ADENAUER ZAL MET DE GAULLE PRATEN Indonesisch diplomaat in Den Haag Dooi en trotyl nodig voor „Zierikzee-Kats" „Ik hoop en wens dat de Britten mijn woord geloven" Dooi in West-Europa - vrees voor wateroverlast als ijs smelt VERRASSENDE BELOFTE VAN WESTDUITSE BONDSKANSELIER Vóór toetreding D jakarta deelt mee: LEIDRAAD VOOR LOONVORMING THANS GEREED Associatie MINISTER KORTHALS OPENDE IN AMSTERDAM DE 46e R.A.I. De Gaulle verbiedt t.v.-inter view met Kroesitsiew K0UDET0ESLAG WERKLOZE BOUWVAKKERS Luchtbrug noteerde 1500ste Vim kolen Jhr. De Casembroot in Zierikzee: „Grootste risico bij overtocht" GECONCENTREERD Oecumene en politiek Prinses Margaret niet naar Parijs 206e jaargang - no. 33 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie P van de Velde P B den Boei en W. de Pagtei Hoofdredactie W Leertouwer en G A de Kok 9 Abonnementsprijs 62 cent per week. ƒ8,00 perkw., franco per post 8.25 p. kw. Losse WaMraat 58-60 tel 2355 (b.g g. red 3508/3546. adv. 3647/3643). Middelburg Markt 61, tel 3841 (b.g.g. red. 2078/3169, adv 2375). Goes: Gr Markt 2, tel. 6140 (b.g.ft. led 7853 adv 52131, Oostburg tel 2911 Zierikzee red tel 2425 adm tel 2094. 9 Adv.pr 30 ct. p. mm Min. p adv ƒ4.50. Ingez. med 3 s tarief Kleine adv (max. 8 regels) 30 ct. p regel (min. ƒ1.50). „Brieven bur. van dit blad 25 c 3 15 ct. 9 Bureaus: Vllsslngen: Temeuzen. red. tel. 2116, adm. tel. meer Giro 359300 P.Z.C.. Middelburg. Vrijdag 8 februari 1963 Sjoukje staat voor Pagina 4 OLLENHAUER: dringend beroep op de regering SCHRODER: associatie als tussenoplossing Bondskanselier Adenauer heeft gisteren in de Westduitse Bonds dag beloofd dat hij zich zal inzetten voor de toelating van Enge land tot de Europese gemeenschappelijke markt. In het debat over zijn regeringsverklaring van woensdag verklaar de Adenauer tevens dat hij president de Gaulle van Frankrijk, wat dit vraagstuk betreft, tot andere gedachten zal trachten te bren gen. Op een gegeven ogenblik riep de oude bondskanselier uit: „Ik hoop en wens dat de Britten mijn woord geloven. Dan zullen wij een flinke stap voorwaarts maken bij de onderhandelingen met de Britten. Maar wij zullen niet verder komen als aan mijn woorden getwij feld wordt". De Gaulle had hem beloofd, dat het probleem van Engelands toe treding tot de E.E.G. bij het over leg tussen Frankrijk en de Bonds republiek met voorrang behandeld zou worden. Zodra het verdrag van Parijs rechtskracht had ge kregen, zou dit overleg beginnen. Met deze verzekeringen had Ade nauer op demonstratieve wijze in het debat ingegrepen. De leider van de sociaal-democratische oppositie, Erich Ollenhauer. had eerder een dringend beroep op de regering ge daan om haar mening over het vraag stuk van Engelands toetreding tot de gemeenschappelijke markt zo duidelijk uit de doeken te doen, dat er geen twij fel hierover meer mogelijk kon zijn bij de bondgenoten. Adenauer gaf in velband hiermee onomwonden te kennen, dat West- Duitsland wegens de kwestle-Berlijn Een officiële woordvoerder van het Indonesische ministerie van buitenlandse zaken heeft gisteren gezegd, dat een vertegenwoordiger van de Indonesische ambassade in Londen naar Nederland is gevlo gen voor besprekingen op het mi nisterie van buitenlandse zaken in Den Haag over een herstel van de diplomatieke betrekkingen tussen de beide landen. worden over een uitwisseling van zaak gelastigden. De woordvoerder zei niet de naam van de vertegenwoordiger te kunnen be kendmaken. Ook kon hij niet zeggen wanneer deze uit Londen was vertrok ken. Een woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken verklaarde gis teren dat de Nederlandse regering nog geen enkel officieel bericht heeft ont vangen omtrent de reis naar Nederland van een Indonesische vertegenwoordi ger. (Zie voorts pagina S). en het streven naar hereniging van beide Duitslanden op de welwillend heid van Engeland aangewezen was. Daarom was Adenauer „ongeacht vele andere problemen" voor toetre ding van Engeland tot de E.E.G. Hoewel de sociaal-democraten in het be gin van de middag betwijfeld hadden of de houding van de regering in deze wel de juiste was, schenen zij nu met de be loften van de bondskanselier tevreden te zyn. Hun woordvoerder voor buitenlandse zaken, Fritz Erler, verklaarde dat de bondskanselier rekenen kon op de steun van het hele parlement, als hij onwrik baar aan het nu door hem ontvouwde standpunt zou vasthouden. Na overleg met het ministerie van sociale zaken en volksgezondheid en het college van rijksbemidde laars heeft de Stichting van den Arbeid thans een leidraad gegeven voor het gewijzigde systeem van loonvorming. By het opstellen van deze leidraad is uitgegaan van de overeenstemming tus sen de regering en de Stichting van den Arbeid over de hoofdiynen van het ge wijzigde systeem. Over de technische uitwerking van de overeenstemming is nader overleg tussen de regering en de stichting aan de gang. De „praktische leidraad" vermeldt o.m. dat de S.E R„ als regel halfjaariyks. economische rapporten uitbrengt waarin tevens een aanduiding wordt gegeven voor de mogeiyk geachte loonkosten ontwikkeling in de naaste toekomst en op langere termyn. Deze aanduiding kan uitmonden in een concreet styglngsper- centage, in een meer globale aanduiding of in maximum- en minimumcijfers. Vervolgens overleggen regering en stichting over deze aanduiding waarbij desgewenst belangryke bekomende ar beidsvoorwaarden worden betrokken. Zonodig zal tezelfder tyd met het geor ganiseerde bedryfsleven worden over legd over het prijsbeleid Hierna wordt over de algemene aspecten van het loon- beleid overlegd tussen de centrale werk gevers- en werknemersorganisaties. De organisaties van werkgevers en werknemers nemen op zich te bevorde ren dat de aangesloten organisaties bij de te voeren loononderhandelingen zich mede laten leiden door de macro-econo mische mogeiykheden, opdat de moge lijk geachte loonkostenstijging niet wordt overschreden. Daartoe zullen zij een procedure van interne coördinatie volgen, zowel aan werkgevers- als werknemerszyde. 'VWWWAWVWWWUVVWAftWWWAWWWWl Dooi en trotyl zullen nodig zijn om de veerdienst Kats-Zierikzee weer op gang te brengen. Voorlo pig liggm de veerboten nog roer loos in het ijs van de veerhaven De Val. (Foto P.Z.CJ In verband met de kritiek van de op positie zei Adenauer dat het onjuist is de regering steeds weer vragen te stellen over vermeende tegenstrijdige meningen in de boezem van de rege ring over het vraagstuk van Enge lands toetreding tot de E.E.G. Op die manier zou men de indruk kunnen krijgen dat de houding van de rege ring in deze dubbelzinnig is. Adenauer nam de Gaulle voorts in be scherming tegen een verkapte aanval op de Franse president door de socialist Erler, die onder meer verklaard had dat een „ongebroken zelfbewustzyn" niet voldoende is voor een wereldmacht Adenauer reageerde hierop met de woorden: „Wij zijn er toch mee ingeno men, dat het nu zo staat met Frank rijk" Vanuit het standpunt der parle mentaire democratie kon men wel kri tiek op Frankrijk uitoefenen Maar zo als het vroeger in Frankrijk was. toen de regeringen daar elkaar voortdurend verdrongen, was het hopeloos. De toe stand, die toen bestond, was niet alleen nadelig voor Frankrijk zelf, maar ook voor Europa en de hele wereld. Ieder volk moest zelf zijn regeringsvorm kie zen. Minister van buitenlandse zaken Gerhard Schroder zei dat het laat ste woord over het vraagstuk van Engelands toetreding tot de E.E.G. nog niet gevallen is. Hij wilde bij wijze van overgangs maatregel de Westeuropese Unie, waarvan Engeland en de „zes" lid zijn, nieuw leven inblazen. Verder moest men nagaan of een soort van associatie van Engeland en de E.E.G. als tussenoplossing niet mogelijk is. INVOER GEBRUIKTE AUTO'S NOG IN STUDIE Maximumsnelheid kan niet langer worden gemist In zijn toespraak, waarmee hij gistermorgen in het RAI-ge- bouw te Amsterdam de 46e ten toonstelling van personenauto's en kampeerwagens heeft ge opend heeft de minister van verkeer en waterstaat, drs. H. A. Korthals, onder meer aan dacht besteed aan de invoering van de maximumsnelheid bui ten de bebouwde kom en de in voering van de parkeermeter en parkeerschijf. De bewindsman deelde mee, dat gezien de gunstige resultaten van de proef nemingen met de maximumsnelheid een nieuwe wijziging van het wegen verkeersreglement wordt bevorderd teneinde maximumsnelheden met een meer permanent karakter te kunnen vaststellen. Jverigens zal van deze mogelijkheid met bedachtzaamheid gebruik moe- ïresïdent Kennedy heeft de West duitse staatssecretaris van buiten landse zaken, dr. Carstens, ont vangen. Zoals bekend, heeft dr. Carstens een uiteenzetting gege ven van de Westduitse politiek naar aanleiding van het Frans- Duitse verdrag en de mislukte E.E.G.-besprekingen. De Franse regering heeft gisteren de uitzending verboden van een vraagge sprek niet premier Kroesjtsjew, dat een ploeg van de Franse televisie tien da gen geleden in Moskou opnam. Dit vraaggesprek zou vanavond zyn uitge zonden als onderdeel van een groot her denkingsprogramma over de slag om Stalingrad. De Franse televisie had er een speciale ploeg voor naar Moskou gezonden na drie maanden van onderhandelingen. Behalve Kroesjtsjew werd ook de Rus sische minister van defensie een inter view afgenomen, waarvan de uitzending eveneens verboden werd. Als reden voor het verbod werd gege ven, dat de Russische leiders zich met gehouden hadden aan de afspraak om een politieke propaganda te maken, raar verluidt hebben zy zich weer te gen „het Duitse militarisme" gekeerd en daarmee impliciet kritiek ge leverd op .iet zojuist gesloten Frans- Duitse vriendschapsverdrag. De Gaulle gaf met dit verbod ook een voorlopig antwoord op de scherpe Rus sische protestnota tegen het Frans- Duitse verdrag, waarop officieel nog niet gereageerd werd. Tevens zette hij de domper op de berichten van de laat ste tyd, dat hy erop uit zou zijn de as Parys-Bonn tot Moskou te verlengen. De Sociale Verzekerings Raad (S.V.R.) en het bestuur van het Algemeen Werk loosheids Fonds (A.W.F.) hebben gis termiddag het verzoek van de bedrijfs verenigingen voor de bouwnijverheid in gewilligd om uitkeringen aan bouwvak arbeiders krachtens de werkloosheids wet te verhogen met een koudetoeslag. Als andere bedryfsverenigingen derge- ïyke verzoeken indienen gedacht wordt aan de agrarische bedryfsvereni gingen en aan de bedrijfsverenigingen steen en beton zullen deze ook wor den ingewilligd. De S.V.R. en het A.W.F. hebben be paalde voorwaarden gesteld. Het college van rijksbemiddelaars moet de koude toeslag aan „vorst-werklozen", die vorst verlet ontvangen, goedkeuren. Verder geldt een maximum van twee gulden per dag voor gehuwden en van een gul den per dag voor ongehuwden by een werkweek van vijf dagen. De toeslag geldt voor de periode van 7 januari tot en met 8 februari. flooooooooooooooooooooooaxxHooooooooamxxxxmxm»^^ ten worden gemaakt, aldus de minis ter, die van mening is, dat de maxi mumsnelheid in het complex van re gelende maatregelen niet langer kan worden gemist. Met de invoering van het nieuwe ont- werp-reglement-gedragsregels zal naar zo meent de bewindsman, een grote stap in de goede richting zijn gezet. In het ontwerp zijn mede opgenomen de resultaten van het werk van de op Nederlands initia tief te zamen met de Beneluxlanden ingestelde werkgroep tot harmoni satie van de voornaamste gedrags regels in een groot aantal West europese landen. Ook in het kader van de E.E.G. wordt gewerkt aar een zekere uniformisatie van voor schriften. Een werkgroep houdt zich al enige tijd bezig met de bestudering van han delsbelemmeringen welke voortvloei en uit de verschillen in technische voorschriften in de E.E.G.-landen ten aanzien van de constructie van torrijtuigen en -onderdelen. Met betrekking tot het vraagstuk van de invoer van gebruikte auto's merk te drs. Korthals op, dat het vraag stuk van de periodieke keuring nog in studie is bij de commissie veilig heid wegverkeer. Keuring Bij invoering van een periodieke keu ring zou kunnen worden overwogen de ingevoerde gebruikte auto's van het begin af aan hierin te betrekken. De bewindsman is bereid te doen na gaan in hoeverre het mogelijk is ken tekenbewijzen met beperkte geldig heidsduur af te geven voor auto's die bij de keuring een zeer matige indruk maken, doch nog wel aan de wettelijk gestelde eisen voldoen. In verschillende delen van Europa is gisteren de dooi ingevallen met alle narigheid van dien. In Engeland vreest men overstromingen. De strijdkrachten worden ge reed gehouden om te helpen, wanneer dat nodig zal zijn. In Zwitserland schijnt de koude werkeiyk voorbij te zijn. De tem peraturen stegen tot vier graden boven het vriespunt en in hoge delen vroor het slechts vier gra den. Het meer van Constanz was voor het eerst deze eeuw bevro ren. Het qs begint nu echter te smelten. Pessimisme Ook in Parijs dooide het, maar de Fransen zijn pessimistisch ze vrezen nieuwe vorst evenals de Noren. In Midden-Zweden was het gisteren nog 31 graden Celsius. Ook in Nederland dooide het hier en daar, maar in het noorden vroor het nog. In Leeuwarden werd de vijftienhonderdste passa gier van de luchtbrug naar de Waddeneilanden ontvangen. Het was mevrouw Van der Meulen van Schiermonnikoog, die een plaatje kreeg aangeboden van de Beaver, waarmee zij was overge vlogen. De plaat was in zilveren lijst gevat. Verder kreeg zij van de vliegbasis een zilveren brief opener. Voor de luchtmacht was er iets te roken. Daar zorgde Schiermonnikoog voor. Schiermonnikoog kreeg gisteren ook kolen. De „Brakzand" slaag de er in dicht bij het eiland te ko men. De kolen werden toen over geladen in de „Ameland", die de voorraad naar de üsbarrière bracht, die het eiland van open water scheidt. Met bijlen en schoppen werd over het ijs een pad gemaakt en zo werd de „Ameland" gelost. Een heel kar wei. De spoorwegen zullen om de ko- lenvoorraad op peil te houden dit weekeinde weer voorrang verle nen aan het goederenvervoer. De reizigersdienst is in verband daarmee weer beperkt- IVerkloosheid De minister van sociale zaken heeft meegedeeld dat tengevolge van de strenge winter de sei zoenwerkloosheid sterk is geste gen. Het normale aantal seizoen- werklozen steeg met 6000 tot 36.000. Naast degenen die door vorstver let zonder werk kwamen moesten vele venters, marktkooplieden en schippers worden ingeschreven. De werkloosheid in de landbouw steeg naar verhouding slechts weinig. Mogelijkheden heropenen lamgelegd veer WANNEER de voorspelde dooi doorzet, zal de koninklijke ma rine de ijskoek in de veerhaven van Kats en de velden vlak voor de havenmonding onmiddellijk laten springen. Korte tijd later zal de veerboot van de P.S.D. op de lijn Zierikzee-Kats weer in de vaart kunnen worden ge bracht. De oriëntatie van het provinciaal bestuur, om de ver binding van Schouwen met Mïil- den-Zeeland in de huidige „ijs toestand" te herstellen, is niet stuk gelopen op de met ijs vol gepakte haven aan Noordbevo- landse kant, maai op de risi co's, die verbonden zijn aan de overtocht met het m.s. „Konin gin Emma" of de „Noord-Beve land". Dit heeft de commissaris der konin gin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, gistermiddag tydens een persconfe rentie in Zierikzee meegedeeld, nadat in het stadhuis aldaar opnieuw een vergadering was belegd met de bur gemeesters en de statenleden van het eiland, aangevuld met vertegenwoor digers van enkele belangengroepen. Twee gedeputeerden, de heren M. J. van Poelje en J. M. A. C. van Don gen en de directeur van de provin ciale stoombootdiensten, mr. J. L. Nleuwenhuis, woonden deze bijeen komst by. Nadat de commissaris met deze zelfde vergaderpartners eind vorige week tot een akkoord was gekomen, dat de mogeiykheden voor het her openen van de op 11 januari lamge legde veervcrbindir.g zouden worden onderzocht, heeft het provinciaal be stuur met de directie van de P.S.D. via alle mogeiyke kanalen getracht om tot een oplossing te komen. Een belangrijk facet van dit onderzoek was het contact met de koninkiyke marine. Deze heeft verzekerd, dat de haven van Kats keurig ysvrij te ma ken zou zyn met ijsbrekers en spring ladingen. Gekonvooieerd met twee of drie sleepboten zou er daarna misschien een kansje inzitten, dat de provin ciale veerboten enkele vaarten per dag van Zierikzee naar Kats zouden kunnen maken. Maar het gevaar voor de passagiers, de lading en ook voor de schepen, is op deze manier niet weg te nemen. Het y's op de Oos- terschelde is veel minder beweeglijk dan byvoorbeeld in het Zijpe, waar sterke eb- en vloedstromen, het ijs enkele malen per dag min of meer breken en heen en weer schuiven. De veerboten van Zierikzee naar Kats lopen bij al deze overwogen voorzieningen nog altyd de kans, dat zy in een ysveld komen vast te zitten of op een zandplaat stranden, Te meer omdat de „Koningin Emma" reeds licht beschadigd in de veerha ven De Va! ligt, wegen deze risico's erg zwaar. Nadrukkelijk werd er tijdens de pers conferentie op gewezen, dat alle krachten omtrent de veerverbimlin- gen zijn geconcentreerd in het Zjjpe. De provincie en de gemeenten beta len mee in de kosten voor het inzet ten van sleepboten daar. „We hebben de R.T.M. blanco volmacht gegeven om bij iedere eventualiteit omniddel- iyk de nodige maatregelen te ne men", aldus de commissaris. „Naar alle waarschy'nlijkheïd zou langer doorvaren na 11 januari op het veer Zierikzee-Kats in de ijstoe stand in de havens en op de Ooster- schelde weinig hebben veranderd", zo deelden de commissaris en gede puteerde Van Poelje nog mee. Wind en stroom hebben op het blokkeren van de haven Kats de belangrijkste invloed gehad. In tegenstelling tot (Zie slot pag. 2 kol. 7) Er zijn momenten, waarop de oecume ne op een praktische wijze wordt bedreven, zelfs door mensen, die zich gereserveerd tonen jegens een na dere samenwerking tussen de kerken. Van deze praktische oecumene is vorige week de Tweede Kamer getuige ge weest: er was zelfs sprake van een niet onwelwillend contact tussen Dordrecht en Rome, om eens twee plaatsen te noe men, die theologische werelden verte genwoordigen. De aanleiding was de de fensiebegroting, meer in het bijzonder de repliek van de Staatkundig Gerefor meerde Party. Deze repliek werd dit maal verzorgd door de neer Kodde, die daartoe was geroepen omdat zijn frac tievoorzitter ir. Van Dis onverwacht ziek was geworden. Een van de punten uit het betoog van de heer Kodde nu was het vloeken in het leger. Hij bena derde deze zaak zoals men van hem gewoon is met grote ernst en gaf een verklaring van de reden, waarom hij de aandacht van de regering voor dit probleem vroeg. Het misbruiken van Gods Naam is een zonde zo betoogde de heer Kodde „die God meer ver toornt dan enige andere zonde". Dit vond echter de katholieke heer Moor man te ver gaan en hy interrumpeerde: „Hoe weet U dat? Dat mag U niet zeg- Men ziet: mogelijkheden voor een theologische discussie te over. Maar er is een bekend woord, dat zegt: „pour disputer il faut être d'accord", hetgeen met enige vrijheid vertaald er op neerkomt, dat een discussie pas dan mogelijk is wanneer tussen beide ge sprekspartners een zekere mate van overeenstemming bestaat. En dat bleek hier niet het geval: de heer Kodde repli ceerde nameiyk on middellijk in de ge heel eigen sfeer van Eirotestants-Neder- and, een sfeer, die echter vreemd is voor iemand, die gewoon is in de St.- Pieter te vertoeven. Dit zei namelijk de heer Kodde op zijn wat monotone ma nier: „Ik zou de geachte afgevaardigde de heer Moorman de raad willen geven de Heidelbergse Catechismus na te le- - Een ander antwoord kan ik niet Wat bedoelde de heer Kodde? We hebben het nog eens nagekeken en daarbij bleek ons, dat "de S.G. P.-afgevaardigde een vrijwel letterlijk citaat had gebruikt uit zondag zesen dertig van de Heïdelberger, het leerboek dat reeds vierhonderd jaar in de kerken van de reformatie wordt gebruikt, bo vendien voor bepaalde kerken een der belijdenisgeschriften. Maar de heer Moer man zat er mee in op dat moment: ver moedelijk kent hij de catechismus op zijn duimpje, maar de zyne komt niet uit HeidelbergDe heer Kodde sprak dus voor hem in raadselen. Maar hij had er een raad bij gegeven: „Lees het maar eens na!" En dat nu liet het K.V.P.-lid niet op zich zitten. Hij toog naar de christelijk-historische fractie voorzitter Tilanus om bij hem zijn licht teken, hetgeen tot gevolg had, op de protestantse belijdenisge schriften stoelende kamerlid voor zijn rooms-katholieke broeder in de Kamer des anderen daags een Heidelbergse ca techismus meebracht. En toen zag men tot verbazing van een enkele be schouwer in een der bankjes van de Tweede Kamer de grijze Tilanus en de militante Moorman als Filippus en de kamerling gebogen over een zéér pro testants kerkboek, waarbij de eerste naar we aannemen voor een dogma- tisch-juiste exegese zorgde. Het was een praktische oecumene in deze poli tieke arena, een praktijk waarin ge poogd werd een brug te slaan tussen Rome en Dordrecht. Maar of het veel verder kwam dan een poging AUGSTEIN VRIJ De uitgever van het Westduitse tijdschrift „Der Spiegel", de 39- jarige Rudolf Augstein, is gisteren uit voorlopige hechtenis ontslagen. Augstein was de laatste verdachte in de Spiegelaffaire die nog in de gevangenis zat. Hq werd verdacht van landverraad, begaan in een artikel in zijn tijdschrift van 10 oktober 1962, dat ging over ma noeuvres van de N.A.V.O. De persdienst van het hooggerechtshof deelde mee, dat Augstein is vrggelaten omdat er niet langer gevaar bestaat dat hg bewijzen zal laten verdwijnen. KON. GOEDKEURING „RIJDEND PERSONEEL" De vakvereniging voor het rijdend per soneel N.S., die deel uitmaakt van de Federatieve Spoorweg Vakvereniging, is op 16 januari jongstleden koninklijk goedgekeurd. Het bezoek dat prinses Mar garet en lord Snovvdon van 8 tot 11 maart aan Parijs zou- L den brengen is afgelast. Dit is gisteren officieel meege deeld door woordvoerders van Kensington Pal ace. De prinses en haar man zouden de galavoorstelling van de film ..Lawrence of Arabia" in Parijs hebben bijgewoond. De woordvoerders van het paleis deelden mee dat de benoeming van prinses Margaret tot staats raad haar verhinderde Engeland omstreeks die tyd te verlaten. Naar verluidt zou de beslissing over de reis op advies van de Britse regering zijn genomen. Hoewel het bezoek van prinses Margaret en haar echtgenoot l.rd Snowdon een particulier ka rakter zou hebben gedragen, zou naar verluidt het in de bedoeling van president Charles de Gauile hebben gelegen om met het paar aan een lunch te zitten. Het afgelasten van het bezoek heeft een bezorgde trek doen ver schijnen op de gezichten van de Fransen, die dit in verband bren gen met het debacle in Brussel. Het Britse koningshuis wordt bij traditie geacht „boven alle poli tieke overwegingen" te staan, doch over het algemeen schikt het zich naar de wensen van de regering.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 1