ASPIRIN Eerste vijf plaatsen titelstrijd schaatsen voor snelle Russinnen Zoon liet slaan en moeder niet sloeg terug „Holle Pinkel en de ridder - roem" GRIEP! NIEUW DR. MARSHOLT Capituleert niet POST VERLOOR GOUDEN ARMBAND AAN JONGE BELG HUGO SCRAYEN OMZET ZEEUWSE VEILINGEN BIJNA MILJOEN GULDEN HOGER Eerste tomaten ƒ1,20 per stuk PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 23 FEBRUARI 1963 BLONDE LYDIA WON ALLE AFSTANDEN Willy de Beer eindigde als veertiende Russische sehaatsenrijdsters hebben btj de wereldkampioenschappen te Karai- zawa donderdag en vrijdag een imposante overmacht ten toon gespreid. Supe rieur in styl, in conditie en pure schaatstechniek hebben de vyf Russinnen Lydia Skoblikova, Inga Voronina, Vaientina Stenina, Irina Egorova en Natascha Kolchina in deze volgorde de bovenste plaatsen van de eindrangschikking voor zich opgeëist. Hoewel de kleine blonde 22-jarige Lydia Skoblikova zich vrijdag middag om half twee reeds wereldkampioene mocht noemen, omdat zij toen al drie afstanden (500, 1500 en 1000 meter) had gewonnen, ging zy door. In dezelfde soepele stijl met de diepe zit, het korte bovenlichaam in volmaakte balans, reed zij geruisloos zeven en een halve maal de glanzende baan rond, om in de derde rit tegen de Chinese Wang in de fraaie tijd van 5.10.5, ook op het vierde en laatste onderdeel, de 3000 meter, op overtuigende wijze eerste te worden. In de eerste ronden leek het of Skoblikova, die om ongeveer vier uur het wereldrecord op de 1000 meter op 1.31.8 had gesteld, ook Voronina's wereldrecord van 5.06.0 zou gaan verbeteren, maar na het gemiddelde van 40 seconden per ronde kwamen er twee van byna 43 seconden en daarmee was die kans verkeken. Slechts van twee niet-Russische rijd sters kan gezegd worden, dat zij deze in Alma Ata en Sverdlovsk gekweekte superklasse hebben benaderd, zonder overigens aan de veelzijdigheid van de Russinnen te kunnen tippen. Het zijn de Chinese Wang, die tweede op de 1000 meter en vierde op de 1500 meter werd en de 16-jarige Zweedse Gunilla Jacobsson, van wie de sterke sprint een produkt van het Göteborgse Ullevi- kunstijs mag worden genoemd en die dan ook met een derde en een vierde plaats op respectievelijk de 500 en de 1000 meter als de verrassing van dit damestoernooi te voorschijn kwam. (Advertentie) kinder Met vruchtensmaak <BAYEm VRy 3-voudige werking tegen griep 1 stilt de pijn 2doet de koorts dalen 3helpt bij verkoudheid kinder ASPIRIN® daar staat BAYER achter De Israëlische parachutisten krijgen een nieuw model valscherm met speciale ope ningen die door de dalende parachutist ..be diend" kunnen worden bij wijze van be sturing en welk systeem is uitgedacht door de bekende valschermspringer Eliyahoe Ben David. Toen Willy de Beer zich donderdag met een goede zevende plaats op de 1500 meter in 2.29.5 officieus een Nederlands record, bij de zestien voor het eindklassement plaatste, had men in het Nederlandse kam] de hoop, dat zij ook een sterke SOOl meter zou rijden. Maar de rit tegen de veel snellere Stenina verliep te leurstellend. Met als rondetijden 24.2, 40.2, 41.7, 43.1, 44.2, 45.-, 45.8 en 45.2 groeide de onmiddellijk na de weer trage start verkregen achter stand op de regelmatig draaiende Stenina zienderogen en het moei zame einde kwam met 5.28.4 met ongeveer een halve baan achter stand op de Russin, van wie de 5.12.6 overigens goed bleek voor de, tweede plaats. Onze landgenote reed op de 1000 meter tegen de Chinese Wang, die zij zonder veel moeite versloeg. Willy miste daar door wellicht de nodige inspiratie, die haar een betere tijd had kunnen be zorgen, dan de 1.38.1 die zij nu maakte en waarmee zij ex aequo 17e werd. Zij verbeterde daarmee overigens het Ne derlandse record, dat echter alleen ge maakt kan worden op een „Nederland se" baan. Toch heeft het deelnemen van de 20- jarige Nederlandse in dit sterke gezel schap, waarin zij ten slotte de 14e plaats bezette en dus in feite 20 meis jes, onder wie alle Duitse en Poolse, achter zich liet, een goede indruk ge maakt. Willy heeft een goede mentali teit en zal nog veel aan snelheid kun nen winnen door een stevige training. Vandaag begint de titelstrijd voor de heren. De kandidaten voor het wereld kampioenschap bij de heren hebben zich de laatste dagen rustig voorbereid, voornamelijk trainend op de 333-meter- baan, die naast de grote piste is gele gen. Zij hebben de dagen verder door gebracht met massage, rust en wande len. In het Nederlandse kamp heeft men vertrouwen in Liebrechts, die in goede vorm blijkt te zijn. Intussen smeden de Russen grote plannen om op de Scan dinavische reuzen revanche te nemen voor Gotenburg, maar de Noren Zweden denken er uiteraard a over. Het eindklassement van de dames luidt: 1. Lydia Skoblikova (Rusl.) 190.817 pnt., 2. Inga Voronina (Rusl.) 194,934, Vaientina Stenina (Rusl.) 195.285, Sportdag besloot Astra"-jubileum is vrijdag in het christelijk lyceum voor Zeeland te Goes gesport, gemusi- A Cf1 PERFECT L JACrXJ AUTOMATISCH SPIEGELGLADDE STALEN ZOOL VEDERLICHT ceerd en getekend, dat het een lust was. tafeltennis, volleybal, dam men, schaken, tekenen en muziek vorm den namelyk het sluitstuk van de derde lustrumviering van de leerlingenvereni ging „Astra". Het waren onderlinge wedstrijden, waarbij een groot deel van de leerlingen betrokken was. Meer dan 300 deelne- kwamen tegen elkaar uit in de verschillende wedstrijden. Het schoolge bouw leek veranderd in een grote sportzaal, waarin een bandrecorder voor muziek zorgde om een dansje op te maken. Dé attractie van deze sportdag was de volleybalstrijd tussen een team van de examenklassen en een ploeg van de leraren. Het werd voor de lyceïsten een tegenvaller: met cijfers, die in beide sets niets aan duidelijkheid te wensen over lieten, speelden de leraren zich naar de overwinning: 158 en 152. Een tweede volleybalpartij ging tussen de teams van de gymnasiumafdeling en de h.b.s. De overwinning was voor het h.b.s-team: met 157 en 15—0 bleven zij hun tegenstanders de baas. De muzikale wedstrijd telde ongeveer twintig deelnemers. In het klassieke fenre legden Tom Vossen (piano) en joerd Tamminga (orgel) beslag op de eerste prijs. De beste prestaties op het febied van de lichte muziek leverden anny Brandts (accordeon) en Lies en David Egter van Wissenkerke. De veer tig deelnemers aan de tekenwedstrijd legden zich vooral toe op portretstudies. De eerste-prijswinnaars werden Ineke de Borst en Hantz Renting. De rector van het lyceum, drs. K. de Jong, reikte de prijzen uit. 's Avonds werd de lustrumuitvoering in „De Prins van Oranje" herhaald. De klassen van de „bovenbouw", die de beste prestaties hadden geleverd tijdens de donderdag gehouden toneelwedstrijd, voerden hun schetsjes ook nu op. Het Politierechter Middelburg Oplichter tot drie weken veroordeeld „Ik laat m'n moeder niet slaan", ver klaarde de zoon van de caféhoudster A. N.-V. uit Hulst gisteren tot de Mid delburgse politierechter, mr. B. S. Sie- perda. De politierechter en ook de offi cier, mr. A. W. Rosingh, konden dat best begrijpen. Mr. Rosingh kon echter niet begrijpen waarom de Hulsterse fa brieksarbeider G. de R. de caféhoudster geslagen had.... „Heb ik ook niet gedaan", verzekerde deze verdachte. „Ik kreeg een klap van de zoon, en verder weet ik er niet zo veel meer van". Mevrouw N. verzeker de echter een flinke duw te hebben kregen. „Ik heb mijn arm dagen lang niet kunnen gebruiken. Het deed erg Dr. S. L. Mansholt, vice-voorzitter van de E.E.G.-commissie, heeft gisteren op een Europese mani festatie in Den Haag met klem verklaard, dat er geen alternatief is voor een volledige Britse toe treding tot de Europese Gemeen schap en dat er zelfs geen alterna tief zou mogen zijn, wil men de gemeenschap niet denaturen. Hij leverde ernstige kritiek op de bepa lingen in het Frans-Duitse verdrag die spreken over consultatie over zaken die in de gemeenschap thuis horen. Deze veel pijn", verklaarde zjj tot mr. Sleper- da. Het bleek tijdens de behandeling van de zaak, dat verdachte samen met het echtpaar Van de B. het café van me vrouw N. binnengekomen was. Omdat er nog altijd sprake was van een vroegere ruzie tijdens een kermis wilde de man van de caféhoudster De R. er weer uit sturen. „Wacht maar", zei zijn vrouw, „ik vraag gewoon aan het echtpaar van B. wat ze willen drinken, en aan De vraag ik niets. Dan gaat hij vanzelf wel weg". By het tafeltje gekomen, verzocht me vrouw N. aan De R. het café toch maar te verlaten. „En voordat ik er erg in had, kreeg ik een flinke duw van hem", vertelde de caféhondster. De officier wees er op, dat De R. geen al te gunsti ge reputatie heeft en vorderde een geld boete van f 40,die de politierechter reduceerde tot f 80, Hoewel zowel de politierechter officier dus best konden begrijpen, dat de zoon zijn moeder niet liet slaan en De R. daarop een klap gaf, had hij zich volgens de rechtbank toch moeten beheersen. De officier eiste een boete van f 20,de poli tierechter deed er nog 5 gulden af. Een telefoto uit Karazuiwa, waar op wij onze landgenote Willy de Beer zien, terwijl zij in actie is op de 3000 meter. Zij vestigde tij dens deze rit twee nieuwe Neder landse records. i 18.30 uur en de tweede c anders 4. Irina Egorova (Rusl.) 197.567, Natascha Kolchina (Rusl.) 197.567, 6. aan Wang Shu-Yuang (China) 198.366, 7.'uur. Deze wedstrijden zijn van zeer Gunilla Jacobsson (Zweden) 198.867, groot belang, voor het bezetten van de 8. Inger Eriksson (Zweden) 199.166, onderste plaats. tb ';feeNg5wokrth(J|Ts") 200 017 1 Het is aamelUk *0, dat het Haasse He!- 1?: SoTsoon Kim (N.-Korea) 200:057.l f 5 winstpuntenheeft en uitgespeeld tüi icmtq Han cm KV>rpji i Til 050 E.M.M. 4 punten en Hellas Goes 13 Karlson Zweden) 202 066 15 Willy 3 P^ten. Zowel E.M.M. als Hellas Goes de' B^? (Ned.) 204.422, 15.Frangoisemoeten ieder nog twee wedstrijden spe- Incas fFr I 204 633 16 Sung Hun'len en hunnen dus nog 4 punten verga- SlalcS) IS"". M"" nm""t met het verdrag van Rome en onaan vaardbaar. Dr. Mansholt was de laatste spreker op een bijeenkomst, die de Europese Bewe ging nad belegd in de Ridderzaal oir de" 5e uitin£ te geven aan haar bezorgdheid klas m.m.s. met ^Nil Voientibus Ar-de huidige situatie in Europa De- duum" en de 5e klas h.b.s- b met „U is Hjnó" .staande figuren bygewoond, onder wie de ministers Luns en Marjjnen en staats- TT 4 A - secretaris Schmelzer. Hij betoogde met H ANDKAI klem, dat de moeilijkheden bij de onder- 'handelingen tussen Engeland en de Vanavond, zaterdag, zuJIen als slot van E.E.G. niet zo groot waren geweest dat de zaalhandbalcompetifte in de Goese men reden had het gesprek af te veiling, nog twee wedstryden voor de ken. Hij stond dan ook dicht bij hoofdklas B worden gespeeld, tussen de standpunt van premier Macmillan, dat heren van Hellas (Goes) en E.M.M. het afbreken niet een gevolg was van de kansen van welslagen. Mansholt ging diep in op het Frans- Duitse verdrag. Hij kon de noodzaak er van als bezegeling der Frans-Duitse verzoening niet inzien, omdat die ver zoening reeds in de Europese gemeen schappen een feit was geworden. ren. Maar omdat zij tégen elkaar móe ten spelen is de siutatie er niet gemak- Start Antwerpse zesdaagse Amstelvener na 3750 meter ingehaald In het totaal uitverkochte Sportpaleis te Antwerpen, waarin naar schatting 20 a 25 duizend bezoekérs aanwezig waren, heeft de Nederlandse achtervol ger Peter Post, vrijdagavond de vyf jaar in zijn bezit zijnde gouden arm band moeten afstaan aan de jonge Belg Hugo Scrayen. Het bleef voor Post niet alleen bij een nederlaag. In hetzelfde Overzicht van 1962 In totaal voor 37,8 miljoen gulden De omzetten van de Zeeuwse veilingen waren in 1962 ih totaal bijna een mil joen gulden hoger dan in het jaar daar voor. De omzetstijging komt echter ge heel voor rekening van dc veilingen waar de groenten en uien en peen een belangrijke rol spelen. De omzetten van de fruitveilingen waren lager dan in het jaar 1961. Dit blijkt uit een over zicht, dat het Centraal Bureau van Tuinbouwveilingen in Nederland dezer dagen heeft bekendgemaakt. De totale omzet der Zeeuwse veilingen bedroeg in 1962: 37,8 miljoen gulden tegen het jaar daarvoor 36.9 miljoen gulden. Gespecificeerd per veiling blijkt, dat ook in '62 de veiling in Kapelle-Biezehn- ge weer de hoogste omzet had van de Zeeuwse veilingen, namelijk 11,4 mil joen gulöèn, wat slechts 46.000 gulden minder is dan het jaar daarvoor. Op de tweede plaats komt, wat omzet betreft, de veihngsvereniging „Zuid-Be veland" te Goes. Daar kwam men In 1962 aan een omzet van 9,5 miljoen gulden tegen het vorig jaar ruim 10.1 miljoen, wat een teruggang betekende van bijna 700.000 gulden. De derde fruitveiling van Zeeland, die te Krabbendijke, had in 1962 een totale omzet van 3,7 miljoen gulden tegen het vorig jaar ruim 4 miljoen gulden. Een teruggang van ruim 300.000 gulden. De overige Zeeuwse veilingen hadden alle een hogere omzet dan in het jaar daarvoor. Dit komt in hoofdzaak, omdat het fruit hier een minder grote rol speelt. Zo steeg de omzet van de veiling in Middelburg van 2,8 miljoen gulden tot even boven 3 miljoen gulden en die van de veiling in Sint-Annaland van 2,5 miljoen tot 3,2 miljoen. De veiling in Sint-Maartensdijk zag haar omzet stijgen van 1.6 tot 2,1 miljoen gulden. De stijging bij de Thoolse veilingen komt geheel voor rekening van de aard appelen. uien en breekpeen, wat trou wens ook de belangrijkste produkten van deze veilingen zijn. De totale opbrengst van het fruit bij de Zeeuwse veilingen was in 1961 27 miljoen gulden; in het afgelopen jaar was dat 25,6 miljoen gulden. De omzet van groenten in Zeeland steeg van 5,6 tot 6,6 miljoen gulden en die van aardappelen vertoonde een stijging van 3,8 tot 5 miljone gulden. Aan dit laatste zullen de zeer hoge prijzen van de vroege aardap pelen niet vreemd zijn. Recordomzet Landelijk gezien boekten de Nederland se veilingen weer een recordomzet Deze bedroeg In 1962 in totaal 868,8 miljoen gulden tegen het vorig jaar 765.4 miljoen gulden; een omzetstijging dus van lS'/j Ruim tweederde van deze omzetstijging komt voor rekening van de groentege wassen. Alle sectoren van de groente teelt hebben hierin gedeeld, hoewel de kasgroenteteelt de grootste omzetstij ging te zien gaf. Overigens is hiervan zeer weinig in Zeeland terecht gekomen. De opbrengst van het zacht fruit steeg van 43,7 miljoen gulden in 1961 tot 60,f miljoen gulden in 1962. De kilo-op brengsten van deze produkten waren over het algemeen hoger dan het voor gaande jaar en ook de prijzen iagen hoger. Anders lag het met de pit- en steen vruchten, zoals appels, peren en prui men. Hiervan daalde de opbrengst van 158.5 miljoen gulden in 1961 tot 127,9 miljoen gulden in 1962. In „Groenten en Fruit", het officieel orgaan van het Centraal Bureap van de Tuinbouwveilingen, waarin deze om- zetgegevens worden meegedeeld, wordt gesteld dat er in 1962 voor vele Neder- landse tuinders reden is geweest tot dankbaarheid over de financiële resul taten, hoewel hier en-daar zelfs in dit gunstige jaar flinke klappen zijn geval len. Gezegd wordt dat in 1950 de totale omzet van de Nederlandse veilingen 309.7 miljoen gulden bedroeg en in 1962 i 868.8 miljoen gulden, een stijging dus met ruim 180 In deze twaalf jaar is de inflatie ver moedelijk rnim 40 geweest, zodat de werkelijke omzetstijging neerkomt op 140 Wat volgens het Centraal Bu reau van de Tuinbouwveilingen toch nog j zeer de moeite waard is. Sportpaleis, waar de lange slagerszoon uit Amstelveen een reeks van succes sen heeft geboekt, werd hij zelfs na 3750 van de 5000 meter lange achter volging ingehaald. De 21-jarige Belg Scrayen, die 14 dagen eleden het jaren oude baanrecord van ->ost (6 min. 5,6 sec) reeds tot 6 min. 0,2 bec had teruggebracht, stelde zich met de overwinn5~~ niet eens tevreden. In een ongekend "oog tempo ging hij door en slaagde er in voor de eerste maal in het bestaan van het Antwerps Sportpaleis de 5 kilometer binnen de 6- minutengrens te rijden (5.59.6). Scraven viel voor zijn fantastische prestatie een ongekend applaus ten deel, maar Post was de eerste om zijn jeugdige rivaal de hand te drukken. Bijzonder spannend was de 50-kilo- meter-wedstrijd achter grote moto ren, waarin de kleine Amsterdam mer Henny Marinus het op moest nemen tegen onder anderen wereld kampioen Timoner, oud-wereldkam pioen Marsell en Europees kampioen Depaepe. In deze wedstrijd heeft De Duitser Marsell vanaf het begin de toon aangegeven. Marinus draaide bijzonder aardig mee. maar door materiaalpech en door nog eens tweemaal door onbesuisd aanvallen los van de rol te geraken, bleef hij verder kansloos voor de zege. Winnaar werd Marsell, die de 50 kilometer af legde in 44 min. 22 sec., tweede werd Depaepe, derde Impanis op 2 ronden, vierde Timoner op 3 ronden en vijfde Marinus op 7 ronden. Deze wedstrijden vonden plaats voor de start van de 24ste zesdaagse van Antwerpen, waarvoor de belangstelling op deze eerste avond groter was dan ooit tevoren. Opvallend groot was het aantal auto's met Nederlandse nummer platen. Naar schatting waren enkele duizenden Nederlanders naar de Schel- destad getrokken om het met veel panning tegemoet geziene duel tussen 'ost en Scrayen bij te wonen. Om kwart over negen werden de der tien ploegen van drie renners (waar onder het Nederlandse trio De Roo RentmeesterDe Haan) aan het dui zendkoppige publiek voorgesteld. Klok- ig half Wen werd het startschot ge- __jf voor deze 145 uren durende race op het baantje ter lengte van 250 meter. Wint E.M.M1 een wedstrijd en Hellas ook een, dan moeten Hellas Goes en Hellas Den Haag in een beslissingswed strijd nog uitmaken wie degradeert. Wint Hellas een wedstrijd en speelt de andere gelijk, dan zal E.M.M. met het Haagse Hellas een beslissingswedstrijd moeten spelen. Wint E.M.M, een wedstrijd en speelt de ander gelijk of wint E.M.M. belde wed strijden dan degradeert het Goese Hel las. Redenen te over om vanavond aan de Fruitlaan in het veilingcomplex spannende en zenuwslopende wedstrij den tegemoet te zien. „Dynamo"-afvaardiging naar B'a.nkenherge Hein Cujé, Cas Mulder, Hans Bostelaar en Piet Zwartenoorte, allen lid van de Middelburgse atletiekvereniging „Dyna mo", kregen de uitnodiging van de K.N.A.U. om als Nederlandse afvaar diging. deel te nemen aan een interna tional cross, die morgen (zondag) in de Belgische plaats Blankenberge wordt gehouden. Cas Mulder moest dóór een blessure afschrijven. Het is nog niet be kend wie hem vervangen zal. De af te leggen afstand bedra'wt circa 10 km. Schaaktitel voor Koudekerke Vrijdagavond werd het schaaktiental van Koudekerke kampioen in de 2e klas A van de Zeeuwse schaakcompetitie, door hun laatste wedstrijd tegen Middelburg IV te Middelburg te winnen met 3-7. Hierdoor zijn ze ais eerste geëindigd net voor het derde team van Middelburg. Koudekerke heeft 9 matchpunten, Mid delburg III 8. Verontrusting over prijsstijging van landbouwgronden De bond van landpachters en hyr theekboeren in Nederland is in hevige mate verontrust door de prijsstijgingen van landbouwgronden, die zich de laat ste weken hebben voorgedaan. In de komende weken zullen de prijzen dan ook nauwlettend door het bestuur van de bond worden bekeken en als de tendens van prijsstijging zich nog voortzetten, zal de regering met Kl< worden gevraagd nieuwe regelingen in het leven te roepen om de prijzen van boerderijen en landbouwgronden nieuw aan banden te leggen. Gisteren zijn de eerste drie toma ten aan de veiling van de veiling vereniging Maasland te Maasland aangevoerd. Volgens de directeur van deze veiling, de heer Muyse- laar, is dit uitzonderlijk vroeg. Waarschijnlijk, zo zei hij, z.yn het de eerste tomaten van dit jaar in Nederland. De drie tomaten van de kweker S. A. van der Hoe ven brachten 1,20 per stuk op. Oplichting 0PTMISTISCHGELV1D DIRECTEUR-GENERAAL VOOR DE SCHEEPVAART De situatie op de wereldvrachtenmarkt is nog slecht, maar by een prognose voor de verdere toekomst kan er toch reden zijn tot optimisme, zo sprak gis termiddag de directeur-generaal voor de scheepvaart, de heer W- L. de Vries, op de receptie ter gelegenheid van de tewaterlating van de 17.400 tons d.w. bulkcarrier „Amstelveen" op Verolmes werf in Alblasserdam. Volgens de heer De Vries is die gustiger toekomst voor reders en scheepsbou wers waarschijnlijk niet eens zo ver meer verwijderd. Hij meende overigens dat er nog geen praktische oplossing is voor het huidige probleem van de over- tonnage en de overcapaciteit. De enige mogelijkheid is z.i. internationale sa menwerking tussen de belangrijkste scheepvaart- en scheepsbouwlandën. Hij bepleitte dan ook de stichting van een internationaal fonds, waaruit de kosten van sanering en modernisering bestre den kunnen worden. De heer De Vries deelde mede dat op overheidsniveau re gelmatig internationaal overleg over scheepvaart en scheepsbouw plaats vindt. De vertegenwoordiger Ter B. uit Deven ter werd verdacht van oplichting: ir. Breskens had hij het winkelmeisje van mevrouw M. V.-de B. 50 aanstekers la ten kopen en betalen, terwijl mevrouw V. op het moment niet bij de trans actie aanwezig er helemaal niet om gevraagd had. „Mevrouw heeft ze steld hoor, dus dat zit wel goed", v« kerde de man het winkelmeisje. Mr. Rosingh verzekerde slechte erva ringen met deze verdachte te heb ben. Onder meer heeft de officier hem veelvuldig voor de Almelose rechtbank zien verschijnen. „Hjj weet hoe hij de mensen moet overrompe len", aldus mr. Rosingh, die een ge vangenisstraf van 3 weken onvoor waardelijk eiste. Mr. Sieperda ver oordeelde de verdachte bjj verstek conform tot deze straf. De binnenschipper J. G. uit Middelburg had zijn vlagbewijs niet op tijd laten verlengen. Het bleek tijdens de zitting, dat de boekhouder het voor G. vergeten had te verzorgen. Toch is G. er verant woordelijk voor, meende de officier, die een boete van f 40,vroeg. Mr. Sieper da volstond met een boete van f 10, Nagekomen advertenties Heden overleed, onze lieve zuster, behuwd zuster en tante GRIETJE VAN EENENNAAM geb- Marteyn, op de leeftijd van 67 jaar. Uit aller naam, Fam. Van Eenennaam Vlissingen, 21 febr. '63. ^wvwwvw/wwvwwvwwwww/www VEERTIEN MAART VERVOLG OP „ƒ85 SCHOON" (Van een onzer verslaggevers) De televisiedocumentaire „vijfen tachtig gulden schoon", die maandagavond door de V.A. R.A. werd uitgezonden, heeft zoveel reacties opgelopen, dat er op donderdag 14 maart een ver volg op zal worden gegeven. Zoals wij al eerder hebben bericht, ver diende de metaallijmer Volk, waar de documentaire om draait, bijna een tientje meer dan 85 gulden. Nader vernemen wij, dat h(j een netto in komen van precies 94,76 ontving. Voor 1 januari bedroeg het echter 92,50. Om redenen die in de privé- sector liggen, heeft die ƒ9,50 meer na 1 januari geen rol gespeeld in het gezinsbudget van de familie Volk. Feitelijk heeft dit gezin dus toch van 85 gulden schoon moeten rondkomen en de maker van de documentaire Pier Tania (die bovendien van dat verschil niet op de hoogte was) treft dus geen enkele blaam. De woordvoerder van personeelszaken van Fokker, die had meegedeeld dat de heer Volk bovendien overwerk- geld en een vaste bijverdienste had, heeft ons Intussen laten weten, dat wat dit betreft mis te hebben gehad. De heer Volk heeft vorig jaar slechts één of twee keer overgewerkt en heeft, naar hij zijn chef bij Fokker heeft verzekerd, geen enkele bijver dienste. en en ander heeft Fokker ervan doen afzien bjj de V.A.R.A. aan te dringen op rechtzetting van de door wie dan ook begane vergissing Inzake het werkelijke loon dat de betrokken metaallijmer in handen kreeg. Heden overleed, na een langdurig smartelijk lijden, nog geheel on verwachts, onze gelief de zuster, schoonzus ter en tante, mej. CATHARINA WESTSTRATE, In de ouderdom van 72 jaar en 11 maanden. Krabbendijke: mej. Aa. Weststra te J. M. M. Weststrate- Abrahamse M. Weststrate M. Weststrate- Moerdijk Veeré: J. Kodde- Weststrate S. Kodde Waarde: Fam. Kopmels- Weststrate Kruiningen Fam. Slnke- Weststrate Krabbendijke: Fam. Weststrate- De Jager Krabbendijke: Fam. Blok- Weststrate Krabbendijke, 21 februari 1963. Wilhelmlnastr. 51. De teraardebestelling zal plaatshebben op maandag 25 febr. te 12.30 uur. Heden overleed, nog vrij onverwachts, mijn lieve huisgenote, vrien din en collega ELISABETH DEKKER op de leeftijd van 48 jaar. P. A. Bil, exec. test. Vlissingen, 22 feb. '63. Bonedijkestraat 257. De teraardebestelling zal plaatshebben op dinsdag 26 februari a.s. Vertrek Badhuis straat 90, des middags 12 uur. Op verzoek van de overledene geen toe spraken. Geen bezoek. Heden overleed, na een langdurig, gedul dig gedragen lijden, onze geliefde man, va der, Dehuwd-, groot- en overgrootvader JACOBUS VON HOUT in de ouderdom van ruim 77 jaar. Uit aller naam, D. von Hout- Vermeulen Driewegen, 22 februari 1963. De begrafenis zal plaatsvinden op maan dag 25 februari om 15 uur op de algemene be graafplaats vliet. Bier- Nog treurende over het verlies van onze ge liefde vader, nam de Here heden tot onze diepe droefheid, na een langdurig, geduldig ge dragen lijden, tot Zich onze geliefde moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder LEUNTJE KLOOSTERMAN, weduwe van H. Lobbezoo, in de ouderdom van 80 jaar en 6 maanden- Oostdijk: J. Lobbezoo M. Lobbezoo- Hoogerheide Krabbendijke: M. C. Weststrate- Lobbezoo A. J. Weststrate Klein- en achter kleinkinderen Krabbendijke, 22 februari 1963, Oostweg 79. De teraardebestelling zal D.V. plaatshebben op dinsdag 26 februari om 12.30 uur. Heden overleed nog onverwachts, in het rusthuis „Der Boede", onze geliefde vader, behuwd-, groot- en overgrootvader PIETER VAN HELLEMAN in de ouderdom van ruim 90 jaar. Uit aller naam, M. L van Helleman Middelburg, 22 februari 1963. VI. Wagenplein 17. De teraardebestelling zal plaatsvinden dins dag 26 februari 1963 te Middelburg, vertrek 11.30 uur vanaf VI. Wagenpiein 17. Tot onze droefheid overleed heden, ge sterkt door de Genade middelen der H. Kerk. onze lieve moeder, be huwd-, groot- en over grootmoeder THE RE SI A CECILIA AUGUSTINA KUIJS, weduwe van Cornelis Beukert, In de ouderdom van ruim 91 jaar. Uit aller naam, A. J- Beukert Middelburg, 22 februari 1963, Heerenstraat 32. De gezongen H. Mis van Requiem zal wor den opgedragen dins dag 26 februari a.s. in dc Parochiekerk van H.H. Petrus en Paulus te Middelburg om 9.30 uur. waarna de begra fenis zal plaatshebben op het r.-k. kerkhof. De overledene ligt op gebaard in de rouwka mer van het Gasthuis. Noordpoortplein. Be zoekuren van 11.00- 12.00 uur en van 18.30- 19.30 uur. Algemene kennisgeving. Heden is van ons heengegaan, onze lieve zorg zame dochter, 2uster, schoonzuster en tante ELISABETH DEKKER, op do leeftijd van 48 jaar. Uit aller naam, S. Dekker-Alewijnsu. Vlisslngep, 22 februari 1963. Badhuisstraat 90. De overledene is opgebaard in het ziekenhui: „Bethesda". De teraardebestelling zal plaatshebben op dinsdag 26 februari a.s- Vertrek Badhuisstraat 90 des middags 12 uur. Op verzoek van de overledene geen toespraken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 4