Krappe begroting in Goes dank zij bezuinigingen sluitend gemaakt Scheepsbotsing op V/ester schelde kostte Finse stuurman rechterbeen Ontevreden loodsen: nu een „modelactie" BILT AAN KAPITAALWERKEN IS EEN BEDRAG VAN MMS GERAAMD Zeeuwse ALMANAK lekker en gezond PENELOPE EN NARWIK VOEREN OP ELKAAR SA WE MA n.v OP NOORD-BEVELAND ZIJN NU DOOIMAATREGELEN VAN KRACHT Vragen over veer NAAR SCHOUWEN betere gereedschap PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 9 FEBRUARI 1963 PAS GISTEREN VERSCHENEN Gisteren is de gemeentebegroting van inkomsten en uitgaven van de gemeente Goes voor het dienstjaar 1963 verschenen, die dank zij enkele bezuinigingen slui tend is gemaakt. De begroting is dan ook bijzonder krap opgesteld. Niettemin is er een ruime post onvoorzien geraamd, namelijk 62.833,35, het dubbele van verleden jaar. Daarbij moet echter aangetekend worden, dat b. en w. al voor 47.000,een bestemming hebben gevonden, waardoor voor werkelijke onvoor ziene uitgaven derhalve beschikbaar blijft in 1963 een bedrag van 15.833,35 op een totaal begrotingscijfer van inkomsten en uitgaven van 12.555.418,81. subsidie ontvingen, krijgen in 1963 geraamd c die van Uit de toelichting bij de post onvoor zien blijkt, dat in 1963 voor een be drag van 300.000,aan kapitaal- werken zal worden uitgevoerd. Ook in 1962 was drie ton geraamd- Uit het bedrag aan onvoorzien zal in de loop van dit jaar 6000,worden geput als zijnde een half jaar rente van drie ton. Uitbreiding en enkele bevorderingen van het personeel ter secretarie zal nog een bedrag van 22.500,uit de post onvoorzien vergen, terwijl uitbreiding van en bevorderingen bij gemeentewerken 9500,vragen. Ten slotte wordt verwacht, dat het kleuteronderwijs in de loop van 1963 voor 9000.een aanslag zal doen op de post onvoor zien. Het bij de begroting behorend begelei dend schrijven van b. en w. zal de ge meenteraad in de loop van de volgende week worden toegezonden. Daarbij zul len tevens een aantal wijzigingen wor den gevoegd, waarin de voorgestelde kapitaalwerken zijn opgenomen. Het is nog niet bekend wanneer de begroting in de beide commissies van onderzoek uit de raad zal worden behandeld. Ook staat op dit moment nog niet vast, wan neer de raad de begroting in een open bare zitting zal behandelen. 350,De gezamenlijke kruisvereni gingen kunnen rekenen op een bijdrage van 5900,Nieuw zijn de subsidies aan de astmabestrijding 80,en de Zeeuwse Stichting voor Revalidatie 790,De verwachting is, dat de vleeskeuringsdienst in 1963 geen nade lig saldo zal opleveren, zoals de voor gaande jaren wel het geval was. Dit betekent een besparing van circa 4000. Het slachthuisbedrijf zal volgens de voorgelegde begroting met een exploi tatietekort komen te zitten van ruim 7000,De tarieven zullen worden verhoogd, waardoor men toch tot een sluitende exploitatie zal komen, aldus de toelichting. Op de begroting is derTialve een post memorie geraamd. Voor reke ning van de gemeente komt voorts het geraamde tekort stichting „Medisch drag van 11.000,— is begroot voor de kosten van ambulancevervoer. Voor het onderhoud van straten en pleinen is een bedrag van 55.100,op de begroting gezet, waarvoor in de loop van 1963 de Zuidvlietstraat zal worden vernieuwd. Het verschijnen van de begroting op dit tijdstip heeft één voordeel: Uitkering De uitkering uit het gemeentefonds is geraamd op 2.291.855,81, slechts f 30.000,hoger dan vorig jaar. Voor het lager onderwijs is de uitkering be groot op 519-123,de algemene uitkering uit het gemeentefonds op 1.544.414,44 en de garantie-uitkering op 228.318,37. In de algemene uitke ring zit 0.111. een bedrag van 100.159,36 wegens „verfijning ten behoeve van de ontwikkelingskern". Van dit bedrag is 61.367,36 bestemd ais reserve voor de kosten van infrastructuur. Ook vorig jaar werd een zelfde gedragslijn ge volgd. Voor het eerst staat bij de inkomsten een bedrag van 4000,zijnde de gel den door de gemeentepolitie te innen bij bekeuringen. Het is echter geen winst voor Goes, want het bedrag moet wor den doorbetaald aan het rijk. De markt-, wik-weeg- en meetgelden zullen in 1963 12.000 in het laatje brengen. Aan rioolbelasting wordt 109-000 verwacht (v.j. 100.000) en aan reinigingsrech ten 49.000 44.500). Op de ont vangstenzijde staat thans ook een post van 5000 aan dividend van de N.V. Gasmij Midden-Zeeland. „Gezien de re sultaten in de voorafgaande jaren mag worden verwacht, dat dit bedrag zal worden ontvangen", aldus de toelichting. Aan vermakelijkheidsbelasting wordt 44.000 geraamd (v.j- 41.000). Het ver gunningsrecht voor de verkoop van sterkè drank in het klein zal het dubbele in het gemeentelaatje brengen, namelijk 'v.j. 3600). 7900 (v.j. Uitgaven De uitgaven laten over het algemeen een flinke sty ging zien, met name waar het salarisposten betreft. Ook het onder wijs gaat de gemeente in 1963 weer meer geld bosten. Voor de tweede maal staat op de be groting een post van 1000, waaruit uitgaven kunnen worden gedaan voor recreatieve doeleinden ten behoeve van het lager gemeentepersoneel. Het stre ven var. de Nederlands-Belgische Ver eniging Zeeland heeft de volle instem ming van' Goes, getuige de 25,die voor deze vereniging op de begroting is uitgetrokken. Het onderhoud der lan taarns en de verdere verlichting is be groot op 48.000,De vereniging „Pro Juventute" en de verenigingen voor kinderzorg, die tot nu toe 10, Taartje De heren dachten dat er vanwe ge de dooi getrakteerd werdgis teren op het Goese kantoor. Maar de taartje kwamen van Jopie, de secretaresse. Want Jopie was ja rig. De slagroomtraktatie ging er 's morgens bij de kojjie vlot in. De heien feliciteerden Jopie nog eens extra en dachten verder aan de dooi en het vrije weekeinde, want het was vrijdag. Er vm8 echter één iuai t]e over. Vet zat nog in de kartonnen doos en die stond op de gang. Wan neer ae heren toevallig over de gang liepen en niemand zag hen, lichtten ze vlug een hoek van het deksel op om ie zien of er nog wat in ae doos zat. En dan za gen ze dat taartje. Omstreeks vier uw 's middags had zo ongeveer iedereen wél in de doos gekeken. Maar niemand sprak erover wat hij daar gezien had. Tegen half zes was er op het kan toor een voor de vrijdag zeer bij zonder verschijnsel waar te ne men: de heren hadden geen haast. Op andere vrijdagen begon het vrije weekeinde al voor half zes en soms al lang voor half zes, maar gisteren niet. „Kan je ook niet wegkomen", in formeerden de heren achteloos bij elkaar en dan bogen ze zich weer ernstig over het werk dat ze zo moeilijk tot maandag konden la ten liggen. Jopie zwaaide „pret tig weekeinde" en de heren zwaaiden „prettige verjaardag". Het werd kwart voor zes. Het werd zes uur. Toen kwamen de schoonmaak sters en die joegen alle lieren naar huis. Terwijl ze op de gang hun jassen aantrokken zei er een zo achteloos mogelijk: Staat nog een taartje als ik het goed heb. Zouden vie kunnen verloten..." De doos ging open... Weg taartje'. Vervuld van een diep wantrou wen keken de heren elkaar aan, niet wetende dat Jopie taartje zelf maar had opgegeten. er is een belangrijk hoger bedrag dan normaal voor sneeuwruimen en bestrijden van gladheid geraamd en wel 12.500,—, tegen 5000,— in 1962. De werkelijke kosten bedroe gen in 1961: f 319,06. Het onderhoud van plantsoenen zal het lopende jaar 97.350 vergen (vorig jaar 62.350,Opgemerkt wordt nog, dat de distelbestrijding een groot pro bleem is in Goes. De kosten voor de havens en de waterwerken zijn begroot op 65.650,— (v.j. 39.200,—). De kos ten voor de algemene begraafplaats zijn op 29.000 (v.j. 23.354) en de gemeentereiniging op 170.600 (v.j. 170.900). De subsidie aan de Zeeuwse Muziekschool is gesteld op 19-750 (v.j. 19.375,—). In ver band met de reorganisatie behoeft het burgerlijk armbestuur geen steun meer. Vorig jaar bedroeg het bedrag aan sub sidie nog 261.000.Ondersteuning van behoeftigen, kosten van verzorging van bejaarden staan daar echter met flinke bedragen tegenover, zodat de ge meente er geen cent beter op wordt. Nieuw op de begroting is de post van 3000,voor gezinshulp voor bejaar den. De subsidie aan de verenigingen of instellingen voor gezinszorg zal 27.000 bedragen (v.j. 19.500). Ook de kosten van de Centrale Werkplaats „De Beve- landen" zijn belangrijk hoger: 26.800 waaronder 14.000 exploitatietekort tegen 12.775.vorig jaar. Evenals vorig jaar is 2500,uitge trokken voor de Evenementencommissie, terwijl uitgaven in verband met evene menten in hoofdzaak salarissen en lonen personeel gemeentewerken op 8500,zijn geraamd (v.j. 8000, Onderwys, knnsten en wetenschappen 1,6 miljoen (v.j. f 1,5), volkshuisves ting 1,3 miljoen (v.j. 1,3) en open bare werken 1,7 miljoen (v.j. 1,5) vra gen by de uitgaven de grootste bedra gen. (Advertentie) Weekeinde met lichte dooi (Van onze weerkundige medewerker). Alleen op de Waddeneilanden werd vrijdagavond nog lichte vorst gemeten. In Zeeland dooide het 1 a 2 graden; in Zuid-Limburg steeg het kwik tijdens opklarin gen al tot 7 graden. In de voch tige lucht, die van de Noordzee werd aangevoerd, komen enkele mistvelden voor. In Scandinavië en Midden-Europa weet de vorst zich nog te handhaven. Van de oceaan zullen nieuwe depressies de komende dagen een nieuwe aan val op de winter ondernemen, zo dat de vorst wellicht langzaam verder wordt teruggedrongen. Met een beetje geluk betekent dit het definitieve einde van deze strenge vorstperiode, die ruim zeven we ken heeft geduurd. Veerdienst Breskens stagneerde De veerdienst Vlissingen-Breskens is vrijdag in verband met de mist enige tijd gestagneerd geweest. Het bleek niet mogelijk de overtochten van 15.50 en 16.50 uur uit Vlissingen te maken. Van af 17.50 uur werd de dienst weer nor maal onderhouden. JAPANSE ARTS VERLEENDE EERSTE HULP De 51-jarige Finse stuurman P. Seppinen verspeelde gistermor gen in één seconde zijn rechter onderbeen, toen zijn schip, de „Penelope", op de Westerschel- de geramd werd door het Pool se schip „Narwik". Hoewel de stuurman verrast werd in zijn slaap hij lag in zijn kooi had hij toch de tegenwoordig heid van geest zelf zijn been af te binden en zo een verbloeding te voorkomen. Dank zij snelle medische hulp van een Japanse en Nederlandse artsen kon hij later zonder levensgevaar opge nomen worden in het ziekenhuis „Oostwal" te Goes. Deze scheepsbotsing gebeurde gister morgen omstreeks ejr uur ter „oogte van Hoedekenskerke in de zoge naamde Biezelingse Ham. Vanuit Antwerpen voer het motorschip Pe nelope (2866 bruto-registerton thuishaven Mariehamn) naar zee. Ir de flarden mist, die het zicnt ter plaatse slecht maakten, doemde plot seling de Poolse libertyboot Narwik (7065 brt thuishaven Gdynia) op. Dit schip was op weg naar Antwer pen. .loewel beide schepen onmiddellijk „vol le kracht achteruit" sloegen, was een aanvaring niet meer te voorkomen. Wel werd een frontale botsing door plotseling wenden verhinderd, maar toch boorde de voorsteven van het Vrijdagavond omstreeks kwart voor twaalf werd het Finse vrachtschip Penelope de binnen haven van Vlissingen binnenge sleept. De „Penelope" had vrij dagochtend in de Biezelingse Ham een aanvaring met het Poolse schip .JJarwilc". Het. an ker van de Poolse boot scheurde daarbij dwars door een dekhuis van de „PenelopeOp de foto is duidelijk te zien welk een ravage het anker hier aanrichtte. De sleepboten ,Jlammehens" en „Nol- van de Koninklijke Maat- Schelde" sleepten binnen. foto P.Z.C.) ïïyiL4ï -1 W/y/VVVWWWVWVWlfl/WWVWVWWVVVWWA Poolse schip zich midscheeps, ter hoogte van de brug, in de Finse zee boot aan bakboordzijde. Een van de ankers van de Narvik werd daarbij in de verblijven van de officieren ge smeten. De tweede stuurman Seppinen werd daarby krachtdadiger en afschuwe lijker dan ooit tevoren in zyn leven fewekt. In de enorme ravage, tussen rokstukken gescheurd metaal en be timmering, raakte hij bekneld en moest zelf de allereerste hulp verle nen. Terwyi de overige bemannings leden hem bevrijdden, seinde het Fin se schip onmiddellijk een noodsein, waarin dringend om medische hulp werd verzocht. Het noodsein werd ook opgevangen door de attente mar conist van het Japanse schip „Settsu Maru", dat juist in de nabijheid voer. Direct seinde dit schip terug, dat het een arts aan boord had. En weinige minuten later al liep de Japanner be hoedzaam langszij van de Fin en zet te de Japanse arts over. Snel zorgde deze voor de eerste medische hulp. Inmiddels was via Schevêningen Ra dio ook Hansweert gealarmeerd en met dokter J. de Beïj uit Kruiningen voer het Hansweertse bergingsvaar tuig „Inktvis" van L. Polderman naar de Finse boot. Met de meeste spoed bracht dit vaartuig de gekwet- (Advertentie) Centrale verwarming Nederstraat 19 - Middelburg - Tel. 01180 2962 m 1 ste stuurman over naai de haven van Hansweert, waar de inmiddels per radio gewaarschuwde ambulance gereed stond om het slachtoffer over te brengen naar het ziekenhuis Oost- wal in Goes. Zelfs de snel uit Vlissingen gekomen zeesleper Scaldis assisteerde bij het vervoer van de Finse stuurman. Deze Zeeuws commissaris Meelfabriek benoemd Op de donderdag te Utrecht gehouden aandeelhoudersvergadering van de „Meelfabriek van de Nederlandse Bak kerij te Rotterdam" is de heer J. M. G. van de Linde uit Vlissingen benoemd tot commissaris voor Zeeland van deze meelfabriek. Hij volgt hiermee de heer J. de Jonge uit Eliewoutsdijk op, die wegens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd eervol ontslag heeft gekregen. EXAMENS Voor het analistenexamen (medisch) tweede gedeelte slaagde dezer dagen te Leiden mejuffrouw C. v. Liere te Bors- seie. Mejuffrouw Van Liere is werkzaam in het Gasthuis te Goes. Voor het examen vestigingsdiploma he renkapper slaagde te Utrecht de heer P. W. Kruisefikx uit Axel. Langere wachttijden op de rede van Vlissingen (Slot van pag. 1) ge journalisten tijdens de persconfe rentie een inzicht in de reeds jaren lang slepende salariskwestie. In 1958 hebben de rijksloodsen de vereniging opgericht, teneinde zich gezamenlijk over de salarispositie te beraden. Dit resulteerde in 1960 in een rapport, waarin voor salarisverhoging werd gepleit. De loódsen zouden al tevre den zyn als zij rijksambtenaren zijnde op hetzelfde niveau werden gesteld als een referendaris in plaats van op de salarishoogte van een hoofdcommies. Het zou f 4400 per jaar meerdere inkomsten betekenen, werd betoogd. „Onze financiële en maatschappelijke positie komt ver ten achter bij ande re vergelijkbare groepen. Wij hebben risactie in een impasse raakt. Dat is de reden, waarom wij als bestuur van „De Nederlandse Loods" besloten hebben geen enkel beroep meer te doen op onze leden In Verband met opdooi Wegen gesloten voor zwaarder verkeer Het waterschap „Noord-Beveland" heeft vrydagmorgen het offensief te gen de opdooi van de wegen ingezet. Alle polderwegen, die het waterschap In beheer heeft, zijn voor het zwaarde re verkeer afgesloten. Voor auto's en bussen, die per as een grotere druk hebben dan 1,2 ton is het verboden het polderwegennet van 350 kilometer te berijden. De verwachting is, dat deze maatregel twee tot drie weken van kracht zal blyven, zo gaf men ons van de zijde van het waterscliap „Noord- Beveland" te kennen. Nederlands jongste leerling woont in Zierïkzee Het onderwyzerstekort is in Ne derland nog steeds nypend. Ook in Zierikzee, waar het bestuur van de christelyke lagere school een beroep heeft gedaan op een gehuwde onderwijzeres mevrouw L. v. d. Velde-Bakker. Voor haar 4 maanden oude baby was geen oppas te krygen en er zat dus voor het bestuur niets anders op dan mevrouw plus baby uit te no digen de school te bezoeken. De baby Jan WUlem ligt in de re gel stil in de kinderwagen, die voor de klas staat. Als hij het te bont maakt, wat wel eens voor komt, wordt hij net aJs de andere kinderen op de gang gezet. Het hoogtepunt voor Nederlands jongste leerling ligt rond tien uur, het ogenblik waarop de school- melk binnenkomt. Gezellig met de andere kinderen drinkt Jan Wil lem zijn kwartlitertje, al doet hij er als regel wat langer over dan de anderen. Na de melkpauze gaat hij zonder zich om de lessen te bekommeren een uiltje knappen... krachtige sleepboot baande steeds voor de „Inktvis" uitvarend een vrije vaarweg door de ijsmassa's, die nog altijd her en der in de Wester- schelde drijven. Het was overigens het enige werk voor de „Scaldis", want noch de Penelope, noch de Nar wik hadden verder assistentie nodig. Aanvankelijk gingen beide schepen voor anker, maar later voer de Narwik door naar Antwerpen, terwyl de Pe nelope gisteravond omstreeks tien uur Vlissingen bereikte. Als een ma caber souvenir aan deze botsing droeg het Finse schip het Poolse an ker nog mee in de officicrsverbiyven By de N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde" in Vlissingen zal de Penelope worden gerepareerd. ;e situatie heeft met zich meege bracht, dat de A.M.Z- de dienst op Kats niet volledig kan onderhouden. De pas sagiers moeten nu bij de rotonde op de provinciale weg uitstappen. De laatste 200 meter moeten zij lopend afleggen. De afvoer van water door de verschil lende waterleidingen op Noord-Beve land levert geen moeilijkheden op, zo dat het waterschap het niet nodig acht bijzondere maatregelen te treffen. Het waterschap „De Brede Wate ring van Zuid-Beveland" heeft vrij dag nog geen bijzondere opdooimaat- regelen genomen. De dooi was nog niet zover in de grond gedrongen, dat ingrijpen noodzakelijk was. Als de dooi echter dit weekeinde in op mars blijft, is het zeker, dat maan dag alle wegen ruim 700 km die bij „De Brede Watering van Zuid-Beveland" in beheer zijn voor het verkeer met een asdruk van meer dan 1,2 ton worden gesloten. Indien de dooi in nog sterker mate zal doorzetten dan is het mogelijk om de maatregelen tussentijds uit te voeren, want al het materiaal en de lijsten waarop de namen van de af le sluiten wegen zijn vermeld, liggen klaar. Bij de afsluiting van de polderwegen is het voor het zwaardere verkeer niet mogelijk om Nisse en Kattendijke te bereiken. Hetzelfde probleem doet zich voor met 's-Heer-Abtskerke, als de ge meente de Langeweg zal afsluiten. ,De dooi zal ook tot gevolg hebben, dat het van Nieuwdorp af niet méér mo gelijk is om. via de Stoofweg en de Le- wedyk in de richting van Walcheren te rijden. Dat moet dan gebeuren via de Schippersweg en de Westkraayertse- dijk in de richting Lewedorp. De fractievoorzitter van de P. v- d. A. in de Zeeuwse staten, drs. J. Th. Wester hout, heeft aan Gedeputeerde Staten van Zeeland de volgende vragen ge steld: 1. Kunnen Gedeputeerde Staten in aan sluiting op de reeds aan provinciale staten verstrekte inlichtingen nadere informaties verstrekken omtrent de huidige toestand der veerverbindin- gen in de provincie Zeeland en de door het college getroffen maatre gelen om deze verbindingen bij de voortdurende bijzondere weersom standigheden zo doeltreffend moge lijk te doen functioneren 2. Kunnen Gedeputeerde Staten in het bijzonder aangeven, welke maatrege len zijn getroffen om de verbinding met Schouwen-Duiveland te waar borgen 8 Zijn naar het oordeel van Gedepu teerde Staten de in vraag 2 bedoelde maatregelen voldoende om de ver zorging van Schouwen-Duiveland te waarborgen eii de nadelen, welke uit de byzondere weersomstandigheden voor het maatschappelijk leven op dit eiland voortvloeien tot een onver- mydclijk minimum te beperken 1 Door het dichtvriezen van het kanaal door Walcheren is voor de schepen, die Middelburg als bestemming hebben de dichtst bij de Zeeuwse hoofdstad gele gen aanlegplaats de kanaalkade in Sou burg geworden. Het kanaal is namelijk ten behoeve van het vervoer van kolen naar de P.Z.E.M.-centrale open gehou den en van dit feit hebben ook enkele coasters geprofiteerd. Donderdag en vrijdag lag aan de Sou- burgse kanaal kade de Zweedse kust vaarder „Dux II". Het schip kreeg een lading van 450 ton aardappelen aan boord, bestemd voor Göteborg. De aard appelen, bintjes, waren afkomstig van handelaren uit Walcheren en Bevcland. De expeditie werd verzorgd door de fa. A- Hulge en Zn., te Lewedorp. Enkele weken geleden heeft de Nederlandse coaster „Lea" op het kadeplateau 400 kubieke meter bout afkomstig uit Zwe den gelost. Dit hout, van een speciale kwaliteit voor het maken van onder meer kozijnen, was bestemd voor houthandel v./h. Den Bouwmeester Borsius v. d. Leyé N.V. te Middelburg. Op de foto: Het laden van de „Dux H" aan de Souburgse kanaalkade. (Foto P.Z.C.) Algemeen secretaris Ponte wees er op, dat een loods volgens zijn status van ambtenaar geen sta kingsrecht heeft. „Was dat wel het geval, dan waren de loodsen nu in staking om kracht bij te zetten aan wat zij zien als ge rechtvaardigde verlangens", al dus de heer Ponte uit Vlissingen. Het bestuurslid G. Kenemans, lid van het dagelijks bestuur van de centrale van rijkspersoneel ver klaarde de indruk te hebben, dat defensie het loodswezen ressor teert onder marine de grote struikelblok vormt voor salaris verhoging van de loodsen. Slijtageberoep Overigens achten de loodsen ook de sociale voorzieningen minder dan in andere landen. „Loods zijn is een slij tageberoep", merkte de heer Ponte op. De gemiddelde leeftijd van in diensttreding is ruim 28 jaar en de gemiddelde leeftijd van uitdiensttre- ding is 57 jaar. In de praktijk komt een loods aan een pensioen van 50 van zijn laatst genoten salaris, het geen, zo werd gesteld, ongeveer twin tig procent minder is dan vrijwel ie dere andere rijksambtenaar. Een bijkomend probleem is de kwes tie van het tekort aan loodsen. Een aantal van 600 loodsen wordt pas voldoende geacht, maar het blijkt niet gemakkelijk de achterstand op dit gebied in te lopen, mede als ge volg van de lage salariëring. Wat de naaste toekomst zal brengen, konden de bestnursleden van „De Nederlandse Loods", onder wie be halve de heer Ponte de Vlissingse loodsen R. L. van Ham en F. D. Ver- hey, niet zeggen. Maar wel staat het vast, dat de loodsen voorlopig meer als ambtenaren dan als loodsen te werk zullen gaan. Het predikaat „wegwijzer en raadgever" van de ge zagvoerder blyven zij voeren, alleen zullen de gezagvoerders er thans een andere interpretatie aan dienen te geven. Want wat voorheen nog wel eens het geval was: varen bij een vrij dichte mist, zal er nu niet meer by zijn. Ook het aantal „vermoeid heidsmeldingen" zal groter worden dan ooit, voorspelden de bestuursle den van „De Nederlandse Loods". De laatste jaren is menig loods „afge knapt", als gevolg van te lange tijd achtereen werken. Dat mag nu niet meer voorkomen menen de loodsen. „De liefde kan niet van één kant ko men", gaf de heer Kenemans te ver- „Zeeuwse Confectie" somber gestemd over kostenfactor Over de kostenfactor voor het lopende boekjaar is de directie van de N.V. Zeeuwsche Confectiefabrieken somber gestemd. Dit heeft zij vrydag te Am sterdam in de jaarvergadering op vra gen van aandeelhouders medegedeeld, •vorig jaar kon de kostenverhoging niet geheel worden opgevangen. Het streven blüft.ex op gpricht. door productiviteits verhoging. do kostenverhoging op te vangen. De kostenfactor blijft een voort durende zorg. Uiteraard ondervindt de vennootschap concurrentie door import, onder andere van België. Van grote invloed is deze concurrentie op de resultaten van het bedrijf echter niet. Samenwerking met een andere maatschappij blijft nog steeds het streven van de directie. Op het ogenblik hebben zich echter nog geen perspectieven voorgedaan. Er moet aan vele voorwaarden worden voldaan. Dit maakt een vorm van samenwerking zeer moeilijk. Het concern telt 300 werk nemers. Er is nog steeds een personeels tekort. De recente koude wintermaanden hebben zeker gunstig voor het concern gewerkt. De directie verwacht dat de orders voor het aanstaande seizoen gunstig zullen zijn, omdat de voorraden bij de detail handel, mede als gevolg van de koude, aanmerkelijk zijn geslonken. De jaarstukken werden goedgekeurd. Tot commissaris werd herbenoemd prof. mr. P. Sanders. Conferentie van Vrij Evangelische Kerk De driedaagse conferentie in de Vrfj Evangelische Kerk te Goes is donder dagavond beëindigd. De slotbijeenkomst werd druk bezocht. Er werd aandachtig feluisterd naar de toespraken van ds. inter en ds. Postma. De vier gebroe ders Spaargaren uit Lisse werkten mee en gaven in hun lied een indrukwekken de getuigenis. De plaatselijke predikant ds. J. Karelse sprak een slotwoord uit. Advertentie LICHTE TOT MATIGE DOOI Op veel plaatsen mist of laaghangende bewolking maar overwegend droog weer'. Zwakke wind uit zuidelijke rich tingen. Aanhoudende dooi. ZON EN MAAN. 10 februari Zon op 8.07 onder 17.43, Maan op 19.49 onder 9.11 11 februari Zon op 8.05 onder 1.7.45 Maan op 20.56 onder 9.32

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 2