spaar bijde, postspaarbank VOORJ AARS- EN ZOMERMODE SPORTIEF EN GEKLEED Sport en wedstrijden DINSDAG 26 FEBRUARI 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT T De mode die de grote Franse ontwerpers dit jaar voor het voorjaar en de zomer lanceren, brengt weinig nieuws. De stolp plooien in rokken blijven populair, hier en daar ligt de taille nog vrij hoog. Over het algemeen zijn de creaties evenwel (geluk kig) zeer simpel en „normaal". In de hoe- denmode is wel een omwenteling: in plaats van de kleine kwieke hoedjes zien we veel al grote, zwierige en dikwijls elegante creaties. Een witlinnen tailleur, waarvan de rok een dubbele split aan de voorzijde heeft. De blouse is van groene zijde. Op de taille wordt een rood lederen ceintuur gedragen. Een witte strohoed completeert het geheel. „Ro me", een ontwerp van het huis Dior. Een bijzonder simpele avondjapon van Ve- net, chicque van lijn. De rok is van strogele satijn, terwijl het lijfje kunstig is gebor duurd met amberkleurige en turquoise draad. Een namiddag japon van Jean Desses met de nuchtere naam „317". De jurk is vervaardigd van rose crêpe en geplisseerd tot boven de heup. Opvallend is de gekruiste drapering van het lijfje, die de functie1, krijgt van een losse ceintuur. Een sportief pakje van Mare Bohan voor huize Dior, vervaardigd uit groene en witte wol. De blouse is van donkergroene sjan- toeng. De knopen van de blouse lopen door op de rok. Smaakvol en praktisch, maar niet nieuw. Rome inspireerde blijkbaar ook de ontwerp ster Jacqueline Godard, die aan deze wollen reismantel de naam „Paris-Rome" gaf. De kleuren zijn blauw-wit. Zwart, bruin en wit zijn de kleuren die Yves- St. Laurent koos voor dit namiddagensemble: een jurk met mouwen en een mouwloos jakje. De tailleband is van zwarte zijde. Een combinatie van sportief-gekleed. Amateurs speelden tegen D.W.S. (3-3) In een uitverkocht Jan van Galenpark te Amsterdam heeft het voorlopige Neder landse amateurelftal zondag met 33 gelijk gespeeld tegen de eerste divisie club D.W-S. Bij de rust leidden de Am sterdammers met 32. De 5000 toeschouwers hebben een bijzon der aantrekkelijke wedstrijd gezien op een redelijk goed bespeelbaar terrein. Vooral de D.W.S.-er Hofstee, linkshalf van het amateurteam, leverde een op vallende prestatie. Toen hij zag dat stopper Molenaar (K.F.C.) vaak te veel moeite had met Arie den Oude, de aan valsleider van D.W.S.verlichtte hij de taak van de K.F.C.-er, waardoor Den Oude weinig kansen kreeg. Na tien minuten opende linsbinnen Hartgens (N.A.C.) de score, doch daar na was het D.W.S. dat de strijd veelal beheerste. Door linksbinnen Verschoof, middenvoor Arie den Oude, die Molen aar in een snelle rush passeerde, en nog maals Verschoof werd het 31 voor de Amsterdammers. Kort voor de rust zorg de rechtsbinnen Petterson (Xerxes) voor een tweede doelpunt van de amateurs. In de tweede helft, waarin aanzienlijk forser werd gespeeld, kreeg middenvoor Strating (Emmen) een goede kans. Hij passeerde doelman Jongbloed beheerst en scoorde de gelijkmaker (33). SPORTVELDENONDERZOEK N.S.F. EN HEIDEMIJ. Ten einde een beter inzicht te verkrijgen in de factoren die een rol spelen bjj de aanleg, het onderhoud en gebruik van sportvelden, heeft de afdeling sportac commodatie van de N.S.F. in nauwe sa menwerking met de Koninklijke Neder- landsche Heidemaatschappij een onder zoek ter hand genomen. Negen velden, in Gouda, Gorinchem, Deil, Nunspeet, Driebergen en Arnhem zullen v(jf jaar lang aan een intensief onderzoek worden onderworpen, waarbij "peciale aandacht wordt besteed aan de ;ladheid, hardheid en de drainage van le terreinen. Ter Ovanesian en Brumel wonnen in New York De Russische atleten Valeri Brumel en Igor ter Ovanensian hebben weer voor hoogtepunten gezorgd tydens de indoor- atletiekwedstrijden om het kampioen schap van de Verenigde Staten in het volgepakte Madisori Square Garden, waar 16.000 toeschouwers een plaatsje hadden gevonden. Hoogspringer Valerie Brumel kwam tot 2.22 meter en bleef daarmee ruim voor op zijn Amerikaanse rivaal John Tho mas, die bij 2.13 meter de strijd moest opgeven. Igor ter Ovanesian, die in het atletielcseizoen 1962 het wereldrecord verspringen van Ralph Boston overnam, versloeg zijn tegenstrever nu met een sprong van 8.09 meter, tegen Ralph Boston 7.89 meter. Een teleurstelling was het eerste op treden van wereldrecordhouder pols stokhoogspringen, de Fin Pennti Nikula. De Finse gymnastiekleraar, die zowel het wereldrecord in de open lucht (4.94) meter) als de beste indoorpresta- tie (5.15 meter) op zijn naam heeft staan eindigde op de vijfde plaats met 4.57 meter. Winnaar werd Dave Tork met 4.72 meter bij zijn eerste poging. Zes uur reizen voor twaalf minuten tafeltennis Otto Verkerk, de30-iarige speler van de Leidse tafeltennïshoofd- klasser Scylla, zal met gemengde gevoelens aan de wedstrijd DTTC -Scylla terugdenken. De ontmoe ting moest op 6 februari bij de stand 5-4 in het voordeel van de Leidenaar worden afgebroken omdat de laatste trein naar de sleutelstad op het punt van ver trekken stond. Zaterdag jl. kwam Verkerk op nieuw naar Deventer, voor de tweede maal kostte die partij hem zes reisuren. Dubbel triest voor Verkerk dat zijn 18-jarige tegen stander Jaap van Hummel in nau welijks twaalf minuten de strijd in zijn voordeel besliste. Kris-kras over het IJselmeer Bijna 7000 mensen hebben zaterdag een schaatstocht gemaakt op het IJselmeer. Ongeveer 2100 mensen reden op de route Amsterdam-Edam-Hoorn, waarbij keuze was tussen de afstanden 95, 55, 50 en 40 km. Circa 600 mensen reden de 35 km tocht rond Marken en 800 mensen de 60 km tocht van Medemblik naar Staveren. Ten slotte deden 3400 schaatsers mee aan de 90 km tocht van Enkhuizen naar Urk, Staveren vice versa of een gedeelte daarvan. Het was overal prima. MALIEPAARD VIJFDE IN RONDE VAN SARDINIË De uitslag van de eerste etappe van de Ronde van Sardinië, die leidde van Rome naar Civitavecchia over een afstand van 190 km, luidt: 1. Angelino Soler (Spanje), 4 uur 4 3 sec. (met bonificatie 4.46.33)., 2. Pam- bianco (It.), 4.49.48 (met bonificatie 4.49.28)., 3. Rik van Looy (Belg.), 4.52.20 (met bonificatie 4.52.10)., 4. Car- lesi (It.), 4.52.26., 5. Bas Maliepaard (Ned.), z.t., 6. Taconne (It.), z.t., 7. Sorgeloos (Belg.), z.t., 8. Massignan (Belg.), z.t., 9. Zoffel (Zwits.), z.t., 10. Venturelli (It.), z.t., 11. Mele (It.), z.t., 12. Elliott (Ierland), z.t., 13. Trape (It.), z.t., 14. Zancanaro (It.), z.t., 15. An- quetil (Fr.), z.t., 40. Ab Geldermans (Ned.), 4.53.45. „Rookpillen" spoedig op de markt Heeft tJ moeite met het innemen van slaappillen of kunt U de bittere smaak van andere soorten pillen niet verwerken? Nog even geduld en U kunt voortaan onder het genot van sigaar, 'sigaret of pijp deze pillen tot U nemen. Deze belofte is gedaan door een groep Zwitserse medische laboranten. Het hoofd van deze groep, Peter Wullschleger, verklaarde dat er een overwegend aantal medische stoffen waren die makkelijk „al rokende" konden worden ingenomen in het bij zonder onder andere stimulerende en kalmerende middelen. Wullschleger zei: „uiteraard geldt dit alleen voor rokers", er haastig; aan toevoegend: „wij willen de met-ro kers niet hiertoe verleiden". LEZERS SCHRIJVEN VLAG EN LADING Nou meneer Zwolsman, daar kunt U het mee doen. De „Kantlijnschrijver" heeft het U eens goed gezegd. Het was toch al verdacht, dat vele geldverdienen met uw „Landbank". Maar nu is het masker dan gevallen, U wilt geld gaan verdienen aan de t.v., ook al heet dit dan ook „commerciële televisie". Hier zijn geen woorden voor te vinden! Geld verdienen aan commerciële televisie, terwijl heel Nederland zo uitermate ge lukkig is met de bestaande toestand. Hebben de omroepverenigingen geen honderdduizenden leden, die spontaan hun bijdragen offeren? Is het niet zo, dat de omroepverenigingen veel te wei nig zendtijd hebben en dat het ene pro gramma al interessanter is dan het an dere. Ze trachten elkaar ieder dag te overtreffen, zodat er bijna geen tijd overblijft voor propaganda. Neen, wat dit laatste betreft heeft de radio meer kans. Is het niet mooi dat we nu weten welke adviezen er aan de katholieke, christelijke en socialistische boeren en tuinders worden gegeven, dat we kun nen meeluisteren als de katholieke boe rinnen wordt geadviseerd hoe ze kazen moeten maken en je wordt er altijd wat wijzer van als een vakbondsleider je haarfijn uitlegt, op hoeveel kindertoe slag een A.O-W.-er recht heeft. En dan de commentaren op het nieuws, wie zou dat willen missen. Goed, ze zijn soms een beetje politiek gekleurd, speciaal nu te gen de verkiezingen. Maar hier dienen de omroepverenigingen het algemeen be lang. Dat dit belang tevens hun eigen belang zou zjjn, is een toevallige omstandigheid, vanzelfsprekend hebben de omroepver enigingen het gelijk aan hun zijde en moet het Nederlandse volk tegen zich zelf in beschermihg worden genomen, wil het cultureel en moreel nog niet verder afglijden. Het is dan ook maar goed dat deze omroepverenigingen goede pleitbezorgers hebben in de Tweede Ka mer, ja, soms zijn het zelfs bestuursle den die daar hun belangen kunnen ver dedigen. En dan de pers! Was het geen eigenbe lang dat de Ned. Dagbladpers zich tot de regering wendde inzake de commer ciële televisie? Weineen, men mag toch wel voor de belangen van het personeel opkomen en toekomstige concurrentie de nek breken? Leve de vrijheid, is wel een mooie slogan maar dan wel met mate en onder toezicht van de overheid. Daarom'is het onbegrijpelijk, dat radio „Veronica" toch maar iedere dag onge stoord kan doorgaan illegaal, smaakbe- dervende muziek in de aether te bren gen, terwijl geen enkele protestants- christelijke, katholieke of humanistische groepering er enige invloed op kan uit oefenen. Dit moet uit zijn! Welke poli tieke partij gaat de verkiezingsstrijd in onder de leuze „Geen reclame iu radio en televisie! Weg met Radio „Veronica". Deze partij zal een grote stemmenwinst boeken, vooral van de jongeren, mis schien zelfs een meerderheid halen. En dan zal pas de vrijheid zijn veilig ge steld Abonnee. (Naam en adres bij de redactie bekend). t De ln 16de eeuwse uniformen gestoken bewakers van de Londense Tower hebben de strijd met het ministerie van oorlog om verhoging van hun salaris gewonnen. Het ministerie is gezwicht voor het dreigement van de 38 zogenoemde „beefeaters", dat zij bij afwijzing van hun eis zouden weigeren nan officiële plechtigheden en feestelijkheden door hun aanwezigheid luister bij te zetten. Op een school voor opleiding van radio technici te Kiev wordt gebruik gemaakt van „robot-leraren" bij het overhoren van de lessen. Er zijn apparatén geconstrueerd die aan de hand van geprojecteerde tekeningen en kaarten vragen stellen en die registreren of de antwoorden goed of fout zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 9