Officier: Sloot Abeelseweg zorgt voor afvoer van het polderwater Maisdiefstal in haven: zware straffen geëist DEKKER'S DRANKEN SINKE'S DRANKEN AGENDA WALCHEREN Schoorsteenbrand Ridderlijke actie en een zeer navrante riller Droge januari werd zeer koud Knutselaars lijmen met VELPON van Ceta-Bever grote tube. RECHTBANK MIDDELBURG VECHTERSBAZEN VERKLAARDEN IN KOOR„NIETS GEZIEN ZEEUWSE AER0 CLUB MAAKTE IN 1962 MEER DAN 2000 VLUCHTEN KERKDIENSTEN 'Beroepen predikant in Goes begroet ZATERDAG 2 FEBRUARI 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 RECHTBANK MIDDELBURG Bewoners denken er anders over De sloot langs de Abeelseweg vlak bij de grens van Souburg en Mid delburg is een „sloot, die dient voor de afvoer van 's Polders bin nenwater. En al mogen de meeste bewoners daar dan anders over denken, het is en blijft een afvoer, aldus verzekerde de ingenieur van de Polder Walcheren, ir. H. Visser, gistermorgen als getuige-deskun- dige tot het Middelburgse recht bankcollege, gepresideerd door mr. P. van Empel. De sloot was voor de tweede maal in het ge ding gekomen, nadat één der be woners van de Abeelseweg, A. W. D., geen genoegen besloot te ne men met het vonnis van de hoofd stedelijke kantonrechter, die de man veroordeelde, omdat hij zijn slootdeel niet schoongemaakt zou hebben. Reeds eerder werd de zaak in hoger beroep %'oor de rechtbank behandeld en toen D. bij hoog en bij laag bleef vol houden, dat de sloot niet voor afvoer kon zorgen, besloot de rechtbank de kwestie aan te houden om de polder deskundigen te horen. Dat gebeurde nu gisteren. Eerst mocht de bewoner zijn visie nog kort verduidelijken: aan het eind van de sloot is een dam, zonder duiker er (in, verklaarde hij. Zodoende kan er geen enkele zuivering ontstaan, omdat het water zowel van de weg als uit de huizen niet kan weglopen. Normaal maakt een landbouwer de sloot voor D. schoon, maar dit jaar wil de hij eens precies weten of dit wel een sloot was, waarop de „schoonmaakver- ordening" van toepassing te brengen was. singseweg) echter niet. Daar heeft de sloot via een sprenk en enkele andere sloten een verbinding met de Vlissingse watergang en daardoor met het gemaal Boreel te Middelburg dat het polderwater wegpompt. „Maar moet het water dan niet n boven?", vroeg mr. Van Empel, die in de veronderstelling verkeerde, dat de Abeelseweg naar de Vlissingseweg toe oploopt. Volgens de polderingenieur was dit juist opgemerkt, maar iuj betoogde, dat de sloof naar de Vlissingseweg toe steeds dieper wordt, •--* toch die richting ka Zelf betalen Andere kant niet Ir. Visser verklaarde, dat de ene zijde van de sloot afgedamd is, maar de andere zyde (aan de Nieuwe Vlis- FEESTKLANKEN VLISSINGEN NIEUWENDIJK 51, TELEFOON 4266 Voortaan zullen de feestklanken U worden aangeboden door FEESTKLANKEN VLISSINGEN NIEUWENDIJK 51, TELEFOON 4266 v/'h DEKKER VANDAAG Middelburg City: De Noormannen komen, 20 uur, 14 laar. Electro: De spookrijders, 19 en 21.15 uur. 14 laar. Vllsslngen Alhambra: De Noormannen komen. 19 en 21 uur. 14 Jaar. Luxor: De spookrijders, 19 en 21 uur, 14 laar. Con certgebouw: Concert „De Volksstem". 20 uur. Koudekerke Iloiel Walcheren: Ceta-titm „De Gebroeders Pech", 19.30 uur. Souburg De Zwaan: Uitvoering muziek vereniging „Vlijt en Volharding" 20 u. Goes - Grand De Noormannen komen. 19 en 21 uur. t4 Jaar. Schuttershof: toneel uitvoering „De Amateurs", 20 uur. Slot Ostende: toneelavond „De Combinatie". 20 uur. Bergen op Zoom Rosy: Zorro, de gemas kerde wreker, 18.45 en 2J uur. 14 Jaar Luxor: Zonder zeden en moraal. 18.45 en 21 uur. 18 jaar. TcFnni7.cn Luxor: Madame Sans-Gêne. 20 uur. 14 laar Concertgebouw: Door "t dol le heen. 20 uur, a.l. gas van Gent Olymplatheater: Wolga- bootsman. 20 uur. a.l. Axel - Het Centrum: De inspecteur. 18.30 en 21 uur. 14 Jaar Oostbnrg - Ledeltheater Degens, dolken en doodsgevaar. 19 en 21 uur. 14 laar De Eenhoorn: lezing Plet van Mover over „In eD om de lurytent" voor Bond van Muziekverenigingen In Zeeuwsoh-Vlaan- deren, 15 uur. Hulst - Bioscoopgebouw: Lemmy Caution en verdovende middelen. 20 uur. 14 laar XJzencfUkc - Hofzlchttheater Zondige Her- de. 20 uur. 14 laar. Breskens Cnslnehlosconp Onder spervuur naar Tobroek. 20 uur. 14 Jaar. Zlerlkzee Concertzaal: Madame Sans- Gêne 20 uur, 14 Jaar Haamstede - Bioscoop Bom: De drie Stoo ges en Hercules, 20 uur. a.l. Sint Maartensdijk - Dp Gouden Leeuw: Sta- lag 17. 19 30 uur Scherpcnlsse - De Gouden Leeuw: L.J.G.- toogdng. 14 30 uur. MORGEN Middelburg City De Noormannen komen. 14 30 en 20 uur. 14 laar Electro De spookrijders. 15 30 en 19 30 uur. 14 laar VUislngen - Alhambra De Noormannen ko- men. 15. 19 en 21 uur. 14 laar Luxor De spookrijders. 15 cn 20 uur. 14 laar Bergen op Zoom - Roxy Bloedige »onson- dergnng, 14 30 out. 14 Jaar Hoxv Zorro. de gemaskerde wreket. 16 30. IR 45 en 21 uur. 14 laar Luxor Bloedig "«inflict. 14 uur. 14 jaar Llixor Zonder reden en moraal. 16. IR 45 en 21 uur. IR laat Goes - Grand De Noormannen komen 15 1» en 21 uur. 14 laar Ternenren - Luxor Laurel en Hardy door het dolle heen. 14 uur. a.l Luxor Ma dam" Snns-GCne. 16.30 en 20 uur. 1« laar Concertgebouw: Door t dolle heen. 20 uur. a.l. Sas van Gent Olymplatheater- woiga- boolsman. 14 30 uur, al Olymplatheater Vier Parljse meisies. 17 en 2" uur. IB j Axel - Hel Centrum De inspecteur 15 45 uur, 14 laar Het Centrum D" weg tot elkander. 20 uur, 18 laar Oostbnrg - Ledeltheater Brokkenpiloten 14 uur. a.l. Ledeltheater Opgpns, dolken en doodsgevaar, 18 30 en 20 uur. 14 laar Hulst Blos- oopgpbouw- Romance a ia carte, 15 en 20 uur. o.i Bloseoopgebouw Lemmy Caution en. verdovende mlddden. 17 15 uur, 14 jaar IJzendllke - Hofzlchttheater: Zondige itet- de. 17 cn 20 uur. 18 jaar. HotzIchUhenter sehletlng op liggende wip. 14.30 uur Bresken» - Cnslnobloscoop- De wraak van Hercules, Ifl en 20 uur. 14 laar Zlcrlk7.ee - Concertzaal De drip Stooges en Hercules, 15 uur, a.l Concertzaal: Ma dame Sans-Géne, 20 uur. J4 Jaar Visser voegde er aan toe, dat reeds eerder een bewoner een rekest bij Ged. Staten heeft ingediend, maar dat ook dit college de sloot als een afvoerlei- ding bestempeld heeft. „Eigenlijk is het een afvoerleiding voor het water, dat van de weg komt. De bewoners misbrui ken deze leiding dus eigenlijk, maar het wordt toegestaan, omdat er geen andere lozingsmogelijkheid voor het huishoudelijk water is", zo verduidelijk te ir. Visser nog. Enkele jaren geleden heeft de ge meente Souburg een oplossing voor gesteld, niaar die is afgeketst op financiële bezwaren. Van de bewo ners, die de verbetering namelijk zelf zouden moeten betalen. „Er is geen doorstroming" hield de be woner D. vol. ,,Dïe is er wél", was het antwoord van ir. Visser. „In ieder geval is er een af voer van het water". Zo meende naar aanleiding van deze deskundige-verklaringen ook de of ficier van justitie, mr. A. W. Rosingh, het te moeten zien: de sloot is een 0 gulden, waarna de president besloot, dat de rechtbank op 15 februari a.s. uitspraak zal doen. Voor eenzelfde geval het niet schoon maken van een sloot stond de Veerse landbouwer J. B. terecht. „Kort voor 15 december de „schouwdatum" is de sloot schoongemaakt, zo verze kerde de landbouwer. Niet schoon ambtenaar Als getuige werd gehoord de land arbeider A. V. uit Middelburg, de man, die de sloot had schoonge maakt voor zijn baas. „Heeft U het dan slecht gedaan?", wil de de president weten. „Naar mijn overtuiging goed", ant woordde V. „Met de zeis met een lange boom". „De getuige is positiei in zijn verkla ring", betoogde ae officier, die op grond van de verklaring van de polderambte naar het ten laste gelegde bewezen achtte en een boete van 15 eiste. ,,'t Zit van binnen, edelachtbare", ver klaarde de Veerse landbouwer in zijn slotwoord. „Ik ben er van overtuigd, dat de sloot schoon was". Ook hier zal de rechtbank op 15 februari uitspraak doen. LEDENTAL VERENIGING BEDRIJFSVOORLICHTING WALCHEREN NAM TOE De Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting Walcheren heeft in het afgelopen jaar een groot aantal activiteiten ontplooid, met name op het stuk van discussiebij eenkomsten en excursies- Het ledental van de vereniging nam met een gering aantal personen toe en bedroeg per 31 december 1962 totaal 540. In samen werking met de rykslandbouwvoor- lichtingsdienst werden in de maanden januari en februari 1962 in alle plaatsen discussiebijeenkomsten gehouden, waar in werd gesproken over het onderwerp „De verbetering van de structuur van de grond". Deze samenkomsten werden bezocht door 381 personen. In het afgelopen jaar werden twee ver gaderingen in Middelburg belegd, en wel een algemene vergadering op 16 janu ari, waarop gesproken werd over „De ontwikkeling van het gemengde be drijf" alsmede de jaarvergadering op 8 februari. Het bestuur besprak in vier bijeen komsten het winter- en zomerprogram, zowel voor wat betreft het werk van de vereniging als de voorlichtingsactivitei ten van de R.L.V.D. op Walcheren. De \yinterexcursie kon geen doorgang vin den, dit in tegenstelling tot een tweetal zomerexcursies op 10 en 11 juli, waar aan resp. een groep van 70 en 40 perso nen deelnam. Bezocht werd ondermeer de Biesbosch. In het jaarverslag van de vereniging wordt vervolgens melding gemaakt van liet vertrek per 15 septem ber van de heer A. C. Simonse. In zijn vacature bij de voorlichtingsdienst is nog geen opvolger benoemd. In de plaats van de lieer J. M. v. d* Weele is per 1 maart 1962 aangesteld de heer R. v. d. Moer. De kasboeken sluiten het aar 1962 af met een batig saldo van 811,80, hetgeen ten opzichte van het tassaldo van 1 januari 1962 een achter uitgang betekent van circa f 800.Op de jaarvergadering van de vereniging, die donderdag 7 februari zal worden -ehouden ln café-restaurant Wöhler te liddelburg, zal een voorstel tot verho ging van de contributie worden gedaan. AAGTEKERKE Oranjevereniging heeft vele plannen Door de weersomstandigheden was slechts een klein gedeelte van de 139 leden van de Oranjevereniging te Aag- tekerke op de jaarvergadering in Ami- citia aanwezig, onder voorzitterschap van de heer F. Kodde. Uit het verslag van de secretaris, de heer A. Maljers, bleek, dat de vereniging in het afgelo pen jaar velerlei activiteiten had ont plooid. Het verslag van de penning meester, de heer P. Birza vermeldde een nadelig saldo over 1962. Namens de kas- commissie bracht de heer C. Klap ver uit over het nazien der boeken. Tot werd wederom benoemd de heer Chr. Louws Wzn. Voor de koninginne- jaardag op 30 april wil men wederom Kinderfeesten organiseren, terwijl de leden. Uit het verslag van de controleurs bleek, dat vooral bij de le lcalfkoeien veel prima produkties en vetgehaltes voorkomen. De heer M. H. den Engelsen drong tijdens dc jaarvergadering aan tot aansluiting bjj de vorig jaar opge richte fokvereniging van Walcheren. In de vacature, ontstaan door het aftreden van de heer Ovaa, werd voorzien dooi de heer W. Vader. BIGGEKERKE Raad vergadert De gemeenteraad van Biggekerke komt vrijdagmiddag om 4 uur in openbare vergadering bijeen. De raad krijgt on der meer een voorstel tot voorlopige vaststelling van de gemeenterekening 1961. Deze rekening heeft aan inkom sten f 118.539,79 en aan uitgaven f 120.395,75, een nadelig slot dus van f 1855,96. Dc agenda vermeldt verder onder meer een voorstel tot aankoop van opstallen (zonder grond) van het pand Dorpsstraat 39 en de wijziging van de begroting voor 1963- voor brommers en het doen oplaten van ballons. Ter gelegenheid van de komen de feestelijkheden ter herdenking var de onafhankelijkheid 1813-1963 zal men trachten te komen tot het organiseren van een optocht in samenwerking met de omliggende dorpen. De bestuursleden de heren C. Jongepier, A. Maljers en F. Kodde werden alle met grote meerder heid van stemmen herkozen. Tot leden van de kascommissie 1963 werden ge kozen de heren A. de Haan en P. Peper. Het voorstel tot contributieverhoging lokte veel commentaar uit tot het besluit viel: minimum contributie voortaan 1 en maximum 2.50. Na de gebruikelijke rondvraag vertoonde de heer C. Klap kleurendia's van het eiland Walcheren door de jaargetijden heen. Van onze adverteerders Opening juwelierszaak van de Ree te Vlissingen Enige weken geleden hebben de ge broeders Wcyens hun juweliers-zaak aan het Bellamypark 20 te Vlissingen of ficieel overgedragen aan de firma X de Ree uit Terncuzen. De leiding v deze /.aak, die vrijdagmorgen werd her opend, berust bij de zoon van de Ter- neuzense juwelier A. J. van de Kee. In de ruim twee weken, «lat de zaak te Vlissingen was gesloten, vonden er ei-schillende veranderingen plaats in Je winkelruimte. Het interieur kreeg een frisse verfbe- handeling en er kwam een fraaie klok- kenwand bij. Voor de liefhebbers be schikt de firma „Van de Ree v.h. ge broeders Weljens", zoals de zaak thans officieel heet, over een aantal exclu sieve artikelen. Zo heeft men fraaie briljante ringen en broches, aparte gouden armbanden en halskettingen en materiaal van „cngeltjestin". Een aan tal bijzondere hang- en tafelklokken maakt de exclusieve voorraad compleet. In dc smaakvol ingerichte etalages en vitrines liggen de uurwerken te kust *p lfp»»- MIDDELBURG Door oververhitting van de stenen schoorsteen is vrijdagmiddag omstr kwart voor twaalf in het schaftlo van de Coöp. Landbouwvereniging „Eiland Walcheren" te Middelburg een begin van brand ontstaan. Het schaft lokaal dat gelegen is op het industrie terrein aan de Kleverskerkseweg is uit hout opgetrokken; doordat de brand weer spoedig ter plaatse was kon de schade beperkt blijven. O.- EN W.-SOUBURG Melkcontroleoereniging nam afscheid van secretaris Tijdens een jaarvergadering van d melkcontrolevereniging „Vooruitgang zij ons streven" heeft men dezer dagen in zaal Rehoboth te Souburg afscheid ge nomen van de heer A. Ovaa. Deze legde na ruim 23 jaar secretaris te zijn weest, wegens beëindiging van zijn drijf, zijn taak neer. Hij werd hartelijk toegesproken door voorzitter G. Koole, die hem namens de vereniging enige fraaie geschenken aanbood. Ook ere voorzitter J. Lorier huldigde de secreta ris en noemde hem in zijn toespraak de .motor" van do vereniging, die dertig jaar geleden met 5 led telt /Vooruitgang zij i FILMS IN ZEELAND „De Noormannen komen" is de aankondiging van een kleurige ac tiefilm in CITY (Middelburg), ALHAMBRA (Vlissingen) en GRAND (Goes). „De Noormannen", die ons In deze bio scopen dit weekeinde met hun komst willen vermaken zijn van het edele slag, dat ook de bekende stripverhalen over Erik de Noorman bevolkt. Het zijn ruw- gebolsterdc, maar blankpittige verschij ningen van flink postuur en als ze ko men nemen zc hun hele hebben en hou den mee. Kleine jongetjes varen even- roert mee op de oude Vikingschepen als :rachtige bebaarde mannen. We zien hoe ze aan land gaan Sn Enge land. dat dan beheerst wordt door edel lieden, die zoals uit deze film blykt, niet allemaal even ridderlik waren in die Noormanncntijd. Daardoor volgt een boeiende stryd met wisselende krijgs kansen. een flinke portie verraad en een ruime scheut romantiek. Het is dus al lemaal zeer boelend. De regie berust bij zekere Mario Bava en in dé hoofdrollen schitteren sterren als Folco Lull! en Ca meron Mitchell- Hoofdfiguur is inder daad dc Noorman Erik en deze rol wordt gespeeld door Giorgio Ardlsson. Luxor (Vlissingen) cn Electro (Middel burg) verrassen met een film. die een veelbelovende titel draagt.: „De spook- rijders". Het feit, dat Peter Cushlng de hoofdrol vervult, doet verwachten, dat hier sprake is van een navrante „riller". Balavond in „Thalia" voor „ingevroren" schippers Speciaal voor de schippers en hun ge- annen. welke door de strenge winter ;enoodzaakl zijn In Hansweert te ver- illjven, heeft de Hansweertse Parlevin kers Vereniging donderdagavond een balavond georganiseerd, welke een groot succes werd. De zaal „Thalia" war goed gevuld met parlevinkers, sluispersoneel en schepelingen. De muzikale leiding was in handen van de Moonlight Stars uit Hansweert. Dank zij de medewerking van de Hansweerte middenstand waren 'eei aardige prijzen voor de in d» 'oop -j 'ie r.vo- - --shoude- Zoals uit voorlopige cijfers kan worden opgemaakt is ja-" nuari een zeer koude en dro ge wintermaand geworden met in De Bilt ruim 90 uren zon tegen normaal 55 uren. De temperatuur bleef zeven gra den onder normaal. Het etmaal gemiddelde van 5.0 C was vrij wel gelijk aan dat van januari 1942. Januari 1940 werd iets kou der en daarna moeten wij tot 1838 teruggaan voor een nog strengere januari. Overdag is het een re cord geworden. Het gemiddelde maximum kwam in De Bilt op 2.2 C, het record was 1.9 C in 1942. Het aantal vorstdagen bedroeg in Dë Bilt 29, dit was sinds 1849 al leen in januari 1940 met 31 vorst dagen groter. Het aantal ijsda gen bedroeg 19 (ook overdag on der nul!) het record blijft 22 in januari 1940. Al kwam het tot hoge sneeuwber gen toch was januari in het hele land een droge maand. De neer slag die bijna geheel als sneeuw viel bedroeg gemiddeld 15 tot 25 cm sneeuw (of 15 tot 25 mm re gen want 1 cm sneeuw is gelijk aan 1 mm regen). Het was ae af en toe harde tot stormachtige wind die de hoge sneeuwduinen veroorzaakte met alle onaange name gevolgen van dien. De winter 1962-'63. berekend van 1 december tot 1 februari, be hoort nog bij de strengste en neemt de zesde plaats in. Winter 1789 met een gemiddelde van -4.4 C: winter 1823 met -4.0 C; winter 1830 met -3.3 C; winter 1891 met -3.2 C: winter 1764 met -3.1 C: deze winter met -2.9 C. Wanneer deze winter zich bij deze „kopgroep" zal kunnen handha ven, hetgeen maar heel weinigen zullen hopen, dan dient ook febru ari nog voor een fikse kou te zor gen. De start van de sprokkel maand is in ieder geval al volop winters. Een lichtpunt echter de dagen worden merkbaar lan ger. ZUID-BEVELAND Hansweertse K.V.P.'ers maakten „verlanglijstje" Te Hansweert hebben 25 K.V.P-leden enquête-formulieren gekregen waarop werd gevraagd aan te geven, wat naar hun mening de voorkeur van behande ling heeft in de komende parlementaire periode. Van de 25 formulieren werden er 16 ingevuld. De uitslag hiervan luidt: 1. belastingverlaging, 2. bezitsvorming, 3. volksverzekering voor zware medi sche risico's, 4. algemene bijstandwet, arbeidsongeschikheidswet, 6. optrek king A.O.W., 7. verkeersvoorzïeningen, 8. woningbouw, studietoelagen en defen sie, 9. hulp aan minder ontwikkelde ge bieden. Recreatie en werktijdverkorting kregen geen punten. WAARDE School in Waarde krijgt derde lokaal De gemeenteraad van Waarde heeft in principe besloten de openbare lagere school uit te breiden van twee tol drie lokalen. In de vrijdagmiddag gehouden vergadering machtigden de raadsleden w. de nodige stappen te doen om vergunningen te verkrijgen. Het ligt in de bedoeling, dat in verband met het stijgend aantal leerlingen de school in de toekomst een derde leerkracht krygt. De lieer Klap te Waarde werd aange wezen als de architect van het derde schoollokaal. hebben in deze vergadering de gemeentebegroting voor het jaar 1963 aangeboden- De gewone dienst toont aan inkomsten en uitgaven 408.988,54 met een post onvoorzien van 10.715,o5. De inkomsten van de kapitaaldienst be dragen 1.003.549,47 en de uitgaven 1.267.205,45, derhalve een nadelig slot van 263.655,98. De raad stelde de verkoopprijs van de bouwgrond in het uitbreidingsplan vast op 13,50. De exploitatiebegroting van het uitbreidingsplan is geraamd op f 145.866,60. De raad besloot voor 1963 een kolentoe- slag tot een bedrag van 50 te verlenen aan gezinnen met een inkomen lager dan 2500. Ook aan alleenstaande per sonen zal deze extra toelage worden ver strekt. Het Groene Kruis te Waarde zal voort aan een hogere subsidie krijgen. De raad besloot, dat deze vereniging per jaar maximaal een bedrag kan krijgen gelijk aan de helft van de ontvangen contributies- Dit bedrag hangt af van de grootte van het nadelig saldo. Advertentie Raad St.-Jansteen stelde sluitende begroting vast Burgemeester mr. J. L M. Reuser heeft donderdagavond in de gemeenteraad van St.-Jansteen de watersnoodramp van 1953 herdacht. Tevens herinnerde hy aan de verjaardag van H.KJEL prinses Beatrix. In zijn jaaroverzicht memoreer de heer Reuser de belangstellende medewerking van de pers, die in „wis selende mate in 1962 is ondervonden". „Wat meer nauwkeurigheid zal aan de voorlichting van het publiek stellig ten goede komen", zo meende de raadsvoor zitter. Van h was eind 1962 de bouw Sijna voltooid. Van de bouw van het contingent 1962 is met vier stuks van de zeven aange vangen. Voor 1963 zijn geen woningen toegewezen. In 1962 kwamen zes par ticuliere woningen met rijkssteun ge reed en zonder rijkssteun werden vier woningen voltooid. De bouw van twee lokalen van de nieuwe r.-k. kleuter school is het afgelopen jaar begonnen. De brandweer werd in 1962 met vier le den tot 15 man uitgebreid. Najaar 1962 is begonnen met de bouw van een nieuw postbureau en twee dienstwoningen voor de rijkspolitie. De raad stelde de sluitende begroting voor 1963 vast. Op de gewone dienst heeft deze aan inkomsten en uitgaven 977.925,27. De reserve is voor het eerst sinds een jaar of tien niet aangesproken. De post onvoorzien is 30.638,79. De inkomsten op de kapitaaldienst zijn be groot op 2.253.309,71, de uitgaven op 2.724.017,93, dus een nadelig slot van 470.708,22. De begroting werd aange nomen met acht stemmen voor. Tegen stemden de heren R. F. van Acker, C. L. van den Berghe en P. Stevens. De raad besloot verder tot toetreding tot de gemeenschappelijke regeling ontwik keling Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen/Oost. Overgegaan werd tot aankoop van een perceel moeras, stroken grond en water voor het storten van huisvuil. De geloofsbrieven van het nieuwe raads lid H. Vonck (k.v.p.) werden in órde bevonden. De heer Vonck neemt de aats in van het overleden raadslid P. Geïrhaerdt, oud-burgemeester. „Mede door uw toedoen zit er nu een vader van 8 kinderen in de gevangenis". Aldus sprak de president van de Middelburgse recht bank, mr. P. van Empel, vrijdag tot de 26-jarige schildersknecht W. D. uit Yerseke, die op 5 januari jl. bij de vader van zijn verloofde in Hansweert de Belgische schipper P. F. R. uit Antwerpen had ont moet en die er toe aangezet had om 2700 kg mais uit een scheeps lading voor eigen gebruik te verkopen. Verdachte leende een aantal zakken, waarmee hij per vrachtauto naar Hans weert reed en daar de zakken met mais vulde. Op de terugweg naar Yerseke werd D. door de rijkspolitie aangehou den en toen kwam de zaak aan het rol len. De president kon zich niet voor stellen, dat verdachte meende op zulk een gemakkelijke wijze handel te kun nen drijven. „Ik dacht, dat het opveegsel was. Dat het met de mais wel in orde zou zijn", verdedigde D. zich. „Hoe komt U daar nou bij", riep de president verbaasd uit. „Zevenen- twintïghonderd kilo opveegsel"... De officier van justitie, mr. A. W. Ro singh, achtte het ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen en eiste een onvoorwaardelijke gevange nisstraf van 2 maanden. De recht bank zal op 15 februari a.s. uit spraak doen. Ook de schipper R. moest terechtstaan, omdat hij zich de 2700 kilo mais, eigen dom van een Rotterdamse firma, we derrechtelijk had toegeëigend. Mr. Van Empel noemde de man eep „slachtoffer van de ijsgang": gedurende de vorstpe riode moest R. noodgedwongen met zijn schip in Hansweert blijven. Toen hij Met drie zweefvliegtuigen Schouwse vliegers stelden aankoop eigen Ka-7 uit Het bestuur van de Vereniging Zeeuwse Aero Club te Haamstede deelt in zyn jaaroverzicht van 1962 met voldoening mede, dat de nieuwe vliegtuighangar in middels gereed is gekomen evenals het clubgebouw. De zweefvliegclub, die ope reert vanaf het vliegveld by de vuurto ren, zal in de zomer van 1963 de be schikking krijgen over drie vliegtuigen, nl, een „Rhönlerche" tweezitsvliegtuig voor oefendoeleinden, een „Brunau Ba- by" voor solovliegers en een „KA-7" voor meer gevorderde vliegers. In het jaaroverzicht van deze actieve zweefvliegclub, die ten zuiden van de Oosterschelde nog weinig bekendheid ge niet, wordt vervolgens melding gemaakt van een fespectabel aantal starts, di$ in 1962 door eigen leden konden worden uitgevoerd, nl. 2061 met een totale vluchtduur van 207 uur en 11 minuten. Ieder zweefvliegtuig van de club, was dus gemiddeld 6 minuten in de lucht. Het plan om uit eigen kas een prestatie- eefvliegtuig voor twee personen var t type KA-7 aan te schaffen kan niel worden verwezenlijkt. Dit vliegtuig zal Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 31-1: Sirius van Temeuzen, Evertsen van Londen. Vlissingen vertrokken op 31-1: Zaanstroom Shoreham, Bram naar Par. Gepasseerd naar Antwerpen 31-1: Schelde- borg van Delfzijl, Steenbergen van Bremen, Hoc. Vinces van Londen/Gent, Merwestad Londen. Medusa van AvonmouUi/Ter- en. Alge van Amsterdam, 1-2: Concep tion van Dover, Prins Willem II van Rotter dam, Rubato van Rotterdam, Kerkedjjk van Bremen. Corrie Broere van Delfzijl. Gepasseerd van Antwerpen 31-1: Rijnborg naar Groningen, Hunter naar Kingslynn, Ap- pïngedam naar Rotterdam. Westerdam naar Rotterdam. Zephyr naar Liverpool, Averdijk Rotterdam, Gerry S naar Londen, Zus naar Londen, Aristotelis naar Rotterdam. Ulyses naar Rotterdam. Elisabeth Roorda Dublin, Fiducia naar Kingslynn. ZONDAG 3 FEBRUARI 1963 Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 Is. Oegema-, Domburg 9.30 ds. Pontier, •-30 ds. v. d. Bom, Gapinge 9.30 en 2 ds. Boot, Grijpskerke 10 en 2.30 ds. Im- leta, Koudekerke 9 en 7 ds. Elshout, ileliskerke 10 en 2.30 ds. Van Heesen, Middelburg 't Zand 8.45 ds. Bouwmees- ;r, Hofpleinkerk 9.30 ds. Bouwman, .30 ds. Boonstra, 5 ds. Bouwmeester, Noorderkerk 9.30 ds. Boonstra, 5 ds. Bouwman, Gasthuiskerk 7.30 ds. Pon- tier, Oost- en West-Souburg 9.30 en .30 ds. Richel. Oostkapelle 10 en 2.30 s. Gommer, Serooskerke 10 en 2.30 ds. Van Wouwe, St.-Laurens 10 en 2.30 ds. Van Ulden. Vécre 10 en 2.30 ds. Streef kerk, Vlissingen 9.30 en 5 ds. Verschoor, Vrouwenpolder 10 en 2.30 ds. Maaskant, Westkapelle 10 ds. v. d. Bom, 2.30 ds. Pontier. Geref. Kerk Vrijgcin.). Souburg 9.30 ds. Douma, Middelburg 8.30 en 4.30 ds. Wiskerke, Vlissingen 4.30 ds. Douma. Vrouwenpolder 9.30 en 2.30 ds. Van Be- veren, Zoutelande 10.45 ds. Wiskerke, 4 eredienst. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30, 2 ei leesd., Arnemuiden 9.30, 2 en 6 lee Meliskerke 9.30, 2 en 7 leesd., Middel burg 9.30, 2 en 6.30 leesd., Oostkapelle 10 en 2,30 leesd., Vlissingen 9.30, 2.30 6.30 leesd., Westkapelle 9.30, 2 en leesd., Zoutelande 10 en 2.30 leesd. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 9.30 en 3 d. Molen, Vlissingen 9.30 leesd. 5.30 ds. v. d. Molen. Ver. van Vrijz. Herv. en Rem. Kring. Middelburg 10 ds. Van Houte, Vlissin gen 10.15 ds. Van Beek. Evang. Luth. Gem. Middelburg 11.15 ds. Ten Rouwelaar. Vlissingen 9.45 ds. Ten Rouwelaar. Doopsgezinde Gent. Middelburg 10.30 mej. dr. Bakker, Vlissingen 10 ds. Van Hamei. Hersteld Apost. Zendingsgem. Vlissin gen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Hersteld Apost. Zendingskerk. Vlissm- n (Kasteelstraat) 10 en 5 dienst, iger des Heiis. Middelburg 10 Heil. sk., Vlissingen 10 Heil. sk. Adventkerk, (zaterdag). Vlissingen 9 Reith, 10 Bybels'\;die. r4ihr' i» J'. TfegS- ZONDAG 8 FEBRUARI 1963 Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 en 2.30 ds. Duisterhof, Arnemuiden 10 en 2.30 dhr. Bleileve, Biggekerke 9.30 ds. Snoep, 2 ds. Odé, Domburg 11 en 7 ds. Van Vliet, Kleverskerke 2 ds. Wieringa, Kou dekerke 10.30 ds. Altena, 2.30 ds. Van Herwaarden, Lammerenburg 7 ds. Van Herwaarden, 't Zandt 10.15 ds. Van Herwaarden, 10.15 jeugdk., 7 ds. Alte- Meliskerke 2.30 ds. v. d. Schoot. Middelburg Nieuwe Kerk 10 ds. Enker (H.D.), 7 ds. Van Boven, Engelse Kerk 10 wika Jansen (jeugdk.), Koorkerk 10 ds. Van Houte, Nieuw- en St.-Joosland 10 en 2.30 dr. Van Haarlem, Souburg kerk 10 ds. Van Duyne (H.D.), 7 ds. v. d. Toom, West 9.30 ds. v. d. Toom, Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Richard, Ritthem 10 ds. Nennie, 7 ds. Van Duy ne (jeugdd.), Serooskerke 10 ds. v. *d. Wind, 2.30 ds. Wapenaar, St.-Laurens 10 en 2.30 ds. Kok, Veere 10 ds. Wie ringa, Vlissingen De Meerpaal 9.30 en 11 ds. Kloosterman, Consistorie Rothfusz, Johanncskerk 9.30 ds. Schoot. 7 ds. Rothfusz (jeugdd.), Noor derkapel 10.45 jeugdkerk, Westkapelle 10 en 2.30 ds. Oosthoek (H.D.Zou telande 9.30 ds. Van Dullemen, 7 ds. De Jonge (jeugdd.). Filadelfia Volle Evang. Kapel. Vlissin gen (Vrouwestraat) 10 dienst. Geref. Gem. in Ned. Middelburg (Bo- gardzaal) 10, 2.30 en 7 leesd. Herv. Evang. Westkapelle 9.45 leesd. Bethel Temple (Pinksterkerk) Vlissin gen (Havendorp) 4 dhr. Davidsz. Volle Evang. Gemeente. Middelburg 10 dienst. nu van de Koninklijke Nederlandse Vere niging voor Luchtvaart in Den Haag worden gehuurd. bovendien slecht bij kas zat, besloot hij de partij mais te verkopen: 2700 kilo voor 15 cent de kilo, de helft van de prijs. Omstandigheden De officier, die het ten laste gelegde bewezen achtte, eiste een onvoor waardelijke gevangenisstraf van vier maanden, met aftrek. Mr. W. K. H. Dieleman, de raadsman, legde er in zijn pleidooi de nadruk op, dat deze verduistering eigenlijk geïnspireerd is door de schildersknecht D. De raadsman vroeg de rechtbank reke ning te willen houden met de gezins omstandigheden: R.'s vrouw moet binnenkort vanwege een bedrijfson geval in het ziekenhuis opgenomen worden, waardoor 4 kleine Kinderen elders ondergebracht moeten worden. In verband met het exceptionele van dit geval vroeg mr. Dieleman vrij spraak. De rechtbank zal op 6 fe bruari reeds uitspraak doen. Met een gebroken neusbeen en ernstig oogletsel bleef de Vlissingse pension houder J. L. achter op het „slagveld" op de stoep voor een etablissement in de Scheldestad, waarin een ruzie begon nen was tussen enkele kennissen van L. en een groep Brabanders. Vie geslagen had met een grote sleutel, wist L. niet, „maar het was de langste", verze kerde hy. De Brabanders verklaarden voor de rechtbank in koor „van niets te weten", maar toch moesten de schuldi gen uit hun midden gezocht worden. Karnemelk Vliegactiviteit Een grote vliegactiviteit ontplooide V.ZA.G. tydens de zomermaanden. Van af Goede Vrijdag tot ver in september vloog de club in ieder weekeinde. In de schoolvakanties was het nog drukker door bezoek van onder meer de Nijmeeg se Zweefvliegclub en de Gooise Zweef vliegclub, die beide met veel materieel naar Haamstede kwamen. Na het vertrek van deze beide clubs hield de bekende kapitein Walraven uit Eindhoven de eerste instructeur van de Schouwse zweefvliegers nog een kamp van twee weken. Een minder pret tige noot is, dat tydens het vliegseizoen drie vliegtuigen werden beschadigd, waardoor het enige tyd onmogelijk was met eigen materieel te vliegen. De vlieg tuigen konden echter worden gerepa reerd en bleven in Haamstede overwin teren. Er is reeds een begin gemaakt met het bewerken van kale plekken o] het vliegveld en het verwijderen van rij sporen met klei. Het wagenpark werd in het afgelopen jaar met een jeep ver sterkt. GOES De hervormde gemeente van Goes heeft vrijdagavond de nieuw beroepen predi kant, ds. J. Tam meling uit Koudum (Friesland) hartelijk begroet. Tijdens een ongedwongen begroetingsbijeen komst in de Grote Kerk, kwamen tal van gemeenteleden ds. Tammeling en "~i echtgenote de hand drukken. Ds. F M. Nijssen, die de leiding van de bij eenkomst had, richtte een geestig wel- komstspeechje tot de heer en mevrouw Tammeling, waarin hij wees op het be lang van een dergelijke samenkomst., „Want het gaat op het leggen van een zeer intieme bana", aldus ds. Nijssen. Ook ds. Tammeling voerae het woord. Hij deelde mee, nog geen beslissing over het beroep te hebben genomen en vroeg de gemeente tijd om zich op deze be slissing te mogen bezinnen. Uit zrjn woorden bleek, dat ds. Tammeling eerst vicaris te Meppel en later te Schoonder- beek is geweest. Zijn eerste gemeente predikant was Lutten in Overijsel. ZONDAGSDIENSTEN ARTSEN. Middelburg: dokter C. F. Frumau, Groen markt 17. tel. 2635. Apotheek van 29 febru ari: W. K. Hummelen, Markt 69. tel. 2134 Vlissingen: dokter D. C. Bom. Badhuisstraat 25, tel. 2233. Apotheek Vlissingen: D. H. v. d. Kleine-Mulder. Singel 9, tel. 2730, Seroosker ke. Veere en Oostkapelle: dokter G. Schep, Dorpsstraat 46 te Serooskerke, tel. 01189—212. Zoutelande, Westkapelle. Koudekerke: iok- Veel belangstelling voor filmvoorstelling Onder auspiciën van de Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming werd donderdagavond in het Grandthea- ter te Goes de film gedraaid „Pappie, waar komen de kindertjes vandaan?" Deze Franse speelfilm behandelt de voorlichting aan jonge kinderen. Voor de voorstelling bestond aanzienlyke be langstelling. De heer A J. N. van HintL sprak een openingswoord. Chr. plattelandsvrouwen te Goes bijeen De afdeling Noord- en Zuid-Beveland van de Christelyke Plattelandsvrouwen bond heeft donderdagmiddag in di „Prins van Oranje" te Goes de eerste bijeenkomst in 1963 gehouden De presi dente. mevrouw P. C- op 't Hoff-Frede- rikse uit Biezelinge sprak een welkomst woord Zy deelde mee. dat op 14 febru ari een familiedag belegd zal worden in „De Prins van Oranje" te Goes. Me vrouw M. van Spronsen-Taal uit Goes verzorgde tydens deze bijeenkomst eei bespreking van het boek ..'t Hemeltje van Nynatten-Doffegenes. ELLEWOUTSDIIK Jaarvergadering A.N.A.B. De afdeling Ellewoutsdijk van de A.N. A B hield dezer dagen de jaarvergade ring. De heer Lukaart, districtsbestuurder, hield een inleiding en de heer Vroon van de landarbeidersvoorlichtingdienst vertoonde dia's, alsmede een klankbeeld over „De Zeeuwse landarbeider en zn'n werk". Een flink aanb»! !»den Was ter Yex /ocïc-»'' De Brabanders, afkomstig uit Ooster hout, hadden de 25e juli hard gewerkt in Koudekerke en besloten 's avonds vertier te zoeken in Vlissingen. En ze dronken er bepaald niet alleen maar karnemelk... Eén van hen sprak zelfs van 25 flesjes bier! Verdachte was de constructieschilder C. van W„ die de pensionhouder met de sleutel geslagen zou hebben. Hij ontkende echter gesla gen te hebben. Wel had hy de sleutel van „iemand" afgepakt, maar wie die iemand was wist hij niet. „Toch zijn er enkele lieden, die menen, dat U met de sleutel zwaaide en tikte", merkte mr. Van Empel op. „Nee", was het antwoord. „Dus mishandeling is uw afdeling niet", veronderstelde de president droog. Getuige L. verklaarde, dat hy de ruzie wilde sussen. Hy werd echter naar bui ten gesleurd en met de bewuste sleutel overal waar hij geraakt kon worden, geslagen. Plezierige dingen Twee vrienden kwamen Van R. als getuige décharge in deze „moei lijke uren" voor de rechtbank bij staan: de constructieschilder A. V. en Van R.'s broer A„ eveneens con- structieschilder. Ze hadden, zo con stateerde mr- Van Empel, die avond echter alleen maar plezierige dingen opgemerkt. Geslagen had Van R. niet, integendeel, hy had L. voor nog erger letsel behoed. „Als we U zo horen, was U een aantal vreedzame lieden. Van nature, of vreed zaam, omdat U wegens uw gezondheid niet vechten mocht. Maar toch had U een sleutel en messen bij U"... merkte mr. Van Empel op. „Nee, niets gezien", verklaarden de mannen dan maar. Omdat de officier echter een getuige op zijn lystje had staan, die wel wat gezien, had, maar die niet ter zitting was verschenen, besloot de rechtbank deze zaak aan te houden totdat deze getuige gehoord kon wor den. Marktberichten VEILING MIDDELBURG. 1 februari. Fruit: Appelen: Winston 70-75 52 -56, 65-70 55. 60-65 31. 55-60 26—27, H D 14— IS, III grof 16. III fijn 19. Goudrenet SO-op 58 —61, 75-80 57—59. 70-75 65, 65-70 5560. H D Hl grof 56—57. II fijn 50. Golden Deli cious 80-op 83. 70-30 78—81. 70-75 64—79. 65- 70 60—72, 60-65 68. H D 30—46. m grof 64— 65. III fijn 15. Jonathan 75-op 47. 70-75 2356, 65-70 23—32. 60-65 15—38. II D 14—22, Hl grof IH fijn 15. Peren: St. Remv 70-75 36, 65-70 37. II D 26—28. Hl grof 23. in fijn 34. Comtesse de Paris 55-65 21. ni grof 20. Groenten: Breekpeen 14—30. Witlof 82—125. Glasandiivie 126161. Rode kool 26—51. Kool rapen 20 Witte kool 12—13. Spruiten onge- schoónd 26117. Srpuiten geschoond 64171. Sav. kool 11—46. Prei 14—178. Uien 15—35. Boerenkool 5053. VEILING ROTTERDAUL 31 januari. Andijvie 186—230. Rode kool 1 47—54. Gele kool 40—53 Spruiten IA 118— 132. 2A 93—124. 2B 47—66. IB 108—115. 1D 114—123 Selderij 30—37 Grote peen 19—37. Kroten 30—37 Uien geschild 19—28. uien 10—39. Witlof IA 103—126. 2A S6—112. 1B 93110, 2B 8698 Aanvoer 44.000 kg. Knol selderij- 3 st. per kist 61—73. 10 st. per kist 50—62. 12 st. per kist 46—53 Cox Orange Pippin IA 87—107. 1B 60—74. IC 3743. 2A 71—80. 2B 33—58. 2C 20—36. Golden Delicious IA 84—103. !B 7482. IC Jonathan 2A 48—63. 2B 49. 2C 30—33. Goudrenet IA 57—71. IB 55—64. IC 50—54. Winston IA 64—86 VEILING BERGEN OP ZOOM. februari. Witte kool 513. Boerenkool 25-^ 27 Rodp kool 9—55 Savooïekoo) 16!4 V/as- peen 41—52 Kroten 8—14. Spruiten 70—231. Witlof 58—1.20 Prei 88—1.70. Cox Oranje 12 —98. Jonathan tl—44. Saint Remy 3141. VEILINGVERENIGING „ZUID-BEVELAND" GOES. 1 februari Groenten. Per kg: Witlof A I 119 —124. A II 100. B 1 114. B II 71. afw. 90. Spruiten A II 69—91. B 11 18—69. afw 30—60. Rode kool B II 9. Groene sav. kool A II 26 Peen B I 16—39 Uien II 17—25. afw. 10— 15. Knolselderij U 26. VEILING STAVENISSE Uien middel 36.8b. bonken 33. drielingen 37.30 pickles 37. Oanvoer 35 ton. (Advertenttej Zondagsdlensi Taxi1* Middelburg VAN DOESELAAR, tol. 2158 TRIO TAX, telef. 2600

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 13