Griep Sjoukje Dijkstra laat na 4 figuren concurrenten reeds ver achter zich Onderzoek naargedrag van onweer' in Zeeland Fl. 298 TI ASPRO 40°/o KORTING 150 LITER VAN 498 VOOR MEISTER DE P0US VERWACHT GEER TERUGVAL VAN EXPORT ZEEUWSE SCHOLEN STREDEN IN VLISSINGEN OM SCHAATSTITELS 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 8 FEBRUARI 1963 Europese kampioenschappen kunstrijden PUNTENVERSCHIL MET REGINE HEITZER GROEIDE TOT 41 In haar frisse cyclaamrode kostunm is Sjonkje Dijkstra donderdag begonnen aan een gemakkelijke wandeling naar haar vierde Europese titel. In ons wereld deel zijn sedert de kampioenschappen van het vorig jaar geen nieuwe sterren naar voren gekomen, die nu of in de naaste toekomst een bedreiging voor de troon van de blonde ijskoningin kunnen vormen en Sjoukjes bekende rivalen als de Oostenrijkse kampioene Regine Heitzer, de Francaise Nicle Hassler, de Tsjechische Jana Mrazkova en de Britse Diana Clifton-Peach, bleken in het ry- den van de moeilijke verplichte figuren niet te zijn vooruitgegaan. Zo kon Sjoukje in de mistige, doordringend koude lucht, Heitzer al in het eerste figuur op flinke afstand houden om vervolgens het verschil met sprongen te vergroten. Het begon bij de tegenkering met 13.6 punten, na de paragraaf drie was het 24, na de kering 33 en na het vierde figuur van de zes, het laatste van deze eerste, „ladiesday", de lastige slagenboog tegendrie, was de voorsprong op Regine Heitzer tot 41 punten aangegroeid. En vrijdag bij de laatste twee onderde len van dit verplichte rijden zal het waarschijnlijk hetzelfde toegaan. Regine Heitzer, van wie de Oostenrijkers in Boedapest vertellen, dat haar kür beter is geworden, leek minder geïnteresseerd dan vorige jaren- Met kunst- en vlieg werk heeft het Oostenrijkse jurylid Ma- lek geprobeerd zijn collega-scherprech ters tot andere gedachten te brengen. Bij twee van de vier figuren gaf hij zijn landgenote een hoger cijfer en in het tussenklassement delen Sjoukje en Re gine bij hem de eerste plaats, waardoor het plaatscijfer van de titelhoudster. to taal 9,5 bedraagt. Regine Heitzer staat op plaatscijfer 19,5 doordat de Engels man Yates. Nicole Hassler als tweede en Jana Mrazkova als derde boven de Oostenrijkse op zijn lijst heeft staan. Wellicht omdat de Oostenrijker niet gul genoeg is geweest tegenover de Engelse deelneemsters. Kampioen Voor de tweede achtereenvolgende maal heeft dc Parijse student Alain Calmat zich de waardige opvolger van zijn land genoot Alain Giletti getoond. Hij behield in de kür zijn voorsprong od de West- duïtser Manfred Schne"dorfer en werd Europees kanmioen 1963. De 22-jarige Parïjzenaar bracht donderdagavond de 2609 toeschouwers, die de felle koude hadden getrotseerd, in extase met zijn imnosante demonstratie van geweldige snrongen en gewaagde variaties. Een van die riskante onder" e-tingen werd hem biina noodlottig. Midden in een razende Roemeense hora, waarmee Alain zijn aantrekkelijk programma opende, probeerde hij een drievoudige Rittberger. Maar de spieren waren ken nelijk nog niet op temperatuur en bij het neerkomen gleed de schaats onder hem weg. De Franse kamDioen herstel de zich echter onmiddellijk en de jury bleek bij de waardering nauwelijks met deze missldg rekening te hebben ge houden. Hij reed een voortreffelijke demonstra tie en de grote verdienste van zijn pro gramma was ongetwijfeld het feit dat ille sprongen, en dat waren er vele, ge lukten en dat alle moeilijkheden op tech nisch juiste wijze werden opgelost in een aantrekkelijk tempo en met meer sprongkracht dan ooit te voren. Wouter boekte cijfers, waarvoor eigenlijk geen ;nkele rijder zich behoeft te schamen >n de Nederlandse kolonie op de tribu nes was er dan ook zeer tevreden mee. Niet echter het Hongaarse publiek, dat met glinsterende ogen de Nederlander iad gevolgd en met spanning de cijfers :egemoet zag- De beloning voor het at tractieve rijden van Wouter Toledo von den zij te gering, want toen de hoofd- scheidsrechter het sein gaf om de witte rcaarten op te steken, viel er een luid boe-geroep waar te nemen. De uitslag van het Europese kampioen schap kunstrijden voor heren luidt: 1. Alain Calmat (Frankrijk), plaatscij fer 10, 2255 pnt.; 2. Manfred Schnell- dorfer (W.-Duïtsland), 17, 2227,4 pnt.; 3. Emmerich Danzer (Oostenrijk). 40, 2093.4 pnt.; 4. Peter Jonas (Oostenrijk), 44, 2074.5; 5. Sepp Schönmetzler (West- Duitsland), 47, 2064,2 pnt.; 6. Ralph Borghardt (O-Duitsland), 56, 2047, nnt.; 7. Valeri Meskov (Rusland), 57, 2045.3 pnt.; 8. Jenoe Ebert (Hongarije), 74, 1998.4 pnt.; 9. Hugo Dümler (West- Duitsland), 73, 1999.1 pnt; 14. Wouter Toledo (Ned.) 130, 1853.3 pnt. Veertiende De Hagenaar Wouter Toledo heeft zich in het sterke gezelschap, dat in Boedapest om de Europese titel strijdt, op de laatste avond van het herenkampioenschap van zijn beste zijde laten zien. Reeds bij de training was gebleken, dat de kiir van Wou ter aanmerkelijk was vooruitgegaan In vergelijk met vorige jaren. Feijenoord-Reims wellicht op t.v. In Hilversum heeft men nog niet de tijd gehad te beslissen of de retourwedstrijd Fe enoordReims op 13 maart a.s. in Rotterdam te spelen, op televisie uitge zonden zal worden. Men heeft vanzelf sprekend ook nog niet de toestemming van de K.N.V.B., en van de directie van het Feyenoordstadion, maar wel staat al vast dat de kaartjes al uitverkocht zijn. Rest de vraag of België bezwaar zou kunnen maken niet waarschijnlijk want de uitgestelde wedstrijd Ander- lechtDundee, ook om de Europacup, wordt al op 6 maart gespeeld. Siebe van der Zee, die in sportzaken voor de N.T.S. beslist, is nog niet terug uit Parijs. Wel weet men tevoren dat de N.C.R.V. zendtijd zou moeten afstaan, maar, zo verzekerde men ons bij deze omroep, die kans zit er wel in. Advertentie) DE LUXE KOELKAST TEGEKO KOCHT VOOR U IN DUITS LAND, EEN PARTIJ KOELKASTEN TEGEN WINTERPRIjZEN. Gloednieuw en onbeschadigd 5 Jaren garantie op het stroom- besparende koelaggregaat Alle onderdelen voorradig Eigen koeltechnische dienst Haast u de voorraad is beperkt U kunt ook nu bestellen en later afnemen Eventueel gespreide betaling Deze aanbieding is eenmalig en komt niet meer terug MAAKT HET MOGELIJK ROTTERDAM, SLAAK 24, TELEF. 121575 DEN HAAG, SPUI 244, TELEFOON 11 3212 GEVREESDE PRO DU KT IEDALING BLEEF UIT Geen tekenen, die wijzen op een terugslag (Van onze Haagse redactie). De minister van economische za ken, drs. De Pous, is van oordeel dat door de betrekkelijke gunstige vooruitzichten van de conjunctuur in het buitenland, op korte termijn geen daling van de Nederlandse export hoeft te worden gevreesd. De minister doet deze uitspraak aan de leden van de Eerste Kamer in zijn me morie van antwoord inzake de begroting van zijn departement voor het dienst baar 1963. Er zijn op het moment noch in Nederland, noch in de belangrijke westerse industrielanden tekenen, die wijzen op een ernstije conjucturele om slag, aldus de minister. Integendeel, in de meeste Europese in dustrielanden vertoont de produktie een gestadige verdere groei en bevindt de werkloosheid zich op een laag niveau. Ook in de Verenigde Staten is In 1962 de wel eens gevreesde produktledaling uitgebleven. Geen wijziging Een principiële koerswijziging van zijn beleid acht de minister in ver band met een en ander op dit mo ment niet op zijn plaats. Échter: de werkgelegenheid en de investeringen worden nauwlettend gevolgd, opdat bij een ongewenste gang van zaken snel kan worden ingegrepen. SUCCESSEN VOOR ZEEUWSE SCHAATSERS IN BRABANT Twee Zeeuwen hebben woensdag succes sen behaald tijdens de Noordbrabantse kampioenschappen schoonrijden op de schaats, die te 's-Hertogenbosch werden gehouden. De Zeeuwse kampioene, me juffrouw T. P. Noordhoek uit Goes legde in de eerste klas A beslag op de derde •laats. De jeugdige D. Goud uit Waarde dasseerde zich in de B-klas eveneens als derde. Voor deze kampioenschappen bestond gTote belangstelling. Uit Zeeland waren .in totaal zestien schaatsers van de partij. De heer J. van Leeuwen uit Kattendijke maakte deel uit van juryteam. Het elftal van Feijenoord, dat in Parijs Stade Reims met 0-1 wist te verslaan, is donderdag op de luchthaven Schiphol terugge keerd. Foto: Een groepje spelers. In het midden Kreijermaat met de bal, waarmee hij het enige doelpunt scoorde. In zijn memorie vat de minister nog eens samen op welke grondslagen zijn prijsbeleid ook dit jaar zal berusten. Prijsstijgingen van grond- en hulp stoffen, en ook prijsdalingen, moeten worden doorberekend. Bij stijgende inkoopprijzen moet de handelsmarge in geld gelijk blijven, opdat voorkomen wordt dat de geld- marge een zelfstandige bron van prijsstijgingen vormt. De loonkostenstijgingen mogen niet worden doorberekend. De minister zal bij de beoordeling van de geval len, waarin prijsstijgingen onvermijd baar moeten worden geacht, reke ning houden met een redelijke rente over het in de onderneming ge- investeerde vermogen. WILLY DE BEER GOED IN VORM De Nederlandse hardrydster Willy de fe wereldkampioenschap pen in Japan, heeft woensdag in het Zweedse plaatse Arvika met overmacht een wedstrijd over 1000 meter gewonnen. Ze finishte in 1.42.8 de beste tijd, die zo ooit gemaakt heeft. De Zweedse Aasa Thyr eindigde als tweede in 1.49.5. De dag tevoren had Willy dc Beer de 500 meter gereden in een tyd van 49.5 sec. GEEN VELDSPORT DIT WEEKEINDE Nederland zal ook het aanstaande week einde verstoken blijven van veldsporten. De K.N.V.B. heeft voor zaterdag en zondag, in verband met de gesteldheid van de terreinen, alle vastgestelde com petitiewedstrijden in zowel het betaald als het amateurvoetbal afgelast. Ook alle hockey- en korfbalwedstrijden voor het weekeinde zijn door de respectieve lijke bonden om dezelfde reden afgelast. 0 Het prinsdom Liechtenstein heeft besloten de sterkte van zijn politiemacht te verdub belen. Zij zal van acht man worden opge voerd tot zeventien. (Advertentie) Bescherm u tegen Rillerig? Onprettig' POLITIEK ROND MONA LISA De tentoonstelling van de „Mona Lisa" in New York heeft de ver houding van Frankrijk tot de Verenigde Naties nog meer be koeld, aldus is gisteren in New York vernomen. De secretaris-generaal van de Verenigde Naties Thant en nog twee hooggeplaatste functionaris sen van de V.N., de vice-secreta- ris Ralph J. Bunche en de direc teur van speciale fondsen Paul Hoffman, hebben de opening van de „Mona Lisa"-tentoonstelling in „The Metropolitan Museum of Art" die woensdagavond plaats vond, niet bijgewoond. Uit welingelichte bronnen is ver nomen dat de Franse ambassa deur Hervé Alphand een beetje geschrokken was toen hij vernam dat Thant een ereplaats aan de tafel van redenaars had gekre gen. Er werd zelfs aangenomen dat Thant een plaats naast Alp hand toegewezen had gekregen. De Franse ambassadeur die zich bewust is van de denkwijze van de Gaulle ten opzichte van de V.N. vroeg de museumdirecteu ren veranderingen in de plaats verdeling aan te brengen. De di recteuren hebben toen bij de V.N. verzocht toestemming van Thant te krijgen hem lager op de rang lijst te mogen plaatsen. Van het hoofdkwartier van de V.N. kwam toen het antwoordt dat het de secretaris-generaal speet dat hij niet bij de opening aanwezig zou kunnen zijn, aldus welingelichte bronnen. tP. (s-2a .3 o-ue Reims-Feijenoord recette ruim 2 ton Ondanks de geringe capaciteit van het Pare des Princes heeft de wedstrijd ReimsFeyenoord een recette opge bracht die er wezen mag. De ongeveer 35.000 betalende toeschouwers hebben, door de voor Nederlandse begrippen hoge entreeprijzen, voor een bedrag van ongeveer 280.000 nouveau franc (ruim ƒ200.000 dus) gezorgd. Oefenwedstrijden Zeeland Sport Morgenmiddag, zaterdag, om half vier en zondagmorgen om half elf spelen het tweede (versterkt) en het eerste elftal van Zeeland Sport tegen respec tievelijk Zeelandia en Goes. Er zal wor den gespeeld op één der velden aan de Baskensburgwcg. Ook de A-junioren van Zeeland Sport en Walcheren zullen zaterdag a.s. om half drie tegen elkaar een oefenwedstrijd spelen. In Senegal zijn dertig leden van hel Ame rikaanse „Vredeskorps" gearriveerd, die daar gedurende twee Jaar bij de uitvoering van landbouwprojecten behulpzaam zullen zijn. 0 Volgens de Jordaanse radio zullen Ameri kaanse parachutisten deelnemen aan binnen kort te houden oefeningen van de Saoedl- Arabische strijdkrachten. Met deze oefenin gen wil men de defensie van het land op de proef stellen. In drie groepen Harmen de Ru won in oudste categorie Op de Vlissingse ys-sintelbaan zijn don derdag de schoolschaatskampioenschap- pen (jongens) van Zeeland gehouden. De belangstelling voor deze kampioen schappen was groot: een 25-tal scholen voor voortgezet onderwijs had een af vaardiging naar Vlissingen gestuurd. Er was zelfs een team van het Profes sor Zeemanlyceum uit Zierikzee. De le den van deze ploeg waren in verband met de slechte verbindingen met Schou- wen-Duiveland reeds de vorige dag in Vlissingen aangekomen. Er werd gereden in drie groepen: 13-15 jaar, 15-17 jaar en 17 jaar en ouder. In groep I, de jongste cate gorie, ging de r.h.b.s. uit Middelburg met de hoogste eer strijken. In groep II zegevierde de openbare ulo uit Goes, terwijl in groep IH de Vlissing se h.t.s. kampioen werd. In het individueel klassement werd in groep I Sander de Putter van het Oost- burgse lyceum kampioen. In groep II behaalde Eric Franke van het lyceum uit Zierikzee de overwinning; in groep IH won Harmen de Ru van de Vlissingse h.t.s. Na afloop van de wedstrijden, die waren georganiseerd door de school- schaatssportcommissie, reikte wethouder Cli. J. Gillissen Verschage in het club huis van Zeeland Sport de prijzen uit. „Pluvier" draagt fabriekscomplex over aan A.K.U. De directies van motorenfabriek Pluvier N.V. te Rotterdam en Algemene Kunst zijde Unie N.V. te Arnhem publiceren gemeenschappelijk het volgende bericht: In verband met het feit, dat van de beschikbare capaciteit van het bedrijf in Emmen der motorenfabriek Pluvier N.V. momenteel niet volledig gebruik kan worden gemaakt voor de fabricage van bromfietsen is deze onderneming voornemens om in het kader van een produktieconcentratle in het bedrijf te Rotterdam in de loop van dit jaar de thans in Emmen gevestigde produktie- afdelingen naar Rotterdam over te plaatsen. Omvang en tempo dezer pro- duktie-concentratle zal geen storing brengen in de normale aflevering en fabricage van motoren en complete bromfietsen. De Algemene Kunstzijde Unie N.V. heeft op korte termijn behoefte aan een ruim telijke uitbreiding van haar produktie- capaciteit in Emmen. Dit heeft er toe geleid, dat beide vennootschappen over eengekomen zijn in de eerstvolgende maanden de voorbereidingen te treffen om enige Droduktleafdelingen van A.K. U. onuer te brengen in het fabriekscom plex van motorenfabriek Pluvier. Voorts werd overeengekomen dat het fehele complex Emmen van motoren- abriek Pluvier in eigendom aan A.K.U. zal worden overgedragen. DOOR „METEO" IN WOENSDRECHT Experiment start in de maand april De meteorologische dienst van de vliegbasis Woensdrecht zal deze zomer in nauwe samenwerking met het K.N.M.I. in de Bilt en de Nederlandse Vereniging voor Weer- en Sterrenkunde een onder zoek instellen naar de gedragingen van onweersbuien boven Zeeland. Het onderzoek, dat in april in Zeeuwsch-Vlaanderen, Walcheren en Zoid- en Noord-Beveland zal starten, heeft tot doel meer gege vens te verzamelen over de trek- HHHHH MËÊeÊÈ banen van onweersbuien. Het vindt juist in Zeeland plaats, om dat in deze provincie de zeearmen Ooster- en Westerscheldè een grote invloed uitoefenen op het verloop van een onweersbui. Ten behoeve van het onderzoek zul len op verschillende plaatsen in Zee land apparaten worden opgesteld, die de intensiteit en de trekrichting van de buien zullen meten. Voor het eer ste gedeelte van het onderzoek zijn dat er circa 15 20. Tevens is het noodzakelijk, dat een dicht net van regenwaarnemers over de provincie tot stand komt. In totaal zijn er circa 500 nodig. Weliswaar zal gebruik worden gemaakt van de hulp van de regenwaarnemers van het K.N.M.I., maar hun aantal is zo gering, dat de „Meteo" dienst van de vliegbasis Woensdrecht een beroep zal doen op met name landbouwers en fruittelers in Zeeland om aan het experiment te willen meewerken. Zonder het onderzoek weet men nu al, dat er enkele voorkeurstrekbanen van onweersbuien bestaan. Zo heeft men vastgesteld, dat er een baan is, die loopt over de lijn Hulst, Rilland-Bath, Bergen op Zoom, Steenbergen, Willemstad en verder. Eveneens is er een voorkeurs- baan van Oostburg via Goes naar Noord- Beveland en Zierikzee. Een derde baan beweegt zich langs de Noordzeekust en wel van Cadzand via Vlissingen naar het noorden. Voorts is gebleken, dat in het gebied rondom Hulst vaak onweersbuien tot ontwikkeling komen. Vast staat voor de insiders ook, dat de aanleg van de Delta werken invloed heeft op de koers van een onweer. Onder meer is dat al het ge val rond het Veerse Meer. Het „fijne" weet men hier echter niet van, hetgeen een van de redenen is voor de ..Meteo" dienst van de vliegbasis Woensdrecht om een onderzoek op grote schaal op te zetten. Het wordt namelijk voor de vliegerij van belang geacht de gedragingen van onweersbuien te weten, ten einde daarop later de voorspellingen te kunnen ba seren. Op de Vlissingse ijs-sintelbaav zijn donderdag de Zeeuwse schoolschaatskampioenschappen verreden. Deze foto geeft een beeld van een van de wedstrijden. (Foto P.Z.C Uitslagen De uitslagen waren: individueel klassement, jongens 13-15 Jaar (afstanden 400 en 800 meter): 1. Sander de Putter, lyceum Oostburg. 50.3, 1.40.6, 100.60 pnt.: 2. David Lindeberg. openbare ulo Goes, 50.9, 1.42.4, 102.60 pnt.: 3. Tonny Klaaysen. lyceum Oostburg, 51.9, 1.41.7, 102.75 pnt/; 4 Jaap v. d. Velde. Lt.s. Terneuzen, 49. 1.43.8, 103.40 pnt.: 5. Joost de Loof. lyceum Goes. 51.3, 1.46.3, 104.45 pnt.; 6. Frans Lijnse, open bare ulo Middelburg. 52.8, 1.48.9. 107.25 pnt.: 8. Frits Mastenbroek, l.t s. Vlissingen, 53, 1.50.6, 108.30 pnt.; 9. Leen Braam, r.h.b.s. Vlissingen, 54. 1.49.9, 108.95 pnt.; 10. Jaap Roelse, openbare ulo Middelburg, 52.1, 1.54.' 109.15 pnt.; groep II, jongens 15-17 jaar (afstanden 400 en 1200 meter): 1. Eric Franke, lyceum Zie rikzee. 44.7, 2.25.2, 93.1 pnt.; 2. Wira Dubois, lyceum Oostburg, 46.9, 2.23.9, 94.8 pnt.; 3. Trapman, lyceum Oostburg. 46.8. 2.26.95 4 pnt.: 4. Van de Kreeke, Lt.s. Goes, 46.9, 2.30.5, 97 pnt.: 5. Huub Harink, openbare ulo Goes, 47.8, 2.30.7, 97.9 pnt.: 6. Ad Drost, r.h.b.s. Middelburg, 44.3. 2.41.9. 98.3 pnt; 7 Robert Pelle, r.h.b.s. Middelburg. 47.8, 2.32.7, pnt.; 8. Bouwen Hellinga, r.h.b.s. Vlissingen, 99.76 pnt.:-9. Sjaak Beun, openbare ulo Ter- neuzen. 49. 2.32.5. 99.8 pnt.: 10. Kees de Mol. openbare ulo Goes, 47.3, 2.38.9, 100.3 pnt.: groep III, jongens ouder dan 17 jaar (af standen 400 en 1600 meter): 1. Harmen de Ru. h.t.s. Vlissingen. 43.2. 3.04.9, 89.42 pnt.: 2. Jan Lipjes. h.t.s. Vlissingen, 44.5. 3.04.7. 90.67 pnt.; 3- Van de Hoeven. h.t.s. Vlissin gen. 45.1, 3.11.9, 93.07 pnt.: 4. Wim Brevet, rijkskweekschool Middelburg. 49.2. 3.25.1, 100.47 pnt.: 5. Ton Kuiper, u.t.s. Vlissingen, 47.6, 3.31.7, 100.52 pnt.: 6. Hamelink. u. Terneuzen, 48.1, 3.32.6, 101.25 pnt.; 7. Jaap je, u.t.s. Vlissingen, 49.3, 3.27.9, 101.27 pnt.: 8. Kees Grote, De Ruyterschool. Vlis singen. 47.2, 3.39.—, 101.95 pnt.; 9. Kees var Ltngen, De Ruyterschool, 49.1, 3.37,3, 103.42 pnt.: 10. Willem Sandberg, h.t.s. Vlissingen, 51.9. 3.29.7. 104.32 pnt.; klassement scholen groep I: 1. r.h.b.s. Mid delburg, 455 95 pnt.: 2. 1X8. Vlissingen. 4S6.25 pnt.: 3. r.h.b.s. Vlissingen. 460.95 pnt.: 4: chr. ulo Middelburg. 470.15 pnt.: 5. lyceum Goes, 474.10 pnt.: 6. l.t.s. Goes, 482.9 pnt. 7. chr. h.b.s. Middelburg. 484.15 pnt.: 8. open bare ulo Terneuzen, 488.50 pnt.: 9. chr. ulo Goes, 491.35 pnt.; 10. chr. ulo Vlissingen, 510.90 pnt.: groep II: openbare ulo Goes, 409 pnt.: 2. l.t,s, Goes, 412.7 pnt.: 3. r.h.b.s. Middelburg, 415.4 pnt.: 4. openbare ulo Terneuzen, 418 pnt.: 5. rijkskweekschool. Middelburg. 424,9 pnt.: 6. openbare ulo Vlissingen. 429.5 pnt.: 7. u.t.s. Vlissingen. 430 pnt.: 8. openbare ulo Middelburg. 435.5 pnt.: 9. l.t.s. Vlissingen, 437.- pnt.: 10. De Ruyterschool. Vlissingen, 438,9 pnt.: groep III: 1. h.t.s. Vlissingen. 377.48 pnt,: 2. De Ruyterschool. Vlissingen. 426.14 pnt.: 3. rijkskweekschool Middelburg. 427.84 pnt.: 4. I. Vlissingen, 429.84 pnt.: 5. u.t.s. Ter neuzen, 434.62 pnt.: 6. r.h.b.s. Vlissingen, 447.15 pnt.; 7. lyceum Goes, 449.17 pnt. Amsterdamsche Bank niet ontevreden Over de ontwikkeling en de resultaten het bedryf in 1962 is de directie van Amsterdamsche Bank N.V. niet on tevreden. De telling van de geconsoli deerde balans steeg met 195 miljoen to 2862 miljoen. De omzetten op bin nen- en buitenlandse rekening stegen van 108,2 miljard tot 125 miljard. De tovertrouwde middelen namen in totaal toe met 172 miljoen. Onder de activa, aldus het verslag, wa ren de verschuivingen relatief gering. Debiteui'en namen toe van 1365,1 mil joen tot 1420,5 miljoen. Aan de pas siefzijde namen crediteuren toe van 1528,5 miljoen tot 1566,1 miljoen. Het totaal der kortlopende uitzettingen in het buitenland beliep per ultimo 1962 773 miljoen tegen 781 miljoen per ultimo 1961. De diverse bedrijfsonderdelen hebben op bevredigende wijze tot de winst bijge dragen- De effectenprovisie vloeide aan zienlijk minder rijkelijk hetgeen, gezien het verloop van de effectenbeurs, niet behoeft te verwonderen. Deze baten daalden van 6,5 miljoen tot 4,9 mil joen. Deze daling kon worden gecom penseerd door stijgende provisiebaten uit anderen hoofde. Ook de ontwikkeling bij de dochterinstellingen en overige deel nemingen gaf aanleiding tot tevreden heid. De onkostenrekening toont opnieuw een aanzienlijke stijging, namelijk van 48,5 miljoen tot 55,1 miljoen, deels door stijging van de personeelsbezetting, gro tendeels door loonsverhogingen en ho gere sociale lasten. Door toeneming van de brutowinst met 8,3 procent en van de kosten met 13,6 procent, is de netto winst, na reservering van belasting en na toevoeging van wederom 2 miljoen aan de extra reserve, 900,000 hoger, namelijk 26,6 miljoen tegen 25,8 miljoen. Met dit resultaat meent de di rectie, onder de huidige omstandigheden, tevreden te kunnen zijn. Wat betreft de vooruitzichten voor de naaste toekomst houdt de directie reke ning met de mogelijkheid van een dalen de tendens van de winsten. Nagekomen advertenties Heden overleed op ruim 75-jarige leef tijd onze lieve zus ter en schoonzuster JORINA MARIA SCHIPPER Haar kinderlijk ge loof deed haar steeds met vertrouwen de toekomst en de He mel tegemoet gaan. Goes: A. Schipper-Oom. Den Haag: L. Schipper. Amsterdam P. Schipper. C. Schippcr- v. d. Welle. Hoogerheide: M. Schipper. C. J. Scnipper- Verhage. Middelburg: J. Schipper. Kruiningen, 7 februari 1963. „Avondlicht". De begrafenis zal plaatshebben op maandag 11 februari a.s. Vertrek „Avond licht", 13.45 uur. Enige, algemene kennisgeving. Heden overleed, In het ziekenhuis St.-Joanna te Goes, onze beste zuster en schoonzuster NEELTJE HOUTEKAMER, op de leeftijd van 76 jaar. Goes: G. Houtekamer J. W. Houtekamer- Fret Wemeldinge, 6 februari 1963. Kerkweg. De begrafenis zal plaatsvinden op zater dag 9 februari op de algemene begraaf plaats te Wemeldinge, Vertrek sterfhuis om 1 uur. Liever geen bezoek. De universiteitsbibliotheek in Jeruzalem heeft van een Newyorkse handelaar een Bij belhandschrift uit 1260, omvattende het Oude Testament, aangekocht, dat in Spanje ge schreven zou zijn door een schriftgeleerde genaamd Abraham Ibn Malik en mei illu straties in Sefardische stijl is verlucht. Heden overleed onver wachts onze geliefde zuster, schoonzuster en tante, MARIA DU PONT in de ouderdom van 79 jaar. Uit aller naam: R. W. du Pont. Vlissingen, 7 februari 1963. Hellebardierstraat 3. De teraardebestelling zal plaatshebben op maandag 11 februari a.s. Vertrek Kogelpark 5 des namiddags 2 uur. Heden overleed na een kortstondige ziekte zacht en kalm, onze lieve zorgzame vader, behuwd-, groot- en overgroot vader BLAAS DE RIDDER weduwnaar van Leintje Oljjslager in de ouderdom van bijna 82 jaar. Rotterdam L. de Ridder. C. A. de Ridder- Oké. Oost- en West- Souburg: P. de Meijer- de Ridder. N. de Bree- de Ridder. Rotterdam: L. de Bruin de Ridder. P. de Bruin. Vlissingen: T. van der Heydt- de Ridder. A. C- L. van der Heydt. Klein- en achterkleinkinderen. Vlissingen, 7 februari 1963. Rembrandtlaan 38. De teraardebestelling zal plaatsvinden op maandag 11 februari a.s. des namiddags 2 uur vanaf Rem brandtlaan 38. Heden overleed, zacht en kalm, na een kort stondige ziekte, onze geliefde vader, be huwd-, groot- en over grootvader, JOHANNES V/VN LIERE VVz., weduwnaar van Cornelia Meeuwse, in dc ouderdom van 83 jaar en 3 maanden. 8-Heer-Abtskerke: C. J. Harinck- van Liere B- Harinck Kruiningen: C. W. van Liere H. J. van Liere- Baveco Nisse: W. N. van Liere Esbeek: J. C. Westveer- van Liere A. Westveer Heinkenszand: D. van Liere C. E. van Liere van Damme Nlsse: J. C. van Liere A. A. van Liere- Zeevaart Duivendijke: J. van Liere C. C. van Liere Saman- Nisse: Joh. van Liere A. W- van Liere- Daleboui Klein- en achter kleinkinderen. Nisse. 7 febr. 1963. De begrafenis zal plaatsvinden D.V. op 11 febr. a.s. te Nlsse- Ver trek Dorpshuis 11.45 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 6