Arnemuidens vissersvloot thans geheel vernieuwd en verbeterd kou gevat? AGENDA WALCHEREN Voor NIVE-leden: lezing over administratie TH00LSE TUINBOUWERS WILLEN SAMENBUNDELING VAN KRACHTEN MARKTBERICHTEN SLUITING VAN DE BADHUIZEN IN RAAD HOEDEKENSKERKE BEPLEIT GROOTSCHEEPSE OEFENING VAN A-KRING B.B. IN VLISSINGEN DONDERDAG 14 FEBRUARI 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT S Burgemeester A. Hack GEEN HOERA-STEMMINGOMDAT SCHADEREGELING ONBEKEND IS DE VISSERSVLOOT van Arnemuiden is dank zij de financiële me dewerking van de gemeenteraad van de vissersstad (het verlenen van rente-garantie) praktisch geheel vernieuwd en verbeterd. Dit heeft burgemeester A. Hack woensdagavond meegedeeld in zijn nieuw jaarsrede. In 't voorjaar komen in de vaart 'n nieuwe Arm 2 en een nieuwe Arm 12 en na de reeds in uitvoering zijnde verbouwing van de Arm 20 en het plaatsen van een nieuwe motor in de Arm 5 is de vernieuwing en verbetering van de vloot gerealiseerd. Dat betekent dan, dat de vis sersvloot aangepast zal zijn aan de nieuwe omstandigheden, die voortvloeien uit de verplaatsing van Veere naar Colijm.plaat. De burgemeester constateerde voorts, dat de bedrijfsuitkomsten voor de vis serij In 1962 zeer gunstig zijn geweest, waardoor alle schippereigenaren ruim schoots aan hun financiële verplichtin gen, die voortvloeien uit de gedane in vesteringen, konden voldoen. „Maar de vissers verkeren bepaald nog niet in een „hoera-stemming", verze kerde de lieer Hack vervolgens. „Want b^jna 2 jaar na de verplaatsing weet nien nog steeds niet op welke sohade- nitkering gerekend kan worden op grond van artikel 8 van de Deltawet." De burgemeester gaf toe, dat dit een zeer moeiliike aangelegenheid is, maar hij verzekerde er tevens bij. dat de onrust onder de vissers groot is. NU AL ZEEHAVEN Nu bovendien de eerste voorberei dingen voor de sluiting van de Oos- terschelde genomen worden, achtte de burgemeester het tijd. dat de vis serij met de organisaties zich bezint over de vraag waar men na de af sluiting van de Oosterschelde naar toe moet „Dit bezinnen" aldus de heer Hack. „zal parallel moeten lo pen met de afsluitingsplannen. De commisise ex artikel 8 van de Delta-1 wet zal met de rïikswaterstaat nu al uit moeten zien naar een ande re haven voor onze visserij, die vrij vanuit zee voor de vloot bereikbaar moet zijn". Vervolgens deelde burgemeester Hack mee. dat het saneringsplan op enkele Dunten gewijzigd moet worden: de door braak tussen Nieuwstraat en Zuidwal zal er uitgelicht moeten worden, terwijl ook nog enkele andere bestemmingen gewijzigd moeten worden De stede- bouwkundigen zijn momenteel bezig een ontwern-wijzigingsplan voor te berei den. dat b. en w binnenkort aan dt raad willen voorleggen. Ook hoopt het college binnenkort in de rand te komen met het recreatie- plan. dat hii de Oranienlnat aan de Veorse Meeroever gerealiseerd zal worden en dat in een vergevorderd stadium van voorbereiding verkeert. De heer Hack had al eerder gewezen op het bezoek, dat prinses Beatrix in maart aan Arnemuiden bracht fvoor het eerst na 1924 bracht een Oranjetelg er weer een bezoek) in het kader van de voorbereiding van het recreatiecen trum het Zilveren Schor Verheugd was de burgemeester over de bouwactiviteit (hoewel de woningnood nog groot is) en over het feit, dat het nieuwe gymnastieklokaal uitstekend voldoet Dé heer P. Brasser sprak een dankwoord naar aanleiding van nieuwjaarsrede. NIEUW SCHOOI HOOFD De heer B. «1. v. d. Velde werd eervol ontslag verleend als hoofd van de o.l.s. in de Kom in verband met zijn benoe ming tot schoolhoofd in Amersfoort. B en w. hadden vaart gezet achter de ver vanging, want nog deze raadsvergade ring benoemde de rand de heer M. Oost- dijk, schoolhoofd van Borssele, tot op volger van de heer Van de Velde. In de plaats van de heer J. de Klerk, die uit de gemeentedienst vertrekt. werd de heer M Bosnia .icnoemd tot ambtenaar van de burgerlijke stand en tot waarne mend ontvanger. Voor de uitbreiding van de straatver lichting (4 lichtmasten met TL-arma- turen aan d' Singel en 1 voor de Zuid- wal) werd een krediet uitgetrokken van 2060: bij de NV Bank voor Ne derlandse Gemeenten werd een geldle- nine van 150.000 aaneeeaan, onder andere voor dekking van kanitaalslr- ten voor verheterina straten (o.a. tuindorp), aansluiting op waterleiding en wegenaanleg in het ruilverkavelings- gebied. Een door b. en w. gevraagd krediet van 1000 gulden voor het plaatsen van een oliekachel In een lokaal van de ge- ref. school op g.g. kwam niet zomaar onder de hamer door. Op de grens van het voorjaar en op de drempel van een nieuwe school vond de heer J. L. Joos- se (s.g.p.) het toch wel een grote uit gaaf. Hij verzocht evenals de heer J. van Belzen (p.v.d.a.) te onderzoe ken of het lokaal töchtdicht te maken was. ROND NULPUNT... Wethouder C. van Hemert (c.h.) verzekerde, dat dit niet. mogelijk ge bleken is in deze oude school. Daar om is het niet te harden geweest voor de kinderen: in de velp koude dagen schommelde de temperatuur in het lokaal vaak rond net nul- Eunt! De schoolarts had het school estuur <fen ook verzekerd de school te zullen sluiten (omdat talrijke kin deren al op de rand van ziekzjjn zweefden) als er geen maatregelen genomen zouden worden. De raad be sloot toen om het schoolbestuur te helpen, waarbij b. en w. de verze kering gaven een goede financie- ringsregeiing by eventuele verkoop te zullen nastreven. Arnemuiden' heeft nu ook een nieuwe politieverordening inplaats van de oudr uit 1904... De S.G.P.-fraetie (de here Joosse en J. van Belzen) wilden de ca fésluiting vovor de zondag van toepas sing verklaren, maar de overige raa-'- leden gingen daar niet mee akkoord, omdat de wet openstelling toelaat en een dergelijke aanvulling volgens de raad dus geen zin zou hebben. Overi gens hebben de caféhouders nog geer behoefte getoond hun zaken op zondag open te houden, merkte de heer Van Belzen (p.v.d.a.) op. Tot slot van deze raad werd afscheid genomen van de heer Joosse, die o>- gezondheïdsredenen bedanken moest: hij is bijna 15 jaar lid van de raad geweest, waarvan 2 maal (1951-1952 en 1953-1954) wethouder. Namens het gemeentebestuur dankte burgemeester Hack hem voor het vele werk, dat de heer Joosse voor Arnemuiden als zoda nig gedaan heeft. „Wij hebben de ove- tuiging, dat u al uw krachten voor he' raadslidmaatschap ingezet heeft, met Gods woord als richtsnoer", verzekerde burgemeester Hack. Verlaten aulo in sloot gevonden Dinsdagavond, omstreeks kwart over acht. lieeft men In de sloot naast de rijksweg tussen Lewedorp en 's Heer- Arendskerkc een auto gevonden Na on derzoek bleek, dat de auto toebehoort aan de neer J A L uit Oostburg De auto was vrijwel onbeschadigd Van de inzittende(n) was geen spoor te beken nen De auto kwam uit de richting Vlis- slngen. Kettingbotsing van 3 auto's Op de Kanaalweg nabil de Statlonsbrug in Middelburg zijn woensdagmiddag omstreeks 3 uur arie auto's op elkaar gebotst, toen één van hen in de file moest stoppen De voorste auto werd bestuurd door F F M. G. uit Goes, daarach'er kwam de auto van G. D. uit Arnemuiden, wiens medepassagiere na de botsing klaagde over hoofdpijn. De derde auto was van H. G. L, uit Goes Alle drie de auto's liepen lichte schade op. VANUAAG, Middelburg Electro: Crime passlonel, 19.30 uur. IP Jnur Nederlands Koffiehuis Bll- Jnrtlinmploenschiip. pHrliJen om 17.30. 10 30. 21,30 en 23 30 uut. Vllgxlngcn - Alhumnra filmvoorstelling Nulsdeparleilicnl. 20 uui Goes Hoioi Urkcniiurg Aijitinene leden- vergndprtrm Npci ver van Huisvrouwen, atd Uoc*. mei film .Zien Is eeu won der 14 30 uui Prins van Oranje Ge- zameujke 'amfllPdnu van CbTB CPB en C P.J. op Zuid H<-vpiaud. 14 uur 8t.-I.nurcns - Vergaderlokaal Algemene vergadering Z.L M nfdpllng, IV 30 uur Bergen op Zoom - Roxy. De overval. 20 uur. I- lam Luxor Mlsdnao nehter voet licht, 20 uut Zlcrlli/cr - Horvorinn verenigingsgebouw Jaarvergadering ehi plattelandsvrouwen bond. afdeling Schouwen-Duivel and. 19 30 uur ,Dp Lichtboei". Kinderfilm voorstel ling, 16 uur. Bchcrprnissp - „Holland Huls" Optreden Ned Marionettentheater Bpri Brugman met „Porgy and Bess", 20 uur. VLISSINGEN Franse kathedralen voor Z.V.U.-leden Een vrij groot aantal leden van de werk groep Vlissingen van de Zeeuwse Volks Universiteit heeft zich dinsdagavond in hotel „Britannia" te Vlissingen ver diept in de historie en de schoonheid van de Franse kathedralen. Men deed dat aan de hand van een lezing geïllus treerd met lichtbeelden van mevrouw dr. H. E. 'sJacob te Amersfoort. Me vrouw 'sJacob beperkte zich tot de Go- thische kathedralen uit de omgeving van Parijs. De inleidster noemde de Gothische stijl een mirakel in de kunstgeschiedenis, eer uiterst vernuftig bouwsysteem, dat tech nische wonderen heeft verricht. Aan de hand van lichtbeelden van onder meer de kathedralen van Chartres, Parijs Bourges, Reims en Amiens, liet zij de voornaamste kenmerken en de opzet van de Gothische kathedralen zien. Zij stond onder meer uitvoerig stil bq de zo genaamde opgeloste muren en het her halen van steeds gelijksoortige geledin gen. Na een korte pauze ging zij in het tweede gedeelte van haar causerie die per in op verschillende details var Gothische bouwstijl. Zij behandelde der andere de kerkportalen, steunberen en de beelden en beeldengroepen. Mevrouw L. C. P. Kemper-Blankert sprak een openingswoord en dankte aan het eind van de bijeenkomst mevrouw dr. s'Jacob voor haar interessante lezing. Tentoonstelling van „Europa"-postzegels Ter gelegenheid van .De Dag van Eu ropa" heeft het bestuur van de Vlis- singse internationale vereniging „Phi- latelica" een aantal verzamelaars be reid gevonden hun hele ,,Europa"col- lectie te exposeren. De tentoonstelling van de postzegels en de poststukken zal op woensdag 6 maart worden gehou den. De verzamelingen zijn te bezichti gen in het voormalige gebouw van het Leger des Heils. Ulo-complex in Vlissingen kost ƒ2.371.000 Als de Vllssingse raad er mee akkoord gaat, zal de N.V. Aannemingsbedrijf Adr. J. de Kok en Zoon uit Bergen op Zoom het ulo-scholencomplex met gym nastieklokaal aan de Adrïucn Coorte- laan-Hendrik Avereamplaan In Vlissin gen houwen. Voor dit omvangrijke ob ject is geen openbare aanbesteding ge houden, maar een aantal aannemersbe drijven. waarvan bekend is, dat zij reeds meer dergelijke grote objecten hebben uitgevoerd, werden uitgenodigd een in schrijving te doen. Bij deze inschrijving kwam de N.V. Aannemingsbedrijf Adr. J. de Kok en Zoon als laagste Inschrijver uit de bus met een totaal bedrag van f 1.398.000. Dit aannemingsbedrijf heeft in Middelburg juist de bouw van de christelijke h-b.s. voltooid. Behalve de bouwkosten moeten ook nog andere voorzieningen worden be kostigd. De totale kosten van bouw en inrichting worden dan ook ge raamd op f2.371.000. Inmiddels heeft de Vllssingse raad in 1959 en 1962 reeds kredieten beschik baar gesteld tot een totaal van f 1.047.000. Thans stellen b. en w. aan de raad voor de bouw van het ulo-com plex op te dragen aan het aannemings bedrijf uit Bergen op Zoom voor een be drag van f 1.398.000, alsmede een aan vullend krediet van f 1.324.000 te ver lenen. PROBLEEM MINDER VOOR VLISSINGS BADSTRAND Het Vllssingse badstrand en dan het zogenaamde f,vrije" gedeelte kent bij lijd en wijle een hinderlijk obstakel. Dit schrijven b. en w van Vlissingen aan de raad: „Zoals U wellicht bekend is, ver oorzaakt de betonnen zinkput naast het badpaviljoen op het „vrije" strand, waarin de afvoer van de toiletten van het paviljoen uitmondt, in de omgeving van deze put, een doordringende stank. Bovendien komt het voor, dat. met hoge watersiand de deksels van de put afge slagen worden, zodat de put vol zand loopt. Overlopen van de put is dan even eens niet meer denkbeeldig gebleken. Het strand wordt hierdoor meermalen verontreinigd. Vooral bij warme dagen, wanneer juist voel bezoekers op het strand vertoeven, is deze situutie on houdbaar" B. en w weten een afdoende oplossing: een afvoerleldlng van de toi letten naar de zinkput der riolering van het caisson in het trottoir van de boule vard doen aanbrengen De afvoerleiding naar de zinkput in het vrjje strand kan dan worden afgestopt en de put kan worden verwijderd. De kosten: f4000. B. en w. stellen voor een krediet van f 4000 te verlenen ten laste van het ge meentelijk badbedrljf voor 1963. Bij een afschrijvingstermijn van tien jaar bete kent dit voor het badbedriji oen extra jaarljjkse belasting van f 500, die als ge volg van een besparing op de perso neelsuitgaven niet tot verhoging van het nadelig saldo zal leiden. Tien garageboxen aan de Sottegemstraat De heer F. van Sabben in Vlissingen wil aan de Sottegemstraat in zijn woon plaats tien garageboxen bouwen. Daar toe heeft hij de gemeente verzocht hem een stuk grond van 180 vierkante meter te verkopen. B. en w. stellen de raad thans voor dit stuk grond voor f 5040 aan de heer Van Sabben te verkopen. Voor deze garages moet een toegangs weg en -pad worden aangelegd naar de Joost de Moorstraat, respectievelijk Sottegemstraat. B. en w. vragen de raad daarvoor een krediet van f 3000 beschik baar te stellen. Gevonden voorwerpen In het tijdvak van 5 tot 12 februari 1963 zijn aan het bureau van politie te Vlissingen als gevonden voorwerp ge deponeerd: diverse handschoenen, huis sleutel, kindermutsje, ceintuur, para pluhoes, kinderdas, katoenen zakje (van diaconie), diverse wanten(tjes), gesp van riem, zakje met buitenlandse post zegels. damesschoen, driewielig kin derfietsje (waaraan één wiel ontbreekt). Cisa huissleutel, wollen das, handdoek (Zeeland Sport), en lederen kinderporte monnee met inhoud: en dat aan zijn bu reau de r dressen zijn te bekomen, al waar de navolgende gevonden voorwer pen zijn te bevragen: bos sleutels, huis sleutel 'Lipsmodel), bobslee (nieuw), paar handschoenen met binnenhand- schoenen, Friese kinderschaatsen. heren horloge met band, lederen handschoen, fietstas, vierkleurige ballpen, muntbiljet, herenhorloge, huissleutel en 2 leeboe- ken. DRIE VERKEERSBORDEN DOOR AUTO VERNIELD De Vlissinger J. M. M. heeft woensdag middag, omstreeks half vier, met zijn personenautp 3 verkeersborden omver- iereden. De heer M. kwam vanaf de 7an Woelderenlaan en wilde de Presi dent Rooseveltlaan opdraaien. Hierbij kwam hij te slippen en hij begon te rem men. Zijn auto schoof naar de linker kant van de weg en ramde drie ver keersborden. De wagen werd aanzienlijk beschadigd. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. Voor de leden van de afdeling Zeeland van het NIvE (Nederlands Instituut voor Efficiency) sprak woensdag in hotel De Burg te Middelburg de heer D. Dil, adviseur te Maarn, over een voudige en mechanische hulpmiddelen in de administratie voor het kleinere groeiende bedrijf. In vele ondernemin gen wordt de administratie min of meer als een noodzakelijk kwaad behandeld, waaraan zo min mogelijk tijd en pp' besteed mag worden. Het resultaat hiervan is, aat de ondernemer bij het nemen van zijn beslissingen niet over de gegevens kan beschikken, die een goe de administratie hem zou kunnen ver schaffen. Als uitgangspunt nam de heer Dil de handboekhouding. Hij stelde hierbij, dat de praktijk geleerd heeft, dat kaartsy stemen een voorwaarde zijn om te be ginnen met een efficiënte werkmetho de in de administratie. Het waarom daarvan zette de heer Dil duidelijk uit een: men krijgt een grotere sorteerme gelijkheid, een grotere visuele selectie- mogelttkheid (in boeken is het aanhou den van een volgorde een der grote moeilijkheden), een grotere beweeglijk heid, een betere werkverdeling, terwijl volgens de heer Dil kaarten beslist la ger in aanschaffingsprijs zijn dan boe ken. De heer Dil wees vervolgens op het gro te belang van een goed opbergsysteem. Daarbij moet een systeem gekozen wor den, dat er op gericht is om de kaart zo snel mogelijk te vinden en terug te i°tt.en. Dit alles houdt in, dat uur meer posten kan boeken; men kan nu gaan doorschrijven: in één hande ling kunnen meerdere formulieren be werkt worden. Voor de controle is de telmachine van belang, die elektrisch of niet wel moet kunnen aftrekken en die een om loopsaldo moet kunnen aangeven. Dat betekent, dat hij een negatief saldo in positieve cijfers moet aangeven, maar gemarkeerd (bijvoorbeeld credit). De heer Dil achtte dit alles van groot be lang, omdat de vroegere hersen gymnastiek op de school met enorme vormensommen vandaag de dag niet meer toegepast wordt. De kinderen van tegenwoordig, aldus de heer Dil, kunnen nagenoeg niet meer rekenen. Tot slot besprak de heer Dil de boek houdmachine, die ontwikkeld is uit de telmachine, en de rekenmachine. Na afloop van zijn Inleiding was er gele genheid tot vragen stellen. Deze bij eenkomst stond onder leiding van de heer G. N. van Ginkel. MIDDELBURG Lezing over Noord-Afrika voor „Barbus Conchonias" Vele leden van de aquariumhoudersver- eniging „Barbus Conchonius" uit Mid delburg waren dinsdagavond door de sneeuw naar hotel „Suisse" gekomen om te genieten van dia's van het warme Noord-Afrika. De beroemde Afrika-ken- ner, de antropoloog Lode van Gent uit Utrecht, die al jarenlang zijn meeste tijd in dit donkere werelddeel doorbrengt, hield een boeiende lezing over de Ber bers en Arabieren. Achtereenvolgens nam hy de aanwezigen mee naar Marok ko, Algerije en Tunesië, terwijl na de pauze beelden uit de droge zandvlakte van de Sahara werden getoond. In de pauze werd een verloting gehouden van door de leden zelf gemaakte of beschik baar gestelde pryzen. Mede namens alle aanwezigen dankte de voorzitter van de aquariumhoudersver- eniging, de heer M. Minderhoud, de spre ker voor zyn by'zonder interessante en leerzame uiteenzetting. Gevonden voorwerpen Op het bureau van gemeentepolitie te Middelburg zijn inlichtingen verkrijg baar over de volgende gevonden voor werpen: verschillende wanten en hand schoenen, huis- en andere sleutels, porte monnees met en zonder inhoud, grijze wollen ysmuts, sigarenaansteker, kin derleesboekje, nieuwe metalen slee, lede ren schaatsbeschermer, koerduif, wit bont poppenjasje, nikkelen damespols horloge, wit rijwielpompje, zwarte hond, bankbiljet, blauwe muts, mohair sjaal, zwarte das, gele sjaal, snoer witte kralen, witte kindermuts. Mededeling op groenteteeltmiddag Stimulering activiteiten door orgaan in oprichting Een groep agrarische organisaties, verkzaani op Tholen is in een veri orderd stadium gekomen met een pl_.. tot oprichting van een orgaan waarmee de tuinbouw op het eiland krachtig ge stimuleerd kan worden. De Zeeuwse Landbouw Maatschappij, de Zeeuwse Christelijke Boeren- en Tenders Bond, de eilandelijke bedrijfsstudiegroep, de verschillende vellingbesturen, plaatselij ke tuinbouwverenigingen en de werk- ep tuinbouw in samenwerking met st reekverbeteringscomniissie zijn in de afgelopen maand bij liet overleg daartoe betrokken geweest. Het is de bedoeling dat alle krachten in dit nieuwe orgaan worden gebun deld. De tuinbouw op Tholen wordt van steeds grotere betekenis. Op het ogen blik „draaien" in en om Sint-Annaland - het centrum al negen zogenaam de „warenhuizen", waarin verschillen de tuinbouwgewassen worden geteeld. Het areaal neemt de laatste jaren steeds toe. Op een groenteteeltmiddag voor het eiland Tholen, woensdag in het „Hol land Huis" te Scherpenisse, werd daar om met voldoening van deze nieuwe initiatieven melding gemaakt. De werk groep tuinbouw had in samenwerking met de streekverbeteringscommissie twee deskundigen aangetrokken, die de aanwezigen deze middag inlichtten over de mogelijkheden op technisch en finan cieel gebied. Nadat voorzitter C. Steen- r(jk een algemene inleiding had gehou den was eerst het woord aan de heer M. Wattel. hoofdassistent van de rijks- tuinbouwvoorlichtingsdienst, die sprak over het onderwerp „Welk bedrijfstype kiezen we?" Om te beginnen stelde'de ze vast. dat de mechanisatie de moge lijkheid biedt om bepaalde intensieve teelten in te voeren. Als een belangrij ke kanttekening stipte hij daarbij aan. dat het zaak is ervoor te zorgen, de arbeid over een heel jaar zo gunstig mogeiyk te verdelen. De vroege aard appelen komen als zodanig gunstig naar voren op Tholen. De heer Wattel, liet er geen twijfel over bestaan, dat de kli matologische omstandigheden en de grond op het eiland voor deze teelt kun- n worden uitgebuit. CONTRACTTEELT Voor de kleine bedrijven van enkele hectaren beval hq verder aan de teelt van witlof en van winterbloem kool. Voor bedrijven van 10 ha. of groter propageerde hq contractteel ten. Als aantrekkelijke bedrijfsvorm was de heer Wattel voorstander van de tuinbouw in groepsverband waar door geschikte quanta voor trans port kunnen worden bereikt. Ook de teelten van spruiten en knolselderij beval hij nog aan. Concluderend merkte de heer Wattel op, dat de tuinders op Tholen tot een goede vorm van samenwerking dienen te komen om zodoende de vakkennis van deze Lak van bedrijf vereist door een bundeling van krachten te bereiken. „Eendracht aan de Eendracht", dat de vies zou de heer Wattel graag ingang willen doen vinden. Hoe de mogelijkhe den financieel liggen, dat deed de heer M. J. Noordhoek, hoofdassistent by de R.T.V.D. uit de doeken. Hij noem de in eerste instantie de boerenleenban ken, het borgstellingsfonds en het waar borgfonds voor de tuinbouw, die te zamen bijzondere faciliteiten voor de warenhuizen bieden. Om daarvoor in aanmerking te komen is vakbekwaam heid in het algemeen, en een goede naam nodig, terwql verder wordt aan gedrongen op een goede boekhouding. De heer Noordhoek verduidelijkte de fi nanciële kansen voor de aspirant-tuin ders met enkele voorbeelden. Daaruit bleek onder meer, dat het mogelijk is met 2000 inbreng een warenhuis van de tienvoudige waarde op te zetten. SEROOSKERKE (W.) Reciteer gezelschap nam stuk in studie Het reciteergezelschap te Serooskerke (W.) heeft als tweede stuk in dit sei zoen in studie genomen het toneelspel „Een geheim... tussen jou en mq" van P. L. van Prooyen-Bogaerds. Eind maart hoopt men dit stuk voor het pu bliek op te voeren. Filmavond Cefa Dezer dagen vertoonde de CJ3.F.A. afd. Serooskerke (W.) in het verenigings gebouw de film „Onvergetelijke Melo die". Deze romantische en prachtige kleurenfilm is ook voor het niet mu- ziekminnende publiek zeer aantrekke lijk. De film geeft het leven weer van de geniale pianist en componist Frede ric Chopin. De belangstelling was be vredigend. GR1JPSKERKE Jaarvergadering N.C.B. Vrijdag 8 februari was de N.C.B., afde ling Grijpskerke, in feesteiyke jaarver gadering bqeen. Na de gebruikelijke punten verzorgde het bondsbestuursiid. de heer Koetsveld, een referaat over „Welvaart en welvaartsverdeling". De voorzitter van W. J., de heer Schout te Serooskerke. vertoonde dia's over zijn reis naar Spanje. Het programma werd afgewisseld met enkele wedtrijden. VEILING ROTTERDAM. 12 februari. Andijvie 2.172.19. Stoofsla 91. Rode kool 36—84. Gele kool 58—77 p kg. Sla I 39—43, II 17—19 p. st. Spruiten I A 70—1,32. 58—84, I D 80—1.15 p kg Selderij 23—33 p. bos. Grote peen 1717. Kroten 35—50 Uien geschild 24—32. Uien 23—42. Witlof 1 A 1.17— .50, II A 1.12—1.37. I B 1.18—1.24, II B 98— ..21 p. kg Knolselderij: 8 stuks per kist 61— 79. 10 stuks per kist 56—62, 12 stuks per kist 4859 p. St. Coxs Orange Pippin KI I A 82— 1.06, I B 61—66. I C 44—52. Jonathan KI. I A 46—61. I B 43—45, I C 37—40 Golden Deli cious KI I A 71—88, I B 71—76. I C 46—64. II A 61—71, n B 45—62, II C 3346. Goud,- renet KI. I A 57—68. I B 60—64. I C 50—58. TIJDENS BEHANDELING BEGROTING Burgemeester bezorgd over niet-ophoging van dijk De begroting voor 1963 van Hoedekens- kerke hééft de heer J. C. J. Boone (s.g.) tijdens de raadsvergadering van woens dagavond enkele kritische kanttekenin gen ontlokt. Hij stond onder meer stil bij de op de begroting uitgetrokken sub sidie van ƒ3050 voor de badhuizen in Kwadendamme en Hoèdekenskerke, waarbij hij wees op de steeds dalende belangstelling voor de badinrichtingen. „Is hel niet mogelijk om ze te sluiten en de bouw van particuliere douchecel len te stimuleren?", zo informeerde dit raadslid. Burgemeester mr. M. Somers was van mening, dat een bepaalde groep van de bevolking toch wel van de badhuizen jebruik blijft maken. Hq zegde toe, dat de mogeiykheden onder de loep genomen zullen worden. Een ander punt, waar de heer Boone tij dens de behandeling van de begroting de aandacht op vestigde, was de bijdra ge van 30%, die Hoedekenskerke levert in dc kosten van dc gemecnschappelqke regeling voor bouw- en woningtoezicht en gemeentewerken in de zeven streek- gemeenten. De bijdrage van 7000, die is berekend naar het aantal inwoners, vond de heer Boone te hoog in verge lijking met het werk, dat de gemeente ervoor in de plaats krijgt. „We kunnen misschien beter een eigen opzichter be noemen", zo zei hq. De heer A. Scheele (a.r.) was het met de heer Boone eens. Mr. Somers zag de oplossing van dit punt in een andere „verdeelsleutel" voor de toekomst. Hy verklaarde, dat aan deze zaak vóór de hernieuwing van de rege ling aandacht geschonken zal worden. Uit de toelichting op de begroting bleek, dat het aanvankelijk geraamde bedrag voor onvoorziene uitgaven door een ver laging van de uitkering uit het gemeen tefonds met 2450,75 moest worden teruggebracht op 3094,77. Hij bracht de raad verder de plannen in herinnering om tot een goede riole ring en een zuiveringsinstallatie te Kwadendamme te komen. Verder wees hq op de voorgenomen herbestrating van de Dorpsstraat te Kwadendamme en de plannen die er zijn tot de bouw van een openbare en een christelijke school-onder-één-dak. Verheugend noem de de heer Somers, dat het inwonertal van Hoedekenskerke in het afgelopen jaar stabiel is gebleven. Wethouder M. Steïjn beantwoordde de nieuwjaarsrede namens de raad. Bq de rondvraag vroeg de heer A. Schee- Ie (a.r.) naar de mogelqkheid om bq het gemeentehuis een wachthuisje voor bus passagiers te bouwen. De burgemeester deelde mee, dat aan de plannen hiervoor wordt gewerkt. Leeuweaandeel Uit deze toelichting kwam ook naar voren, dat de subsidie aan het bur gerlijk armbestuur en krankzinnigen- zorg, (13%), de afschrijvingen (10%), de kosten voor het lager on derwijs (6%) en de subsidies aan di verse instellingen (4%) het leeuwe aandeel van de begroting vergen. De begroting van het B.A. werd goe. gekeurd met een nadelig slot van on geveer 23.000 dat door de gemeente subsidie wordt gedekt. De gemeentebe groting geeft aan inkomsten en uit gaven een bedrag aan van 329-818,48. Verschil van mening was er in de raad over het voorstel van b. en w. om het bedrag voor het byzonder lager onder- wqs per leerling op 67,85 voor de r.-k. school te Kwadendamme) en ƒ60,35 (voor de bijzondere school te Hoede kenskerke) vast te stellen. De bedragen per leerling voor het openoaar lager on derwijs zijn namelqk geraamd op 77,85 en 70,35, omdat het aantal leerlingen op deze scholen lager is dan bij het bqzonder onderwqs. „De voorgestelde bedragen zijn ruimschoots voldoende voor de bijzondere scholen", aldus b. en w. in hun toelichting. De heren J. C. J. Boone (s.g.), A. Scheele (a.r.) en J. Boogaard (c.h.) vonden, dat er meer ruimte gelaten moest worden en stem den tegen. De r.-k. jongensschool te Kwadendamme krijgt medewerking van de raad om de vloer te verbeteren. De raad trok er 3550 voor uit. Het gemeentepersoneel, dat tydens de afgelopen vorst- en sneeuwperiode buiten neeft gewerkt, ontvangt een extra uitkering van ƒ35. Burgemeester Somers sprak bij dit agendapunt zijn waardering uit voor het door het personeel verrichte werk. Tussen de trambaan en de toekomstige provinciale weg zal een kavel grond van de herverkaveling worden aange kocht, waarmee de heer W. Bek aan een terrein voor een „autokerkhof" kan worden geholpen. KOUDEKERKE ToneelavondPJ.G. en Z.P.M. Onder zeer grote belangstelling hebben de PJT.G. en Z.P.M. uit Koudekerke zaterdag hun jaarlqkse toneelavond houden. Het publiek toonde veel waar dering voor het blijspel „Betje regeert" en voor de wijze waarop dit door de spelers werd gebracht. De regie was in handen van dr. L. Sloos. Het muzikale gedeelte van de avond werd verzorgd door het Vlissings amusementsorkest. Dit populaire orkest zal ook medewer king verlenen aan de cabaretavond op 8 maart, die speciaal voor donateurs en leden wordt gehouden. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 12-2: Alexandre- Silva van Gent, Virihaure van Rotterdam, Egbert-Wagenborg van Antwerpen: op 13-2: Providence van Terneuzen. Vlissingen vertrokken op 12-2: Oranje naar Antwerpen, Virihaure naar Aruba, Alexan- dre-Silva naar Bremen, op 13-2: Papendrecht Black-Sea. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 12-2: John-M van Rotterdam, Twin van Northfleet, Eagle van Londen, Liberty Londen, Cawi van Runscorn, Nederland van Martje van Rotterdam, Start Queensborough, Lupia van Les Sables Olonne, Delfzijl van Rotterdam, Blitar van Marseille, Luctor van IJmuiden-Tern. Kars van Esbjerg, Beta van zee-Tern,, or 13-2: Konny-M van Amsterdam, Albert-Wil lem van Drogheda-Gent, Amerskerk var Lisbon, Mado 2 van Rotterdam, Neder-Rhone Hamburg, Progress van Teignemouth, Goeree van Par-Gent, Calchas van Faro, Raket van Wormerveer, Friesland van Am sterdam-Gent, Oldekerk van Bremen, Olive Goole. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 12-2: Texel naar Wells-Gent, Wartena naar •Gent, Neptunus naar Dundirk, Sarpedon naar Amsterdam, Escaut naar zee, Corrie Broere naar London, Karimun naar Am sterdam, Rifo-An naar Galway, Streefkerk Rotterdam, Hado naar zee-Tern., Ares Hamburg, Eeninkust naar Amsterdam. Schiekerk naar Rotterdam, Kate naar zee. op 13-2: Daje-Bohmer naar Amsterdam, Mar coni naar London. Skadi naar zee. Banka Boulogne. Aan het begin van de vergadering had burgemeester Somers een korte nieuw jaarsrede uitgesproken. Hq gaf daarin uiting aan zyn bezorgdheid over het feit, dat de lage dijk tussen de aanleg steiger van de provinciale boot en de ipoorlijn, waarachter 16 woningen met >2 inwoners staan, ook dit jaar nog niet zal worden opgehoogd- Op 2 maart aanstaande Paraatheid wordt op de proef gesteld De A-kring (Walcheren) van de Be scherming Bevolking heeft een groot scheepse paraatheidsoefening op sta pel staan, die op zaterdag 2 maart aanstaandp rond 180 manschappen en vele voertuigen, waaronder 22 trucks, in beweging zal brengen. Opzet van de oefening Ls de paraatheid van de B.B. te toetsen. Daarbij zal alarm worden geslagen, waarna de ge noemde manschappen cn voertuigen binnen de kortst mogelijke tijd volledig paraat aangetreden moeten zqn. Dat opkomen zal in vier fasen geschie den, compleet met voertuigen en mate riaal. Al het in Vlissingen opgestelde overheidspotentieel zal worden inge schakeld, dat wil zeggen, brandweer, geneeskundige dienst. o--------—o— ituuiugouicuai, verbindingsdienst en dienst sociale ver zorging plus commandanten. De oefeningen zullen omstreeks half negen 's morgens beginnen en duren tot omstreeks vier uur in de middag. De grote colonne zal. eenmaal opgesteld, een rit maken door Middelburg en Vlis singen voordat zq wordt ontbonden. Ten slotte zal het grote gezelschap naar het Scheldekwartier in Vlissingen gaan. voor het bespreken van de oefe ning en het houden van nabeschouwin gen. De voorzitter van de kringraad van de A-kring, burgemeester mr. B. Kolff van Vlissingen, zal daar met een toespraak de oefeningsdag sluiten. Officiële publikatie MIDDELBURG. UITBREIDINGSPLAN ZUID. Het hoofd van het gemeentebestuur van Middelburg maakt bekend, dat het partiële uitbreidingsplan, regelende de bestemming in onderdelen van gronden, gelegen tussen de Oude VRssingseweg en de Schroeweg. vastge steld door de raad dier gemeente bij besluit van 20 augustus 1962, door Gedeputeerde Sta ten van Zeeland is goedgekeurd bij besluit van 18 januari 1963. nr. 3103/352, 3e afdeling Middelburg. 11 februari 1963. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, Mr. J. DRIJBER. Nieuws van adverteerders Fotohandel Van Pagee te Middelburg gemoderniseerd Woensdagmiddag is de fotohandel van de heer A. A. van Pagee in de Lange Delft te Middelburg heropend. De win kel, evenals de fotostudio hebben een grondige modernisering en verbouwing ondergaan, waal-voor de twee broers van de fotograaf, de architect J. H van Pagee en de schilder J. A. van Pa- ~ee zorgdroegen. Naast een kleine uit leiding van de winkel, bestond de ver bouwing voornamelijk uit het wegbre ken van de koepels in de gang, die naai de filmstudio leidt. Winkel en studio zy.n daardoor als het ware één grote ruimte geworden. Er is een prachtige grijze plastic vloer gelegd en de muren werden voorzien van een houten betim mering, terwijl de fotostudio nog een wandbekleding krqgt. De studio heeft tal van verbeteringen ondergaan: zo is er een helder neon„dag"licht, de ver schillende fotolampen zijn vanuit één plaats te bedienen, zodat niet gewerkt hoeft te worden met snoeren en stek kers. Bijzonder praktisch is ook de dub bele gordijnenwand. die als achtergrond gebruikt wordt voor bruidsfoto's. Kort om een winkel, waarmee de heer Van Pagee terecht door vele collega's en be langstellenden geluk werd gewenst. Begrafenis Joh. van Liere Op maandag jh werd te Nisse de heer Joh. van Liere ter aarde besteld. Hij was o.a. jarenlang wethouder van deze gemeente en is ook waarnemend burge meester geweest. Namens de gemeente Nisse sprak wethouder A. M. Jansen. De heer J. van Liere, zoon van de over ledene, sprak een dankwoord. VEILING TERNEUZEN. Knolselderij' B 16—26, C 15—17. Meerlandere E 15—80. Sav. kool afw. 33—40. B2 15—22. Prei A2 147—160, B2 116. afw. 121. Knolsel derij A2 3742, afw. 7—21. Spruiten 51—112. Uien 19—23. Witlof A2 127—133. D 122—134, D2 119—129. afw. 60—110. Appelen: Golden Delicious 1 75 7074, 70 71—76, 65 66—68, 60 26—43. 2 80 61—68, 75 38—63, 70 38—53. 65 37—50. 60 29^40, 2D 18—23. 3 grof 29—40. kroet 19—23. Winston 1 70 45. 65 39, 2D 16. 3 grof 22. kroet 12. Jonathan 2 8 0 45, 75 4053. 70 40—43. 65 30— 40, 2D 18—19. 3 grof 21—30, 3 fijn 18—19, kroet 11—15. Cox Orange 1 70 92, 65 74—75. 55 34. 2 60 50, 55 2830, 3 fijn 15. Goudrenet 2 85 51, 80 54. 75 56—57. 70 57. 65 51, 2D 43, 3 grof 51—55. 3 fijn 41. kroet 38. Zoete appe len 3 fijn 52. kroet 37. Peren: Saint Remy 3 grof 3842. Conference 2D 24—26, 3 grof 25—27. VEILING BERGEN OP ZOOM. 13 februari. Witte kool 6062. Rode kool 5060. Spruiten 30200. Kroten 2035. Wit lof 113—145. Waspeen 3245. Kasandijvie 187. Prei 71—174. Schorseneren 37—134. Golden Delicious 1373. Jonathan 1437. Goudrenet 3273. Winston 1538. Lombarts Calville 1542. Saint Remy 17—35, Gieser Wildeman 2333. Comtesse de Paris 1118. EIERMARKT BERGEN OP ZOOM. Eiernoteringen van de Coöp. Wouwse Melk inrichting Bergen op Zoom Ingaande don derdag 14 februari 1963. Prijsklasse 0 23 cent, 1 23 cent. 2 22 cent. 3 21 cent. VEILING GOES. 13 februari. Groenten. Per kg: Witlof Al 129—133. A2 115—134. BI 123. afw. 98. Sprui ten A2 91—95, afw. 54 Rode kool A2 59. Gele sav. kool A2 56. Witte kooi 2 46. Andijvie 2 145. Prei afw. 125. Peen BI 15, afw. 24. Uien geschoond 2 25, afw. 21. Knol selderij 2 47. Bintje 16. VEILING KAPELLE-BIEZELINGE. 13 februari. Golden Delicious 1 80 7431, 75 75—86. 70 74—82. 65 67—70. 60 50—52, 2 80 63. 75 54—71. 70 52—70. 65 44—58. 60 34—34, 2D 20—28. grof 33—47. fijn 18—29. Jonathan 1 75 46—50. 70 42—56. 65 39—49. 60 34—38. 2 75 32—34. 70 26—42. 65 21—34. 60 18—26. 2D 18— 18.80. grot 19.10—25. fijn 18.60—18.90. Goud renet 1 85 59—65. 80 5965. 75 54—59, 70 50 55, 65 42—45. 2 85 55—59. 80 55—61, 75 53—57, 47—52. 65 40—48, 2D 33—36. grof 38—44, i 29—31. Cox Or. Pippin 1 75 91—95, 70 88—95. 65 72—80. 60 52—57. 55 34—36. 2 70 64, 65 59, 60 56—58, 55 32—34. 2D 21, grof 33—42, fijn 18—22. Winston 1 75 57—53, 70 51—62, 43—51. 60 32—38. 55 22—27, 2 70 35—36, 28—30 60 23—27. 55 18—19. 2D 18. grof 21. Lombarts Calville 2 75 35—36, 70 29—35. 65 2529. 60 22. 2D 18. grof 19. Zoete Ermgaard 2 55 56—62. Kroetappelen 18. St. Remy 2 65 38. 2D 29—34. grot 33, fijn 25. Gieser Wildeman 2 50 41, 2D 2936. Comtesse de Paris 3 grof 18. Groenten Witlof Al 137, A2 128. Spruitkool A2 104—114. afw. 53—67. Rode kool 23—24. Boerenkool 47. Uien stek 12. OOK VOOR VLISSINGSE WERKERS-IN-DE-KOU EXTRA UITKERING Ook de VTissingse ambtenaren, die ge durende dc koudeperiode buitenwerk hebben verricht, krijgen een uitkering ineens. B. en w. stellen namelqk aan de raad voor aan deze ambtenaren een be drag van f 35 te verlenen. Bovendien wil de gemeente de verschuldigde loonbe lasting, alsmede de premie A.O.W A.W W. over dit bedrag voor haar reke ning nemen. Nagekomen advertenties Heden nam de Heere van leven en dood uit ons midden weg, mijn geliefde en zorgvolle echtgenote DIN A VR EEKE BURGER, in de ouderdom van ruim 77 jaar. De Heere trooste ons in dit voor ons zwa re verlies. J. Vreeke. Kloetinge, 12 februari 1963. Lewestraat 49. De begrafenis zal plaatsvinden op 16 fe bruari 1963, vanaf het sterfhuis cm 1 uur. Heden werd nog vrij onverwachts, zacht en kalm, van onze zijde weggenomen, onze ge liefde vader, behuwd-, groot- en overgrootva der, CHRISTLAAN VAN KOEVERINGE, weduwnaar van Pieterneila de Waard, in de ouderdom van ruim 84 jaar. Brummen: H. van Koeveringe. W. van Koeveringe- Prinsen. Waarde; K. van Koeveringe. S. van Koeveringe- Krijnsen. Oss: M. v. d- Bos- van Koeveringe. P- v. d. Bos- Waarde: S. va.n Koeveringe. Waarde: G. van Koeveringe. W van Koeveringe- Bom. Yerseke: G. van Koeveringe- H. Pekaar. Klein- en achter kleinkinderen. Waarde, 12 februari 1963. Wilhelminastraat 15. De teraardebestelling zal D.V plaatshebben op vrijdag 15 februari

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 5