PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT BERAAD IN BRUSSEL BLEEF ZONDER RESULTAAT Geen Britse troepen naar Broenei Middelburgse gemeenteraad weinig gelukkig met „dubbelstad" Gesprek zal vandaag worden voortgezet MIES BOUWMAN EN DR. KLAPWIJK ONTHULDEN MONUMENT OP TERREIN VOOR HET DORP Britse minister Thorneycroft verklaart in het Lagerhuis: Onzekerheid en verontrusting Nu spoediger inlichtingen over sanering 206e jaargang - no. 24 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie: F. van de Velde, F. B. den Boer en W. de Pagter. Hooldredactie: W. Leertouwer en G. A. de Kok. 0 Abonnementsprijs 62 cent per week, ƒ8,00 per kw.franco per post ƒ8,25 p. kw. Losse nummers 15 ct. Bureaus: Vllssingen: Wolstraat 58-60, tel. 2355 (b.g.g. red. 3508/3546, adv. 3647/3643); Middelburg: Markt 51, tel. 3841, (b.g.g. red. 2078/3169, adv. 2375); Goes: Gr. Markt 2, tel. 6140 (b.g.g, red. 7853, adv. 5213), Oostburg: tel. 2395; Terneuzen: red. tel. 2116, adm. tel. 2911; Zierlkzee: red. tel. 2425. adm. tel. 2094. Adv.pr. 30 ct. p. mm. Min. p. adv. 4,50. Ingez. med. 3 x tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 30 ct. p. regel (min. ƒ1,50). „Brieven bur. van dit blad" 25 ct. meer. Giro 359300 P.Z.C., Middelburg. Dinsdag 29 januari 1963 21 miljoen voor „Het Dorp" Pagina 3 PAUL-HENRI SPAAK KWAM MET EEN TUSSENVOORSTEL MINISTER SCHRODER STELDE COUVE DE MURVILLE TELEUR MINISTER SCHRODER Gisterochtend hebben Mies Bouwman en dr. Klapwijk op het terrein waar eens „Het Dorp" zal verrijzen, een monu ment onthuld dat de dank wil vertolken aan het Nederlandse volk. Op het monument staat te iezen: „een volk bouwde dit dorp om een begin te maken, waar eerst een einde was". Koningin Juliana hoeft gistermiddag bijna een half uur lang staan schil deren aan het naambord „Het Dorp" In de besneeuwde bossen van de Jo- hannastichting te Arnhem. X\j deed dit aan het; slot van haar be/.oelt aan dit revalidatiecentrum, waar zy door een aantal bestuursle den van de Joliamuistichting en de stichting „Het Dorp" op de hoogte werd gesteld van de plannen die men heeft met de miljoenen, die liet Ne derlandse volk voor de blijvend in validen op tafel beeft gelegd. Met grote nauwkeurigheid tekende de vorstin eerst met een kratje de naam „Het Dorp" op een blauw bord. Vaak beviel haar de indeling niet en zonder zich te storen aan het gegiechel rond haar hanteerde zy vele malen de ganzeveer om de let ters weer weg te vegen. Toen de naam eenmaal in krijt stond ge schreven op een proefblad werd de definitieve indeling gemaakt en kon het penseel worden gehanteerd. Het schilderen der letters was toen nog maar een kwestie van minuten. Op verzoek van omstanders signeerde de koningin haar creatie met een bescheiden J. onder in de hoek van het bord. Aan toegangspoort Ilct naambord zal aan de toegangs poort van het dorp worden geplaatst. Tevoren had de vorstin twee grens palen in de grond laten zakken waarop de data gebeiteld zyn tussen welke het Nederlandse volk de mil joenen voor het dorp heeft geofferd:' 26 november-28 januari. Geen jonge kinderen In het dorp zullen, naar verwacht wordt, geen jonge kinderen worden opgenomen. Dit deelde de genees heer-directeur van de Johanna-stich- ting, dr. A. Klapwijk tijdens het be zoek van H.M. de Koningin mede. Ook leek het dr. Klapwijk verstan dig toe bij het hanteren der toela tingsnormen de bovengrens van de leertijden niet te hoog te stellen. De lichamelijk gehandicapten, zo zei dr. Klapwijk voorts, dienen bij binnenkomst in het dorp het opti mum bereikt te hebben van luin mo gelijkheden. Veelal zal een korter of langdurig verblijf in een revalidatie centrum aan het gaan wonen in het dorp vooraf moeten gaan. (Voor een verslag van de slotavond van de actie „Open het dorp" zie pagina 3). De tien dagen respijt, die de ministers van de zes E.E.G.-Ianden zich op 18 januari gunden om na te gaan of er nog een uitweg was uit de impasse in de onderhandelingen over het Britse lid maatschap van de E.E.G., hebben althans gisteren in Brussel geen nieuwe hoop opgeleverd. Geen van de ministers van de vijf partnerlanden, van Frankrijk in de gemeenschap durfden gister avond na afloop van nauwelijks drie uur vergaderen een optimis tisch geluid te laten horen. Wellicht het enige lichtpuntje, dat woordvoerders van enkele landen trachtten te tonen, bestond uit het feit dat de Franse minister van buitenlandse zaken, Couve de Murville, nog steeds het gesprek over de Franse wens om de onderhandelingen op te schorten, bijwoont. Naar verluidt zou het vooroverleg met zijn Duitse collega Schroder voor hem zo teleurstellend zijn ge weest dat men aanvankelijk vrees de dat hij verstek zou laten gaan. Men heeft gisteravond zelfs kun nen besluiten vandaag op het mid daguur verder te vergaderen. Het ziet er overigens wel naar uit dat' de conferentie vanavond afloopt. Gisteravond om zeven uur begon in het ministerie van buitenlandse zaken in Brussel de laatste poging van de Franse partners in de E.E.G. om de onderhan delingen met Engeland te redden. deze belast zou worden met het opma ken van een balans. Het Franse stand punt, zoals Couve de Murville dat ver tolkte, week weinig af van de stelling dat in deze opdracht geen voortzetting van de besprekingen met de Britten op gesloten -mag zijn. De commissie zou zich moeten bepalen tot het opmaken van het inventaris zonder oplossingen te suggereren voor de nog open staande punten. Voorbesprekingen De conferentie begon met enige uren vertraging als gevolg van intensieve voorbesprekingen, waarbij ministers uit de E.E.G.-Ianden (onder wie mi nister Luns en staatssecretaris Van Houten), de Britse delegatieleider Heath en leden van de E.E.G.-com- missie in steeds wisselende formaties koortsachtig overleg pleegden c mogelijkheden om alsnog te ontko men aan een afbreken van het ge sprek met de Britten waarop de Fransen 14 dagen geleden hadden aangedrongen. Na een kwartier besloten de ministers' om in geheime- zitting te gaan, zonder hun staf. Na twee uur vergaderen be sloten d6 E.E.G.-ministers hun gesprek voor een uur te onderbreken. Vorm Tot op dat ogenblik had men alleen nog gesproken over de vorm van de op dracht aan de E.E.G.-commissïe als DR. JEAN PICCARD IN DE V.S. OVERLEDEN 'VVVWWWWWWVWVWWVWWWXAP/WVWWWN/WWWWWXPAPAAA/WWVV^AA^WWWVVWWWWWWlA^WlO^WVWVWWWW^iVWWWW» "L JeHD FeÜX PiCCard, de OndeTZOeker van de stratosfeer, is gisteren in zijn woning to Minneapolis overleden. Hij precies 79 jaar oud gewonden. In 1913 maakte h(j zijn eerste ballonvlucht, sa men met zijn tweelingbroer Auguste, In 1934 bereikte de geleerde in gezel schap van zijn vrouw per ballon een hoogte van 17 km. Zij stegen op in De troit. MINISTER THORNEYCROFT De Britse minister van defensie, Thorneycroft, heeft gisteren in het Lagerhuis meegedeeld, dat geen Britse troepenverplaatsingen hebben plaatsgehad naar aanleiding van meldingen over dreigende nieuwe onrust op Borneo. Trein ontspoorde bij Den Bosch Een passagierstrein die onderweg was -an Eindhoven naar Nijmegen is gister middag bij het binnenkomen van het stationsemplacement 's-Hertogenbösch ontspoord doordat een wielband losliet. De trein had al veel vaart verloren en daardoor deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De materiële schade was niet groot, maar aangezien de ontsporing geschied de op ccn wissclcomplex, werden er drie sporen versperd. Het reizigersverkeer ging echter door. De sneltreinen uit het zuiden in de richting Utrecht werden opgeheven. Wel paraat voor eventualiteiten Eon brigade van de strategische rosrr wordt, op oen terniyi: van 72 uur, pa raat gehouden om eventueel de Britse troepen in Singapore te vervangen, als het nodig mocli. zyn versterkingen naar Brocnci te zenden. Dc minister verklaarde verder, dat de laatste dagen berichten waren ontvan gen over de mogelijkheid van inmen ging van buitenaf in de zaken van Bor neo. Daarom werd het nodig geacht voorzorgsmaatregelen t.e treffen. Onder controle Op een vraag of bet zenden van nieuwe troepen naar Singapore ver band hield met geruchten in de pers, dat 10.000 door Russen opgeleide In donesiërs klaar zouden staan om Broenei te bezetten, antwoordde mi nister Thorneycroft: „de situatie is onder controle. Het doel van deze maatregelen is haar onder controle te houden". Eerder op de dag was gemeld, dat Brit se parachutisten reeds op Borneo zou den zijn aangekomen. De premier van de Maleise Federatie, Abdoel Rahman, zei dat er tweedui: end man Britse troe pen naar het Verre Oosten zou worden Sezonden „in verband met de toenemen- e spanning in Broenei en Serawak". Ook een Britse militaire woordvoerder in Singapore zei, dat er parachutisten waren overgebracht en dat hiertoe reeds enige tijd geleden was besloten. Do Indonesische minister van buiten landse zaken, Soebandrio, ontkende gis teren, dat er Indonesische troepen wor den samengetrokken aan de grens met Serawak. Aanspraken In een communiqué dat gisteren is uit gegeven door het Britse ministerie van luitenlandse zaken, staat, dat de Philip- pijnse minister van buitenlandse zaken en vice-premier Emanuel Pelaez, tijdens een conferentie met Engelands minister van buitenlandse zaken Lord Home, of ficieel de aanspraken van de Philippij- nen op Brits Noord-Borneo heeft over gelegd. Lord Home, aldus het communiqué, „lichtte tegenover minister Pelaez de idee van de federatie van Groot-Malay- sie toe", waarna beide delegaties het er over eens werden later in bijzonderhe den te treden. Het aantal werklozen in West-Duitsland. West-Be:lijn niet meegerekend, bleef in 1962 142.355 tegen rutin 21 miljoen mensen die actief aan het arbeidsproces deelnamen, on der de één procent (0,7). Van de 1.8 miljoen werknemers die in het aigelopen jaar een e betrekking kregen, kwamen er 390.000 uit het buitenland, Ruim 7 miljoen Westdult- vrouwen oefenen een beroep uit De overledene is zijn tvetenschappelijke loopbaan als chemicus begonnen. Later stapte hij over naar de natuurkunde. Hij hield zich speciaal bezig met het on derzoek van kosmische stralen. Zijn tweelingbroer Auguste is vorig jaar maart in Zwitserland gestorven. Auguste vestigde in 1953 een record door met zijn batyscaaf in de Middel landse Zee tot ruim 3000 meter diepte te duiken. Zijn zoon Jacques verbeterde dit recort jp 1960. Met een door zyn va der ontworpen batyscaaf dook hij by de Philippijnen tot 11.500 meter. Poging De Belgische minister Spaak deed nog een poging om de besprekingen wat vlottend te maken door een tussenvoor stel dat erin voorzag dat het mandaat aan de E.E.G--commissie zou worden gesplitst: voor de zeven (de E.E.G. en Engeland) zou een inventaris worden opgemaakt, maar voor de zes zou de commissie dan alleen voorstellen voor de verdere besprekingen kunnen formu leren. Het drijvende eiland" van com mandant Yves Cousteau is ge reedgekomen. Bovenop de lange „pijp" wélke als het ware in het water zweeft is nu het gebouwtje met de woonruimte en de werk plaatsen aangebracht. De constructie wacht nu op het ogenblik, dat de reis naar de eer ste ligplaats, tussen Nice cn Cal- vi. zal aanvangen. Hier ligt het gevaarte nog op de rede van Villefranche-sur-Mer. NIETS NIEUWS ONDER DE ZON „Onze betrekkingen met Frankrijk waren, zijn en zul len waarschijnlijk ook nooit voldoende hecht worden om de vervaardiging van een tun nel onder Het Kanaal te rechtvaardigen", zo heet het in een rapport van het Britse ministerie van buitenlandse zaken, dat in 1920 is opge maakt. publiceerd en door verscheidene kranten, waaronder de „Times" zijn overgenomen. Het rapport van 1920 maakte een einde aan een Frans voorstel om onmiddellijk te beginnen met de aanleg van een tunnel, die toen tertijd 50 tot 50 miljoen pond ster ling gekost zou hebben. In het rapport wordt verder ge zegd, dat „niets het fundamentele feit kan veranderen, dat wij in Frankrijk niet geliefd zijn en het ook nimmer zullen worden, afge zien van de voordelen die de Fran sen bij ons kunnen behalen". Het Britse ministerie van bui tenlandse zaken herinnert er in het rapport aan, dat honderd jaar geleden Frankrijk de historische en natuurlijke vijand van Enge land was en dat, zelfs in 1920, „het kleinste incident de wrok en jaloezie van de Franserf kan doen opleven en de gloeiende ko len van de achterdocht opnieuw kan doen opvlammen". Rumoer om Franse onderzeeboot Transmissieraoeilijkheden tussen dt Franse onderzeeboot „Requin" en het Britse ministerie van marine hebben gisteren een alarmtoestand en koorts achtige activiteit in de Atlantische Oceaan ten westen van Ierland tot ge volg gehad. De onderzeeboot met een bemanning van 58 koppen was zondag onder water verdwenen en had gisteren om streeks het middaguur weer boven moe ten komen. Toen de Britse admiraliteit om 14.00 uur taal noch teken van het schip had vernomen, bracht zij het alarmapparaat in werking door de boodschap „onderzeeboot als vermist opgegeven". Alle schepen die zich in het betrokken gebied bevonden, werd verzocht naar overlevenden uit te zien. Toen de admi raliteit een uur later nog geen radio boodschap van het schip had ontvan gen gaf zij volgens de normale pro cedure een tweede alarmboodschap uit die, naar de gebruikelijke formule, luidde: „onderzeeboot vergaan". Even na Ï7.30 uur echter meldde de „Requin" laconiek per radio dat zij nor maal aan de oppervlakte was gekomen en dat alles wel was aan boord. De ad miraliteit trolc toen onmiddellijk de alarmmelding in. Minister Korthals heeft vorige week een uiterst formeel en weinigzeg gend antwoord gegeven op een vraag uit de vaste kamercommissie voor Verkeer en Waterstaat over de Vlis- singse boulevards. Dit verklaarde hij: „Zodra de beheerder van de waterke ring (de polder Walcheren) een verbe teringsplan gereed heeft, zal worden beoordeeld of dit aan de normen van de Deltawet voldoet". Dat lijkt ons een wat kinderachtige opmerking: om ze kerheid te hebben, dat het plan binnen die normen blijft, wordt uiteraard door de beheerder van moment tot moment overleg gepleegd met de rijkswater staat en de provinciale waterstaat. De polder wil immers zo vroeg mogelijk zekerheid over de rijksbijdrage, nodig voor de uitvoering van het project. De beoordeling van de plannen is derhalve in wezen reeds lang begonnen. De fei telijke gang van zaken is dan ook een andere dan men uit het formele ant woord van de minister zou mogen op maken. En dit verschil tussen feiten en formule nu geeft, geloven wij, aan leiding tot verontrusting. Waarom verontrusting? Omdat er grote Vlïssingse belangen op het spel staan. Zien wij het goed, dan ko men bij deze boulevard-verbeterings plannen drie hoofdpunten aan de orde, namelijk het dichten van de spuïkom, voorts het handhaven van de boule vardbebouwing en tenslotte het in standhouden van het strand. Daarvan behoren de twee laatste, dunkt ons, de grootste prioriteit te krijgen, maar het is de vraag of deze mening wat het badstrand betreft wel door alle autori teiten wordt gedeeld. Wij hebben na melijk begrepen, dat bij rijkswater staat het voortbestaan van het strand niet die voorrang heeft die het fiaHtliiti BESCHOUWINGEN TIJDENS BEGROTINGSDEBAT DE MIDDELBURGSE RAAD heeft gisteravond laat zijn goed keuring gehecht aan de begroting voor 1963. Daarbij kwamen van zelfsprekend enkele belangrijke zaken als de dubbelstadsgedachte en daarmee verbonden het Sloe- project, de gemeentelijke herinde ling en de sanering van de binnen stad aan de orde. In kort bestek kwamen de besprekingen over deze punten op het volgende neer: Dubbelstad: Over het algemeen bleek, dat de raadsleden hiermee weinig gelukkig zijn. Er werd tijdens de algemene besohou wingen onder andere gesproken over een „martelgang" en over „een doodgepraat onderwerp". Burgemeester mr. J. Drijber had overigens nog wel enige hoop, dat een voor de ontwikke ling van de stedelijke agglome ratie van Zuid-Oost Walcheren gewenst nauwere aaneensluiting wel tot stand zal komen. Gemeentelijke herindeling: Zo wel de fractiewoordvoerders tij dens do algemene beschouwin gen als b. en w. bij de beant woording daarvan spraken hun grote teleurstelling uit over het feit, dat een zo urgente zaak een zo lange adem moet hebben. Sanering: Over deze kwestie deelde wethouder W. P. J. Baars (c.h.) o.m. mee, dat de raad *rder dan voorheen met de di verse aspecten in kennis zal worden gebracht. Hoe was de wethouder nog niet bekend, maar liij verzekerde, dat voor komen zal worden, dat ieder er in de stad al over praat, terwijl de raad formeel nog van niets weet. De heer M. A. L. Hubregtse (p.v.d.a.) betoogde ten aanzien van het dubbelstadsplan, dat hij tot nu toe weinig resultaten gezien beeft. Het gezamenlijk bouwen van wonin gen en het maken van een schcts- iilan voor een zwembad kon hij moei lijk als voorbeelden voor deze ge dachte zien. Nu er wordt getwijfeld aan de dubbelstadsgedachte en er zelfs gesproken wordt van een „science fiction" drong hij er op nieuw op aan inhoud te geven aan (leze gedachte. „Het zou wel eens kunnen blijken, dat juist liet idee van een stedelijke twee-eenheid het be langrijke argument wordt voor een betere herindeling van Walcheren", aldus de socialistische fractieleider. „Wat schimmig" De heer J. A. van Bennekom (a.r.), de woordvoerder voor de rechtse groepe ringen (die slechts kort op dit punt in ging) zag de gezamenlijke woningbouw en het plan voor een overdekt zwembad wel als „enkele vorderingen", maar an derzijds stemde hem de zozeer verschil lende interpretaties van het begrip „dubbelstad" niet al te hoopvol. De heer Van Bennekom vond daarbij de gehele situatie rond het Sloeplan „wat schim mig", zowel wat de gegadigden voor industrievestiging betreft als met be trekking tot de toekomstige beheers vorm. Hij wilde met mr. Drijber nog eens nadrukkelijk vaststellen, dat hel tot stand komen van een definitieve be heersvorm en een behoorlijke inspraak van Middelburg daarin dringend nood zakelijk is. Voor de heer B. A. Hesse- link (v.v.d.) was het dubbelstadsplan een „doodgepraat onderwerp", terwijl ook de heer A. J. Schot (s.g.p.) er wei nig verwachtingen van had. Burgemeester Dryber wilde er niet al te uitvoerig op ingaan. De Middelburgse raad, zo stelde mr. Drijber, bepleit coör dinatie, Vlissingen denkt er anders over: aanpak van concrete projecten. Overigens wilde de burgemeester in dit verband n(et zoals onlangs gedaan is spreken van een „saldo verlies", maar liever van „Er is geen winst ge maakt". Mr. Drijber betoogde, dat bij de aanpak van concrete projecten ook samenwerking met derden mogelijk is. Hy waarschuwde er voor, daarbij niet altijd te denken aan Souburg, daar bij voorbeeld medewerking van Koudeker- ke (voor zwembadplannen) ook moge lijk is. Met de lieer Van Bennekom was (Zie slot pag. 2 kol. 3) mening van elke rechtgeaarde Vlissin- ger zou moeten heb- ben. Tot dusver schijnt bij het vooroverleg: nog geen plan uit de bus te zyn gekomen, dat behalve naar veiligheid vooral streeft naar in standhouding van het voor Vlissingen zo belangrijke badstrand- Alles wat tot nu toe op papier is gezet is uiteraard wél gericht op verhoging van de veiligheid, maar men gaat er daarbij van uit, dat maar moet worden afgewacht wat er met het strand zal gebeuren. Wij nu ge loven, dat dit een verkeerde instelling is. De gemeente Vlissingen heeft enige tijd geleden een ingenieursbureau opdracht gegeven een eigen plan uit te werken als bijdrage tot de discussie. Dit plan is geheim: de raadsleden kennen het, er is in besloten zitting over gespro ken, maar de bevolking kent het niet. Wij hebben de indruk, dat zo langzamer hand de tijd is aangebroken voor het naar buiten-komen van deze Vlissingse bijdrage. De polder Walcheren is van het plan op de hoogte gesteld, zodat deze in stantie wel geen bezwaar zal maken. Waarom dit plan nu in de openbaarheid behooTt te komen? Opdat de bevolking er kennis van kan nemen. Zijn wij goed ingelicht, dan gaat namelijk ook het Vlissingse plan uit van een aantal gege vens, die door rijkswaterstaat en de pol der als vaststaand worden aangenomen. Met andere woorden: in de Vlissingse discussiebijdrage kreeg instandhouding van het strand niet de hoogste priori teit. Het plan voorziet in het maken van een verhoogde zeewering achter de be staande bebouwing, demping van de spuiboezem met aangepaste stedebouw- kundige voorzieningen, zoals parkeer terrein e.d. Maar ten aanzien van het strand worden geen afdoende maatrege len voorgesteld! Onze voorlopige indruk is, dat deze gang van zaken valt te be treuren: de gemeente toch zou in de eer ste plaats met een voorstel voor de dag moeten komen, waarin het strand een functie heeft in de zeewering, een plan bijvoorbeeld dat voorziet in het opspui ten van het strand, aanleg van strand- 'noofden e.d. Wij hebben echter de in druk, dat in deze richting niet in eerste 'nstantie wordt gedacht. Het ingenieurs- lureau is van dezelfde overwegingen litgegaan als de betrokken instanties ;onder juist die overwegingen aan te ■echten. Betekent dat in feite een ver- ilaatsing van het strand naar de andere :ant van de Nollepunt? Waarom werd het strand niet boven aan gezet? Het schijnt, dat men beduchl is voor de kostenfactor. Men veronderstelt dat het rijk wel niet meer zal willen betalen dan (strikt water bouwkundig) nodig zal zijn voor het maken van een veilige zeewering- Deze hele boulevardbeveiliging zal rijk en pol der toch al een lieve duit kosten (men denke slechts aan de demping van de spuikom met verplaatsing van de afwa tering naar RitthèmDe meerkosten nu kan dc gemeente Vlissingen zeker niet dragen. Maar de vraag moet worden ge steld: is deze theorie juist? Dient niet ook te worden nagegaan of uit een oog punt van recreatie uit andere fondsen gelden behoren te komen? Men denke aan Knokke: daar zijn grote sommen aan het badstrand ten koste gelegd om dat men begreep, dat deze strook zand een levensbelang voor deze plaats is. Er is daar heel wat oogespoten. terwijl het zand niet uit zee kon worden gehaald, maar uit het binnenland moest worden aangevoerd. Duurder dus dan in Neder land. Minister Korthals heeft vorige week de kemerenmnvssie een al te for meel antwoord gegeven. Wat wij in nlaats daarvan zouden willen weten is: wat stelt de rijkswaterstaat zich voor. dat tenslotte met bet Vlissingse bad strand zal moeten gebeuren? Het is no- d'g. det nu reeds te weten, want de mermen we->n nu ge-'?-»kt en daarbij word» wel d^pelttk r^^nlng gehouden met d-~ nnvattingen wn deze rijksdienst. En voorts zou on ander niveau enige ze kerheid verwacht mogen worden over de hödrage tot dc discÜ3sie van het Vlis singse gemeentebestuur: wordt hier wel alles op alles gezet om het zuiderstrand voor de stad te behouden? Het zijn vra gen, die door onzekerheid en verontrus ting zijn ingegeven. Beraadslaging over de broodprijzen Uit alle delen van het land komen dins- :lag 5 februari bakkers naar Utrecht roor een beraadslaging over de brood prijzen naar aanleiding van de prijzen- beschikking brood 1962. Men zal in deze door de Nederlandse Bakkerijstichting belegde vergadering, waarvoor de stich ting de rayonale bakkerijcommissies heeft opgeroepen, trachten te komen tot het bepalen van een standpunt ten aanzien van de kwestie van de brood prijzen. Aan de vergadering, die in „Es planade" zal worden gehouden, zullen naar verwachting 300 tot 400 bakkers deelnemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 1