Toptijden van Noorse schaatsers schokten de Nederlandse ploeg méér bij De Spar 'dubbel bij De Spar gratis bij De Spar rookworst 8 repen lOO Koop bij de Spaar bij de CONVENTIONELE LENTEPAKJES BEHOREN TOT HET VERLEDEN SCHUTTERIJ VERLEVENDIGDEIN 1828 DE VRIESCHE IJ SF EEST EN In Amsterdam bevroren zelfs „mondbehoeften" Volgens cijfers van het C.B.S. GROEI BEROEPSBEVOLKING (8 PCTJ BLEEF ACHTER BIJ DIE VAN DE TOTALE BEVOLKING (19 PCTJ SPARTHEE NU MET 20°/„ korting! ROODMERK 90 THEEZAKJES QO jk voordeel. J GO met 12 ct zegefvoordeel 118 met 24 ct zegelvoordeel gelderse 85 Chocolade- Q p>20 LEIDSTER 4 PROVINCIALB ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 31 JANUARI 1963 Europese kampioenschappen ULLEVl, WAAR VAN DER GRIFT IN 1961 WERELDKAMPIOEN WERD Ullevi... De schoonste herinneringen komen naar voren bij het lezen van deze naam. Immers, op het ovaal van dit architectonisch prach tige stadion in de Zweedse hoofdstad Göteborg beleefde de Neder landse schaatssport het hoogtepunt uit haar lange geschiedenis, toen twee jaar geleden daar Henk van der Grift het wereldkampioen schap behaalde en Rudi Liebrechts op de bronzen medaille beslag legde. Ter herinnering: het zilver was voor de Rus Kositsjkin, die het vorige jaar in Moskou revanche kam, maar evenals in 1962 bij het Europese kampioenschap verstek zal laten gaan. Schone herinne ringen, maar nu staan wij weer enkele dagen voor de harde realiteit: het Europese kampioenschap 1963, en sombere voorgevoelens maken zich van ons meester, wanneer wij een blik slaan in die inmiddels lang geworden lijst van topprestaties, welke de laatste weken vooral door de Noren zijn geleverd met Knut Joliannesen voorop maar ook door de Nilssons (Ivar en Jonny), de Westduitser Günter Traub, de Finnen Tapiovaare, Jaervinen en Salonen en last but not least de Russen met in him midden de titelverdediger, Robert Merkulov. moeten richten. En dan zien wij, met Klaas Schenk, het voor onze nationale vertegenwoordiging somber in. Er is gelukkig één lichtpunt: Rudi Lie brechts. De twee jaar geleden als een meteoor aan de 'schaatshemel versche nen Vlaardingse tuinder heeft het begin januari in Groningen bewezen en de vo rige week tijdens onderlinge wedstrijden in Hamar nog eens duidelijk onder streept: zijn oude stijl heeft hem zyn oude vorm teruggegeven. Het natuurta lent is weer in hem ontwaakt, zijn tijden op de 1500 (3.12.2), 3000 (4,40,4) en 5000 (8.03.1) meter hebben het vertrou wen in hem versterkt. Het is geen overdreven optimisme, hem een plaats toe te kennen onder de se rieuze kandidaten voor een ereplaats. En, zoals twee jaar geleden, zou Rudi Liebrechts wel eens wederom de ver rassing van het toernooi kunnen wor den. Nimmer tevoren is in de maand januari zoveel opschudding in de wereld der hardrijders veroorzaakt als dit jaar. On danks de striemende kou in grote delen van Europa stonden de telex- en tele foonlijnen roodgloeiend onder de pres sie, waarmee de opzienbarende presta ties de wereld in werden gestuurd, en nauwelijks waren ze afgekoeld, of wederom sloegen driftige vingers of nerveuze stemmen de vonken eruit. De statistici werden or dol van. Hamar, Oslo, Alma Ata, Madonna di Campiglio en nu richt de aandacht van de Europe se schaatsgemeenschap zich op Göte borg, waar zaterdag 2 en zondag 3 fe bruari op hoog niveau al deze prestaties zullen worden getoetst op het kunstijs van Ullevi in de kring van de Europese elite, die elkaar tot nu toe angstvallig heeft vermeden. De Zweden trokken naar Zwitserland en Italië en met hen de Finnen en de Duitse afvaardiging, waarbij Guen- ter Traub, die de beloften, welke hij het vorige jaar in Oslo, waar hij op de zesde plaats eindigde, reeds wet tigde, nu hier en drie weken later in Japan hoopt waar te maken. De No ren bleven in eigen land, evenals de Russen, die voor de landenwedstrijd tegen Noorwegen naar Oslo een re- serveploeg stuurden. De voorwed strijden hebben het karakter gekre gen van een zenuwenoorlog, waartoe de recordverbeteringen-aan-dc-lopen- de-band belangrijk toe hebben bijge dragen. Ze zaaiden onrust in het kamp der tegenstanders, niet in het minst in dat van onze. landgenoten in het verre Hamar, in de winter hun tweede tehuis. De coach van de kernploeg van de K.N.S.B., Klaas Schenk, wond er geen doekjes om, toen hrj naar aanleiding van de scherpe tijden bij de Noorse kampioenschappen in Hamar zei: „Ik ben wel wat geschrokken van de tijden, die dit weekeinde door onze concurren ten zijn gemaakt en ik zie de toekomst niet zo optimistisch tegemoet". Een week later, toen tijdens de landenwed strijd NoorwegenRusland in Oslo het ene record na het andere sneuvelde, te beginnen met een nieuwe Noorse re cordtijd van 40,7 sec. van Gjestvang op de 500 meter en eindigde met het we reldrecord van de Noor Nils Aaness over de vier afstanden met 180,560 punten, moet het Klaas Schenk steeds banger om het hart zijn geworden. Wie zou dit geweld kunnen weerstaan? Henk van der Grift, twee jaar achter een onze grote troefkaart? Of misschien de herboren Rudi Liebrechts, onze hui dige nationale kampioen, die de teleur stelling van het vorige seizoen geheel te boven schynt te zyn? Het is duidelijk, dat Nederland slechts op dit tweetal kan hopen, want afgeme ten tegen de schier ongelofelijke tijden, die de laatste weken op de chronome ters zijn gekomen, zou noch Arie Zee, noch Chris Meeuwisse, of wie van de overige Nederlandse rijders, enige kans op een eervolle plaats kunnen worden toegekend. Zelfs de poort tot het eind klassement zal voor hen hermetisch ge sloten blijven. Tenminsteafgaande op wat in Noorwegen, in Rusland, in Italië tot heden is gepresteerd. Een zui vere graadmeter is dit beslist niet, daar zijn ook wij van overtuigd. Immers, de klimatologische omstandigheden en de toestand van het ijs kunnen bij het hardrijden van een dermate grote in vloed zijn, dat elke vergelijking van tij den mank gaat. Maar zij zijn nu een maal het baken, waarop wij en niet te vergeten de coaches zich zullen Parijse lenteshow Schouderlijn iets wijder Het conventionele, met een afzonder lijke blouse gedragen lentepakje, be hoort blijkens de eerste Parijse len teshow tot het verleden. Jean Desses heeft zich toegelegd op een styl die steeds meer opgang vindt in de Franse hoofdstad: een kostuum met een blouse in de kleur van de voering van het jasje. Hier door is het de eigenares van een der gelijk pakje onmogelijk variatie te brengen in de bij het kostuum beho rende accessoires. Een groot voor deel is echter dat de draagster er byzonder „gekleed" uitziet. Behalve Desses zouden ook andere mode-ont werpers kostuums van deze soort brengen. Het enige nieuws in de collectie van Desses was de schouderlijn, die bij vele kledingstukken iets wijder was. Maar dit wordt niet teweeggebracht door vulling, eerder door de snit of door plooien. Desses bracht geen radicale veran deringen in het silhouet: de taille was in sommige gevallen aangege ven, maar nimmer bijzonder strak, de zomen der rokken hingen onge veer 48 centimeter van de grond of bedekten net de knieën, de jasjes reikten tot even onder de taille of tot net boven de heuplijn. Er werden enkele plissérokken getoond, maai de meeste rokken waren zeer strak en recht. De tot de winterkledfi behorende lange mouwen werden in de pakjes van Desses teruggebracht tot op driekwart van de arm- Het alge mene effect was nonchalant, lang en slank. De ontwerper bracht nauwe japon nen zonder kraag en zonder mou wen. Enkele van deze dunne wollen japonnen waren citroengeel en oran je. Zij verschilden van de japonnen die men in de winkel koopt door plooien in de rug, een van voren of van achteren aangebracht loshan gend rokpand of een of ander detail. Desses toonde nauwe, rechte mantels zonder verticale naden, in bonte kleuren citroengeel of turkoois- kleurig. De gebruikte stof leek op mohair. Een van de nieuwigheden bij de cock tailjaponnen was èen los achterpand dat naar boven kon worden getrok ken en aan de schouder kon worden bevestigd, Desses ging regelrecht in tegen de Parijse opvattingen over de lengte van avondjurken. Hoewel in het al gemeen lange avondjaponnen werden gedragen, bracht hij een groot aan tal korte jurken. Cardin Pierre Cardin, die zich aan geen conventies stoort, kwam met specta culaire details zoals een tot dc maag komende halslijn. De couturier had het accent op de rug gelegd met blousende ruggen die de mannequins een „vraagtekcn"-sil- houet gaven. Behalve deze volheid op dc rug, maakte Cardin veel gebruik van wapperende rugpanden, capes rimpels om de laaguitgcsneden rug te omlijnen. Hij toonde zelfs enkele wollen japon nen in de „zaklijn". die geen taille hacfden. Maar er waren ook modellen met in genomen tailles of ceintuurs. Vele tailleurs In deze collectie waren voorzien van ceintuurs van dezelfde stof of van leer. De rokken zijn lang en de zoom komt tot een vijf cm onder de knie. De rokken van mantelpakjes zijn meestal gerend en een weinig uit staand. De collectie had over het algemeen een laag-hangende look. Zijn jasjes met ceintuur reiken tot de heup, maar hangen op de rugzijde lager. Enkele jasjes waren driekwart, los van het lichaam vallende tunieken. De taillelijn was op de rugzijde door gaans onder de natuurlijke taille, maar op de voorzijde op de juiste Dia e ts gemarkeerd- Zelfs de rechte, slank .afkledende mantels hadden een blousende rug bij het middel met een half-ceintuur ingenomen. Esterel Wit was.de kleur die de Parijse cou turier Jacques Esterel koos voor zijn voorjaars- en zomercollecties. Vele van de mantelpakjes voor over dag, gemaakt van witte wol, hadden tot 'de heuDen reikende jasjes en smalle rokken, die nauwelijks de knie bedekten. Een van deze tailleurs had een korte jasje met een manne lijke rever, „Le smoking" genoemd. Het fraaiste model was een wltsa- tijnen cocktail-ensemble met een op de heupen eindigend jasje en een smalle zwarte half-ceintuur. Het ge heel vormde een zeer slank slihouet. ette. Fan der Grift En Henk van der Grift? Een hard nekkige griepaanval heeft het trai ningsschema van de zich immers zeer serieus op de grote toernooien voorbereidende oud-wereldkampioen doorkruist. De vorm holde "achteruit en ofschoon het herstel is ingetre den, ziet het er niet naar uit, dat Van der Grift tot een vooraanstaan de rol in Göteborg zal kunnen ko men. Daarvoor is de tijd van voor bereiding te kort geweest. Hij zal nu mikken op het wereldkampi oenschap, dat drie weken later in het Japanse Karuizawa wordt gehouden. Groot is het aantal kandidaten voor de titel onder de Noren, de Russen en de Zweden met als zeer gevaarlijke outsi der de Westduitser Günter Traub. Knut „Kuppern" Johannesen behaalde voor de achtste maal het Noorse nationale kampioenschap, maar dat dit hem nog geen vrijbrief geeft voor de Europese titel hebben het afgelopen weekeinde Nils Aaness en Fred Maier te za- men met de 18-jarige Per Ivar Moe en Magne Thomassen vormt dit drietal de Noorse afvaardiging hem duidelijk gemaakt. Met de Europese kampioen 1962, Ro bert Merkulov, en de Russische titel houder Boris Stenin in het voorste gelid zullen ook de Russen ongetwijfeld tot ver naar het eerste plan doorstoten. Dan zijn er de Zweedse lange-afstand- matadoren Ivar en Jonny Nilsson, de triomfators op de 5000 en 10.000 meter bij het wereldkampioenschap 1962 te Moskou. Bij duizenden zullen de Noren zaterdag in alle vroegte naar Göteborg trekken om hun favorieten de morele steun te geven, die voor een schaatsenrijder on ontbeerlijk is. Tegenover zich zullen zij vinden het Zweedse legioen en, ergens verscholen op de tribunes, de Neder landse supportersschare, die ook nu on ze jongens niet in de steek laat. Niet minder dan 14 landen zullen in dit Europees kampioenschap vertegen woordigd zijn. Er zijn vele figuranten bij, maar ook vele favorieten en een spannende strijd ligt in het verschiet. Reeds bij de „voorpostgevechten" zijn de laatste weken harde klappen geval len. In Göteborg zal de strijd in al zijn felheid ontbranden en wij, als Neder landers hier in het hoge noorden kun nen slechts hopen, dat de vaderlandse driekleur hoog in top blijft- STERKE STUKJES UIT KOUDE JANUARIMAANDEN Tot rond de 25ste januari stond deze maand wat de kou betreft nog op de derde plaats van alle januari maanden sinds 1706, van welk jaar af betrouwbare temperatuurcijfers te Zwanenburg bij Halfweg waargeno- KOUDE 0001 DOUCHE Automobilisten Denk aan de voetganger bi/ de dooiplassen langs de trottoirs In de afgelopen sneeuw periode hebben automobilisten, fietsers en voetgangers over het algemeen een verheugend be grip voor eikaars moeilijke positie ge had De A.N.W.B. meent dat zelden zo dui delijk gedemonstreerd werd dat het sa menspel in het verkeer wel degelijk mogelijk is. Nu de ingevallen dooi de grootste moei lijkheden uit de weg heeft geruimd en het verkeer zich allengs wat gemakke lijker beweegt zijn de narigheden voor fietsers en voetgangers echter nauwe lijks minder geworden. Voetgangers die metnatte, koude voe ten langs de trottoirs staan worden on dergespoten door automobilisten die te él door de plassen langs de trottoirs bruine brei alle aandacht, van de weg vraagt verzoekt de A.N.W.B. de auto mobilisten toch vooral de voetgangers en fietsers in deze dooi-periode niet te. veronachtzamen. men bekend zyn. Nog kouder waren de januarimaanden van 1823 en 1838 respectievelijk 140 en 125 jaar gele den. Wij hebben er enkele oude kro nieken en kranten uit «lie tyd op na geslagen en daaruit blijkt, dat de om standigheden in grote trekken geljjk waren aan die in deze zeer koude januari. Toch waren er enkele be richten bij die ons duidelijk maakten dat er in die periode van meer dan 100 jaar heel wat is veranderd v« al ten aanzien van de schaats- andere yssporten waarvoor in die tij den een veel grotere belangstelling bestond. Bevroren mondbehoeften Van de nog record koude januari maand van 1823 lazen wij: „In Am sterdam heeft men op 20 dezer des avonds te 11 uren eene koude gehad van welke in meer dan eene eeuw aldaar geene herinnering is. Op den huize Zwaneburg te Halfweg bij Haarlem zijn waarnemingen gedaan uit welke insgelijks blijkt dat de win ter buitengewoon gestreng is met op 24 January 23; 25 January —20: 26 January —25 C. In een koop manshuis te Amsterdam waar nog nimmer vorst was bespeurd gewor den sinds vele jaren zijn nu ver scheidene waren en mondbehoeften bevroren. In Groningen noteerde de natuurkundige J. A. Uilkens —27 C„ de heer Nahuys te Breda 21, hoogleraar Moll te Utrecht —23. Een K.N.M.I. bestond er nog niet. zodat men vaak van vooraanstaande natuurkundigen die in het bezit van een goede thermometer waren gege vens kon verzamelen. Branden waren er ook in «lie koude januarimaand. Te Opende (Gr.) brandde de bakkerij en behuizing af van T. AJting, doordat men een vuurstoof onder een bedstede bad geplaatst. Hierdoor is Ailing met gnievende armoede gedompeld, zijn vrouw en zeven kinderen in Een ijswedstryd met orresleden werd als volgt aangekondigd: „Met per missie van den heer Schout van «le gemeente Griipskerk gedenkt de Kastelein G. II. Vosdingh op de Gaarkeuken op Donderdag 16 Ja nuary 1823 te laten verharddraven op het ijs met paarden en arreslede. Prijzen een extra fraai belgereide en hoofdstel. Voor gouden Willems Bar was het ook in januari 1838, welke maand de tweede plaats van de koudste louwmaanden inneemt. De Maas was geheel bevroren. Bij Vcnlo kon men de Maas oversteken tegen 1V> cent welk bedrag voor de armen was. In enkele kranten waren ijsadvertcn- ties geplaatst echter alleen voor mannen. Hardrijden voor Mansper sonen, luidde het opschrift. Er werd gereden om gouden horloges, zilve ren tabaksdozen en voor zogenaamde Gouden Willems, muntstukken ge noemd naar de in die tijd regerende koning Willem I. In die winter overleden twee kin- Sterke teruggang in de landbouw en visserij De Nederlandse beroepsbevolking is van bijna 3.9 miljoen in 1947 toegenomen tot bijna 4.2 miljoen op 31 mei 1960, een stijging van acht procent De groei blijft echter achter bij die van de totale bevol king (19 procent). Was in 1947 nog 40.7 procent van alle inwoners van ons land werkzaam in beroep of bedrijf, in 1960 bedroeg dit per centage nog maar 36.4. De gege vens zijn gebaseerd op de uitkom sten van de volkstellingen van 31 mei 1947 en 31 mei 1960 en gepu bliceerd door het Centraal Bureau voor de Statistiek. Als oorzaken zijn aan te wijzen veran deringen in de. leeftijdsopbouw, toene mend dagonderwijs en vermindering van beroepsarbeid onder bejaarden. Bij vergelijking van de uitkomsten valt verder op, dat de omvang van de agra rische beroepsbevolking absoluut en ten opzichte van de totale beroepsbevolking belangrijk is verminderd, waartegen over een toeneming staat, vooral voor de nijverheic^ doch ook voor de econo mische en maatschappelijke dienstver lening; dat van een verdere verschui ving sprake is van zelfstandigen naar personen in dienstbetrekking en binnen laatstgenoemde groep van handarbei ders naar employé's en dat de grote te ruggang van medewerkende echtgeno ten en dochters en van in huiselijke diensten werkende vrouwen vrijwel is opgevangen door een sterk toegenomen aantal in fabrieken, ateliers en vooral op administratief gebied werkende vrouwen. Produktievedeel Kinderen beneden 14 jaar en bejaar den (65 jaar en ouder) vormden in 1947 te zamen 34,6 van de bevol king tegen 36,9 in 1960, waarte genover het z.g. „produktieve" deel van de bevolking (van 14 t/m 64 jaar) verminderde van 65,4 tot 63,1 Daarnaast geniet met name van de 14- 19-jarigen een groter aantal dan in 1947 nog dag-onderwijs en daalde voor deze leeftijdsgroep het percentage mensen met beroep (van 57,5 tot 51,4). Voorts wijzen de cijfers op een eveneens ver minderde beroepsactiviteit onder de mensen van 65 jaar en ouder (van 20,3 tot 10,3 Uit de tevens gegeven splitsing naar geslacht blijken voor de vrouwen en kele afwijkingen van het bovenstaande. Hoewel ook door meisjes van 14-39 jaar meer dagonderwijs wordt genoten, Is in vergelijking met 1947 tevens het percentage meisjes met beroep in deze leeftijdsgroep nog toegenomen, hetgeen wijst op een vermindering van de cate gorie „thuis zijnde" meisjes. Voorts treedt, wat de vrouwen be treft, niet alleen onder die van 65 jaar en ouder, doch eveneens voor de 20-49 en de 50-64-jarigen een lagere beroepsactiviteit aan de dag. Mede daardoor was in 1960 ook in absolute zin het aantal vrouwen met beroep lager dan in 1947 (928.000 tegen 944.000). T eruggang In landbouw en visserij waren in 1960 nog slechts 447.000 mensen werkzaam tegen 728.000 in 1947, dat wil zeggen een teruggang van bijna 19 tot bijna 11 van de gehele beroepsbevolking. Ook de groep huiselijke diensten liep terug. Daartegenover stond een belang rijke toeneming voor de bedrijfstakken nijverheid (van 35 tot 42%), handel, bank- en verzekeringswezen en vervoer (van 20 tot 23 en voor overheid, maatschappelijke en zakelijke dienst verlening (van 17 tot 19%). De terug gang van de restgroep komt geheel voor rekening van een geringer aantal personen ln tijdelijke militaire dienst dan in 1947. De bovenvermelde ver schuivingen heben zich zowel onder de mannelijke als onder de vrouwelijke be roepsbevolking voorgedaan, ook al is de omvang dezer verschuivingen voor voor mannen en vrouwen verschillend geweest. Tegenover een geringer aantal bedrijfs- hoofden (720.000 tegen 644.000) en een belangrijk lager aantal in het gezinsbe drijf medewerkende echtgenoten en kinderen (403.000 tegen 198.000) staat een vermeerdering van het aantal ar beiders (1.868.000 tegen 2.007.000) en een nog sterkere toeneming van liet aantal employé's 779.000 tegen 1.242 00). deren in een turfschip te Sint Anna Parochie. De kinderen hadden door de kou een pot vuur meegenomen dat niet gedoofd was. Zjj stierven door kolendampvergiftiging. Het bericht eindigt met „Dit doet het nut van een grote omzichtigheid met kolen in een besloten ruimte weer inzien. Beiderlei kunne Dat er ten aanzien van de schaats wedstrijden veel veranderd is blijkt uit dit bericht: Sneek, 19 January 1838: Groot Vries IJsfeest waaraan 96 geoefende rijders deelnamen. Win naar Harme Koels Knobbe uit Col- derveen. Heerlijk was het die dui zenden van aanschouwers van bei derlei kunne van rondom herwaarts gekomen te zien. Een aanzienlijk getal dames langs de baan in daartoe geplaatste sle den gezeten of daarneven op schaatsen rijdende, zetten dit natio nale Vriesche Volksfeest luister bij. De Schutterij handhaafde op eene gepaste wijze de goede orde en hare muziek verlevendigde de vreugde. De snelste rit over 165 Nederlandsche ellen werd afgereden geworden door Hante Jan Visser uit Balk in 15 se conden. Waar 125 jaar geleden niet over ge schreven werd: bevroren waterleidin- traagde trein- en busverbindingen, gen, slecht startende auto's, ver- vastgelopen ysbrekers, vogelvoedsel- dropping per helikopter, KNAC-we- geninformatiedienst, weerberichten voor land- en tuinbouw. Maar de ijs- feesten in den lande waren groots, zo groots dat alleen een Elfsteden tocht er nog mee vergeleken kan worden. Deze gigantische, ontzagwekkende han gar staat in Californië, V.S. Het gebouw wordt op het ogenblik in gericht als constructie- en assemblage werkplaats voor kernraketten. Van oor sprong ie het een hangar voor lucht schepen: daarvoor werd in de jaren 1931-1933 gebouwd. Het vloeroppervlak van de hangar is groot genoeg om er zeven voetbalvelden op af te zetten, terwijl geen speler de bal ooit tegen het dak zou kunnen schopqpen: dat is n,l. ongeveer 65 meter hoog. Door een storm die de Japanse kusten teistert is een aantal vissrsboten vergaan. Twaalf lijken zijn gevonden maar er worden nog 26 vissers vermist die hoogstwaarschijn lijk zijn verdronken. Van de 38 mannen zijn 31 Japanners en zeven Zuid-Koreanen. On geveer i.600 woningen werden vernield of beschadigd. Elk pakje Sparthee deze week met gratis dubbel aantal Sparzegels. PROFITEER! roodmerk pakje 100 gram SPAAR in zegel iet O ctvoordeel doosje met 20 zakjes r\r\ zegel met jtLwct voordeel SIAMRiJST extra, pak DOPERWTEN fijn, literblik VARKENSVLEES 350 grom 225 grom SPAAR 7 "7 zegel i I ct voordét Deze iveek 20 ct voordeliger! PaSta ^7 CJ zegelvoordeel met extra 20cfzegelvoordeel Kermiswafels^ 68 SPAAR SPAR SPAAR WEEK ZACHTE CARAMELS zakje 49 met 10 ct zegelvoordeel TUTTI-FRUTTI zakje 92 met18 ct zegelvoordeel SPRITS pak 50 met'j 10 ct zegelvoordeel LEVERKAAS 150 gram 57 met 11 ct zegelvoordeel KOPEN BIJ DE SPAR IS SPAREN BIJ DE KOOP Voor élk -wat wils feuilleton - stripverhalen - kinderkrant - jeugdrubriek - puzzel - damen schaakrubriek, dit alles vindt U in de P.Z.C. Het bestuur van dc christelijke kleu terschool Henri Dunant, vraagt per 1 mei 1963 een A, van positief christelijke mot akte beginselen. Sollicitaties zo spoedig mogelijk aan de secretaris, C. Krickaart, Doelstraat 23, Krabbendijke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 4