Eerste werken afvalwaterleiding kanaalzone beginnen binnenkort Sanering bakkerswijken Goes staat op stapel Vlissings badstrand: geen „vrije toegang" AGENDA WAICHFRF.N Sloot Abeelseweg zomt voor afvoer VERANDERINGEN OP PLATTELAND FUNDAMENTELE WIJZIGINGEN KERKDIENSTEN Serenade in de sneeuw voor zeldzame diénst-jubilaris in Zierikzee Voorstel b. en w. getorpedeerd Zo vader, zo zoon ZATERDAG 16 FEBRUARI 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 Gelijktijdig met kanaalverbreding DW'NITIEVE VERGUNNING LOZING IN WESTERSCHEI DE De eerste werkzaamheden ten behoeve van de „afvalwaterleiding kanaalzone Zeeuwseh-Vlaanderen" zullen in een versneld tempo worden uitgevoerd. Het betreft hier enkele zogenaamde „raak punten" met de verbredingswerkzaam heden aan het kanaal Terneuzen-fient en met de aanleg van de nieuwe verbin dingsweg Ternpuzen Sluiskil. Om voorkomen dat de afvalwaterleiding voor de uitvoering van haar werken weer opnieuw zou moeten gaan graven en breken, is met rijkswaterstaat er gemeente Terneuzen overleg gepleegd voor het gelijktijdig realiseren van deze werken. Daar bij dit vooroverleg volledige O' eenstemming werd bereikt, besloot het dagelijks hestuur een voorbestek te doen maken Dit deeld» voorzitter G H E M van Waes vrijdagmorgen mee in de vergadering van de raad van stuur, die in het gemeentehuis te Ter- neuzen werd gehouden. Onderhand' „Het is traditie dergelijke aansluitïngs- werkznamhcden onderhands aan te he- steden aan de aannemers, die ook de hoofdwerken uitvoeren" zo lichtte de heer Van Waes het voorstel toe. „Het zou zelfs moeilijkheden teweegbrengen deze zogenaamde raakmmten door an deren te doen realiseren". Vandaar dat de raad van bestuur werd voorgesteld het maker van een aantal werken in samenhang met de kanaal- verruimingswerken onderhands aan te besteden aan het Hollands aannemers bedrijf Zanen-Verstoep N V voor een bedrag van f250 113.87 Het tweede voorstel van die strekkin; betrof de aanleg van een huisleiding ter plaatse van de kruising met nieuwe verbindingsweg Temeuzen- Slu'skil. eveneens onderhands aan te be steden aan het aannemingsbedrijf W J de Bruijn te Terneuzen voor de som van f83 646,- Daar de afvalwaterlei dingonderdelen gereed moeten zijn voordat ter plaatse met het rijkswater staatswerk wordt begonnen zal met de uitvoering op korte termijn worden be gonnen. Besrotin" In de begroting voor het Jaar 1963 voor wat betreft het algemeen beheer gerekend op een bijdrage van ƒ3,11 per VANDAAG. Middelburg City De zoon van captain Blood. 0 uur. 14 laar. Electro; De helden brigade. 7 en 9.15 uur. 14 laar. Ned Kot- liehuis Biljartkanapioensi-nap. aanvang partijen 13.30. 15.30. 19.30 en «1.30 uur Schouwburg- Ulmltn. de clown van As- cona 8 uur Ned. Koffiehuis. Receptie Achilles. 14.30 uur Vlissingen - Alhambra De zoon van cap tain Blood, 19 en 21 uur. 14 laar Luxor Caesar de veroveraar. 19 en 21 uur 14 jaar Concertgebouw Feestavond buurt vereniging Hobeinstraat eD omgeving. 20 uur. Souburg Rehoboth: Uilvoering C.J.V „Weest Getrouw" 19.30 uur Westkapcllo - Verenigingsgebouw: El Ctd. 19.30 uur. 14 laar Goes - Grand Mooiste contra Mooiste, 19 en 21 uur. 14 laar. Schuttershof: Schoak- kamp Zeeland -West-Brabant. 15 uur Schuttershof: Toneelavond C.J.V. ..Ex celsior". 20 uur. Prins van Oranje: „!n Diens» der Kerk' 15 uur. Bnth Consistorie Vrij-Evangelische kerk Voorjaarsvergadering Nederlandse Orga- nistenverenlglng. 14.15 uur. Ycrseke - Sportzaal Tuinstraat: Krlngkeur- turnkomplocnsohappen Zebra. 16 uur Bergen op Zoom - Roxy Het zwaard van de veroveraar. 18.45 en 21 uur. 14 laar Luxor. Lcmmy Caution incognito. 18.45 en 21 uur. 14 laar. Terneuzen - Luxor De Noormannen ko men. 20 uur. 14 Jaar Concertgebouw- Tarzan goes to India. 20 uur. 14 Jaar Hulst Bioscoopgebouw: Romulus en Re- mus. 20 uur. 14 Jaar Axel - Hot Centrum Boccaccio 70. 20 uur, 13 laar. Oostburg - Ledeltheaten Op kamers btj „die" vrouw. 18.45 en 21 uut. 14 Jaar Sas van Gent - Olymplatheater Dp ge bochelde vnn Rome. 20 uur. 14 jaar IJxcnd like - Hntzlehtt heater: The young ones. 20 uur. a.l. Hoek - Gehoorzaal: Cabaret „De Hoepel" 20 uur. BrrxkenF - Casino: Tol de laatste vuurstoot. 20 uur. 14 laar. Zierikzee - Concertzaal: Om 4 uur oreeki de hel los, 20 uur, 14 laar. Haamstede - Bloseoop Bom: indinnnse Vrouwenroot. 20 uur. 14 jaar. Korkwcrvc - Verenigingsgebouw Uitvoe ring van de zangvereniging 19.30 uur St.-Maariensd|jl( - Bloseoop „De Gouden Leeuw": Tarznn, de geweldige. 19.30 uur, a.L MORGEN. Middelburg City De zoon van captain Blood. 2 30 uur en -i uur. 14 laar Electro De heldenbrignde. 3.30 en 7 30 uur. 14 Jaar Koffiehuis Biljartkampmensehap. aanvang 13 30 cn 15.30 (finale) Vllsslngcn - Alhnmhra De zoon van cap tain Blood. 15. 19 en 31 uur. 14 Jaar Luxor Caesar, de veroveraar. 15 en 20 uur. 14 laar Goes Grond De vijf Sulllvans, 15 uur. 14 Jaar. Moelstr contra Maelste, II) en 21 uur. 14 laar. 's-necreiihoek Wereld-WljdvlerlnB district Vlisslngcn K.A.J., 15 uur Bergen op Zoom - Roxy El i'tgre. de vuri ge. 14.30 uur. 14 Jam Roxy Het zwaard van de veroveraar. 16 30. 18 45 en 21 uur. 14 laar Luxor Mannen van staal. 14 uur. 14 'aar Luxor Lemmy Caution incogni to. 16. 18 m cn 21 uut. 14 laat Terneuzen - l.uxor Tarzan goes (o indla, 14 out. 14 iaat Luxor De Noormannen komen. 16 30 en 20 uur. 14 laar Coneeri- gehnuw Tarzan goes to India, 20 uur 14 Jaar Uulsl Blnsennpgehouw Mannequins en mlllonalrs. 1715 uur a.l Bloseoonge- bnuw Romulus en Remus. 15 en 20 uur 14 lnar. Axel Het tentrum- Hopla Conny, 15 45 uur. a I Het Centrum Boccaccio 70. 20 uur. 18 laar Oostburg - Lcdeltheoter: Op kamers otj „die' vrouw. 14 on 20 uur. 14 laat Ledel- theater Porgy nnd Bess. 16.30 uur. 14 laar Sas van Gen» - Olymplatheater Dodenrit. 14.30 uur. 14 laar Olymplatheater De vruchten zijn rijp. i7 en 20 uur 18 ibbt IJzcndliki llofzichnheater: The young ones. 17 en 20 uut. a.i. Bresken!. - Casino Misdaad achter net voet licht. 16 cn 20 uur. 14 laar. Zlorlkr.ee - Concertzaal Indiaanse vrouwen root. 16 uur, 14 laar. Om vlei uur breekt de hel los. 20 uur, 14 laar. inwoner uit de vijf deelnemende ge meenten. hetgeen neerkomt op 105 740 Voorts zal ter dekking van kapitaals- lasten nog 1,85 per inwoner worden betaald, hetgeen de inkomstenpost ver hoogt met ƒ62.900 Hei totaal van in komsten en uitgaver bedraagt dan f 169 640, een bedrag dat door de ge ringe uitgaven sluitend is gemaakt met de post onvoorzien van ƒ151.640,- Op de kapitaaldienst komer bedragen voor van 265 000 voor grondaankoop, on derzoek. voorbereiding en aanleg van werken Door een begrotingswijziging (uitgaven f16800.-) wordt de post on voorzien op de gewone dienst terugge bracht tot f 134 840,- De raad var. be stuur besloot op voorstel van het da gelijks bestuur in orincipe akkoord te gaan met het sluiten van een geld lening ad f 200 000 De Vereniging van Nederlandse Gemeenten aldus voorzit ter Van Waes, is genegen dit bedrag te 'enen als de afvalwaterleiding alle toe stemmingen en vergunningen hinnen heeft Voor wat dit laatste betreft ken nen wij nog niet de snelheid van betalen door economische zaken en rijkswater staat. zo voedde hij hieraan toe De heer P J Huyhrecht (Terneuzen) stelde voor deze overheidsinstanties fe wijzen op het feit. dat leder uitstel veel geld gaat kosten Besloten werd de rekening- courantovereenkomst met de Bank voor Nederlandse Gemeenten te verhogen van f50 000 tot ƒ100.000 voor het jaar 1963 De administrateur fn tijdelijke dienst, de heer A T Adam uit Westdorpe. werd Ingnande 1 januari 1963 aange steld tn vaste dienst Aangedrongen werd op goede bepaling van de rechts positie van deze ambtenaar. Aangezien de afvalwaterleiding is gezeteld te Ter neuzen, zal de administrateur ook onder de bepalingen van deze gemeente vallen. Lozing Uit de ingekomen stukken bleek, dat nu definitief vergunning is verleend het afvalwater in de Westerschelde te lo zen. Hiertegen waren tevoren nogal wat bezwaren gerezen. Dp raad van stuur stelde voorts een aantal controle- regelen op het geldelijk beheer, hoek- houdvoorschriften en dergelijke vast In de rondvraag informeerde ir. R van Krevelen (Sas van Gent) of er ook contact vanuit België met de raad van bestuur is gezocht Inderdaad, ook uit België, aldus voor zitter Van Waes. Het dagelijks bestuur heeft overigens In dit stadium nog weinig behoefte aan dergelijke contacten Misschien, zo ver volgde de heer Van Waes. dat in de toe komst de opzet en technische uitvoe ring van het project eens kan worden besproken Spreker was van mening dat het een kwestie van goed nabuur schap is, te zijner tijd hierover van gedachten te wisselen met de hetrokken Belgische Instanties, omdat van daar ook nog water wordt afgevoerd via Zeeuws-Vlaamse polders Dit kan mede van belang zijn voor de drinkwater voorziening in Zeeuwsch-Vlaanderen Tot slot werd in besloten vergadering langdurig van gedachten gewisseld over de aankoop van grond ten hehoeve van gemaal H (aan de westelijke oprit van de toekomstige nieuwe brug over het kanaal) en over de aanbesteding van de hoofdleiding. „Kabale und Liebe" in schouwburgzalen Het toneelgezelschap „Das Schausplel" uit KeniRcheid heeft na een optreden in het Concertgebouw te rerneuzen, resp. woensdag en donderdag0 voorstellingen gegeven in „Britannia" te Vlissingen en in de Middelburgse Schouwburg Opge voerd werd liet treurspel „Kabale und Liebe" van Schiller. Dit gebeurde in liet kader van de door het Werk- en In formatiecentrum voor Kunst ten dienste an het onderwijs aan de rijpere jeugd georganiseerde toneelvoorstellingen in Zeeland De voorstelling werd mede ge organiseerd in samenwerking met de Zeeuwse Volks Universiteit. Over de inhoud van het stuk het vol- ende: „Kabale und Liebe" werd door ichiller oorspronkelijk naar de hoofd persoon Louise Miller betiteld en leeft onder deze titel nog voort in Verdi's opera-bewerking van 1849 ..Louisa Mil ler". Het stuk hekelt onbeschrijfelijke wantoestanden In een kleine Duitse staat, waar de vorst en de van hem af hankelijke hofkliek de ergste terreur uitoefenen op recht- en machteloze on derdanen. We moeten het voor het eerst in 1784 opgevoerde stuk zien tegen de achtergrond van de enkele jaren later beginnende opstand tegen dergelijke toestanden m Frankrijk: de Franse Re volutie De amper 20-jarige Schiller heeft met „Kabale und Liebe" het sociale revolutionaire drama van z{jn tijd geschapen, dat ondanks zijn tijd gebondenheid door Schillers onfeilbare tonelistische begaafdheid het ook thans nog goed doet. De regie berustte bij de leider van de groep, de heer Wilhelm Michael Mund. die tevens de minister-president uit- beelcjde. op knappe wijze de gevoelens weergevend, die aan zijn intriges ten rrondslag liggen Goed tegenspel kreeg .iti daarbij van Günlher Slellmacher, hofmaarschalk Von Kalb en in Oscar Matull, Wurm de secretaris. Renate Wanitschka, die we ons herinneren in haar expressieve roluitbeelding van Gretchen verleden jaar, boeide door haar zuivere typering van het burger lijke meisje, dat haar gemakkelijk werd gemaakt door het sterke felle spel van Volkmar Olms als Ferdinand. MIDDELBURG De rechtbank te Middelburg heeft gis teren bepaald, dat de sloot langs de Abeelseweg onder Souburg zorgt voor de afvoer van het polderwater. En daar mee achtte het college bewezen ver klaard, dat één der bewoners van deze weg. A. W. D.. zjjn sloot niet schoongemaakt had om het water gele genheid te geven weg te stromen. D. werd veroordeeld tot een boete van 10. De officier van justitie had een boete van 15 gevorderd. De landbouwer J. B. uit Vcere werd om dezelfde reden veroordeeld tot een boete van 5. Dubbele botsing door defect aan stuurinrichting Vrijdagmiddag omstreeks 4 uur veroor zaakte de auto van J. M. uit Arnemut- den op de Kanaalweg te Middelburg schade aan twee andere personenauto's. Door een defect aan de stuurinrichting, waardoor de wagen plotseling stuurloos werd, botste de auto op de llnkerachter- zijde van de personenauto van J. B. R. uit Groede en vervolgens nog tegen de lersonenauto van H. S. uit Middelburg, ïeide auto's werden beschadigd. Geen van de drie bestuurders liep letsel op. VLISSINGEN Aanrijding in Van Dishoeckstraat In de Van Dishoeckstraat te Vlissingen vrijdagmiddag omstreeks vier uur een aanrijding ontstaan tussen twee personcnuuto's. De gevolgen bleven be perkt tot lichte materiële schade. De heer P. A. R uit Vlissingen Het bij het links afslaan, de doorgang niet vrij voor de hem tegemoetkomende auto, be stuurd door de heer J. J. van de R. uit Vlissingen, Dia-avond voor bejaarden De bewoners van het bejaardentehuis in Vlissingen kregen donderdag een dia avond. Het programma werd verzorgd door de heer P. van den Kerkhof. Onder de dia's bevonden zich onder meer fraaie wlnteropnamen van Walcheren, kleu renplaatjes van een bezoek aan huize „Doorn" cn opnamen gemaakt en om een steenkolenmijn Ook kregen de be jaarden fraaie opnamen van de Rijn en het Eifelgcbicd te zien. Er was veel be langstelling voor deze dia-avond. R.-k. padvinders hielden ouderavond De welpen, verkenners en voortrekkers van de St. Willibrordusgroep te Vlis singen organiseerden vrijdag een avond voor de ouders. Bij zijn ODeningswoord reikte hopman Stouthart aan de heer Kuilt het dankbaarheidsinsigne van de verkenners uit, met goedkeuring van Z.K.H. Prins Bernhardt. De heer Kuik ontving deze onderscheiding als repre sentant van de vaders, die zo enorm hebben meegeholpen bij de afbraak van het oude clubgebouw. Het hoogtepunt van de avond was ongetwijfeld het op treden van de voortrekkers, die het mu ziekstuk „De Schilderijententoonstel ling" van Moussorgsky-Ravel op ori ginele wijze interpreteerden door mid del van tableaux-vïvants. Aalmoezenier Bouwmans besloot de avond met een kort dankwoord aan de medewerken den. Z OÖTELANDE C.M.B.-afdeling vergaderde De 2.M.B., afdeling Zoutelande- -Melis kerke. hield dezer dagen een jaarver- adering onder leiding van de heer P rasser. De heren J. Riemens en A. Adriaanse werden in het bestuur herko zen. De heer P. v d. Ende behandelde voorts een aantal vraagstukken, we na men de gelegenheid kreeg over de behandelde kwesties vragen te stellen. MELISKERKE N.C.V.B. koos nieuwe presidente Dezer dagen hield de afdeling Melis- kerke van de N.C.V.B. de jaarvergade ring. De presidente, mevrouw Van Hee- ronDe Witte sprak een welkomst woord. Het programma van de avond vermeldde onder meer zingen, een de clamatiewedstrijd en een muzikale test. Wegens het aftreden van mevrouw Van HeerenDe Witte werd benoemd tot presidente mevrouw Muurling. In het bestuur werd voorts herkozen mevrouw Geschiere. De volgende vergadering zal worden gehouden op 12 maart a.s. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 14-2: Ansio van Zelzaete, Juno van Antwerpen, Maas Philadelphia, Opole van Stettin, Neptunus vnn Duinkerken, 15-2: Aidgen van Ipswteh, Oranje van Antwerpen Bro van Terneuzen. Vlissingen vertrokken op 14-2: Ansio naar Kopenhagen, Gunda naar zee, 15-2: Opole naar Casablanca. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 14- 2: John-M van Rotterdam/Vlissingen rede. Cullex-Delfzijl van Rotterdam, Zonnekerk van Bremen. Dintelborg van Ferniield, Port- Talbot van Londen, Noordborg van Delfzijl. Vanguard van Amsterdam, Greta van zee. Neerlandia van Le-Treport, Mutatie van Oostende. Dietert van Breskens/Terneuzen. Martini van Aberdeen, Japara van Duinker ken. Hoogland van Kopenhagen/Terneuzen, 15-2: Angolakust van Hamburg, Karachi van Bremerhaven, Pandora van Lowestoft/Ter- neuzen, Mare-Altum van Rotterdam/Gent, Osiris van Rotterdam, Cadans van zee, Achil les vnn Rotterdam. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 14- 2: Blitar naar Amsterdam John-M naar Am- sterdam/Vlissingen rede. Vesta naar Klngs- lynn, Antje naar Londen, Goeree naar Lyse- kill/Gent, Oldekerk naar Amsterdam, Jell naar Dordrecht/Gent. Spaarneborg nnnr IJmuiden/Gent, Amerskerk naar Rotterdam, Ulysses naar Amsterdam. Rijnborg naar EsbJerg/Brussel. 15-2: Raket naar Dublin, Twin naar SilloUi. Konny-M naar Amster dam, Kars naar Esbjerg, Menje naar zee. Ncdor-Rhone naar Hamburg, Leonhardt-T naar zee. Bernd naar zee/Terneuzen. ZUID-BEVELAND Ledenwinst voor de middenstands vrouwen De presidente van de Goese Midden stands Vrouwenvereniging, mevrouw DominicusDe Graaf kon donderdag avond t\jdens de eerste bijeenkomst van 1963 in hotel „Centraal" tien nieuwe leden verwelkomen. Deze ledenwinst is het voorlopige resultaat van de pas ingezette ledenwerfactie. Verschillende dames verklaarden zich bereid aan het verdere verloop van deze actie mee te werken. De presidente deelde mee, dat de ver eniging plannen heeft zich aan te slui ten bij de Urie van Vrouwelijke Be- drijfshoofden, een internationale vereni ging, die de belangen van de midden standsvrouw behartigt. Mevrouw Domi nicus was van mening, dat ook de mid denstandsvrouwen meer moeite moeten nemen om zich te verdiepen in de i blemen. waarmee de middenstand maken heeft. Een goede gelegenheid daarvoor noemde zij de gehouden con tactdag 'an de Goese Middenstands Centrale. In zijn openingswoord had burgemeester mr. F. G. A. Huber opgemerkt, dat Goes een a-ezellige stad is' om te winkelen Hij achtte bet de taak van de midden standsvrouw om de gezelligheid in Goes te houden en als het mogelijk is nog te verbeteren. Naar zijn mening is door samenwerking reeds veel tot stand ge bracht. Een twintigtal leden zal op 18 maart a.s. een bezoek brengen aan de jaar vergadering van de Unie van Vrouwe lijke Bedrijfshoofden te Rotterdam. Brigadier Joh. Borrie van de gemeente politie vertoonde na de pauze een serie dia's over "eilig Verkeer en verzorgde een lezing over dit onderwerp. Uit han den van de presidente ontving hij een boekebon. Alle aanwezige dames gaven zich oi voor de in april te houden etalagewed strijd. GAPINGE N.C.V.B. bijeen De N.C.V.B. te Gapinge kwam bijeen onder leiding van mevrouw A. Sturm Lous. De heer Suurmond te Middelburg sprak over het onderwerp: „Gevangenen -- ontslagen gevangenen en hun gezin- i" .1 Maart zullen de N.C.V.B.-dames deelnemen aan de vrouwenwereldge bedsdag. De volgende huishoudelijke vergadering is 12 maart. Modelbouwersniet spinnende POLYSTYREENLIJM Ceta-Bever^H^ Vergadering r.-k. carnavalscomité Het r.-k. carnavalscomité is te Hans- weert in vergadering bijeen geweest. Men besloot om op zaterdag 23 februari a.s. een carnavalsavond te houden in de zaal „Zeelandia". De muzikale mede werking werd toevertrouwd aan de Moonlight Stars. Men besloot ook tot dekking van de onkosten een zaalloterij te houden. De leden van de r.-k. Instuif Jong Goes zullen allen een mededeling krijgen van deze carnavalsavond. Ver der besloot men om zondag de parochia nen via een circulaire van dit feit in te lichten. Ook het kindercarnaval kwam ter sprake. Allerlei organisatorische en financiële moeilijkheden zouden het kin dercarnaval in gevaar brengen. De don kere wolken, die over dit kinderfeest hingen zijn echter weer opgeklaard. Het kinaercarnaval gaat door, doch de juis te dag is nog met vastgesteld, alhoewel de gedachte uitging naar zondagmid dag. Leden van het carnavalscomitê zullen hun medewerking verlenen tot het wel slagen van het kindercarnaval, dat al tijd zo voortreffelijk is verlopen door het elan waarmede de gidsenleidsters dit altijd hebben aangepakt. Daar dit feest steeds groter werd, is het hun werkelijk over het hoofd gegroeid. MENING CONSUMENT BELANGRIJK Oriënterende bespreking met vrouwenverenigingen Het ziet er naar uit. dat de sanering van de bakkerswijken in Goes hinnen af zienbare tijd zijn beslag zal krijgen. Maandag 25 februari zal een oriënte rende bespreking worden gehouden met afgevaardigden van de vrouwen verenigingen in Goes en in Kioetinge, teneinde de gevoelens van deze „ver tegenwoordigsters" van de consument te peilen. Indien blijkt, dat de dames achter het streven van de bakkers staan om tot wïjksanering over te gaan en indien de bakkers zelf ak- DRS. DIJKGRAAFF VOOR Z.L.M.-AFDEL1NG Coöperaties zullen meer moeten samenwerken Tjjdens de dezer dagen gehouden jaar vergadering van de Z.L.M.-afdeling St.- Laurens heeft drs. J. J. Dijkgraaf, van het Landbouw Coöperatie Centrum te Goes het woord gevoerd over „Wat ons bezighoudt". De inleider verklaarde, dat er vele vraagstukken zijn, die de aandacht van de land- en tuinbouw vra gen. Uitvoerig werden daarbjj de pro blemen in het vlak van de economische samenwerking besproken. ,De veranderingen op het platteland zijn geen oppervlakkige, maar funda mentele wijzigingen van onze samenle- ÏONDAG 17 FEBRUARI. Gereformeerde Kerk. Arnemuiden: 10 en 2.30 ds. Oegema. Domburg: 9.30 ds. Els- hout. 2.30 ds. v. d. Bom. Gapinge: 9.30 en 2 ds. Boot. Grijpskerke: 10 ds. Gom- mer, 7 kand. Dimmingh. Koudekerke: 9 en 7 ds. Verschoor. Meliskerke: 10 en ds. Van Nes. Middelburg: Gasthuis- kerk: 7.30 ds. v. Munster. Hofplein- kerk 9.30 ds. Dondorp, 2.30 ds. v. Til. 5 ds. v. Munster. Noorderkerk: 9.30 ds. Til, 5 ds. Dondorp. 't Zand: 8.45 ds. Van Munster. Souburg: 9.30 en 2.30 ds. De Jongh, C istkapelle: 10 en 2.30 ds. Boonstra. Serooskerke: 10 en 2.30 ds. Van Wouwe. St.-Laurens: 10 en 2.30 ds. Ulden. Veere: 10 en 2.30 ds. Streef kerk. Vlissingen: 9.30 en 5 ds. Zwa nenburg. Vrouwenpolder: 10 en 2.30 ds. Van Heesen. Westkapelle: 10 ds. v. d. Bom. 2.30 ds. Elshout. Gereformeerde Kerk (Vrijgein.). Sou burg: P.30 ds. Douma. Middelburg: 8.30 en 4.30 ds. Wiskerke. Vlissingen: 4.30 ds. Douma. VrouwenDOlder: 9.30 en 2.30 ds. Van Begeren. Zoutelande: 10.45 ds. Wiskerke. eredienst. Gereformeerde Gemeente. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd. Arnemuiden: 9.30, i 6 leesd. Meliskerke: 9.30, 2 en 7 leesd. Middelburg: 9.30. 2 en 6.30 leesd. Oostkapelle: 10 en 2.30 leesd. Vlissin gen: 9.30, 2,30 en 6.30 ds. van Gilst. Westkapelle: 9.30, 2 en 6 leesd. Zoute lande: 10 en 2.30 leesd. Clir. Geref. Kerk. Middelburg: 9.30 3d,, 3 ds. Zijlema. Vlissingen: 9.30 5 ds. Zyiema. Ver. van Vrijz. Herv. en Remonstr. Kring. Middelburg: 10 ds. Metz. Vlis singen: 7 ds. v. Santen. Evang. Luth. Gemeente. Middelburg: 11.15 ds. ten Rouwelaar. Vlissingen: 9.45 is. ten Rouwelaar. Doopsgezinde Gemeente. Middelburg: 10.30 mej. ds. Bakker. Vlissingen: 10 ds. van Hamel. Hersteld Apostolische Gemeente. Vlis singen (Bakkersgang): 10 en 4.30 dienst. Hersteld Apostolische Zendingskerk. Vlissingen (Kasteelstr.)10 en 5 dienst Leger des Ileils. Middelburg: 10 Heil.d. samenk., Vlissingen, 10 Heil.d. samenk. Adventkerk (16 februari): Vlissingen: 9 ds. de Ruiter, 10 bijbelstudie. Middel burg: -10 bijbelstudie, 11 ds. de Ruiter. Interkerkelijk avondgebed (16 febr.): Vlissingen: 7.308 uur. Ned. Herv. Kerk: Aagtekerke 10 Duisterhof, 2.30 ds. Kok; Arnemuiden 10 en 2.30 kand. v. d. Bank; Biggekerke 9.30 ds. Odé. 2 ds. Rothfusz; Domburg 11 en 7 ds. v. Vliet: Grijpskerke 10 en l ds. Wapenaar (H.D.); Klcversker- ke 2 ds. Wieringa; Koudekerke 10.30 ds. Altena, 2.30 ds. v. Herwaarden, Vliss.str. 7 ds. Kwast; 't Zandt 10.15 ds. v. Her waarden (H.D.), 10.15 jeugdk,, 7 ds. Al tena; Meliskerke 2.30 ds. Odé; Middel burg, Nieuwe Kerk 10 ds. Nauta, 7 ds. Herwaarden (OJD.); Engelse Kerk 10 ds. Snoep (jeugdk.); Koorkerk 10 ds. Metz; Nieuw- en Sint-Joosland 10 en 2.30 dr. v. Haarlem; Souburg Kerk 10 Publieke verkoping Notaris 11. W. A. Steenpoorte te Krul- ningen heeft publiek verkocht de woning Wilhelminastraat 6 te Krabbendijke, eigendom van de erven G. J. Slabbe- koorn. Koper werd de heer C. Berg mans. Havenpark 1 te Zierikzee voor de som van f2000. Zierikzee heeft vrijdag de „kampioen- bediende" gehuldigd: de 77-jarige erfmenger C. Fiikweert, die zijn 60- jnrig dienstjubilciini vierde bjj de fir ma C. J. Korsten, 's Middags was cr in het hervormd jeugdgebouw een receptie, waar de oude garde hem kwam feliciteren en 's avonds werd liet feest in de huiselijke kring aan dc St.-Domiisstraat ingezet met, een serenade van de koninklijke harmo nie „Kunst en Eer". De muzikanten trokken door de sneeuw naar Cees Fiikweert om hem een vrolijke hulde te brengen bij dit unieke jubileum. Zoals wij enkele weken geleden al meldden heeft de heer Fiikweert van zijn 14e jaar in dc magazijnen van de grossierderij in verf. verfartikelen en elektrische installaties gewerkt. Nu het zestig iaar geleden was dat hij er binnen stapte heeft de firma Korsten zijn medewerker goed bedacht. In zijn huis werd een volautomatisch tele visietoestel geplaatst. Het personeel overhandigde hem een scheerappa- raat. En er waren bij de felicitaties op de receptie nog veel meer ge schenken. De vrachtrijders ook die uit vroeger dagen hadden Flik weert niet vergeten. De stapel dozen sigaren groeide, er kwamen fruitmanden en taarten. Fiikweert kan voorlopig vooruit. De eerste gast op de receptie was burgemeester mr. F. Th. Djjckmeester, die de verhalen van de jubilaris over de antieke op vatting van dienstbetoon graag wilde aanhoren. Ook de verffabrieken had den de bekende Zierikzeese menger een jubileumgeschenk gezonden. Kortom: het was een drukte van belang. De straat, waar Fiikweert woont, achter de magazijnen van het bedrijf, oaadde 's avonds in een zee van licht uit speciaal aangebrachte lampen, toen de muziekvereniging zich voor een serenade opstelde. En het commentaar van de jubilaris zelf: „Voorlopig gaan we door naar de 65..." ds, Nennie, 7 ds. den Toom, West 9.30 ds. den Toom, Rehoboth, 10 jeugdk.; Oostkapelle 10 ds. Richard, 7 ds. van Duijne (jeugdd.); Ritthem 10 ds. van Duijne. 2.30 ds. Nennie; Serooskerke 10 ds. v. d. Wind; Sint-Laurens 10 ds. Kok, 2.30 ds. Duisterhof; Veere 10 ds. En- ker, 7 kand. v. d. Bank; Vlissingen: St. Jacobskerk 10 ds. Kwast, 5 ds. v. d. Schoot; 't Anker 9.30 Jongerendienst, 10.45 jeugdkerk; Johanneskerk 9.30 ds. Rothfusz, 7 ds. v. d. Schoot; Westka pelle 10 en 2.30 ds. Oosthoek; Zoutelan de 9.30 en 2.30 ds. v. Dullemen. Fi Ia delf ia volle Evang. Kapel: Vlissin gen: (Vrouwestraat), 10 dienst. Geref. Gem. in Ned.: Middelburg: (Bo- gardzaal) 10, 2.30 en 7 leesd. Herv. Evang.: Westkapelle 9.45 leesd. Bethel Temple (Pinksterkerk): Vlissin gen: (Havendorp) 4 de heer Davidsz. Volle Evang- Gemeente: Middelburg: 10 dienst. ZONDAGSDIENSTEN ARTSEN. Middelburg: dokter J. de la Hayze. Seisdam 22, lel. 4305. Vlissingen: dokter G. J. M- de Greeff. Julianalaan 13, tel. 2121. Oostkapelle. Serooskerke. Veere: dokter J. W. Oosterhoff, Markt A 155. Veere, tel. 01181—271 Westka pelle, Zoutelande, Koudelcerke: M. Huygens, De Casembrootstraat 26. Westkapelle. tel. 234, Apotheek' Middelburg: L, van de Boogert, Korte Delft 12, tel. 2789, Vlissingen: J. M. H- de Sande, Badhuisstraat 22/24, tel. 2066. ving", meende drs. Dijkgraaf, die zich afvroeg of dit alles is by te houden. „Als we denken dat we er zijn, worden er weer nieuwe aanpassingen van ons gevraagd", zei h'ij, Aan de hand van en kele cijfers werden de produktie, de uit breiding der werkgelegenheid en de be- drijfsgrootte nader bekeken. De inleider sprak als zijn mening uit, dat de ar- beidsproduktiviteit en daarmee de ka- pitaalsintensiviteit in de landbouw bijna even sterk is gestegen als in de indus trie. „Ondanks en tevens dank zij stij gende produktie, stijgende arbeidspro- duktïviteit en stijgende bedrijfsgrootte is er een vermindering van het aantal bedrijven waar te nemen", aldus drs. Dijkgraaf. Hij wees erop, dat het schep pen van een zeker evenwicht tussen vraag en aanbod nog steeds actueel blijft; niet alleen in nationaal, maar ook in E.E.G.-verband. De heer Dijkgraaf was van mening, dat waakzaamheid en initiatief in de standsorganisaties coöperaties ten zeerste geboden is. „Want niet alleen in de landbouw vol trekken zich structuurwijzigingen. Men ziet een dergelijk verschijnsel ook in de handel. Concentratie zet zich nog steeds door", aldus de inleider, die wees op het binnendringen van de industrie in de landbouw. Hij herinnerde ook aan de contractteelten en aan het contract- De heer Dijkgraaf was van oordeel, dat het tegenwicht van de coöpera ties nog steeds gering is. „De coö peraties znllen steeds meer samen moeten doen. Een gecoördineerd be leid met een centralisatie van be voegdheden is nodig en wenselijk", zo hield de inleider de vergadering voor. In dit verband noemde de heer Dijk graaf ook het contact tussen bestuur en leden, in hét bijzonder bij grotere coö peratieve eenheden. Naar zjjn mening wordt de taak van het bestuur ver zwaard en is geschikt kader steeds moeilijker te vinden. Er zal meer aan dacht besteed moeten' worden aan dé kadervorming. De conclusie van de in leider was, dat er vastberaden verder gewerkt moet worden aan de structuur van de bedrijven en de organisaties. Tevoren waren verschillende huishou delijke zaken afgehandeld. De bestuurs leden, de heren J. Koole Dzn. en P. A. Abrahamse werden herkozen. De lei ding van de goed bezochte vergadering was in handen van voorzitter D. Koole Dzn. Situatie blijft gehandhaafdeen vrij en een betaald gedeelte voor badgasten TEVERGEEFS hebben burgemeester mr. B. Kolff en wethouder W. Poppe gis termiddag in de Vlissingse raad geargumenteerd voor „vrije toegang" voor het gehele Vlissingse badstrand. Vreemd genoeg zou er door het wegvallen der toegangsprijzen toch een aanzienlijk kostenbesparing (namelijk van f 4500) be reikt worden: omdat er ook een reorganisatie van de personeelsbezetting komt, kan men het nameljjk in de komende zomer met vier krachten minder doen'. Maar de meerderheid van de raad was het met de„vrye toegang" niet eens. „Ik ben er weliswaar niet voor het publiek van het Vlissingse badstrand te selec teren", zei bijvoorbeeld de heer E. T. Oosterhuis (v.v.d.), „maar als er hele maal geen toegangsprijs wordt geheven, zullen bijvoorbeeld met bussen aange voerde ouden van dagen, schoolkinderen enzovoort het strand oplopen om te gaan pootje baden". Ook de heer H. van Rooijen (c.h.) zag dit als een dreigend gevaar voor „het verstoren van de rust en de sfeer" op het badstrand. Toen bovendien de heren S. J. Adriaanse (k.v.p.) en E. de Priester (p.v.d.a.) enige steun gaven aan de heer Oosterhuis was het duidelijk, dat b. en w. voor een moeilijke opgave stonden. En ten slotte werd een voorstel van de heren Oos terhuis, P. Bikker (c.h.), I. Filius (a.r.) en Van Rooijen met 11 tegen 8 stemmen aanyaard. Het voorstel werd gesteund door de protestants christelijke fractie (uiter aard met uitzondering van wethou der Poppe), door de V.V.D. en K.V.P., alsmede door de fractievoor zitter van de P.v.d.A., de heer De Priester, en door de vice-voorzitter van deze fractie, de heer J. J. Kem- pe. Alle andere socialisten stemden tegen en dus voor het voorstel van i w. Met name voor de heren J. Hekhuïs (p.v.d.a.) en Adriaanse was het niet helemaal duidelijk: „I-Ioudt het voorstel van b. en w. nu in, da' het gehele bad strand vrn wordt?", wilden zij weten. „Ja", zei Durgemeester Kolff. Uit zijn woorden bleek echter, dat er toch nog wel sprake zou blijven van een soort gereserveerd gedeelte. „We willen namelijk het badstrand vóór de cabines en vóór het badpaviljoen indelen in vakken, afgescheiden door tochtzeilen. In de vakken worden stoelen gezet en wie er wil toeven, moet een stoel huren. Natuurlijk lehoeft dan niet leder lid van bijvoorbeeld een grote familie een stoel te huren", aldus de burgemeester. In dit verband vergeleek hij deze situa tie met stranden van de Belgische bad- ilaatsen en met die van Noordwijk en Jcheveningen. De heer Van Rooijen meende echter, dal deze vergelijking mank gaat. omdat het smalle Vlissing se strand „bij hoog water zitten de mensen op eikaars schoot" toch niet te vergelijken is met die brede stran den van bijvoorbeeld Noordwijk en Scheveningen. En de heer Oosterhuis pleitte voor die Vlissingers en die toe risten, „die gewoon ergens op hun hand doek willen liggen". Kaartjesautomaat Burgemeester Kolff voerde ook nog als argument aan, dat er nu weer een dure afscheiding zal moeten komen tussen het vrije en het betaalde strand. „Dat lijkt me niet nodig", repliceerde de heer Oosterhuis, „wat palen en een eenvou dig touw markeert de situatie ook al voldoende". Bovendien kwam de heer Oosterhuis nog met een belangrijke suggestie: „Om opstoppingen bij de kaartver koop te voorkomen kunnen we een kaartjesautomaat plaatsen". Burge meester Kolff becijferde, dat met afscheiding en automaat weer een groot bedrag op de exploitatie zal icomen: 8225 of f 2272. Ook wees ourgemeester Kolff er op, dat men het als proef één jaar zou kun nen proberen. Het is een suggestie van de nieuwe chef van het badbedrijf en we zien er door de bezuinigingen veel in, zo stelde de heer Kolff, die ook nog eens wees op het nadelige tekort in de exploitatie van het badbedrijf in 1961: 11.265,06. De heer De Priester voer de echter aan, dat de nieuwe chef nog maar één jaar ervaring heeft en dat de vorige chefs wel wat meer dienstja ren hebben. Ten slotte was de meerder heid dan ook voor een toegangsprijs van 20 cent voor een zonnebad. De rust bljjft dan verzekerd, zo meende men. Wel zal de reorganisatie van kracht blijven (4 krachten minder) en ook zul len de strandstoelen, parasols en tocht- zeiltjes niet meer per uur, maar ten minste per halve dag verhuurd worden. koord kunnen gaan met de voorge nomen wijkindeling, zal de sanering al over enkele maanden kunnen In gaan. Op het ogenblik is het nog een vraag of de consument in de gelegenheid moet worden gesteld met voorbij gaan van de wijkbakker brood te betrekken van een tweede, zoge naamde keuze-bakker. In de op 25 februari te houden vergadering met de afgevaardigden van de vrouwen verenigingen, verwacht men hierop een antwoord te krijgen. Overigens staat wel vast, dat de wijk- sanering voor de bakkers ingrijpend zal zijn. Verschillende bakkers van buiten de gemeente Goes, onder meer 's-Heer-Hendrikskinderen en Hans- weert, verkopen eveneens brood ln Goes Op dit ogenblik is nog niet ge heel duidelijk, wat hun eventueel aandeel dient te zijn bij de uitgifte van de wijken, Kioetinge vormt in dit opzicht geen probleem, want de vier bakkers in deze gemeente ne men ongeveer dezelfde positie in als hun collega's in Goes. In totaal betreft de wïjksanering ruim twintig bakkers, die brood in Goes en Kioetinge bezorgen. De grootte van de gesaneerde wijken zal af hangen van de omzet gedurende 1962. De Nederlandse Bakkerij Stichting heeft de laatste maanden nauwkeu rig nagegaan hoe de omzetverhou ding precies ligt. Deze is bepalend voor het aantal klanten, dat de bak kers bij de wijksanering krijgen. De bakkers weten echter nog niet, welke wijk zij krijgen toebedeeld. Het is dus nog altijd mogelijk, dat de sane ring enkele maanden op zich zal laten wachten, indien blijkt, dat de bakkers het onderling niet eens zouden kun nen worden. Een belangrijke stem is ook toegedacht aan afgevaardig den van de vrouwenverenigingen. In dien in deze kring ernstig verzet zou rijzen tegen de voorgenomen wijk sanering, staat het nog te bezien of de sanering in zijn huidige opzet kan worden gerealiseerd. In zo'n geval zal men naar andere wegen moeten zoe ken. FILMS IN ZEELAND Sean Flynn, de zoon van Errol F!vnn fa in de voetsporen van rijn vader getre den en acteur geworden ln Hollywood. Een van de eerste films, waarin hij een hoofdrol speelde, was de avonturenfilm „De zoon van captain Blood". ALHAM BRA (VUssingen) en CITY (Middel burg) vertonen thans dit epos uit het zeeroverstijdperk, dat kleurig en span nend is met pïratenromantiek en pit toreske zeegezichten uit de hoogtijda gen van de zeilvaart. „De heldenbrigade", Electro (Middel burg) is een Franse oorlogsfilm, gesi tueerd in Noord-Frankrijk en met Ray mond Pellegrin in de belangrijkste rol. De film verhaalt van heldenmoed, mili taire Inventiviteit en soldateske humor en natuurlijk ontbreekt ook het amou reuze asDect niet. Luxor (Vlissingen) voegt aan de rij van avonturenfilms gebaseerd op de historie een nieuwe toe: „Caesar de ver overaar" met Cameron Mitchell en Do minique Wilms onder anderen. In Grand (Goes) Gordon Scott in het fantastische schouwspel „Maciste con tra Maciste". We bespraken deze pro duktie kort geleden reeds. In het zon dagmatinee van deze bioscoop de amu sementsfilm „De vijf Sulllvans". Kerkelijke mutaties NED. HERV. KERK Beroepen te 's-Gravenmoer. toezegging W. H. Heyboer te Hollandsveld, beroe pen te Katwijk aan Zee: W. Vroeginde- wei te Barneveld, beroepen te IJmond, Joh. Gerritsen, Rotterdam-Vreeswijk, aangenomen het beroep der generale sy node als legerpredikant: G. J. van der Heide te Klaaswaal. GEREF. GEMEENTE Beroepen te Terwolde en Ouddorp: A. Hofman te Zeist, bedankt voor Opheus- den: C. Wisse te Hendrik Ido Ambacht. OUD GEREF. GEM. IN NEDERLAND Beroepen te Giessendam: M. A. Mieras te Krimpen aan de IJssel. Marktberichten VEILING ROTTERDAM. 14 februari. Andijvie 1.86—2.15 Rode koo) 55 -72. Gele kool 72—78 p. kg Sla I 43—45 D. st. Spruiten 1 A 1.12—1.15. II A 60—1.02 I B 37— 96, II B 31—74, n D 97—1.02 p. kg SeideriJ 835 p. bos Grote peen 2139. Uien gesehild 18—29. Uien 25—38. Witlof I A 1.26—1.38, II A -1.30, 1 B 1.10—1.24. II B 1 00—1 18 p. kg. Aanvoer 53.000 kg. Golden Delicious KI. I A 70—82, t B-59—77, I C 46—65. Goudrenet KI. 1 A 51—63. I B 49—59. I C 50—57. II A 52—58, 35—39. Jonathan KI. II A 49—61, II B 37—43. II C 21—47. VEILING BERGEN OP ZOOM. 15 februari. Rode kool 33—68, Boerenkool Witte kool 55—67. Kroten 35—90. Sprui ten 36—173. Prei 80—114. Waspeen 23—35. Witlof 109—143. Golden Delicious 14—52. Cox Orange 15—88. Jonathan 11—97. Goudrenet 25—64. Saint Re- my 26—37. VEILING GOES. Groenten. Per kg: Witlof Al 130—139, A2 131, B2 129, afw. 120. Spruiten B2 61—95, afw. 35. Rode kool A2 63. Gele sav. kool A2 63. Witte kooi A2 47—48. Boerenkool 33— 36. Prei afw 100—117 Knolselderij 1 50, 2 32—35. Uten geschoond 2 25, afw. 26. stek 13. VEILING MIDDELBURG. 15 februari. Appelen: Jonathan 75-80 24, 70-75 40. 65-70 21 39. 60-65 16—33. 2D 11—27. grot 19—30. 3 fijn 11—20 Golden Delicious 65-70 6062. 2D 24. 3 grot 29—39. 3 f(jn 25 Lombarls Calville 70-75 33. 65-70 31. 3 fijr- 16. Peren: St Remy 65-75 36—39, 2D 36. 7 fijn 3436. Corntesse de Paris 55-65 23. 2D 15 3 grot 25. 3 fijn 15. Groenten Rode kool 23—67 Sav. kool 54 71. Uien 21—27. Spruiten ongesch 35107. Prei 139- 155. Glasveldsla 294—356 Struik- selderij 145—163 Koolrapen 23—26 Witlof 130—139 Boerenkool 54. Ginsandiivle 163 188. Spruiten gesch. 89- -162. Witte kool 49— 54. Kroten 34 Snijselderij 48—71. WHnpeen 11—31. VISMIJN COLI.INSPLAAT. Exportgarnalen 254 kg 3,96. Schar 27 kg. Schol 192 kg. Kabeljauw 29 kg. Zondagsdienst Taxi's Middelburg 8LANRER, telef. 2865 T.C. WALCHEREN, tel. 3200

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 13