Fiat 1100 D 6299.- Fiat 1300 6999.- Fiat 1500 7299.- Sport en wedstrijden Ruim in 10.000 schaatsers Elfstedentocht Sport Steunt Zonneveld bereikte in 1962 nieuw record: 11.400 Slagroom 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 18 JANUARI 1963 In „Prins van Oranje" Goes Zeeuwse schilders op „kleur- en lichtdag" Twee inleidingen vormden woensdag het programma voor de „Kleur- en Licht dag", die de stichting Landelijke Vak opleiding Schildersbedrijf in de „Prins van Oranje" te Goes voor de Zeeuwse schilders had belegd. De heer E. Rij- gersberg sprak over „Moderne kleurtoe- passing" en in de middagbijeenkomst behandelde de heer G. Hietbrïnk het on derwerp „Licht en kleur". De heer Rijgersberg stelde, dat de mo derne mens de kleur meer bewust be leeft dan vroeger. „De kleur is meer dan een sieraad", zo zei hij. Daarbij wees hij op de psychologie van de kleu ren. „Er bestaat een levend verband tussen de kleuren en de persoonlijkheid van de mens", aldus de inleider, die de aandacht van de vergadering vestigde op psychologische proefnemingen op dit gebied. Hij vond het vanzelfsprekend, dat de bewoner zich het meest thuisvoelt in het kleurenmilieu, dat bij zijn innerlijk past. De heer Rijgersberg onderscheidde daar bij „warme" en „koude" kleuren. Wel benadrukte de inleider, dat steeds moet worden gezorgd voor een tegenwicht. Het milieu waarin de kleuren hun plaats krijgen, moet eerst nauwkeurig worden verkend, hield hij zijn gehoor voor. Zo achtte hij het zaak om in een school grote helderheid te vermijden. Om „par tijvorming" te voorkomen, vond de heer Rijgersberg het eveneens wenselijk om in fabrieken bijvoorbeeld alle afdelingen in dezelfde tinten uit te voeren. De in leider lichtte zijn onderwerp toe met talrijke voorbeelden uit de praktijk. LICHT Tijdens de middagbijeenkomst sprak de heer G. Hietbrink over het verband tus sen kleur en licht. De spreker wees erop, dat een kleur niet een vaste, steeds aan wezige eigenschap is van een bepaalde stof. „Men kan zeggen, dat kleur alleen bestaat bij de gratie van het licht", al dus formuleerde hij het. De verlichting van de kleuren speelt een bijzondere rol bij de visuele waarneming, aldus de heer Hietbrink. Zowel de hoe veelheid licht, als de verdeeldheid en de samenstelling hebben een sterke invloed op de kleurindruk. Hij wees er op, dat ook het daglicht variabel is. Aan de hand van verschillende voorbeelden en met de vertoning van dia's werd een en ander nader toegelicht. De „kleur- en lichtdag", waarop rond 75 schilders aanwezig waren, werd gehou den in het kader van de door de stichting Landelijke Vakopleiding Schildersbedrijf te Goes georganiseerde applicatiecursus. Cursusleider W. Wisse uit Goes sprak een welkomstwoord. T.v.-debuut van „Johnny and the Blue Jeans' De Middelburgse band Johnny and the Blue Jeans heeft haar televisiedebuut achter de rug. In een uitzending van de Vlaamse televisie bracht het ensemble donderdagavond even na zeven uur eni ge pittige roek-nummertjes met zanger Johnny Caljouw voor camera en micro foon. Deze vijf leden tellende band mocht samen met het Belgische ensemble de „Bonnanza's" meewerken aan het pro gramma Teenagerklanken, dat werd_ge- Êresenteerd door Nora Steyaert en Bob oon. Met dit optreden sleepte de band 41 winstpunten in de wacht en heeft daarmee voorlopig recht op de negende plaats In de rangUfst In (leze televisie- wedstrjjd. De Belgische band behaalde 521/2 punt. Een jury maakte na het optreden van beide ensembles enkele kritische opmer kingen over de prestaties en kende daar bij onder meer punten toe voor de onder delen repertoire en uitvoering. Zangeres Jo Leemans, die deel uitmaakte van deze jury, zei niet erg onder de indruk te zijn van het optreden van Johnny and the Blue Jeans. Voor drummer Huib Paau- we had ze echter wel een extra compli ment. Eén van de andere juryleden vond de kostumering van de „blauwe bonen" niet erg „proper". Wel vond men dat de Blue Jeans met een dure technische ba gage naar de televisiestudio's waren ge komen. Waarderende woorden waren er voor de muzikale prestaties, die leider- basgitarist Richard Henning leverde. Schoonrijtitels In het verslag van de wedstrijden schoonrijden om de provinciale titel te Wissenkerke zijn abusievelijk twee plaatsnamen verkeerd opgenomen. Het jurylid J. van Leeuwen is niet uit Krab- behdijke afkomstig, maar uit Kattendij- ke. Het echtpaar Bolier, tweede bij ae paren B. 'komt uit Kloetinge in plaats van zoals gisteren vermeld uit Borssele. Advertentie Van onze adverteerders Campingwagens van Carstabo herinnerden aan de zomer Ondanks de barbaarse koude van de laatste dagen of misschien wel juist daarom heeft de Carstabo N.V. ie Oss woensdagavond in het hotel-restaurant „Britannia" te Vlissingen enkele bij uit stek zomerse campingwagcus gedemon streerd: personen met ietwat vroege va kantieplannen konden zicli daar dus en kele ogenblikken bepalen b|j kampeerat- tributen, die uitsluitend gericht zj|n op warme, zonnige genoegens. Op deze show van campingwagens wa ren drie modellen aanwezig van de be faamde „Travel Sleeper", een kleine aanhangwagen, die in een halve minuut kan worden uitgeklapt tot een comforta bele gezinstent. De luxueuse afwox-klng alsmede de mate van comfort van deze drie modellen varieert, ulteruard naar gelang de grootte van de prijs. Doen 100 toeristisch comfort, mede verkre gen door de grote Walker tont, die „als een duiveltje uit een doosje" uit de klei ne aanhangwagen komt, wordt door de N.V. gegarandeerd. Snelheden met deze „rijdende tent" kunnen tot 120 kilome ter per uur worden opgevoerd, hetgeen voor snelle automobilisten natuurlijk belangrijk kan zijn. In de kampeerwa gen kan een completo kouken-„unit" worden ingebouwd. Alles sluit in een „prachtige, stalen koffer", zoals de fa briek aangeeft. In 10 jaar bijna ƒ63.500 NIEUWE ACTIE VOOR WERVING VAN VRIENDEN HET MOET VOOR Hany Plom pen, de actieve secretaris-penning meester van het comité Sport Steunt Zonneveld, 'n genoegen zijn geweest om het jaarverslag over 1962 van dit comité op te stellen. Want in dit jubileum verslag (het tiende) maakt hij melding van een opbrengst, die alle vorige in de schaduw stelt: de Zeeuwse sport mensen hebben in het afgelopen jaar het fraaie bedrag van 11.410,07 bijeengebracht tegen rond 10.150 het jaar daarvoor. „Wij zijn daarom uitermate dank baar", zo schrijft de heer Plompen, „niet alleen voor de prachtige op brengst, maar vooral ook, omdat wij nogmaals met enige trots mo gen vaststellen, dat Sport Steunt Zonneveld in de Zeeuwse sportwe reld en ook daarbuiten zo'n gunstige voedingsbodem heeft ge vonden voor het liefdadigheids werk, dat wij tien jaar geleden sa men ter hand hebben genomen". In die tien jaar kwam er tussen de 63.000 en 64.000 in de comitékas! In 1953 (het eerste jaar) was de op brengst 1638,11, in 1954 werd iets min der ingezameld, namelijk f 1452,45, maar in 1955 werd een flinke sprong omhoog gemaakt naar 4515. In 1956 een kleine teruggang 4255,24) maar in 1957 steeg de opbrengst weer tot 5690,42. Na 1958, toen 5455,18 ingezameld werd, ging het met sprongen omhoog: in 1959 kwam er 8896,13 in de bus, in 1960 werd met 10.000 precies een mijl paal bereikt en in de afgelopen twee jaar steeg de opbrengst nog steeds. To taal werd dus ingezameld 63.464,30, waarvan in diezelfde periode een totaal bedrag van 58.773,28 besteed of ge reserveerd werd voor de gehandicapte kinderen van Zonneveld, Ipenoord en Kinderzorg, die het sportcomité adop teerde. Veel missen De heer Plompen hoopt, dat het co mité op de blijvende steun van de Zeeuwse sportvrienden en veie an deren zal mogen blijven rekenen. De secretaris-penningmeester van het comité zou, wijzende op de succesvol le actie voor „Ons dorp" via televi sie en radio, ook wel eens, al was het maar een paar minuutjes, van deze machtige middelen van massa communicatie gebruik willen maken om te laten zien wat er in de geadop teerde inrichtingen omgaat; waar kinderen verblijven, die zo onvoor stelbaar veel moeten missen. Het financieel overzicht, zoals de heer Plompen dat heeft opgesteld, geeft een duidelijk beeld van alle activiteiten, waarbij duidelijk naar voren komt, dat juist hier vele kleintjes één grote ma ken. Evenals de heer PlomDen willen we enkele van de belangrijkste evene menten memoreren: daarbij is de Zonne vel drit georganiseerd door Scheldegou- wen, nog steeds recordhouder met een totaal van rond 5100 gulden. Verheugd is het comité over de medewerking van de stichting d'Oprechte Amateur tijdens deze rit. Ook de vertegenwoordigers uit Zee land deden weer een flinke duit in «e£.z,alfie' de gezamenlijke duiven- liefhebbers zorgden voor bijna 600 gulden, de Zeeuwse ringrijders kwa men met b|jna 500 gulden uit de bus, terwijl de netto-opbrengst van de voetbalwedstrijd tussen Vlissingen en DFC bijna 700 gulden bedroeg. De heer Plompen noemt het bijzonder prettig, dat de wielersport na lange afwezigheid weer een steentje wilde bijdragen en de suc cesvolle ronde van Middelburg houdt Kweekscholieren reden schaats Bij stralend winterweer hield de rijks kweekschool uit Middelburg donderdag op de smtelbaan in Vlissingen onderlin ge schaatswedstrijden die georganiseerd waren door het sportbestuur van de schoolclub „Concordia". Er werd fel ge streden om de individuele prijzen, die daarna meetelden voor het berekenen van het klasgemiddelde, want ook daar voor had de club aardige prijzen beschik baar gesteld. Er was vrolijke muziek op het ijs, de leerlingen genoten van warme chocolademelk, geschonken door de school, er waren sportieve prestaties, al met al factoren, die dit schaatsfestijn tot een succes maakten: Na de series en fi nales kwamen de volgende resultaten uit de bus: Schoonrijden: 1 Annie Jansens, 2 Anne- marie Hordijk, 3 Ankie van Poelje. Hardrijden heren: 1 Wim Brevet, 2 Jaap Scheerens, 3 Jankees Hoftijzer. Hardrijden dames: 1 Sjoukje Reins, 2 Marijke v. d. Hout, 3 Annemarie Hordijk. De best geplaatste klassen waren: a. Voor de jongens 1 2b; 2 2a; la. Idem b. voor de meisjes 1 la; 2 Kleuterleid sters A la; 3 kleuterleidsters A lb. „Groenteteeltdag" in Middelburg De Zeeuwse Groentetelers Vereniging houdt woensdag 23 januari a.s. een „Groenteteeltdag" In ae afmijnzaal van de veiling „Walcheren" te Middelburg. Dr. C. de Galan, adjunct-directeur van het E.T.I. voor Zeeland zal het woorc' voeren over „Perspectieven voor de groenteteelt in het nieuwe Zeeland". In de middagvergadering behandelt dr. W. H. Kemmers, directeur van het Centraa' Bureau van de Tuinbouwveilingen in Nederland het onderwerp „Tuinbouw teelten op contract". Ir. J. j. Hennik, r|Jkstulnbouwconsulent te Goes geeft een nabeschouwing. Advertentie) Zondagpudding is pudding met (Advertentie) do hoop levendig, dat deze ronde een vast programmapunt zal worden. Van de zogenaamde doelpuntenactie is niet zo veel meer overgebleven. De heer Plompen vindt dat jammer, omdat juist bij deze actie ook clubs, die zich geen uitgaaf konden permitteren, toch gelegenheid hadden in te haken. Een goed figuur sloegen echter de zomer avondvoetballers van Middelburg en Vlissingen en de groep biljarters, die ook vorig jaar meewerkte, terwijl tevens de korfballers, handballers, atleten en wandelaars hun steentje bijdroegen. Daarb|j vormden bijdragen van parti culieren, alsmede bij diverse gebeurte nissen verkregen bijdragen, een welko me aanvulling van de kasmiddelen. De heer Plompen memoreert voorts en kele evenementen, waarmee duidelijk aangetoond werd, dat vaak op vrij sim pele wijze, mits juist aangepakt, een ste vige bijdrage kan worden geleverd. Voorbeelden zijn de wedstrijd tussen voetbalveteranen en donateurs in Dom burg, veteranen en reserves in Heinkens- zand, en de jaarlijkse wedstrijd van VCK tegen de Schelde-timmerloods. V riendenadie In een bij het jaarverslag gevoegde cir culaire maakt secretaris-penningmees ter Plompen vervolgens melding van een nieuwe actie, waarbij bet comité Sport Steunt Zonneveld de vele vrienden, die het heeft, wil inschakelen. Het comité vraagt nu om van die vriendschap te doen blijken door het schenken van een kleine jaarlijkse bijdrage, groot één gul den (twee cent per week). Het comité wil met deze actie trachten een mogelijk heid te vinden om iedereen, juist die mensen, die sympathiek staan tegen over het werk van het comité, in de ge legenheid te stellen hun steentje b|j te dragen. Wanneer deze actie slaagt kan het comité zijn financiën een wat vastere basis geven, waardoor het niet zo afhankelijk is van vele bijkomende factoren. De ervaring heeft namelijk geleerd, dat de opbrengsten veelal door slechte weers- of andere om standigheden ongunstig beïnvloed worden. „Als irij er in slagen kunnen", aldus de heer Plompen, „een flink aantal vrienden te winnen, krijgen wjj wat meer arm slag. We hebben nog plannen genoeg. Eén ervan is de inrichting van een over dekt zwembad voor de Zonneveldpatiën tjes. Dat vergt natuurlijk duizenden guldens, maar het doel is het waard ons daarvoor in te zetten". Het comi té is van plan de clubbesturen van alle Zeeuwse sportverenigingen (en ieder, die daartoe behoefte voelt) te vragen hun bemiddeling te willen verlenen. Nadat het comité eerst Zonneveld en daarna Ipenoord en een groep pupillen van Kinderzorg geadopteerd had, heeft de heer Plompen thans een vierde „doel" ontdekt. Nu in Goes begonnen is het de verpleging en verzorging van gehandi capten in het r.-k. internaat Den Berg, is het voor hem vanzelfsprekend, dat het comité ook daar in de naaste toe komst indien nodig en gewenst de helpende hand zal gaan reiken. Winnaar wordt op grootse wijze binnengehaald De enorm grote inschrijving voor de Elfstedentocht, betekent voor de rijders tevens een emfetige han dicap. Zoals bekend mochten om de twintig minuten telkens duizend deelnemers starten. Wanneer men er van uitgaat, dat de wedstrijd rijders, wier aantal tot boven de 625 is gestegen, om half zes ver trokken en van ongeveer 6.00 uur af de toerrijders bezit van het ijs mochten nemen betekent dit, dat met een inschrijving van ongeveer 10.000 deelnemers, dat de laatste groep om half tien uit Leeuwarden vertrekt. Voor velen betekent het een grote handicap, aangezien zij langzaam zullen vorderen en daar door misschien te laat om 00.00 uur sluit de controlepost in Leeu warden binnen zullen komen. Het bestuur van de Friese Elf Steden heeft de indruk dat de baan over het al gemeen de laatste dagen iets verbeterd is. Er zijn nog wel stukken met zwaar Reeds om zes uur donderdagoch tend stonden op de trappen van de beurs in Leeuwarden honderden schaatsliefhebbers te wachten om zich te laden inschrijven voor de Elfstedentoertocht. (Advertentie) FRIESLAND JjJ4120l^ELT ijs zoals tussen Leeuwarden en Sneek, terwijl tussen Sneek en Hindelopen met redelijk ijs, soms harde plekken een ge vaar opleveren voor de rjjders. Hulp De heer De Jong wees er uitdrukkelijk op dat het wedstrijdrijders ten strengste verboden is hulp van buiten af te aan vaarden. Indien dit wordt geconstateerd volgt onherroepelijke diskwalificatie. Er is de laatste dagen in de Friese hoofdstad veel teleurstelling en kritiek feuit over het besluit van de elfsteden- estuurders om de wedstrijd en de tocht een achttal kilometers buiten de stad te laten eindigen. Om de bevolking van de Friese hoofd stad toch nog een vleugje te laten proe ven van de sfeer heeft het bestuur var. de Friese Elf Steden Vereniging besloten de winnaar van de Elfstedentocht op grootse wijze in Leeuwarden in te halen. Kopstukken De „kopstukken" bleven gisteren regel matig binnenkomen met als climax de entree van Jeen van den Berg, winnaar in 1954 en zesde in 1956. Maud Wijn hout, een van de vijf winnaars in 1956, stapte binnen op z(jn pantoffels. De 31- jarige, In de Haarlemmermeer woonach tige, Wijnhout, begint zijn derde tocht zonder vrees voor welke tegenstander dan ook. Ook de 34-jarige Aad de Koning uit Purinerend behoorde tot het vijftal, dat in 1956 gezamenlijk over de eindstreep ging. Evenals Wijnhout begint h|j zijn derde tocht in een vrij optimistische stemming. De beide neven Jan van der Hoorn hebben een elfstedenoverwinning op hun naam staan. De oudste (39) Hoogovenschaaktoemooi In Beverwijk zijn donderdag de zg. tien kampen gestart met een totaal van 220 spelers en speelsters, afkomstig uit 21 landen. Ze omvatten o.a. 2 meestergroe- pen en een Internationale damesgroep. De meestergrocpen zijn van de categorie c, volgens de F.I.D.E.-normen. Als zoda nig z|jn z(j met respectievelijk vier en vijf titelhouders sterk bezet. De namen van de titelhouders zijn: Dun- kelblum (België), Rellstab (West-Duits- land), Wade (Engeland), Henneberke (Nederland), Canal (Peru), Saemisch (internationaal grootmeester uit West- Duitsland), Kieninger Wcst-Duitsland), dr. Fazekas (Engeland) en Kramer (Ne derland). De uitslagen van de eerste ronde zijn: Meestergroep A: Ankerst (Z.-Sl.)Henneberke (Ned.) 0 1; De Rooi (Ned.)Mohrlok (Duits land) VaVaSandor (Hongarije) Wade (Engeland) VaVs: Dunkelblum (België)—Ditt (Duitsland) 1—0; Rell stab (Duitsland)Zuidema (Ned.)% Va. jevierde in 1947 door diskwalificatie van Ie vier eerstaankomenden, startte in 1954 en werd ex aequo zevende maar ontbrak op het appel in 1956. Zijn jonge re neef behoorde in dat laatste jaar tot het winnende vijftal. Beiden zien de tocht met enige zorg tegemoet en dur ven zich over hun kansen niet uit té laten. Om zes uur kwam dan eindelijk de man binnen op wie velen hadden ge wacht: Jeen van den Berg, de winnaar van 1954 die ook nu weer tot de grote favorieten behoort. De 35-jarige onder wijzer uit Heerenveen start voor de vier de maal. H|j acht de tocht bijzonder zwaar en heeft vooral angst voor de vroege morgenuren, wanneer In duister nis moet wórden gereden. Verrassingen Tot het laatste moment kwamen de or ganisatoren van de Elfstedentocht voor verrassingen te staan. Donderdagmiddag gebeurde ér iets lieel onaangenaams. Op de Oudkerkervaart, een paar kilometer voor de. finish op de. Grote Wielen, zakte plotseling een trekker, waarmee men het ijs aan het bewerken was, door de Ijs vloer. Ooit in de huurt van Vrouwbuur- stermoien is donderdagmiddag nog een groot wak in de route van de Elfsteden tocht ontstaan toen een sneeuwblazer van de vliegbasis Leeuwarden, dié ter plaatse werd gebruikt om de route te verbreden, door het |js zakte. Do sneeuwblazer is later door een kraan wagon van de vliegbasis weggesleept. Groep B: Canal (Peru)Kramer (Ned.) afgebr,; Saemisch (Duitsland)Kuypers (Ned.) 01; Van Seters Belg.)ir. Van Steenis (Ned.) afgebr.; Kieninger (Duitsland) dr. Fazekas (Engeland) afgebr.; Lange (West-Did)Smederevac (Z.-Sl.) afge broken. In de damestienkamp is wereldkampioe ne Nona Gaprindasvilli (Rusland) favo riete. De uitslagen van de eerste ronde luiden: mej. Bacic (Z.-Sl.)mevr. Heemskerk (Ned.) 01; mevr. A. Nico- lau (Roemenië)mej, K. Jovanovlc (Z.- Sl.) .0—1; mevr. Timmer (Ned.)mevr. Vreeken (Ned.) 01; mej. Gombas (Hong.)mej. Gaprindasville (Rusl.) 0 1; mej. Ljiljak (Z.-SI.)mevr. Van Wieringen (Ned.) 10. De Roo en Rentmeester in Antwerpse koppelkoers Jo de Roo en Piet Rentmeester zijn door de directie van het Antwerpse Sportpa leis aangeworven voor deelname aan een koppelwedstrijd over vijftig kilome ter op zaterdag 19 januari mor gen. Een tweede Nederlands koppel wordt gevormd door Jo de Haan en Plet Damen. Andere Nederlandse deelnemers zijn Peter Post, die met de Belg Van- nitsen, en Ad Biemans, die een koppel zal vormen met de Belgische renner Joosen. Bekende koppels z|jn verder Van Steenbergen-Lyke, Bugdahl-Pfenniger Arnold-Eugen en Plattner-Scrayen. Posi en Vannltsen rijden voorts met v|jf an dere koppels mee in een „Omnium der Vedetten Spannend belooft verder te worden de amateurwedstrijd Gent-Ne derland, tusen het vrijwel onverslaan bare viertal De Loof, Sccru, Van Loo De Clercc nus, De Z|j r|jden een puntenkoers, tijdrit, een afvalwedstrijd e 'mieter achten--'-*-- ;ramma begint Jo de Roo beeft zich verder in principe bereid verklaard deel te nemen aan de Zesdaagse van Antwerpen, eind februari Wie zijn beide ploegmaten worden, is nog niet bekend. Meer Zeeuwse schaatsers naar Elfstedentocht Aan de Elfstedentocht die vandaag wordt gehouden neemt ook de Kapel- se schaatsenrijder Piet Ganseman deel, die in 1956 eveneens meereed. De heer Ganseman vertoeft reeds enkele dagen in Friesland, waar hjj zich op de wed strijd duchtig heeft voorbereid. Tevens vernamen wij, dat enkele niet met name genoemde Zeeuws-Vlaamse cracks naar Friesland zijn vertrokken om het Zeeuw se „contingent" nog te versterken. Ook rijdt mee de Vlissinger M. TIssink. De heer Tissink neemt voor de eerste maal deel. Vergadering consulaat Zeeland K.N.W.U. uitgesteld De kalendervergadcring van de Konink lijke Nederlandse Wielrenunie, consulaat Zeeland, die zondag 19 januari zou wor den gehouden in hotel „Des Pays-Bas" te Terneuzen, is uitgesteld wegens de weersomstandigheden tot zondag 17 fe bruari. VOLLEYBAL In de hoofdklas zuid van de NeVoBo ontvangen de dames van EVVC het Sterke Organon uit het verre Oss. De dames van Sarto zullen hun handen vol hebben aan het bezoekende MOC, dat echter toch zonder winst naar Bergen op Zoom terug zal gaan. RHBS speelt tegen Tornado uit Tilburg, terwijl in Breda LyceumVC den Bosch gespeeld zal worden. De heren van EVVC krijgen het enthou siaste Ever Ready op bezoek, wat onge twijfeld verlies voor de Vlissingers zal betekenen. VC den Bosch zal afrekenen met Lyceum, Tornado zal RHBS ver pletteren, terwijl Sarto een aardige wedstrijd kan spelen tegen Bermt. Ir' de overgangsklas a zijn geen wedstrij' den vastgesteld. Het wedstrijdprogranv- ma van de afdeling Wateheren lüidt: he ren ONS II—Matador Hl (3), MVC I- M. de Ruyter I (1), Zuidwesters H- Matador lil (1). MVC I—YVC (3). Ma tador II-EWC n (2). YVC—Zuidwes ters I (2) en Marathon IIMatador II (2). Zaterdag start de gezamenlijke dames competitie van de afdelingen Walcheren en Zuid-Beveland. In Hulst wordt de dameswedstrijd Ter HoleMarathon I gespeeld, terwijl in Goes EVVC IV te ren EGVC en tegen Egaspo speelt. In herencompetitie van de afdeling Zuid-Bevelana worden drie wedstrijden gespeeld; DAW IAstra I (2), Egaspo /OA TsA^T TT A-.— J! -Bazo (3) en DAW H—Astra I KERKNIEUWS Vlissingse vlootpredikant ds. letting van Rijn naar Nederlandse Antillen De hervormde vlootpredikant ds. O. A. Metting van Rijn te Vlissingen vertrekt begin maart naar de Nederlandse Antil len. Ds. Metting van Rijn is daar ge plaatst als tweede vlootpredikant. H|j zal waarschijnlijk de geestelijke verzor ging krijgen van het marinepersoneel op ae schepen, die daar ligplaats hebben en van de mariniers op Arnba. De vlootpre dikant bl|jft er drie jaar. Als vlootpredikant is in do Antillen al werkzaam ds. C. R. H. ter Haar Rome- ny, die dc gccstolijko verzorging behar tigt van het scheepspersonecl op Cura- qao en van de marine luchtvaartdienst Doordat er geestelijke verzorgers vrij tillen een vlootaalmoezenier en vlootpredikant bij. Tweede vlootaalmoe zenier wordt pater Kamerbeek. Ds. Metting van Rijn vertrekt met zijn echtgenote, mevrouw C. M. C. Metting van Rijnvan Loon en met z|jn twee 1 zoontjes van 1 en 3 jaar. In Vlissingen was de samenwerking tus sen de kerken en de geestelijke verzor gers van do marine bijzonder goed, Ds. Metting van Rijn toonde zich vooral In genomen met de medewerking van de hervormde gemeenteleden en van de kerkeraad, die zich altijd niede verant woordelijk achtten voor het geestelijk welzijn van het marinepersoneel. Ds. Metting van Rijn, die ln 1930 In Den Haag werd geboren, studeerde in Utrecht en werd 21 september 1958 predikant voor buitengewone werk zaamheden (vlootpredikant) met stand plaats bij de Kerk. Eén februari 1959 kwam hij naar Vlis singen, waar hij geplaatst werd aan boord van Hr. Ms. „Van Speyck" voor de geestelijke verzorging van het mari nepersoneel in Vlissingen. Hij bleef hier tot 17 april 1962, toen hij naar het voor malig Ned. Nieuw-Gulnea vertrok. Ds. Metting van Rijn was daar geplaatst bij de marinierskazerne en werkte vooral te Manokwari. Verder trok hij met de ma riniers mee door Niemv-Guinea. De Vlissingse vlootpredikant keerde 23 november daarop aan boord van Hr. Ms. „Friesland" terug naar Nederland. Hij werd gedurende twee maanden geplaatst b|j het marinedetachement ln Den Haag. Opvolger van ds. Metting van R|in is de gereformeerde predikant ds. E. D. J, de Jongh, sinds april vorig jaar. NED. HERVORMDE KERK. Beroepen te Sint-Annaland; J. Kruyn te Lexmond. GEREF. KERKEN. Beroepen te Eindhoven (zevende pred. plaats); Joh. Lever te Vlaardingen. REMONSTRANTSE BROEDERSCHAP. Tweetal te 's-Gravcnhage (vac. dr. P. D. TjalBma): P. Pools te Naarden-Bussum en F, Palmboom te Amersfoort, GEREF. GEMEENTEN. Beroepen te Borssele: P. Blok te Dirks- land. Ijstoestand verbeterd Voor Krabbendijke e.o. Voor Middelburg e.o. Vlissingen Voor Sluis e.o. -. Garage J. Francke, Dorpsstraat 84. Tel. 0 1134 - 505. Eerste Zeeuwse Autogarage L. Blaas, Markt 45 - 47. Tel. 0 1180 - 2918. Sub-agent Gar. Britannia, P. J. de Boe, Kenau Hasselaarstraat 49. Tel. 0 11 84-2120. Garage P. C. de Smit, St.-Annastraat 49 - 51. Tel. 0 1178 - 412.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 6