PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT KAMER VEROORDEELT SCHERP HOUDING VAN PRESIDENT DE GAULLE Zeeuwse kamerleden verontrust over dreigende vertraging dijkverzwaring Ook het Frans-Duits verdrag werd gelaakt Weer ambassadeurs in Den Haag en Moskou Pleidooi voor Zeeuwse zaken GELE ZEEMOEST SLEEP PRIJS GEVEN IN ZICHT VAN WATERWEG Neiging rustiger aan te doen bij uitvoering van Deltawerken Het woordje wan 206e jaargang - no. 27 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie: P. van de Velde, Waistrsat 58-61). tel. 2355 2911; Zierikzee: red. tel. 2425, adm. tel. 2094. B. den Boer en W. de Paster. HoofdredactieW. Leertouwer en G. A. de Kok. Abonnementsprijs 62 cent per week. ƒ8.00 perkw.: franco per post ƒ8,25 p. kw. Losse nummers 15 ct. Bureaus: Vlissingen: g. red. 3508/3546. adv. 3647/3643): Middelburg: Markt 61, tel. 3841 <b.g.g. red. 2078/3169, adv. 2375); Goes: Gr. Markt 2, tel. 6140 (b.g.g. red. 7853, adv. 5213). Oostburg: tel. 2395: Terneuzen: red. tel. 2116, adm. tel. "Ar" onc" Adv.pr. 30 ct. p. mm. Min. p. adv. ƒ4,50. Ingez. med. 3 x tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 30 ct. p. regel (min. 1,50). „Brieven bur. van dit blad" 25 ct. meer. Giro 359300 P.Z.C., Middelburg. Vrijdag 1 februari 1963 Staal langs het kanaal Pagina 2 „VOORLOPIG KAN NIETS KOMEN VAN POLITIEKE SAMENWERKING" „NAUWERE AANSLUITING BI] ENGELAND GAAN ZOEKEN" (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heeft gistermiddag, na de verklaring van minister Luns inzake de mislukte onderhandelingen over de toe treding van Engeland tot de E.E.G. te hebben aangehoord, op scherpe wijze de houding van de Franse president de Gaulle ver oordeeld. Met uitzondering van de communisten, schaarden alle partijen zich achter het door de Nederlandse ministers gevoerde beleid. De socialistische fractieleider, prof. Vondeling, verklaarde, dat de Franse president als een echte dictator was opgetreden. Hij constateerde, dat er tussen de regering en zijn fractie geen verschil van mening bestaat over de hoofdzaken v$n het beleid. Minister Luns prees dan ook in zijn antwoord de „indrukwek kende eenheid", die de Kamer had gedemonstreerd. Achter de regeringstafel v.l.n.r.. de minister van économische za ken, drs. J. W. de Pons; de minis ter van buitenlandse zaken, mr. J. M. A. H. Luns, die vermoeid het hoofd op de hand laat rusten en de minister van financiën, prof. dr. J. Zijlstra. Volgende week weer gesprek over c.a.o. in metaalindustrie De vakraad voor de metaalindustrie zal volgende week woensdag het beraad over een nieuwe collectieve arbeidsover eenkomst voor de handarbeiders voort zetten. Het overleg is, zoals bekend is, donderdag 24 januari jl. opgeschort om dat werkgevers en werknemers in de vakraad niet tot overeenstemming kon den komen. Van werkgeverszijde had men vijf cent loonsverhoging per uur geboden, nadat men aanvankelijk drie cent loonsverho ging het uiterste had genoemd. Van werknemerszijde was voor 1963 één dag vakantie extra gevraagd. Het beraad wordt woensdag 6 februari voortgezet omdat dan meer bekend kan zijn van de inzichten die in de looncom- missie van de Stichting van den Arbeid op het punt van vakantieverlenging heersen. In „Spiegel''-affaire Strauss handelde in opdracht van dr. Adenauer Het was in opdracht van kanselier Adenauer, dat ae voormalige Westduit- se minister van defensie, Franz-Josef Strauss, de Duitse militaire attaché in Madrid destijds verzocht, redacteur Con rad Ahlers van het weekblad „Der Spie gel" te laten arresteren. Dit heeft de Westdultse minister van binnenlandse zaken, Höchlerl meegedeeld in antwoord op een vraag van een sociaal-democra tische afgevaardigde. Voor de verklaring van minister Luns bestond 'n enorme belangstelling. Keeds lang voor de vergadering van de Kamer begon, stond er buiten een lange r|j van belangstellenden, die een plaats op de publieke tribune wilde bemachtigen. Ook de gereserveerde loges van de Ka mer waren bezet, onder andere met di plomatieke vertegenwoordigers van de Verenigde Staten, Ierland, Oostenrijk, België, Israël, Denemarken en Italië. Minister Luns, die er aan herinnerde, dat hij reeds in Brussel uiting had ge geven aan zijn gevoelens van teleurstel ling, verbijstering en verontrusting over hetgeen was geschied, gaf allereerst een historisch overzicht van de onderhan delingen. Voorlopige balans Bij de opstelling van een voorlopige balans, constateerde hij, dat een Brits lidmaatschap van de E.E.G. in de naaste toekomst onmogelijk is. Ver der is er een grote slag toegebracht aan het onderlinge vertrouwen van de zes E.E.G.-partners. Realisering van de politieke samenwerking tus sen de zes landen is uitgesloten. Gevreesd moet worden dat de situatie ongunstige repercussies zal meebrengen voor de Atlantische gemeenschap en misschien wel voor de NAVO. Als enige lichtpunten zag minister Luns de eens gezindheid van de Benelux-landen en de Britse vastberadenheid om zich niet af te wenden van het continent. Autoritair Scher p laakte minister Luns de houding van de Franse president. Steeds is van Franse zijde verklaard, dat Engeland geen lid kon worden van de E.E.G., doch de minister wees er op. dat het nog slechts ging om het treffen van en kele overgangsregelingen. Voorts wees minister Luns op het auto ritaire karakter van de Franse presi dent. „De wil van Frankrijk is blijkbaar wet en niet alleen in Frankrijk". Een dergelyke houding geeft te denken voor wat we nog verder hebben te verwach ten. Welke houding? Ten aanzien van de vraag welke houding Nederland zal moeten in nemen, betoogde minister Luns. dat er alle reden is om de banden met Engeland nauwer aan te halen. Daartoe is de regering al in overleg getreden met de vier andere partners en Engeland. De Kamer De Kamer liet aan haar gevoelens over dc Franse president de vrije loop. Voor al fel was de socialistische fractieleider, prof. Vondeling, die zei, dat de Gaulle het belangrijkste op dit moment de vrede en de vrijheid heeft geschaad; „Hij is een echte dictator en we kunnen hem niet kwijtraken". De It.V.P.-er mr. Blaisse zei, dat de i cedure van de Franse president om door middel van een persconferentie de on derhandelingen af te breken, van een „ondemocratisch hooghartig optreden' getuigt. Mr. Biesheuvel (a.r,) had nooit veel verwacht van de Gaulle. Ook Duitsland Het dezer dagen gesloten verdrag tussen Frankrijk en Duitsland werd door de Kamer eveneens uitvoerig besproken. Prof. Vondeling ging de inhoud van dit verdrag na, waar plannen in voorkomen, die uitslui tend de taak zjjn van de NAVO. Ilij vond het dan ook duidelijk, dat deze overeenkomst een verstrekkende bete kenis heeft. De ondertekening van dit verdrag door Duitsland na de perscon ferentie van de Gaulle, was volgens de heer Vondeling een „onvriendelijke daad" tegenover de bondgenoten. Ook mr. Blaisse was verontrust over het verdrag. Mr. Van Dijk (v.v.d.) hoopte van harte, dat de Duitse Bondsdag zal beseffen hetgeen is gebeurd en nee zal zeggen tegen het verdrag. Minister Luns zei in zjjn repliek, dat ook de regering niet erg enthousiast is over het Frans-Duitse verdrag. Hij deel de mede, dat de Duitse regering zich de ze week heeft gedistantieerd van de in houd. In maart komt de ratificatie aar de orde en de minister kon zich voor stellen, dat er intussen nog heel wat kon gebeuren in de ontwikkeling van de Duitse gevoelens. Minister Luns naar Straatsburg De minister van buitenlandse /.aken, mr. J. M. A. H. Luns is van plan dins dag in Straatsburg aanwezig te zijn bij het debat dat bet Europese parlement aan dc Europese crisis zal wijden. Hij heeft dit gistermiddag medegedeeld in de Tweede Kamer. De bewindsman sprak daarbij de hoop uit dat zjjn col lega's uit de andere E.E.G.-landen even eens zullen verschijnen. Het Franse ministerie van defensie heeft gisteren bekendgemaakt, dat een bezoek dat de Franse minister van de fensie Messmer, gisteren aan Londen zou brengen, is uitgesteld. Het doel van dit bezoek was „waarschijnlijk" het voeren van besprekingen met Britse de fensie-functionarissen. JllllllllllllllllllllllllUIIIIIIIIIUIillllllllllllllllllllllllllllllUIIIIUUUllUlllt_ (Van een onzer redacteuren) Bij de behandeling van de begro ting van verkeer en waterstaat voor 1963 werden vele Zeeuwse zaken aan de orde gesteld. Men pleitte met name voor: Een snel begin met een ingrij pende verbetering van de veerha vens Kruiningcn en Perkpolder, zodat deze aanlegplaatsen ook ge schikt zijn voor het meren van de zogenaamde 100-meter boten. Voor een vaste verbinding over de Westerschcldc, omdat dit de enige afdoende oplossing is en omdat deze verbetering ten slotte absoluut nodig is op „hot snij punt tussen de Randstad Holland en de Zeeuws-Vlanmse, Belgische en Franse industrie", zoals de heer Verkerk betoogde. Het eindelijk gereedkomen van verschillende wetgevende maatre gelen zoals de wet e.v artikel 8 van de Deltawet (schadevergoe dingen), d büdragemvet (met na me voor polders en waterschap pen) en de wet op do calamitcuzc polders ter vervanging van dc wet van 1870. Een duidelijk geformuleerde mening van de minister over de verzwaring van de boulevards Banckert en Everfsen in Vlissin gen. Het gestand doen van de minis teriële toezegging, dat de kwestie van de oester- en mossclproef nog vóór 15 maart in de Tweede Ka mer in het openbaar „uitgepraat" •zal worden. Een spoedige instelling van een beheersvorm voor het Zuid-Sloe ernstig geworden dat de tros moest worden gekapt. Om zeven uur ver dween de „Necton" in de golvan, op zes mijl van de monding van de Nieuwe Waterweg. >De plek is markeerd door een boei. De „Necton", gebouwd in 1956, was het enige schip van reder J. Hesseling uit Groningen. Over de oorzaak van de ramp is nog niets bekend. De re der houdt er rekening mee, dat het schip enkele dagen geleden in het ijs voor de Britse kust lek is gesla gen. Zes opvarenden werden gered „Necton" zonk door zware slagzij In enkele uren tijds heeft zich gis termorgen voor de Nederlandse kust een scheepsdrama voltrok ken, dat evenwel geen slacht offers heeft geëist. De eerste noodsignalen kwamen om half vier in de ether. Gezagvoerder Wil helm de Korver (29) uit Alkmaar meldde toen dat zjjn kustvaarder „Necton" (850 brt.), die met, een la ding graan uit Norwich kwam, op acht mijl voor de Nieuwe Waterweg zware slagzij maakte over stuur boord en dat de situatie steeds erger werd. Van boord Uit Hoek van Holland vertrokken daar op de sleepboten „Gele Zee" en „Schouwenbank" van L. Smit en Co. en de reddingsboot „President Jan Leis", die overigens geen assistentie behoefde te verlenen, want korte tijd later al gingen zes bemanningsleden in een rubberboot van boord. Alleen kapitein De Korver bleef op het schip achter. De zes man werden op gepikt door de Britse coaster „Lady Sonia", die hen naar Rotterdam bracht. De „Gele Zee" bereikte de snel zinkende „Necton" on» half vijf, een half uur later kwam de sleepverbiuding tot stand, maar toen al was bet duide lijk dat de kustvaarder nauwelijks meer was te redden. Kapitein De Korver getrouwd en vader van twee kinderen stapte over op de loodsboot. „Procyon". Gezonken Twee mijl heeft de „Gele Zcc" de coas ter gesleept, toen was de slagzij zo Vijf van de zes geredde beman ningsleden van de gezonken kust vaarder Nectonbijeen in een café aan de Parkkade te Botter dam. V.l.n.r. Charite, Kramer, Kloots, Van Tongeren en Steens- DRIE LABOURKANDIDATEN VOOR OPVOLGING VAN HUGH GAITSKELL Volgende week wordt gestemd Drie vooraanstaande Britse socia listen zijn kandidaat gesteld voor het leidersambt van de Labour partij. Zoals bekend is overleed enkele weken geleden de leider van de partij, Hugh Gaitskell. De drie kandidaten zijn Harold Wilson, minister van buitenlandse zaken in het „schaduwkabinet" van Labour, George Brown, die thans vice-voorzitter van de party is en James Callaghan, die in het „schaduwkabinet" de portefeuille van financiën beheert. Volgende week zullen de 248 sociaal-democratische parlementsleden in een ge heime stemming de nieuwe partijleider aanwijzen. Indien een der kandidaten een voldoende.meerderheid behaalt zal de uitslag op zeven februari bekend gemaakt worden. HAROLD WILSON SOWJET-UNIE EN NEDERLAND BESLOTEN: Incident rond Goloeb afgesloten „De Nederlandse regering en de regering van de Sowjet-Unie heb ben besloten hun ambassades in Moskou en Den Haag, welke ge ruime tijd onder leiding van een charge d'affaires hebben gestaan, op korte termijn wederom te stel len onder leiding van een ambas sadeur". Dit. heeft het ministerie van buitenland se zaken in Den Haag gistermiddag meegedeeld. Zoals bekend, is er sedert oktober 1961 geen Sowjet-ambassadeur in Den Haag en geen Nederlandse ambassadeur in Moskou geweest. De Nederlandse rege ring verklaarde na het incident op Schiphol van 9 oktober van dat jaar de Sowjet-ambassadeur P. K. Ponomaren- ko tot persona non grata, terwijl twee andere functionarissen van de Sowjet- ambassade het verdere verblijf in Ne derland werd ontzegd. De toenmalige Nederlandse ambassadeur in Moskou, mr. H. A. Helb, moest de Sowjet-Unie verlaten omdat de Sowjet-regering een verder verblijf van de ambassadeur in dat land niet mogelijk achtte. Terug Het incident op Schiphol deed zich voor toen de echtgenote van de Sow- jet-onderdaan ir. Goloeb, anders dan haar man, naar de Söwjet-Unie wil de terugkeren. Zoals bekend, is ir. Goloeb in maart 1962 uit eigen ver kiezing naar de Sowjet-Unie terug- fekeerd nadat hij hier eerder asiel ad gevraagd en verkregen. „Gestranden" blijven onversaagd wachten De in Nederland gestrande Zuid- afrikaanse en Britse passagiers, die zondag jl. met een vliegtuig van Caledonian Airways naar Jo hannesburg hadden moeten ver trekken, doch in Nederland strandden, blijven samen met drie Nederlandse luchtreizigers in het motel aan de rijksweg naar Den Haag onversaagd op ander ver voer wachten. Zij 'Szitten daar nu reeds vier da gen en hun hoop is thans geves tigd op een dochtermaatschappij van Alitalia, de Societa Aerea Mediterranea, met wie het zo om streden Zuidafrikaanse reisbureau Impala volgens de laatste telefo nische berichten eer, afspraak heeft gemaakt de passagiers in Amsterdam op te halen. Volgens de hoofdvertegenwoordiger van Alitalia, de heer G. Gamba, kan het vliegtuig van de S.A.M. echter niet voor vanavond worden ver wacht en waarschijnlijk is dat het pas zaterdagavond in Nederland zal arriveren. Intussen hebben twintig van de circa zeventig gestrande passa giers gisteren Amsterdam per trein verlaten. Zjj zjjn geholpen door het Engelse reisbureau In ternational Air, waarbij zij de te rugreis hadden geboekt. Tien jaar na ramp: angst geluwd (Van een onzer redacteuren) „Tien jaar na de watersnoodramp van 1953 is de angst in een groot deel van Nederland belangrijk ge luwd". Met deze woorden leidde de heer J. M. A. C. van Dongen (k.v.p.) gisteravond laat in de Tweede Kamer, tijdens de behan deling van de begroting voor 1963 van liet departement van verkeer en waterstaat een ernstige waar schuwing in, die later ook werd geuit door de heer C. F. van der Peijl (c.h.u.). De heer Van Dongen achtte het een huiveringwekkende gedachte, dat zo langzamerhand de neiging ontstaat het wat rustiger aan te doen met de uit voering van de Deltawerken. Weliswaar kon de heer Van Dongen met grote in stemming gewag maken van de minis teriële toezegging, dat de afsluitings- werken van de Zeeuwse en Zuid-Hollan- se zeearmen volgens het tijdschema in 1978 gereed zullen komen, maar op hel punt van de versterkingen van de Schel- dewaterkeringen, met name langs de Westerscheldc. was hij veel minder ge rust. Want de minister heeft laten weten, dat, wil men ook met de dijkverzwa ringen in 1978 gereed zijn, het jaar lijkse budget voor deze werken moet worden verhoogd. En deze mogelijk heid nu wordt in twijfel getrokken, omdat de uitgaven toch reeds een stijgende lijn vertonen. „Maar is deze dreigende vertraging wel alleen een financiële kwestie?", zo wilde de lieer Van Dongen weten, daarbij ken nelijk doelend op het feit. dat wegens grote werken elders (Botlekgebied enzovoort) niet voldoende werk krachten en materieel ingezet zouden kunnen worden in liet Deltagebied. Losse schroeven Vreemd vond de heer Van Dongen het ook, dat in 1960 voor deze dijkverho- gingswerken 20 miljoen minder is uit gegeven dan was geraamd. Hij kreeg daarbij met name steun van de heer Van der Peijl. die zei. dat de minister door zjjn uitlating over de financie ringsmogelijkheden het voltooien van de versterking van de bestaande zeewe ringen op losse schroeven heeft gezet, althans zeker voor dit jaar. In verband met dit alies betreurde hij het ook ten zeerste, dat er een aanzienlijke achter uitgang is in de aanstelling van hoger en middelbaar personeel bij rijkswater staat en dat ook hierdoor een vertra gende invloed op de werken wordt uit geoefend. Naar de mening van de heer Van der Peijl zou dit alles tot een onaanvaard bare consequentie kunnen leiden voor het zuidwesten van het land, te weten de waterkeringen aan de Westersehelde- Hij herinnerde aan een uitspraak van het vroegere hoofd van de Deltadienst, prof. P. Ph. Jansen: „De uitvoering van de Deltawet kent slechts één tempo, namelijk het snelste tempo". Beide Zeeuwse kamerleden kregen in hun pleidooien vooral steun van mej. mr. A. P. Schilthuis (p.v.d.a.), die stel de, dat de Kamer in 1957 als één man de noodzakelijkheid inzag dat de delta werken in 25 jaar verwezenlijkt moes ten worden. „Kennelijk zijn er nu andere prioriteiten, waardoor deze dijkverzwa ringen in het gedrang komen". Zij achtte dit ontoelaatbaar. De uitvoering van de Deltawerken, al dus de heer Van Dongen, is zo omvang rijk, dat het in feite ver uitgaat boven alleen maar het dichten van zeearmen en het verhogen van bestaande zee weringen. Er zijn ook aanpassingswer- ken in polders en waterschappen en voorts zijn er problemen als die van de Zeeuwse vissers. Hij drong dan ook aan op de grootste samenwerking tussen alle betrokken overheidsinstanties om het maximale profijt te trekken uit deze werken. j^antltjK 99 Het wordt vervelend opnieuw te moe ten schrijven over de oesterproef, maar de meer dan zonderlinge houding van twee ministers in deze kwestie dwingt er toe. De heren Korthals en Marijnen hebben nu weer als quasï- nieuwe bijdrage tot de discussie ver klaard, dat er geen zekerheid bestaat over een regelmatige en voldoende toevoer van zuiver en voedselhoudend water in het Grevelingenbekken. En om dat de vestiging van een bassin in dit bekken het uiteindelijke doel is van de proeven in het Veerse Gat, komt door deze onzekerheid over de wateraanvoer in de Grevelingen, tevens de proef bij Veere in gevaar. Bovendien zeggen de ministers, dat na afsluiting van de Oosterschelde voor een eventueel bas sin in het Veerse Gat eveneens gevaar voor binnendringen van zoet water (buitenom) bestaat. Enkele kantteke ningen bij deze opmerking zijn gewenst. Wij stellen vast, dat het thans zo nadrukkelijk gehanteerde argu ment van de verzoeting niet van van daag of gisteren is: dit probleem was bekend, ook bij de visserijdeskundigen. Men wist, dat er grote spuisluizen in het Haringvliet komen, men wist ook dedam een spui-inrichting krijgt. Maar de visserijdeskundigen gaven als hun mening, dat deze zaak niet zo essen tieel was dat alleen op grond daarvan tot afgelasten van de experimenten moest worden besloten. Er was name lijk bij voorlopige proeven reeds geble ken, dat de cultuur ook met anders samengesteld water was te bedrijven, terwijl bovendien de geweldige invloed van de eb- en vloed beweging niet moet worden onderschat: er is voldoende aan voer van vers zout water. Derhalve werd besloten: de proef moet doorgaan. En de afgelopen maanden maakte rijks waterstaat misschien met tegenzin de plannen besteksklaar. Maar nu opeens wordt het oude argument van de verzoeting weer opgepoetst en door twee excellenties, meewarig het hoofd schuddend, op de tafel van twee kamer commissies gelegd. Opnieuw is daarmee het oester-experiment op losse schroe ven komen te staan, naaat reeds zeven jaar aan de voorbereidingen is gewerkt en biologen een stevige basis in net We- meldingse laboratorium voor verder werken hadden gelegd. Het is bar. Men zal wellicht zeggen: maar als nu inderdaad te zijner trjd het Greve lingenbekken niet geschikt zou blijken te zijn voor de oestercultuur, dan toch is de proef overbodig? En wij antwoor den op gezag van deskundigen: neen. Het oester-experiment betekent name lijk ook een verdere intensivering van de cultuur, d.w.z, meer wetenschappe lijk geleid werk en minder overlaten aan ae natuur. En daarbij is het geens zins uitgesloten, dat de thans gebruikte „bodemcultuur" wordt omgezet in een vertikale. Met andere woorden: de pro- duktie van de oesterproef nu nog op bodemcultuur gericht kan verveel voudigd worden. Deze argumenten zijn in de discussie met rijkswaterstaat bij herhaling gebruikt, maar men weet het daar blijkbaar beter dan de biologen. Vóór vijftien maart zal nu de definitie ve beslissing vallen. Weer uitstel. Waarom? Er is nu lang genoeg gestu deerd, jarenlang. Alle argumenten zijn uitenterna bekeken en tijdens de dis cussie van de ministers met de kamer commissie zijn geen nieuwe elementen naar voren gebracht, slechts enkele kliekjes z|jn opgewarmd, zodat thans heus wel een besluit (ten goede of ten kwade) kan worden genomen. Die paar weken uitstel is onzin. Als men er niet aan wil, laat men het dan onverbloemd zeggen. Met dat uitstel tot vijftien maart schiet niemand op, ook de minis ters niet. Hun beleid rond de oesterproef zit al zo vol kogelgaten, dat het in feite geen aanspraak meerkan ma ken op de naam „beleid". Tenzij men het woordje „wan" er-aan toevoegt Prinses Beatrix Fonds ook voor spastici Het bestuur van het Prinses Beatrix- poliofonds heeft besloten tot een uit breiding van de doelstelling over te gaan, en wel met ingang van gis teren, de verjaardag van de be schermvrouwe van het fonds, H.K.H. Prinses Beatrix. De uitbreiding van het werkterrein zal in etappes geschieden, om te voor komen, dat het werk organisato risch en financieel het fonds over het hoofd zou groeien. Sinds de op richting van 1956 was de zorg ge richt op de bestrijding van de kin derverlamming: nu zal deze zorg mede worden uitgestrekt tot spastici. Deze steunverlening zal geschieden in nauw overleg met de Bond ter Bevordering van de Belangen van Spastici (bij afkorting B.O.S.K.) ge heten. Deze uitbreiding van het werkterrein heeft tevens tot gevolg, dat de naam van het fonds zal worden gewijzigd en in den vervolge zal luiden Prinses Beatrix Fonds. H.K.H. Prinses Bea trix heeft aan deze wijziging haar goedkeuring verleend. Recreatie In dit verband deelde hij mee, dat hij de mening van de minister deelde, dat het niet juist is oiu één a twee procent van de kosten van de wer ken voor het Deltaplan uit te trek ken voor de recreatie. Hij meende, dat dit meer op het tercin van ande re ministeries, zoals dat van o., k. en w. Wel drong hij erop aan bij de uitvoe ring van net Deltaplan zoveel mogelijk met gemeentelijke overheden samen te werken bij de ontwikkeling van ge meentelijke projecten. In dit verband noemde hjj als een goed voor beeld: het opspuiten van een kunst matig duin in Breskens- Een minder gelukkig voorbeeld vond hij: het op spuiten van het strand te Kattendijke. Toen namelijk de zandzuiger er nog lag, was de toestemming er nog niet en toen de goedkeuring kwam was de des betreffende zandzuiger alweer vertrok ken. (Zie slot pag. 4 kol. 1 Minister Korthals herdenkt ramp voor televisie De minister van verkeer en wa terstaat, drs. H. A. Korthals, zal vrijdagavond in het N.T.S.-pro- gramma van 20.20 uur tot 20.35 uur een korte herdenkingsrede houden over de ramp van 1953. Hij zal daarbij een uiteenzetting geven van hetgeen de regering na 1953 heeft gedaan om een derge lijke ramp in de delta in de toe komst te voorkomen. Deze uiteen zetting zal worden afgewisseld met een aantal beelden. Vervol gens worden twee films van het ministerie van verkeer en water staat vertoond, namelijk de te kenfilm van John Fernhout: „Ne derland-Waterland" en voorts Bert Haanstra's „Delta Fase I". Deze uitzending zal worden ge volgd door een aantal reportages uit het deltagebied zoals het nu

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 1