DUITS PLAN BEOOGT NAUWE BAND TUSSEN EUROPA EN DE V.S. Zijpe ditmaal enige uitlaatklep" voor ijs Engeland in fasen lid van de E.E.G. Harold Wilson leider Britse Labourpartij Douane-unie tussen E.E.G. en E.V.A. Engeland volledig in politieke unie Vandaaa... Speurtocht naar verdwenen geld in Zürich REEELLEN KAAPTEN VENEZOLAANS VRACHTSCHIP - OORLOGSSCHEPEN ZETTEN DE ACHTERVOLGING IN Prinses Beatrix binnenkort in eigen woning Soldaten weigerden eten in kazerne Nederlander werd in West-Berlijn gearresteerd CONTACT MET DE SATELLIET „SYNCOM" WERD VERBROKEN Pijlers Haringvlietbrug speelden de afvoer soms lelijk parten Het geperforeerde misverstand 206e jaargang - no. 39 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie. P. van de Velde. P. B. den Boer en W. de Pagter Hoofdredactie W. Leertouwer en G A. de Kok. Abonnementsprijs 62 cent per week. 8.00 per kw. franco per post 8,20 p. kw Losse nummers 15 cv Bureaus. VllMingen: Warrant km rel 13SF 'nee red 1508/3546 adv 3647'3643> Middelburg Markt 61. tel 3841 (b.g.g. red 2078/3169. adv 2375). Goes Gr. Markt 2. tel 6140 (b.g.g red 7853 adv 52131. Oostburg tel 2395. Temeuzen red tel 2116. adra. teL 2911 Zlerlkzee red. tel 2425 adm tel 2094 0 Adv.pr 30 ct p. mm Min. p adv f4.50 tngez med 3 i tarief Kleine adv iroax 8 reeels» 30 ct p reeel 'min 1.501 „Brieven bur van dit blad' 25 ct. meer Giro 359300 P.Z.O Middelburg. Vrijdag 15 febr. 1963 Parijse tóen „verhuizen" naar een beter leven Pagina 3 SCHRODER EN ERHARD In West-Duitsland is een plan opgesteld dat voorziet in Engelands lidmaatschap van de Europese Economische Gemeenschap en in een onverbreekbare band tussen een politiek geïntegreerd Europa en de Verenigde Staten. Het plan zou in vier fasen tot uitvoering moeten komen. De eerste fase omvat Engelands associatie met de E.E.G. en vorming van een douane-unie tussen de E.E.G.-Ianden en de zeven landen van de vrijhandelszone. In de tweede fase zou Engeland het volledig lidmaatschap van de E.E.G. verwerven. Vervolgens zou een poli tieke unie gesmeed worden tussen de E.E.G.-Ianden met inbegrip van Engeland. Deze unie zou ten slotte een overeenkomst met de Verenigde Staten tekenen om tot een Atlantische gemeenschap te komen. Naar in Bonn verluidt gaat de Westduit-Erhard heeft na de byeenkomst Opvolger van Hugh Gaitskeïï De 47-jarige intellectueel Harold Wilson, die Engelands toekomst nanw verbonden zie* aan een At lantisch bondgenootschap met de Verenigde Staten, is gisteravond e minister van buitenlandse zaken. Ger hard Srhröder. volledig met het plan akkoord. Hetzelfde zou gelden voor de minister van economische zaken, Lud- wig Erhard. Over het plan zou overeenstemming zijn bereikt tijdens een bijeenkomst van Er hard. de voorzitter van de E.E.G.-com- missie, Walter Hallstein, de waarnemend voorzitter van de Christen-Democrati sche Unie. Josef Dufhues en de vroege re Westduitse minister van buitenlandse zaken, Heinrich von Brentano, die nu fractievoorzitter van de C.D.U- is. Schroder zou niet aanwezig zijn geweest omdat hij tijdens de bijeenkomst bezig was het plan voor te leg aan de com missie van buitenlandse aken van het Westduitse parlement. T Naa de Gaulle Erhard zou het plan .F zjjn geheel aan Frankrijk willen voorleggen in de hoop dat president de Gaulle het zal aanvaarden. Schroder daarente gen zou het plan per fase aan de Gaulle willen voorleggen omdat hij gelooft dat de Franse president het plan als geheel niet zal aanvaarden. is het 200 jaar geleden, dat tussen Pruisen en Oostenrijk, ter afsluiting van de derde Silczische oorlog, ae vrede van Hubertus- burg tot stand kwam. klaard dat er een plan bestond maar hij weigerde verdere bijzonderheden te ont hullen. Volgens de bronnen in Bonn zou het plan vorige week aan Engeland zijn voorgelegd tijdens de ontmoeting in Bonn tussen de Britse E.E.G.-onderhan- delaar, sir Eric Roll, en de Westduitse staatssecretaris van buitenlandse zaken, Rolf Lahr. Onthullingen De onthullingen over het plan komen na de berichten van woensdag als zou kanselier Adenauer wel degelijk gekant zijn tegen de toelating van Engeland en de Scandinavische landen. Dit zou blij ken uit een brief waarvan vorige week reeds gedeelten door de Westduitse so- *-» ->-[» maak- nele in- Het onderzoek naar het uit een DC-8 van de K.L.M. verdwenen kistje met 95.000 aan Frans bankpapier concen treert zich voorlopig op Zürich, waar het vliegtuig vorige week zaterdag enkele uren moest wachten tot de mist op Schiphol opklaarde. Gisterochtend is opperwachtmeester W. R. G. Vosselberg van de dienst lucht vaart van het korps rijkspolitie met een K.L.M.-Hjnvllegtuig van Schiphol naar Zürich vertrokken. Verzoening tussen Algerije en Tunesië Tunesië, Marokko en Algerye zijn tot overeenstemming gekomen „om hun in spanningen met betrekking tot de bui tenlandse relaties te harmoniseren" er tot de uitwisseling van ambassadeurs over te gaan. Het akkoord kwam tot stand tijdens de slotzitting van een driedaagse conferen tie van de ministers van buitenlandse zaken van Algerije, Tunesië en Marokko, respectievelijk: Mohammed Khemisti, Mongi Slim en Ahmed Balafrej. De con ferentie stond onder voorzitterschap van koning Hassan II van Marokko. Volgens welingelichte bronnen had Al- ferije erin toegestemd alle politieke ac- iviteiten van Tunesische ballingen het land de kop in te drukken en Tunesië was er mee akkoord g gaan zich te ont houden van aanvallen op Algerije via radio en kranten. Premier Ben Bella Heeft bekendgernaaki dat de vele schoenpoetsertjes uit het stads beeld van Algiers zullen verdwijnen Vol gende week zullen de Jongens naar tehuizen voor leugdopvoeding worden gebracht De gezinnen waaruit zij komen, krijgen dan ondersteuning die ongeveer gelijk zal zijn aan de opbrengsten van het schoen poetsen. „Anzotegui" tussen Venezuela en Porto Rico Piraten proberen naar Cuba te komen De Venezolaanse regering heeft het buitmaken van het Venzo- iaanse vrachtschip „Anzoate- gui" door leden van het „natio nale bevrijdingsfront" bestem peld als een „daad van piraterij" en een oproep gericht tot andere landen, mee te helpen hij de aan houding van het ruim 3000 ton metende schip, dat op weg van Venezuela naar New Orleans in volle zee door rebellen werd overvallen. Amerikaanse marinevliegtuigen hebben het gekaapte schip gisteren in de wateren tussen Venezuela en Porto Mevr. Mies Timp-Bouwman is donderdagochtend in haar woning in Btaricmn gehuldigd door het Valentijncomité. Rico waargenomen. Venozolaanse en Amerikaanse oorlogsschepen zjjn onderweg om te proberen het schip te onderscheppen. Men neemt aan, dat de kapers proberen het schip naar Cuba te brengen. olgens in Caracas ontvangen radio berichten verkeren de kapitein en 35 bemanningsleden van de „Anzoate- gui" in goede welstand. Het vrachtschip had woensdagavond even voor middernacht gemeld, dat er extremisten aan boord waren ge komen, die met een marinevaartulg zonder kentekenen waren genaderd. Geen passagiers De vrachtboot bevond zich toen waar schijnlijk op ongeveer 110 kilometer van de haven van La Guaira, waar uit zij dinsdag was vertrokken. De „Anzoategui" had geen passagiers en slechts een kleine lading aan boord. Woensdagavond kregen enkele kranten in de Venezolaanss hoofdstad anonie- telefoontjes, waarin werd gezegd, dat het schip was buitgemaakt bij wijze van verzet tegen president Ro- mulc Betancourt, die woensdagavond de vierde verjaardag van zijn be wind vierde. Aanslagen i Caracas werden In de nacht van woensdag op donderdag verscheidene aanslagen gepleegd. Er werden drie brandbommen naar de studio van radio-Contïente geworpen en een au tobus en een pakhuis werden in brand gestoken. B|j ongeregeldheden werden tien mensen gewond. Overstromingen in Joego-Slavië Door de snelle dooi is de rivier Morava in Joegoslavië buiten de oevers getreden. Op deze toto uit het overstroomde Cuprija is te zien hoe een moeder met haar zoontje wordt weggehaald in een bootje om te worden geëvacueerd. Naar het A.N.P. van bevoegde zij de verneemt, zal H.K.H. Prinses Beatrix binnenkort haar intrek nemen in het schilderachtige kas teeltje „Drakestein" in de gemeen te Baarn, dat zij in 1959 van jhr. F. L. Bosch van Drakestein heeft gekocht. De drie jaar geleden begonnen verbou wing van het achthoekige kasteeltje is nu in grote trekken voltooid. Men ver wacht dat de prinses enige tijd na haar terugkeer uit Lech in Oostenrijk de re sultaten van de ingrijpende testa uratie- werkzaamheden zover gevorderd vindt, dat ze haar intrek neemt in haar eerste eigen woning. Deze werkzaamheden, uit gevoerd onder leiding van hoofdarchi tect D. Verheus van Monumentenzorg, hadden tot doel het uit 1640 daterende „Drakestein" zijn zeventiende-eeuwse renaissancestijl terug te geven, die het statige huis verloren had bij een wat al te rigoureuze verbouwing in de acht tiende eeuw. Een zegsman van de rijksvoorlichtings dienst heeft desgevraagd bevestigd, dat „Drakestein" geen weekendverblijf voor de prinses wordt, -maar een permanente sidentie- Het medisch genootschap ln Zweden heeft n plan opgesteld voor het vestigen van een veertigtal zogenaamde „doktersklinteken" waar verschillende specialisten hun praktijk kunnen uitoefenen met gebruikmaking van gemeenschapelijke laboratorium-, bestralings- andere installaties. (Van onze Haagse redactie). Honderdvijftig van de 240 in de nieuwe Frederikkazerns in Den Haag geleger de militairen hebben gisteravond ge weigerd het avondeten te gebruiken, aat bestond uit rede kool met aardappelen en goulash, en uit pap na. Zij vreesden dat het vlees er de oorzaak van is ge weest, dat een vijftigtal militairen woensdagavond na het eten misselijk is geworden. „De goulash van donderdag zag er net zo vies uit als de hachee van woensdag en rook niet zoals vlees ruiken moet", zei ons één van de soldaten. „Daarom hebben we het niet durven eten". De soldaten, die misselijk zijn geworden van hel avondeten van woensdagavond, zijn gisterochtend op ziekenrapport ge weest. De kazernearts heeft niet kunnen achterhalen wat de oorzaak van de on passelijkheid is geweest. Er heerst een griep, welke het darmkanaal irriteert, zodat niet uitsluitend het avondeten schuldig kan worden verklaard aan de misselijkheid. De soldaten, die zich niet lekker voelden, hebben allen normaal dienst kunnen doen. De uit de militairen geformeerde voed- selcommissie had zich woensdagavond inmiddels reeds beklaagd bij de officier van-de voeding. in Londen gekozen tot leider van de Labourpartij, als opvolger van wijlen Hugh Gaitskell. Wilson zal premier worden, als Labour de eerstvolgende algemene verkiezingen zou winnen. Velen achten dit mogelijk. Wilson kreeg 144 stemmen, veel meer dan nodig was om de 48-jarige George Brown, de zoon van een vrachtwagen chauffeur, te verslaan. Brown verwierf 103 stemmen. De Labourleden van het parlement ach ten Wilson klaarblijkelijk meer de aan gewezen man om Labour uit het slob te halen waar het nu al twaalf jaar in zit, als tamelijk machteloze oppositie partij. Wilsons verkiezing was het resultaat van twee afzonderlijke geheime stem mingen in twee weken. De eerste stemming had de zilverharige Wilson met 115 stemmen gebracht tegen zijn mede-kandidaten Greorge Brouwn, 88, en James Callaghan 41. Deze laatste viel er bij de tweede stem ming af. In politieke kringen verwachtte men gisteravond, dat Brown plaatsvervan gend leider van de partij zal blijven, ge zien het aantal stemmen dat hij heeft verkregen. De regering van de conservatieve pre mier Harold Macmillan, geplaagd door buitenlandse en binnenlandse moeilijk heden, behoeft geen algemene verkiezin gen uit te schrijven vóór oktober 1964. Maar velen achten het waarschijnlijk, dat ze vervroegd zullen plaatsvinden. De Wesfberlijnse politie heeft meege deeld dat zij op 31 januari de 32-ja- rige Nederlandse masseur C. van heeft aangehouden op verdenking van landsverraderlijke betrekkingen met de Oostduitse staatsveiligheidsdienst. Van B. had Amsterdam eind november verlaten om in Oost-Berlijn een nieuw bestaan te zoeken. Naar hij zei, was hy bij zijn aanmelding daar aangesproken door een officier van de volkspolitie die zich later als lid /an het Oostduitse mi nisterie voor staatsveiligheid had ont popt en hem verplicht had tot mede werking: De Nederlander huurde daarop op 1 de cember in West-Beriijn een woning. Zijn opdracht was contact op te nemen met buitenlanders in West-Berlijn en de Oostduitse staatsveiligheidsdienst in lichtingen te geven over de activiteit en de politieke gezindheid van deze buiten landers. Volgens de Westberlijnse politie heeft Van B., gezegd achtmaal naar Oost- Berlijn te zijn gegaan om verslag uit te brengen, waarvoor hij steeds twintig Westduitse marken had ontvangen. Communistenleiders in Irak opgepakt In Irak zijn twee leiders van de commu nistische partij, Aziz al Sharif en Ab- doel Kader Ismail al Bostani, gearres teerd. Het zoeken naar andere comrou- nistenleiders wordt voortgezet. De Verenigde Staten hebben gisteren hun nieuwe communicatie satelliet „Syncom" in een baan om de aarde gebracht, maar er het contact mee verloren. De „Syncom", die U ontworpen om radio- en telefoongesprekken tussen Noord-Amerika en Afrika te relayeren, werd om vijf minuten over half zeven gistermorgen door middel van een drietraps Deïta raket gelanceerd. Een uur of vijf later werd het duidelijk dat niet alles naar wens verliep. Na een reeks van moeilijkheden werd om zes uur 's morgens Amerikaanse tijd het contact van de grond met de satelliet verbroken. Een woordvoerder van het Amerikaanse bureau voor de ruimtevaart sprak de veronderstelling uit dat de oorzaken van de fout normaal waren, dat bijvoorbeeld de „Syncom" te heet was onmiddellijk na de start, of dat de richting verkeerd is. RIJKSWATERSTAAT DORDRECHT SIGNALEERT (Van een onzer verslaggevers) DE PIJLERS-in-aanbouw voor de Haringvlietbrug hebben rijks waterstaat in de afgelopen weken danig parten gespeeld bij de af voer van het drijfijs van de bovenrivieren. De witte, compacte massa's kleefden rondom de betonnen brugdragers aan elkaar tot dat het Haringvliet als lozingspunt voor het ijs totaal geen nut meer had. Er was toen nog maar één weg open: Volkerak, Kram mer, Zijpe, Oosterschelde. En daar hebben de veerdiensten dan ook hun portie gehad. Komt nog bij, dat de Grevelingendam-in-aanleg voor de wal van Bruinisse een andere belangrijke afvoerweg voor het ijs heeft geblokkeerd. Voor de mannen van rijkswater- staats directie beneden-rivieren te Dordrecht, die van Willemstad tot ver voorbij 's-Hertogenbosch on de grote rivieren al vele weken achter een „lisbrekende" toeren hebben uit gehaald, is deze winter van een ex perimentele importantie. Ook de stu diegroep „IJsbreken en springen" van de Detaldienst heeft voor het eerst nuttig praktjjkwerk kunnen doen. „We hebben de hele ijstoestand met andere ogen bekeken dan vroeger. Toen ging het erom opstuwingen en dergelijke te voorkomen. Thans bre ken we het ijs en het hoofd met op de achtergrond de vraag: Hoe doen we het, wanneer straks het Haring vliet met een grote Deltadam is af gesloten en het Zeeuwse Meer ook geen uitlaatklep meer biedt?" Wa terbouwkundige in algemene diensi van rijkswaterstaat-Dordrecht J. A. van Hiele, ing. uit Vlissingen af komstig heeft ons enkele opval lende eigenschappen van de ijsbewe- ging in deze wintel uit de doeken gedaan. Voorop staat daarbij, dat praktisch honderd procent van alle drijfijs van de bo/enrivieren door het Zijpe is heen en weer getrokken. In vroeger jaren was de situatie zo, dat zeven tig procent van het ijs deze weg naar zee koos en dat hel overige via het Haringvliet werd afgevoerd. De afwijking van deze „regel" heeft de mannen van rijkswaterstaat aan het denken gezet. Wanneer in 1967 by Willemstad het Volkerak met een dam zal zijn afgesloten, wordt door geveer alles heeft verwerkt. In het Haringvliet bij Hellevoetsluis worden in de Deltadam enorme spuisluizen gebouwd. Voor lozing van het rivier water en voor afvoer van ijs. Of de laatste mogelijkheid ten volle zal kunnen worden benut? Er ligt weer een nieuw probleem op de werktafel van rijkswaterstaat- BARRIÈRE Wanneer bij de directie beneden-ri vieren de stand van zaken van de af gelopen anderhalve maano wordt ge reconstrueerd staat daar als eerste barrière voor het ijs de Grevelingen- dam tussen Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee. De nog hooguit duizend meter open water, die daarin rest, heeft voor de Grevelingen als afvoerweg voor het ijs geen beteke nis meer. Daaraan twijfelt bijna niemand, hoewel luchtfoto's het be wijs nog moeten leveren. Of deze Deltadam ook een wijziging in het zogenaamde „stroomregime" van de ijsgang aeeft veroorzaakt is nog een vraag. „Maar de mogelijkheid Lijkt niet uitgesloten", aldus de heer Van Hiele. Zoals in de aanhef gezegd trokken de pijlers van de Haring vlietbrug bij Numansdorp het ijs als magneten aan en to» vele honderden meters in het Hollandsch Diep vorm de zich een enorm ijsveld voor deze doorgang. Met tien fosbrekers is men dit oostakel te lijf gegaan. Langs de noordwal wisten de venijnige sche pen in twee dagen een geul te „gra ven". Bij Numansdorp gekomen waande men zich achter deze ijsvloer in oep water. Maar toen de ijsbre- kers enkele dagen later op dezelfde plaats terugkwamen, bleek wat men voor blank water had aangezien een ijsvloer van 15 centimeter dik te zijn. Het zogenaamde Vuile Gat tus sen Hoeksche Waard en het kleine eiland Tien Gemeten was volledig (Zie slot pag. 2 kol. 5) De laatste weken duikt ln publikaties rond het Deltaplan en met name rond de afsluiting van de Oosterschel de het woord „geperforeerde dam" weer op. En met enige nadruk wordt dan betoogd of gesuggereerd, dat de rijks waterstaat pas onlangs tot de conclusie zou zijn gekomen dat de afsluitdam door de Oosterschelde spui-inrichtin- gïn moeten krijgen. Burgemeester A. Willemsen van Yerseke bijvoorbeeld heeft in zijn deze week gehouden nieuw jaarsrede gezegd, dat men er in water staatskringen niet meer zo heel zeker van schijnt of in afwijking van het oorspronkelijke plan niet één of meer spuisluizen nodig zullen zfin in de dam door de Roompot. Uit deze woorden zou men dus een soort „ommekeer" kunnen construeren: eerst vond rijks waterstaat geen spuisluizen nodig, maar nu men er nog eens over heeft nage dacht wél. Wij vragen ons af of hier sprake is van een misverstand: voor zover wij weten wordt bij rijkswater staat reeds jarenlang rekening gehou den met spuisluizen zowel in de dam door het Brouwershavense Gat als die door de Oosterschelde. Wy hebben de opmerkingen van Yersekes burgemees ter dan ook niet goed begrepen. Het bewys voor ogze opvatting dat men reeds jarenlang weet, dat er spuisluizen moeten komen, is vrq een voudig te leveren: de verslagen van de Deltacommissie. In het vijfde interim- verslag, dat deze commissie bijna acht jaar geleden heeft uitgebracht, wordt opgemerkt dat het Zeeuwse Meer zoet gemaakt kan worden door „voldoende doorspoeling met behulp van sp ui- inrichtingen" En in ditzelfde verslag wordt een opsomming gegeven van al le Deltawerken, waarbij voor de Oos terschelde letterüjk het volgende staat: „Afdamming van de Oosterschelde, waarin een spui-inrichting dient te wor den gebouwd" En voor net Brouwers havense Gat staat eveneens vermeld, dat daarin een „spui-inrichting dient te worden gebouwd/' Beide opmerkingen zijn nogal duidelijk, menen we. En ze zijn dus ruim zeven jaar oud! Later, in het eindverslag van de Deltacommissie, dat twee jaar geleden werd afgesloten (december I960), wordt de eis om hier spuisluizen te bouwer nog eens her haald. In de reeks van aoodzakehjk ge achte werken staat namelnk nadrukkelijk vermeld de aanleg van een spui-inrich ting, zowel voor de dam door de Ooster schelde als voor die vense Gat. ftdHtlijK het Brouwersha- in dt bijlagen bij het eindverslag kan men lezen, aat het wa ter, dat in het Zeeuwse Meer binnenge laten zal worden by de Volkeraksluis, moet worden geioosd bij de hoofdaf dammingen. En er wordt nog bijge zegd, dat het aanbeveling verdient om de lozingswerken zodanig te construe ren, dat zij het water onder uit de die- 'eulen zullen onttrekken. Voorts is leze bjjlagen reeds voorlopig bere kend hoe groot de lozingscapaciteit be hoort te zqn: voor het Zeeuwse Meer tweehonderd kubieke meter per secon de! Deze berekeningen zijn uitgevoerd door ir. K. F. Valken. Men ziet: Het was dus allemaal bekend. Wij geloven, dat er dus geen grond is voor de veronderstelling dat rijkswaterstaat niet vanaf het eerste begin rekening zou hebben gehouden met de bouw van spuisluizen in de Oos- terscheldedam. De publikaties van de Deltacommissie bewijzen immers het te gendeel, terwijl wij ons voorts nog her inneren hoe reeds jaren geleden een wa terstaatsingenieur ons verklaarde, dat de Oosterscheldedam spuisluizen zou moeten krijgen op de plaats, waar zich nu diepe geulen bevinden. Bij informa tie bleek ons dat ook nu nog van deze opvatting wordt uitgegaan. Er bestaan hier twee diepe geulen en onderzocht moet nu worden welke van de twee het beste is, waarbg overigens de aan vankelijke gedachten uitgaan naar de zuidelijkste. Nogmaals: de opvatting als zou rijkswaterstaat ,,om" zijn ge gaan, moet dus op een misverstand be rusten. /"Overigens dreigt nog een tweede mis- U verstand. Er wordt nu weer bij her haling gesproken over een „geperfo reerde dam" met als mogeiyk gevolg, dat daarmee verschillende zaken wor den bedoeld. Op grond van de „Delta historie" menen wij, dat met een geper foreerde dam wordt aangeduid een af sluiting, waarin zodanige werken zijn aangebracht, dat niet alleen zoet water naar buiten- kan, maar ook zout water binnen. Van de zijde der oester- en mosselkwekers is destijds zulk een dam bepleit, omdat de omstandigheden ach ter een dergelijke afsluiting vermoede lijk nog oester- en mosselteelt moge lijk maakten. Perforatie wilde dus in dat geval zeggen: forse in- en uitwate ringssluizen. Maar men begrijpe goed, dat hel thans uitsluitend gaat om spui sluizen, uitwateringssluizen dus, en niet om inlaatwerken. Wanneer men dus nu zegt, dat rijkswaterstaat wél tot een geperforeerde dam zou hebben besloten, dan geeft een dergelqke uitlating helaas aanleiding tot verkeerd begrijpen. Wg herhalen derhalve: in de eerste plaats is er geen wijziging gekomen in afslui tingsplannen, er Komen in de Ooster scheldedam en in iie door het Brou wershavense Gat spuisluizen (zoals reeds acht jaar bekend is) en ten slotte geven deze sluizen geen aanleiding om nu te spreken over een geperforeerde dam. Het leek ons goed ait alles hier te memoreren. Influenza-golf in Nederland Veel Nederlanders hebben momenteel griep. De influenza-golf geeft geen reden tot ongerustheid. Het ziekteverloop is goedaardig, terwijl er van complicaties weinig sprake is. Dit heeft de hoofd inspectie van de volksgezondheid mee gedeeld. De ontwikkeling van de situatie wordt in samenwerking met de provinciale in specteurs van de volksgezondheid nauw lettend gevolgd. Ook in ons omringende landen heerst griep, die eveneens niet kwaadaardig is. De griep maakt dit jaar in ons land meer slachtoffers, dan het vorige jaar en minder dan in het sei zoen '60-'61. De griep-golf heeft de moeilijkheden by de postbestelling in Leiden waar reeds een personeelstekort was zo groot ge maakt, dat militairen van de koksschool in Leiden enkele dagen zijn ingezet om post te sorteren en te bestellen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 1