PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DEN HAAG ONTKENT CONTACT MET INDONESIËRS Woningbouw in Zeeuwsch-Vlaanderen - bij wijze van proef - vrijlaten In Verenigde Staten evenmin iets bekend Regering bespreekt maatregelen om bouw-achterstand in te halen Minister Toxopeus: GEEN HOGERE TOESLAG VOOR AMBTENAREN Wellicht vrijstelling militairen en belastingvrij overwerk Recordkoude in Noord-Duitsland WINTER OPNIEUW IN DE AANVAL VERDRAG MET W.-DUÏTSLAND GOEDGEKEURD Pari is verwerpt multilaterale kernvloot Vandaag... Jagersslimmer dan de vossen Splinters Verdiend Bouwcapaciteit en materiaal voldoende T.V.N, en T.E.R. opgericht 206e jaargang no. 45 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie; F- van de Velde, F B. den Boer en W. de Pagter. Hoofdredactie: W Leertouwer en G. A. dé Kók Abonnementsprijs 62 cent per week, ƒ8,00 perkw.; franco per post 8,25 p. kw. Losse nummers 15 ct. Bureaus: Vlissingen: Walstraat 58-60 tel. 2355 (b.g.g. red. 3508/3546. adv. 3647/3643). Middelburg: Markt 51. tel. 3841 Cb.g.g. red. 2078/3169, adv. 2375); Goes: Gr Markt 2. tel. 6140 (b.g.g. red. 7853, adv. 5213); Oostburg: tel. 2395; Temeuzen: red._tej. 2116, adm. tel. 2911 Zierikzee red tel 2425 adm. tel 2094 Adv.pr. 30 ct p. mm. Min. p. adv. f4.50. Ingez. med 3 x tarief Kleine adv. (max 8 regels) 30 ct p. regel (min. 1,50). ,3rieven bur. J J" "r Vrijdag 22 februari 1963 Maarten en ie Amerikanen Pagina 3 i dit blad" 25 ct- meer. Giro 359300 P.Z.C., Middelburg. NA VERWARRING STICHTENDE VERKLARING VAN DR. SOEBANDRIO IN DJAKARTA: De Indonesische minister van buitenlandse zaken, dr. Soebandrio, heeft gisteren verklaard, het „niet onwaarschijnlijk" te achten dat de diplomatieke betrekkingen tussen Indonesië en Nederland binnen een week zullen zijn hersteld. Aan journalisten deelde hij op het Indonesische ministerie van buitenlandse zaken mee, dat het overleg tussen beide landen hierover thans gaande is in New York. In de Trèveszaal In Den Haag heeft deminister-president prof. dr. J. E. de Quay, donderdagmid dag in tegenwoordigheid van H.K. H. Prinses Beatrix, het comité na tionale herdenking 1813-1963 ge ïnstalleerd. Foto: H.K.H. Prinses Beatrix tij dens de rede, die zij na de instal latie heeft gehouden. Links op de foto prof. dr J. E. de Quay. (Voor verslag zie pag. 3 Een woordvoerder van het mini sterie van buitenlandse zaken in Den Haag zei gisteren in antwoord op een vraag naar aanleiding van de mededeling van Soebandrio dat hierover in Den Haag niets bekend is. De woordvoerder zei echter nogmaals, dat Nederland bereid blijft tot herstel van de diploma tieke betrekkingen tussen Neder land en Indonesië. Nieuw-Guinea Soebandrio had, voor hij de mededeling deed. een bespreking met president Soe- karno. Hij zei dat medio maart Indo nesiërs alle functies, behalve de hoog ste, in westelijk Nieuw-Guinea zullen overnemen. Het gebied dat onder bestuur van de V.N. staat, zal op 1 mei aan Indonesië worden overgedragen, zoals bij het Ne- (Van onze parlementaire redacteur.) De K.V.P., de P.v.d.A. en de C.P.N. bleken gisteren in de Tweede Ka mer niet tevreden met de duurte- toeslag, die de regering aan de ambtenaren heeft toegekend. De regering neeft Besloten aan gehuw de ambtenaren en aan ongehuwde amb tenaren die kostwinner zyn, een duurte- toeslag uit te keren van f 35; deze duur tetoeslag belastingvrij uit te keren aan de ambtenaren, die minder dan f 6500 per jaai verdienen en op deze toeslag voor een deel in mindering te brengen de reeds verleende buitenwerk-toeslag, zodanig dat de gezamenlijke toeslagen niet meer zullen bedragen dan f 50. Tengevolge van deze laatste bepaling beteken) de duurtetoeslag slechts f'15. De verlangens, die de werknemersorga nisaties hier tegenover geplaatst' heb ben, lulden: huwden; ide onge- een loongrens van f 7500; De buitenwerk-toeslag niet in minde ring brengen op de duurtetoeslag; een uitkering voor gepensioneerden. De K.V.P., de P.v.d.A. en de C.P.N. schaarden zich achter deze verlangens Minister Toxopeus deelde o.a. mee, dat de door de regering toegezegde duurte toeslag aan het rijk ongeveer f 3 mil joen kost. Als de wensen van de werk nemersorganisaties werden gehonoreerd dan zou daarmee een bedrag van f 8,5 miljoen gemoeid zijn en zou men ook nog de gepensioneerden onder de uitke ring begrijpen, dan werd het totaalbe drag ruim f 10 miljoen. O.a, op grond van de hoge kosten wees de minister de verlangens van de organisaties af VROUW OVERLIJDT NA VAL UIT OPFN RAAM Na een val van 10 nieter uit een ge opend raam is gistermiddag overleden de 53-jarige mevrouw C. M. Glazen- maker-Groenondaal uit de Barendse- straat te Haarlem. derlands-Indoneslsch akkoord is be paald. Soebandrio zei dat ei voorbereiding z(jn voor het bestuur van westelijk Nieuw-Guinea, dat een provinciale status zal krijgen. Pre sident Soekarno zal een plaatselijke wetgevende raad benoemen, aldus de minister. „Niets van ivaar" De Nederlandse missie in New York verklaarde gisteren, dat er daar geen onderhandelingen gaande waren over hervatting van de diplomatieke betrek kingen tussen Nederland en Indonesië. „Voor zover ik weet is er van dat be richt niets waar", zo verklaarde een Nederlandse woordvoerder toen hem om commentaar werd gevraagd op de mededeling van de Indonesische minis ter van buitenlandse zaken. Een woordvoerder van de Indonesische V.N.-delegatie wist evenmin iets van Nederlands-Indonesische "onderhandelin gen in New York. In Djakarta Hij zei dat de basis van dergelijke onderhandelingen waarschijnlijk in Djakarta gelegd werd toen de chef van het kabinet van secreta ris-generaal Thant, C.V. Narasji- mhan, daar onlangs een bezoek bracht. De winter heeft gisteren een her nieuwde aanval ondernomen op Europa wat vooral tot uiting kwam in Noord-Duitsland, waar de strengste vorst van deze winter werd genoteerd, en het gebied van Parijs, waar het in tien jaar niet zo hevig gesneeuwd had. Op de hellingen van Montmartre en bij het Chaillotpaleis in de buurt van de Eiffeltoren werd zelfs druk ge skied. Ook andere delen van Frankrijk hadden van zware sneeuwval te lijden. Aan de noordkust van Duitsland daal de de temperatuur in de afgelopen 24 uur tot 20 graden onder nul, een re cord voor dat gebied in deze winter, in Zuid-Zweden, waar het ook sneeuwde, kwam het verkeer op véle plaatsen stil te liggen en werden militairen inge schakeld bij het sneeuwruimen. Alle ORGANISATIES STELLEN RAPPORT OP (Van onze parlementaire redacteur) De minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid mr. Van Aartsen heeft vandaag een bespreking met een werkgroep uit de werkgevers- en werknemei'sorganisaties, die een rapport zal opstellen over het inlopen van du achterstand, die als gevolg van de langdurige vorst- en sneeuwperiode in de bouwnijverheid is ontstaan. Als het rapport gereed is zal hij volgende week met de organisaties van werkgevers en werknemers overleg plegen over wat gedaan kan worden. Hij hoopt dan ook te weten, hoe de werkgevers staan tegenover het door werken op zaterdag om, althans voorlopig de woningproduktie op te voeren. De werknemers hebben zich er reeds over uitgelaten De minister heeft dit gisteren in antwoord op vragen, die hem bij een interpellatie van de heer Jager van de C.P.N. over de versnelling van de woningbouw waren gesteld, aan een over de gang van zaken verontruste Tweede Kamer mee gedeeld. Hy zegde voorts toe, dat hij met zijn ambtgenoot van financiën de mogelijk heid zal bespreken van vrijdom van be lasting van het loon, dat de bouwvakar beiders in vrijwillig aanvaard overwerk verdienen Met zijn ambtgenoot van defensie zal hij overleg openen over de verdere vrijstelling van militaire dienst voor bouwvakarbeiders, zodra zij één jaar militaire diensttijd hebben vervuld. De bewindsman zal zyn bijzondere aan- AMSTERDAMS OPERAGEBOUW ZAL 24 MILJOEN KOSTEN Het definitieve ontwerp voor het operagebouw Amsterdam, dat op de plaats van de oude R.A.I. aan de Ferdinand Bolstraat zal verrijzen, is gereed. l>e architect, Ir. B. Bijvoet uit Haarlem, heeft gisteren in de Beurs in Amsterdam een toelichting op liet plan gegeven. Ir. Byvoet heeft berekend dat de bouwkosten voor het operagebouw met 1400 plaatsen ongeveer 24 miljoen gulden zal bedragen. De bouw zal dri< jaar vergen, maar het is nog niet hekend wanneer daaAnee kan worde begonnen Het terrein waarover men in Amsterdam de Beschikking krygt, zal z- ruim zijn dat er In de onmiddellijke omgeving van het gebouw voor 40 auto's parkeerruimte komt. Volgens het ontwerp van Ir. Bijvoet krijgt de opera drie hoofdver diepingen De middelste verdieping zal plaats bieden aan het tonee met zij- en achtertonelen, decorberging, montagehal, werkplaatsen (timmeratelier, smederij, stoffeerderij, schilderzaal en montagehal) kleedkamers, repetitieruimte, toneel en kantine. Het niveau hieronder is bestemd voor musici. Het bevat de orkestbak, d£ stemkamers, dirigentenkamer, zang- en repetitielokalen, kleedkamers voor koorleden en de grote-koorrepetitiezaal. Hel bovenste niveau is toegewezen aan hel ballet (kleedkamers er oefenzalen) vvwvwwvwwvvwvvvvvwvw\awwuwwwwvwwwwvwuvwwwwwwww%aaaw/uvui dacht richten op de bouw van gesubsi dieerde woningen. Zijn departement zal alles op alles zetten om in de eerste plaats deze woningen op de bouwmarkt te brengen. De afgifte van rijksgoedkeuringen ls sterk beperkt. De minister wilde niet zo ver gaan, dat voor de bouw van wo ningen boven de 35.000 helemaal geen vergunningen meer worden verstrekt. Ook kon geen algehele vrijstelling van militaire dienst verleend worden. De in- terpellant, de heer Jager, had deze beide dingen gevraagd. De socialistische woordvoerder de heer Bommer vestigde er de. dacht op, dat er straks, als er weer gewerkt kan worden, een run op de bouwmarkt ontstaat. Zij die het meest kunnen betalen, trekken dan aan het langste eind, met het gevolg dat het woningbouwprogramma niet gerealiseerd kan worden. Hij ver langde daarom een straf goedkeu- ringsbeleid. Wat de voorziening met bouwmaterialen betreft, wanneer men weer volop aan de gang gaat, maakte minister Van Aart sen zich niet ongerust. Er is op het ogenblik geen tekort en de fabricage en de aanvoer verlopen bevredigend. Aan vankelijk zijn er wat moeilijkheden ge weest met de metselbaksteen, maar deze z\jn opgelost. Er wordt thans wel ge produceerd doch niet afgenomen, zooat er over enige tyd voldoende stenen zul len zijn. Vorst in noorden, overstromingen in het zuiden beschikbare ijsbrekers stellen pogingen in het werk om schepen, die in de Oostzee zijn vastgevroren, te bevrijden. In Denemarken vroor het gisteren op verscheidene plaatsen 26 graden. Hef- schroefvliegtuigen brengen voedsel naar geïsoleerde eilanden en vuurtorens. In Zuid-Europa heeft men niet zo zeer van ijs en sneeuw te lijden. Daar doen zich echter in sommige gebieden overstromingen voor als gevolg van zware regenval en dooi. In het zuiden van Spanje, waar vele rivieren buiten hun oevers zijn ge treden, schijnt een lichte verbetering te zijn ingetreden. De schade aldaar loopt in de miljoenen peseta's. Aardverschuiving Bijna alle 680 inwoners van Nerano, dat op het heuvelachtige schiereiland Sor rento ten zuiden van Napels ligt, heb ben gisteren hun dorp verlaten, daar dit door een aardverschuiving dreigt te worden bedolven. De massa aarde en modder kwam langs een helling naar beneden met een aanvankelijke snelheid van tien meter per uur, maar later naih deze belangrijk af. Enkele huisjes op enige afstand van het dorp zijn reeds verwoest. Ook Caposele, een bergstadje op 72 kilometer ten oosten van Napels, wordt door een grondverschuiving be dreigd. Ongeveer honderd huizen zijn ontruimd. De Tweede Kamer heeft gisteren met 84 tegen 23 stemmen het wetsontwerp tot goedkeuring van het Nederlands-Duits verdrag aangenomen. Voor stemden de fracties van de K.VJ?., de V.V.D., de A.R. en de C.H.U. alsmede 18 leden van de P.v.d-A.-fractie. Van de socialistische fractie stemden 19 le den tegen het ontwerp, alsmede de aan wezige leden van de pacifistisch socia listische en de communistische fracties. De Staatkundig-Gereformeerde fractie was afwezig in verband met het congres van de partij in Utrecht. Bij de tegenstemmers onder de P.v.d.A. bevond zich de fractievoorzitter, prof. dr. ir. A. Vondeling. De andere tegenstemmers bij de P.v.d.A. waren de heren Baart, Schurer, Vrolijk, Posthumus, Vredeling, Scheps, Ruygers, Reehorst, Peschar, Kramer, Franssen, De Kadt, Daams, Van den Tempel, Ven- verloo, mevrouw Heroma-Meijink, de he ren Vermeer en .Vermooteq. Op een te Parijs gehouden en gis teren geëindigde bijeenkomst van de defensiecommissie der West- europese Unie, die drie dagen heeft geduurd, hebben vijf van de zes E.E.G.-staten zich uitgespro ken voor het voorstel van presi dent Kennedy, om tot de stichting van een multilaterale N.A.V.O.- kernmacht te komen. Frankrijk was de uitzondering. De commissie besloot, ondanks Frans verzet, door te gaan met de bestudering van het Amerikaanse voorstel. De parlementaire vergadering van de Westeuropese Unie zal van vier tot ven juli a.s. in Londen vergaderen. herdenken de Verenigde Staten de geboortedag van George Wash ington (1732). is het 175 jaar geleden, dat de befaamde Duitse wijsgeer Arthur Schopenhauer, systematicus van het pessimisme, te Dantzig werd geboren. Overstromingen De door de overvloedige regenval ge zwollen rivier de Volturno ten noorden van Napels is buiten haar oevers getre den en heeft ongeveer duizend hectare landbouwgrond onder water gezet. Ook langs de Tiber en de Nera ten noorden van Rome doen zich overstromingen voor. In het bergdorpje Stenico bij Trento zijn de daken van vijf eeuwenoude huizen onder het gewicht van de sneeuw be- Er vielen geen slachtoffers. fiahtlijK De autoriteiten van de Zweedse E laats Kalix in de provincie Norr- otten hadden er iets op gevon den, dachten zy, om het al te zeer uitgebreide aantal vossen in de bossen aldaar tot wat redelijker proporties terug te brengen: zij boden vijftien kronen voor elk in Er kwamen hele plakken vellen binnen en de beloofde premies werden uitbetaald. Maar er ble ven rond Kalix nog evenveel vos sen rondsluipen als voorheen. De luie „jagers" van Kalix bleken de vossen nog te slim af te zijn ge weest. Zy waren naar de huiden markten van Jokkmokk en Gael- livare in Lapland gegaan waar vossenvellen voor de prijs van slechts vijf tot tien kronen te krijgen waren, hetgeen een aan trekkelijke winstmarge ten op zichte van de toegezegde premie van vijftien kronen overliet.... WVWWWIfWl/WWWWWWWWWWWVWWV IN MAART KAMERDEBAT ZAAK-V. d. PUTTEN De behandeling van het rapport van de commissie-Van Doorn over de zaak v. d. Putten zal niet vóór dinsdag 12 maart a.s. in de Tweede Kamer aan de orde komen. Dit heeft de voorzitter van de Kamer, mr. F. J. F. M. van Thiel, gis termiddag bij de aanvang van de kamer vergadering medegedeeld. CUBANEN BESCHOTEN AMERIKAANSE VISSERS President Kennedy heeft de Amerikaan se strijdkrachten opdracht gegeven „alle noodzakelijke maatregelen" te treffen om te voorkomen, dat Cubanen vissers uit de V.S. lastig vallen. Het bevel werd gegeven naar aanlei ding van de beschieting van een Ame rikaanse garnalenboot in internationa le wateren door Cubaanse Mig-straal jagers. Het vaartuig dat met twee op varenden ruim drie dagen had rondge dobberd als gevolg van een defecte motor, werd niet geraakt door de ra ketten van de Cubaanse jagers. De beide opvarenden bleven eveneens on gedeerd en werden door een escorte vaartuig van de Amerikaanse opgepikt. partijen ingeschreven. Daarby zijn met vreemde namen als „Party Economisch Appèl" of „Veilig Verkeer en Honderdduizend Woningen". En er bevindt zich onder de zes de nieuwe groep van Gorkums opstandige burge meester Van Rappard, zich breeduit de „Liberale Staatsparty' noemend. Ver moedelijk zal zij proberen de rechts- ontevredenen uit de V.V.D. tot zich te trekken, voor zover die zich al niet in het kamp bevindenvan extremen als de „Vrije Burgers". Over het alge meen maken deze splijt-partytjes ove rigens een weinig solide indruk, sommi ge zyn veel meer een soort gelegen heidsvereniging zonder enige bezinning op algemeen politieke vraagstukken. De historie leert bovendien, dat deze splinteraars in vele gevallen een weinig imposant en meestal kort leven is be schoren. Gelukkig. Want de leiding be staat maar al te dikwyis uit politieke avonturiers, die slechts zelden tot het heil van het land werkzaam zyn. Moet men Gcrkums burgemeester nu óók tot deze avonturiers rekenen? De stichting van zijn partij is hoe dan ook een poli tiek avontuur. Zolang niet het tegendeel is bewezen zijn we geneigd deze ma gistraat inderdaad onder te brengen bij de weinig gunstige categorie van geluk zoekers. In ieder geval is de heer Van Rappard een splinter en we geloven niet, dat hy later de balk in het oog. van V.V.D.-lystaanvoerder Toxopeus zal blijken te zijn. Schouwen heeft het R.T.M.-personeel van het veer Zype-Anna-Jacoba- 6older gehuldigd, omdat dit er voor eeft gezorgd, dat de verbinding tussen het eiland en overig Nederland zo goed als de omstandigheden het toelieten, in stand bleef. Een sympathiek gebaar, die hulde. Maar de R.T.M.-ers hadden het verdiend! Wij en hierop nog met enige naa druk de aandacht, omdat wat waar is moet worden gezegd de letters R.T.M. op Schouwen-Dui- veland (en daarbuiten) niet altyd een goede klank hebben gehad. Er zijn nog al eens boze woorden gevallen in het verleden over de wijze waarop deze maatschappy haar concessies uitvoerde. Zo zag het er na de ramp van 1953 aanvankelyk zelfs naar uit, dat de veel gesmade tram weer terug zou komen met alle gevolgen van dien. Mede dank zij initiatieven uit de streek en vooral ook dank zij een niet geringe steun van de regering, kon de tram worden ver bannen. Ook rond de uitoefening van. het veer werden niet altijd opgewekte klanken gehoord. Maar wat deze winter is gepresteerd is werkelijk voortreffelijk. We zuilen maar in het midden laten of hier ook een rol speelt, dat het aan delenpakket van deze maatschappij in middels in andere handen is overge gaan, hoofdzaak is: men heeft hier alles op alles gezet om Schouwen-Duiveland niet te isoleren. En we. zyn terugden kend aan het verleden geneigd om te „Alles vergeven en verge ten.",..." De moeilijke verkeersomstandigheden voor Schouwen mogen ditmaal in niet al te somber perspectief wor den bekeken. Immers, wat vroeger nooit kon worden gezegd, is nu wèl mogelyk: het zal allemaal binnen niet al te lange tijd voorbij zijn. Er komen dammen, er komt een brug. Wat dat betekent heb ben deze winter vooral de bewoners van Noord-Beveland ervaren: zy behoefden zich geen momentje druk te maken over een mogelijk isolement: er was een dam bij Kamperland, er was er een by Kats. Zelfs de nog jonge generatie doet nu al sterke verhalen over vroeger: „Weet je nog, toen en toen, de Zand- kreek lag helemaal dicht. We zijn er met veel moeite overgekomen..." Ver halen, die in een tijd van Deltadammen "en historische waarde hebben, maar elukkig geen enkele actuele betekenis, ip Schouwen-Duiveland is men nog zo ver niet, maar alies wijst er op dat de dreiging van een winters isolement binnen afzienbare tyd tot het verleden zal behoren. Geen somber perspectief dus. Maar ook het heden was niet hele maal zwart: de verbinding is vrijwel on onderbroken geweest. Dank zij de man nen van de R.T.M. Daarvoor zyn ze in de bloemetjes gezet. Terecht! Voorzitter Zeeuws-Vlaamse kamer van koophandel De voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen, Lr. R. H. van Krevelen, is van mening, dat het zeer goed mogelijk is bij wijze van proei' het bouwen van wonin gen in Zeeuwsch-Vlaanderen vrij te laten. Hij verklaarde dit in zijn donderdag te Terneuzen voor de Kamer uitgesproken nieuwjaars rede. Volgens hem is er in dit gebied bouwcapaciteit genoeg. Vele bouwvakarbeiders pendelen thans naar elders, terwijl voorts kan worden beschikt over de mo gelijkheid van aanvulling door Belgen. Daarnaast zijn in bet grensgebied van Zeeuwsch-Vlaan deren enkele van de meest voorna me bouwmaterialen in voldoende mate aanwezig. Ir. Van Krevelen zei in dit verband van mening te zijn, dat men in Zeeuwsch-Vlaan deren deze bijzondere omstandig heden sterker naar voren zal moe ten brengen dan tot nog toe het geval is geweest. Hij zei het op prijs te zullen stellen als de desbe treffende autoriteiten de moed zouden opbrengen, dit experiment eens te wagen. „Het zou aanlei ding kunnen zijn, de gemiddelde kwaliteit ran de woningen in ons gewest op een hoger peil te bren gen", aldus de kamervoorzitter. Een ander punt dat zich scherper be gint af te tekenen nu de industrialisatie op verschillende plaatsen goed op gang komt, noemde de heer Van Krevelen 't gebrek aan goede hotelaccommodatie. Door de ideale combinatie van industri alisatie en recreatie, als bronnen voor hotelgasten, zyn er volgens hem grote mogelijkheden op dit gebied. Hy wilde de aandacht van financiers en bedrijven, die zich bezighouden met huizen- en ho- telbouw op deze punten vestigen. „Het zal wel onvermljdelyk zyn", zo vervolgde de heer Van Krevelen zyn jaarrede, „dat de verbindingen naar en van Zeeuwsch-Vlaanderen telkens weer de aandacht blijven vragen. In het afge lopen jaar zyn van verschillende kanten uitingen gedaan over een vaste oever verbinding over of onder de Wester- schelde. Hem lijkt het in de eerste plaats een taak van deskundigen om uit te maken waar zulk een eventuele ver binding zal moeten komen. „Men diene te bedenken dat zo'n ver binding economisch niet verantwoord is om circa 100.000 inwoners te ver binden niet overig Nederland". Vol gens ir. Van Krevelen moot worden uitgegaan van een verbinding tussen grote, Europese bevolkings- en in dustriecentra, zodat in E.E.G.-ver- band één en ander als economisch gerechtvaardigd za! kunnen worden gerealiseerd. Hij achtte het zelfs mo gelyk, dat strategische overwegingen mede een rol zouden kunnen spelen. Ir Van Krevelen zei voorts, dat men zich dient te realiseren dat een vaste verbinding, op de meeste plaatsen en bij de huidige stand van de techniek, zonder voorafgaande kanalisatie van de Westerschelde niet wel uitvoerbaar zou kunnen blijken. Hij acht het van belang dit project in studie te houden. Daar voorlopig de bestaande verbindingen in gebruik moeten blijven, noemde hij het verheugend dat besloten is tot de bouw van een nieuwe boot en tot het aanvat ten van de werken by de Perkpolderha- ven. Hij sprak de hoop uit, dat daarbij de grootst mogelyke spoed wordt be tracht. Het aantal voertuigen van meer dan één miljoen dat in 1962 over de Westerschelde werd gebracht, noemde hij een gedenkwaardig getal. Ir. Van Krevelen zei voorts te verwach ten. dat het wegvervoer ook in Neder land, steeds meer gebruik zal gaan ma ken van de nachturen voor diverse transporten. Daar dit voor een groot deel grensoverschrijdend vervoer is, acht de heer Van Krevelen het van liet groot ste belang dat op zeer korte termijn op meerdere plaatsen aan de Belgische en Duitse grens douanekantoren dag en nacht geopend zullen blyven voor het in- en uitklaren. Voor wat betreft Zeeuwsch-Vlaanderen zou zulks van be lang zijn tijdens de uren dat de veer diensten niet worden uitgevoerd. Ten aanzien van het bona-flde hoefijzerver- keer dacht hy aan speciale plaquettes op daarvoor geschikt bevonden vrachtwa gens. zoals bij het T.T R.-transport. Zie slot pag. 2 kol. 5) Gistermorgen is ten overstaan van de- Rotterdamse notaris mr. W. C. Treur niet opgericht de Stichting Televisie Nederland (T.V.N.), gevestigd te Den Haag, die een concessie by de regering zal aanvragen voor het uitzenden van televisieprogramma's. Tevens is opgericht de N.V. Maatschap py voor Televisiereclame (T.E.R.), die zich ten doel stelt het verzorgen van televisiereclame. De voorgenomen nadere toelichting op de plannen van de Stichting Televisie Nederland moesten worden uitgesteld wegens plotselinge ziekte van de voor zitter van de stichting, mr. G. E. van Walsum, burgemeester van Rotterdam. De bedoeling is om deze toelichting zo spoedig mogelyk na het herstel van de heer Van Walsum te doen plaatshebben. IK. R. H. VAN KREVELEN ...woningbouw in Zeeuwsch-Vlaanderen vrijlaten

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 1