ii Ongenoegen groeit over veer Zierikzee-Kats Grote onzekerheid over oesterproeven Scheidende burgemeester Crommélin won vertrouwen van Domburgers Drukte op „Heidemij"- receptie ALMANAK Militair uit Zierikzee door kogel gedood WELK MERK DIA-PROJECTOR? Foto ¥erschos»re 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 31 JANUARI 1963 Waarom geen sleepboot? Gedeputeerde Van Poelje: „boot mocht niet verspeeld" Nu er op Schouwen-Duiveland met zijn sobere veerverbincling al bijna drie weken geen enkele auto in de richting van de veer- Iiaven „De Val" kan rijden om daar naar Eats te worden over gezet, krijgen de P.S.D. steeds meer de schijn tegen zich voor het vrij plotseling stremmen van de dienst tussen het eiland en Midden-Zeeland. Terwijl aan Zijpe alles in het werk wordt gesteld om Schouwen van een totaal isolement te vrijwaren, groeit het ongenoegen over de naar overig Zeeland lam geleg de veerdienst steeds meer. De vraag, die daarbij telkens wordt gesteld is: „Waarom heeft het provinciaal bestuur niet ge zorgd voor een noodvoorziening in de vorm van een sleepboot, die passagiers en vrachtgoed zou kunnen overzetten?" Schouwen-Duiveland is zyn contact met de omstreken van Goes, Middel burg en Zeeuwsch-Vlaanderen kwijt. Velen ondervinden daarvan dagelijks last en ongerief. Vertegenwoordigers moeten grote omwegen maken. Het gevolg is: zij blijven maar weg. Spe cialisten van de ziekenhuis kunnen hun zitdagen niet houden. De indus triële en agrarische sector hebben hun contact met de „overkant" ver loren. Scholieren en heen en weer rei zende ambtenaren moeten voor een week of meer maar ergens onderdak zoeken. Bezoek aan vergaderingen en ziekenhuizen in de rest van de provincie is praktisch uitgesloten of het vergt dagen. Bestuurlijk Middel burg is plotseling bijzonder ver van Schouwen-Duiveland verwijderd. De „vaste klanten" van de veerboot Zierikzee-Kats spiegelen zich in hun ongemak aan Goeree-Overflakkee en Texel, waar de veerdiensten met be hulp van ijsbrekers en sterke sleep boten nog steeds wordei onderhou den. Men weet het: Gedeputeerde Staten hebben de statenvergadering schriftelijk van de motieven voor het stremmen van de veerdienst op de hoogte- gesteld gestipt, dat sle gen. Maar deze t sleepboothuïp is overwo- deze moest vanuit Wemel- dinge komen. Op het moment dat de P.S.D. zich wilde laten assisteren door een sleepboot, was de haven van We- meldinge inmiddels toegevroren. Bo vendien, zo stelden G.S. in hun brief aan de provinciale staten, stapelde het ijs zich in de haven van Kats zo hoog op onder de beweegbare pon ton van de steiger, dat Iaden en los sen al snel niet meer mogelijk bleek. Protest Maar op Schouwen-Duiveland ont komt men in vele gesprekken niet aan de. indruk, dat eerder genomen maatregelen veel ellende hadden kun nen voorkomen. Er is al overwogen om gelden in te zamelen voor het in leggen van een sleepboot op particu lier initiatief. Van bepaalde zijde zijn sleepdiensten benaderd over de mo gelijkheden voor het openhouden van de vaargeul op de Oosterschelde en de veerhavens van Kats en „De Val" bij Zierikzee. In de raad van Zierikzee is de hele affaire deze week ook nog eens aan de orde gekomen. Verschillende spre kers waren teleurgesteld over de tang van zaken met betrekking tot it veer. Er werd gesproken over een „onverkwikkelijke aangelegen heid". Is nu werkelijk alles gepro beerd Was het niet mogelijk om met een passagiersvaartuig een an dere haven, dan die van Kats aan te doen? Bovendien werd nog protest aangetekend tegen het feit, dat de gemeenten van Schouwen-Duiveland (Advertentie) .eeuwse Wachten verloop van enkele maanden hebben roe begrepen dat hun be langstelling eigenlijk nergens naar uitging. Hoogstens naar pas serend vrouwvolk. Trouwens, stil zijn ze evenmin. Het is moeilijk te zeggen hoe lang ze er al staan. De een spreekt van enkele maanden, de ander zelfs van jaren. Ze staan er iede re dag en op een zo vaste plaats in ons portiek, dat ze al bijna niet meer opvallen. Ze dragen spijkerbroeken en glimmend leren jasjes tot op de gordel. De meesten hebben een bromfiets. Ze arriveren 's morgens omstreeks tien uur nog glimmend van de groene zeep en gaan tegen lialf een eten. Omstreeks half twee zijn ze er weer en 's avonds na de etenspauze keren ze terug tot het portiek en staan er tot on geveer tien uurHet klokje rond Wat ze in dat portiek zoeken is nog niemand duidelijk geworden. Goed, het is een mooi portiek, daar niet, van. Maar om er nu maanden aan een stuk zo maar te staan Nee, de bedoeling blijft onduidelijk Zeker weten we dat deze jongens beslist niets anders te doen heb ben dan in het portiek staan. En kelen hebben de leeftijd 18 wel licht bereikt en staan er zeker al van hun zestiende Bij de lage vriestemperaturen van enkele dagen terug waren ze min der actief. dan kwamen ze wel eens iets later of gingen vroeger weg. Maar ze komen in ieder ge val elke dag, Komt U maar eens kijken zo te zien een vrolijk groene Als ze er over twee jaar nog staan zouden we deze trouw wel eens kunnen belonen met. een kop je koffie met een koek of iets dergelijks Misschien wachten ze daar al die tijd al ov moeten meebetalen in de kosten voor het inzetten van de sleepboot ter as sistentie van het veer aan Zijpe. Burgemeester mr. F. Th. Dijckmees- ter van Zierikzee temperde de agita tie tegen de P.S.D. een beetje toen hij stelde: „Het is pas mogelijk een oordeel te vellen, wanneer men op de hoogte is van alle finesses" Niet enige verbinding Aan gedeputeerde M. J. van Poel je hebben wy de uitingen van on genoegen op Schouwen-Duiveland voorgelegd voor Prominent stelde hij in zijn reac tie de kans, dat het inmiddels de fect geraakte m.s. „Koningin Em ma" in het ijs zou worden speeld. Met alle gevolgen van dien. Ongelukken en geen verbin dingen, ook na de vorstperiode. De dienst Zierikzee-Kats is onder houden .ot het moment, dat er geen sleepboot meer kon komen. „Boven dien was het niet de enige verbin ding met Schouwen-Duiveland"- aldus de gedeputeerde. „Daarom is de dienst met ten koste van alles ge handhaafd". Met kostbare voorzie ningen zou het volgens de heer Van Poelje wel mogelijk zijn geweest om een noodvoorziening te creëren. „Maar dat zou dan een bijzonder on regelmatige dienst zijn geworden, waarvan Dijna niemand enig profijt zou hebben kunnen trekken". De ge deputeerde vergeleek de situatie op de lijn Zierikzee-Kats met de abnor male toestand op de wegen. „En", zc voegde hij er aan toe, „het is ge makkelijk praten, wanneer men geen verantwoording hoeft te dragen. De „Koningin Emma" was al voor een deel defect. Hadden wij ook het re serveschip „Noord-Beveland" nog onklaar gevaren, dan zouden er na de vorstperiode twee onbruikbare men dan ge reageerd hebben?" Overigens zegde de heer Van Poelje nog dit toe: „Zo dra het breken van het ijs een kansje op succes heeft, zullen de P.S.D. er onmiddellijk weer inspringen". Burgemeester mr. W. J. E. Crom mélin heeft woensdag afscheid genomen van Domburg. De heer W. Brand dankte hem namens de stichting Badplaatsbelangen voor hetgeen mr. Crommélin voor de badplaats Domburg heeft gedaan. (Foto P.Z.C.) (Slot van pag. 1) van de rijkswaterstaat de zaak tech nisch in orde worden gemaakt. Op dit punt behoeft er geen enkele twij fel te bestaan, technisch kan het worden uitgevoerd". Dit alles in aanmerking nemende lag het feit, dat op de begroting van verkeer en waterstaat voor 1962 een eerste post ten bedrage van ƒ2 mil joen was gebracht voor de aanleg van een proefbassin voor schelpdier cultuur in het Veerse Gat geheel in de lijn der verwachting. Bijzonder teleurstellend voor de betrokkenen en ook geheel in strijd met de in uit zicht gestelde ontwikkeling was het echter, dat een dergelijke post in de begroting voor 1963 bleek te ontbre ken. Tegen de achtergrond van de gedane toezeggingen en de verwach tingen, die daardoor terecht gewekt zijn, achtte men in de commissie deze gang van zaken niet gerecht vaardigd. Dat na de lange historie, die met het proefbassin is verbon den, het doorgaan van de proef nu opeens afhankelijk wordt gesteld van de resultaten van - een rapport van waterstaatkundigen, acht men moei lijk te verwerken. Voor de betrokke nen in Zeeland schept de onzeker heid, waarin zij thans weer zijn ko men te verkeren, een bijzonder ern stige situatie. Verwateren Bij de verdere besprekingen werd er op gewezen, dat het bij de proef mede gaat om het kunstmatig ver wateren van mosselen. Ook daarvoor is het doorgaan van de proef van groot belang. Uit de mededelingen van de minis ters over het deskundigenonderzoek blijkt, dat te elfder ure nog een po ging tot coördinatie is gedaan. Maar het gevaar lijkt groot, dat de resul taten van dit onderzoek eerst bekend zullen zijn op een tijdstip, dat de hui dige ministers niet meer in functie zijn, hetgeen een uitermate onbevre digend element toevoegt aan deze toch ai weinig gelukkige gang van zaken, werd door de leden van de commissies gesteld. In hun antwoord legden de ministers er de nadruk op, dat de oesterproef niet losgezien kan worden van de mogelijkheden, die de Grevelingen voor de oestercultuur eventueel zul len bieden. De rentabiliteit van het behoud van de oestercultuur zal im mers afhangen van de kansen, die de Grevelingen te dezen biedt. Nu is men steeds uitgegaan van de ver onderstelling, dat het vestigen van een oestercultuur in de Grevelingen technisch uitvoerbaar zou zyn. Dit uitgangspunt was, gezien de eer der beschikbare gegevens alleszins redelijk en de diverse toezeggingen, die door de kamerleden zijn geci teerd, dient men ook tegen deze ach tergrond te waarderen. Recentere studies en onderzoekingen hebben echter de gevaren van een toevloed van zoet water in de richting van de Grevelingen aangetoond. Dit moge in hoge mate te betreuren zijn. het zou geen juist beleid zijn voor deze ge varen de ogen te sluiten en door te gaan met de aanleg van kostbare werken, terwijl de kans bestaat dat het bereiken van enig resultaat en dan wordt de rentabiliteit nog bui ten beschouwing gelaten tech nisch onmogelijk is. betoogden de be windslieden ze zaken goed te bezien vóórdat de beslissing over aanvang van de proef wordt genomen. Dat die beslissing spoedig zal moeten vallen stemden bewindslieden de commissies Als de proef in het Veerse Meer doorgang vindt, zal dit een goede gelegenheid zijn om tevens te zoeken naar de beste oplossing voor bet ver wateren van mosselen. Dit laatste vraagt voor zichzelf echter een zo veel kleinere installatie, dat de proef daarmee, alleen zeker niet gemoti veerd kan worden. van de proëf- bassins respectievelijk met een af zonderlijke proef voor het verwate ren van mosselen gemoeid zouden zyn, antwoordden de ministers, dat een proef in het Veerse Meer be groot wordt op circa 15 miljoen. De kosten van een aparte proef voor het verwateren van mosselen zijn tot hu toe niet berekend. Deze zul len echter aanmerkelijk lager zijn, naar globale schatting zullen die kosten niet meer dan enkele mil joenen bedragen. Bij de verdere discussies bleek men in de commissies algemeen van ge voelen, dat er op zeer korte termijn zekerheid voor de betrokkenen dient te komen, en dat in elk geval het zit tende kabinet nog een beslissing ter zake behoort te nemen, en wel zo tijdig, dat de Kamer nog voor de ont binding haar oordeel zal kunnen ge ven. De ministers stemden hiermee in en zegden toe al het mogelijke te zul len doen opdat de Kamer vóór 15 maart 1963 van de resultaten van het deskundigenonderzoek alsmede van de beslissing der regering op de hoogte wordt gesteld. Ontvanger-griffier G. Nelissen gaat op 1 febr. met pensioen De heer G. Nelissen, ontvanger-griffier van de calamiteuze Hoofdplaatpolder, en waterbouwkundig ambtenaar van de calamiteuze polders Hoofdplaat en Thomaes, gaat per 1 februari a.s. met pensioen- De heer Nelissen is ongeveer 19 jaar ontvanger-griffier geweest van de Hoofdplaatpolder, (over twee maan den zou het 40 jaar worden, dat hy de functie bekleedt van waterbouwkundig ambtenaar bij de Hoofdplaat- en Tho maspolder). In laatstgenoemde functie zal de heer Nelissen worden opgevolgd door de heer P. Priester uit Breskens. In een vergadering van bestuur en stembe voegde ingelanden van de calamiteuze Hoofdplaatpolder, in welke vergadering officieel afscheid werd genomen van de heer Nelissen, is na stemming als ont vanger-griffier gekozen de. heer M. G. J. Wijffels te hoofdplaat. Maandag jongstleden vierde de heer G. Nelissen zijn 65e verjaardag. Zeer ve len kwamen hun gelukwensen aanbie den, onder wie de besturen van voor noemde polders, het bestuur van de pol der Oud^ en Jong Breskens, het be stuur vdn het waterschap „Het Vrije van Sluis". Ir. J. G. Snip, hoofdinge nieur-directeur provinciale waterstaat Zeeland, ir. L. Uildriks, hoofd van de technische dienst waterschap het Vrfje van Sluis en de heer Q. van der Linde, technisch hoofdambtenaar van de pro vinciale waterstaat uit Oostburg- Beherend echtpaar C.N.V.-vakantieoord te Oostkapelle Het beherend echtpaar van de- jeugdher berg te Domburg, de familie De Kleine, is uit 120 sollicitanten gekozen en be noemd tot bëheerders van het C.N.V.- vakantieoord te Oostkapelle. In toespraken werkkracht geroemd Burgemeester mr. W. J. E. Crommélin (benoemd in Zwollerkerspel) heeft dinsdag tijdens 'n openbare raadsvergadering in hotel „Wilhel- mina" afscheid genomen van Domburg, de gemeente, die hij bijna 11 jaar bestuurde. Er klonk in de verschillende toespraken spijt door over het vertrek, mr. Crommélin werd uiteraard ook gefeliciteerd met zijn promotie, hij werd geroemd om zijn werkkracht, maar centraal werd gesteld het vertrouwen, dat de burgemeester in Domburg ge wonnen heeft, een vertrouwen, dat wederkerig was en waardoor de weg geëffend werd voor een uitstekende samenwerking, zowel in de gemeente als op Walcheren. „Alles wat in Domburg gebeurde had uw volle belangstelling, U genoot van de persoonlijke omgang met uw dorpsgenoten", aldus gaf wethouder A. Passenier het gegroeide vertrouwen treffend weer. .De wethouder memoreerde, dat Dom burg reeds in 1946 een grenscorrectie beginsel", merkte op. Gemeentesecretaris B. Goedbloed verzekerde hierna, dat een eventuele ongerustheid bij de komst van burge meester Crommélin in 1952 onnodig ge bleken is. „We waren het niet alty'd eens, maar dat was goed voor een juist- doordachte beslissing", meende de lieer Goedbloed, die mr. Crommélin dank bracht voor hetgeen hij voor het ge- meentepersoneel gedaan heeft. Burgemeester: Goed dat een ander komt In zijn afscheidstoespraak merkte mr. Crommélin op, dat een eerste burger van Domburg een bijzondere positie in neemt: hij is burgemeester van een wijd en zijd bekende familiebadplaats, voor zitter van de stichting badplaatsbelan gen, terwijl hij bovendien activiteiten moet ontplooien als baddirecteur. „Dat is uniek in Nederland, maar het lag mij zeer", aldus mr. Crommélin. „Zich daar uit losmaken is zeer aangrijpend", voeg de hij er aan toe. Aan de andere kant achtte de burge meester het goed, dat deze positie door een ander wordt ingenomen, nu hy zich bijna II jaar op deze taak geconcen treerd had en aldus zyn stempel op de badplaats drukte. Vervolgens wees mr. Crommélin er op, dat de liooggespan- i verwachtingen, die hij bij zyn intre- in maart 1952 had, ten volle uitge komen zijn in de afgelopen tien jaar. Hij meende, dat dit te danken is aan de uitstekende verstandhouding met de Domburgers en met zün naaste medewerkers. Daarbij stelde ook de burgemeester het grote vertrouwen en de goede samenwerking centraal. De wethouders, de raadsleden en alle anderen, njet wie hij samenwerkte, bracht mr. Crommélin daarvoor hartelijk dank. „Van de eerste tot de laatste dag is het één grote vreugde geweest met U te werken", verze kerde burgemeester Crommélin. Vervolgens droeg hij de ambtsketen er daarmee tegelijkertijd de leiding van de vergadering én van het raadseollege over aan wethouder J. F. Seijdel. „Het is voor mij een geruststelling, dat U de ze taak wilt overnemen", betoogde mr. Crommélin. Volledig ingezet De heer Seijdel begon met te verklaren, dat er in de ambtsperiode van burge meester Crommélin veel tot stand ge bracht is: 3 uitbreidingsplannen, scho lencomplex, nieuwe rioolwaterzuive ringsinstallatie, talrijke woningen, ter wijl mr. Crommélin zich voorts veel moeite heeft gegeven voor de straat verlichting. De heer Seijdel verklaarde er nog vele voorbeelden aan toe te kun nen voegen, waaruit zou blijken, dat óe burgemeester zich volledig ingezet heeft voor het welzijn en de belangen van Domburg. gaarne toe. Aan de rappor! vraagd- Begroting n is dan ook het korte termen ge- De viering van het 75-jarig be staan van de Koninklijke Neder landse Heidemaatschappij heeft gistermiddag te Middelburg een niet onbeduidend verlengstuk ge kregen. In hotel „De Burg" moch ten de directieleden van de „Hei- demij". zoals deze jubilerende werkorganisatie in de wandeling wordt genoemd van een groot aan tal belangstellenden gelukwensen in ontvangst nemen cultuurtechnische ontwikkelingsarbeid tot uiting bracht door zyn opwachting te maken bij de directie, was mr. dr. A. .J. J. M. Mes lid van het college van Ge deputeerde Staten in Zeeland. Ook ge deputeerde A. .1. Knland was aanwezig. Naast burgemeester mr J. Drijber van Middelburg gaven eveneens de burge meesters van Oostburg, Arnemuiden, Koudekerke en St.-Laurens acte de pré- sence. Verder werd de receptie onder meer be zocht door ir. M. A. Geuze, voorzitter van de Z.L.M., ir. D. v. d- Zaken, hoofd ingenieur-directeur van de cultuurtech nische dienst in Zeeland, dr. ir, C. W. C, van Beekom, hoofdingeneiur-directeur van de landbouwvoorlichtingsdicnsten in Zeeland, ir. J. G. Snip. hoofdingenieur directeur van de provinciale waterstaat, de heer J. van cle Bos en mr S. S(|bran- dij, respectievelijk voorzitter en secre- taris-peningmeester van de C.B.T.B in Zeeland, rijkstuinbouwconsulent ir. J. J. van Hennik, do heer C. J. Vercauteren, rayon-secretaris van de N.C.B., verte genwoordigers van waterschappen en ruilverkavelingsburcaus en een aantal particulieren. De jubilerende „Heidcmij" ontving naast een aantal bloemstukken ook veel felicit:atict:elegrammen. De foto toont gedeputeerde Mes (hele maal rechts) in gesprek met: de drie directievertegenwobrdigers. Van links naar rechts ir. R, J Koopman, inspec teur van het rayon Zuid-Holland/Zee- land, ir. A. Francke. directeur buiten land en directeur B. Polderman. (Foto P.Z.C.) aangevraagd heeft. „Thans zyn we nog bezig aan het vervolgverhaal. We heb ben de indruk te doen te hebben met dilettant, wiens eerste pennevruch- ten aan de openbaarheid worden prijs gegeven", verklaarde de loco-burge meester. Nadat hij namens de gehele gemeente mr. Crommélin dank gebracht nad voor het grote aandeel, dat deze in de op bouw van Domburg heeft gehad, richtte de heer Seijdel zich tot slot tot me vrouw Crommélin en overhandigde het burgemeesterlijk gezin als aandenken aan de ambtsperiode een tekenfantasie over Domburg van mevrouw Elout- Drabbe, alsmede een platenwisselaar, terwijl er voor mevrouw Crommélin nog bloemen waren. Klare wijn Wethouder A. Passenier betoogde vervolgens, dat in een enkel toe spraakje de vele gebeurtenissen tij dens mr. Crommelins bestuur, die Domburg aanzienlijk veranderden en van invloed op de bevolking waren, niet onder woorden te brengen zijn. „Het is ook niet belangrijk wat U deed, maar hoe U het deed", ver zekerde de wethouder, die in dit ver band verklaarde, dat mr. Cromme lins werk geheel gericht was op nau we samenwerking, in b. en w„ in de raad en in veel instanties. „U schonk altijd klare wijn, een compromis zoe kend als de meningen uiteenliepen. U is er in geslaagd een goede ver standhouding in het college te be vorderen en te behouden", verzeker de de wethouder, die in zijn dank woord eveneens mevrouw Crommé lin betrok. Namens de raad verklaarde de heer Jac. de Visser, dat burgemeester Crommélin Domburg voorbeeldig bestuurd heeft. „Het was niet altijd „koek en ei", maar de belangen van Domburg stonden voor- Verschiilende sprekers beklommen na het dankwoord van de burgemeester het katheder om mr. Crommélin geluk te wensen en hem te danken voor de sa menwerking. Burgemeester J. L. Dreg- mans deed dat traditiegetrouw namens vele instanties: b. en ws. op Walcheren, wegschap Walcheren, bouw- en woning toezicht en de vleeskeuringskring Oost kapelle. De sfeer van vertrouwen, waar onder de burgemeester afscheid nam. had grote indruk gemaakt op de heer Dregmans, die voorts betoogde in Dom- burgs burgemeester diens uitgesproken mening gewaardeerd te hebben. „Men wist altijd precies wat mr. Crommélin bedoelde", aldus burgemeester Dreg mans. Burgemeester jhr. I. F. den Beer Poortugael sprak namens de aan grenzende gemeenten: Vlissingen en Veere op het „zeefront". Oost- en Westkapelle, Aagte- en Meliskerke op het „landfront", „We verliezen veel in U. We weten wat we aan U hadden", verzekerde Veeres eerste burger, die er aan vastknoopte: „De samenwerking op Walcheren is zo voortreffelijk en daarom vind ik de herindeling zo betreurenswaar dig". IN DE HARSKAMP Bij liet schoonmaken van wapens is woensdagmiddag in het infante- rieschietkamp de Harskamp op de Veluwe de 19-jarige, uit Zierikzee afkomstige, dienstplichtige sol daat eerste klas Henk Harinck door een achtergebleven kogel in het geweer van zijn mede-soldaten dodelijk getroffen. Na een oefening op een van de schiet banen in het kamp koerden de jongens van hot detachement Limburgse Jagers uit Oirsc'not, dat hier tfldelljk was on dergebracht, terug naar de barakken. Daar kregen de jongens opdracht hun wapens te reinigen ln het geweer van een van de militairen was echter een patroon blijven steken. Bij diens pogin gen om het inwendige van het wapen van vuil te ontdoen ging plotseling een schot af. De kogel trof Harinck uit Zie rikzee van dichtbij. Hfj was op slag dood. De uit de legerplaats Olrschot in de Harskamp gedetacheerde militai ren van het 16e pantser infanterie ba taljon. waarbij de uit Zierikzee afkom stige Harinck was ingelijfd, zouden van daag naar hun standplaats terugkeren. In maart van dit jaar zou Herik Ha rinck zijn afgezwaaid. De burgemeester van Zierikzee mr. F. Th- Dijckmcestcr heeft de moeder van het slachtoffer van het ongeluk op de hoogte gesteld. Vrouw gedood bij ongeval te Rilland Put- Slnt-i'hilipsland om het leven gekomen. Toen de door haar echt ge noot bestuurde personenauto in hotsing kwam met een truck met oplegger, sloeg mevrouw B. met liaar hoofd door de voorruit. Zy werd vrijwel op slag gedood. Het ongeluk gebeurde nabij het station te Rilland-Both. De uit de richting Ber gen op Zoom komende heer P. B pns seerde een vrachtauto, toen een daar voor rijdende truck met oplegger, be stuur door J, W. P. uit Dlnxperlo links af een polderweg wilde Inslaan. Met frote snelheid botste de nersonenauto egen de bestuurscabine van de truck. De heer B. liep slechts enkele lichte verwondingen op. evenals de bestuurder van de truck. Dokter J. A. Kamps ui' Rilland verleende eerste hulp. De aanrijding Het grote ravage achter de personenauto werd aan de voorzijde zwaar beschadigd: de cabine van de truck liep aan de linkerzijde aanzienlfjke schade op. De heer W. Brand, sprekend namens de stichting badplaatsbelangen, roemde de grote werkkracht, waarmee mr. Crom mélin gedurende 11 jaar vele problemen oploste. „Als iemand anders de voor zittershamer in handen had gehad zou het niet zo goed gebeurd zijn", veron derstelde de heer Brand. Als president commissaris van de N.V. Badhotel ver klaarde de heer D. F. P. Hoegen, dat de materie, waarover met de burgemeester esproken moest worden, vaak niet ge- akkelijk was, maar dat mr. Crommé lin op dit gebied steeds aandacht had voor de Domburgse tradities. Namens de oud-raadsleden sprak daarop de heer W. Bos, adjudant D. Westveer vertolkte de gevoelens van de rijkspolitiegroep te Westkapelle, waartoe Domburg ook be hoort, waarna tot slot VW-administra- teur J. de Regt namens het provinciale VW-bestuur en zijn directeur sprak. Na het dankwoord van de burgemeester maakten vele genodigden van de gele genheid gebruik om persoonlijk afscheid te nemen van nir. en mevrouw Cronune- Bedoeling Werkkracht (VWUWVWWUWWUWWUWVWWVUWWUWWt Wat duurt het lang Op verzoek van burgemeester Crommélin, die gisteren afscheid nam van Domburg, verzocht ge- meentescretaris B. Goedbloed vooraf aan de genodigden, die het woord wilden voeren, hun toe spraken zo kort mogelijk te wil len formuleren. De wethouders, ie raadswoordvoerder, burge meesters en anderen hielden zich keurig aan het verzoek. Een van de geachte sprekers had echter zo veel tot de burgemeester te zeggen, dat hij het niet „in het kort" afkon. En het duurde ook lang naar de zin van het doch tertje van mr. Crommélin, die op de eerste rij het afscheid mocht bijwonen. Te lang, vond het meis jes, want te midden van de vele waarderende woorden die tot haar papa gericht werden, ver zuchtte ze: „Wat duurt het lang" rfWUWVUUUWWVWUWWWUWWWWUWWlftA/WWMI Advertentie Vergelijk de kwaliteiten van verschil lende projectoren in onze collectie dan heeft U het beste antwoord. Met veol genoegen zullen wij U adviseren GOES - VLISSINGEN - KRUÏNINGEN MATIGE TOT STRENGE VORS'l Opklaringen en geen sneeuw van bete kenis. Overwegend matige wind tussen oost en noordoost. Matige tot strenge vorst. /ON EN MAAN. 1 februari Zon op 8.22 onder 17.26 Maan op 11.49 onder 1.08

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 2