In Zeeland geringe stijging werkloosheid BtëvK- H Grote voorsprong voor Sjoukje na de verplichte figuren Hockey geschorst Kreijermaat en Pieters Graafland ook bij selectie HEIN CUJÉ NAAR CROSS IN BELGIË COÖPERATIES MOETEN IN DE TOEKOMST GAAN SAMENWERKEN POLITIE SCHERPENISSE IN REP EN ROER NA (VALSE) AANGIFTE „REC0" „DER MESSIAS" ZATERDAG 9 FEBRUARI 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 Europese kampioenschappen kunstrijden Achterstand van Oostenrijkse Regine Heitzer werd vrijdag nog groter (Van een speciale verslaggever) Nerveus en gespannen, ondanks de grote voorsprong, die zij reeds na vier figu ren had, heeft Sjoukje Dijkstra vrijdag haar laatste twee verplichte figuren ge reden in Boedapest voor het Europese kampioenschap kunstryden. De para graaf dubbel drie en de paragraaf lus, twee figuren uit de moeilijke serie met factor zes, bleken voor de meeste deelneemsters onoverkomelijke problemen op te leveren. De dubbel drie vraagt een bijzonder maatgevoel en de lus is een kleine figuur, waarin de rijdster in zo'n hoog tempo draait, dat een klein foutje bij het overbrengen van de balans noodlottig kan worden. „Sjoukje heeft geen hekel aan verplichte figuren, maar tegen die lus ziet ze altijd op als tegen een berg", vertrouwde vader Dijkstra ons toe. Maar hoe lastig het ook was, Sjoukje begon met haar Oostenrijkse concurrente Regine Heïtzer in het voorlaatste fi guur nog eens eenentwintig punten achteruit te zetten en eindigde de serie met een nieuwe sprong van ruim tien punten, zodat de stand voor het vrije rjjden van zaterdagavond onze wereldkampioene een totale voorsprong op het Weense meisje geeft van 72,2 punten. In de plaatscijfers is het verschil zo mogelijk nog duidelijker: 9% tegen 20'/z. Met een gerust hart kan de Neder landse titelhoudster haar kür af wachten, want een voorsprong van meer dan 72 punten betekent theore tisch dat zij voor haar kür voor elke scheidsrechter' 0.4 punt per cijfer mag verliezen, voor Regine Heitzer in haar buurt kan komen. En 0.4 op cijfers van één tot zes is veel... Sjoukje gelooft dat allemaal wel, maar voor haar zal er pas zekerheid zijn, wanneer zij zaterdag haar slot-pirouette heeft gedraaid. Sjoukje. had bij de loting een gelukkige greep ir het mysterieuze zwarte zakje met de nummers. Zij trok veertien en Regine Heitzer dertien... De enige spanning die er in Boedapest nog rond het dameskampioenschap heerst, is gelegen in de vraag, die alle insiders zich stellen: hoe zal Sjoukjes nieuwe kür uitvallen. Voor het Euro pees kampioenschap maakt het niet veel uit, maar met de wereldkampioen schappen in Cortina d'Ampezzo in zicht en ook met het oog op de Olympische winterspelen, die volgend jaar in Inns bruck worden gehouden, is dat inder daad een belangrijke vraag. Na de verplichte figuren luidt de stand:, 1. Sjoukje Dijkstra (Ned.), plaatscijfer 9,5, 1280,6 punten; 2. Regine Heitzer (Oostenrijk), 20.5, 1208,4; 3. Nicole Hassler (Frankrijk29. 1163,6; 4. Jana Mrazkova (Tsj.), 31, 1156,5; 5. Anne Stapleford (G.-B 53,5, 1092,2; 6. Diane Stapleford (G.-B.), 65. 1079,9; 7. Ingrid Ostler (Oostenrijk), 75, 1063,7; 8. Ga- briele Seyfert (O.-Dld.), 76,5, 1053. Niet de Tsjechische combinatie Eva Ro- manovaPavel Roman is, zoals ver wacht werd, te Boedapest Europees kampioen ijsdansen geworden. De titel ging bij verrassing naar het Britse paar Michael PhillipsI.inda Shearman. Heden ontsliep, zacht en kalm, na een kort stondig geduldig ge dragen lijden, mijn ge liefde man, vader, be huwd-, groot- en over grootvader ADRIAAN THEUNE, in de gezegende ouder dom van 79 jaar. De diepbedroefde fami lie. Arnemuiden: J. Theune- van de Ketterij L. Theune J. Theune- Siereveld J. Grootjans- Theune B. Grootjans M- Theune J. Theune- de Nooijer J. Theune J. Theune-Theune. Kleinkinderen en achterkleinkind. Arnemuiden, 8 februari 1963. Tuindorp 72. De begrafenis vindt plaats D.V. 12 februari, des namiddags 12 uur. Heden is, geheel onver wachts, van mij heen gegaan, mijn lieve zorgzame vrouw ELISABETH JOHANNA VERMEULEN, geb. Bostelaar, in de ouderdom van 77 jaar. C. G. Vermeulen Vlissingen, 8 febr. '63. Steenhuisstraat 23. De teraardebestelling zal plaatshebben op dinsdag 12 februari a.s. Vertrek Steenhuisstr. 23 des middags 12.00 uur. Het verschil tussen het Engelse en het Tsjechische paar was zeer gering. Mi chael Phillips en Linda Shearman, af komstig uit Birmingham, vergaarden 252,2 punt (plaatscijfer 10), Eva Ro- manova en Pavel Roman, houders van de wereldtitel, 251,8 punt (plaatscijfer De derde plaats was voor de Britten David HickinbottomJanet Sawbridge met 242,1 punt en plaatscijfer 21. FEIJENOORD-SUPPORTERS ERNSTIG GEWOND BIJ ONGELUK IN FRANKRIJK Naar aan de Haagse politie is medege deeld door de politié in Bapaume, een plaats in Noord-Frankrijk, is aldaar in de nacht van woensdag op donderdag vier Feijenoordsupporters met een auto busje een ongeluk overkomen. Als ge volg van een botsing van hun auto met een vrachtauto werden de vier Neder landers ernstig gewond. Zij zijn in het ziekenhuis van Bapaume opgenomen. Onder hen bevonden zich drie Hage naars, te weten de 25-jarige J. F., de J. O. H. N. van D. (45) en de 27-jarige K. K. de vierde man is afkomstig uit Rotterdam. De familieleden van de be trokkenen is verzocht over te komen naar het ziekenhuis in Bapaume in ver band met de toestand van de slacht offers. Heden overleed ln hot Juliahaziekenhuis te Terneuzen, onze lieve moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder, HINDERIKA, JULIANA VAN DIJK weduwe van Aart, Cornells, Lodder in de ouderdom van 86 jaar. Rotterdam: J. I. Lodder- Delzenne- 's-Gravenhage: A. Fritz-Lodder. C. Fritz. Terneuzen: L. Marijs-Lodder. W. P. Marijs. Vlissingen: A. Lodder. M. C. E. Lodder- Klip. Klein- en achter kleinkinderen. Terneuzen, 8 februari 1963. Julianastraat 40. Corr. adres: Singel 27, Vlissingen. De teraardebestelling zal plaatshebben te Vlissingen, op woens dag 13 febr. a.s. Ver trek Singel 27, des nam. 2 uur. Geen bloemen. Op de foto laten de vrolijke Sjoukje rechtsen Regine Heit zer hun kunstschaatsen zien. De centrale training voor het Neder lands voetbalelftal die door de langdu rige vorstperiode verscheidene weken onderbroken is geweest, gaat dinsdag 12 februari in Zeist weer beginnen. Bondscoach Elek Schwartz handhaafde aanvankelijk dezelfde selectiegroep, die hij onlangs had samengesteld. Later no digde hij echter ook nog de Feijenoor- ders Kreijermaat en Pieters Graafland uit. Keeper Van der Merwe (NAC) zal wegens een blessure ontbreken. Ten overvloede hier nogmaals de uitgenodig de spelers: Pieters Graafland (Feije noord); Lagarde (Spel. Enschede); Haak (ADO); Ouderland (Ajax); Veld hoen (Feijenoord); Van Wissen (PSV); Muller (Ajax); Kreijermaat (Fe(je- noord); Villerius (ADO); Pronk (Ajax); Swart (Ajax); H. Groot (Ajax); Van de Linden (DOS); Moulijn en Bouwmeester (beiden Feijenoord). De geselecteerde spelers voor jong Oran je gaan donderdag 14 februari ook weer in Zeist trainen. Het bestuur van de Koninklijke Neder- landsche Hockeybond heeft in verband met de bijzonder slechte toestand van de terreinen en het reeds vergevorderde seizoen besloten de thans lopende hockeycompetitie te schorsen. Deze schorsing geldt voor alle dames- en he ren-seniorencompetities. De door de dis tricten regionaal geleide jeugdcompetï- tie valt niet onder dit besluit. Met de verdere afwerking zal in september en oktober een aanvang worden gemaakt. De K.N.H.B. hoopt in december 1963 het seizoen 1962-1963 te kunnen beëindigen. In het voorjaar van 1964 wil men dan beginnen met een beperkte nieuwe com petitie. Het ligt in de lijn der verwach tingen dat dan een afdeling gevormd zal worden, waarin ook het Nederlandse elftal als team zal worden opge nomen. Het bestuur van de bond heeft dit ingrijpende besluit genomen omdat zelfs als de dooi doorzet het nog ten minste een viertal weken zal duren voordat de velden tenminste enigs zins bespeelbaar zijn. Aangezien de meeste clubs momenteel pas zeven of acht wedstrijden hebben gespeeld zouden de zomersporten met name de cricketsportin grote moei lijkheden worden gebracht, als de com petitie 1962-1963 in dit voorjaar uitge speeld zou worden. Bovendien vreest men dat te snel van de velden gebruik zal worden gemaakt, wat grote schade aan de terreinen kan veroorzaken. NIEUW RECORD BIJ DE ALGEMEENE FRIESCHE EN GROOT-NOORDHOLLANDSCHE Volgens voorlopige gegevens bedroeg de aanvoer van nieuwe levensverzeke ringen by de Algemeene Friesche en Groot-Noordhollandsche ruim 622 mil joen (v.j. 556 miljoen), een resultaat iat nog niet eerder werd bereikt. De netto toename bedroeg 359.908.000 zo dat het per ultimo 1962 verzekerde be- bestand 3.849.697.000 beloopt. Opmerkelijk is ook de toename in de volksverzekering. Het bestand nam hier toe met ruim 11 miljoen, waarvan ruim 10 miljoen bij de Groot-Noord hollandsche. Ook de financiële resultaten geven re den tot tevredenheid, ondanks de sty ling van de kosten, mede veroorzaakt loor de grote produktie. De Middelburgse atleet Hein Cujé (A-V. „Dynamo") zal morgen (zondag) deel nemen aan een internationale cross country, die door de vereniging La Gan- toise in het Belgische plaatsje Astene (by Gent) wordt georganiseerd. De af te leggen afstand bedraagt plm. 8000 me ter. Oud-Zeeuw promoveert te Amsterdam Aan de universiteit van Amsterdam is donderdagmiddag gepromoveerd tot doc tor in de geneeskunde, de heer H. Reijn- ders, op een proefschrift getiteld „Me- diastinoscopie". Promotor was prof. dr. I. Boerema. De heer Reijnders, geboren te Oostburg en wonende te Amsterdam, behaalde in 1957 zijn artsdiploma aan de universi teit van Amsterdam. Na korte tijd huis arts te zijn geweest, specialiseerde hij zich tot chirurg in de chirurgische uni versiteitskliniek van het Wilhelmina- gasthuis, waaraan hij thans als assistent verbonden is. In zijn dissertatie beschrijft de promo vendus een onderzoekingsmethode om de structuren achter het borstbeen te exploreren. Hij geeft verslag van een grote serie routine-mediastinoscopieën bij operabel lijkende patiënten met long kanker. Het blijkt dat mediastinoscopie een grote aanwinst is ter selectie voor operatie van patiënten met longcarci noom: het aantal vergeefse operaties daalde van 40 pet. tot minder dan 10 pet. Cijfers over januari Ongunstige invloed van strenge winter De strenge vorst heeft een duide lijk merkbare invloed gehad op de bedrijvigheid in ons land en in Zeeland. Vele bedrijven kwamen stil te liggen en hoewel de tijde lijke werklozen niet zijn opgeno men in de cijfers over de werk loosheid van de maand januari, tóch hebben zij op die cijfers in vloed uitgeoefend. Door de ontsta ne stagnatie bleef, voornamelijk in de bouwsector, nieuwe werkgele genheid immers uit. Zeeland staat, wat betreft het aantal werklozen, COÖPERATIEVE VEE-AFZETVERENIG1NG BIJEEN Omzet van vereniging liep in Zeeland terug Twee sprekers hebben vrijdagmiddag tijdens de ledenraadsvergadering van de Coöperatieve Vee- Aan- en Verkoopver- eniging Zeeland in hotel „Centraal" te Goes gewezen op de noodzaak om tus sen de verschillende coöperaties tot hechte samenwerking te komen. Zjj achtten dit nodig in E.E.G.-verband, terwijl dan tevens een sterkere concur rentiepositie zou worden ingenomen. De directeur van de Coöperatieve Vee Aan- en Verkoopvereniging West-Ne derland, de heer P. Havinga uit Rijswijk bracht deze mening naar voren in een overzicht, dat hy gaf over de omzetcij fers van de vereniging. Daarbij bleek, dat de omzet van de vereniging in zijn geheel de afgelopen negen maanden met ongeveer 25% is gestegen. „Dit POLITIERECHTER MIDDELBURG Bakker bedreigd met windbuks geldt echter niet voor Zeeland", aldus ae heer Havinga. De afzet van runderen in Zeeland liep sterk terug, namelijk van 3029 in 1961 tot 2384 in 1962. Dit gerekend over een periode van negen maanden. Dat is een teruggang van ruim 20%, aldus spreker. De heer Ha vinga zag de oorzaken voor deze terug gang onder meer in de hoge prijzen voor het voer, waardoor de animo voor de aankoop gering was en de vertraag de afzet van slachtvee ten gevolge van ,de slechte pryzen. Naast deze incidente le oorzaken meende hij, dat ook de structurele veranderingen bij het berei ken van deze resultaten een rol speel den. Naar zijn overtuiging vormt Zee land overigens een onmisbaar deel van de coöperatie, mede ook in E.E.G.-ver- band. De thans nog zelfstandige vee- afzetcoöperaties moeten naar zijn me ning in de toekomst meer samenwerken. De adjunct-directeur van de VI centrale te Rotterdam, de heer Ziengs trok deze conclusie, nadat hy in een kort overzicht de ontwikke ling van de vee-afzetcoöperaties in Nederland had geschetst. Ondanks het feit, dat de gezamenlijke vee- afzetverenigingen m Nederland o geveer 30.000 leden tellen, vond 1 net voor de toekomst nodig, dat zich scherper op elkaar instellen. Patrouilleauto's van de politie werden uitgestuurd, posten uiteozet en de om geving van Scherpenisse was in rep en roer in november van het vorig jaar. De grondwerker P. S. uit deze gemeente had de politie aangifte gedaan, dat hy voor zijn woning door drie mensen was mishandeld bjj terugkomst uit Den Haag. Dit verhaal had hy eerst tegen zyn vader verteld. Donderdag verscheen hij voor de Mid delburgse politierechter, verdacht van valse aangifte. De mishandeling was niet waar, S. was door een heg gevallen en had wat gedronken. „Ik was er niet bij, ik deed net onbewust", zei S.. die verder de politierechter uitlegde, dat één en ander in verband met huiselijke moeilijkheden was gebeurd. Hy voerde bovendien aan, dat hij niet wist, dat een dergelijke aangifte strafbaar was. „Maar de politie nam het serieus op", aldus mr. A. W. Rosingh, de officier van justitie. Hij vorderde twee weken ge vangenisstraf. Rekening houdend met de huiselijke om standigheden vonniste politierechter mr. C. E. Coester met 2 weken voorwaarde lijke gevangenisstraf met een proeftijd van een jaar en een geldboete van 50 subs. 10 dagen. Agressief „Agressief", beoordeelde mr. Rosingh het optreden van de K. J. van H. uit Hontenisse. Van H. had vorig jaar ok tober bakker P. van M. uit Kloosterzan- de bedreigd met een windbuks. „Ik heb 'm alleen maar in de lucht afgeschoten1', aldus Van H. Maar getuige Van M. zei, dat met de buks op hem was gericht. De eis was 1 maand voorwaardelijke ge vangenisstraf met twee jaar proeftijd, een boete van 75 subs. 15 dagen, als mede verbeurdverklaring van de in be slag genomen windbuks met patronen. De politierechter haalde van de boete 25 af en vonniste verder conform. De Vlissingse mevrouw R. T. die in Ka- pelle de weduwe M. had mishandeld werd conform de eis veroordeeld tot 25 subsj, 5 dagen hechtenis. De 18-jarige F. P. uit Domburg, die on der invloed van sterke drank twee rui ten had stukgeslagen, kreeg 1 week voorwaardelijke gevangenisstraf, 2 jaar proeftijd en een boete van 50 subs. 10 dagen. P. zal tevens onder toezicht wor den gesteld van het Zeeuws Consultatie bureau voor Alcoholisme. De bieten rolden in Oud-Vossemeer over de straat toen J. C. S. uit Woensdrecht woorden kreeg- met P. uit Oud-Vosse- raeer. S. had P. daarbij een slag in het gezicht gegeven, maar wees er voor de politierechter op, dat P. ook niet geheel vrijuit ging. Van de geëiste dertig gul den boete subs. 6 dagen maakte de po litierechter er 25 subs. 5 dagen hech tenis. in vergelijking met andere provin cies op de vierde plaats. In Drente is het overschot aan mannelijke arbeidskrachten het grootst (75 per 1000 mannelijke loontrekken- den), daarna volgt Friesland met 51, Groningen met 49 en dan Zee land met 40. In de provincies Utrecht en Limburg blijkt de werkloosheid in de maand januari 1963 het kleinst, namelijk 12 per 1000. Het totaal aantal werklozen in de pro vincie Zeeland bedroeg op het eind van januari 2283, hetgeen slechts iets meer is dan het aantal werklozen in januari 1962, toen er 2267 mannen zonder werk waren. Men kan hieruit concluderen, dat de werkloosheid in Zeeland minder toegenomen zou zyn, als in januari van dit jaar de weersomstandigheden niet een rol hadden meegespeeld. In vergelijking met december 1962 is het aantal werklozen in Zeeland geste gen met 6 mannelijke loontrekkenden per 1000. Evenals in andere provincies zoekt men de oorzaak in de strenge winter, die vooral de voor het weer ge voelige bedrijfstakken ongunstig be- invloedde. In de bouwsector bijvoorbeeld kwamen vele arbeidskrachten zonder werk te zitten door het uitblijven van nieuwe werkgelegenheid. Ook een groot aantal zelfstandigen, zoals marktkoop lieden, venters en schippers moesten deze maand worden ingeschreven om in aanmerking te komen voor sociale voorzieningen. In de beroepsgroep me taal zien we eveneens een stijging van het aantal werklozen, omdat het werk van onder meer klassificeerders en con structiewerkers stil kwam te liggen. Overzicht In zyn overzicht noemde de heer Ziengs als een nieuwe activiteit bij de coöpera ties de verkoop van voorverpakt vlees aan niet-slagerijen. Hy verklaarde voorts, dat de afzet van varkens E.E.G.-verband gunstig verloopt. In zijn openingswoord had voorzitter Joh. van Dalen uit Tholen eveneens de slechte resultaten van het afgelopen jaar in de mestveehouderij onder J~ aandacht j gébracht. Tot adviserend bestuurslid van C.y.V. /Zgelahd werd. met algemene stemmen benoemd de heer Jac. Laan uit Hoorn, die de heer P. W. C. Westen uit Oud-Vossemeer opvolgt. Voorzitter Van Dalen bracht de heer Westen dank voor zijn steun aan de vereniging. De rentevergoeding voor de inschrijvingen in het ledenfonds werd bepaald op Besloten werd geen contributie en treegelden te heffen in 19*33. De contri butie voor het Landbouw Coöperatief Centrum voor Zuid-West Nederland werd bepaald op 100. In 1962 was er op de exploitatierekening een nadelig saldo van luim 5000, omdat de vereni- fing geen contributie inde. Dit kon wor- en gedekt uit de reserves. Als deze niet meer aanwezig zijn, zullen de uit gaven van de vereniging via het C.V.V. West-Nederland lopen. TELEFONISCHE INFORMATIEDIENST OVER KWALITEIT DRINKWATER Het Rotterdamse drinkwaterleidingbedrijf heeft in samenwerking met de P.T.T. een telefonische informatiedienst ingesteld, die het voor de indus trieën mogelijk maakt om op elk moment van de dag en de nacht tech nische gegevens te krijgen over het keukenzontgehalte, de hardheïdsgraad en het geleidingsvermogen van het leidingwater. Door het draaien van het nummer 14.21.21 in het Rotterdamse net wordt de industrie in verbinding gesteld met P.T.T.-apparatuur, die ongeveer werkt als de weerberichtendienst en (in sommige netten) de telefonische nieuwsdienst van het AJfP. Elke ochtend wordt een bandje opgenomen met de gegevens over het water, zoals dat die dag wordt geleverd. Daar aan is gekoppeld een prognose voor de volgende dag, vastgesteld aan de hand van gegevens, die verkregen werden bij het innemen van het water. RAYONS In het rayon Oostburg ligt het promil lage van de geregistreerde mannelijke werklozen zeer hoog, namelijk 93, in het rayon Hulst is dat 60, in Tholen 53 en in Zierikzee 69. De andere rayons heb ben een promillage dat dichtbij of ver beneden net gemiddelde van het aantal werklozen in de hele provincie ligt (40). In alle rayons is de vraag naar werk groter dan in de maand december, uit gezonderd in Kruiningen en Terneuzen. De stijging van de Zeeuwse werk loosheid is vooral terug te vinden in de bouwnijverheid, de textielnijver heid en de losse arbeiders, respectie velijk 273, 74 en 319. In de bonwnij- verheidssector kwamen er, in verge lijking met december 1962, 66 werk lozen bij, in de textielnijverheid 41 en bij de losse arbeiders 79. VRAAG In de landbouwbedrijven is een stijging waarneembaar in de vraag naar ar beidskrachten. Waren het er vorig jaar januari 8, eind december 15, thans is het aantal gestegen tot 21. Ook de vraag naar kantoorpersoneel neemt toe: na melijk van eind december 1962 tot eind januari 1963 van 12 naar 18. VROUWEN Het aanbod van vrouwen is iéts groter dan vorig jaar. Vorig jaar bedroeg dit totaal 228, terwijl het aantal per eind januari 1963 gestegen Is tot 285. Ook hier is deze stijging terug te vinden bij het landbouwpersoneel (80), het han- delspersoneel (24), terwijl ook het aan tal minder-geschikten toenam met 27, namelijk van 30 tot 57. De vraag naar vrouwelijke arbeidskrach ten bedraagt in totaal 517, waarbij de vraag naar textielarbeidsters en huis houdelijk personeel aan de top staat met respectievelijk 115 en 195. In deze twee bedrijfsgroepen blijft de vraag naar arbeidskrachten stijgen. Textiel: vorig jaar 61, eind december 108, eind januari 115. Huishoudelijk personeel: vorig jaar 157, eind december 164, eind januari 195. Kerkelijke mutaties NED. HERVORMDE KERK Beroepen te Hoogezand als predikant voor de arbeid onder de orthodox-her- vormden G. G. S. van Hoogstraten, kandidaat te Sappemeer. Aangenomen naar Eerbeek J. P. Kabel, plaatselijk zendingspredikant te Hollandia, woon achtig te Voorschoten. Bedankt voor St.- Annaland J. Kruyt te Lexmond. Bedankt voor Goes J. Tammeling te Koudum. GEREF. KERKEN Bedankt voor Eindhoven, zevende pred. plaats J. Lever te VIaardingen. GEREF. GE3IEENTEN Beroepen te Nieuw-Beijerland en te Tricnt Chr. van Dam te Rotterdam-Z„ die bedankte voor Scherpenisse. rmrxxJOQ 1923 1963 h Donderdag 21 februari g zullen onze ouders J. VKR1IAGE M. VElt HAG E- g P1ETERSE, g 40 jaar getrouwd zijn C D.V. Wij zijn dankbaar voor jj wat God aan hen en e ons hierin geschonken g hoeft. Een hartelijke geluk- S wens van do kinderen fi cn kleinkinderen. C CHRIS on HELEEN 8 IEN on BOUDEWIJN Marianne, Rla, Theo, Dobora JO en ADR1E Kees en Marja ADRIE en GERRIE Jasper, Adrie, Martin JANNY en PIET CORRIE en LIES Marlies RIE en AB DEBORA en JAN ANK Receptie: vrijdag 22 februuri van 16-18 uur, Singelstraat 15, Mid delburg. Noordweg 33. Extra, literblik VéGé-fruit- cocktall op zware siroop, van 210 voor 189 ct., met 38 geldzegcls. Alleen bij uw V éGé-kr uidenler. Heden overleed, onver wachts, onze innig ge liefde zoon, broeder, zwager en oom JAN KALJOUW, op de leeftijd van 39 jaar. Grijpskerlte: M- Kaljouw J. Kaljouw- v. d. Broeke Wierden: J. van Eijzeren- Kaljouw Jac. van Eijzeren Souburg: P. Kaljouw P. Kaljouw- Kaljouw Westkapelle: A. Pouwelse- Kaljouw L. Pouwelse Terneuzen: W Kaljouw W Kaljouw- Vcrbeek Grijnskerke: S. Dekker- Kaljouw B. Dekker Middelburg: D. Kaljouw E. Kaljouw-Poppe Neven en nichten. Grijpskerke. 8 februari 1963. Molenstraat 20. De teraardebestelling zal plaatshebhcn dins dag 12 februari 1963 te 12 uur vanaf het dorpshuis. Geen bloemen. Tot mijn diepe droef heid overleed heden plotseling te Grijps kerke, mijn geliefde neef JAN KALJOUW, op de leeftijd van 39 jaar. Sara v. d. Broeke Oost-Souburg, 8 februari 1963. Grote Abeele 34. Heden overleed, in het ziekenhuis te Oostburg, mijn geliefde man, on ze vader, behuwd-, grootvader on pleeg vader, de heer ABRAHAM VAN DER PLAS, echtgenoot van Suzanna Catluirina Kaijser, in de ouderdom van ruim 78 jaar. Oostburg: Wed. A. v. d. Plas- Kaijser J. M. Beerens- v. d. Plas on kinderen Oostburg: W. Dattin du Burck Oostburg. 7 febr. 1963. Baljuwveltersweg 19. Do begrafenis zal plaatshebben op maan dag 11 februari vanaf Paulus Potterstraat 15 om 2.30 uur. Herplaatsing wegens misstelling. Heden overleed, tot on ze diepe droefheid, na een langdurig geduldig gedragen lijden, nog onverwachts, onze ge liefde broeder, behuwd- broeder, oom en vriend DAVID TRIELLER, op de leeftijd van ruim 59 jaar. Zwaar valt ons dit ver lies. Domburg: Andries Triellér Anna Trielier Lein Trieller M. Bimmel-Trieller C. Bimmel Kees IJsselmulden: W. Trielier N. Trieller- Passenier Wim en Gerrit Domburg: Willem Schrier Domburg. 7 febr. 1963. Ooststraat 8. De begrafenis zal plaatsvinden te Dom burg op maandag 11 februari a.s. om 12 uur. Verkriieb. bij Apoth.cn «rk. Drox. Heden overleed onze lieve zorgzame moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder JACOMINA CATSMAN, weduwe van J. van Sorge, in de ouderdom van 91 jaar- Uit aller naam, C. L. van Sorge Vlissingen, 8 febr. '63. Gravestraat 36. De overledene ls opge baard ln het ziekenhuis „Bethesda". De teraardebestelling zal plaatshebben op dinsdag 12 februari a-s. Vertrek Sottegemstr. 54, des nam. 2.00 uur. Voor de blijken van belang stelling tijdens de ziekte en de bewijzen van deelneming na het overlijden van onze geliefde man, vader, schoonvader en opa, HENDRIK MIJNSBERGEN, betuigen wij onze hartelijke dank. A. J. W. Mijnsbergen- Herwig C. J- Mijnsbergen N. N. Mljnsbergen- van Bruggen Harry J. W. Mijnsbergen L. H. Mljnsbergen-de Bert vieringen, februari 1963. Voor de vele blijken van belangstelling tijdens dë' ziekte en bewijzen van deelneming, ontvangen na het overlijden van onze ge liefde oom en tante, WILLEM POLDERMAN en ELIZABETH PIETERNELLA POLDERMAN VAN HEKKEN, betuigen wij onze hartelijke dank. Souburg, februari 1963. Mede namens de familie zegt ondergetekende harte- lijk dank voor de belang stelling betoond bij zijn 80- ste verjaardag Op 25 jan. 1963. S. Thorenaar. Zoutelande, febr. 1963. Stencildruk Offsetdruk Lichtdruk Kantoorboekhandel Papierhandel Reproduktle- en kopieerbedrijf v.h. VAN BERKEL Nieuwendijk 9 b, Vlissingen, tel. 3898 lijders (sters) MYOPLASTIC KLEBER de franse vinding zonder veer en kussen doet sinds 1953 In Nederland aan dulxenden van Uw landgenoten hun breuk en hun breukband vergeten. Nu ook verkl|gbaar In ultra lichte, snel wasbare uitvoering Myotonic. Stabll gordels voor steun bl| zwaarllivigheld. U kunt op Uw beurt deze appa raten kosteloos proberen bl| de deskundige van INSTITUT HERNIAIRE DE LYON, die zitting zal houden te: GOES: „Focus" Opril Gr. Markt, woensdag 13 febr. 13.30-15.45 U. BERGEN OP ZOOM: Drog. Besling, For tuinstraat 12, woensdag 13 febr. 10-12 u. TERNEU ZEN Drog. Dingemanse, Axelsestraat 3, donderdag 14 febr. 10-12 u. OOST BURG: Drog. Huisman, Raadhuisplein 11, donder dag 14 febr. 13.30-15.30 u. Inlichtingen: I. H- L„ Heemsteedse Dreef 258, Heemstede. ORGELS In de beproefde oude kwaliteit KOFFERORGELS PEDAALHARMONIUMS Nieuw en bespeeld Vraagt prospectus GOLDSCHMEDING GOES Lang. K.rkit,**, 4 Plan van uitbreiding. Het hoofd van het gemeen tebestuur van Wissenkerke maakt bekend, dat het ont werp van het plan van uit breiding in hoofdzaak in uitvoerige kaart uitgewerkt, ter secretarie dezer meente voor een ieder ter inzage ligt van 11 februari 1963 tot 11 maart 1963 en dat belanghebbenden vóór 12 maart 1963 hun bezwa ren tegen het ontwerp kun nen inbrengen bij de ge meenteraad. Wissenkerke, 9 febr. 1963. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, P. Wisse. Wilt U succesvol zaken doen DAGBLADRECLAME Adverteer dan in de P.Z.C. VLISSINGSE ORATORIUM-VERENIGING Lid van de Koninklijke Bond van Zang- en Oratoriumverenigingen in Nederland. Uitvoering van Georg F. Handel op vrijdag 15 februari 1963, des avonds 8 uur, in de St.-Jacobskerk te Vlissingen. Solisten: Ans Rieke, sopraan Amsterdam Watty Krap. alt Bilthoven Jan Waayer, tenor Rotterdam Peter de Vos, bas Bergen Koor: Vlissingse Oratorium-Vereniging Orkest Vlissingse Orkestvereniging versterkt met leden van het Wesl Nederlands Symphonie Orkest. Het geheel staat onder leiding van Jan Kuiler. Toegangsprijs ƒ2.50 (incl. sted. bel.). Militairen en scholieren 0,75. OFFICIf LE PUBLI KATIE. BOUW VAN KASSEN EN WARENHUIZEN. Degenen, die «en aanvrage om njksgoedkeunng voor ae douw van een ot meer Kassen hebben ingeaiena. Kunnen voor zover hun aanvrage op 15 december labz in net oezit was van de hootdingenieur-directeur van de volkshuisvesting en de bouwnyverheici in de DetroKnen provincie resp. van net ge- meentebestuui van Amsterdam, s-uravennage oi «otterdam aan Je hootdingenieur-directeur voornoemd resp. net ge- meentehestuu. mededelen, in weiKe maand zy wensen over te gaan 'ot <le bouw van de voorgenomen objecten. De rijKs- goedkeuiing ?9i dan tQdlg worden verstrekt, voor zover daar tegen overiger.s geen bezwaar bestaat. Indien Ie bouwsom 100.00U.— oi meer bedraagt, aient de vorenoedoeide mededeling te worden genent aan de centrale directie van ae volkshuisvesting en üe bouwnijverheid. Van Alkemaaelaan 85 te 's-Gravenhage. De rijksgoedkeuring vervalt. Indien met de uitvoering van net werk niet binnen drie maanden na de datum van de ryksgoea- keuring ls begonnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 15