Opnieuw bekvechten in Genève Schade aan oesters en mosselen: 50 procent „DIANA" BRAK 25 CM DIK IJS IN KANAAL DOOR WALCHEREN „DRIJVENDE WAPENARSENALEN VAN V.S. OP DE PHILIPPIJNEN HOGERE LANDBOUWSCHOOL VAN DE C.B.T.B. NAAR DR0NTEN SPORT EN WEDSTRIJDEN PROVINCIALE ZEEUWSE, COURANT DINSDAG 19 FEBRUARI 1963 Van Souburg tot ver in Middelburg Plannen voor Zeeuws comité ijsbestrijding Öet m.s. „Diana" uit Vlissïngen heeft maan lag in opdraeht van de stichting Verladers Belangen Bin nenscheepvaart het ijs gebroken in het kanaal door Walcheren. Het schip slaagde erin, vanaf Souburg tot aan de ingang \an de haven te Middelburg een brede vaargeul vrij te maken. Vandaag (dinsdag) gaat de tocht verder tot en met het industrieterrein en de insteek- havens. Voorlopig kan niet verder worden gevaren, omdat dit te kost baar is. In verband met dit laatste heeft de Stichting Verladers Be langen Binnenscheepvaart het plan opgevat, om te trachten in samenwerking met belanghebben den (gemeenten, provincie, rijk en bedrijfsleven) in Zeeland te komen tot stichting van een comité ijsbe strijding. Het doel van dit comité zal zijn. de nodige gelden bijeen te brengen om het vaarwater in Zeeland zo lang mogelijk bevaarbaar te houden. In andere provincies (oa. in Noord-Bra bant) hebben dergelijke comités reeds lang hun voordeel bewezen. Dit werd ons meegedeeld door de secre taris van de stichting, de heer A- Drost. Een en ander zal uitvoerig worden besproken in de jaarvergade ring. die de stichting eind maart zal houden. Inmiddels heeft de sleepboot „Diana" gisteren vanaf Souburg tot de haven van Middelburg met veel moeite en krachtsinspanning een vaargeul ge- Zilveren jubilaris in belastingdienst De heer J. Kwekkeboom, hoofdinspec teur-titulair van 's rijks belastingen en hoofd van de inspectie der belastingen te Goes vierde zaterdag zijn 25-jarig ambtsjubileum. In aanwezigheid van een aantal collega's werd hij maandag morgen bjj gelegenheid van dit zilveren jubileum in het gebouw van de inspec tie gehuldigd door de heer P. J. van Kerkoerle, directeur van 's rijks belas tingen uit Breda. Deze bood de jubilaris een geschenk onder couvert aan. Namens het personeel sprak inspecteur A. de Haan uit Goes. Hij dankte de heer Kwekkeboom voor de wijze, waarop hij gedurende vijftien jaar leiding haa ge geven aan het personeel. Andere woord voerders op deze bijeenkomst waren de heer J. L. van Veeren. hoofdinspecteur- titulair van de dienst Invoerrechten en belastingen en accijnzen te Goes. De heer Kwekkeboom begon zijn loopbaan te Middelburg. Hij trad onder meer op als vervanger te Hulst en op enkele an dere plaatsen buiten Zeeland. Sedert 1948 was hij werkzaam te Goes. In 1950 werd hii belast met de leiding van in spectie in Goes. Masten en lieren van de „Alca" worden gesloopt Vanmorgen, dinsdag, zal het bergings bedrijf Van de Akker te Vlissïngen, on der supervisie van rijkswaterstaat, een begin maken met het weghalen van waardevol materiaal van het Finse mo torschip „Alca", dat vorige week in de Schaar van de Noord bij Batli aan de grond is gelopen. Met behulp van de drijvende hok „Walcheren" zullen de bergingsmensen onder meer de lieren, masten, gieken en reddingboten van het Finse schip verwijderen. Wat er verder met het schip zal gebeuren, is nog niet bekend. In de nacht van vrijdag op zaterdag zijn bemanningsleden van een Belgische sleepboot aan boord van de „Alca" geklommen en hebben daar kasten opengebroken. Om herhaling hiervan te voorkomen staat het schip nu voortdu rend onder bewaking. WEGEN NOORD REVELAND VOOR» OPIG WEER OPEN De polderwegen op Noord-Beveland, die in beheer zijn bij het waterschap „Noord-Beveland" zijn voorlopig weer opengesteld voor alle verkeer. Het wa terschapsbestuur heeft maandag beslo ten de opdooimaatregelen voorlopig op te heffen, omdat er door de terugge keerde vorst geen gevaar meer is voor beschadiging van het wegennet. Zodra de dooi weer komt opzetten, worden de wegen opnieuw afgesloten voor het verkeer, dat een zwaardere druk per as heeft dan 1,2 ton Het waterschap „De Brede Watering van Zuid-Beveland" zal de situatie van morgen dinsdag bekijken. Maan dag overwoog men het afgesloten we gennet van ongeveer 700 km weer open te stellen voor alle verkeer, maar enkele proeven maakten, uit, dat dit nog niet verantwoord was. maakt. Als een paard steigerde het schip, wanneer de voorsteven door de taaie ijsmassa omhoog werd gestuwd. Langzaam ging het achteruit, om daar na weer met volle kracht op het ijs in te beuken. Grote scheuren trokken de 25 cm dikke ijslaag in enorme schot sen uiteen, die vervolgens door het kol kende water werden weggezogen. Zc liet de „Diana" vanaf Souburg een spoor van dikke groene ijsblokken ach ter. „Je kunt zien dat het voorjaar in het ijs zit", merkte kapitein Fokkens op, doelend op de geel tot groene kleur van het Ijs. Het karwei was bij kapitein S. Fok kens (42), een Fries van geboorte, thans woonachtig in Vlissingen, in De sleepboot iana" uit Vlissïn gen heeft gisterer met veel moei te een vaargeul gemaakt in het Kanaal door Walcheren vanaf Souburg tot en met het industrie terrein met insteekhavens te Mid delburg. Het ijs toaardoor het kleine, maar vinnige schip zich een weg moest boren, was 25 cm dik. Foto P.Z.C.) goede handen. De laatste 6 weken is hij als geen ander, vertrouwd geraakt met het ijs. De afgelopen periode heeft hij door geheel Nederland „gezworven" met zijn sleepboot, die toen meer dan 275 tankers door het ijs heeft geholpen. Er werden dan ook weken van 70 tot 80 uur gemaakt. Voor de vele schepen, die vanaf Kerst mis vastliggen, betekent dit, dat er bin nenkort gevaren kan worden, tenmin ste, in de richting Missingen. Men hoopt dat er dan bij Missingen flink gespuid wordt, zodat de enorme hoe veelheid ysschotsen een uitweg vindt. Een ware opluchting voor de binnen vaartschippers: het y's is gebroken! TIJDSBESPARING VAN 45 TOT 60 DAGEN Amerika is van plan „drijvende wapenopslagplaatsen" op de Philip- pijnen te stationeren en ze gereed te honden om op korte termijn op te kunnen stomen naar potentiële onrusthaarden in Azië. Schepen \unnen snel uitvaren naar haarden van onrust De keus is gevallen op de reusachtige Amerikaanse marinebasis aan de Subic- baai om als, ligplaats te dienen voor drie speciaal omgebouwde Victoryschepen. Hier zullen de schepen worden geladen met Amerikaanse oorlogsuitrusting en gereed worden gehouden om onmiddel lijk uit te varen naar de plaatsen, waar het communistische gevaar zijn kop op steekt. Uitrusting voor verscheidene bataljons zal op deze manier kunnen worden op geslagen in de nabijheid van eventuele actiegebieden, gereed voor gebruik door troepen, die in enkele uren van Amerika naar de betreffende plaatsen kunnen worden overgevlogen met straalvlieg tuigen. niet te lezen, welke ligplaats de schepen zouden hebben en hoeveel schepen erbij betrokken zouden zijn. De eerste van de uit de tweede wereld oorlog stammende Victoryschepen wordt op het ogenblik in Norfolk gela den. De uitrusting bevat alles, van tanks tot gevechtsrantsoenen toe. De twee an dere schepen volgen hierna. Tijdwinst Experts merken op, dat snelle reac tie van essentieel belang is indien de koude oorlog omslaat in een echte oorlog. Volgens hun schattingen kan bij bepaalde situaties door het ge bruik van „drijvende opslagplaatsen" een tijdwinst van 45 tot 60 dagen worden gemaakt, die anders verloren zou gaan aan het laden en overbren gen van de uitrusting. Minister van defensie, Robert McNama- ra en chef van de generale staf, generaal Wheeler, gaven het Congres onlangs de tails van het plan van de „vooruitge schoven drijvende basis". Maar in een gepubliceerde verklaring hierover stond AARDAPPELS EN KOOL STREMDEN VELSER TUNNEL Gisteren is van 's middags twee uur af het autoverkeer door de westelijke buis de Velsertunnel gestremd geweest, doordat twee grote vrachtauto's, elk met een aanhangwagen, in de tunnel waren omgeslagen. De auto's waren geladen met 30 ton aardappelen en kool, die in de tunnel terecht waren gekomen. De stremming begon nadat de eerste vrachtwagen met aanhangwagen, die beide afgeladen wa ren met 10 ton kool, de westelijke buis van de tunnel in de richting Haarlem binnenreed. De vrachtauto moest af remmen in de tunnel en begon daarbij te scharen. Zowel de vrachtauto als de aanhangwagen sloegen om en de grote lading kool bedolf de hele combinatie en beide chauffeurs, die uit Anna-Paulow- na afkomstig zijn. Achter de vrachtwa gen met aanhanger reed een personen wagen die onder de aanhangwagen schoof. Een bestelwagen werd eveneens onder de kool bedolven. De twee inzit tenden van de bestelwagen werden ern stig gewond. Na dit ongeluk moest een tweede vrachtwagen met aanhangwagen, ge laden met aardappelen, afremmen voor deze stremming in dg tunnel. Ook dit transport maakte een schaarbeweging en de combinatie sloeg om. De lading aardappelen kwam grotendeels op de kool en de andere auto's terecht, waar door de chauffeurs van de eerste wagen nog dieper werden bedolven. Het heeft de tunnelpolitie veel moeite gekost om beide chauffeurs uit te graven en te be vrijden. Per ambulancewagen zijn zij naar het Anthoniusziekenhuis te IJmui- den-Oost gebracht. ITALIAANS PARLEMENT ONTBONDEN De president van de Italiaanse repu bliek, prof. Antonio Segni, heeft giste ren het zittende parlement in Rome ont bonden als eerste stap op de weg naar algemene verkiezingen in de maand april. Conditie De schepen, die z$n uitgerust door de dienst van militair vervoer over zee, krijgen een civiele bemanning en mi litaire wapenherstellers om de wa pens en uitrusting in de juiste condi tie te houden. Dit „vooruitsturen" van oorlogsmateri aal per schip komt overeen met de rege ringstactiek tijdens de Berlijnse crisis van 1961, toen meer dan 150-000 ton aan uitrusting naar Europa is gezonden. Het materiaal bevindt zich nog in Eu ropa en maakt het het leger mogelijk op snelle wijze twee divisies ter» toevoeging van de vijf divisies, die al in Europa zijn, door de lucht aan te voeren op elk gewenst tijdstip, wanneer een crisis dit nodig maakt. Ontplooiing Wheeler verklaarde tegenover het Con gres, dat kleinere hoeveelheden zullen worden opgeslagen in Okinawa. Hij zei, dat de dryvende arsenaals, die nu wor den getest, zouden voorzien in een snelle ontplooiing en uitrusting van troepen om het hoofd te bieden aan onlusten in de gebieden, waar het het meest waar schijnlijk is, dat communistische activi teiten zich kunnen voordoen. De ontwapeningsconferentie Genève heeft zich gisteren ontwik keld tot een scherpe woordenstrijd tassen oost en west waarin over en weer bittere beschuldigingen werden geuit. De Amerikaanse delegatieleider, Willi am C. Foster, merkte op dat Amerika bezwaren maakt tegen de Russische tactiek van het stellen van ultimatums. Hij betwijfelde of de Sowjet-Unie wer kelijk wel een kernstopovereenkomst wenst. De Russische vertegenwoordiger, Vas- silï V. Koeznetsof, beschuldigde de Ver enigde Staten van slechte trouw. Hij was van oordeel dat Foster heel andere dingen zegt dan president Kennedy. Hij vond dat de Amerikaan en de Britse delegatieleider, Joseph Godber, zich op zijn minst vergisten, toen zij de Russi sche beschuldiging ontkenden dat het westen bezig is met een poging kernwa penen over de wereld te verspreiden. Hij merkte op dat president Kennedv het hierin met hem eens was gezien het voornemen van de Amerikaanse presi dent een multilaterale kernmacht te vormen. Daartegenover stelde Foster dat Koez netsof bezig was de aandacht af te lei den van de voornaamste taak van de nu reeds 11 maanden durende conferentie. Als zondanig beschouwde hij het berei ken van een kernstopovereenkomst. Daarop vroeg de Rus de steun van de delegaties voor een Russisch voorstel dat een einde zou maken aan alle Ame rikaanse overzeese kernwapenbases. Ook stelde hij een niet-aanvalsverdrag voor tussen de N.A-V.O. en het pact van Warschau. Ten slotte pleitte hy voor kern vrije zones in het bijzonder in Cen traal Europa. J. MAENEN TRAD AF ALS VOORZITTER VAN K.A.B. Na sedert 1946 de Limburgse Katholie ke Arbeidersbeweging in haar specta culaire naoorlogse ontwikkeling te heb ben geleid tot die van de sterkste dioce sane katholieke werknemersorgansaties van ons land met 75.000 leden en ruim 21.500 aangesloten arbeidsvrouvven en -jongeren heeft de K.A.B.-voorzitter Jan Maenen zondagmorgen op de centrale raadsvergadering in de Staar/, aal te Maastricht het voorzitterschap overge dragen aan een jongere kracht- De centrale raad koos als opvolger van de heer Maenen bij enkele kandidaat stelling de heer Jos. Ensirik uit Maas tricht, die de Katholieke Arbeidersbe weging van Limburg in de laatste fase van haar bestaan zal leiden naar de nieuwe vakcentralevorm zoals die door het Nederlandse episcopaat gewenst werd. AFWIKKELING VAN FINANCIËLE MELKPRIJSJAAR '61-62 (Van onze Haagse redactie.) De veehouders zullen een slotuitkering ontvangen van 10 cent per 100 kg ge leverde melk plus 7 cent per kg vet. Hierbij is een bedrag van 10 cent per 100 kg melk verrekend, dat de veehou ders bij voorschotuïtkering uit het zui- velfonds te veel hebben ontvangen. Eén en ander blijkt uit de financiële afwik keling van het melkprijsjaar 1961-'62, die in de woensdag gehouden vergade ring van het bestuur van het proaukt- schap voor zuivel heeft plaatsgehad. Volgens de in een nota van het dagelijks bestuur opgenomen berekening bedraagt de uiteindelijke netto-opbrengst van de melk f 22.761 per 100 kg melk met 3,7 procent vet. Daar de door de minister van landbouw vastgestelde garantieprijs f 2S,10 per 100 kg melk met 3,7 pro cent vet bedraagt en het verschil dus f 5339 groot is, kan het totaalbedrag hetwelk uit het landbouw-egalisatie- fonds moet worden betaald, gesteld worden op 5.1 miljard kg melk (de hoe veelheid waarvoor de garantie geldt) a f 5339 per 100 kg dat is f 272.289.000 of 38 miljoen gulden minder dan in het vorige melkprijsjaar. Het saldo van het zuivelfonds bedraagt f 152.764.000, terwijl met de verleende voorschotuitkeringen een bedrag ge moeid was van f 159.219.000, zodat f 6.455.000 te veel aan de veehouders is uitgekeerd. STAATSHOOFD CAMBODJA BIEDT ONTSLAG AAN Prins Norodom Sihanoek, het staats hoofd van Cambodja, heeft zijn ontslag aangeboden uit protest tegen de cam pagne welke in de Thailandse pers te gen hem wordt gevoerd. TELEFOONGIDS ZONDER GAATJE (Van onze Haagse redactie) Het gaatje in de linkerbovenhoek voor telefoongidsen, waar het touwtje voor het ophangen door heen kon, gaat dicht. In de nieu we gidsen, welke de P.T.T. deze weken aflevert, ontbreekt het al. Tot de dichting is besloten om dat het gaatje niet altijd nauw keurig werd geponst en de ge drukte tekst onleesbaar maakte. Het uitschiften van misdrukken is niet mogelijk gebleken omdat de nieuwe halfjaarlijkse edities van de telefoongidsen razend snel worden gedrukt en gedistribueerd, om niet al weer verouderd bij de abonnees te komen- Ook zijn de oplagen te groot voor een na- controle. Er komt by, aldus de P.T.T., dat de Nederlandse tele foongidsen voor zover bekend, de enige ter wereld waren, die een ponsgaatje hadden. 4 De V S. zullen India vier Nike-Cajun ra ketten en negen Nike-Apache raketten ter beschikking stellen voor onderzoekingen ln de bovenlagen van de atmosfeer. Onderwijs meer op praktijk gericht Honderd hectare cultuurgrond beschikbaar (Van onze Haagse redactie.) De christelijke hogere landbouwschool, die in 1957 werd opgericht en toen werd gevestigd in Ede, zal over kele jaren worden overgeplaatst naar Dronten in oostelijk Flevoland, De Nederlandse Christelijke Doeren en Tuindersbond, waarvan deze ho- fere landbouwschool uitgaat, heefl ot deze overplaatsing besloten, om dat het in Dronten mogelijk is een modern ingericht landbouwbedrijf aan de school te verbinden. Het onderwijs zal daardoor meer op de praktijk worden gericht en dus een geheel nieuwe aanpak krijgen. Zeeuws-Vlaamse scheidsrechters wonnen in Goes Het Orgaan van Voetbalscheidsrechters de heren L. Roelandt, P. van Driel en J. Zuidweg, behaalde het kampioenschap van Zeeland. De winnaars behaalden totaal 281 punten tegen Noord- en Zuid- Beveland 253 en Walcheren 244 punten. De Zeeuws-Vlamingen gaan in april a.s. naar Tilburg, waar gestreden zal wor- De nieuwe Canadese ambassadeu in ons landde 6l-jarige heer Fre deric Wiliam Bull, is maandag middag uit Canada op Bchipho lahgekomen. De 'foto toont de heer Buil bij h.e> verlaten van het vliegtuig. den om de titel van kampioen district Zuid. Het team dat hier wint. komt in Groningen uit in de landelijke kampi oenschappen. Van Hove kampioen C-klasse Zeeland en Zuid-Holland Bertus van Hove van de Vlissingse boksvereniging D.O.S. is maandagavond in Rotterdam kampioen zwaar weiter- gewicht van Zuid-Holland en Zeeland geworden in de C-klas. Hy behaalde in de finale een vry ruime overwinning op Valk van school Weetemans Den Haag. Van Hove bokste technisch een prach tige partjj en zyn overwinning was dan ook volkomen verdiend. In de haive fi nale had lijj een zege op punten behaald op Por van school Hoogenband Den Haag. In de halve finale weltergewicht behaal de Jos Jasperse van D.O.S. een over winning op punten op K. Walter van school Huizenaar Rotterdam. In de fi nale kwam Jasperse uit tegen Van Hoogenband van school Hbogcnband. Deze partij leverde een hard gevecht op, waarin van krachtsverschil nauwelijks sprake was. Van Hoogenband wérd echter tot winnaar uitgeroepen. Jan Tameris van D.O.S. verloor in de finale door k.o. in de tweede ronde van Ouwer- sloot van school Weetemans. De presta- tienartii in de nieuwelingenklas tussen Helmuth Vercammen van D.O.S. en Nieuwenhuize van school Hoogenband eindigde onbeslist. Schoo'schaaktitel voor Vlissingse h.b.s. Het schaakteam van de Missingse rijks h.b.s. is kampioen van Zeeland gewor den. Aanvankelijk was de uitslag van de wedstrijd van deze h.b.s. tegen het stedelijk gymnasium in Middelburg ge lijk: 3-3. De Vlissingers tekenden echter protest aan, dat toegewezen werd door de Zeeuwse Schaakbond, waardoor de uitslag 3%-2Vs werd In het voordeel van de rijks h.b.s. De Vlissingse scholieren zullen nu deel nemen aan de landelijke titelstrijd. De eerste wedstrijd gaat tegen het Janse- nluslyceum uit Den Bosch. Op een persconferentie te Den Haag hebben de voorzitter van de Neder landse Christelijke Boeren- en Tuin dersbond, mr. B. W. Biesheuvel en de directeur van de chr. h.l.s., Ir. H. van Harten, het besluit tot over plaatsing medegedeeld en nader toe gelicht. Mr. Biesheuvel zette in het kort uiteen waarom de h.l.s. Ede gaat verlaten. De verwachting is gewettigd, aldus de heer Bicsheuvel, dat Ede zich niet zal ontwikkelen tot een agrarisch centrum, maar geheel recreatiege bied zal worden. De mogelijkheid tot overplaatsing is geschapen door dat de directie van de Wieringer- meer plusminus 100 ha voor de school, het internaat en de proef- boerder(j beschikbaar heeft gesteld. Zwakke punten De directeur van de h.l.s., ir. Van Har ten, wees erop, dat vanRf de oprich ting van de school in Ede het stre ven naar een meer doeltreffende op leiding zich gericht heeft op twee zwakke punten in het hoger land bouwonderwijs, ten eerste de maat schappelijke vorming van de leerlin gen en ten tweede het theoretische karakter, dat een driejarige dagop leiding in landbouwkundig opzicht onvermijdeiyk moet krijgen. Iemand, die niet doorkneed is in de praktyk van het landbouwbedrijf, is mogelijk voor veel functies geschikt, maar niet voor een beroep van ondernemer op een landbouwbedrijf. Internaat Om tegemoet te komen aan de eisen van de maatschappelyke vorming is aan de school een internaat verbonden. Doorslaggevend voor het besluit om de school naar Dronten te verplaat sen is geweest het ter beschikking hebben van 100 ha cultuurgrond. Op deze oppervlakte kan een landbouw- bedryf worden gesticht, dat prak tisch alles wat ln een landbouwkun dige opleiding moet worden onder wezen, onmiddellijk in de praktyk kan worden gedemonstreerd. Zowel praktische problemen van de akker bouw, de veohoudery en ook van liet gemengd bedrijr kunnen zodoende in het onderwijs zichtbaar worden ge maakt. KERKNIEUWS Catholicos van Cilicië te Beiroet overleden De catholicus van Cilicië, Zareb I is dezer dagen te Beiroet overleden. Hij was een der twee hoofden van de Ortho doxe kerk van Armenië. Kerkelijke mutaties GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen te 's-Gravenhage-Oost, voor bearbeiding van de binnenstad: F. D. Kraan, koopvaardtjpredikant te Cu rasao. Benoemd tot predikant-assistent te Bloemendaal: S. Oegema, em. vlootpre- dikant en hulppredikant te Hoofddorp, die deze benoeming ook aannam. Aangenomen naar Ten Boer: A. van der Zwaag te Stad aan het Haringvliet. NEDERLANDS HERVORMDE KERK Beroepen te Kamperland H. Brons, Nieuw-Vennep-Abbenes, met toezeg ging- (Slot van pag. 1 factor toch remmend werken wanneer de weersomstandigheden zodanig z(jn, dat de oesters weer gevist kunnen wor den. De haven van Yerseke ligt nog vol met werkloze schepen, want niemand mag op de percelen vissen voordat pachters en visserijpolitie samen de bakens weer hebben aangebracht. Het gaat om honderden bakens. Alleen al de Yerseke Bank telt 373 percelen. Toen bij een vorige gele genheid de bakens door het ijs waren weggedrukt had men veertien dagen nodig om in ijltempo de percelen af te bakenen. Daarbij oriënteert men zich op stenen paaltjes en houten proppen met koperen plaatjes die zo diep in de bank staan dat het ijs er geen vat op heeft. Gisteren is een aanvang gemaakt met de herbebake- ning. BALANS Gisteren is overigens ook de handel in verse consumptiemosselen weer enigs zins op gang gekomen. Daarvan stelle men zich echter niet te veel voor: na een dag of drie zullen de voorraden Nagekomen advertenties Met vreugde geven wij ken nis van de geboorte van onze dochter ANNEKE MARTHA, op 14 februari 1963. J. Specht en J- Specht-Keijser. Goes, Rembrandtlaan 65. In plaats van kaarten. In volle vrede werd van een langdurig, smarte lijk en geduldig gedra gen lijden mijn innig geliefde man en onze zorgzame vader JAN PIETER KEMPE, op de leeftijd van 42 jaar en 10 maanden. P. J. A- Kempe- Vane Elly en Marian. Kamperland, 18 februari 1963. Jacobapolder 6. De begrafenis zal plaatshebben D.V- don derdag 21 febr., 's mid dags te 2 uur te Kam perland. In volle vrede werd van ons weggenomen na een langdurig en smartelijk, maar ge duldig gedragen lijden onze geliefde zoon, broeder, zwager en oom JAN PIÉTEB KEMPE op de leeftijd van 42 jaar en 10 maanden. Kamperland: J. Kempe P- A. Kempe de Smit M. Kempe C. A. Kempe- Leendertse Wissenkerke: G. Meulenberg- Kempe M. Meulenberg Kamperland: L. Kempe T. C. Kempe-Kramer En kinderen Kamperland, 18 februari 1963. Heden overleed nog onverwacht onze lieve vrouw, moeder, be- huwd- en grootmoeder MAATJE VAN LIERE in de ouderdom van bijna 70 jaar. Driewegen: P. Ringelberg Zaandam: A. Ringelberg C. H. Ringelber v. d. Peert Marian Driewegen: E. Ringelberg J. C. Ringelberg Scherp Maja Driewegen, 17 februari 1963, Nieuwstraat 8. De begrafenis zal plaatsvinden op 20 fe bruari a.s. Vertrek vanaf het sterfhuis 11.45 uur. Heden werd van ons weggenomen onze in nig geliefde man, va der, behuwd- en groot vader CORNELIS VEERHOEK in de ouderdom van 72 jaar. Kapelle: M. Veerhoek- van 't Hof Amsterdam: L. de Kok-Vcerhoek J. de Kok en kinderen Renesse: C. Veerhoek W. P. Veerhoek- Remeeus en kinderen 's-Gravenpoldcr: A. Veerhoek N. Veerhoek-Braam en kinderen Wellington, Eng,: A. A. Edwards- Veerhoek A. Edwards en kind Kapelle, 18 februari 1963, Julian astraat 7. De begrafenis zal plaatsvinden op don derdag 21 februari om 13.00 uur op de alge mene begraafplaats te Kapelle. uitgeput zyn, waarna misschien een geringe aanvoer van de kleine Zeeuwse mossel te verwachten is. In maart loopt het oester- en mossel seizoen af. En gezien de voortdurende kou- of kwakkelperioden verwacht men van dit seizoen niet veel meer. Voor de handel is het eerste deel van het seizoen zo goed geweest dat globaal genomen van grote verliezen in de regel nog geen sprake is. Voor de kwekers moet de balans nog worden opgemaakt. Voor lopig liggen de schepen nog stil in de haven en lopen nog enkele honderden werknemers „uitgevroren" in de w.w. Als de bakens weer rond de percelen staan en de temperaturen zijn wat ge stegen zal de totale omvang van de schade duidelijk worden. En velen we ten al dat dit balans opmaken hun sombere vermoedens zal bevestigen. PROF. SIXMA OVERLEDEN Gistermiddag is in Weert overleden frof. dr. F. L. J. Sixma uit Geleen. rof. Sixma was buitengewoon hoogle raar aan de technische hogeschool in Eindhoven was chef van het centraal laboratorium van de staatsmynen in Limburg. Hy is 40 jaar oud geworden. Prof. Sixma werd op 13 februari ernstig gewond by een verkeersongeval op de Eindhovenseweg bn Weert. Hij werd op genomen in het St. Jansziekenhuis in Weert, waar hij aan de gevolgen van het verkeersongeluk is overleden. Heden is zacht en kalm van ons heen gegaan, na een ge duldig gedragen lijden, onze lieve, zorgzame vrouw, moeder, be huwd-, groot- en over grootmoeder MARIA THEUNE, geboren Jasperse, in de ouderdom van 75 jaar. Uit aller naam, A. Theune Vlissingen, 18 februari 1963, Marinestraat 11. De teraardebestelling zal plaatshebben op vrijdag 22 februari a.s. om 2 uur vanaf het sterfhuis. Heden is van ons heen gegaan na een gedul dig gedragen lijden, onze geliefde zuster, behuwdzuster en tante MARIA THEUNE, geboren Jasperse, in de ouderdom van 75 jaar. Uit aller naam, L. Jasperse Vlissingen, 18 februari 1963, Beursstraat 6. Na een kortstondige ziekte nam de Hecrc van ons weg, onze ge liefde moeder, be huwd-, groot- en over grootmoeder JOHANNA JACOB A VAN HOEVE, weduwe van H. Minderhoud, in de ouderdom van ruim 81 jaar. Het leven was haar Christus; het sterven gewin. Wezep: L. A. Minderhoud E.A. Minderhoud- Stehouwer Middelburg: W. Torbljn J. J. W. Torbijn- Minderhoud Ko, Jopie Coevorden H. D. Minderhoud G. Minderhoud- v. d. Meent Huizen: K. Hartman A. Hartman- Mlnderhoud en kinderen Stellendam: D- J. Minderhoud A. Minderhoud- van Oorschot en kinderen Middelburg, 18 februari 1963, Vlissingsesingel 8. De begrafenis zal D.V. plaatshebben te Middelburg op vrijdag 22 februari a.s. te 13.30 uur op de algemene begraafplaats. De overledene ligt op- febaard in het Gast- uis. Middelburg. Be zoekuren: tussen 11-12 en 18-30-19.30 uur. Heden nam God tot Zich onze lieve moe der, groot- en over grootmoeder MARGARETHA WALRAVEN, weduwe van N. Lambregtse, in de ouderdom van 97 jaar. Rilland-Bath: J. C. Lambregtse Den Haag: C. A. Dansen- Lambregtsc Den Haag: L. W. Lambregtse E. Lamhregtse- Bongers Marknesse: W. M. Lambregtse M. Lambregtse- Traas Klein- en achter kleinkinderen Rilland-Bath, 18 februari 1963, Mairestraat 1. De begrafenis zal plaatsvinden op don derdag 21 februari a.s. des namiddags om 1 uur op de algemene begraafplaats. Vertrek vanaf het Ned. herv. jeugdgebouw om 12.45 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 6