Souburgs burgemeester wil „staakt het vuren" in zuid-oost Walcheren Voor gemeentepersoneel 35 aan koudetoelage AGENDA WALCHEREN DRIE ITALIANEN IMPROVISEREN OP HET ALOUDE THEMA DE VROUW Romantisch drama over burgeroorlog reprise waard KERKDIENSTEN OPTREDEN HEINTJE DAVIDS OP AVOND VAN SCHELDEAMBTENAREN 7 t/m 17 februari ZATERDAG 9 FEBRUARI 1963 PROVINOlALE ZEEUWSE COURANT 5 ONTLUISTERING VAN DUBBELSTADGEDACHTE Suggestie„Samen aan conferentietafel en duidelijke schriftelijke afspraken" „Staakt het vuren" in de zuidoost-hoek van Walcheren! Deze wens werd gis termiddag uitgesproken door burgemeester B. H. G. ter Haar Romeny in zyn nieuwjaarsrede voor de Souburgse raad. In deze rede tipte de burgemeester het krtieke stadium, waarin de dubbelstadgedachte van Middelburg en Vlissin- gen gekomen is, aan. Daarbij zinspeelde de heer Ter Haar Romeny op een Sloe- trio of een Sloekwartet. Dit zei de nieuwe burgemeester van Souburg: „De dubbelstadontluistering moet toch velen mijzelf niet uitgesloten ontnuch terd hebben. Ontluistering of ontnuchtering latend voor wat zy zyn, een pas op de plaats is er niet by, integendeel, nieuw opdoemende metgezellen willen wel eens door hun soms onverwachte verschijning inspireren tot nieuwe sa menwerkingsvormen. Daarin zyn kwalificaties als dubbelstad of Sloetrio, van mynentwege Sloekwartet, niet afdoende, maar zullen, na daartoe te zamen te zyn aangeschoven aan de conferentietafel, tenminste duidelijke schriftelijke af spraken moeten worden gemaakt, waaraan een inventarisatie over de even tuele samenwerkingsobjecten is voorafgegaan". En de heer Ter Haar Romeny voegde daar nog aan toe: „Zou op deze wijze een voorlopige overeenstemming te behalen zijn, dan wordt naar mijn gevoel als eerste waardevol begin een staakt het vuren verkregen, die de koude oorlog uit de zuidoost-hoek moet verbannen en niet alleen zolang de herindeling haar beslag nog niet heeft ge kregen". Scheldestad waren gebouwd en die voor het personeel van „De Schelde" bestemd zijn. Op 31 december waren in totaal nog 15 woningen in aanbouw. De totale woningvooraad bedroeg aan het eind van het jaar 2460. De 24 noodwoningen, hoewel nog altijd door enkele gezinnen begeerd, zullen binnen niet al te lange tijd moeten worden afgebroken. Van de 8425 inwoners van Souburg op 1 januari van dit jaar waren er 749 ouder dan 65 jaar, te weten ongeveer 8,89 procent. Over de verbetering van de straatver lichting deelde de burgemeester mee, dat de levertijd voor de materialen ook in 1962 weer zeer lang was. Niettemin is de opdracht verstrekt en zodra de palen aanwezig zijn zullen deze worden geplaatst. Het brandweermateriaal ver keerde in 1962 in e»n zodanige staat, vernieuwing op korte termiin fend noodzakelijk was. Inmiddels heeft e raad besloten tot de aankoop van een nieuwe neveltankspuit en een nieu we trekkermanschappenwagen. „De le vering kunnen we over enige tijd tege moet zien", zo voorspelde de burgc meester. De heer Ter Haar Romeny herin nerde ook aan de vele besprekingen, die worden gevoerd om een betere verkeerssituatie te verkrijgen bij de Nieuwe Vlissingseweg-hoek Marnlx- plein. Een door de Centrale Dienst voor Bouw- en Woningtoezicht op Walcheren opgemaakt plan dient tot grondslag voor de besprekingen. Over het teleurstellend wegblijven van de vaste commissie uit de Tweede Ka mer, die de bezwaren van de Walcherse femeenteraden zou aanhoren over de erindeling, merkte de heer Ter Haar Romeny nog op: „De vraag rijst dezerzijds: waarom aan dit gezelschap niet door vriend en vijand een collectief onthaal het werkbezoek in het vooruitzicht gesteld, zoals destijds op Schouwen- Duiveland? Mijnerzijds moet. de neiging onderdrukt worden in twij fel te trekken of de zogenaamde in slechte staat verkerende Walcherse wegen, waarlangs de commissie zich derwaarts zou spoeden op die 26e januari jl„ wel echt de reden was van de moeilijk te verteren absentie. Men weet natuurlijk wel beter. De stemming In de raden van Middel burg en Vlissingen was prikkelbaar. En terecht, hoe kon het anders. Geen zelfstandlgheidsverlies voor Nieuw- >n Sint-Joosland en Oost- en West-Souburg, de facto althans niet, en nog geen beheersvorm voor het Sloe om van de zich niet te duidelijk manifesterende dubbelstadgedachte maar niet te spreken". „En toch", aldus de burg „moet de spectaculair ingezette en alle dynamiek vereisende ontwikkeling van züidoost-Walcheren voortgang hebben". De heer Ter Haar Romeny r.erinnerde In dit verband aan zijn installatierede, waarin „de samenwerkingsgedachte in tegraal en centraal gesteld" was. „Wa ren m\jn woorden te ijl, te veel gespeend van realisme gebleken, een te grote wis sel op de toekomst van de streek sug- Sererend zo vroeg omeny zich nu af. heer Ter Haar WONINGEN Vervolgens liet de burgemeester de ver schillende aspecten van de Souburgse samenleving in 1962 de revue passeren en koppelde daar in sommige gevallen zijn vooruitzichten voor 1963 aan vast. Zo kon hij vermelden, dat in 1962 74 woningen gereed zijn gekomen. Daarbij waren 34 woningen, die door de N.V. VANDAAG. Middelburg City: Boccaccio '70 komt, 8 uur, 18 Jaar; Electro: Eenzaam zijn de ontembaren. 7 en 9.15 uur, 14 taar. Vlisslngcr. Alhambra: Gejaagd door de wind, 19 uur. 14 Jaar. Luxor: Eenzaam zijn de ontembaren, 19 en 21 uur. 14 Jaar Concertgebouw: Amateur Groep Vlissin gen met „Vader Landman", 19.45 uu Anker: Cabaret Globe. 20 uur. Oostkapelle Zeelandia: Receptie Crescendo ter gelegenheid van 65-jarig bestaan. 16— 17.30 uur. Vr cnigingsgebouw: Jubileum concert Crescendo. 19.30 uur. Koudekerke Hotel Walcheren: Ontspan ningsavond P.J.G. en Z.P.M., 19.30 uur. Goes Grand: Gejaagd door de wind. 19 uur. 14 Jaar. Prins van Oranje: Feest avond ..De Bromvlieg". 20 uur Schut tershof: Uitvoering Kasporgo, 20 uur. Bergen op Zoom Roxy: De overval, 18.45 cn 21 uur, 14 Jaar. Luxor: Romulus en Rcmus. 18.45 cn 21 uur, 14 Jaar Terneuzen Luxor Als vrouwen liefhebhen. 20 uur. 14 Jaar. Concertgebouw Ruimte- vlucht 12 naar Uranus. 20 uur. 14 jaar Oostburg Lcdeltheater Madame Sans- Gêne. 19 en 21 uur. 14 jaar. Sas van Gent Olymolntheaten Hercules verovert Atlantis, 20 uur. a.1. Sociaal ge bouw N.V. Stijfsel- en Glucosefahriek: Nederlands marionettentheater Ben Brugman met de neverooera ..Porgy and Bes9". Z.V.U in samenwerking met per soneelsverenigingen. 20 uur Zaal Spie- gelglasfabrick: Tweede carnavalsbal 1983. 20 uur. Axel Het Centrum: Hochzeltsnaeht om Pa radies. 18 30 en 21 uur, a.l. Ilulst Blcacoopgebouw: De Mongolen. 20 uur. 14 Jaar. IJzendljke Hofzlchttheater: Nur der Wind. 20 u a.l. Breskcns Casinobioscoop: Jonge liefde, grote gevaren. 20 uur. 18 Jaar. Zlerikzcr Concertzaal: Waarover men niet spreekt, 20 uur. 18 Jaar. Haamstede Bioscoop Bom: Kop op. borsl vooruit. 20 uur. a.l. 8t.-Maartcnsdl)k De Gouden Leeuw: Jerry als hulsknecht. 19.30 uur. a.l. Noordwelle Cafö Lokker: Toneeluitvoe ring „Dosko". 19,15 uur. MORGEN. Middelburg City: Boccaccio '70 komt, 8 uur, 10 Jaar: Muziek kent geen grenzen, 2.30 uur, alle leeftijden: Electro: Een zaam zijn de ontembaren. 3 en 8 uur. 14 Jaar, Vlissingen Alhambra' Flaming star. 15 uur, 14 Jaar. Alhambra: Gejaagd door de wind, 19 uur, 14 jaar. Luxor: Eenzaam zijn de ontembaren, 15 en 20 uur, 14 jaar. Goes Grand: Flaming Rtnr, 15 uur, 14 jaar. Grand: Gejaagd door de wind, 19 uur. 14 Jaar Schuttershof: Toneelavond r.lc h.b.s., 20 uur. Bergen op Zoom Roxy: Opstand In Mexi co, 14,30 uur. 14 Jaar, Roxy: De overval. 10,30, 18.45 en 21 uur. 14 laar Luxor Waar de revolvers regeren. 14 uur. 14 Jnnr. Luxor. Romules en Remus. 18, 18.45 cn 21 uur, 14 Jaar Terneuzen - Luxor: Planeet der gedoemden, 14 uur. 14 Jaar Luxor: Als vrouwen lief hebhen. 18 30 en 20 uur, 14 laar Concert gebouw- RulmtCVlurht 12 naar Uranus, 20 uur. 14 Jaar Oostburg - LedeHhenter Madame Sans- Géne, 14. 1030 en 20 uur. 14 jaar 8as van Gent Olymni at heater: Hercules verovert Atlantis, M 30 uur. al Olympla- tlieatcr: Daar droomt elk meisje van. 17 en 20 uur. a.l. Axel Het Centrum: Hochzeltsnaeht lm Pa rodies, 15.45 uur. a.l. Het Centrum: De stalen klauw. 20 uur. 14 Jaar. Hulst - Bloscoopgcbouw Een engel ln huis. 15 en 17.15 uur. a l Binscnopgehouw: n» Mongolen. 20 uur. 14 Jaar. IJzcndllkc Hotsiehttheater: Nur der Wind. 17 cn 20 uur. a.l. Breskcns Casinobioscoop: Eddle op leven cn dood. 16 en 20 uur. 14 Jaar Zlrrlkzee Concertzaal: Kop op. borst voor uit. 15 uur. a.l. Concertzaal- Waarover men niet spreekt. 20 uur. 18 Jaar. De dienst der gezinsverzorging functio neert uitstekend. In 1962 werd betaald 29.790,41 (aan onderstand), een be drag van 58.178,58 (aan verpleging) en 18.252,96 (op andere wijze). In G.S.W.-verband werden 30 mensen ge- laatst: 17 op een gemeentelijk object. 2 op de beschuttende werkplaats in Middelburg en 1 te Vlissingen. Het to taal aantal leerlingen der 5 lagere scholen te zamen bedroeg in 1962 middeld 1102 tegen 1032 in 1961. gemeente had per 1 januari 1962 mvesteerd een bedrag van 8.931.48' waarvan voor de womngbouw 6.316 De totale schuld der gemeente wegens geldleningen met inbegrip van de rijks voorschotten bedroeg op genoemde da tum 8.465.653. De vlottende schuld bleef beneden de door de. regering ge stelde limiet. BURGPLAN 'er Haar Romeny: „De verwezenlijking van het Burgplan gaat steeds meer onze aandacht vra gen. Een eerste vereiste Is daarom dt doorbraak te maken van de Vlissingse- straat naar het Oranjeplein, vvaarvooi het noodzakelijk is, dat de winkel van de heer Leijnse wordt afgebroken, belangstelling voor dit plan, zowel de overheid, als van particulieren, wordt steeds groter" Ook de bouw van bejaardenwoningen of een bejaardentehuis noemde de bur gemeester belangrijk. „Het vereist eni ge studie om na te gaan wat het meest gewenst is", aldus de heer Ter Haar Romeny, „woningen of een tehuis". Om daarover een juist oordeel te vellen zijn reeds besprekingen met bevoegde in stanties gevoerd en zullen nog meer besprekingen moeten worden gehouden. Een diepgaand onderzoek is dus nood zakelijk, „maar het is onze vurige wens zo spoedig mogelijk met een voorste1 daarover bij de raad te komen". Ook wees de burgemeester er op, dat uitge keken wordt naar een betere gelegen heid voor de bejaardensociëteit. „Op de duur bliikt toch wel het bezit van een eigen gebouwtje verre de voorkeur te verdienen", aldus de heer Ter Haar Ro meny. De heer A. W. Bouff beantwoordde als oudste raadslid de rede van de burge meester. De heer Bouff zei te hopen, dat burgemeester Ter Haar Romeny er toe zal kannen bijdragen, dat de samen werkingsgedachte in zuid-oost Walche ren werkelijkheid wordt. „De huidige gedachten van de dnbbelstadpartners bevreemden my overigens niet. Dit is hAt pnitrA dnt ik Ar vn.n wil het enige, dat ik er merkte de heer Bouff op. wil zeggen", '«ODELBf/RG Theater met „Verlos ons van de boze" De toneelgroep Theater onder regie van Ferd. Sterneberg heeft gister avond in de Middelburgse Schouwburg onder auspiciën van de Z.V.U. een voorstelling gegeven van het toneel spel in 5 bedrijven „Verlos ons van dt boze" van Jan Staal. Naar aanleiding van de onlangs in Goes gehouden voor stelling plaatsten wij reeds een uitvoe rige bespreking over dit stuk en dt verrichtingen van Theater. Wh schre ven onder meer: „In Staals stuk dreigt de opmars der recreatie een kleine plaats aan de Noordzeekust te over spoelen. In de pastorie van het dorp meent de oudste dochter van de korte lings overleden predikant in de geest van haar vader te handelen door ten overstaan van een handjevol sterk ge karakteriseerde vrouwen hel en ver doemenis te prediken over zowel drie kwart van de dorpelingen als de nieu we predikant, die als een „vrijdenker" aan de kaak wordt gesteld. Haar drijf veren blijken allengs toch niet zozeer een bezeten geloofsijver te zijn als wel een abnormaal sterke vaderbinding, die pas beslecht wordt als blijkt, dat de predikant au fond ook een bijzonder menselijk mens is geweest. Naast deze fanatieke dochter, fel en indringend gespeeld door Anita Me nist, zorgde de schrijver voor het nodi ge tegenwicht door een andere dochter een aanmerkelijk luchthartig karakter mee te geven en nog een derde melske te creëren, dat voortdurend aan de rand van de hysterie zweeft. Een nogal gemengd gezelschap en dat zijn nog maar drie van de dertien vrou wen, die Staal bijeenbracht. Een cen trale figuur is de predikantsweduwe, een fijne, gevoelige vrouw, die wetend en begrijpend alle stormen doorstaat, voortdurend sussend en bemiddelend optreedt en alle conflicten dapper het hoofd biedt". Theater gaf er ook gisteravond een uitstekende voorstelling van. Er was een langdurig applaus van een dank baar publiek, dat overigens de Schouw burg niet geheel bezette, terwijl de waardering gestalte werd gegeven met een mand met fruit voor het gezel schap. Jaarvergadering JmisDroauien In het verslag van de jaarvergadering die de afdeling Middelburg van de Ned. Ver. van Huisvrouwen donderdag middag hield, zijn enkele woorden weg gevallen, waardoor een foute voorstel ling van zaken is ontstaan. Er werd ge meld dat mevrouw J. E. Kakebeeke- Mosselmans, die de scheidende secreta resse, mevrouw Kosters opvolgt, het voorzitterschap zal overnemen. Hierbij zijn de woorden „in de toekomst" weg gevallen. Het is de bedoeling, dat me vrouw Kakebeeke te zijner tijd de taak van de huidige voorzitster, mevrouw M. van der Boogert-Selhorst overneemt. Internationale poshefelbeurs De groep „Vrederust" van de postze gelvereniging Delta" uit Middelburg zal zaterdag 23 maart a,s. in het ont- snannings.gebouw van de inrichting Vre derust te Bergen op Zoom een inter nationale ruildag voor postzegels en postzegelstukken houden. Srhee*>üaarthp.richten Vlissingen aangekomen op 8-2: Egbert S van Erith, John M van Rotterdam. Gepasseerd naar Antwerpen 7-2: Ahoy van DelfriJl. Mcliskerk van Abatlan, Rlgo Ann van Dilikerken. Leuvchaven van Rotterdam, 8-2: Willemstad van Amsterdam, Gooiland van Rotterdam. Meeuw van Ipswleh, Banka van Rotterdam, Eagle van Londen, Forestown van Isle of Grain. Gepasseerd van nAtwerpen 7-2: Kilo naar Rotterdam, Jongkind naar Rotterdam. Adlne naar Rotterdam. Advent naar Rotterdam/ Terneuzen. Lingeborg naar IJmuiden. ModJo- kerto naar Rotterdam. Medusa naar Rotter dam. Ommenkerk naar Amsterdam. Valian T naar Huil. Neder Weser naar Rotterdam. Sla mat naar Rotterdam, Woltersum naar Hous ton, Sandenburgh naar Rotterdam, Baltic naar Rotterdam, Tasman naar Great Yar- mouth/Terneuzen. VLISSINGEN Ds. H. J. Grisnigt Zondag 10 en 5 uur spreekt ds. H. J. Grisnigt uit Gouda voor de evangelisatie op hervormde grondslag in de Willem III kazerne te Vlissingen. Dit is de laatste maal, dat ds. Grisnigt in Vlis singen spreekt. De predikant deed dit regelmatig gedurende acht jaar. Adspiranten-uitvoering van „Oranje-Nassau" De Vlissingse christelijke gymnastiek vereniging „Oranje Nassau" heeft vrij dagavond in het Concertgebouw te Vlis singen een geslaagde adspirantenuit- voering gegeven. Na de perfect afgewerkte opmars van de drumband brachten ongeveer 175 medewerkers een afwisselend en vlot programma, dat 25 nummers omvatte. De leiding van deze avond berustte bij de heer D. Weststrate. De zaal was vrijwel geheel gevuld. Vanmiddag zaterdag organiseert „Oranje Nassau" een jeugdledenuit voering, eveneens in het Concertge bouw. ARNEMUIDEN GEMEENTERAAD KOMT BIJEEN De gemeenteraad van Arnemuiden komt woensdag 13 februari in vergadering bijeen. Op de agenda staan onder meer de voorstellen tot het verlenen van een krediet voor de uitbreiding van de straatverlichting, verhuring van het voormalig brandspuithuisje, verhuring van een gedeelte van de voormalige vishal, voorschotten op de exploitatie vergoeding voor de bijzondere school, alsmede de kleuterschool, verkopen grond voor autoboxen en aan de West- wal alsmede het aangaan van een vaste geldlening. Tevens komen aan de orde het eervol- ontslag van het hoofd der openbare lagere school in de kom van de gemeen te de heer B. J. van de Velde, alsmede het eervol ontslag en de benoeming van een ambtenaar van de burgerlijke stand en waarnemend ontvanger. Vervolgens behandelt de gemeenteraad het voorstel tot aanstelling van de heer Jac. de Rid der tot havenmeester in vaste dienst. Als laatste punt op de agenda wordt voorgesteld een garantie te verlenen ten aanzien van de investeringen in de vis sersvloot. De raadsvergadering begint om half acht. Feestavond voor Zeeuws personeel van Heide Mij De 75-jarige Koninklijke Nederlandsche Heide Maatschappij heeft vrijdagavond het personeel uit Zeeland in het „Slot Ostende" te Goes ter gelegenheid van dit jubileum een feestavond aangebo den, waarop talryke personeelsleden en gepensioneerde werknemers met hun echtgenoten acte de presence gaven. Ir. R. J. Koopmans, inspecteur van de maatschappij voor Zuid-Holland en Zee land, sprak een welkomstwoord. Hij be nadrukte daarin, dat het predikaat „Ko ninklijke", de maatschappij is toege kend dank zij de prestaties van het per soneel. De president-directeur van de maatschappij, ir. C. Staf, wees er in een door de neer Koopmans voorgelezen boodschap op, dat dit 75-jarig bestaan met de nodige bezinning op het verleden en de toekomst moet worden herdacht. Besloten werd om de directie namens het Zeeuwse personeel een gelukwens- telegram te zenden met het jubileum en het ontvangen predikaat „Koninklijke". Een onderhoudend cabaretprogramma vulde het programma. Medewerkenden daaraan waren Bouk Martens, Alber 3, Kees de Nijs en de heer en mevrouw „Marquinie" met een goochel- repertoire. Namens het personeel sprak de heer C. H. Feleus uit Goes een woord van dank tot ir. Koopmans voor het aangeboden programma. Tweede koelhuis voor telersvereniging „Schouwen-Duiveland" Nog voor het nieuwe aardappelseizoen zal de coöperatieve teiersvereniging „Schouwen-Duiveland" G.A. op een perceel grond in de buurt van het dorp Nieuwerkerk een tweede koelhuis doen verrijzen. Nu de aanvoer naar het ge bouw op het industrieterrein van Zïe- rikzee het afgelopen jaar tot acht mil joen kilo aardappelen is opgelopen, is een uitbreiding voor de vereniging dringend noodzakelijk. Het nieuw te bouwen koelhuis krijgt minstens dezelfde afmetingen als de hal in Zierikzee. Ook het Zierikzeese koelhuis zal nog worden uitgebreid. Voor de opslag van kisten zal over een oppervlakte van 300 vierkante meter nog een overdekt gedeelte worden bij gebouwd. Daar zal ook de aanvoer en het verladen van de produkten effi ciënt geregeld kunnen worden. A.N.B.-Vliss'ngen besprak metaal C A.O. „Een bevredigend resultaat". Zo noem de de heer P. A. Kats, districtsbestuur der van de Algemene Nederlandse Me taal Bedrijfsbond. donderdagavond ty- dens een bijeenkomst van de afdeling Vlissingen in „Het Anker", de in de nieuwe C.A.O. voor de metaalindustrie verwerkte verbeteringen. De in de vak- raad voor de metaalindustrie in Den Haag gehouden besprekingen over een wyziging in deze C.A.O. hebben welis waar tot volledige overeenstemming ge leid, doch op het stuk van de vakantie- verlening moesten de verwachtingen worden teleurgesteld. Duidelijk stelde de heer Kats evenwel, dat bij de onderhandelingen over een volgende C.A.O. een uitbreiding van de contractuele vakantierechten met een dag voor het jaar 1964 voorrang zal worden verleend binnen het kader van het geldende loonbeleid- De werkgevers hadden zich bij de onderhandelingen op het standpunt gesteld niet toe te geven aan de verlangens naar meer vakantie, aldus de inleider. De heer Kats gaf vervolgens een uit voerig overzicht van de besprekingen door de vakraad zowel als de bonds raad. Aanvankelijk lag het in „de be doeling te pleiten voor een C.A.O. met een looptijd van 3 jaar. Door langdurige onderhandelingen kon dit echter niet ten uitvoer worden gebracht. De heer A. Schinkel, voorzitter van de afdeling Vlissingen der A.N.M.B. sprak een welkomstwoord tot een groot aan tal leden. Hij vroeg zich af in hoeverre de minder góede werkgelegenheid in de scheepsbouw aanleiding is geweest voor de werkgever om een scherpe houding aan te nemen ten opzichte van de C.A.O-voorwaarden. SINT-LAURENS FEESTAVOND VAN ORANJEVERENIGING De Oranjevereniging van Sint-Laurens heeft dezer dagen in het verenigingsge bouw een feestavond gegeven. Er wer den enige films vertoond, onder meer „En de zee was niet meer" en de film over het bezoek van prinses Beatrix aan de West. Na de pauze voerde de Middelbi toneelgroep „Juliana" het v'" RHrvnprHp" nn T">e rpf' ZOUTELANDE Ambtsdragers herbenoemd Op de ledenvergadering van de Gere formeerde Gemeente te Zoutelande-zyn door de leden de dienstdoende ambts dragers herkozen. Het zjjn de heren D. Kodde (ouderling) en P. Jacobse (dia ken). Burgerlijke stand MELISKERKE. Bevallen. A. de Visser—Verhage, z.; M. Wis seRiemens, d. Ondertrouwd: A. Provoost, 19 J. en J. Wisse, 16 J. ARNEMUIDEN. Bevallen: L. J. Traasvan Belzen, z.; C. Baaij ens—Bosman, d.; R. Schroevers—de Meulmeester. z.: P. Schroeversde Ridder, d.: W. M. den Hollander—van Belzen, d.: J. Vogel—Marijs, d.; J. Harpede Hamer, d.; P. MeeuwseDingemanse, z.: A. Siereveld Meerman, z.: A. van Belzen—Francke, d.; C. van Belzen—v. d. Gruiter, z.: W. van de Ketterij—Meerman, d. Getrouwd: M. Schouwenaar, 23 J. en C. van Belzen, 22 j. Overleden: C. J. Janse, 1 J. GRIJPSKERKE. Bevallen: J. MarinussenTon, z. Overleden: J. Moens, 7$ J„ e. v. S. Leijnse: C. Louwerse, 77 j„ wedn. v. C. A. Geschiere: J. de Visser, 68 j., wedn. v. T. Vlieger. ZOUTELANDE. Bevallen: P. J. FranckeStroo, d.: P. J. JanseVerhage, z.; J. KoppejanAdriaanse, KOUDEKERKE. Bevallen: M. J. AarnoutseGideonse, d.: S. Kluijfhoutde Visser, d.: W. Dingemanse— Kluijfhout, d. Getrouwd: P. Janse, 22 J. en P. C. Koppejan. Overleden: M. de Witte. 90 wed. v. J. Ver hage: L. van Lieren. 80 J.. wedn. v. H. J. v. d. Maas: L. van Eenennaam, 89 J„ wedn. v. J. Reijnhoudt: M. C. de Jong, 75 J.; C. Ver douw, 53 j.; N. Bakker. 79 j.: F. P. Baljeu, 77 j-, e. v. M. Schout: M. Zachariuasse. 62 J.. v. W. J. de Potter: M. C. Voest, 73 wed. M. J. van Rassel: E. Groeneweg. 90 Jwed. J. v. d Hoeven: C. F. van der Wees, 76 J.. wed. v. A. Visser: J. Sohier. 88 wedn. v. C. Stroo. J. van Schelven, 77 J., wedn. v. A. Gelejjnse. OOSTKAPELLE. Bevallen: P. K. MidavaineSijrier, d.; A. Annot—Ketel, d. Getrouwd: W. J. de Schipper, 29 J. en F. B. van den Hoven. 29 j. Overleden: J. van Tatenhove, 84 J., wed. v. de Fouw. RAAD SOUBURG BESLOOT: WERKCLASSIFICATIE ZAL MET GROOTSTE ZORG BEKEKEN WORDEN De Souburgse gemeenteraad heeft 't gisteren tijdens zijn vergadering onder voorzitterschap van burge meester B. H. G. ter Haar Romeny een kort moment „aan de stok" gehad over de koude-toelage, die b. en w. aan het daarvoor in aan merking komend gemeenteperso neel wilden verstrekken. B. en w. wilden aan het eind van deze win ter 35 toekennen aan het perso neel, dat meer dan 100 uur in de kou in touw was geweest, er 17,50 aan het personeel, dat min der dan 100 uur in de buitendienst werkte. De raadsleden waren het echter met die scheidslijn van 100 uur niet eens en op voorstel van de heer W. de Wolf (p.v.d.a.) werd unaniem besloten over de hele linie 35 uit te keren. De heer W. Huson (a.r.) had daarvóór opgemerkt, dat het volgens hem bij zonder moeilijk was om een dergelijke scheiding toe te passen. En ook de heer De Wolf toonde zich minder gelukkig met de motivering van het college. Het kwam beide raadsleden minder juist voor om bij voorbeeld de ambtenaren, die net niet de 100 uur zouden halen, de helft te geven van de toelage aan het personeel, dat de streep net zou passe ren. Burgemeester Ter Haar Romeny ver klaarde, dat het college de scheiding aangehouden heeft, omdat een groot aantal personeelsleden slechts inciden teel ingeschakeld is, terwijl een ander deel constant ingeschakeld is geweest. Het voorstel van de heer De Wolf was echter veel redelijker in de ogen van de raad, weshalve zonder dat stemming noodzakelijk was, daartoe besloten werd. Tijdens de rondvraag verzekerde de bur gemeester in antwoord op een vraag van de heer J. Sinfee (cJi.), dat kort geleden besloten is om in verband met de lang durige vorstperiode een extra toelage van 35 te verstrekken aan minder draagkrachtigen, die vallen in één of andere groepsregeling. De raad ging akkoord met het krediet, dat b. en w. voor dit doel vroegen. Classificatie Films in Zeeland Drie Italiaanse regisseurs van for maat beproefden hun krachten op het thema „de vrouw". Het resul- ZONDAG 10 FEBRUARI. Ned. Ilerv. Kerk. Aagtekerke 10 en 2.30 ds. Duisterhof; Arnemuiden 10 en 6.30 De Waard, 2.30 ds. Enker; Bigge- kerke 9.30 ds. Odé, 2.30 ds. Altena Domburg 11 ds. Vai\, Vliet, 7 ds. Ri chard; Kleverskerke 10 ds. Wieringa; Koudekerke 9.30 ds. Bartlema, 2.30 Odé, 7 ds. Altena, Lammerenburg; Zandt 10.15 ds. Altena, 10.15 jeugdh ds. Van Boven; Meliskerke 2.30 ds. Van Dullemen; Middelburg Nieuwe Kerk 10 ds. Van Boven, 7 ds. Snoep; Engelse Kerk 2.30 ds. De Waard; Koorkerk 10 ds. Van Santen; Nieuw- en St-Joosland 10 en 2.30 dr. Van Haarlem; Souburg Kerk 10 ds. De Faam. 7 ds. Van Duijne, West 9.30 ds. Van Duijne; Oostkapelle 10 ds. Richard, 2.30 ds, Van Vliet; Rit- them 10 en 2.30 ds. Nennie; Seroosker- ke 10 ds. Nauta, 2.30 ds. Van Boven, St.-Laurens 10 en 2.30 ds. Kok; Veere 2 ds. Wieringa; Vlissingen De Meerpaal 9.30 cn 11 ds. v. d. Schoot: Consistorie 5 ds. Kwast Johanneskerk 9.30 ds. Kloos terman (H.D.), 7 ds. Kwast; Noorder kapel 9.30 jongerendienst; Bejaardente huis 7 ds. Hamel; Westkapelle 2.30 ds. Oosthoek. 7 ds. Wapenaar (jeugdd.);; Zoutelande 9.30 ds. Van Dullemen, 2.30 ds. v. d. Schoot. Egll.se Wallonne. Middelburg 10.30 Pas teur Blommaert. WEGENS ZIEKTE VAN TONEELGEZELSCHAP „Ik kan niet buiten U, daarom doe ik het niet" Geen (aangekondigd) blyspcl vrijdag avond in het Vlissingse Scheldeltwar- tier, maar wel een bly spel, een blyde verrassing voor de vele aanwezigen: Heintje Davids. Wegens ziekte van zo wel de hoofdrolspeler als hoofdrol speelster kon het toneelgezelschap Wil lem van Cappellen niet optreden op de toneelavond van de Vereniging van ambtenaren van de N.V. Kon. Mij. „De Schelde". In plaats daarvan was op het laatste ogenblik een cabaretpro gramma gearrangeerd. Met daarin als middelpunt, mevrouw Henriette Pink- hof-Davids. Heintje Davids, die woensdag 75 jaar wordt en vrijdag daarop een receptie heeft in het Amsterdamse theater Car ré, kreeg de zaal herhaaldelijk mee in haar liedjes en in haar „gein". Ze zong verscheidene succesnummers van haar rentrée op de Bühne, waarbij Z*J op de kundige -wijze werd begeleid door Leslie Davies. Was voorzitter H. S. O. Erdelmann ln zijn openingswoord niet zeker van het succes van het programma, dat in de olaats kwam van het blijspel nn Icon concludeerde hij, dat H> vids er „wonderwel Voor deze „grote vrouw" van de kleinkunst had hij een bloemenhul de. Heintje Davids van haar kant bedankte voor de „lieve, schattige attentie". „Ik heb er geen spijt van naar Vlissingen te zijn gekomen en ik hoop hier nog eens terug te ko men". En over haar optreden: „Ik kan niet buiten U, daarom doe ik het niet". Apart Pianist Leslie Davies liet zich horen in enige pianomedleys, de zanger Herman Emmlnk kwam met een apart program ma, waarin onder meer een Pools liedje, één van joods-Russische oorsprong, een Russisch liedje en enige werkjes uit het populaire genre. Van het toneelgezel schap Willem van Cappellen was alleen „over" Frans Somers. die op bijzonder goede wijze een fragment uit het toneel stuk Peer Gynt van Hendrik Ibsen voordroeg, alsmede enige gedichten. Filadelfia Volle Evang. Kapel. Vlissin gen (Vrouwestraat) 10 dienst. Geref. Gem. in Ned. Middelburg (Bo- gardzaal) 10, 2.30 en 7 leesd. Herv. Evang. Westkapelle 9.45 en 2.45 de heer Faassen. Volle Evang. Gemeente. Middelburg 10 dienst. Bethel Temple (Pinksterkerk). Vlissin gen (Havendorp) 4 de heer Davidsz. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Oegema, Domburg 9.30 ds. v. d Bom, 2.30 ds. Verschoor, Gapinge 9.30 en 2 ds. Boot, Grypskerke 10 en 2.30 kand. Borreman, Koudekerke 10.30 en 7 ds. Elshout, Meliskerke 10 en 2.30 ds. v. Heesen, Middelburg: Hofpleinkerk 9.30 ds. Boonstra, 2.30 ds. Wieringa, 5 ds. v. Til, Noorderkerk 9.30 ds. Wie ringa, 5 ds. Boonstra, 't Zand 8.45 ds. v. Til. Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. Brederveld. Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Gommer, Serooskerke 10 en 2.30 ds. Van Wouwe, St. Laurens 10 en 2.30 ds. v. Ulden, Veere 10 en 2.30 ds. Oos- terhoff, Vlissingen 9.30 en 5 ds. Zwa nenburg. Vrouwenpolder 10 en 2.30 kand. Schumann, Westkapelle 10 ds. De Jongh, 2.30 ds. v. d. Bom. Geref. Kerk (vrygem.). Souburg 9.30 ds. Douma, Middelburg 8.30 en 4.30 ds. Wiskerke, Vlissingen 4.30 ds. Douma, Vrouwenpolder 9.30 en 2.30 ds. v. Be- vereh, Zoutelande 10.45 ds. Wiskerke, 4 Geref. Gem. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd., Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd. Meliskerke 9.30, 2 en 7 leesd., Middel burg 9.30, 2 en 6.30 leesd., Oostkapelle 10 en 2.30 leesd., Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd. Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesd., Zoutelande 10 en 2.30 leesd. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 9.30 en 3 ds. v. Dijken, Vlissingen 9.30 leesd., 5.r" ds. v. Dijken. Ver. van Vryz. Herv. en Remonstr. Kr. Middelburg 10 ds. v. Santen, Vlissingen 10 en 15 ds. v. Beek. Evang. Luth. Gem. Middelburg 11,15 ds. Ten Rouwelaar, Vlissingen 9.45 ds, Ten Rouwelaar. Doopsg. Gem. Vlissingen 10 ds. Van Ha mel. Herst. A post. Zendingsgeni. Vlissingen (Bakkerse.) 10 en 4.30 dienst. Herat. Apost, Zendlngsk. Vlissingen (Kasteelstr.) 10 en 5 dienst. Leger cles Heils. Middelburg 10 Heil sk. Vlissingen 10 Heil. sk. Evan", op G.G. Arnemuiden (9 febr.) 7.30 ds. Grisnigt. Vlissingen Kazerne Willem III 10 en 5 ds. Grisnigt. Adventkerk (9 febr.) Vlissingen 9 ds. Reith, 10 bijbelstudie. Middelburg 10 bijbelstudie, 11 ds. Reith. gesiaagd zaal gelukkig te maken". Wim Verhagen kondigde de verschillen de programmadelen aan. Het Schelde-ambtenarenorkest zorgde voor op verdienstelijke wijze uitgevoerde entr'act muziek onder leiding van de heer Erdelmann. De avond, waarvoor de heer E. Hui- zinga, één der ,,Schelde"-directeuren, af- en zijn echtgenote belangstelling toonde. - es'otcn met een geanimeerd bal, c 1 cdvwerking van de band van lKlaas Adriaanse. taat was een cinematografisch drieluik in romantische toon, dat dit weekeinde wordt vertoond in City (Middelburg). De Italiaanse film heeft al eens eerder zo'n in getemperde rivaliteit tot stand gekomen serie gebracht en enkele Franse regisseurs waagden zich een keer aan een soortgelijk experiment. Ditmaal maten Vittorio de Sica, Fede- rico Fellini en de minder op de voor grond tredende Luchino Visconti zich met elkaar. De filmpjes, die de twee eersten tot „Boccaccio '70" bijdroegen zijn kleine juwelen van filmkunst zoals men die van deze twee artiesten van het witte doek kon verwachten, dé verrassing is echter de derde bijdrage, die van Luchino Visconti. Niet alleen om het geraffineerd uitgewerkte g( ven het verhaal vertelt hoe een jon ge, zich verwaarloosd voelende gravin, op gewaagde wijze de aandacht van haar echtgenoot weet op te eisen maar vooral ook door de vertolking van de hoofdrol. Visconti koos name lijk voor zijn vrouwenfiguur de Duitse actrice Romy Schneider, de jongedame, die een groot aantal zuurstokkleurige, zoetsmakende Duitse rolprenten maak te, waarin ze steeds weer naar voren kwam als een verwende over het paard getilde tiener. Met dit beeld van Romy Schneider nog vaag voor ogen is het aanschouwen van de callgirl-gravin uit Visconti's „Afspraak" een aparte be levenis. Van de hoofdrolvertolksters uit beide andere delen van „Boccaccio '70", So phia Loren in „De loterij" en Anita Ek- berg in Fellini's „De verleiding van dr. Antonio" behoeven we niets te zeg! Vakkundig worden hier twee fa vrouwen uitgebeeld een landelijke schoonheid uit een schiettent door So phia en een monumentale Romeinse „dolce vita"-verschijning door Anita Tenslotte: alle drie de filmpjes zitten geheid in elkaar en vormen een pittig, afwisselend en ondeugend schouwspel, de beste tradities van de Italiaanse film. Een film, die de moeite waard is, is verder David O. Selznicks grote Amerikaanse drama „Gejaagd door de wind", naar het boek van Marga ret Mitchell. Alhambra (Vlissingen) en Grand (Goes) zorgen voor een reprise van deze ontegenzeggelijk grootse film, die een prachtig beeld geeft van het leven in het zuiden der Verenigde Staten ten. tijde van de burgeroorlog. Clark Gable speelde een van zyn beste rollen in deze film, die in 1939 werd gemaakt, maar die nog steeds een ereplaats inneemt op de lijst van Hollywoods voor naamste werkstukken. Dezelfde twee bioscopen brengen voorts zondag als matineefilm een El- vis Presley-produkt. dat de fans van de ze Amerikaanse rock 'n roll-speciaUst niet graag hun neus voorbij zullen la ten gaan, namelijk „Flaming Star". Ook City (Middelburg) zorgt zondag voor muziek met „Muziek kent geen grenzen" een Duitse film in Weense"stijl met Erika Hemberg in de hoofdrol. Voorts in Electro (Middelburg) en Lu xor (Vlissingen) een actiefilm, waarin Kirk Douglas de hoofdrol speelt: „Een- zijn de ontembaren". ZONDAGSDIENSTEN ARTSEN Middelburg: dokter Boerwinkel. Noordweg 48 te Sint-Laurens. tel. 2460. Apotheek Mid delburg- A. Ringeling, Lange Delft 133, tel. 2538. Vlissingen: dokter W. J. du Fosse, Kcude- kerkseweg 78a, tel- 2525. Apotheek Vlissin gen: J. H Tan—Meyer, Scheldestraat 26, tel. 2025. Zoutelande. Westkapelle en Koudekerke: dokter L. Sloos. Middelburgsestraat 1 te Koudekerke. tel. 01185—231. Serooskerke. Veere en Oostkapelle: dokter P. Bom. Dorps- it 2 te Oostkapelle, tel. 01188—276. Examen kraamverzorgster Aan het centrum voor kraamzorg van het Groene Kruis op Zuid- en Noord- Beveland en Tholen te Goes slaagden voor het examen kraamverzorgster de dames A. Hubregtse te Yerseke, J. Jan sen te Kruiningen en F. de Jong te Le- wedorp. Het diploma werd deze dames dezer dagen uitgereikt door de gedele geerde, mevrouw Vermaasvan Konij nenburg te Middelburg, in aanwezigheid van de docenten en de secretaris van het bestuur. Voorts deelde burgemeester ook in antwoord op een opmerking van de heer Sinke mee, dat b. en w. de grootste zorg zullen besteden aan de in te voeren werkclassificatie. Het personeel, waarom het gaat, zal, zo verzekerde de burgemeester, vol ledig ingelicht worden, terwiji het college zich verder zal beraden over de vraag hoe de raadsleden in het overleg Betrokken kunnen worden. Burgemeester Ter Haar Romeny werd benoemd tot onbezoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand, tot lid van het bestuur van de gemeentelijke instelling voor sociale zaken werd benoemd de heer W. J. J. van Beek, terwijl mevrouw M. M. Pitlo eervol ontslag verleend werd als onderwijzeres aan de Pieter Louwerseschool. Voor extra vuil, ge vaarlijk en zwaar werk, dat het ge meentepersoneel moet verrichten, be sloot de raad een vergoeding in te stel len, het bouwrijpmaken van een deel van het plan Nagelenburg zal onder hands aanbesteed worden, terwijl voor de verkrijging van meerdere bergruimte de voormalige timmerfabriek in West- Souburg aangekocht werd. 1 cent te veel De heer A. Lorier (a.r.) liet b. en w. en zijn mederaadsleden nog even schrikken, toen hij voorrekende, dat de subsidie voor de natuurbescher ming-educatie van 1 cent per inwo ner een bedrag van rond ƒ85 uit maakte. De heer Lorier vond dat vrij hoog, in vergelijking met andere subsidiebedragen voor soortgelijke doelen, die meestal op 10 of 25 uitkomen. Dat vond de raad uit eindelijk ook. Hoewel de 85 al in een even te voren goedgekeurde be grotingswijziging verwerkt 'waren, wilde noch b. en w. noch de raad al te formalistisch zijn en de subsidie alsnog terugbrengen tot proporties, namelijk ƒ25. Voorts wilde de heer Lorier nog weten of er wellicht aanleiding bestaat om In Souburg een VW op te richten. Burge meester Ter Haar Romeny gaf de ver zekering, dat hij deze kwestie zal be spreken met de Zeeuwse W\'-directeur. personenauto's-caravans Geopend van 10-17 en 19.30-22.30 uur tondagen^van-10-18 uur- toegang f 2.50 AMSTERDAM Marktberichten VEILING ROTTERDAM. 7 februari Andijvie 1.80—2.18. Rode kool I A TO73. Gele kool 5676. Groene kool 21 p. kg. Sla 1 A 33—36. n A 16—17 p. st. Spruiten I A 1.36—1.51. II A 96—1-27. H B 45—1.01, I D 1.051.28 p. kg. Selderij 30—38 p bos. Grote peen 29—52. Kroten 3617 Uien geschild 27— 33. Uien 1410 Witlof 1 A 1.15—1.40. n A 1.02—1.23, 1 B 1.10—1.26. II B 89—1.20. p. kg. Aanvoer 53.000 kg. Boerenkool 33 p. kg. Coxs Oranje Pippin KI. I A 86—1.02. I B 63—72. I C 39—45. II A 54—91. II B 50—61. II C 30—34. Golden Delicious KI. I A 82—91. I B 57—74, I C 59—63. n A 63—83. II B 47—68, U C 33— 53. Goudrenet KI. I A 5568. I B 5060. I C >2. I.' A 5456, II B 43—51. Jonathan KI. I A 40—E3. I B 47—53. i C 35—40. II A 29—60, 2454. II C 21—31. Lombarts Calville KI. I A 50—61. II A 50 57. Conference KL 1 A 64—70. J C 27—46 St. Remy KL I A 3950. VEILING STAVENISSE. Uien middel 33.40—38.10, bonken 34.80, drie lingen 37.90, picklers 27.50. Aanvoer 20 ton. VEILING V.V.Z.B. GOES 3 februari. Groenten per stuk: Witlof AI 126. afwijkend 51—82. stek 26—117 Spruiten All 82—108, afwijkend 62—74. Prei. afwijkend 100 Groene savooiekool. afwijkend 27. Witte kool n 3614 Gele savooiekool AH Rode kool AU 58—60. BI 50. Uien. gesch. II 25—27. stek 9—13. Peen BI 35. afwijkend Knolselderij I 45—50. U 36—37. Aardap pelen 12—18. VEILING BERGEN OP ZOOM B februari. Rode kool 25—64. Witte kool 57— Boerenkool 56—66. Savooiekool 12—16. Spruiten 58-1.52. Prei 51—1.76. Kroten 30— 43. Witlof 74—1.31, Golden Delirious 14—73. Jonathan 19—39. Goudrenetten 41—68 Saint Remy 27—40. VEILING ..WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG februari. Aardappelen. Furore 1822. Koopmans Blauwe 1617. Fruit, appelen Golden Delicious 75-80 73. 80-85 73, 70-75 50—63, 65-70 40—62. 60-65 30— T5-60 40. tID 27. UI grof 31—50. IU fijn 12—20, LombarlH Calville 75 op 33. 70-75 25, 55-70 30 m fijn 17 Jonathan 75-80 -34. 70-75 26—54. 65-70 21-27. 60-65 15—32. 55-60 20. IID 12-19, III grof 13—29. [II fijn 11—22. Goudrenetten 85 op 57. 75-80 49—51. 70-75 19—52. 65-70 .73---53. IID 44—45. UT grof 45— 4. III fijn 41 Peren Saint Remy 65-75 34—37. 60-65 35. 55- 65 21—31. Ill grof 31—35 Conférence 65-70 58. 60-65 56. 55-60 45. IID 30—31. III grof 37. III fijn 26. Groenten Wijnpeen 16—32 Prei 96—97. Spruiien, ongesehoond 82—114. idem. gesch. 166. Uier. 13—35 Rode kool 47—60 Witlof 132. Savooiekool 15. Koolrapen 27. Boe renkool 66. I Advertentie J Zondagsdienst Taxi's Middelburg TRIO TAX, telef. 2600 BLANKER, lelef. 2865

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 13