PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DORPEN VAN BUITENWERELD AFGESLOTEN Stuifsneeuw blokkeert wegen de Adenauer in Parijs voor overleg met de GauUe Walcheren wordt streek verbeter ingsgebied ERWTENSOEP VOOR VAN GAS VERSTOKEN KATWIJKERS FRANKRIJK ZOU NU OVERWEGEN VRIJHANDELSVOORSTEL TE DOEN Belgische vissers gered door Kalwiikse kotter RIJKSLANDBOUWCOKSULENT DR. IR. C. ff. C. VAIV BEEKOM Kwart miljoen voor extra voorlichting WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie: F. van de Velde, P. B. den Boer en W. de Pagter. Hoofdredactie: W. Leertouwer en G. A. de Kok. Abonnementsprijs 62 cent per week, ƒ8,00 perkw.; franco per post ƒ855 p. kw. Losse Walstraat 58-60 te] 2355 (b.s.g. red. 3508/3546, adv. 3647/3643); Middelburg: Markt 51. tel. 3841 (b.g.g. red 2078/3169. adv. 2375); Goes: Gr. Markt 2, tel. 6140 (b.g.g. red. 7853, adv. 5213); Oostburg: tel. 2~> 2911; Zierikzee: red. tel. 2425. adm. tel. 2094. 0 Adv.pr. 30 ct. p. mm. Min. p. adv. ƒ4,50. Ingez. med. 3 x tarief. Kleine adv. (max. 8 regels) 30 ct. p. regel (min. 1.50). „Brieven bur. van dit blad" 25 ct. :t. Bureaus: Vllssingen: Temeuzen: red. tel. 2116, adm. teL Giro 359300 P.Z.C., Middelburg. Maandag 21 jan. 1963 KILLE training Pagina 3 206e jaargang - no. 17 VERTRAGINGEN BI] DE N.S. EN BUSONDERNEMINGEN DRIJFIJS BREIDT ZICH UIT OVER RIVIEREN Stuifsneeuw en gladde wegen waren er de oorzaak van, dat dit weekeinde een aantal dorpen vooral in het noorden van het land voor het normale ver keer van de buitenwereld werd afgesloten. Met name rond Ap- pingedam ondervond men grote hinder van de stuifsneeuw, die zich ophoopte tot ware sneeuw- duinen. Het plaatsje Jukwerd werd reeds vrijdagavond „ge ïsoleerd". Pogingen om de we gen weer open te krijgen mis lukten tot nu toe. Gistermorgen raakte ook de gemeente Bierum van de buitenwereld afgesloten. Militairen van de land- en luchtmacht, die in Appingedam zijn gelegerd zullen vandaag proberen toegangswegen te raven door de sneeuwduinen. Ook in e dorpen Opwierde en Garsthuizen in de omgeving van Appingedam had men de handen vol om de wegen open te houden. In de Gelderse Achterhoek raakte gisteren Didam van de buitenwe reld afgesneden, terwijl tussen Utrecht en Wijk bij Duurstede het dorp Werkhoven werd geïsoleerd- Ook Dren te kreeg de volle laag van de felle oos tenwind. De toegangswegen tot de dor pen Sleen, Schoonoord, Zweeloo, Wach- tum, Barger Compascuum en Roswin kel werd door sneeuwhopen versperd. De dorpen Kamerik, Waarder en Zeg veld, in de omgeving van Woerden zijn evenmin per auto of fiets te bereiken. Busdiensten In Friesland moesten zaterdag avond de meeste busdiensten worden stopgezet, ovenals de diensten in Noordwest-Overijsel en in de Be tuwe. Slechts de dienst op enkele trajecten kon zij het met veel ihoeite worden onderhouden. By de busdiensten traden vertragingen op. De i waren onbegaanbaar door Noord-Holland dijkwegen de stuif- r slechts op een drietal tra jecten kon niet worden gereden. Wind en sneeuw waren er ook de oor zaak van, dat rijksweg 13 tussen Den Haag en Rotterdam slechts aan één zijde berijdbaar was. Een gedeelte van rijks weg 1 tussen Eemnes en Hoevelaken was evenmin begaanbaar. Ook de Af sluitdijk is voor alle verkeer gesloten. Met zwaar materieel tracht men de ver bindingen weer zo snel mogelijk sneeuwvrij te maken. Vertragingen BiJ de spoorwegen ontkwam men zaterdag evenmin aan vertragingen, die hier en daar opliepen tot een half uur. Zaterdagavond raakte de trein van Groningen naar Zwolle by Beilen defect. Met de volgende trein, die hem opduwde naar het dichtst bijzijnde station, liep hij daarna vast in de De passagiers zijn toen overgestapt in een derde trein, die gedeeltelijk via verkeerd spoor zijn doel bereikte. Dank zy ploegen sneeuwruimers, die zater dagnacht hebben doorgewerkt was het treinverkeer gisteren vrijwel normaal. Alleen de rechtstreekse verbinding Maastricht-Zand voort kon een gedeelte van de dag niet worden onderhouden Later werd de verbinding hersteld. Scheepvaart De toestand op de rivieren, het IJsel- meer en Waddenzee biedt nog steeds weinig perspectieven voor de scheep vaart. De Texelse veerboot „Dageraad" kwam zaterdag op weg naar Den Hel der met een tweetal patiënten aan boord vast te zitten in het ijs. De zeesleepboot „Hercules" heeft de „Dageraad" ten slotte uit het ijs be- vryd. De bootverbinding met Ter schelling en Vlieland, die via de Noordzee met IJmuiden werd onder houden. kon evenmin functioneren. De boot moest nalverwege de reis terugkeren doordat het buiswater aan dek bevroor. IJs op Waterweg Op de Nieuwe Waterweg begint zich thans ook ijs vast te zetten. De wind. die dwars over de Waterweg staat, drijft het ijs naar de zuidoevcr. waar het aan de wal vastvriest. De vaarweg van de zee naar Dordrecht via de Oude Maas is geheel gesloten. De vaart via de Waal is by Tiel gestremd. Het ijs heeft zich vastgezet en maakte de doorgang onmogeiyk. Europa Zware sneeuwval by harde wind heeft zaterdag ook vele wegen en spoorwegen in Duitsland, Zwitserland. Italië, Zuid- Slavië, Engeland en Oostenryk ver sperd. In het Oostduitse district Neubranden- burg heeft de overheid de bevolking aangeraden kolengruis en sprokkelhout te stoken als er door de grote vervoers- moeilijkheden geen steenkool meer is. In de Bondsrepubliek en in Oostenrijk zün zaterdag veel auto's en treinen in de sneeuw biyven steken, die vaak me tershoog opwaaide. In Zuid-Slavië woeden zware sneeuw stormen bij een temperatuur van tien tot 17 graden onder nul. De veerdiensten over het Kanaal moes- ton zaterdag worden gestaakt wegens windkracht tien. De groente wordt schaars in Engeland, Enkele hoeren hebben met behulp van pneumatische boren hun winterwortelen geoogst. Zesduizend porties erwtensoep zijn gistermiddag uitgereikt aan de bevol king van Katwijk aan Zee die sinds vrijdag door een ontploffing bij het gemeentelijk gas-, water- en elektriciteitsbedrijf van qastoevoer verstoken is. De erwtensoep was afkomstig van de marine luchtvaartdienst van de vliegbasis Valkenburg. Personeel van het Rode Kruis deelde de warme snert bij zes posten uit. Vandaag zal er nog meer erwtensoep wórden aangevoerd, want gisteren Icioam men vele porties te kort. Zaterdag avond is door het overmatig gebruik van elektriciteit, dat werd veroor zaakt door het uitvallen van het gas, het stroomverbruik zo toegenomen dat de elektriciteit enige uren is uitgevallen. C.N.V. richt zich tegen ontwerp- ziekenfondswet Het Christelijk Nationaal Vakverbond heeft ernstige bedenkingen tegen de iswijze van de minister van sociale zaken en volksgezondheid inzake het beginsel van vrye ziekenfondskeuze en daaruit voortvloeiende consequen ties. Het C.N.V. heeft dit in een adres aan de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal kenbaar gemaakt. De in het ontwerp-ziekenfondswet neerge legde elementen ter legalisering en coör dinering van de bestaande voorzienin gen van vrije artsenkeuze, vrije zieken- iuiskeuze en dergelijke, acht het ver bond van grote betekenis. Het verbond wyst er in zijn adres op, dat de menin gen over de toekomstige organisatie van het ziekenfondswezen sterk uiteen lopen. Deze toekomstige organisatie van het ziekenfondswezen is een duidelijk controversieel punt en een behandeling daarvan in het kader van het onderha vige wetsontwerp met zijn beperkte strekking roept, naar het oordeel van het C.Ï7.V., zeer ernstige bezwaren op. Daarom acht het verbond het onjuist dat op basis van dit wetsontwerp beslist zou moeten worden over principiële wij zigingen ten aanzien van de organisatie van het ziekenfondswezen. Voor de vry- willige ziekenfondsverzekering dragen de ziekenfondsen een volledige finan ciële zelfstandigheid- De minister wil thans iets van deze zelfstandigheid ook voor de verplichte verzekering introdu ceren. Het C.N.V. zegt hierover in zijn adres geen enkele behoefte aan de in voering van een grotere financiële zelf standigheid van de ziekenfondsen voor de verplichte verzekering te hebben. Fanfani naar huis De Italiaanse premier, Fanfani, is za terdag uit New York naar Rome terug gekeerd. De Italiaanse eerste minister sprak bij het bezoek dat hij de afge lopen week aan Verenigde Staten bracht, onder anderen met de Ameri kaanse president. Twee door kernenergie voortbewogen schepen van de Amerikaanse vloot het 75.700 ton metende vliegdeksehip „Enter prise" en het fregat „Bninbridge" van 7500 ton zullen volgende maand deel gaan uitmaken van de zesde vloot in de Middel landse Zee. Het ls de eerste maal dal twee van de drie Amerikaanse oppervlaktesche pen met kernaandrijving overzee worden ge stationeerd. Weer medewerker van „Der Spiegel" vrijgelaten De redacteur en militaire deskundige van het Westduitse weekblad „Der Spie gel", Hans Schnielz, is zondag vrijge laten. Van allen die in verband met de Spiegelaffaire waren gearresteerd be vindt zich thans alleen nog de uitgever, Rudolf Augstein, in de gevangenis. „In China spoedig een kernexplosie" De opperbevelhebber van de Ameri kaanse strijdkrachten in het gebied van de Stille Oceaan, admiraal Harry D. Feit, heeft gisteren op een persconfe rentie in Tokio gezegd, dat de Verenig de Staten en hun bondgenoten moeten verwachten, dat communistisch China in de „naaste toekomst" een kernbom tot ontploffing brengt. Admiraal Feit zei dit naar aanleiding van berichten in Tokio dat op een bij eenkomst van de Japans-Amerikaanse raadgevende veiligheidscommissie in Tokio zaterdag is gezegd, dat de Chi nese volksrepubliek twee kernbommen en binnen tien iaar een volledige kern bewapening heeft. Onder „naaste toekomst" verstond ad miraal Feit een periode van één tot twee jaar. Hij voegde eraan toe. dat de Russen over deze ontwikkeling bezorg der zouden moeten zijn dan „wij in de vrije wereld". P.v.d.A.-CONGRES GING AKKOORD MET HET VERKIEZINGSMANIFEST (Van onze Haagse redactie) Het congres van de Partij van de Ar beid heeft zaterdag het ontwerp-verkie- zingsmanifest na enkele kleine wijzi gingen goedgekeurd. In de ochtendver gadering had voorzitter Suurhoff de uitslag bekendgemaakt van de vrijdag avond gehouden schriftelijke stemming over pnnt 6, het belangrykste punt uit de ontwerp-resolutie inzake het vraag stuk van oorlog en vrede. Van de 2255 uitgebrachte stemmen wa ren er 2128 afgevaardigden vóór dit punt, waarin de P.v.d.A. de eenzijdige nationale ontwapening van de hand wyst en de onvermijdelijkheid erkent van het lidmaatschap van ons land van de N.A.V.O. 307 afgevaardigden ver klaarden zich tegen punt 6, terwijl 20 afgevaardigden blanco hadden gestemd. Over de resolutie in haar geheel werd zaterdagmorgen schriftelijk gestemd. Het aantal uitgebrachte stemmen be droeg 2776. Hiervan waren 2641 stem men vóór de resolutie, 86 tegen, 39 blanco en 10 ongeldig. Het congres heeft zaterdag voorts met algemene stemmen een resolutie aange nomen, die door de voorzitter van de Tweede-Kamerfractie, prof. Vondeling, tydens ziin rede werd ingediend en waarin wordt aangedrongen op over eenstemming over Engelands toetreding tot de E.E.G. E.E.G.GROOT-BRITTANNlË EN E.V.A. Maar dan alleen voor industriële produkten Volgens welingelichte kringen in Parijs zal Frankrijk misschien spoedig een voorstel doen voor instelling van een uitgebreide Europese industriële vrij handelszone, omvattend de gemeen schappelijke markt van de zes, Groot- Brittanuïë en de landen van de Euro pese Vrijhandelszone (E.V.A.)Er is ten aanzien hiervan geen besluit door het kabinet genomen maar een dergelijk plan is in studie. De Katwykse kotter KW 117 „Mare Liberum" heeft zaterdagmiddag in IJmuiden de vyf geredden van de in de nacht van vrijdag op zaterdag op 90 mijl ten noorden van IJmuiden gezonken Belgische kotter Nieuwpoort 232 „Ca rina" aan land gebracht. De geredden zyn de schipper, Robert Beynen, de stuurman, J. de Leye, de machinist, J. Abiven, en de matrozen, G. Desmet en R. Dyserink, zij komen allen uit Ostende. Schipper Beynen vertelde, dat men na een reis van veertien dagen op de Noordzee ongeveer 2000 kilo tong had gevangen en dat men vrijdagnacht juist voor de laatste keer het net had uitge zet. Omstreeks 1.15 uur deed zich een explosie in de machinekamer voor, waardoor ernstige lekkage onder de motor ontstond. Daar ook de,, elektrische installatie was uitgevallen was de radio niet te gebruiken en moesten vuurpijlen worden afgeschoten om de aandacht van de scheepvaart te trekken. De twee de vuurpijl werd gezien door de Kat- wykse schipper G. van Duyn van Kat wijk 117 „Mare Liberum", die onder weg was van de visgronden naar IJmui den. Schipper Van Duyn aarzelde niet om in het slechte weer met windkracht zeven terug te keren om na een uur, om streeks 3.15 uur, bij de „Carina" te ko men, die al water aan dek had staan. In het slechte weer zijn de vijf Belgen over gesprongen en op de „Mare Liberum" van droge kleren voorzien. Vier jaar geleden is van Britse zijde een dergelijk voorstel gedaan, dat door Frankrijk van de hand werd gewezen. De landbouw zou van de voor te stellen regelingen worden uitgesloten om moei- lgkheden als in verband met de onder handelingen over Engelands toetreden tot de E.E.G. te vermijden. De regelin gen zouden alleen op industriële pro dukten betrekking hebben, waarby elk produkt afzonderlijk behandeld zou worden. Steun Het plan heeft de steun gekregen van georganiseerde Franse werkge vers en industriëlen, aldus genoemde leringen. De Franse industriëlen stonden gereserveerd tegenover toe treding van Engeland tot de E.E.G. Intussen zouden de meest vooraanstaan de takken van de Franse industrie tot de conclusie zijn gekomen, dat de door de gemeenschappelyke markt geboden uitbreidingsmogelijkheden vrywel uitge put zijn, zodat zij n afzetgebieden. i uitzien naar andere Akk00rd woensdag gepubliceerd Fransen rekenen op steun voor hun houding in E.E.G. Bondkanselier Konrad Adenauer is gistermiddag in Parijs aangeko men voor besprekingen met presi dent de Gaulle over een verdere toenadering tussen de Duitse Bondsrepubliek en Frankrijk. Het overleg met het Franse staats hoofd begint vanochtend om 10 uur in de presidentiële ambtswo ning, het Elysée. Op het vliegveld Orly, waar hij werd welkom geheten door premier Georges Pompidou en minister van buitenlandse zaken Maurice Couve de Murville, sprak de Westduitse regeringsleider over het akkoord inzake Frans-Westduitse sa menwerking dat hij gaat tekenen, als „een gebeurtenis van wereldhistorisch belang". De Frans-Westduitse overeenkomst zal woensdag worden gepubliceerd, als de bondskanselier naar Bonn terugkeert. Het akkoord zal politieke, militaire en culturele zaken betreffen. Naar ver luidt zal over economische samenwer king niet worden gerept of slechts ter loops worden gesproken teneinde bij de Schilderijen in Venezuela terecht De vyf Franse schildcrycn, die vorige week woensdag van een tentoonstelling van Franse kunst in Caracas werden geroofd, zyn achterhaald. De vijf kunstwerken, een Van Gogh, een Cezanne, een Picasso, een Braque en een Gauguin, vielen na een vuurge vecht in handen van de politie. Er werd een aantal arrestaties verricht. De schilderijen zijn eigendom van Franse musea en maakten deel uit van een reizende tentoonstelling die door La- tijns-Amerika trekt. De politie overviel de bende, toen zy trachtte de schilderijen naar een veili ger plaats in Caracas te brengen. Er vielen twee gewonden. Het schijnt, dat de schilderijendieven met hun daad po litieke oogmerken wilden nastreven. overige vier leden van de Europese ge meenschappelijke markt niet de vrees te doen postvatten, dat de Frans-West duitse toenadering een aantasting van het gezag van de Europese commissie van de E.E.G. met zich mee zou bren gen. Volledige steun Franse functionarissen geloven, dat dr. Adenauer president de Gaulle volledige steun zal geven voor diens houding in de kwestie van een Britse toetreding tot de E.E.G., hoewel het parlement in Bonn en het merendeel van de leden van het Westduitse ka binet deze houding hebben gekriti seerd. De regering in Parijs zou echter niet van oordeel zijn, dat de Frans-Britse moeilijkheden de gemeenschappelyke markt zullen verzwakken, aangezien de industriële en handelsbetrekkingen tus sen de zes leden al zo sterk onderling verweven zyn. Het Frans-Westduitse akkoord zal be palen, dat de bondskanselier en de pre sident elkaar tweemaal per jaar ont moeten voor de politieke coördinatie, terwijl de ministers van defensie, bui tenlandse zaken en culturele aange legenheden eens per drie maanden met elkaar van gedachten zullen wisselen. LEK GESTOTEN TREILER „RIMOND NR. 2" VEILIG IN IJMUIDEN Begeleid door de IJmnidense zeesleep boot „Titan" en enkele vissersvaar tuigen heeft de Katwijkse treiler „Rijnmond nr. 2", de Katwijk 43, gistermorgen de IJmuidense haven bereikt. Het schip heeft deels achteruit en deels normaal naar IJmuiden gevaren om zo min mogelijk druk uit te oefenen op het waterdichte schot tussen het voorschip en het ruim van de trei ler. De schipper van de „Rynmond 2" ver moedt en dit wordt ook in scheep vaartkringen aangenomen dat de „Rijnmond 255 op 30 mijl ten noord noordwesten van IJmuiden is gesto ten op het nog aan de oppervlakte van de Noordzee dryvende wrak van de in de nacht van vrijdag op zater dag vergane, Belgische kotter „Nieuwpoort 232", de „Carina waarvan de vyf opvarenden zyn ge red. De prinsessen Beatrix, Irene, Mar griet en Marijke hébben zaterdag avond met enige vriendinnen in de Hilversumse Expohal een voorstel ling van de Weense ijsrevue bijge woond. Dit bezoek was het slot van een intiem feestje ter gelegen heid van de verjaardag van prin ses Margriet. Foto. De prinsessen Beatrix, Margriet en Marijke in gesprek met de ster van de revue, Joan Haanappel. Walcheren wordt bestemd als streekverbeteringsgebied. De lan delijke landbouwvoorliclitingsraad heeft dezer dagen gunstig beslist op de aanvrage hiervoor, die de provinciale raad voor de landbouw voorlichting in Zeeland begin 1982 heeft gedaan. De streekverbetering is bedoeld als begeleiding van de ruilverkaveling. De ruilverkaveling op Walcheren werd in 1957 beëin digd. Zes jaar daarna zal alsnog de streekverbetering (beter is streekontwikkeling) op dit Zeeuw se eiland ter band worden geno men. Besprekingen voor de instel ling van de streekontwikkelings- comissie zullen naar verwachting in maart kunnen beginnen. In deze commissie zullen vertegen woordigers van de standsorgani saties en deskundigen zitting heb ben. De streekontwikkeling zal naar verwachting en volgens elders opgedane ervaringen een jaar of zes totaal in beslag nemen. Het. land- en tuinbouw In de loop ran de zes - jaren streekontwikkeling op Walcheren zal rond ƒ250.000 beschikbaar komen. jaar 1963 moet men zien als een aanloopperiode. Na dat jaar volgt een 5-jarenplan, met afgeleide jaarprogramma's. Die vijf jaar be staat uit een hoofdperiode van vier jaar en een sluitingstijd van onge veer een jaar. Eén en ander deelde dr. ir. C. W. C. van Beekom, rijkslandbouwconsulent en se cretaris van de Provinciale laudbouw- voorlichtingsraad zaterdag mee op een zogenaamde ontwikkelingsdag van de Plattelandsjongerengemeenschap Wal cheren in Koudekerke. De heer Van Beekom sprak hier over: „Wat bedoelen we met streekverbete ring". De rijkslandbouweonsulent for muleerde de streekontwikkeling ais een „tijdelijk geïntensiveerde voorlichting en dan vooral in de breedte". De reeds be staande land- en tuinbouwvoorlichting en die vanuit de centraal gehuisveste voorlichtingsorganen vindt gewoon door gang, maar er zullen tijdens de streek- ontwikkelingsperïode extra gelden voor meer voorlichting buiten het engere tcchnisch-economische terrein worden beschikbaar gesteld. Gebieden Die voorlichting geldt speciaal de agra- risch-sociale problematiek, op sociaal- economisch en huishoudelijk gebied voor Dit meende dr. ir. Van Beekom te kun nen afleiden uit ervaringen, die hij op deed met de streekontwikkeling op Tho- len (nog aan de gang) en in de Zak van Zuid-Beveland (onlangs afgesloten). Streekontwikkeling is verder in Zee land aan de gang in Koewacht. Spreker wilde voor Walcheren liever spreken over „streekontwikkeling" in plaats van streekverbetering. De ruilverkaveling op Walcheren ging wel gepaard met voorlichting, maar de aanpak wordt nu meer geïnten siveerd- De vraag, of streekontwikkeling op Walcheren nodig is, wilde de rijksland bouwconsulent bevestigend beantwoor den. De technisch-economische bedrijfs voering van de landbouwbedrijven op Walcheren is zeker niet slecht, „bepaald goed": 3000 ha grasland, een melkvee stapel van 5 a 600 stuks, een uitsteken de coöperatieve melkfabriek in Middel burg. De deelname aan de melkcontrole steekt op Walcheren uit boven de rest van Zeeland, de kunstmatige insemina tie is in een goede ontwikkeling. Voor de toekomst voorzag dr. ir. Van Bee kom een groter aantal melkvee-eenhe den: 20 tot 25 stuks. Als nadelen van de huidige land- en tuinbouwsituatie noemde hij echter: de tuinbouw is onderontwikkeld en op commerciële basis niet doorge zet. „En dat voor Walcheren: het oudste tuinbouwgebied van Neder land: al in de 13de eeuw was er tuinbouw". Bedrijven Bedrijfsorganisatorisch liggen er even eens bepaalde problemen: de arbeidsbe- zetting op Walcheren is hoog. 1 wassen arbeidskracht op 66 ha. voor overig Zeeland 7,8- Hierdoor is er in het algemeen een lager inkomen. Ook zijn er veel meewerkende zoons op de be drijven, die als volle kracht worden be- (Zie slot pag. 2 kot. 6) „Friesland" bracht kustvaarder in veiligheid De 499 ton nietende Nederlandse kust vaarder „Parklaan", die sinds vrydag- avond in de Golf van Biscaje in nood heeft verkeerd doordat de lading kool zaad was gaan schuiven waardoor het schip 40 graden slagzij maakte, is in veiligheid. Samen met de IJmuidense zeesleper „Friesland", die de „Parklaan" in zwaar stormweer assisteerde, is de kustvaar der zaterdagavond in Loriënt aangeko men. VOORUITGANG BIJ GESPREK OVER VERBOD KERNPROEVEN Het Britse ministerie van buitenlandse zaken heeft gisteren bekendgemaakt, dat Engeland zal gaan deelnemen aan de besprekingen over het verbieden van kernproeven, die morgen (dinsdag) in Washington tussen vertegenwoordigers der Verenigde Staten en de Sowjet-IInie zullen worden hervat. Deze bespre kingen, die ccn informeel karakter dragen, zijn op 14 januari jl. in het gebouw der Verenigde Naties in New York begonnen. Volgens welingelichte kringen in Londen is het feit, dat Engeland er nu aan zal gaan deelnemen, bemoedigend, daar het erop wijst, dat enige vooruitgang is geboekt. Toen zy begonnen zou zyn afgesproken, dat Engeland aan de besprekingen zou deelnemen zodra vorderingen mochten zyn gemaakt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 1