liep aan de grond en brak ten slotte door midden. Voor de Alca (5483 brt) heeft het noodlot dus opnieuw toegeslagen. Aanvankelijk ging 't gerucht, dat de brand op de Alca was veroorzaakt door „uitgestroomde olie" van de tanker Miraflores, die dus nu overal de schuld van kreeg. Gister avond meende echter ook de heer W. Mange van het bergingsbedrijf Van den Akker uit Vlissingen dat bezig is met het slopen van de Alca: „De ver onderstelling, dat de brand ontstaan is door olie van de Miraflores, lijkt my fantastisch". Later wist hü het zeker: „De brand is ontstaan doordat een stookolie tank van de Alca gesprongen is. Er kwam daardoor nogal wat olie vrij, die vlam vatte toen men op het schip bezig was met snijbranders", zo ver telde hy. Laconiek voegde hij er nog aan toe: „Overigens is het niets bij zonders. Vroeg of laat hadden we het schip toch Tn brand moeten ste ken ornaat dat de eenvoudigste ma nier is om van de houten betimme ringen af te raken". Aanvankelijk hebben de mannen het bergingsbedrijf Van don ^Vklcer nog geprobeerd het vuur te blussen, maar toen do vlammen eenmaal de sterk niet olie besmeurde machinekamer hadden bereikt, breidde de brand zich razendsnel uit. zich onder meer springstof, die ge bruikt zou worden nil het slopen van de AlcaWaarschijnlijk zal. men de brand nu gewoon laten uitwoeden. „Maar het kan wel veertien dagen duren voor die brand uit zich zelf dooft", meende byvoorbeeld Leen Dichte rookwolken joegen gisteren weer over het Nauw van Bathde al eerder gestrande en gebroken Alca was door vonken uit snijbranders in brand geraakt. „Vroeg of laat moest het toch gebeuren", zei berger Wout Mange laconiek en trok zijn bergings troepen voorlopig terug.... luchtfoto Peeters en Slagboom Opnieuw inbraken in Terneuzen Er is in Terneuzen opnieuw op twee plaatsen ingebroken. In de u.t.s. aan de Industrieweg wordt een bedrag circa f 200,vermist. In de daarnaast gelegen regionale werkplaats voor vol wassenen werd ook ingebroken, m niets wordt vermist. Vermoedeiyk is de dader daar in zijn werk gestoord. De directeur van de u.t.s., de heer A. J. M. Vermeulen ging woensdagavond te- fen twaalf uur na een vergadering el- ers, nog even naar de school om een tas op te halen. Hij constateerde, dat in een van de kantoren alles overhoop was gehaald. Onmiddellijk waarschuwde hy de gemeentepolitie, die in de omgeving van de school een onderzoek instelde. Daaruit bleek, dat ook was ingebroken in de regionale werkplaats. Vermoede lijk is de inbreker daar in zyn werk ge stoord, toen in de u.t.s. de lichten wer en ontstoken. In de werkplaats werd verder niets vermist. In politiekringen wordt vermoed, dat de dader dezelfde is diekortgeleden ook op andere plaatsen de Industrieweg heeft ingebroken. Voorts wordt het niet onmogelijk acht, dat de recente inbraken te Kloös- terzande en Hulst door een en dezelfde persoon zijn gepleegd. De districts-re- cherche van de rijkspolitie te Middel burg en de recherche van de gemeente politie te Terneuzen hebben donderdag lesloten nauw samen te werken om de fepleegde Inbraken tot een oplossing te >rengen. Een ieder, die meent inlichtin gen over deze zaken te kunnen ver schaffen, wordt verzocht deze ter ken nis te brengen aan de rijkspolitie ter plaatse of van de gemeentepolitie' te Terneuzen. Omzet 12 miljoen ditmaal niet bereikt Noodzakelijke uitbreiding wacht op vergunning Ofschoon de veilingsvereniging „Kapelle- Biezelinge en Omgeving" in het per 31 maart af te sluiten boekjaar niet de omzet van twaalf miljoen van vorig jaar zal bereiken, kan de vereniging toch op een goed financieel resultaat terugzien. Dit blijkt niet alleen uit het jaarverslag dat tijdens de donderdag middag gehouden vergadering werd uit gebracht door secretaris A. Nyssen, het komt ook tot uitdrukking in het aan genomen bestuursvoorstel om een half Erocent van de geveilde bedragen over et boekjaar 1962-1963 bij te schrijven op de ledenrekening. Per 21 februari bedroeg de totale om zet 10.662.298,Met dit bedrag heeft de vereniging voor de derde maal in haar zesenveertig jarig bestaan de tien miljoen overschreden. Aan kleinfruit werd voor 3.579.392,en aan hard- fruit ƒ6.177.134,geveild. Aan gfoen- ten werd 714.319,en diversen 191.453,omgezet. Verwacht wordt dat de omzet in de resterende maand nog tot elf miljoen zal stijgen. In het jaarverslag wordt melding maakt, dat de afzet een tamelijk vlot De veertig kindereu van de gemeentely- ke kleuterschool in Brouwershaven gaan vanaf maandag 3 maart met „ge dwongen vakantie". De school beschikt vanaf die datum niet meer over een be voegde leerkracht. De gemeente, het schóolbestur en de inspectrice voor het kleuteronderwys in Zeeland stellen mo mentcel pogingen in het werk om in de vacature te kunnen voorzien. De laatste hoofdleidster, mevrouw Flo- hil-De Jonge uit Scharendyke kan we gens prlvó-werkzaamhcden niet meer als leidster optreden. Haar voorgangster was mevrouw Vorstrate-Stoel uit Zon- nemalrc, die tot 1 januari werkzaam was. maar toen haar werkzaaheden moest staken, omdat zy niet gediplo meerd Is. Mevrouw Verstrate verving de huidige hoofdleidster mejuffrouw E- Quant te Zierikzee, die wegens ziekte haar werkzaamheden niet kon verrich ten. Advertentie J A Pr. PERFECT L J-%.Er\J AUTOMATISCH HANDIGE OPEN GREEP Polderman, de berger uit Hansweert. Deze mening werd echter bestreden door de heer Mange, die er van over tuigd is dat het vuur vandaag (vrij dag) reeds zal doven. „Weliswaar was het schip op weg naar zee en had dus volle olietanks, maar deze voorraad zal snel opgebrand zijn". Af en toe deed een korte explosie ter hoogte van de machinekamer het schip sidderen: „Een vat olie", zei de heer Polderman. En ongetwijfeld had hij gelflk, want na een explosie woedde de brand minuten lang weer heftiger. Voor een workeljjlc gevaarlijke ex plosie werd gisteren overigens niet gevreesd. Ook levert de brand wei nig hinder voor de scheepvaart op, integendeel misschien: 's nachts is het wrak nu duidelijk waar te ne men.... Niettemin hield rijkswater staat, de beheerder van de vaarroute door de Westerschelde, een oogje in het zeil: eon Inspectievaartuig was gistermiddag geruime tijd ter plaat- Door de inbouw van acht gascellen van elk 50 ton is de totale opslagcapaciteit gestegen tot 2% miljoen kilo, te weten 1010 ton gasbewaring, 1100 ton gewone koeling en 400 ton luchtgekoelde be waarplaats. Door de bijzondere weers omstandigheden en de weinig aanlokke lijke pryzen is met de verkoop van het opgeslagen fruit laat begonnen. Bedroeg vorig jaar op 31 januari de voorraad in alle bewaarruimten 31 ton, dit jaar was er het tienvoudige voorradig. Naast deze opgeslagen voorraden, bevonden zich nog heel wat appels In voorraad bq de kwekers. Volgens de secretaris zal het komende jaar de opslag van fruit vermoedelijk hoofdbrekens kosten in verband met het niet afkomen van de bouwvergunning voor een nieuwe loods. De kistenvoor- raad bedraagt momenteel ruim 434.000 stuks. Hal] weggezonken op een zandbank- naast het Nauw van Bath ligt al weer ruim twee weken de gebroken Alca. Gisteren werd het wrak nog verder ge teisterd: aan boord brak brand uit. (foto P.Z.C Oud-hoofdcommies wil wachtgeld voor zijn nevenfunctie Het ambtenarengerecht onder voorzit terschap van nir. \V. J. van Zwlelen heeft tydens een zitting in Middelburg het beroep behandeld van de heer D. A. Huysse tegen het gemeentebestuur van Goes, dat geweigerd had na het ontj| van dc heer H. als secretaris-penrfi meester van de stichting sportbelanj, te Goes wachtgeld voor deze functie toe te kennen. Zoals bekend kreeg dc heer H. in 1061 ontslag als hoofdcommies en als secre taris van de sportstichting, welke taak hy als nevenfunctie bekleedde. Hy kreeg wachtgeld voor de eerste functie, maar niet voor de tweede. Na Informa tie by b. en w. van Goes kreeg de heer H. te horen, dat deze nevenfunctie niet voor pensioen In aanmerking kwam. Mr. E. F. Roelofs, adjunct-secretaris van de Nederlandse bond van ge meente-ambtenaren, die als gemach tigde voor de heer H. optrad, zei het in dit verband niet prettig te vinden, dat b. en w. zich acnter de pensioen raad hebben verscholen. Hij wees er de voorzitter van het ambtenarenge recht op, dat in een schryven van b. en w. van Goes aan zyn cliënt echter van salaris gesproken werd voor de ze nevenfunctie. Zelf bepaald De gemachtigde voegde hieraan toe, dal. zowel van het salaris, dat de heer H. als hoofdcommies genoot, als van het extra-salaris, dat hy als secretaris van de stichting kreeg, een pensioenpremie geheven werd. Mr. Roelofs meende dan ook, dat de pensioenraad buiten deze kwestie staat, omdat b. en w. zelf be paald hadden, dat het hier om salaris ging. „De zaak valt onder de wachtgeld regeling". verklaarde mr. Roelofs. Dc gemachtigde van do gemeente Goes, mr. C. H. Dobbinga, was van mening, dat liet toenmalige college van b. en \v. niet to' de benoeming had mogen over gaan nu de secretaris-penningmeester geen lid van het bestuur was. De heer H. wees er daarbij op, dat er geen ac tief bestuur meer was, althans niet was herbenoemd, zodat; bet college als over koepelend orgaan de zaken voor sportstichting behartigde. De statuten werden niet meer gehan teerd, omdat zc afkomstig van voor de oorlog onbruikbaar waren en er ook geen bestuur meer was. De heer H. zei hierover verder, dat er met ontwerp-statuten gewerkt werd. Volgjens de wens van het colle ge van b. en w„ dat toendertyd zit ting had, besprak hij de sportzaken met dit college. Volgens de oude sta tuten moest dit echter eerst met de bestuursleden van de stichting schieden, die echter niet meer als zo danig .optraden. Gemeentekas De sportstichting betaalde ook H.'s voorganger, terwijl de heer H. zelf uit de gemeentekas betaald werd. Uit de toelichting van mr. Dobbinga bleek daarbij, dat de raad geen krediet had verleend voor de gelden, die aan H. in zijn functie als secretaris-penningmees ter uitbetaald werden. Alle ontvangsten en uitgaven van de sportstichting liepen via de gemeenteontvanger, omdat de tyd, dat de heer H. in functie was, on aangeroerd bleef. In zijn slotbetoog zei mr. Roelofs het te betreuren, dat zijn cliënt de dupe is ge worden van verkeerde beslissingen van het toenmalige college van b. en w. Het ambtenarengerecht zal binnen vier weken uitspraak doen. Maandelijkse vergadering van „Delta" op Vrederust Maandag 18 maart zal in het ontspan- ningsgebouw van „Vrederust" te Bergen op Zoom de maandelijkse vergadering worden gehouden van de groep „Vrede rust" van de postzegelvereniging „Del ta" uit Middelburg. Deze jonge gToep mag zich in een grote belangstelling verheugen er zijn zelfs verschillende leden uit het eiland Tholen toegetreden. Deze week is het 45e lid van deze groep ingeschreven. Op zaterdag 23 maart zal deze groep in het ontspanningsgebouw van „Vrede rust" een ruil- en verkoopdag organise ren. Er zullen enige bonderden goede boekjes van de vereniging ter beschik king zyn. EXAMENS Te Amsterdam slaagde voor het examen I.V.O. Algemeen Vrouweiyke Vorming L. mevrouw E. van Zwienen-van dc Broecke, lerares aan de industrie- en huishoudschool te Middelburg. k Verzoek om kerkruimte EEN VERHITTE, nauweiyks rijf minuten vergende discussie heeft donderdag morgen in dc raad van Sint-Maartensdijk de moeilijkheden tussen de hervormde gemeente en een sinds jaren afgezonderde groep van deze richting, die kerk diensten in het gebouw „Itehoboth" houdt, even in een schril daglicht geplaatst. En juist dit gebouwtje naast de nu bijna geheel gerestaureerde kerk was daar van de inzet. De hervormde gemeente wil dit afbreken en daarom heeft de. mid den-orthodox gerichte groep hervormden van Siiit-Mnartensdjjk bü het gemeen tebestuur een verzoek ingediend om een lokaal van de lagere technische school voor de zondagse erediensten te mogen gebruiken. Een verzoek evenwel, waar voor de toestemming van de minister Is vereist. L.J. Koopman: „Handgedraai En nu' an"° 1963'de erf' dertig jaar geleden" Het onderwerp kwam eigenlijk maar zijdelings aan de orde iii de raad, toen we.rd geïnformeerd naar een eventueel antwoord op deze brief. Maar deze vraag noopte de heer L. J. Koopman (rechtse groep) tot een fel le repliek, waarin liij woinig goede woorden over had voor «ie manier, die de kleine groep andersgezinde hervormden nu dertig jnar geleden aan het gebruik van gebouw „Relio- botli" heeft geholpen. „Dat is met handgedraai gebeurd" zo riep hy uit. De kerkeraad van de her vormde gemeente had volgens de heer Koopman besloten „Rehoboth" uitslui tend voor het houden van zondagsschool te bestemmen en niet voor andere doel einden. „De notulen geven dat stand punt precies weer. Maar de vertegen woordiger van dit groepje heeft de voorzitter van het kerkbestuur toen la ten tekenen voor gebruik van het ge bouwtje ten dienste van allo c' -islv-'j'-e l(jk verbieden". Burgemeester D. C. Bouwense greep in, toen de heer Koop man de zaak zo voorstelde. „Als ge meentebestuur zyn wy verplicht or' vrij grote groep inwoners, die op i-Hgiggff jgjfl eigen manier haar godsdienst wil belij- j'--enheid te stel- lieer Koopman den, daarvoor in de gelegenheid te stel- En al- probeerde de heer ook zyn standpunt nog te argumen teren met de opmerking, dat de groep nooit officieel is erkend hy geen van de raadsleden mee in „verbod" op deze evangelisatie-samen komsten of een poging om het verzoek te boycotten. Wat meer is: burgemees ter Bouwense hamerde het onderwerp zo snel mogeiyk af omdat zyns inziens de uitputtende behandeling van deze kerkelyke kwestie niet tot de competen tie van de raad behoort. Bovendien heeft de raad in de toewijzing van een lokaal in de technische sch< slissingsbevoegdheid. 1 geen be- Verlichting zich achter het ALLE TEXTIEL MET DIT GEEL-BLAUWE ETIKET IS KLEUR-ECHT voor de gemeente, dat de P.Z.E.M. voor Sint-Maartensdijk heeft opgesteld. Voor een bedrag van 64.500 zal de openbare verlichting in de Thoolse Smalstad aar de moderne eisen kunnen worden aan- het worden verlicht, niet plan is niet begrepen nieuw aan te leggen weg van de ge dempte haven naar het industrieterrein in de „Pluimpot". Ook de nieuwe wyken vallen er buiten. Hier zal het aantal masten alleen op be paalde punten worden uitgebreid. Bü de nieuwe straatverlichting zal uitsluitend ebruik worden gemaakt van T.L.- en I.P.L.-lampcn. Alle gloeilampen-masten zullen uit Sint-Maartensdük verdwijnen. De jaarlijkse exploitatielasten zullen °ten worden geraamd op een bedrag i 13.000. raadsleden w men met deze maatregelen. De heer A, J. op den Brouw (p.v.d.a.) informeerde nog naar de mogelijkheid ook de straten in het saneringsgebied goed te verlich ten. B. en w. konden toezeggen, dat ook hieraan aandacht zal worden geschon ken. Met inbegrip van de negen wonin gen, die Sint-Maartensdyk voor indus trievestiging zyn toegewezen, heeft de gemeente thans een bouwvolume van 23 woningen. Om te bereiken, dat in het bouwplan-west verschillende types wo ningen worden gebouwd stelden de raadsleden zich achter het voornemen van b. en w. om de bouwplannen op te dragen aan architect H. Weertman te Goes. De bedoeling is namelijk systeem bouw toe te passen. Via deze arbeidsbe sparende methode is een mogelijkheid aanwezig, dat het aantal woningen door de minister wordt verhoogd. Er zit een kansje in, dat het bouwvolume op deze manier nog met een kwart kan worden verhoogd. was het een vrij gunstig jaar met voor de '«meeste produkten een betere op brengst en hogere prijs. Van bramen was de produktie lager, maar dit werd goedgemaakt door betere pryzen. Secre taris Nyssen constateerde verder, dat, gezien de normale oogst, de prijzen van appelen en peren vooral voor december lonend waren. Momenteel zijn de prijzen van het harde fruit aan de lage kant. Door de aankoop van 60.000 kisten kwa men er tydens de pluk geen fustmoei- lykheöen voor. De oppervlakte glastuin bouw is groter geworden. Opgemerkt wordt, dat de kapitaal-intensieve aard beien- en groenteteelt een belangrijker rol zal gaan spelen voor de kleinfruit- telers. vooral nu door de uitbreidings plannen de grond rond Kapelle schaar ser gaat worden. Onderwijs Volgens secretaris Nijssen tracht vereniging het onderwys en voorlichting te stimuleren, hetgeen blijkt uit de financiële steun die aan diverse instellin gen wordt verleend, alsmede door het beschikbaar stellen van 10.000 voor praktykstudiebeurzeu. Momenteel telt de vereniging 1453 leden. Door de aankoop van enkele percelen is de grondoppervlakte van 2.65.08 ha gestegen tot 3.65.95 ha. Door het niet afkomen van bouwvergunningen kon de noodzakelijke uitbreiding der gebouwen geen doorgang vinden. Slechts éénderde der plannen is verwe- zenlgkt. In het oude pakstation zijn acht nieuwe gascellen ingebouwd. Met deze cellen is de totale verzekerde waar van gebouwen tot ƒ3.391.500 geste gen. Koelhuis Pakstation Eote drukte in het sorteer- en pak- a kon het afgelopen seizoen opge vangen worden door mechanische ver werking en het aantrekken van 39 losse werkkrachten. In totaal is er 3,9 mil joen kilogram fruit verwerkt en gezien de nog aanwezige voorraad zal er meer verwerkt worden dan de 4,4 miljoen kilogram van het vorige boekjaar. De topaanvoer in de veilingshal had op 28 september plaats met een aanvoer van 21.179 kisten hard fruit. De 844 ton aardbeien die er zyn geveild boekten een middenprijs van 1,35. De aanvoer van glasaardbeien nam sterk toe. Deze bedroeg het afgelopen jaar 54.000 doos jes tegen 13.000 doosjes in het vorig loekjaar. De middenprijs bedroeg 1,11 >er doosje. De aanvoer van kruisbessen ileef praktisch geiyk, nameiyk 97 ton met een gemiddelde prijs van ƒ70,62 per 100 kg. Van rode bessen was de middenprijs ƒ81,43, van zwarte hessen 1,84 en van frambozen 1,56. Renda bel was ook de bramenteelt op een ge middelde prijs van ƒ113,97. Voor zure morellen bedroeg de middenprijs 0,99 en voor pruimen was dat ƒ0,65. Van appels en peren zyn nog geen midden- prijzen bekend. Groenteteelt Het jaarverslag maakte ook melding van uitbreiding van de groenteteelt. Door de bouw van nieuwe warenhuizen is vooral de aardbeienteelt onder glas gestegen. Behoefte is er in de glasbe- drijven aan vreemd kapitaal. Het Waar- borginstituut voor de Tuinbouw kan hierin soms voorzien. De contractteelt gaf het afgelopen jaar (Van onze Haagse redactie) De minister van financiën, profes sor Zijlstra, heeft ontkennend ge antwoord op de schriftelijk gestel de vraag van het Zeeuwse Tweede- Kamerlid, de heer C. F. van der Peijl (cdi.), of de onderhandelin gen over de vestiging van een be langrijke Engelse textielverwer- kende industrie in het Zuid-Sloe zijn vastgelopen ofwel zullen af springen. De heer Van der Peijl had deze vraag gesteld naar aan leiding van persberichten waarin werd medegedeeld, dat de door of vanwege de Staat der Nederlanden bedongen uitgifteprijs voor de grond te hoog zou zijn. De minister voegt aan deze ontkenning de mededeling toe, dat met enige gega digden onderhandelingen gaande zijn over uitgifte van terreinen in het Zuid- Sloe. Hangende deze onderhandelingen meent de minister zich van het verstrek- In verband hiermee is het volgens de minister niet mogelijk, de twee andere vragen van de heer Van der Peijl te be antwoorden- Het kamerlid had namelijk gevraagd of indien de onderhandelingen zyn vastgelopen of zullen vastlopen, de regering bereid is alsnog pogingen aan te wenden om deze voor de algehele ont wikkeling van Zeeland en voor het Sloe- gebied in het bijzonder zo belangryke vestiging te behouden. Verder had de heer Van der Peyi ge vraagd of naar het oordeel van de mi nister de onderhandelingen op een soe pele wijze zijn gevoerd en of de grond prijs niet van een zodanige hoogte is, dat het gevaar dreigt, dat ook de con tacten met andere gegadigden voor dit zo uitnemende Industriegebied zullen worden verbroken. Verkeerscompetitie voor M.A.C. „De Bevelanden" Ongeveer 15 leden van de M.A.C. „De Bevelanden" te Goes hebben zich woens dagavond in café „De Landbouw" onder worpen aan een „verkeerscompetitie", waarin zij schriftelijke verkeersvragen te beantwoorden kregen om op deze wijze hun verkeerskennls te testen. De leiding van deze avond was in handen van brigadier J. Borrie. Aan deze com petitie nemen ook de M.A.C. „Schelde- gouwen", de M.A.C. „De Zeeuwen", belde te Middelburg en de M.A.C. „Sparta" te Zierikzee deel. Medaille in goud In het onderschrift by de foto van de koninkiyke onderscheiding te Nïeuw- dorp is abusievelijk vermeld, dat mej. J. Dikkenberg werd begiftigd met de ere medaille in zilver verbonden aan de Or de van Oranje-Nassau. Zoals men uit het verslag begrepen zal hebben, viel haar een gouden eremedaille ten deel. KERKNIEUWS GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen te Hoogezand-Sappemeer (vac. S. G. Bloem) J. Nierop te Hauler- wyk; Den Burg (Texel) J. Goldschme- ding, kand. te Loenen a. d. Vecht. CHRIST. GEREF. KERK Beroepen te Arnhem M. Vlietstra te Umuiden. EVANG. LUTHERSE KERK Beroepen te Amsterdam-Noord dr. C. H. Lindyer te Rotterdam. de augurkentelers geen bevredigende resultaten. Door de lage opbrengsten enerzyds en hogere vrije prijzen ander zijds, lag de contractprijs ongunstig. De contractteelt van knolselderij gaf door- eengenomen goede opbrengsten en be tere uitkomsten. De oogst van dubbele prinsessebonen was matig tot redeiyk met matige prijzen. De aanvoer hiervan bedroeg 722 ton; de middenprijs 63,39 per 100 kilo. De heer Nyssen komt ten slotte tot de conclusie, dat de vereni ging terug kan zien op een financieel goed resultaat. WETHOUDER KNU1T IN NIEUWJAARSREDE Oude landhouwharen wordt uitgebreid Wethouder J. Verhage van Wolphaarts- dyk heeft donderdagmiddag de nieuw jaarsrede van waarnemend burgemees ter J. Knuit, die wegens ziekte was ver hinderd, uitgesproken. Waarnemend burgemeester 1. Knuit heeft in zyn nieuwjaarsrede ruime aan dacht geschonken aan de recreatie in Wolphaartsdyk. De heer Knuit verklaarde, dat de stich ting van een zeilschool in een vergevor derd stadium verkeert. „Er mag op wor den gerekend, dat deze school in 't aan staande seizoen van start gaat", zei hij. Een ander belangryk punt, dnt de heer Knuit ter sprake bracht, waren de uit breidingsplannen voor de oude land- bouwhaven. Als deze uitbreiding is voltooid kun nen ongeveer 70 boten een ligplaats in de haven vinden. De heer Knuit merkte verder op, dat deze haven zeer druk bezocht werd. De haven werd regelmatig verbeterd. Er is ook druk gebruik gemaakt van de kampeerterreinen in Wolphaartsdijk. aldus de waarnemend-burgemeester. Het aantal overnachtingen bedroeg 3356. De beide hotels boekten 136 overnachtingen en de pensions 171. Op de tjalk van de R.Y.B.C. brachten ongeveer 500 mensen de nacht door, zodat het totale aantal overnachtingen op 4J63 kwam. De heer Knuit stelde, dat een groot aantal be zoekers gebruik heeft gemaakt van de recreatieve mogelijkheden van Wol- Shaartsdijk. In zijn rede bracht hij ook e voltooiing van de Belgische jachtha ven in herinnering. De heer Knuit wees voorts op de teruggang van het inwonertal in 1962 met 36 tot 2275. In 1961 nam het zie lental met 44 af. De waarnemend- burgemeester verklaarde, dat er nog geen stabilisatiegrens is bereikt. De afname van het aantal arbeidskrach ten vond de heer Knuit verklaarbaar door de nog steeds toenemende me chanisatie op landbouwgebied en de algemene rationalisatie van de land- bouwbedryven, die nog steeds verder gaat. Rouwinifiatieuen Wethouder Knuit gaf de raad in >raak ook een overzi itiatieven in Wolphaarts dijk. Zo noemde hy onder meer de ver bouwing voor recreatiehuisjes op de Dooldijk, de in aanbouw zijnde kleuter school. het Hoge Huis, dat nog op af werking van enkele onderdelen van de plannen wacht en de plannen, die be staan voor de herbouw van de afgebran de woning van de heer J. Ossewaarde. Verder verklaarde de raadsvoorzitter, dat er een goede kans is, dat een bouw onderneming enkele woningen in Wol phaartsdijk zal bouwen. Daarnaast zijn er ook plannen voor dc bouw van wo ningen in verband niet industrievesti ging, zo bleek uit de woorden van de heer Knuit. Voorts is er nog optie op bouwterrein. „Er zijn nog ruim 20 aan vragen voor het huren van een wo ning, zodat op dit punt nog heel wat bouwvolume zou kunnen worden benut", aldus de heer Knuit. In dc recreatiesector noemde de waarne mend-burgemeester nog de aankoop van de loods op het haventerrein, die nu wordt verbouwd tot clubhuis. De heer Knuit deelde mee, dat thans voortgang kan worden gemaakt met de aanleg van de straat op het industrie terrein, de aanleg van het trottoir in de Molenweg, het herstel van de toren van de Nederlandse hervormde kerk met een bijdrage uit de gemeentekas, het afwer ken van het bijgetrokken gedeelte van de begraafplaats op het dorp en het plan voor een nieuwe verlichting in de ge meente. Wethouder Knuit was van mening, dat by hetgeen in 1962 tot stand is geko men het werk van burgemeester B. H. G. Ter Haar Romenv genoemd moet worden. „Onder zijn, bestuur is in dit jaar veel werk verricht in het belang van Wolphaartsdijk", zei hij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 11