JNGEL V SAN FRANCISCO Amsterdamse Bears Van dertien naar 35 trekken PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer Klanken uit de ether HALVE GOUDEN RUDER Waar zijn onze schepen DONDERDAG 14 FEBRUARI 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 VOORZICHTIG schroeft ScheUings het bordje los. Dit moet U nog wel even zien" heeft hij gezegd, toen ging hij voor, gangetjes door, trapjes af, naar de catacomben onder de Middelburgse Schouwburg, ,,'k Schroef het er maar gelijk af, hier, zie je wel da's nog van de vorige verbouwing, in '39, niet op tijd weggehaald en kapot natuurlijk." Zo goed en kwaad als het ging heeft Schel- lings destijds het bordje gerestaureerd, maar nog altijd loopt er een barst dwars door de tekst: „In deze kleedkamer werd op 2 augustus 1850 kermisweekge boren de populaire toneelkunstenaar Frits Bouwmeester, op tournee te Soera- baia op 17 februari 1906 overleden 'Twee schroeven, dan laat de kleedkamer- deur het bordje los, ligt het in Schel- lings handen. „Na '39 is het een tijdje af geweest" herneemt hij, meer tot zichzelf nu, „maar toen kwam Mies je Bouwmees ter me vragen of het er weer op mocht, Frits Bouwmeester was haar grootvader, zodoende." Terwijl hij spreekt, kijkt hij naar het bordje: „Zaterdag hebben we hier de laatste voorstelling vóór de ver bouwing. Vandaar, je kunt nooit weten. Ik bedoel maar, dat zijn historische dingen." Zaterdag, aanstaande zaterdagavond wordt de kleine, intieme Middelburgse Schouwburg voor het laatst bespeeld. Di- mitri, de clown van Ascona, verzorgt de laatste voorstelling binnen de oude Schouwburgmuren. Schellings, de 61-jarige toneelmeester, al meer dan veertig jaar de onzichtbare man van het „halen-zakken", de man met de zorg voor decors, zetstuk ken, meubilair en rekwisieten, is te nuch ter om melancholie of zelfs maar een vleugje begrijpelijke weemoed te laten binnensluipen, ,,'t Is intiem, zoals het nu is" meent hij, „maar 't kan niet meer, 't is te klein, de zaal én het toneel". Schellings denkt al vóóruit. Met een armzwaai in de richting van decors en rekwisie ten: „Hier dat moet nou allemaal maandag weg, naar een pakhuis, 't Is nogal wat. ik bewaar veel, alles komt te pas op het toneel. Ach, natuur lijk gaat het me wel een beetje aan 't hart, want schroeft bordje los -- je weet wat je hebt en je weet niet wat er komt, en ik hoop het nog veel jaren te doen. Toch ben ik wel gelukkig met die verbouwing. De tijd brengt het mee, er worden nu eenmaal meer eisen gesteld aan het toneel dan in vroeger jaren. Ze komen met grotere stukken, grotere decors en dan is het toneel werkelijk te klein. Hier heb ik der tien trekken. Worden er vijfendertig, is me ge zegd. En het toneel zestien meter diep. Vroeger kon het nog wel, met dit kleine toneel. Als er dan beroepsgezelschappen kwamen, dat ging dan voor eigen risico, hadden ze een beetje decor bij zich, een paar schermen bijvoorbeeld, die kwamen dan met een sleper van het spoor, de kruier zorg de voor de koffertjes. Dan zeiden ze Schellings, we willen een kamer hebben, een deftige kamer of een hoerenkamer, wat er in het stuk voor kwam natuurlek. En we hadden hier vier kamers. De hoerenkamer is er nog altijd. Schellings was niet tegen mij, maar tegen m'n vader, bij wie ik ben begonnen, hij deed het al een paar jaar voor ik hem ging helpen. Tot z'n 78ste jaar heeft hij het gedaan en altijd zo fit als wij hier nu zitten, nooit ziek. En nooit is er iets mis gegaan. In die tijd, vóór de verbouwing van '39, was het toneel lager, maar voor die tijd ging het nog wel, je werkte nog niet zoveel met doeken. Er was een karkas, zoals wfj het noemden, waarin vak ken werden geplaatst. Zo bouwden wij de ka mers op. Van binnen was het eigenlijk hetzelfde als wat het nu is. Er was een ballustraöe en eenvoudige pluche stoeltjes. Geen verwarming zoals nu. Een kachel voorin de zaal en één in een hoek van het toneel. Als er een uitvoering was, moesten die kachels een paar dagen van tevoren worden aangemaakt. De acteurs, wie het allemaal waren weet ik echt niet meer, ik herinner me alleen Henriëtte Da vids goed, maar die speelde niet in de Schouw burg, maar met de kermissen in een tent op de Dam, ja die acteurs verwachtten natuurlijk een volle zaal, dat begrijpt U. Maar het gebeurde wel dat ze speelden voor vijfentwintig man. Nu spreek ik over de kermisweken. Henriëtte Davids was natuurlijk concurrentie voor de Schouwburg, want het publiek zag graag een komische voor stelling. De Z.V.U. heeft eigenlijk uitkomst ge bracht voor de acteurs. Toen is het gegroeid, A. J. SCHELLINGS intiem, maar te klein kwamen we aan zo'n negen tot tien voorstellingen per seizoen. Hoeveel mensen ik heb om te helpen bij het ver wisselen van de decors? Alleen bij beroepsgezel schappen komt er wel eens iemand mee. In de regel doe ik het alleen. De mensen in de zaal hebben er geen voorstelling van, wat er allemaal moet gebeuren. Bij het verwisselen van de decors, een changement noemen wij dat, is elke seconde te lang. Nou dan sta je te transpireren, dat ver zeker ik U. En je moet weten wanneer het doek open en dicht moet. Precies op tijd, dat mag geen seconde missen. Sla je de sfeer van een stuk dood. Je moet oplettend wezen. In de regel krijg je een seintje, een vakseintje van de inspeciënt. En het wordt routine, je voelt het aan. Ja, altijd met de hand, elektrisch is niet gewild, het gaat te langzaam. Je haalt dicht, maar het moet gelijk weer open zijn, voor succeshalen begrijpt U. Dat is wel een beetje zwaar, vooral als het op het eind zo'n zeven, acht keer moet gebeuren. Als het een heel mooi stuk is geweest, sta je maar te trekken. Dan hangt je tong uit je mond. Maar je doet het graag, want als na drie keer halen het applaus gaat afzakken is het een sof ge weest. Ach, je moet er liefde voor krijgen. Als je ziet hoe het allemaal aan elkaar hangt, de men sen in de zaal hebben er geen flauw idee van wat er aan zo'n decor gebouwd moet worden. Als er een grote truck, afgeladen met decors komt, 't is al geweest twee, dan moet je weten hoe je 't zetten moet, dat je 't zo voor 't pakken hebt. Als je pas aankomt, neem je 't niet zo zwaar op, maar dat ben je gauw afgeleerd, 't Hangt van seconden af. Als toneelmeester heb je 't hard te verduren. Ik kijk wel eens j mee, maar soms heb je er geen I tijd voor, daarom weet ik niet itf/r]Ai0p eens, wie ik heb zien spelen, VyvfiWU die namen kan ik trouwens VAN ToT slecht onthouden. Toch moet je ook het stuk volgen. Anders gaat het niet ja, één keer is er iets mis gegaan, 't Is al wel vijfendertig jaar geleden. Toen hadden we nog geen trekgordijn, maar een rolgordijn, dat ging naar boven, 't werd met een grote slinger bediend. Toen stond er iemand aan die slinger te draaien, ja ik was het niet hoor, die alleen maar op de souffleur lette. De souffleur zei: ik leg hier een zakdoek. Als ik 'm wegdoe, trek je het doek dicht. Nou, het stuk was aan de gang en zit ie daar met z'n boekje, moet ie z'n neus snuiten. Hij heeft het maar weer gauw opengedaan. De spelers waren ontzettend moeilijk, dat begrijp je. Maar hoe de zaal reageerde weet ik niet meer, 't is al zo lang geleden TAMELIJK VAST De openingskoersen hebben gistermiddag een tamelijk vaste stemming te zien gegeven de internationale waarden. Een uitzon dering hierop maakte Hoogovens, welk fond3 bepaald flauw in de markt lag, met een koersverlies van IO'/j punt tot 546. Dit con- heeft de prijs voor ruw ijzer verlaagd als gevolg van de toenemende concurrentie. Op zichzelf was dit voor de beurs geen be moedigend teken. Bovendien verlaagt de Dortmund Hoerder het dividend tot zes pro cent ,<v. J. negen procent). Hoogovens bezit mim 40 procent van het aandelenkapitaal van genoemde maatschappij. Hoewel men reeds enige weken rekening heeft gehouden met een dividendverlaging van Dortmund Hoerder, waren er ook geruchten dat het dividend van negen procent zou worden ge handhaafd. Dit nu is uiteindelijk toch nog tegengevallen. Toch vond de beurs de koersdaling van bijna elf punten voor Hoog- is wat te drastisch. Er volgde dan ook koersherstel tot 552. De handel in deze hoek was minimaal. Aandelen Kon. Olie ga- goed koersherstel te zien op de flauwe voorgaande beursdag. Het fonds liep f 164.70 tot f 165.10, tegen een vorige i f 163.70. De arbitrage had, voor Staatslen. Ned. '59 4', Ned. '60 4% Ned. '47 3',Si Ned. '51 3',Si Ned. '48 3% Ned. '50 3'/« Ned. '55 3 Ned. '37 3 Gr boek '46 Doll '47 inv eert. 3 Ned '62-64 Ned. Ind. '37 W.B. Len. '57 Aandelen Amst. rubb. H.V-A. A.K.U. Deli M. Hoogov. Philips Unilever Kon. Olie Sch. luchtv. AL. KLM. K N SM. Kon. Paketv. »AAA/VV\/VV\AA/V\AAAA/V\AAyV\/\/V\/VVVVV\AAAAAAAAAA/V\AAAAAAAArtAAA/\AA/\rtAAAA^^AAA^V\A^AAA^V\AAArtAftAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA/\/V\AAAAA/VV\A/\A/VVVVVV\AA/\A/\A/VV\A/WWWWVW\AAA/WWW* 2327. Piloot Storm verbeelde zich niet dat hij een goede tekenaar was, maar wat de heer Ath er van te recht bracht was ook niet om te gillen. Toch begon er langzaam systeem te komen in deze met zon derlinge klanken gepaard gaande plaatjes-uitwisseling. De Aardlingen hadden het gevoel alsof zy' weer op 't fröbelschooltje zaten en een eigen leesplankje uitdokterden. Eenmaal moest Arend tot grote schrik van de twee gasten opeens onbedaar- HJk lachen, toen Buck hem toefluis terde: „Zeg ik geloof dat we al aar dig kind6 worden! Al dat potloodge- kriebel. En vindt je niet dat „Ath en Sinh", verbazend veel op „Ot en Sien" lijkt? Je weet wel, dat stel uit onze eerste leesboekjes!" Zowel Arend als Buck slikten hun hilariteit schielijk in, toen zij de achterdochtige blikken van „Ot en Sien" opvingen. Zo verstre ken uren en etmalen en terwijl de Pionier zich met een snelheid van duizenden kilometers per uur door de lege ruimte verplaatste, werd in de stuurcablne ijverig gewerkt om elkaar steeds beter te leren kennen en begrijpen. Men mocht zelfs wel spreken van „het smeden van hechte vriendschapsbanden!" Het eerste succes voor de Aardlingen was eigenlijk wel, te vernemen dat de Marskanalen inderdaad deel uitmaakten van een gigantisch irigatiesysteem! Dus tóch Feuilleton dooi C. Buddingfon Kellant 32 Als die ontdekking van jullie waar is, zei ze, als jullie voor miljoenen dol lars diamanten gevonden hebben, wat kan het je dan schelen, of de mensen jullie wantrouwen? Die edelstenen zul len duidelijke taal spreken. Dan krijgen we misschien de finan ciële steun niet, die we nodig hebben. Is er nog meer dat ik verzwijgen moet? vroeg zo, en toen zei ze iets, dat haar ontglipte, voordat ze zich reken schap haa gegeven van de mogelijke ge volgen van haar woorden. Bijvoorbeeld, dat je liever uit Halifax vertrekt dan uit New York of Boston? Philip Arnold bleef enkele ogenblikken volmaakt roerloos staan. Toen boog hi" zich langzaam naar haar toe, dreigeni alsof hij haar wilde grijpen en vermor zelen. Annie, zei hy ten slotte, zo zacht, dat zyn stem nauweiyks een fluistering was. je familie heeft er altijd slag van gehad dingen te horen, die niet voor nun oren bestemd waren. Wil je een klein aandeel in onze ontdekking ac cepteren Mijnheer Arnold, zei ze, ik wil niets te maken hebben met jou noch met je diamanten. Hy glimlachte sarcastisch. Waarschyn- ïyk ben ik de enige in San Francisco, die weet, dat Hephzibah's achternaam Wattles is, zei hy. En dat jy een uit geslapen egoïst bent en je vrienden uitbuit. Ik denk, dat mynheer Ralston, je beschermer, erg verbaasd zou zyn, als hy hoorde dat jouw dienstbode H. Wattles is. Hy lachte hateiyk. Ik her roep myn aanbod van een deel van on ze winst. Maar ik denk dat je zonder dat ook wel je mond zult houden. Hij lichtte zyn hoed en liet haar staan. Haar hersens werkten snel. Dus het feit, dat Slack in San Francisco was ge bleven, terwijl Arnold zogenaamd naar zyn dlamantmyn was, betekende gevaar voor hen. En het noemen van de haven Halifax alleen al bracht hem in een soort paniek. Ze wist niet, wat die twee feiten betekenden, maar ze waren in elk geval de moeite van het onthouden waard. Ze verliet de winkel in een niet al te geruste stemming, en liet zich dadeiyk naar huis ryden. Hepsie was er al; ze had haar opdracht nauwkeurig en ge trouw uitgevoerd. En, vroeg Anneke weet je zeker dat mynheer Means je niet van zyn kantoor naar je hotel gevolgd is? Als ik niet gevolgd wens te worden, zei Hepsie vinnig, dan word ik ook niet gevolgd. En toch ben je wel gevolgd. Door wie? John Slack, denk ik. Als hy het nog eens probeert, krab ik zyn ogen uit, zei Hepsie. De volgende dag voor twaalf uur 's middags keerde Hephzibah van Means' kantoor terug met net bericht, dat hij duizend aandelen Gertrude had verkocht tegen honderdtweeëneenhalf. Ik heb hem nog eens tienduizend dollar gegeven om morgen weer te verkopen, zei ze knorrig, 't Is zonde van het goeie geld. Anneke dineerde alleen, en daarna hielp Hephzibah haar met kleden. Ze ginr naar een lezing. San Francisco zwoer bi. lezingen. Ralph Waldo Emerson had een serie van zes gegeven, en had zijn ge hoor diep onder de indruk gebracht. John B. Gough hield zyn toehoorders afschuwelijke voorbeelden voor van de gevolgen van alcoholische dranken. Vanavond zouden Elizabeth Cady Stan ton en Susan B. Anthony spreken over de bevrijding van de vrouw uit haar eeuwenlange slavernij. Anneke was he lemaal niet benieuwd naar wat ze zeg gen zouden, maar het stond nu eenmaal oed om te gaan en gezien te worden, ie werd vergezeld door een jongeman, een zekere mynheer Prothero, die hele maal overstuur was door het feit, dat Anneke Villard hem bij deze gelegenheid de voorkeur gegeven had. Hij arriveerde met koetsier, en in onberispelijke kledy. Anneke amuseerde zich niet byzonder, ofschoon, nadat de toespraken afgelo pen waren, de avond redelijk gezellig verliep. Zy gingen met een twaalftal an deren souperen, en daarna bracht myn heer Prothero haar thuis en nam bij de deur afscheid van haar. Onwillekeurig moest Anneke aan Juon Vallejo Parnell denken. Hoe anders was deze avond geweest, dacht ze spytig. Met Juan verveelde je je nooit. Ze fronste haar voorhoofd. Ze wilde niet Juan denken en hem ook niet mis sen. Ze had geen slaap. Alvorens zich uit te kleden, liep ze naar het raam van haar slaapkamer en staarde omhoog naar de hemel Wonderiyk genoeg dacht ze op dat moment helemaal niet aan geld of andere materiële goederen. Ze dacht aan zichzelf als vrouw. Ze boog zich naar voren, met haar han den op de vensterbank, zodat ze beter omhoog kon kijken naar de maan, die half achter wolken schuilging. Toen werd haar aandacht getrokken door bewegende schim aan de overkant de straat en een zwarte plek tussen twee huizen. Ze wist niet waarom, maar ze werd opeens bang. Ze ging vlug opzy en tegeiyk zag ze een vuurstraal. (Wordt vervolgd). buitenlandse rekening, belangstelling voor de olie-aandelen. Philips f 1.20 hoger op f 150.50. Unilever deed het kalm aan met een koers winst van zeventig cent op f 144. Voor A.K.U. bestond opnieuw grote belangstelling. Nadat gedurende de niet officiële ochtendhande! een hoogste koers van 464 voor de rayon aandelen uit de bus was gekomen, zette de officiële beurs in op 460. Even werd 461% gedaan, toen winstnemignen de koers deden inzakken tot 45814. De stukken verlieten de markt op circa 459. De voorgaande slotkoers was 455. Dit fonds lag dinsdag voor de derde achtereenvolgende dag vast in de markt. Hieraan heeft ook de beroepsspeculatle mee geholpen door het afsluiten van premie-af faires. Na een zwak begin gaf Wallstreet dinsdag tegen het slot een krachtig koersherstel te zien waardoor de eerder op de dag ontstane koersdalingen ruimschoots werden Ingehaald. Het bruto nationaal produkt zal in het eerste kwartaal van 1963 in Amerika vermoedelijk hoger liggen dan dat van het vierde kwar taal 1962. De Nederlandse hoofdfondsen ont moetten in Wallstreet goede vraag, vooral voor Philips en Unilever. In de scheepvaartsector viel bitter weinig te beleven. De stemming was hier gemakkelij ker. Van de leidende cultures noteerden cer tificaten Deli en H.V.A. hoger. De staats- Amsterdamse wisselmarkt CONTANTE PRIJZEN. Amsterdam, 13 februari. Londen 10.09%—10.10%. New York 3.60%—3.60%. Montreal 334ft— 334ft. Parijs 73.49—73.54. Brussel 7.23%7.23%. Frankfort 89.95— 90.00. Stockholm 69.49—69.54. Zü- rich 83.28%—83.33%. Milaan 57.97% —58.02%. Kopenhagen 52.12—52.17: Oslo 50.39%—50.44%. Wenen 13.94% —13.95%. Lissabon 12.58%—12.60%. VVW^A^^^lVVV^A^^VVVWVVVW fondsen gaven weinig verandering te zien. Claims Ned. bankinstelling werden lager op f 300 geadviseerd. Robeco stelt een onver anderd dividend van f 9.25 voor. Hiervan is reeds vier gulden interim dividend betaal baar gesteld. Vorig jaar heeft deze beleg gingsmaatschappij tevens nog 2% procent stockdividend uitgekeerd. A.N.P.-C.B.S. BEURSINDICES. Intern, concerns Industrie Scheepvaart Banken Handel enz. Algemeen 338.2 147.2 256.6 152.6 Verklaring: gedaan en bieden: 9 gedaan en laten: 101% 101% 101% 101% 92% 97% 97% 92ft 92ft 91% 91% 98ft 98ft 99ft 99ft 115% 115 133% 134% 454%* 460% 147 148.70 556% 550 149.10 150.50 143.30 144 163.60* 164.80* 120% 120% 55.50 55 151% 149 S 149 149% St. Mij. Ned. Niev Goud. Ommeren Rott. LI. Schv. Unie Industrie enz. Alb Heijn Am. droogd. Berg Jurg. Berk. Pat. Blaauwh. Bijenk. Calvé Centr Suik. Fokker v. Gelder Gist sp. v. d. Heem Internat. Intervam K.N Papier K Zout Muller Ned Dok Ned kab. Netam Nij verdal Rott. Dr Dok Schelde N B. bieden; i laten; d Sehokbet. 27 Scholten F. 85 Stokvis 17 Vergd Blik 37 Vergd Mach 19 Vredest. 37 Wilton 30 Zwanenb. 89 Interunie 19 Robeco 21 Valeurop 70 Banken A'd. Bank 39 N.H Mij. 36 R'd Bank 37 ObL B. N. Gem. (4%) 99 B. N. Gem. '58 (5) 103% Amerik. aand. Am Enka Am mot. Am Tel. Anaconda Beth St. at Serv. Curt. Wr. c dividend; c 60% 21% 123% Du Pont Ge. Elecr. Gen Mot. Int. Nick. Kennecott Nat. Can. Rep. Steel Shell Oil Stud Pack. Tide Water U.S. Steel PREMIEL. Alkmaar A'dam '51 A'dam '56 I A'dam '56 H A'dam 56 HI Breda '54 Dordr '56 Eindh '54 Ensch '54 D Haag 52 I D Haag 52 U R'dam '52 I R'daro '52 II R'dam '57 Utrecht '52 Z -Holl. 57 Z.-Holl. '59 72% 12% 37% 36% 7ft 20ft 46% 145.9 256.4 152.7 363.9 240% 77% 62% 67 72% 12ft 38% 36H 91% 91% 85% 85%b 84% 84% 84% 85% 85 95 %b 96 96 b 97 b 93% 94 98 b 99 De „Halve Gouden Rijder" gemunt in 1750 door de Munt van Holland te Dor drecht, ingevolge ordinantie d.d. 1 augustus 1749 van de Staten-Generaal, is na meer dan tweehonderd jaar opnieuw door 's Ryks Munt te Utrecht, in beperkt aantal naar de oude stempel geslagen. Bijgevolge het jaartal 1750 dragend en behalve het oude muntteken van de stad Dordrecht, een roos, voorzien van het muntteken van 's Ryks Munt, een Mercuriusstaf, en het muntmeestersteken van de huidige muntmeester dr. J. W. A. van Hengel, een visje. Doorsnede: 21 mm. Gehalte: 22 kar. goud. Verkoopprys: ƒ48,-. Voorzijde: galopperende ruiter boven het provin ciaal wapen en de naam van de pro vincie Holland, met randschrift. Keerzijde: wapen van de Nederlanden, gedekt door een koninklijke kroon, jaartal 1750, waardeaanduiding 7,-, met randschrift. Verkrijgbaar bij: DE TWENTSCHE BANK N.V., AMSTERDAM DONDERDAG 14 FEBRUARI HILVERSUM I. 402 ni. 746 kc-s. 12 00 Metropole-orkest: lichte muziek. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Dansork. en zangsolisten. 13.00 Nws. 13.15 Meded., evt. actueel of gram- mofoonmuziek. 13-25 Beursber. 13.30 Licht instrumentaal ensemble. 14.00 Moderne kamermuz. 14.30 Voor vrouw. 15.05 Zing met ons mee. 15.„_ Voordracht. 15.45 Licht instr. ensemble. 16.00 Van vier tot vyf: radioprogr. in een Notedop- 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Evt. actueel. 18.20 Piano spel: lichte muziek. 18.30 Sportpraatje. 18.35 Gesproken brief. 18.40 Licht in strumentaal trio. 19.00 Voor de kinde ren. 19.05 Carrousel, progr. dat alle kan ten opgaat. 19.30 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws 20.05 Die Jahreszeiten, uitge voerd door Residentie-orkest, Groot om roepkoor en solisten. (21.2021.40 ac tualiteiten; 21.4021.50 Sportactualitei- ten; 22.3022.45 Nieuws en meded 23.20 Nieuwe grammofoonplaten. 23.55 -24.00 Nieuws. HILVERSUM H. 298 m. 1007 kc-s. 12.00 Middagklok-noodklok. 12.04 Lich te muziek. 12.25 Voor de boeren. 12.35 Even puzzelen HORIZONTAAL: 1 Op hetzelfde ogenblik; 6 telwoord; 7 bekrompen; 11 bewoner van Estland; 12 hengelsnoer; 13 luwte; 14 bijdehante vrouw; 15 woonschip; 17 gymnastiek- werktuig; 19 zy'n eigen wil volgend; 21 niet thuis; 22 niet sterk. VERTIKAAL: 1 Trap; 2 stad in België; 3 enzovoort; 4 riem voor jachthond; 5 rustig; 7 vochtige koude; 8 rivier in Frankrijk; 9 vorderen; 10 met plezier; 15 opgeld boven parlkoers; 16 gezellig: 17 gods dienstig gebruik; 18 breuk in tak; 20 houding van ruiter. De oplossing van de vorige puzzel is als volgt: BHD naaSrafBi IR - ÜHBlISl hsmheIÖ Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.38 Draaien maar!! (gr.). 12.55 Katho liek nieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 Draaien maar!! (gr.) 13.40 Wissewassen licht progr. (herhaling van zondag jl). NCRV: 14.00 Promenade-ork. en zang soliste: Frans opera-progr. 14.30 Mod. gramm. 15.30 Licht instrumentaal trio. 16.00 Bybeloverdenking. 16.20 Moderne kamermuz. 16-40 Pianoconc. (gr.). 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Schoolzang. 17.40 Beursberichten. 17.45 Nederland zingt (UI). 18.15 Sportrubriek. 18.30 Licht instrumentaal ensemble. 18.50 Sociaal perspectief, lezing). 19.00 Nws- en weer- ber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Koorzang. 19.30 Radiokrant. 19.50 Poli tieke lezing. 20.00 Wy poetsen de plaat. 20.30 De jeugd op eigen wieken, hoor spel (6). 2050 Samen uit, samen thuis gevar. progr. 22.00 Kerkorgelconcert. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespr. 23.00 Platennieuws. 23.5524.00 Nieuws- TELEVISIEPROGRAMMA'S. VARA: 14.30 Voor de vrouw. 15.15 Pau ze. 15.3015.45 Voor de kinderen. 19.30 Sport NTS: 20.00 Journaal. VARA: 20 20 Achter het nieuws. 20.45 De dans- wereld van Martha Graham. NTS: 21.15 Marguèrite Gautier, toneelstuk. 22.45— 22.50 Journaal. Kerkelijke mutaties NED. HERVORMDE KERK Beroepen te Krimpen aan de Lek (tweede maal) J. A. Bruyn te Ernst- Beroepen door de generale synode als predikant voor buitengewone werk zaamheden (evang. broedergemeente in Suriname) J. L. Leestemaker, kandi daat te Zeist. Aangenomen het beroep van de gene rale synode als predikant voor buiten- fiwone werkzaamheden (zendingspre- kant voor de Evang. Christelyke Kerk in Nieuw-Guinea) dr. F. C. Kamma eervol ontslag zendingspredikant der Ned. Hervormde Kerk, woonachtig te Oegstgeest. GEREF. KERKEN Beroepen te Tynje E. Warnik, kandi daat te Zaandam. Aangenomen naar Hijkum A. M. Brouwer, kandidaat te Utrecht, die bedankte voor Oldeborn, Scharendyke en voor Schoonoord. CHRIST. GEREF. KERKEN Beroepen te Vlissingen W. van Heest te Emmen. Bedankt voor Werkendam E. Venema te Zwyndrecht. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Atmélo en voor Górkum P. Blok te Dirksland. BAPTISTEN GEMEENTEN Bedankt voor Eindhoven (tweede pred. plaats) H. van der Werf te Emmen. VLAAMS-BELGISCHE TV-PROGRAMMA's. 19.00 Progr. voor de jongeren. 19.30 V. d. vrouw. 20.00 Nieuws. 20-25 Schatten op zolder. 20.55 Niets dan de waarheid (The edge of truth), tv-spel. 21.55 Taptoe: marimbarecital. 22.15 Nws. VRIJDAG 15 FEBRÜARL HILVERSUM I. 402 m. 746 kc-s. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte ochtendklanken (gr.). (7.35 Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nws. en socialistisch strydlied- 8.18 Lichte gram. 9.00 Gymnastiek v. d. vrouw. 9.10 Klass. orkestmuziek. (9.359.40 waterstanden). VPRO: 10.00 Schoolra dio. VARA: 10.20 Voor de vrouw 11.00 Voor de kleuters. 11.40 Elektronisch or gelspel. HILVERSUM H. 298 m. 1007 kc-s. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed- 7.15 Gram. strip voor de jeugd en act. 7.55 Overweging. 8.00 Nws, 8.15 Licnte fram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.40 choolradio. 10.05 Paris et ses vedettes. 10.30 Klass. gram. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Pianorecital (gr.). 11-50 Als de ziele luistert, lezing. HOOG EN LAAG WATER 15 februari -f nap nap nap uur meter uur meter uur meter Vlissingen 5.59 1.73 18.24 1.76 0.06 1.73 Terneuzen 6.27 1.90 18.25 1.93 0.36 190 Hansweert 7.01 2.00 19.28 2.04 1.06 2.03 Zierikzee 7.19 1.16 19.50 1.25 0.47 129 Wemeldinge 7.49 1.42 20.13 1.53 1.09 1.52 nap uur meter 12.36 1.90 13.04 2.08 13.32 2.19 13.15 1.49 13.30 1.73

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 9