Minister Korthals aan belangrijke schonk aandacht Zeeuwse zaken WEG... VERKOUDHEID VOLLEYBAL PLEIDOOIVASTE VERBINDING OVER DE WESTERSCHELDE Korfbal Schoolvoetbal in Zeeland EX-POLITIEKE GEVANGENEN TEGEN GRATIE Nolte N.V. vestigt zich in Roosendaal COMMERCIËLE MEDEWERKER rvöbel Hollestelle n.v. MACHINE-BANKWERKER BONTHUIS ,,'T VOSJE" BERGEN OP ZOOM B&UK- BINNEN EEN UUR EEN ANDER MENS DOOR SNELWERKEND AFLUVIT ESSO NEDERLAND N.V. TRAILERCHAUFFEUR 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 2 FEBRUARI 1963 Slot van pag. 1) ren ook het geval zal zijn. Ook bij deze dijkverhogingen is het streven om in 1978 gereed te zijn". Eerder had de minister sprekend over het bepalen van prioriteiten gewaagd van een „harmonicabeleid"nu eens vereist deze zaak meer (financiële) aandacht, dan weer een andere. 2. Veerhavens en vaste verbinding Men weet het: van vele kanten was aangedrongen op een zo spoedig moge lijke, ingrijpende verbetering en ver groting van de veerhavens Kruiningen en Perkpolder, vooral met het oog op de snel op gang komende industriële ontwikkeling in Zeeuwsch-Vlaanderen. De minister wees erop, dat de plannen voor deze veerhavens zijn gebaseerd op prognoses van rijkswaterstaat „en daarbij is ook rekening gehouden met de economische ontwikkeling van Zeeuwsch-Vlaanderen", zo betoogde hij. Instemming- van de Zeeuwse kamer leden uitgesproken tijdens de re plieken verwierf hy echter pas, toen hij tot een duidelijke toezegging kwam: „In 1961 zal het werk ter hand worden genomen en in 1963 zal worden begon nen met voorbereidende werkzaamhe den bij het veer Perkpolder. Hierbij denk ik in het bijzonder aan de aan koop van de benodigde grond". Duidelijk gaf de minister te verstaan, dat aan een vaste oeververbinding over of onder de Westerschelde voorlopig niet te denken valt. In dit verband her innerde hij aan de studie van rijks waterstaat betreffende een brug tussen Terneuzen en Ellewoutsdijk. „Reeds bij de begroting voor 1962 werden daar over mededelingen gedaan", aldus de minister, „zo werd gezegd, dat realise ring van dit plan 400 miljoen gulden zal vergen en ook werd reeds een schets overgelegd". Bij interruptie drong de heer Van Don gen op meer gegevens over deze stu die aan: „Wij hebben de schets gezien en de grootte van het bedrag gehoord, maar hoe men bijvoorbeeld aan dit be drag gekomen is, weten wij niet", zo betoogde hij. En de heer Van der Peyl vestigde de aandacht van de minister op de studie, die de provincie Zeeland aan dit onderwerp wijdt. „Is er hier een mogelijkheid voor coördinatie tussen rijkswaterstaat en provincie Zee land?" zo vroeg hij. In beide geval len beloofde de minister na te gaan wat mogelijk is. Overigens wees de minister er nog op, dat een vaste oeververbinding thans ze ker nog niet urgent is met het oog op een goede verbinding van de randstad Holland met het Belgische en Noord franse industriegebied. „Er is name lijk een goedé verbinding", zo zei hij, „namelijk van Parijs, over Rijssel, Gent - naar Antwerpen, een weg, die aanslui ting geeft op de weg E 10 naar Breda en Rotterdam". Later bepleitte me vrouw ir. A. Kuïper-Struyck, bij een analyse van het Europese wegennet, echter verbetering van het deel Breda- Antwerpen en verder van deze E 10- weg. En. de minister: „Wij zien ook graag, dat men van Belgische zijde iets doet aan dit traject". door het Deltaplan) niet spoedig te ver wachten is. ,De moeilijkheden zijn zeer complex, het werk dezer commissie duurt zeer lang en bovendien zijn er verschillende ministeries, die alle in de commissie vertegenwoordigd zijn, bij betrokken", aldus de minister. Opmerking van de heer Van Dongen: „De moeilijkheden mogen dan zeer com-1 plex zijn, dat zijn de narigheden voor de gedupeerden ook. Daarom gedoogt deze zaak geen uitstel meer". 6. Beheersvorm Sloe „Neen, een voorlopig bestuur is er nog niet", zei de minister over de beheers vorm van het Zuid-Sloe. „Wel wordt echter de contactcommissie in toenemen de mate betrokken in de verdere plan nen en de uitgifte van de grond". De minister zegde toe zoveel mogelijk spoed te zetten achter de instelling van een beheerslichaam, „maar wel wil ik er op wyzen, dat dit niet alleen een water- staatszaak is, maar dat ook de ministe ries van economische zaken, financiën, binnenlandse zaken, en voorts de pro vincie Zeeland en de gemeente Vlissin- gen in het overleg zijn betrokken". Ge ruststellend zei hy nog: „Het werk van deze commissie vordert goed en zij ver wacht spoedig methaar werk gereed te zijn". 7. Land van Saef tinge Kennelijk wilde de minister zich aan een voorspelllhg over de kansen van in poldering van het Land van Saeftinge niet wagen. Hij ging slechts in op een detailkwestie: hij was het namelijk niet eens met de kamerleden, die hadden be toogd, dat de grond aan kwaliteit ver liest nu de inpoldering lang op zich laat wachten. De geraadpleegde deskundigen hadden hem dit bezworen. 8. Boulevariverhoging Ook op het punt boulevardverhoging kwam er niet meer uitzicht. De minister volstond althans met de mededeling: „Ik wacht met belangstelling de plannen van de Polder Walcheren af". Dat wierp volgens de heer Kodde een verkeerd licht op de Polder Walcheren: „De Pol der Walcheren is wél actief", zo zei hij met klem. „De plannen van de polder zijn al voorgelegd aan rijkswaterstaat. De rem zit dan ook bij rijkswaterstaat". De minister deed er echter het zwijgen toe. 9. Oesterproef 3. Bijdragewet Kort en bondig, maar voor de Zeeuwse polders en waterschappen verheugend was de ministeriële mededeling over de bijdragewet: „Ik moet zeggen, dat ik de ontstemming over het lang uitblij ven van dit wetsontwerp wel kan be grijpen", zo gaf de heer Korthals toe, „ik had zelf ook niet voorzien, dat het zo'n geruime tijd in beslag zou nemen. Maar nu k-n ik dan toch zeggen, dat dit wetsontwerp binnenkort wordt in gediend". Het oogstte slechts bijval in de Zeeuwse gelederen. Over de vervanging van de wet calami- teuze polders zei dé minister, dat het uitblijven van deze vervanging inder daad de „afronding van de waterschaps concentratie" belemmert. „Ik stel mij voor het overleg over deze zaak met G.S. van Zeeland te hervatten", aldus de minister Het zou hem „tot voldoening strekken" indien deze hervatting nog vóór mei zou kunnen geschieden. Een algemene bijdragenregeling wees hij van de hand: het is een specifiek Zeeuws vraagstuk- Ook in ae vorige eeuw is deze zaak al leen voor Zeeland geregeld. Pas bij zijn antwoord op de replieken kwam de minister tot de meest veelzeg gende, bijna dreigende uitspraak: „Al geruime tijd zijn er twijfels aan de kans van welslagen van de oesterproef, twij fels, die langzamerhand voor de deskun digen tot meer zekerheid uitgroeien". Hij zei dit nadat de heer Kodde laconiek had opgemerkt: „De minister mag niet afwijken van zijn eerder ingenomen standpunt". Het verwijt van mejuffrouw Schijt huis („Rijkswaterstaat werkt op dit punt niet mee") wees de minister van de hand: „Rijkswaterstaat werkt steeds mee- Zo wordt het be stek voor het proefbassin gereed gemaakt om zo nodig gerealiseerd te worden". „Zo nodig of zo moge lijk?", vroeg mejuffrouw Schilthuis bij interruptie. En de minister: „Daar moeten we nu juist nog over discussiëren". 10. Kreekrakplan Ook ten aanzien van het kreekrak-plan lanceerde de minister zijn veel gebruik te woorden: „Ik zal op de grootste spoed aandringen". De heer Van Dongen had namelijk gevraagd, wanneer het verslag van de Werkgroep ter bestudering van het Westerscheldebekken als haven en industriegebied zal verschijnen. „Dat kan ik niet zeggen", aldus de heer Kort hals, die vervolgens toezegde op .de grootst mogelijke spoed te zullen aan dringen. Het is overigens een misver stand te denken, dat deze werkgroep al leen het oostelijk deel van de Wester- 4. Rijksweg 58 Zonder het nu in exacte woorden te zeg gen, werd wel duidelijk, dat de minister met de heer Van der Peijl van mening was. dat rijksweg 58 aan de grens van zijn capaciteit is en dat deze Zeeuwse rijksweg inderdaad gevaarlijk is. „Ik wil nagaan welke mogelijkheden er zijn de inzendingen van de plannen aan de P„aad van de Waterstaat zoveel moge lijk te bespoedigen". De heer Kodde vreesde, dat „als er veel aandacht wordt besteed aan de rijksweg VlissingenNieuwland de situatie bij Middelburg, met name bji de stations- brug, in het gedrang zal komen". Eer der had de minister betoogd, dat het rijk overleg pleegt met de provincie Zee land en de gemeente Middelburg over dit probleem, maar dat dit overleg nog niet is afgesloten. Deze zaak moest echter geheel los worden gezien van de aanleg van het stuk NieuwlandVlis singen. 5. Vlet ex artikel 8 Opnieuw werd duidelijk, dat het wets ontwerp ex artikel 8 van de Deltawet (schadevergoedingen a; 3 schelde onder de loep neemt (zoals de heer Van Dongen vreesde), aldus de mi nister, want de opdracht van deze werk groep is juist zeer ruim geformuleerd. Hij voegxle er nog aan toe zelf al eerder twijfel aan de juiste situering van het Kreekrakplan te hebben uitgesproken. Haven Stavenisse De heer Van Dongen had donderdag avond verteld, dat er momenteel een aanvraag is van het waterschap Tholen om een bijdrage in de kosten van dijk verzwaring rond de haven van Stavenis se, om aldus het haventje als recreatie- haventje tot ontwikkeling te brengen. „Voor zover mij bekend heeft dit ver zoek het ministerie nog niet bereikt", meende de minister. „Klopt", zei de heer Van Dongen, die echter wel het indienen van dit verzoek aankondigde. „Daar zul len we dan op wachten", besloot de mi nister. In de hoofdklas zuid van de NeVoBo ko men de dames en heren van V.C. Den Bosch hedenavond (zaterdag) naar Vlis singen om tegen E.V.V.C. te spelen. Zo wel de dames- als de herenwedstrijd zal een aantrekkelijke strijd kunnen wor den. De dames van M.O.C. zullen de zegereeks voortzetten met een overwin ning op R.H.B.S. in Breda, terwijl Tor nado wel verliezen zal van Lyceum. De heren van Tornado strijden in Tilburg tegen het sterk opgekomen Sarto (1), R.H.B.S. ontvangt Bermi en Ever Rea dy speelt in Vlijmen tegen V-C. Tilburg (1). De dames van Sarto zullen het zwaar krijgen tegen Organon, m toch wel winnen. In de overgangsklas dames en heren A nog steeds geen wed strijden. In de Walcherse afdelingscom petitie worden de volgende wedstrijden gespeeld: E.V.V.C. H—Marathon II (3), Matador IIM.V.C. I (2), Zuidwesters I—E.V.V.C. II (1), Marathon II—M.V.C. I (2), Zuidwesters IM. de Ruyter I (1), Zuidwesters IIM. de Ruyter II (1), Matador IIM. de Ruyter I (3)- In Goes worden in de Zuidbevelandse af delingscompetitie gespeeld: heren Astra IBazo (1), D.A.W. IEgaspo (1), D.A.W. IIAstra I (2), Astra II E.G.V.C. II (3) en D.A.W. H—Egaspo (3). In Hulst wordt de dameswedstrijd Ter HoleE.V.V.C. IH gespeeld, terwijl in Vlissingen E.V.V.C. IV tegen de da mes van Marathon n in het veld komt. Dr. Verkerk in Tweede Kamer Belangrijk voor de integratie van Zeeuwsch-Vlaanderen In de Tweede Kamer heeft dr. E. P. Verkerk (a.r.) gistermiddag een plei dooi gehouden voor een vaste oeverver binding met Zeeuwsch-Vlaanderen. Zijn pleidooi viel in drie punten uiteen. Ten eerste meende hij, dat de bespreking van dit vraagstuk zich kenmerkt door moei zaamheid. Deze moeizaamheid demon streert zich in het onvoldoende indrin gen in de kern van het vraagstuk: de noodzakelijkheid van een vaste oever verbinding. Er werden, voor de nood zakelijkheid was aanvaard, bezwaren opgeworpen van financiële en techni sche en internationale aard. Ten tweede achtte deze spreker de In tegratie van Zeeuwsch-Vlaanderen in de rest van Nederland byzonder be langrijk. Wanneer de veerverbindingen goed zijn, acht de minister de vaste oeververbindingen niet meer noodzake lijk voor de integratie tussen Zeeuwsch- Vlaanderen en de rest van Nederland. „Ik kan dit niet onderschrijven voor een gebied, dat ligt op de snylyn van de Randstad Holland, en de Belgische en Noordfranse industriegebieden", al dus de heer Verkerk. In dit verband wees de heer Verkerk ook nog op de mogelijkheid van een Kanaaltunnel naar Engeland. In de derde plaats merkte de heer Ver kerk op dat een vaste oeververbinding, tunnel of brug ook contraposten heeft, namelijk de kapitalisering van wat de veerdiensten kosten en zullen gaan kos ten aan exploitatie en investeringen. Daarbij rijst de vraag welk economisch nadeel de rest van Nederland en Zeeuwsch-Vlaanderen lijden door de af wezigheid van een vlugge, veilige ver binding over de Westerschelde. Knelpunt Sprekende over de Westerschelde- veerdiensten noemde hy met name het veer KruiningenPerkpolder een knelpunt. „De aanlegplaatsen voor schepen van het zogenaamde lionderdmeter-type ontbreken hier. De havens, in het bijzonder die te Perkpolder, moeten worden aange past aan het toegenomen vervoers aanbod. Het opstelterrein te Perkpol der is onvoldoende". Dit kamerlid herinnerde eraan, dat de veerhaven van Perkpolder al in 1940 gereed kwam. „De economische ontwikke ling is mede dankzy de rijksmaatre gelen in het kader van de regionale industrialisatie en de zeer belangrijke werken tot verbetering van het ka naal TerneuzenGent bezig op gang te komen. De ontwikkeling van de veerdiensten evenwel houdt hiermee geen gelyke tred", was hy van oor deel. De heer Verkerk wees er op, dat reeds op de begroting van 1961 van verkeer en waterstaat één miljoen gulden is uit getrokken, maar dat tot dusver niet met de werken is begonnen. „In verband met de ruilverkaveling Walsoorden heeft de minister van ver keer en waterstaat te kennen gegeven het op. hoge prfls te stellen het voorlopi ge plan van wegen en waterlopen voor die verkaveling vast te stellen met in achtneming van de verbetering van de veerhaven Perkpolder. Inmiddels heb ben Gedeputeerde Staten van Zeeland hieraan voldaan. De ruilverkaveling Walsoorden wordt gelijk met die voor Stoppeldijk uitgevoerd. Te zamen omvat dit ruim 6000 ha. Met inbegrip van de administratieve afwikkeling zal hiermee omstreeks 8 jaar gemoeid zijn". Dit wekte bezorgdheid bij de heer Verkerk. „Het is van het hoogste belang voor Zeeuwsch-Vlaanderen", zei hij, „dat de veerhaven met aanlegplaatsen eind 1964 begin 1965 gereed zullen zijn". In dit verband wees hij er op, dat de vaste ver binding over het Haringvliet en de Oos- terschelde ook in 1964 gereed zullen ko men, waardoor niet alleen het industri ële verkeer met name naar het Zuid- Sloe aanzienlijk zal toenemen, maar ook het recreatieve vervoer. De mogclykheid is aanwezig, dat dit weekeinde in de veilinghal te Goes weer microkorfbalwedstryden kunnen wor gen gespeeld, omdat de K.N.K.B.-ploe- reeds in februari veldwedstryden moeten spelen, zien de organisatoren zich genoodzaakt een wyziging in het programma aan te brengen. Zaterdag a.s. wordt namelyk gespeeld het pro gramma van 26 januari, met dien ver stande, dat de wedstryd van Luctor in verband met de reisnioeilykheden ver valt en ingelast wordt: Animo ITjo- ba I. Mede daardoor zijn er een aantal zeer aantrekkelijke wedstrijden, omdat de drie Zeeuwse K.N.K.B.-ploegen binnen de lijnen komen. We zijn vooral be nieuwd naar de verrichtingen van Tjo- ba, dat als Nederlands microkampioen voor zaterdagclubs deze maand de titel moet verdedigen. Swift I, dat in het veld korfbal zeer goede prestaties le vert, zal echter trachten ook nu op de voorgrond te treden. De oranjehemden treden aan tegen Animo I en hun eigen reserves. Vooral tegen de gestreepten kan het een pittige partij worden, waarbij echter de hoofdstedehngen favo riet zijn, al moeten ze op fel verzet rekenen. Ook Animo I—Tjoba I be looft spannend te worden; waarschyn- lijk een zeer snelle partij met de groot ste winstkansen voor de groen-witten. Bij Animo I—Swift H tippen we de eerste ploeg voor een kleine zege. In 1 A kan Togo I van Animo H win nen, terwijl de Souburgfers tegen Elto 1 zeker kans op één puntje hebben. In 2 C kan Olympia I een kleine zege op Elto n behalen, maar een verrassing is zeker niet uitgesloten. De progno ses luiden: K.N.K.B.: Animo I—Tjoba I (2), Ani mo I—Swift I (2), Animo I—Swift II (1), Swift I—Swift n (1). 1 A: Ammo II—Elto 1 (3), Animo H—Togo I (2). 2 C: Olympia I—Elto II (1). Junioren A: AnimoSwift I (1). AdsD. A: Ani mo AVolharding (1). B: Animo B Togo A (2). Pup. A: Blauw Wit— Olympia A (1). B: Olympia A—Tjoba A (2). Ook dit jaar worden weer schoolvoetbal- wedstrijden in Zeeland georganiseerd door de K.N.V.B-. afdeling Zeeland. In de paasvakantie wordt er in 5 afdelin gen gespeeld te weten 1. Walcheren met Wissenkerke en Kamperland: 2. Schou- wen-Duiveland; 3. Zuid-Beveland en dc rest van Noord-Beveland; 4. West- Zeeuwsch-Vlaanderen en 5. Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen. In de A-afdeling wordt er gespeeld door jongens tot het eind van de leerplichtige leeftijd, de B- afdeling is voor spelers van 12 tot en met 14 jaar. De C-afdeling voor spelers van 15 en 16 jaar en de D-afdeling voor spelers van 17 tot en met 21 jaar. De districtskampioenschappen van de afde lingen A, B en C spelen 4 juni voor het Zeeuws kampioenschap in Goes, het D- kampioenschap wordt 19 april te Zierik- zee verspeeld. Dividend „Nefo" onveranderd Commissarissen van de Nederlandsclie Fondsen Maatschappij „Nefo" N.V. heb ben besloten, aan de op 6 maart te hou den vergadering van aandeelhouders voor te stellen, over 1962 een onveran derd dividend van 8 pet. in contanten op de gewone aandelen uit te keren waarvan reeds 4 pet. als interimdivi dend op 28 mei betaalbaar werd gesteld en tevens, evenals het vorige jaar, een belastingvrije uitkering in gewone aandelen van 5 pet. ten laste van de agio- Ateliermeisjes in Gaanderen weer aan het werk Er heerst weer arbeidsrust in liet confectieatelier van de naam loze vennootschap P. J. Blom te Gaanderen. Sinds gistermorgen zijn de vijftig meisjes van de naaiafdeling, die vorige week vrijdag in staking gingen weer aan het werk, onder leiding van de nieuwe cheffin die de directie benoemd had. Zoals bekend gingen de meisjes vorige week in staking omdat zij zich niet konden verenigen met de overplaatsing van hun chef fin naar het moederbedrijf te Enschede. Twwwwwvwuvwwwwwwwwwwwwv e Nederlandse Verenij tieke Gevangenen heefl de minister van justitie haar opvattingen kenbaar gemaakt over het artikel van de hoogleraren Van Bern melen en Pom- pe in het Nederlandse Juristenblad van 5 januari betreffende een eventuele gra tieverlening aan de vier, nog in Breda verblijvende oorlogsmisdadigers. „Na de opvallend vele reacties, die naar aanleiding van dit artikel verschenen, zal het Uwe Excellentie duidelijk zijn, dat een eventueel gratiëring van deze misdadigers een buitengewoon ongun stig onthaal bij het Nederlandse volk zou vinden. En ook wij, die aan den lijve hebben ondervonden waartoe deze ver dierlijkte vertegenwoordigers van een onmenselijk systeem in staat waren, zul len ons met alle kracht daartegen ver zetten. De hoogleraren wijzen erop, dat de misdrijven zijn gepleegd in een tijd van zedenverruwing en verwildering, maar verzuimen daarbij te vermelden, dat niet het Nederlandse volk voor deze verruwing en verwildering aansprakelijk kan worden gesteld, maar dat het juist de betrokken oorlogsmisdadigers zijn geweest die deze in het leven hebben geroepen zo schryft de N.V.E.P.G. Het nationaal-socialisme vond zijn voedings bodem juist bij dit soort onmensen er deze hebben, nog niet vergeten, onher stelbaar leed over ons gebracht". De brief besluit met de verklaring dat de Vlissingen speelt tegen Middelburg Vlissingen speelt zondagmiddag om half drie op de terreinen van Baskenburg een trainingswedstrijd tegen Middelburg. Er zal een entree van 0.25 worden ge heven ten bate van de actie „Sporthal". HONDERDSTE JAARVERSLAG ROTTERDAMSCHE BANK Het honderdste jaarverslag van de Rot ter damsche Bank N.V. vermeldt dat de winstcijfers over 1962 tot tevredenheid stemmen. Commissarissen merkten op: „Het stemt tot grote voldoening dat onze instelling de eerste honderd jaar van haar bestaan in een gezonde en krachtige positie kan afsluiten". Het verheugt de directie dat, ondanks een zeer sterke stijging van de onkosten, de nettowinst toch nog is toegenomen. Hierbij dient echter te worden bedacht, dat voor de eerste maal in de winst ook is begrepen het dividend ad zes procent op de in het bezit van de R.B. zijnde aandelen Nationale Handelsbank. De grote stijging van het onlcostencijfer van 36,7 miljoen tot 43,0 miljoen is in de eerste plaats een gevolg van de aan zienlijke verhoging der arbeidskosten. Daarnaast is zij echter een gevolg van de gevolgde nieuwe boekingswijze, waarbij ten laste van de onkosten zijn gebracht: afschrijving op de gebouwen en uitgaven van reparaties en meubilair. In verband met het honderdjarig be staan onthoudt de directie zich ditmaal in het verslag van het geven van haar visie op het economisch gebeuren in 1962 in het algemeen. In plaats daarvan is in het verslag een historisch verhaal opgenomen, waarin in vogelvlucht de geschiedenis van de Rotterdamsche Bank wordt geschetst, geschreven door de heer A. F. van Zweeden. In de jubi- leummaand (mei 1963) zal nog een boek worden uitgegeven van de hand van de Amsterdamse historicus prof. dr. I. J. Brugmans, waarin de oprichting alsme de de eerste tien jaren van de Rotter damsche Bank en de Nationale Handels bank, die ook in 1863 werd opgericht, •uitvoerig worden beschreven, gesteld tegen de achtergrond van het econo misch leven van die tijd. vereniging er van overtuigd is dat zij de mening weergeeft van het overgrote deel der Nederlandse vrouwen en mannen die in de jaren 1940-1945 ge toond hebben „alles, ook hun leven, voor het vaderland over te hebben". Politierechter Middelburg DUITSE MATROOS STAL FIETS TWEE WEKEN GEVANGENISSTRAF Voor dc politierechter te Middelburg, mr. A. W. Thöne, moest donderdagmid dag terechtstaan de Duitse matroos W. S. uit Kiel. Hij was verdacht van weder rechtelijke toeëigening van een heren- rywiel uit Vlissingen. Nadat de matroos op een avond vele Vlissingse cafés had bezocht, bemerkte hy dat hij niet genoeg geld bezat om een taxi naar het schip dat in de haven van Vlissingen lag te nemen. Hij pakte daarop een willekeurige fiets, met de bedoeling die op de kade achter te laten. „Ik was dronken", maakte de ma troos duidelijk. „Toch niet zo dron ken, dat hij niet meer wist wat hij deed", merkte de officier van jus titie, mr. Rosingh op. „We zien der gelijke dingen helaas wel meer bij zeelui". De officier vorderde een ge vangenisstraf van 2 maanden. De politierechter achtte een gevangenis straf van twee weken in deze om standigheden het schip is weg en verdachte zal moeilijk ander werk kunnen krijgen voldoende straf. De aangehouden zaak tegen J. de V. uit Noordwelle, verdacht van rijden on der invloed van alcohol, is donderdag middag voortgezet. De raadsman, mr. J. van Ginneken uit Breda, vroeg de po litierechter in zijn pleidooi dc verdachte geen onvoorwaardelijke gevangenisstraf op te leggen en van een ontzegging van de rijbevoegdheid af te zien. De politie rechter vonniste 1 week onvoorwaarde lijke gevangenisstraf. I Heden werd door een ongeval van mij weg genomen, mijn geliefde schoonzoon, A. DE BOURGRAAF. J. Sinke. Wemeldinge, 31 januari 1963. Uit het zakenleven Juist bij het veertigjarig bestaan van de elektrotechnische en mechanische in dustrie Nolte N.V. te Eindhoven zal de ze firma een nevenbureau openen tf Roosendaal. Het wordt meteen een vrij grootse aanpak waar een dertigtal vak mensen werk zal vinden. Nolte N.V., een onderneming met onge veer 600 man personeel, is van oog sprong een elektrotechnisch installatie- bureau, dat gespecialiseerd is in grote projecten. Men heeft onder meer de cen trale van de P-N.E.M. geïnstalleerd, fa brieken van Philips in Roosendaal en Terneuzen, scholen, warenhuizen en wo ningcomplexen. Daarnaast heeft men een afdeling nettenbouw (de firma ver kavelde onder meer Etten en Rucphen), een fabriek van lichtmasten, mechani sche en elektrotechnische werkplaatsen. Tevens fabriceert men als eigen vinding verlaagde plafonds, waarbij de kruisin gen der staven in elkaar haken, zodat geen bouten worden gebruikt. Deze ver laagde plafonds vinden onder meer hun toepassing in ateliers en fabriekshallen. Reeds geruime tijd had Nolte N.V. veel opdrachten in West-Brabant en Zeeland, zodat men naar een nieuwe vestigings plaats zocht. Het werk is zeer arbeids intensief, Het bureau te Roosendaal is de vijfde gespreide afdeling in het land. Heden werd, door een ongeval, uit onze fa miliekring weggeno men onze beste zwager en oom, de heer A. DE BOURGRAAF. Huizen N.H.; J. Sinke. E. Sinke-Jürgens. Wemeldinge: A. Kosten-Sinke- A- Kosten. Gouda: A. Sinke. J. Sinke-Schuttevaer. Dordrecht: J. van Damme- Sinke. A- A. van Damme. Goes: P. Harinck-SLnke. G. Harinck. Oud Beijerland: S. van Belois-Sinke. J, H. van Belois. Kloetinge W. Cok-Sinke. J. L. Cok. Neven en nichten. Goes, 31 januari 1963, Heden ging nog on verwacht van ons heen, onze lieve, zorg zame vrouw, moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder DIEDERIKA CORNELIA DE LEGE, gcb. van Dorp, in de ouderdom van 84 iaar. Uit aller naam, J. de Lege Badhuisstraat 16, De teraardebestelling zal plaatsvinden op dinsdag 5 februari a.s, om 12.30 uur vanaf Badhuisstraat 104. Am Beduidende fabriek van grondstoffen voor de bakkerij en do horeca bedrijven, met 'n goed ingevoerde verkooporganisatie in diverse E.E.G.-landen, zou ter verbreiding van het assortiment en baar afnemerskring, gaarne in contact treden met bedrijven die in prin cipe tot een vorm van samenwerking bereid zijn. Bedoeling dezer annonce is om na te gaan of er interesse voor deze gedachte bestaat, waarna met de geïnteresseerden verder kan wor den besproken of en zo ja op welke wijze met realisatie kan worden begonnen. Brieven te richten onder lett. N 72, bureau P.Z.C., Vlissingen. HUWELIJK Bureau DE ELF PROVINCIËN Schotersingel 87 Tel. 0200-51894 - Haarlem Detective-echtpaar De Vries bekend door radio en pers. Vrijblijvend inlichtingen in blanco couvert. Voor uw oud goud, zilver, kralen enz. geven wij de HOOGSTE WAARDE WESTKAPELLE Zuidstr. 66, tel. (01187) 284 Donderdags van 10-5 uur in Middelburg, Zuidsingel 54. Al wat voor Provinciale Zeeuwse Courant. OE LAATSTE DAGEN van de opruiming: HM enorme feaJ KOOPJES OOVERS SCHOENEN Voor uitbreiding van onze verkoop hebben wij een s trekkelijke plaats met goede vooruitzichten voor een leeftijd niet boven 25 jaar. Vereisten kennis van handelscorresp. Engels, Frans en Duits en typen. Rijbewijs B-E gewenst. Werkzaamheden verkoop, reclame, contact met klanten, opl. vertegenwoordiger. Evt. nieuwe woning beschikbaar. Aanmelding schriftelijk of persoonlijk bij: GEBRS. CRUSON N.V.-Postbus 4-Breskens BUISARTIKELÈN - METAAL OP1'. VEREDELING WESTLANDSTRAAT 6. bedrljfsverwarming sterk in opkomst zie 't nieuwe model bij Goes Ganzepoortstraat 28. Tel. 01100 - 6995. In ons bedrijf, afdeling buisartikelen, hebben wij plaats voor een in de functie van machinesteller. Mondelinge of schriftelijke aanmelding aan: GEBRS. CRUSON N.V. - Postbus 4 - Breskens WESTLANDSTRAAT - POSTBUS 4. in vele bontsoorten BONTMANTELS ENORM IN PRIJS VERLAAGD KORTEMEESTRAAT 14 TELEFOON 3244 lljders(sters) MYOPLASTIC KLEBER de franse vinding zonder veer en kussen doet sinds 1953 in Nederland oan duizenden van Uw landgenoten hun breuk en hun breukband vergeten. Nu ook verkijgbaar In ultra lichte, snel wasbare uitvoering Myotonic. Stabil gordels voor steun bl| zwaarlijvigheid. U kunt op Uw beurt deze appa raten kosteloos proberen bl| de deskundige van INSTITUT HERNIAIRE DE LYON, die zitting zal houden te: GOES: „Focus" Opril Gr- Markt, woensdag 13 febr. 13.30-15.45 u. BERGEN OP ZOOM: Drog. Besling, For tuinstraat 12, woensdag 13 febr. 10-12 u. TERNEU ZEN: Drog Dingemanse, Axelscstraat 3, donderdag 14 febr. 10-12 u. OOST BURG Drog. Huisman, Raadhuisplein 11, donder dag 14 febr. 13.30-15.30 u. Inlichtingen: I- H. L., Heemsteedse Dreef 258, Heemstede. %*0M0M0000MM0M0MM^ VOOR DOLLE J* PRIJZEN GAAN DE RESTEN VAN DE OPRUIMING er nu uit. Voor voorjaarspakjes en japonnen hebben wij een voordelige aanbieding: zwart-wit ruitje 130 br., 4,85. .KASHA" in lichte tinten, 130 br., van 11,90 tijdelijk 8,75 p. m. Maar... zorg dat U er bij bent. SCHRIJVER'S STOFFENHUIS GOES middenin de Lange Vorst, tegenover „BERCO". Originele Helanca- stretch met etiket- ten kwam weer binnen. vraagt voor haar depot te Terneuzen: in het bezit yan geldig rijbewijs B/C en E degene, die het E.V.O.-diploma bezit, geniet de voorkeur kandidaat moet trailei^ervaring hebben woonachtig te Terneuzen of onmiddellijke omgeving leeftijd: 2335 jaar. Schriftelijke sollicitaties te richten aan Esso Nederland N.V-, Westsluls P 47, Terneuzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 4