PARAPLUHUIS BIJOU Zierikzee accepteerde „hachelijke" begroting LEZERS SCHRIJVEN REISTASSEN Oorlogsmisdadiger Lammers op jaren gesteld JANSEN-WILLEMSEN KAMPIOEN ZEEUWSE BRIDGE-AFDELING A „DOKTER ZONDER GLORIE" EERT WERKERS ACHTER DE SCHERMEN zoekt een hem passende betrekking. 1e VERKOOPSTER BEKWAME VERKOOPSTER Extra voordeeltje 7. 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 30 JANUARI 1963 RAAD HANTEERDE RODE POTLOOD Rijk zorgde voor tegenvaller: 2 ton Met gemengde gevoelens hebben de raadsleden van Zierikzee dins dagavond hun stein gegeven aan de begroting voor 1968. Deze be groting is een jaarstuk waarin tot op de cent moest worden besnoeid om een sluitend geheel te krijgen. De kapitaalwerken bij voorbeeld mochten het minimale bedrag van 175.000 niet overschrijden, waardoor vele noodzakelijke wer ken opnieuw zullen moeten wor den uitgesteld. Het opvallende bij de behandeling van deze begroting was daarom dat als contrast een lawine van zaken voor een bespre king aan de orde werd gesteld, die stuk voor stuk om voorrang vroegen. Het was daarom begrijpelijk, dat de fractievoorzitters in hun algemene be schouwingen tot de conclusie kwamen, dat de zogenaamde verfijningsregeling van de financiële verhoudingswet rijk gemeente wel bijzonder gunstig voor Zierikzee moet uitvallen, wil er nog een gunstige wending in de precaire financiële positie komen. Zo sprak de heer M. C- Doeleman (v.v.d.) dan ook van een onbegrijpelijke situatie, wan neer er een steeds stijgende lijn van moeilijkheden opdoemt, terwijl voortdu rend het rode potlood wordt gehan teerd om in de hoogst noodzakelijk uit gaven nog te schrappen. Het viel de raadsleden met deze hache lijke begroting op de achtergrond dan ook bijzonder zwaar te moeten accep teren, dat aan van rijkswege gedane toezeggingen voor subsidie in de restau ratie van de stadhuistoren en in de aan schaf van een kraan op de loswal bij het industrieterrein geen gevolg werd gegeven toen het puntje bij het paaltje kwam. En met name mr. A. Keuning (p.v.d.a.) viel daarover in zijn algemene beschouwing. Hij stelde twee vragen in dit ver band. Is er te spoedig aangenomen, dat het rijk wel tegemoet zou ko men? Of komt het rijk inderdaad zijn toezeggingen niet na? Burge meester mr. F. Th. Dijckmeester meende de eerste vraag wel te kun nen ontzenuwen met de opmerking, dat de subsidiepercentages op offi ciële vergaderingen met vertegen woordigers het rijk zijn vastgesteld en dat in het geval van de hijskraan zelfs van de kant van het ministerie gunstige voorwaarden werden voor gespiegeld. „Later zijn deze toezeg gingen ingetrokken. Nu zitten we met de brokken", aldus de burge- Duidelijk kwamen in de algemene be schouwingen ook naar voren de moge lijkheden voor Zierikzee in het verant woord hanteren van het streekplan, het saneringsplan voor het havenkwartier en een nog op te stellen structuurplan voor de hele gemeente. Zo opperde de heer C. bjj de Vaate (prot. chr.) een plan om bij de toewijzing van een hoger bouwvolume de realisering daarvan bin nen het saneringsplan en niet steeds in het uitbreidingsplan „Malta" te vin den. In dit verband pleitte de heer J. G. L. Simmers (k.v.p.) voor de bouw van een groter type woningen voor kinderrijke gezinnen. Bovendien brak hij met nog enkele sprekers een lans voor de bouw van bejaardenwoningen. Wethouder M. C. Verheyen kon met name op het laat ste inhaken met de opmerking, dat de huisvesting van de bejaarden binnen de lijnen van plannen al enige gestalte heeft gekregen. „Het is niet de bedoe ling, dat er zelfstandige bejaardenwo ningen zullen worden gebouwd. Er zal naar worden gestreefd deze te combi neren met een verzorgingscentrum". Voor verlanglijstjes was in deze begro tingszitting van de Zierikzeese raad bij na geen ruimte. Ze werden dan ook maar schuchter op tafel gelegd. „Een constructieve bijdrage tot het trekken van een beleidslijn op langere ter.myn is nauwelijks mogelijk", zo concludeerde de heer Bij de Vaate. In het geval van de restauratie komt de gemeente op 100.000 extra uitgaven te staan. De loswalkraan vergt nog zo'n som een tegenvaller dus van 2 ton. Start van onderling volleybaltoernooi De volleybalteams van een aantal Mid delburgse bedrijven, scholen en vereni gingen zijn deze week met hun onderlin ge competities begonnen. Aan dit toer nooi nemen acht teams deel, namelijk twee ploegen van de Vitrite-Sportverenl- ging (V.S.V.), twee ploegen van de COAK, twee ploegen van de Machinis- tenschool, een ploeg van de P.Z.E.M. en een ploeg van de organiserende vereni ging, Medioburgum. Ér wordt een volledige competitie ge speeld met in totaal 56 wedstrijden en de uitslagen van de eerste 3 ontmoetin gen luiden: COAK I—VSV II 3—1 (15- 5, 15-7, 15-6 en 14-6); COAK I—Medio burgum 3—1 (10-15, 15-10, 15-12 en 15- 3); VSV IIMedioburgum 13 (11-15, 15-8, 5-15 en 9-15). Er worden steeds 4 sets gespeeld en elke gewonnen set telt voor 1 punt. Bouwen in „sanering'' (Van onze Haagse redactie) Nu de laatste weken zozeer het pleidooi van de professoren Pompe en Van Bem- melen voor de op jaren stelling van de vier nog in Breda gevangenzittende Duitse oorlogsmisdadigers Kotalla, Aus der Fnnten, Lages en Fischer met de mogelijkheid in de toekomst van hun voorwaardelijke invrijheidstelling in de publieke belangstelling staat, is te vens de vraag opgekomen, wat met de enige Nederlandse oorlogsmisdadiger, die nog in de Bredase strafgevangenis van zijn vrijheid beroofd is, gebeuren zal. Het is een voormalige taalleraar Bolsward, de 64-jarige F. E. Lammers, die door de bijzondere strafkamer van de Leeuwarder rechtbank tot de dood straf is veroordeeld, doch die in 1950 gratie verkreeg, waarbij de doodstraf in levenslange gevangenisstraf werd omgezet. De minister van justitie mr. A. C. W. Beerman heeft vorig jaar een gratiever zoek van zijn familie ingewilligd, waar bij de levenslange gevangenisstraf ver anderd werd in een op jarenstelling. Het gratieverzoek kwam van zijn fami lie, omdat Lammers, die geen schuld wil bekennen, niet tot de indiening van een gratieverzoek bereid was. Het staat op het ogenblik nog allerminst vast, dat Lammers in de loop van 1963 zijn vrij heid uiteraard met ondertoezicht stelling zal terugkrijgen. Slechts zal zich in 1963, als twee derde van zijn straftijd om is, de mogelijkheid voordoen om zijn voorwaardelijke invrijheidstel ling nauwgezet te overwegen. Op het departement van justitie is nog geen en kele beslissing genomen. MELK, BROOD EN KOLEN Er wordt onder „Lezers schrijven" veel reschreven of het al of niet oirbaar is, lat er in bovengenoemde artikelen hef fingen worden toegepast in verband met het winterweer wat meebrengt, het moeilijk vervoer door de sneeuw en over gladde wegen. Ik kan er daarom goed inkomen, dat er schrijvers zijn die dat goedkeuren, maar als men de argumenten van de heer Holleman uit Kruiningen hoort, dan is het terecht zoals hij zegt: „dit zijn de risico's van het bedrijf waar men in werkt en het gaat niet op om deze arti kelen op de ruggen van de consument te "verhogen". Ik vind met al dat gemodder dat we hier onaangenaam tegenover elkaar ko men te staan. Ik bedoel hier de produ cent (handelaar) en de consument. Want het is toch ook zo, dat we elkaar steeds en elke dag nodig hebben. Wan neer de consument geen brood van de bakker neemt blijft deze met zijn brood zitten en wanneer de bakker geen brood verkoopt dan zit de consument met de handen in het haar en zo is dat met de groenteboer en met de kolenhandelaar precies hetzelfde. En nu gaat het niet op, dat in deze koude wintertijd de ene groep, dat de consument, de pineut moet zijn en maar betalen moet wat er gevraagd wordt door de producent en als men niet betaalt dan krijgt men niets. Er moet een ander en beter mid del gevonden worden om de meerdere kosten te vergoeden die door de bakker en door de melkboer en door de kolen handelaar worden gemaakt (afgezien van het feit dat er gedurende deze kou de dagen er toch zeker door de kolen- handelaar goud verdiend wordt. Die ko lenboer zal wel aanvoeren; ja maar ik heb daarvoor extra personeel moeten inschakelen, maar daar staat dan ook tegenover dat hij 100% meer omzet heeft dan in een zachte winter. Ik zou hier in alle ernst een geste aan de hand willen doen. Zo goed als dat de landbouw uit een fonds gefinancierd wordt, wanneer men een slecht jaar maakt, zo goed zou er voor de bovengenoemde handelaren een kas van onvoorziene uitgaven moe ten bestaan die dan natuurlijk door het rijk georganiseerd moet worden. Ik weet wel, het is niet zo eenvoudig maar die weg moet het uit." De consument moet daar niet voor opdraaien want daar zjjn de gepensioneerden, de arbei ders met lage inkomens, want die zijn er nog veel. Ook de plusminus 150.000 bouwvakarbeiders, die momenteel ook zijn een flinke veer moeten laten, niet mee gebaat juist het ijzer heet is (al is het nog bitter koud). Men heeft niets aan betere ver wachtingen, maar men moet goede overeenkomsten maken zoals ik hier bo ven heb gememoreerd. En nu we met dit onderwerp allemaal dagelijks te ma ken hebben, moet de commissie prijsbe- heersing toch meer in het geweer ko men, want om maar eens wat te noe men. Omstreeks 4 en 5 januari kocht men een pond savoyekool voor 25 cent en gisteren kostte een pond 50 cent, dus 100 procent duurder en zo is het met di verse artikelen navenant. Ik geloof, ook dat hier een taak voor de diverse organisaties is weggelegd, dat deze de overheid eens duidelijk maken hoe dat het moet en kan. Vlissingen A. Biemen. Parencompeti tie beëindigd Felle eindsprint van Wartena-De Schipper SNEEUW OP DE STOEP In aansluiting op een artikel onder „Kou" in de P.Z.C.: De ergste sneeuw en de kou zijn, hopen wij tenminste, voor deze winter achter de rug. De tem- pèraturen lopen op en de zon begint het werk op stoepen en rijwegen te verrich ten, waarin de mensen zijn te kort ge schoten. Vooral bij de openbare gebou wen, scholen, kerken e.a. werd weinig of niets gedaan aan sneeuwruimen. Rond deze en bij een groot aantal woon huizen waren de voetgangers, in het bijzonder de ouderen, genoodzaakt ang stig en met de grootste voorzichtigheid over stroken ijs en sneeuwbuiten heen te balanceren. Het is dus een noodzaak te overwegen, hoe in de toekomst een herhaling van zulke gevaarlijke toestanden zoveel als mogelijk kan worden voorkomen. Hier toe een paar suggesties: Kunnen niet uit de leerlingen der gewone scholen en van vakscholen ploegen vrijwilligers worden samengesteld, welke bereid zijn, na sneeuwval de stoepen rond de eigen scholen en rond kerken sneeuwvrij te maken, hetzij gedurende of buiten de schooltijd? En zouden zich niet mis schien leden van de „Bescherming Bur gerbevolking" beschikbaar willen stel len, en zich inzetten tegen de winterse tegenstander sneeuw op de stoepen, b.v. rond openbare gebouwen en onbe heerde percelen, ook van de bushalten? Verder is nog te wensen dat de gemeen tediensten zorgen voor de spoedige af voer van de sneeuwwallen, welke anders nog lang de straten zullen bedekken met modderpoelen en plassen. Vlissingen Ehrlich Singel 167 KERKNIEUWS Intrede kand. W. van Rheenen te Colijnsplaat Kandidaat W. van Rheenen uit Rheden in Gelderland zal 3 februari om vijf uur, na vooraf 's morgens om tien uur te zijn bevestigd door ds. J. Schelhaas uit Huizum bij Leeuwarden, intree doen als predikant van de Gereformeerde Kerk van Colijnsplaat. Kandidaat Van Rhee nen is hier beroepen in de vacature van ds. A. Schippers, die op 26 juni 1960 naar Hallum in Friesland is vertrok ken. Kandidaat Van Rheenen werd 18 sep tember 1927 te Rheden geboren Hjj stu deerde aan de Vrije Universiteit te Am sterdam, waar hij op 29 juni 1962 zijn kandidaatsexamen theologie aflegde. De heer Van Rheenen werd 6 september na préparatoir examen door de clas sis Arnhem beroepen verklaard in de Gereformeerde Kerken in Nederland. Hij werd 12 december door de classis Goes peremtoir geëxamineerd en toegelaten tot de dienst des Woords en tot de be diening der sacramenten in de Gerefor meerde Kerken. Kerkelijke mutaties NED. HEllV. KERK. Bedankt voor Bussum (vac. J. A. G. van Zanten) W. I.' Doude van Troostwijk te Doorwerth. Beroepen te Hoorn (vac. H. J. Kastein) W. J. de Hoest te Haastrecht. Aangeno men naar Haaksbergen (toez.) J. C. var den Berg vicaris te Haaksbergen. Be dankt voor Rotterdam-Vreewijk-Lom- bardije H. J. J. Keijzer te Maasland. De heer P. Siderius kand. te Buntscho- is beroepbaar. GEREF. KERKEN. Bedankt voor Broek op Langendijk J. P. Geels te Haarlem-C. Beroepen te Oosterland (Fr.) en Schet- tens (Fr.) E. Warnink kand. te Zaan dam. Beroepen te Schoonoord A. M. Brouwer kand. te Utrecht. GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT.) Beroepen te Doesburg-Doetinchem E. J. Oosterhuis, kand. te Hardenberg. GEREF. GEMEENTEN. Tweetal te Elspeet: Corn. Wisse te Hendrik Ido Ambacht en A. Hofman te Zeist. OUD-GEREF. GEMEENTEN. Beroepen te Kralingse Veer W. Kamp, lerend ouderling te Utrecht. CHRIST. GEREF. KERKEN. Beroepen te Drachten J. M. Visser te Dokkum. EVANG. LUTHERSE KERK. Aangenomen naar Enschede als predi kante met bijzondere opdracht mej. Do- mina J. A. P. Ris te Woerden. VRIJE EVANG. GEMEENTEN. Aangenomen naar Leeuwarden (tweede pred. plaats) M. Nijkamp te Gouda. BAPTISTENGEMEENTEN. Beroepen te Eindhoven H. van der Werf te Emmen. Bedankt voor Utrecht Bosnia te Arnhem. In district Zeeland, afdeling A, Zee land benoorden de Westerschelde is de parencompetitie 1962-1963 beëindigd. Het Vlissingse paar Jansen/Willemsen, dat na rijf zittingen reeds een veilige voorsprong had veroverd, is in de hoofd klas met de hoogste eer naar huis ge gaan. Toch heeft dit paar het in de laatste zitting nog even moeilijk gehad door een felle eindsprint van het Zuid- bevelandse paar Wartena/De Schipper, dat kans zag om 14 punten van het verschil in te lopen. Het was evenwel niet voldoende en met 4 punten achter stand eindigde dit paar op de tweede plaats. De uitslag van de 6e zitting was: 1. Wartena/De Schipper (131); 2. Mevr. Dronkers/Verhoef (120); 3. Jansen/Wil lemsen (117); 4. Knoop/Leertouwer (116); 5. Gommers/Van Iren (114); 6. Echtpaar Braak (108); 7. Echtpaar Ga- sille (101); 8. Minkiewicz/Trebels (99); 9. Klink/Corvelrjn (95); 10. Dockheer De Rie (79). De eindstand na 6 zittingen is: l. Jan sen/Willemsen (746); 2. Wartena/De Schipper (742); 3. Echtpaar Gasille (710")"; 4. Klink/Corvelijn (670); 5. Dronkers/Verhoef 651 3. Dames Gommers/Van Iren (860); 4. Echtpaar Fonteyne (859); 5. Echtpaar De Vries (854); 6. Mevrouw Merjers/Van Nieuwenhuijzen (851); Echtpaar Parent (845); 8. Bouwman/ Van Eekelen (841); 9. Echtpaar Bode (787); 10. Echtpaar De Bert (780): 11 Mej. Rutgers/Van de Woestijne (732). 12. Mevrouw Ballintijn/Labruyere (724). Knoop/Leertouwer (609); 7. Echtpaar Braak (592); 8. Minkiewicz/Trebels (587); 9. Gommers/Van Iren (570); 10. Rie/Dockheer (560). In de eerste klas was de beslissing eigenlijk reeds lang gevallen ten Êunste van het echtpaar Spiering, it paar had al een voorsprong op gebouwd die onaantastbaar was. Een felle strijd heeft zich nog ontsponnen om het bezit van de tweede plaats, omdat ook daaraan promotie naar de hoofdklas is verbonden. De besten toonden zich de heren Dekker en Wijnen. Uitslag 6e zitting: 1. Echtpaar Spiering (184); 2. Mevrouw Meijers/Van Nieu wenhuijzen (166); 3. Echtpaar Bode (149); 4. Dekker/Wijnen (144); 5. Echt paar Fonteyne (138); 6- Bouwman/Van Eekelen (134); 7. t.m. 9. Dames Gom mers/Van Iren, echtpaar Parent er echtpaar De Bert (131); 10. Echtpaar Do Vries (126); 11. Mej. Rutgers/Smit (104)- 12. Mevrouw Ballintijn/Labru yere (82). De stand na 6 zittingen is: 1. Echtpaar Spiering (958); 2. Dekker/Wfrnen Tweede klasse Uit de tweede klas promoveren naar de eerste klas de dames Knoop/Van der Jagt en liet echtpaar Moermond. Ook deze paren hadden in de loop van de competitie reeds een goede voorsprong opgebouwd en behoefden die in de laat ste zitting slechts te consolideren. Uitslag 6e zitting. Noord/Zuid: 1. Mevr. Timmerman/Pot (188); 2. Echtpaar Van Bers (180); 3. Dames Knoopv. d. Jagt (171); 4. Dames Puis/Legein (170); 5. Mevrouw Kruidenier/Minneboo (161); Dames Polderman/Wolthers (160); Dorrestein/Mijnheer (158); 8. Mevr. Eekman/Kesteloo (156). Oost/West: 1. Echtpaar Moermond (209); 2. Dames Eekman/Wauters (195); 3. en 4. Mevr. Lezer/Kooman en mevrouw Pot/Van Loo (169); 5. Dames Blankert/v. d. Reljl (163); 6. Dames Van Bel/Landman (158); 7. Mevr. Kes- teloo/Sohier (153)8. Dames Minneboo/ Meer (128). Stand na 6 zittingen: Noord/Zuid Dames Knoop/v. d. Jagt (1110); Echtpaar Van Bers (1099); 3. Di Polderman/Wolthers (1066); 4. Dames Puis/Legein (1029); 5, Mevr. Eekman/ Kesteloo (1000); 6. Echtpaar Timmer man (988); 7, Dorestijn/Mijnheer (945): Dames Smitz/Kruidenier (827). Oost/West: 1. Echtpaar Moermond (1190); 2. Mevrouw Pot/Van Loo (1081); 3. Echtpaar Geers (1044) Mevrouw Lezer/Kooman (1013); 5. mes Blankert/Meulmeester (1004); Mevrouw Kesteloo/Sohier (952); 7. mes Van Bel/Luteijn (916); 8. Dames Minneboo'v. d. Meer (843). De nummers 9 ei. 10 uit de hoofdklas degraderen naar de eerste klas. De beide laatste nummers uit de eerste klas degraderen naar de tweede klas Op 9 fe-qruari, des middags te halt drie, wordt te Breskens de ontmoeting ge speeld tussen de bestgeplaatsle spelers van de afdeling A en die van Zeeuwsch- Vlaanderen. Hier gaat het dan kampioenschap van het district Zee land. Naar aanleiding van het verslag van de gemeenteraad van Vlissingen, waarin be sproken wordt „Het sneeuwruimen". Er is geen politie aan de deur geweest om te waarschuwen „sneeuw te ruimen" of bij mogelijke gladheid as of zand te strooien op het trottoir. Vroeger ge beurde dat altijd, maar dat schijnt niet meer te kunnen. Het is nu nog eenvou diger dan vroeger, nu de politie in auto's rijd, ze konden dat toch om roepen, ook in de buitenwijken. In de straat v/aar wij wonen, waren de trottoirs geheel sneeuwvrij gemaakt, toen het begon te dooien, ik meen 3 we ken geleden, hebben de bewoners ge zamenlijk een geul geschept naar het riool, dat het water weg zou kunnen. Een paar uur later komt er een bulldo zer, maakt de rijbaan vrij, en duwt aan beide kanten de sneeuw terug op de trottoirs, dus van de geul naar het riool was ook niets meer te zien, en nu ligt alles zo, vastgevroren. Hoe moet dat nu. als de dooi (hopen wij) spoedig komt? Hier treft de be woners geen blaam, maar de gemeente. VOORJAARSHOEDJES 1963 VAN DE FRANSE ONTWERPER JACQUES HEIM. Links: „Boniface", een hoedje van ha- kou ficelle (een soort bindgaren), be werkt met zwart stiksel. Midden, ,yBengalieen baretmodel van band-zijdé in blauio, groen en rose. Rechts: „Nuit Bleue", een hoofdtooi voor de avond van blauwe stro. Geen gefingeerde voetbaltoto De minister van justitie, mr. A. C. W. Beerman, lieeft dinsdag het verzoek an de Stichting Sporttotalisator om vergunning voor een voetbaltoto met gefingeerde uitslagen van de hand ge wezen, aldus is dinsdag van de zijde van het ministerie van justitie vernomen. Het verzoek werd verleden week gedaan. De ministère van justitie wilde niet af wijken van het systeem van de wet. Het besluit is genomen in overeenstem ming met de staatssecretaris van on derwijs. kunsten en wetenschappen, mr. Y. Schol ten. Zweedse schaatstroeven verbeterden bun sprint De grootste Zweedse troeven vooor de Europese schaat.skampioenschappen ir Goteborg, Ivar Nilsson en Johnny Nils- son hebben maandag getoond dat zij een verbetering hebben geboekt op hun zwakke punten, de korte afstanden, tij dens een plaatselijke ontmoeting in Oestcrsund. Ivar Nilsson reed de sprint in 44,2 sec. Johnny reed er 45,1 sec. over. Op de 1500 meter noteerde Ivar de beste tijd die dit jaar door een Zweed is gemaakt, 2.16,4 min. Johnny Nilsson werd op deze afstand tweede in een per soonlijke recordtijd van 2.17.Q min. Microkampioenschap van Nederland in Rotterdam Aan het microkampioenschap van Ne derland voor zaterdagteams, dat op 16 februari in de Energiehal te Rotterdam zal worden verspeeld, zal worden deel genomen door de volgende verenigingen; Achilles (Almelo), Amicitia (Vriezen- veen), D.S.V. (Drachten), Odilo en Rust Roest (Eindhoven), Z.K.C. (Zaandam), Altius (Hilversum), Burgh (Wcster- schouwen), Swift (Middelburg) en Tjoba ('s-Heer Hendrikskinderen). In 1960 wist Z.K.C. beslag op de kampioenstitel te leggen. In 1961 en 1962 eiste Tjoba de titel voor zich op. Vlissingen. Een huisvrouw in de Duijvendrechtstraat. OOK K.L.M.-VLIEGERS NOG NIET INGELICHT Indien de nieuwe direetie van de KLM al een gedetailleerde politiek voor de toekomst van de maatschappij heeft uit gestippeld, dan treedt zjj daarmede thans nog niet in de openbaarheid. Op een ver gadering van een vereniging van KLM- vliegers in het Hilton hotel te Amster dam deelde voorzitter H. A. Hartogh Heys althans mede, dat het bestuur van de vereniging in een bijeenkomst met de directie niets definitiefs had vernomen over de toekomstige omvang van de maatschappij. De heer Hartog Heys lichtte de pers afloop van ae besloten vergadering in over de discussies. Wij kunnen alleen maar gissen wal de toekomst voor de KLM zal brengen, zo zei hij. Of zich opnieuw een overtolligheid zal voordoen bij het vliegend personeel weten wij niet. Mocht dat geschieden, dan zullen wij vasthouden aan de overeenkomst die wij een jaar geleden met de toen malige directie hebben afgesloten. Dat akkoord hield onder meer in het stimuleren van vrijwillig ontslag, het medewerken van de KLM tot over plaatsen van het vliegend personeel naar andere luchtvaartmaatschappijen en zo dat niet mogelijk zou blijken het afslul t.cn van een gunstige wachtregeling of wel een uitbetaling van vol salaris voor leen viertal jaren. VOLLEYBAL De heren van E.V.V.C. uit Vlissingen zijn er niet in geslaagd winst te behalen uit de strijd tegen Lyceum uit Breda. Wel werd de eerste set met 157 ge wonnen en de derde met 1510, maar Lyceum wist op het nippertje de overige sets in winst om te zetten. De heren van Tornado hadden bijzonder weinig moeite met Bermi (0—3), terwijl Sarto met 30 over V.C. Tilburg zegevierde. De heren van V.C. den Bosch waren niet in slaat Ever Ready te verslaan (13). De stand bij de heren is: Tornado 11 22, Sarto 1016, Ever Ready 912, V.C. den Bosch 10—12, Lyceum 11—12, Bermi 11—10, R.H.B.S. 9—4, V.C. Til burg 102 en E.V.V.C. 102. De dames van E.V.V.C. stevenden recht op winst af tegen Lyceum via 1513, 159. Maar toen ging het blijkbaar niet meer zo best, Lyceum won twee sets met 1510. De Vlissingse dames, die afwisselend uitstekend en bijzonder zwak speelden, zetten er in de beslis sende set echter vaart achter en won nen met .15-6 8-2De dames van Sarto hadden een zware kluif aan een verbeten vechtend Olympia, dat uiteindelijk toch nog met 32 van de Sarto-ploeg ver loor. V.C. den Bosch doet het nog steeds niet best, nu werd met 32 van Orga- non verloren en dat op eigen terrein. De dames van M.O.C. versloegen Tornado genadeloos met 30 (150, 157, 15- 4). De stand bij de dames is; Sarto 10- 18, M.O.C. 10—34, Organon 10—14, V.C. den Bosch 10—10, E.V.V.C. 10—10, Ly ceum 1010, R.H.B.S. 108, Olympia 106 en Tornado 102. FEIJENOORD VERTROKKEN NAAR ZUID-FRANKRIJK Een voltallig Feijenoord met vier reser ves en zes officials is dinsdagavond per K.L.M. van Schiphol naar Parijs ver trokken. Vandaar, zet de ploeg de reis naar de Rivièra voort in een vliegtuig van Air France. „We gaan in Cannes een of twee wed strijden tegen Franse ploegen spelen om in conditie te komen", vertelde de secre taris van Feijenoord, de heer C. A. Prins, die asl leider fungeert. „Na die lange winterslaap is een proefwedstrijd op een zachte grasmat en niet op een bevroren sneeuwvlakte uiterst nuttig voor we op 6 februari in Parijs Stade de Reims partij gaan geven". Hedenmiddag om 18 uur staat eerste wedstrijd de ontmoeting met het stedelijk elftal van Cannes op het pro gramma en zaterdag spelen de Rotter dammers misschien tegen de Franse mi litairen, Dit laatste is echter nog niet definitief, ook al omdat pas donderdag bekend zal zijn of de Nederlandse com petitie zondag aanstaande weer zal draaien. Mocht dat het geval zijn, dan vliegen de Rotterdammers zaterdag te rug naar de Maasstad om zondag thuis tegen Sportclub Enschede uit te komen. „Indien er in Nederland niet wordt ge speeld gaan we zondag in Cannes op de tribune zitten kijken naar de wedstrijd NiceSedan", vervolgde de heer Prins. „Sedan staat op het ogenblik aan de kop van de Franse ranglijst en dus valt er voor onze jongens allicht iets te leren". Maandag 4 februari vliegen de Feije- noorders uit Nice terug naar Parijs waar ze woensdag in de kwartfinale om de Europacup uitkomen tegen Stade de Reinig. „KROMHOUT" LEED VERLIES „Kromhout" heeft 1962 met verlies af gesloten. Voor 1963 heeft het bedrjjf nauwelijks winstgevende orders. „lage orderportefeuille" is gevuld 4 tot 5 maanden. Het 2e half jaar 1963 ziet er minder slecht uit dan het eerste. Met de produktie van een „middelgrote motor" is begonnen. De eerste motoren zullen eind 1965 afgeleverd worden. Dit heeft de directie in een buitengewone vergadering medegedeeld. Films in Zeeland Navrant spel van Williams In Electro (Middelburg) is deze week een grote film te zien, name lijk Daniel Mann's „Dokter zonder glorie", een hommage aan de stille werker, die in deze rolprent geper- sonificeerd wordt door de huis dokter Sam Abelman. Het verhaal van dr. Abelman werd ge schreven door de Amerikaan Gerald Green, wiens vader huisarts was. Green getroffen door de wijze, waarop zijn vader achter de schermen groots werk deed wilde in zij'n roman alle mensen, die zich net als zijn vader met inzet van eigen gezondheid en welzijn voor ande ren inspanden, eren. Het boek „The last angry man" in Nederland: „Dokter Abelmande laatste nijdas" wérd een bestseller. In de film is dr. Abelman een soort Abbé Pierre is de sloppen van een grote stad. Ondanks alle teleurstellingen komt hij steeds weer op voor zijn aan lager wal geraakte patiënten. Paul Muni, een karakterspeler, die de ouderen zich nog wel zullen herinneren, speelt de hoofdrol. Hij maakt van dr. Abelman een onvergetelijke filmfiguur, een uiterlijk cynische, maar in wezen meelevende man, die de uitdrukkingen van zijn patiënten uit de achterbuurten heeft overgenomen, maar toch van dag tot dag de warmvoelende mens is ge bleven, die in het helpen zijn roeping zag. De levensbeschrijving van dr. Abelman is vervat in een verhaal over een tele visiereportage. T.V.-producer Thrasher (David Wavne) zal voor de commer ciële televisie een reportage van dr. Abelman's praktqkwerk maken. Thra sher, die onder de indruk komt van Abelman's opofferingen, komt natuur lijk onvermijdelijk in conflict met zijn commerciële bazen. Thrasher moet dan een moeilijke beslissing nemen, waarbij het voorbeeld van dr. Abclman hem de weg wijst. Van Tennessee Wiliams toneelstuk ken z?jn er een groot aantal ver filmd. ALHAMBRA (Vlissingen) vertoont deze week bijvoorbeeld „Suddenly last summer", dat door scenarioschrijver Gore Vidal en re gisseur Joseph Mankiewicz voor het celluloid werd gereedgemaakt. Elizabeth Taylor speelt het meisje Ca tharine, dat geestesziek terugkeert van een sinistere zomervakantie vol ver schrikkingen, die door de camera var Mankiewicz in navrante beelden werden gevangen. De twee overige grote rollen in deze film worden gespeeld door Ka tharine Hepburn en Montgomery Clift Voorts vertoont ALHAMBRA (Vlissin gen) oen Duitse film. waarin Sabine Sinjen schittert als het ene meisjes tussen honderd mannen. De honderd mannen uit „Honderd mannen en een meisje" zijn de leden van een symfonie orkest.. Muziek zit er dus wel in deze rolprent van William Thiele en zelfs Yenudi Menuhin laat iets horen. In LUXOR (Vlissingen) heeft Mamie van Doren zich in het leer gestoken om een hoofdrol te spelen in een western. „De blonde amazone" heet deze fraaie rolprent, waarin Mamie staaltjes van haar rijkunst laat zien als lid van een rodeogezelschap. ELECTRO (Middelburg) draait een oorlogsfilm: „Vernietigingscommando" met James Stewart in de heldenrol. In GRAND (Goes) is een avonturenfilm te zien, gebaseerd op een boek van Karl May: „De leeuw van Babyion", (reeds eerder besproken). Heden nam God tot Zich in Zijn, Heerlijkheid onze lieve man; vader, behuwd- en grootvader CORNELIS VAN ALTEN, op de leeftijd van 75 jaren. „Ik weet, dat mijn Verlosser leeft," Vlissingen: M, van Alten-Visser Amsterdam: J. P. van Alten T. van Alten-Poppe Kees Wim Frank Vlissingen, 29 januari 1963 Sottegemstraat 4 Liever geen bezoek Geen bloemen. De teraardebestelling zal plaatshebben op zater dag 2 februari a.s. Vertrek van Sottegemstraat 4 des voormiddags 11.30 uur. Even puzzelen iLji-Jr irTypr - Horizontaal: 1. vieze plek, 5. tamelijk koel, 9. korting, 11. strijdperk, 12. voeg woord, 13. grond, 15. op dit moment, 16. stekelig dier, 18. zinken wasbak, 20. zangnoot. 21, toespijs, 23. Nieuw-Gui- nea, 24. vrijheid v. beweging, 25. dieren geluid, 26. Europa. 27. voegwoord, 29. eetgerei, 31. teuc, 33. eventueel, 34. na deren, 37. tegenover, 38. ongevuld. 40. half (Lat.), 42. soort Afrik, antilope, 43. tijdsdelen. Verticaal: 1. vrede, 2. voorbij, 3. getij, 4. onbegroeid, 5. witte bunzing, 6. zang- noot, 7. intens, 8. Israëls eerste koning, 10. ten afscheid. 11. ten bedrage van, 14. blind met smalle latjes, 17. vorderaar, 19; hemelse figuur, 21. dieren, 22. hou ding, 25. over, 28. begrip. 29. deel van fiets. 30. deel van been, 31. jammer, 32. *- emeritus, 39. zang- IR IEI PIE lui JONGEMAN, 23 jaar, de militaire dienstplicht vervuld hebbende, met mulo-A-opleiding, prak tische ervaring in dc machine- en gereedschap- penbranchc voor de metaalbewerking in Duits land, In het bezit van rijbewijs B-E. Brieven lctt. K 60, bureau P.Z.C., Vlissingen. Modehuis die goed met het publiek kan omgaan en eventueel leiding kan geven aan personeel. z. m. bekend met verkoop van dames- en kinderconfectie Gunstige arbeidsvoorwaarden, o.a. 5-duagse werkweek, iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiimiimiimiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiimiiiiMiiiiiumifntmiiiiiiiiiiiimiimiiimHiiiiiiiii met leer versterkt, onverslijtbaar galoze winteropruiming 9,89, 13,49, 14,49 enz. Lange Vorststraat 43 - Goes Lange Delft 44 - Middelburg lEiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiriiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiii

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 4