Voor maart beslissing oesterproef De kampioen-bediende' van Zierikzee jubileert „Jasje" rond Zierikzees stadhuistoren in de kou Zeeuws contactcentnun bedrijven opgericht Ministerieel overleg inzake de oesterproef wordt heropend WEL VOLDOENDE ZOUT WATER? WESTKAPELLE KRIJGT MOTEL ALMANAK Verf menger Kees Flikweert BEZOEK VASTE COMMISSIE UITGESTELD Bioscoop in Goes sluit op donderdag TRANSPORTPROBLEEM BIJ OOGST VAN AARDAPPELEN EN BIETEN WELK MERK DIAPROJECTOR? Foto ¥erschoore PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 24 JANUARI 1963 Boulevard moet verbeterd worden In het verslag van een mondeling over leg tnssen de vaste commissie van ver keer en waterstaat en de minister en staatssecretarissen van dit .departement deelt de minister over de oestercultunr mede, dat op het ogenblik opnieuw overleg over het proefbassin gaande is met de minister van landbonw en visse rij. Destijds is door professor P. Ph. Jansen al de twijfel opgeworpen of het Grevelingenplan zal kunnen slagen aangezien naar zyn mening onvoldoende zekerheid bestond over de toevoer van zuiver zeewater. Deze twijfel is inmid dels versterkt, vandaar het heropenen van het overelg met landbouw en vis serij. Onder die omstandigheden leek het de minister niet verantwoord gelden op te nemen voor het proefbassin, mede gezien de beperktheid van tie middelen. De minister wees er op, dat de regering aanvankelijk ge meend heeft tot oestercultuur te kun nen komen. Nu echter de mogelijk heid blijkt, dat niet steeds het nodige zoute water ter beschikking zal zijn. leek het de minister alleszins rede lijk opnieuw met de minister van landbouw en visserij in overleg te treden. De minister wilde alvorens dit overleg is afgelopen geen defini tieve uitspraak doen. Viissingse boulevard Gevraagd werd of niet reeds nu met voldoende zekerheid de mening bestaat, dat de waterkering bij Vlissingen van zodanige structuur zijn, dat versterking dringend geboden is. Welke voorzienin gen zijn reeds aan bedoelde boulevards getroffen De minister deelt mede, dat. de Boule vards Bankert en Evertsen te Vlissin gen zeker volgens de Deltawet zullen moeten worden verbeterd. Wanneer de beheerder van de waterkering, de Pol der Walcheren, een plan tot verbetering ereed heeft, zal worden beoordeeld of Jit plan voldoet aan de volgens de Del tawet gestelde normen. Hij deelt verder nog mede, dat na 1953 aangebrachte voorzieningen bestonden in het verbete ren c.q. nieuw aanbrengen van de glooi ingen. Gronden Veerse Meer Ten aanzien van een opmerking, dat de ontsluiting van gronden in het Veer se Meer ten gevolge van eigendomsver houdingen een tijdrovende procedure vergt, merkt de minister op, dat de gang van zaken bij het Veerse Meer niet onbevredigend verloopt en dat ook geen reden bestaat te streven naar een snellere procedure, die uiteraard niet op wederzijdse vrijwilligheid zal steunen. Naar aanleiding van de kwestie strand Kattendijke, merkt de mi nister op, dat de aanvankelijke ra ming van de gemeente op een vergis sing berustte. Bovendien was met de aannemersfirma geen preciese spraak gemaakt over de verrekening van het zand. Na correctie van de onnauwkeurigheden zou de prijs veel hoger zijn komen te liggen dan de oorspronkelijk door de gemeente be rekende 82 cent per kubieke meter. De N.V. Landbank zal een motel bouwen aan de noordzijde van de Kreek te Westkapelle. Een doch termaatschappij van de N.V., de Mij. Zeebad Schevenïngen, die zich speciaal met het exploiteren van recreatieobjecteu bezighoudt, zal zich met de uitvoerig belasten. Dit bleek woensdagmiddag uit de nieuwjaarsrede van burgemeester T, H. de Meester bij de aanvang van de vergadering van de raad van Westkapelle. De burgemeester deelde mede, dat voor de bouw reeds rijksgoedkeuring is verleend. Het oorspronkelijke ontwerp, gemaakt voor een vroegere gegadigde, ontmoette bezwaren bij de directie van de maat schappij, omdat dit niet voldoende ren dabel zou zijn. Een nieuw en groter ont werp is thans in bewerking on zal over enkele dagen ter goedkeuring aan b en w. worden aangeboden. Dit nieuwe ont werp voorziet in de bouw van een mo tel met 48 „logeer-units" (zitkamer, 2 slaapkamers, w.e. en kitchenette) met terras of balcon. Voorts komt er een restaurant zowel voor logeergasten als voor „passanten" In verband met het maximum uit te ge ven bedrag, vastgelegd in de rijksgoed keuring, zuilen niet alle 48 logeereen heden tegelijk worden gebouwd. Waar schijnlijk zal men beginnen met 24, ter wijl tussentijds een aanvullende aan vraag voor nog eens 24 logeereenheden kan worden ingediend. Om de nodige aansluiting op de provin ciale weg Zoutelande-Westkapelle te ver krijgen, is nog een terrein aangekocht, dat zal worden gebruikt als parkeer terrein en oprit. De bouw zal binnen en kele maanden ter hand worden geno men. Het ligt in de bedoeling het motel in het voorjaar van 1964 in bedrijf te stellen. VARKENSSTAL IN BRAND de varkensstal van de heer C. Pipping te Scherpenisse. De varkens. 58 in ge tal, konden worden gered. Twee van hen. die een poot hadden gebroken, moesten worden afgemaakt. De plaatse lijke brandweer had het vuur na uur blussen onder de knie. (Advertentie) I Snuif en wrijf üw verkoudheid van neus, Keel of borst weg met Zeeuwse Wintersport Hoewel die meneer toch duide lijk met ski's vastgebonden op het dak van zijn bemodderde auto naar Zeeland was teruggekeerd, zag bijna niemand, dat hij de eerste twee januariweken naar de wintersport was geweest. Het was hem zogezegd niet aan te zien. En dat had een voor de hand liggende oorzaak: meneer was niet bruin geworden. Het verdroot hem zeer. Niemana sprak hem aan om langs een neus weg te informeren of hij prettig '/eskied had en of de tocht over besneeuwde wegen naar het hart je van Europa niet bijzonder zwaar was geweest. Maar natuur lijk was het een zware tocht ge weest, bijzonder zwaar zelfs, ■naar niemand informeerde naar zijn sportieve gedraginaen. Zoals gezegd't verdroot hem zeer. Zijn wintersportgenoegens waren niet volmaakt. Meneer was er eigenlijk al mm of meer overheen, toen hij een col lega tegenkwam, die zijn arm in het gips met zich meedroeg, netjes in een witte doek aan zijn jasje gespeld. „Heb je een ongelukje gehad t informeerde meneer bij zijn col lega. .Een kleintje maar", antwoordde de collega lachend „bij het schaatsen op het ijsbaantje ach ter mijn huis ben ik zo ongeluk kig gevallen, dat ik mijn pols brak. En weet je wat nu het. grappige is van zo'n verbandt Iedereen denkt dat ik naar de wintersport geweest ben en een zware val tijdens een barre ski tocht heb overleefd..." Voorts gaf hij te kennen, dat deze derde veerboot het mogelijk zal maken het motorschip Koningin Juliana volledig in dienst te stellen van het veer Krui- ningen-Perkpolder. Samen met de te verlengen Prins Bernliard en de reeds verlengde Dordrecht zou dan het toe nemende vervoersaanbod kunnen wor den opgevangen in afwachting van het aan heide zijden gereedkomen van de nieuwe havenoutillage voor 100-meter- schepen en het ter beschikking komen de nieuwe 100-meterboot. Veerdiensten Ten aanzien van het plan, dat is op gesteld met betrekking tot de wijze, waarop het verkeer in de komende aren op de veren over de Westerschelde in het bijzonder het veer Kruiningen- Perkpolder zal worden verwerkt, merkt de minister het volgende op: Het plan dat is opgesteld is tot stand gekomen na regelmatig overleg tussen rijkswaterstaat en de provincie- Dit plan is opgemaakt op basis van door rijks waterstaat opgestelde prognoses ter aanzien van het in de komende jaren op de veren te verwachten verkeer. Op grond van dit plan heeft de minister aan G.S. van Zeeland meegedeeld, dat het hem in de eerste plaats wenselijk ■oorkwam over te gaan tot de bouw an een derde schip van het 100-meter- type voor het veer Vlissingen-Breskens, teneinde aan het te verwachten toene mende verkeer op dit veer het hoofd te kunnen bieden. Veren hadden veel hinder van mist Met de zware ijsgang heeft nu ook de mist de veerdiensten in Zeeland, of ten minste wat daarvan nog resteerde, ern stige belemmeringen in de weg gelegd. Op de twee nog in de vaart zijnde dien sten over de Westerschelde, Kruinlngen- Perkpolder en Vlissingen-Breskens, moesten verscheidene overtochten ver vallen. Andere boten kwamen slechts met flinke vertragingen aan de over kant. Op de veerdienst Kruiningen-Perkpolder konden woensdagmorgen de eerste tochten niet worden gemaakt door de dichte mist. De dienst kwam pas om tien over half twaalf op gang. Daarna kon normaal worden gevaren tot de avond viel. Toen werd de dienst zoals dat steeds het geval was de laat ste weken gestaakt. Op de veerdienst Vlissingen-Breskens moesten de vaarten van 10 voor 9, 10 voor 10 en 10 voor 11 's morgens ver vallen. De boot van 10 voor 11 kon nog wel uitvaren maar liep een half uur vertraging op. De' boot van 10 voor 6 's avonds kwam eveneens te vervallen, terwijl die van 10 voor 7 weer een half uur vertraging opliep. Daarna is er 's avonds nog maar éénmaal gevaren namelijk om zes minuten over 11. Deze boot was pas tegen half één weer in Vlissingen terug. Op de rede van Vlissingen lagen woens dagavond ongeveer 20 schepen, een aan tal dat in de loop van de nacht nog aangroeide. Het Belgisch loodswezen maakte voor het beloodsen gebruik van de diensten van de sleepboot „Scaldis", Het Nederlandse loodswezen heeft al enige tijd assistentie van de sleepboot „En Avant". Sluiting kleuterschool In verband met de heersende kou is de kleuterschool te Hoedekenskerke tot nader te bepalen datum gesloten. (Van onze parlementaire redacteur). De ministers van verkeer en water staat en van landbouw en visserij, zullen trachten nog voor maart hun beslissing over de oesterproef in het Veerse Gat aan de desbetref fende kamercommissie mede te de len of hun inzichten in een nota de Kamer kenbaar te maken. Dit is gebleken tijdens het beraad, dat er is geweest tussen de twee ministers en de kamercommissie. Het was de heer J. M. A. C. van Don gen (k.v.p.), die deze verklaring woens dag aflegde in de Tweede Kamer bij de aanvang van de vergadering. De heer Van Dongen, die vorige week tijdens de behandeling van de begroting van land bouw en visserij een motie over de oes terproef had ingediend, waarover de stemming echter was aangehouden, voegde aan zijn verklaring toe, dat de Kamer dit „netelige punt" nog voor het reces in april kan behandelen. Tot zo lang zal ook de motie op stemming moe ten wachten. GUNSTIG TIJ EN WEINIG IJS: SOELAAS AAN ZIJPE De laatste twee dagen is enige soelaas gekomen in de krappe verbindingen niet Schouwen-Duiveland. Gunstig getij overdag en belangrijk minder dryfijs hebben de R.T.M.-veerpont „Zijpe" in de gelegenheid gesteld om de lange rij auto's op de opstelpleinen volledig weg te werken. Gistermorgen kwam de kop- ladingboot om 10 uur ïn de vaart. Daar na was het mogelijk om vrij regelmatig overtochten naar Anna-Jacobapolder te maken. Het drijfijs was aanmerkelijk minder dik dan de laatste twee weken. In de vaargeul was. zelfs uren aan een stuk open water te vinden. Op de rand van de dooi brokkelt het ijs bovendien steeds verder af, waarbij de in het Zijpe heen en weer varende sleepboot „Anton" een handje helpt. Half de middag gisteren waren de rijen wachtende auto's aan weerskanten zover geslonken, dat de voorrangsregeling volkomen overbodig werd. Er werden vaarte» gemaakt met aan dek twee of drie auto's. De toestand aan het veer Zijpe is dus wat minder gespannen geworden. Nachtelijke brand in aar dappelsorteerbedrij f Rond het middernachtelijk uur is dins dag brand uitgebroken in het aardappel- sorteerbedrijf van de heer C. de R. te Coljjnsplaat. De brand ontstond, door dat er een oliebrander ontplofte. De voorman de heer J. Jansen liep ernstige brandwonden op en moest onder behan deling van dokter Klein Wassink wor den gesteld. Bij het blussen ondervond de vrijwillige brandweer grote moeilijkheden door het ontbreken van water in de onmiddellijke nabijheid. Daarom kon de splinter nieuwe brandspuit geen dienst doen. Nadat men in het ijs van de haven een bijt had gekapt, kon met behulp van een oud type brandspuit de brand wor den bedwongen. mer vandaag (vrijdag) en zaterdag aan Walcheren zou brengen om de WaTclier- se gemeentebesturen te horen over de herindeling van Walcheren, is uitgesteld in verband met de slechte weersomstan digheden. De griffier van de commissie heeft het volgende bericht aan de betreffende autoriteiten in Zeeland doorgegeven: „De vaste commissie van binnenland se zaken uit de Tweede Kamer is tot haar leedwezen met het oog op de weersomstandigheden en het aan de hearing van de Walcherse gemeentebe sturen verbonden bezoek aan de ver schillende knelpunten op het eiland tot de conclusie gekomen, dat zij de hea ring en het bezoek tot een nader te bepalen tijdstip moet uitstellen". De bioscoop Grand-theater te Goes zal voortaan donderdags worden gesloten. De exploitant, de neer C. van Liere heeft daartoe besloten in verband met de geringe belangstelling van de zijde van het publiek. Tot nu toe was de donderdag veelal de avond van de „culturele films" in Goes. Mede onder invloed van de televisie donderdags toneel! liep de belang stelling voor de Goese bioscoop op J~~' dag terug tot enkele tientallen. OP HET' EERSTE GEZICHT geeft deze foto de. indruk alsof de toren van bet stadhuis te Zierikzee zich een stevige winterjas heeft aange meten tegen de kou van deze strenge winter. Alleen met de in het lood verpakte nieuwe spits steekt het ran ke, in renaissancestijl opgetrokken torentje op het ogenblik boven de kraag van deze houten „jas" uit. Er verandert nu al wekenlang niets aan het uiterlijk van deze als in een krat verpakte toren- Het bouwwerk ligt er, zoals overal, praktisch stil. En dat terwijl de koker van hout en golfplaten juist is gemaakt om de mannen bij de restauratie van het stadhuis wat te beschermen tegen de kwade weersinvloeden van de winter. Hoog boven het leven van alledag, boven de sneeuwdeken op de daken en de ijsmassa's op enige afstand in de Oosterschelde, ligt een karwei te wachten, dat dit jaar tot een goed einde zal worden gebracht. Zodra mogelijk zal het met ee versterkte carillon weer in de toren hangen. Al het verpulverde hout van de torenconstructie zal dan zijn ver vangen en aan de buitenkant in ge dreven lood zijn gevangen. En eens zal ook de nieuwe Neptunus, die op het ogenblik in een Middelburgs ate lier gestalte krijgt, weer als wind vaan op de bol bovenaan naar alle richtingen meedraaien. Zoals hij dat eeuwenlang heeft gedaan en de laat ste jaren had moeten doen. Veel heeft deze mythologische God de Zee met zijn drietand al op zijn hoge positie boven Zierikzee leefd. Bij het elfhonderdjarig bestaan van de stad in 1949 heeft hij ervan verteld t openluchtspel v Maar wanneer hij weer zijn hoge wachtpost zal be trekken op de torenspits, zal er toch een hiaat in zyn geheugen zitten. De historische winter van 1903, toen zelfs zijn eigen toren werd gejast, heeft hij niet meegemaakt (Foto P.Z.C.) Ondernemingen werken samen Ook uitvoering van grotere opdrachten Dezer dagen is opgericht het con- taetcentrum Zeeuwse bedrijven, waarin een aantal in Zeeland ge- _ie ondernemingen samen werkt, dat regelmatig werkzaam heden voor derden verricht, tenein de aan de toenemende vraag te kunnen voldoen, mede gezien de te erwachten economische ontwikke ling in de provincie. Medio 1962 werd te Goes daartoe een vergadering belegd. Tijdens deze bijeen komst werd uitvoerig van gedachten gewisseld over de mogelijkheid tot sa menwerking van in Zeeland gevestigde ondernemingen. Men kwam tot de con clusie, dat een dergelijke.samenwerking waarschijnlijk voordelen bood en dat het derhalve aanbeveling verdiende de mo gelijkheden nader te onderzoeken. Dit is dus thans gebeurd. Door het onderling uitwisselen van kennis en ervaring en door het gebruik maken van de in de verschillende onderne mingen aanwezige apparatuur wordt het mogelijk in onderlinge samenwer king ook grotere orders uit te voe ren en in vele gevallen zelfs op een technisch meer efficiënte wyze. Voor de opdrachtgevende onderne mingen betekent dit een belangrijke verruiming van de service. Hierdoor wordt namelijk de gelegenheid gebo den om ook grotere opdrachten in de onmiddellijke omgeving te doen uit voeren met alle voordelen van dien, terwijl zy evenals vroeger al leen maar contact behoeven op te nemen met de hun vanouds reeds be kende relaties. Het bureau van het contactcentrum Zeeuwse bedrijven is gevestigd in het E.T.I.-kantoor te Middelburg. neuzen, firma C. van Liere en zoon te Wolphaartsdijk, machinefabriek J. J. de Bakker te Hulst, machinefabriek A. van der Linden N.V. te Goes, machine fabriek Sas van Gent te Sas van Gent, metaalindustrie Dierick te Aardenburg, Zeeuwse Motoren Revisie N.V. te Mid delburg, Van der Oost N.V. te Terneu- zen, firma J. Steutel en Zonen te Zie rikzee, timmer- en meubelfabriek De Toekomst te Grijpskerke, Walcheria, constructiewerkplaats te Vlissingen, fir ma J. Waverijn te Middelburg, N V. Mid delburgse Ijzergieterij en Machinefa briek v.h. Boddaert en Co. te Middelburg, Zeeuws-Vlaamse IJzer- en Metaalgiete rij A. H. J. van Dongen te Sas van Gent. Zestig jaar bij fa. C. J. Korsten De „KAMPIOEN-BEDIENDE" van Zierikzee dat is Kees Flikweert (77). Op 15 februari aanstaande staat hij zestig jaar lang in de magazijnen van grossïerderij in verf, in verfarti- kelen en elektrische installaties van de firma C. J. Korsten. Eigenlijk is het al 62 jaar geleden, dat hij als veertienjarig broekje de toenmalige drogisterij binnenstapte om zijn dien sten aan te bieden. Maar Flikweert is in die dingen erg precies. „Ik ben nog twee jaar weggeweest", zegt hy. „Die tellen dus niet mee". Hy be cijfert zijn loopbaan met de zorgvul digheid van zyn liefste bezigheid: het mengen van verf. Want dat is het werk waarmee deze aan zijn ver trouwde bedrijf verknochte bejaarde bediende zich in de hele omgeving bekendheid heeft verworven. LEZING VOOR BOVAL IN ZEELAND Spuitdag op 1 februari; graantankdag 15 februari Deelnemers De deelnemende ondernemingen zijn mo menteel: N V. Bronswerk te Vlissingen. Bijkers' aannemingsbedrijf te Vlissingen, N.V. firma gebrs. Cruson te Breskens, N.V. v.h. firma Joh. van den Ende en zoon te Borssele, firma Havee te Ter- De afdeling Zeeland van de Bond van Agrarische Loonbedrijven heeft woens dag in „De Prins van Oranje" te Goes de algemene ledenvergadering gehou den. 's Morgens werden de huishoude lijke zaken behandeld. In de middaguren volgden de tientallen leden met belang stelling een inleiding van ir- P. W. Bak ker Arkema uit Wageningen, die enkele facetten rondom de oogst van pelen en suikerbieten besprak. De inleider was van mening, dat zowel bij de aardappel- als bij de bietenoogst het transport de grootste problemen veroorzaakt. De beste mogelijkheden zag de heer Bakker Arkcma in het ge bruik van een zelflossende wagen. Ook de kipwagen achtte hg bruikbaar, maar hfl wees nierbïj op het gevaar van be schadiging der produkten. Spreker stond onder meer stil bg het dalende aantal arbeiders in de land bouw. „Bij de arbeidsorganisatie moet rekening worden gehouden met het ma teriaal waarover men beschikt, het be drag dat kan worden geïnvesteerd en de grootte van het grondgebied", zei hij. „Er zijn twee mogelijkheden. De teelt moet worden aangepast aan het personeel of men moet letten op de me- chanisatiemogelijkheden". De heer Bakker Arkema verklaarde voor het zaaien van bieten de voorkeur te geven aan een precisiezaaimachine, waarbij men moet zorgen voor een gro tere rijafstand dan normaal om het oogsten gemakkeigker te maken. In Nederland worden de suikerbieten veel- gctcelt op zware moeiigk te bewer ken grond, zei de inleider, die een ten dens zag, dat de teelt tegenwoordig wordt verlegd naar „gemakkeigker" grond. Van belang voor de kwaliteit van het produlct achtte hg de tfld van zaaien, de soort bleten en de rgafstand. Bg het rooien worden gunstige resulta ten verkregen door het gebruik van roolmachlnes met een meergdende wa gen. Zelfs automobilisten (zie foto) wagen zich nu aan een overtocht over de bevroren Zandkreek. Kennelijk lokt het ijs tussen Wolphaartsdijk en Kortgene... Overigens hebben wij geenszins de behoefte propaganda te maken voor deze gemotoriseerde overtochten op het ijs. Per slot heeft Noord-Beveland al weer geruime tijd een vaste verbinding met het vaste land: zelfs op twee plaatsen. Bovendien kan het bijzonder gevaarlijk zijn. Gisteravond nog werd via dc radio een waarschuwing van de burgemees ter van Urk bekendgemaakt, die wees op de gevaren van het rijden op liet ijs van het JJsehneer. Er zijn daar plotseling grote wakken gekomen. Dat is ook mogelijk op de Zandkreek. En daarom lijkt ons de grootste voorzichtigheid geboden. En die grootste voorzichtigheid is dan: niet met auto's op het ijs. Helaas. (Foto P.Z.C.) deze 0 *lt ia mecle de "aanleiding geweest voor de heer Van Liere om zijn bioscoop don derdags te sluiten. In zijn beslissing heeft ook een rol gespeeld de kwestie van de vermakelijkheidsbelasting, ver klaarde ons de heer Van Liere. Aardappelen SÜKi dut deze manier van rooien In de toe komst zal toenemen. Ten slotte stelde ir. Bakker Arkema enkele economische aspecten aan de orde. Hij benadrukte daarbij, dat bet ook voor de loonwerkers zaak is een gedegen bedrgfseoonomisch inzicht te bezitten. Uit het jaarverslag, dat in de mor- genbgeenkomst aan de orde kwam, blijkt dat 't ledental van de BOVAL- afdollng Zeeland geen wgzlging on derging. I-Iet bleef constant op 125- Het verslag maakt verder melding van verschillende activiteiten, die in 1962 werden ondernomen, zoals do jaarlijkse spuitdagen en de spuitersbijeenkomsten. In een algemene beschouwing verklaart secretaris W. van der Linde uit Goes, dat er voor de loonwerkers unieke kan sen liggen om hun bestaan te verbete ren of hun bedrgven uit te breiden door de toenemende mechanisatie. Tijdens de huishoudeigite vergadering wérd een voorstel aangenomen om de materlaalopgaven van de leden aan een nadere controle te onderwerpen. Het be stuur zal hiervoor zorgdragen. De voorzitter, de lieer J. Westrate uit Kloetinge, deelde mede, dat de uitge stelde spuitdag definitief is vastgesteld op i februari a.s. Voorts zal op 15 fe bruari a.s. een „graantankdag" worden gehouden. Beide bijeenkomsten worden belegd in ,.De Prins van Oranje" te KEES FLIKWEERT —in geuren en kleuren... Heel wat automobilisten hebben in de loop der jaren een smetje van een kleine aanrijding weten te verbloe men met de verfmengcapaciteiten van de nu diamanten-jubilaris. „Alle garages op het eiland weten hem te vinden", vertelt zijn derde baas, de heer C. J. Korsten. „Er gaat geen dag voorbij of in de werkplaats van Kees Flikweert ligt weer een spat bord, een bumper, een stuk van een portier of. een ander auto-onderdeel te wachten op het moment, dat de bypassende kleur voor de oneffenheid in het metaal is gevonden. Vier ge neraties Korsten heeft de heer Flik weert in zgn magazgnen achter de winkel op het Kraanplein meege maakt. Zijn vakherinneringen gaan dan ook terug naar de tyd, toen er nog geen verf in bussen werd afge leverd. „Je mengde zelf je kleuren en zocht voor de klanten iets aardigs op. La ter begonnen we met het maken van kleurboekjes, soort stalen. Nummer één was wit, dan kwamen er vyf of zes kleuren groen. Ik heb nu wel zo'n duizend verschillende kleuren voor handen, maar soms heb ik er wel duizend tekort." Flikweert staat er dus gekleurd op. Hij ziet er nog patent uit. In 1954, bij zijn uitgestelde gouden dienst- jubileum zeiden ze in het bedryf: „Kees nu ga je naar de zestig", zgn antwoord: „Hoe kan dat nou../' Maar over veertien dagen is het zover. En dan kunnen ze tegen hem zeggen: „Je bent nog niks veranderd, Kees". Het geheim van zijn onuitblusbare werk kracht onthult hij op deze manier: „Ik stop er echt nog niet mee. Het werken hier is mgn lust en mgn leven. Ik ben graag bezig. Als ik ga zitten, dan begin ik te piekeren. In de vakantie kan ik niet langer dan een week stilzitten". Kees Flikweert hoort in zijn magazijn. Tussen planken met potten verf. Tus sen de flessen zoutzuur, wasbenzine, creoline, spiritus, amoniak, creosool. Hg doet niets liever dan voor de afnemers klaarstaan. Flessen vullen en capsuleren, inpakken en rond brengen. Tussen al die chemische produkter uitgehouden. ik nog leef al dat smerige vergif. Eén keer ben ik er veertien dagen hard ziek van geweest. Maar we komen uit een sterk geslacht". Daar kan baas Korsten ook nog een boek je over opendoen. „Hij tilt met zijn 77 jaar nog op zijn eentje een vat van 200 kilo rechtop". Ook in de elektriciteitsafdeling van het bedrijf springt Kees Flikweert af en toe by. Hij kent er de ganse historie van. Te beginnen bij de batterijentgd, toen overal belletjes op zwakstroom wcr- len aangelegd. Gevolgd door radio's op battergen en accu's en de stroom- levering aan de Concertzaal voor een opera-stuk van „Kunst en Eer". En dan nog het ruiten zetten. Vele duizenden zyn er door zyn handen gegaan. Toen er in de eerste wereld oorlog bommen op Zierikzee waren gevallen is hy daarmee vele dagen en nachten achtereen ln touw geweest. l)at alles zal 15 februari nog eens in geuren en natuurlijk kleuren wor den opgehaald. Ken kamp!oens-hul- diging waardig. (Advertentie) Dode bij kolendamp vergiftiging in Goes Vergelijk de kwaliteiten van verschil lende projectoren in onze collectie dan heeft U het beste antwoord. Met veel genoegen zullen wij U adviseren. GOES - VLISSINGEN - KRUININGEN door kolendampvergiftiging a gekomen. Het slachtoffer, komstig is uit Rotterdam, woonde op dat af- kamers in Goes. Boven een levensmiddelenwinkel ln de Van Goghstraat in zuidoost huurde mej. Simonls een zit-slaapkamer. Als ver- warming gebruikte zij oen kolenhaard.1 Mej- Simonls, die op 1 januari j.l. na in december vorig jaar haar studie te hebben beëindigd als maatschap- peigk werkster bij de Protestants Chris- telke Stichting voor Maatschappeigk Werk en Gezinsverzorging in West- Zuid-Bcveland werd benoemd, werd om streeks elf uur 's morgens ln bewuste loze toestand door de verhuurster in bed aangetroffen. Op advies van de ylings ontboden arts dokter J. B. V. Weiten werd zg naar het, ziekenhuis Sint-.Joanna vervoerd. Bg aankomst bleek het slachtoffer al te zijn overle den. WOLKENVELDEN. Droog en bewolkt weer met plaatseigk mist maar ook enkele opklaringen. Zwakke tot matige wind uit westeigke richtingen. Lichte vorst tot temperatuur om het vriespunt. ZON EN MAAN 25 Januari Zon op 8.32 onder 17-14 Maan op 8.32 onder 17.12

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 2