„Groene Kruis" Haamstede-Burgh is aan het gouden jubileum toe Titelstrijd kunstrijden: hinder van de sneeuw Schapenstamboek Zeeland: extra aandacht voor de voorlichting Comité opgericht om financiële lasten van de vereniging wat te verlichten Bakkers voelen zich beledigd Geen sprake van noodcompetitie voor amateurs Anderlecht-Dundee uitgesteld SPAREN VOOR DE KINDEREN AMSTERDAMSE BUURTBEWONERS OP JACHT NAAR PYROMAAN FEIJEN00RD WAARSCHIJNLIJK ZONDER KRUIVER TEGEN REIMS Snelste schaatser op 1000 meter Ook de propaganda voor export naar België wordt meer geaccentueerd WOENSDAG 6 FEBRUARI 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT f Geen festiviteiten HET GOUDEN JUBILEUM van de vereniging „Het Groene Kruis" in Haam stede-Burgh zal geen uitbundig feest kunnen worden. De ongeveer 750 leden tellende vereniging is het vijftigste jaar van haar bestaan ingegaan met in de boeken van de penningmeester een beduidend tekort. Op de begroting druk ken lasten van een wykgebouw, die met de contributieverhoging niet konden worden weggewerkt. Daarom heeft het bestuur geen convocaties doen uitgaan voor een receptie met feestelijke franje. De vereniging benutte het moment van de herdenking om haar financiële moeilijkheden eerlijk op tafel te leggen bjj alle plaatselijke organisaties. „Help ons voor één keer uit de zorgen", zo was het devies. Haamstede en Burgh hebben er spontaan op gereageerd. Een plaat selijk comité zal een actie voor „Het Groene Kruis" op touw zetten. Tal van kruisvereniging op het eiland kregen na de ramp van 1953 een wyk gebouw ten geschenke. Maar in Haam stede-Burgh stond de vereniging voor een exploitatie met een zware hypo theek. Het gouden jubileum zal daarom geen uitgebreide festiviteiten met zich brengen. „Het Groene Kruis" zal al dankbaar zijn, wanneer men niet langer met een beteuterd gezicht bjj grote te korten behoeft te staan. t Advertentie) WYB£RT met vitamine A r c ook in een nieuws extra-sterke MENTHOL -pastille Misschien, dat op de herdenkingsdag van het jubileum de basis van deze voor de gezondheidszorg yverende vereniging ook weer gezond kan worden. Dan kan het bestuur weer optimistische klanken in de jaarverslagen laten horen, zoals dat in de beginjaren steeds kon gebeu ren. Nu een halve eeuw geleden. In het begin van het jaar 1913. Nadat toen een eerste initiatief was ont plooid belegde het voorlopig bestuur op •1 april de eerste algemene vergadering Honderd leden waren al toegetreden en 48 van hen woonde de startbijeenkomst bij. „We moeten de zaak flink aanpak ken. Goed materiaal aanschaffen en zo veel mogelijk leden zien te winnen", zo werd daar enthousiast gesteld. Over moedig was het niet, want het eerste jaar kon al worden afgesloten met 300 leden in dé registers van de secretaris. „Het Groene Kruis" won in Burgh en Haamstede ieders sympathie. De contri buties en de aanschaffingen van materi aal hielden elkaar ongeveer in even wicht. Onder leiding van voorzitter .T. A Groenman is „Het Groene Kruis" in de eerste jaren goed van de gronu gekomen. Al spoedig begonnen de leden en het bestuur belangstelling te krijgen voor de bestrijding van de t.b.c. en toen de heer Groenman in 1919 met een erelidmaatschap op zijn naam vertrok, begon men ook te ijveren om een wijkverpleegster te kunnen aantrekken. Gebruik motorfiets Maar telkens stak een gebrek aan fi nanciële middelen een spaak in het wiel. „Het Groene Kruis" liet het er niet bij zitten. Links en rechts werden subsidies aangevraagd en eindelijk in 1928 was het zover. Op 18 april deed zuster Kwaak als eerste wykverpleegster haar intrede in de dorpen. Tevreden constateerde de secretaris in zyn jaarverslag: „Het was een best jaar. De zuster voldoet uit stekend". Een jaar later stond met cij fers duidelijk vast, dat een wijkverpleeg ster in de dorpen niet meer gemist kon worden. Zy legde in 1929 in totaal 2442 bezoeken af bjj 66 gezinnen. Bovendien noteerde de wykverpleegster in dat jaar nog 911 verzorgingen van t.b.c.-patiën- ten. Enkele jaren later kreeg zij 50 ver goeding voor het gebruik van een mo torfiets. Ruim 30 jaar geleden kwam de voorzittershamer van de vereniging in handen van een man, die lange tjjd ach tereen „Het Groene Kruis" in zyn woon plaats en in de gehele provincie Zeeland tot grote steun is geweest: burgemees ter jhr. R. J. Q. Röell. In 1938, bij het zilveren jubileum, stonden al 585 leden ingeschreven. In hetzelfde jaar werd een plan uitgewerkt, dat in beide dorpen met veel enthousiasme werd ontvangen: een bazaar voor een eigen wijkgebouw. Daarmee kreeg „Het Groene Kruis" een startkapitaal van 1842,95 geoffreerd. De oorlogsjaren zorgden voor een be langrijke vertraging in de initiatieven. Eerst na 1945 kon weer worden verder gewerkt aan de plannen voor een wijk gebouw. In 1948 besloot de vereniging niet tot aankoop van een bestaand pand over te gaan, maar tekeningen voor nieuwbouw te laten uitwerken. Een jaar later viel de beslissing over de aankoop van grond en het bestek. Opnieuw werd een bazaar gehouden, die bjjna 6000 opbracht en een jaar later, in 1961, stond het wijkgebouw er. Een keurig pand, maar tegelijk een geweldige financiële zorg. HOGE RAAD Academische titel moet vóór naam worden geplaatst De Hoge Raad heeft gistermorgen het cassatieberoep verworpen van J. M. \V. F. D., exploitant van een Instituut voor praktische en toegepaste psychologie in Den Haag. die door de rechtbank aldaar tot honderd gulden boete is veroordeeld wegens het ten onrechte voeren van de titel van doctorandus. Hjj had zich name lijk genoemd „doctorandus in de psy- gologie" en deze titel achter zjjn naam geplaatst. De titel dient echter vóór de naam geplaatst te worden. De Hoge Raad zegt onder meer in zjjn arrest, dat uit dit voorschrift niet valt af te leiden, dat er slechts sprake zou zijn van het voeren van deze titel in dien hjj vóór de naam wordt geplaatst en niet ook indien ze op andere wjjze aan de naam is toegevoegd. De strek king van het betreffende artikel is im mers. misbruik van academische titels tegen te gaan, welke strekking geen steun vindt in de opvatting, dat het plaatsen van „drs." achter de naam niet onder die bepaling zou vallen. De be tekenis van do titel wordt er voorts niet aan ontnomen zegt de Hoge Raad door daaraan het woord „psy chologie" te voegen. Do Nederlandse Bakkerijstichting heeft gisteren in Utrecht aan het slot van een vergadering met enkele honderden leden van ruyonale hakkcrijcommissies een te legram verstuurd aan de minister van economische zaken, met een verzoek tot opheffing van de prjjzenbeschikking De bakkerjjstichting meent dat deze collectieve maatregel die voor acht pro vincies geldt, discriminerend en beledi gend is voor de overgrote meerderheid van de bakkers die zich wel aan de toe gestane broodprijzen hebben gehouden. Naar aanleiding van verschillende pu- blikaties over een noodcompetitie voor het amateurvoetbal maakt net bestuur van de K.N.V.B. bekend,..dat er over de ze kwestie nog in het géneel niet is ge sproken en dat er van plannen nog geen sprake is. Het bondsbestuur zal zich over deze zaak beraden, maar dan pas, als be kend is hoe groot de achterstand op het speelschema is. Snelle 5000 meter van Rudi Liebrechts Rudi Liebrechts kwam dinsdag in inter nationale wedstrijden te Kristlnehamn in Zweden op het ijs. Op de 500 meter plaatste hij zich vnfde, samen met de Hongaar Martos. Zjj maakten een tijd van 44.1. Sneller dan zjj waren de Zwe den Hedlund (42.6), Lekman (43.2), Jonny Nilsson (44.0) en Toupakkajkn (44.0). De Zweed Ivar Nilsson werd ze vende in 44.2. Op de 5000 meter tegen Jonny Nilsson rijdend, vestigde Liebrechts met een tijd van 7:55.4 een nieuw persoonlijk record. Jonny Nilsson won de rit in 7.51.3 en brak daarmee het Zweeds record dat sedert vorig jaar op 7:57.7 stond. Ever later bracht Ivar Nilsson het Zweeds rc cord terug tot 7:49.8. De eerste wedstrijd voor de kwartfina les van het toernooi om de Europese voetbalbeker tussen Anderlecht (Bel gië) en Dundee (Schotland), die woens dag 13 februari in Brussel zou worden gespeeld, is in verband met de slechte gesteldheid van het terrein- in het Hey- selstadion uitgesteld tot 6 maart. De datum voor de rcturnwedstrijd in Dun dee hlijft gehandhaafd op 13 maart. (Advertentie) despaarbank met volledige bankservice GEZINSLEDEN LOPEN PATROUILLE Drie l\eer woedde brand in huizen De Haarlemmer Houttuinen in het centrum van Amsterdam zijn gevaarlijk gebied geworden sinds daar door de buurtbewo ners wordt gejaagd op een pyro maan, die al drie keer brand moet hebben gesticht op de door vluchtdeuren met elkaar verbon den zolders van de panden 48c en 48d en 48e. Elke vreemdeling wordt er wantrouwend bekeken. En wie het zou wagen de bewuste huizen binnen te gaan zon der duidelijke aankondiging, loopt kans 'n fikse slag op te lopen. Want achter elke deur staan bewapende wachtposten op de loer. De drie hoge huizen worden bewoond door 9 gezinnen met in totaal 16 kin deren. Drie families hebben gevraagd om een andere woning bij het ge meentelijk bureau voor huisvesting. Zaterdag aanstaande al verhuist het gezin Pothoff. Vanuit hun huiskamer op de derde verdieping kan men op het ogenblik via een gat in het fla- fond dwars door het kapotte dék naar buiten kijken. Op 24 januari ontstond hier de eerste brand naast de zolderkamer van de J.8-ja rige dochter Lenie. Als vermoedelijke oorzaak werd toen ge noemd: kortsluiting in een overbe last stopcontact, dat bovendien slecht bleek beveiligd. Merkwaardig was daarbij dat een butafles had staan branden: de kraan stond open en het uitstromende gas had vlam gevat. Door het dichtdraaien van de knop kon deze „straal" worden geliqui deerd. Aangestoken De politio kwam op dit detail terug, toen na de tweede brand ontstaan in een kist met afval op 29 januari 's morgens om tien uur de derde melding binnenkwam. Want toen was het vermoeden al ontstaan dat het „aangestoken werk" moest zijn ge weest. Voor de deuren op het portaal van drie hoog was namelijk een soort brandstapel aangelegd, die 't was toen 1 februari 's middags NEDERLANDS ELFTAL TEGEN WEST-DUITSLAND De Duitse voetbalbond heeft een uitno diging van de K.N.V.B. aanvaard orr 18 november 1964 in een nog nader aan te wijzen Nederlandse stad het West- duitse voetbalelftal een wedstrijd tegen Nederland te laten spelen. De laatste wedstrijd tussen beide landen werd op 21 oktober 1959 in Keulen gespeeld. Ne derland verloor toen met 7-0. Tot nu toe zijn Nederland en West-Duitsland achttienmaal tegen elkaar uitgekomen. lustig opvlamde. Met emmers wa ter wera dit vuur geblust. De bewoners begonnen toen bang te worden. Ze besloten te gaan waken 's nachts er werd zelfs een heel patrouilleschema in elkaar gezet. Het hele weekeinde gebeurde ei niets. Maar maandagmiddag brand de ineens een vloermat achter de met extra hangsloten beveiligde voordeur van nummer 48e. Sindsdien kijken de bewoners ook elk aar argwanend aan. Misschien moet de dader wel binnenshuis worden ge zocht. De politie houdt ook met deze mogelijkheid rekening. Beveiligd Enkele handige huisvaders hebben middels hun eigen woningen met ge heimzinnige alarminstallaties bevei ligd: er zyn schellen aangelegd die zo hard moeten kunnen rinkelen dat ze boven het lawaai uitkomen van de treinen elke tien minuten namelijk daveren vlak langs de achterkant van deze huizen een stuk of wat wa gons over de drukbereden toegangs- sporen van het centraal station. De wereld- e» Europese kam pioene kunstrijden 1962, ome landgenote Sjoukje Dijkstra, is in Boedapest aangekomen om deel te nemen aan de Europese kampioenschappen. Op de foto een stralende Sjoukje in de hal van hotel Royal in Boedapest. Enkelblessure Wouter Toledo stelt teleur Het leergeld was betaald, maar de les niet goed geleerd. Na de Europese kam pioenschappen kunstrijden van 1960 in Garmisch Partenkirchen, waar felle koude en sneeuw deelnemers, officials en publiek vyf dagen lang plaagden, was men het in de leiding van de internatio nale schaatswereld geheel eens: nooit r titelwedstryden op open banen. Twee jaar lang heeft men dit goede en verstandige voornemen uitgevoerd. In Berlijn, Genève en Praag maakte men gebruik van fraaie overdekte pistes, die de vlotte afwerking van het programma verzekerden en waarbij de omstandig heden voor alle rijders en rijdsters ge lijk waren. Helaas, bij het vaststellen van de Europese en wereldkampioen schappen voor 1963, was men alle na righeid kennelijk alweer vergeten en zo kwamen wij al op de eerste dag van de Europese titelstrijd in Boedapest voor het feit te staan, dat het vierde ver plichte figuur van de heren niet kon worden gereden en wegens de hevige sneeuwval moest worden uitgesteld tot vanmorgen, woensdag... half acht. Geen verrassingen Grote verrassingen hebben zich de eer ste dag overigens niet voorgedaan- Lang zaam maar zeker begon de stryd zich volgens verwachting te ontwikkelen. De Paryse student Alain Calrnat, in elke beweging nauwkeurig gevolgd door zijn trainster en zijn moeder, kreeg alleen werkelijke strijd van de Westduitser Manfred Schnelldorfer, die nu eindelijk zijn kans ziet, de naam van eeuwige derde kwijt te raken. Calmat nam in het eerste figuur, de tegenkering, een kleine voorsprong van 165.2 tegen 162.8 voor Schnelldorfer met zes eerste plaatsen van de negen jur" leden. In de paragraaf drie, het twee» verplichte figuur, vergrootte hy die voorsprong tot 9,6 punten met acht eer ste plaatsen en een gedeelde eerste en tweede met zyn lange 'donkere rivaal. Ook Coen Moulijn niet geheel fit „Nooit meer doe ik het", zei een dien teleurgestelde Piet Kruiver byna verwij tend tegen trainer Franz Fuchs. „Al gaat heel Feyenoord ondersteboven, ik speel nooit weer een vriendschappelijk partütje vlak voor zo'n belangrijke wed strijd". Ondanks de enkelblessure, die Kruiver voor de met spanning tegemoet geziene bekerwedstrijd Reims-Feye- noord vrywel heeft uitgeschakeld een definitieve beslissing over het al dan niet spelen van Kruiver, wordt pas-van morgen, woensdag" genomen, maar het is vrywel uitgesloten dat hij in het veld komt was de stemming In het Rot terdamse kamp uitstekend. De leestafel van hotel Napoleon had Feijenoorders geleerd, dat het met !t eens Tijdens schaatswedstrijden in Alma Ata heeft dc Russische schaatsenrijdster Ly- dia Skoblikova het wereldrecord op de 1000 meter verbeterd en gebracht op 1 minuut en 32.2 seconden. Het oudste wereldrecord stond op naam van oud- wereldkampioene Tamara Rylova. die op 12 januari 1955 in Alma Ata tot 1.33.4 kwam. zo machtige Stade Reims van cham pagnekoning Pommery, ook niet alles is. In een vooral door de voorhoede Has san Akesbi met 24 doelpunten, Frans topscorer, Robin en Sauvage bleven ver beneden de maat slecht gespeelde wedstrijd, zegevierde Reims dank zij een gelukkig doelpunt uit een vrije trap nog juist met 1-0 over het bescheiden klasseerde Toulouse. De kennismaking met het Pare des Princes is Feijenoord niet meegeval- llen. Weliswaar is het terrein dat steeds met zeilen wordt afgedekt, helemaal sneeuwvrij, maar de ijveri ge groundsmen van het stadion heb ben uiteraard^ niet kunnen voorko men. dat de vorst het veld keihard heeft gemaakt. Bijzonder veel moeite hadden de spelers dan ook dinsdag morgen toen op een naburig veld werd getraind. as een paar uur' voor de wedstrijd zal Frans Fuchs zijn opstelling bekendma ken. Ten aanzien van de verdediging, die zal worden gevormd door Pieters Graafland, Kerkum, Veldhoen, Kreyer- maat, Kraay en Klaassens is er geen enkel probleem. Of Fuchs zal kunnen volstaan door in de voorhoede Pummy Bergholz de plaats van Piet Kruiver te laten innemen is echter nog niet geheel zeker. Coen Moulijn voelde zich name lijk dinsdagmiddag niet geheel fit, hij ging dan ook niet met zijn teamgenoten naar de bioscoop, maar bleef in bed. De Feijenoord-officials verwachten ech ter dat de rappe Rotterdammer van avond zijn vertrouwde linksbuitenplaats zal kunnen bezetten. ALGEMENE VERGADERING IN GOES De voorzitter van het Seliapenstamboek voor Zeeland, de heer J. Nieuwenhuyse uit Lewedorp, heeft dinsdagmiddag tij dens de algemene vergadering van het stamboek in het landbouwcentrum te Goes een lans gebroken voor uitbrei ding van het ledental. In Zeeland is slechts éénderde deel van het aantal schapenhouders by het stamboek aan gesloten. De lieer Nieuwenhuyse ver klaarde, dat men de niet-aangesloten schapenfokkers wil bereiken via een brochure over het nut van de schapen fokkerij in stnmboekverband. De ryksveeteelt- en zuivelconsulent voor Zeeland, ir. W. L. Harmsen, stelde, dat <le goede kwaliteit van de schapen dc beste propaganda naar buiten vormt. Naar zjjn mening heeft Zeeland nog te weinig- geregistreerde stamboekschapen voor een omvangrijke afzet naar het buitenland. Hij wees erop, dat de kwa liteitsverbetering van de schapen het afgelopen jaar met sueees is voortge- Ook bij de rondvraag kwam de voor lichting ter sprake. De heer J. de Mil- liano uit Waterlandkerkje informeerde naar de mogelijkheid om de belangstel ling voor het stamboek te animeren door hel vertonen van films of het be leggen van een vergadering met de niet- aangesloten schapenhouders. Over deze zaak werd uitvoerig van gedachten ge wisseld. waarbij ir. Harmsen de moge lijkheid van een enquête onder de aan dacht bracht. Voorzitter Nieuwenhuyse bracht in zijn openingswoord ook nog de voorlichting op een ander gebied naar voren. Hy deelde mee, dat voor 1963 een bedrag van 100,is uitgetrokken om propa ganda te maken voor de export van fokschapen naar België. De heer Nieuwenhuyse achtte 1962 een belangrijk jaar voor het stam boek Hij herinnerde aan de provin ciale fokdag en de vier regionale fok- dagen. die werden gehouden. „Dit jaar wordt beslist niet minder be langrijk", zei hij verder. „Naast deze fokdagen zijn er de fokdag op de Z.L.M.-tentoonstelling te Kruiningen en de Nationale Tentoonstelling te Den Bosch". Zeeland zal daar met 15 schapen vertegenwoordigd zijn. Dit aantal vond de heer Nieuwenhuy se te weinig. Hij stelde voor te pro beren dit aantal op 25 dieren te bren- De inzendingen voor deze nationale fok- veedag zullen worden gekozen door een commissie, die bestaat uit de heren J. Nieuwenhuyse, ir. W- L. Harmsen en J. H. Lantinga. De vergadering gaf zijn goedkeuring aan het voorstel de contributie te verho gen van 4,- tot 5,- per jaar en het in schrijfgeld voor lammeren van 0,60 op 1,Ie brengen. Bij dc bestuursverkie zing werd de heer F. Dekker uit Axel gekozen In de vacature F. J. C. Pateer uit Hontenlsse. De heer J. A. Provoost uit Cadzand werd hei-benoemd. Tot plaatsvervangende bestuursleden werden de heron J. A. dc Bourgraaf uit Oost burg en M. van 't Westeinde uit Osse- nisse gekozen. Dc begroting voor 1963 loont aan inkomsten en uitgaven een bedrag van 4751,75. Tot lid van de financiële commissie werden benoemd de heren I. Rissceuw te Oostburg en M. van 't Westelnde te Ossenisse. Prijsuitreiking Ir. W. L. Harmsen reikte tijdens de vergadering de hoofdprijzen uit- van de Provinciale Schapenfokdag 1962 te Goes. De heer C. A. Struyck te Zierikzee was de eigenaar van de beste ram. Reserve-kampioen werd de ram van de heer C- de Jager uit Lewedorp. De heer R. C. Jansen te Oostburg ontving de beker voor de beste ooi. De reservetitel was hier voor oen ooi van de heer J. Bute.ni te Aardeiitmnr- Dc eerste prijs in categorie ooi met afstammelingen ging naar de heren C. J. Zoeter te Ouwerkerk en J. C. v. d. Velde te Kamperland. De overige prijzen werden door de heer Nieuwenhuyse uit gereikt. De heer A J. B. Hammink, dierenarts bij ae „Gezondheidsdienst voor Dieren in Zeeland", gaf een kort overzicht van de ziektebestrijding by de schapen, waarin hij een aantal ziekteverschijnse len onder de loep nam. De aanwezigen zagen daarna de film „Het Texelse Schaap". Jaaroverzicht In het jaaroverzicht van het Schapen- stamboek voor Zeeland, dat evenals het financiële overzicht werd goedgekeurd, verklaart secretaris-penningmeester J. H. ter Keurs, dat de ontwikkeling van de geregistreerde fokkerij in Zeeland tot tevredenheid stemt. De financiële uit komsten zyn goed, vooral op die bedrij ven waar de schapenhouderij als een belangrijk onderdeel van het bedrijf wordt gezien. In de praktijk blykt, dat men de uitkomsten van de schapenhou derij nogal eens onderschat, aldus het overzicht. In herinnering wordt gebracht, dat sinds november vorig jaar op enkele bedrijven in Zeeland een rentabilitcitsonderzoek is ingesteld. Het aantal leden bleef in 1962 stabiel. Op 31 december 1962 waren 185 scha penhouders lid van het stamboek. Zij hadden in totaal 913 gemerkte lamme ren, 344 ingeschreven ooien en 80 inge schreven rammen. Ook dit jaar zullen weer een aantal fok dagen worden gehouden. Het program ma is als volgt samengesteld: 14 juni regionale schapenfokdag voor de Beve- landen te Kruiningen; 27 juni regionale schapenfokdag voor Schouwen-Duive- land te Zierikzee; 5 juli regionale scha penfokdag voor Tholen te Poortvliet; 3 september provinciale schapenfokdag te Goes: 18 september regionale scha penfokdag voor West-Zeeuwsch-Vlaan- deren te Oostburg: 20 september Natio nale Tentoonstelling te 's-Hertogen- bosch. Het li ei verder in de bedoeling om op 12 juli een regionale schapenfokdag voor Walcheren in Koudekerke te orga niseren. maar dit staat nog niet defii tief vast. Europese kampioenschappen Toen kwam het derde figuur, de kering met vijf als moeilijkheidsfactor. Vijf juryleden waardeerden de uitvoering van Schnelldorfer hoger dan die van de Fransman, waardoor het verschil met twee punten werd teruggebracht: 529.4 tegen 521.8 pnt. Daarbij heeft Calmat zes eerste plaatsen tegen Schnelldorfer drie. Dat het Westduitse jurylid Klemm zQn landgenoot boven Calmat op zijn lijstje heeft staan, behoeft geen ver wondering te wekken; wel, dat de Oostduitse mevrouw Listing het met haar westelijke collega eens bleek te ztjn... Wouter Toledo Wouter Toledo heeft na de goede in druk, die hy by de training maakte, toch iets teleurgesteld. Het kan zijn dat hjj harder aan zyn kür dan aan zyn schoolfiguren heeft gewerkt. Wouter heeft op de vraag, die hem door de pers- commissaris van de kampioenschappen werd gesteld, welke plaats hij in het klassement dacht te kunnen bereiken, geantwoord: de zevende plaats. Na drie figuren staat het wel vast dat zelfs de veertiende plaats voor hem onbereik- r zal zyn. Weliswaar heeft hij het verschil met de Pool Spitol van ruim vijf punten terug gebracht tot 06 pnt., maar de andere concurrenten boven hem bleven op Af stand. De stand ziet er op het ogenblik als volgt uit:.l. Alain Calmat (Frankrijk) 529.4; 2. Manfred Schnelldorfer (West- Duitsland) 521.8; 3. Peter Jonas (Oos tenrijk) 490,3: 4. Emmerich Danzer (Oostenrijk) 478,4; 5. Jenoe Ebert (Hon garije) 460; 6. Valerie Meskov (Rus land) 458,6; 7. Sepp Schoenmetzler (W. Duitsland) 455,2; 8. Heinrich Podajsky (Oostenrijk) 453,—; 18. Wouter Toledo (Nederland) 401,5. Spaarcommentaar aandacht voor de KANAALZONE „Spaarcommentaar", het voorlichtings blad van de rijkspostspaarbank, heeft in zijn laatste nummer van 1962 uit gebreide aandacht geschonken aan de kanaalzone van Zeeuwsch-Vlaanderen. Drs. M. C. Verburg, directeur van het E.TJ. voor Zeeland, schreef een diep gaande verhandeling over de economi sche functie van het kanaal Terneuzen- Gent. Ook de geschiedenis van dit ka naal doet hij uitvoerig uit de doeken. Ir. C. A. de 'Vlieger destijds te Ter- neuzen nam voor dit blad de water staatkundige verbeteringswerken in de kanaalzone onder handen. Nagekomen advertenties Tengevolge van een noodlottig ongeval werd heden van ons weggenomen myn lie ve man, onze zorgza me papa, JOZEPH BACK echtgenoot van Saartje Westveer op de jeugdige leeftyd van 33 jaar. S. Back-Westveer. Bertje en Cathrien. Middelburg, 5 februari 1963. Spanjaardstraat 27. Condoleanceadres: Vismarkt 11. De teraardebestelling zal plaatshebben vrij dag 8 februari a.s. op de Algemene Begraaf plaats te Middelburg. Vertrek van Vismarkt 11 om 12 uur. Op 33-jarige leeftyd overleed heden ten ge volge van een noodlot tig ongeval myn lieve zoon, onze beste broer, zwager en oom, de heer JOZEPH BACK echtgenoot van Saartje Westveer. Uit aller naam: E. M. Back- Eetezonne. Middelburg, 5 februari 1963. Heden overleed geheel onverwachts onze ge liefde man, vader, be huwd-, grootvader en zwager KLAAS VAN BELZEN in de ouderdom van ruim 69 jaar. Zijn diepbedroefde vrouw: Wed. K. van Belzen- Schipper en verdere familie. Arnemuiden, 5 februari 1963. Nieuwstraat 23. Heden ontsliep onze geliefde vader, be huwd-, groot- en over grootvader, LEIN DE VOOGD, in de gezegende ouder dom van 94 jaren. Uit aller naam, A. de Voogd. Middelburg, 5 februari 1963. Veerseweg 20. De teraardebestelling zal plaatsvinden op vrijdag 8 februari a.s., op de Algemene Be graafplaats te Middel burg. Vertrek Veerseweg 20 om plm. 2.30 uur. Enige en algemene kennisgeving. Heden overleed, tot on ze diepe droefheid, on ze innig geliefde zorg zame man en vader, behuwd- en grootvader JOOST BROUWER, echtgenoot van M. de Bree, eerder weduwn. van S. S. Kaljouw, in de ouderdom van ruim 67 jaar. Allen, die hem gekend hebben, zullen beseffen wat wij in hem verlie zen. Kapelle: M. Brouwer- de Bree L. Leer-Brouwer A. Leer Middelburg: J. de Rijke- Brouwer A. de Rijke W. Brouwer L. Brouwer-Joppe Souburg: J. Brouwer Middelbui-g: C. Bakker- Brouwer D. Bakker Kapelle: J. Brouwer M. Brouwer- Nieuwenhuijzen M. Brouwer en verloofde J. A- Brouwer M. C. Brouwer van Pienbroek 's-Gravenpolder: P. Brouwer A. L. Brouwer- Allemekinders Kapelle M. Brouwer en verloofde. En kleinkinderen- Kapelle, 5 febr. 1963- Molenwater 19. De begrafenis zal D.V. plaatsvinden op vrijdag 8 februari a.s. vanuit de consistorie der Ge reformeerde Gemeente te Biezelinge om 2 uur. Geen bloemen. Heden overleed, na een kortstondig lijden, onze beste broeder, zwager en oom JORIS ZWEEDIJK, in de ouderdom van 73 jaar. Uit aller naam, D. Zweedijk. 's-H. Hendrikskinderen, 4 febr. 1963. Oude Rijksweg 38. De begrafenis zal plaatsvinden op don derdag 7 februari as., op de algemene be graafplaats te 's-Heer Heden nam de Here, nog onverwachts, uit ons midden weg, onze lieve moeder, behuwd- moeder en opoe ADRIANA PAAUWE, weduwe van P. de Regt, in de ouderdom van ruim 78 jaar. Wolphaartsdi jk K- D. Lookman- de Regt J. Lookman Attie en Anton Wolphaartsdijk, 5 februari 1963. Papeweg 60. De begrafenis zal D.V. plaatsvinden op vrijdag 8 februari a.s. Vertrek hotel Ossewaarde om

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 7