Goese gemeenteraad niet gelukkig met het „ratiobouwsysteem" F. P. J. Polderman: „Houdt uitbreiding gebied gemeente Goes in het oog KARWEITJE OOK ZONDER HEITJE AGENDA WALCHEREN NUTSSPAARBANK MIDDELBURG IN DECEMBER Zeeuwse schaatsers in Elfstedentocht MARKTBERICHTEN IJSCLUB „VLISSINGEN" LEZING OVER LAWAAIPROBLEMEN VOOR AFDELING ZEELAND N.I.V.E. ZUID-BEVELAND „EXTRA VOORZICHTIG RIJDEN OP ONOVERZICHTELIJKE KRUISING" Ernstig gewonde bij ongeval in Middelburg Minder marktkooplui door sneeuw en ijs DONDERDAG 17 JANUARI 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 NIET IDEAAL, MAAR ENIGE MOGELIJKHEID De gemeenteraad van Goes is bepaald niet gelukkig met de bouw van 192 wonin gen in plan-zuid volgens het ratiobouwsysteem. Het is weliswaar niet zo, dat de heren raadsleden bezwaren hebben tegen de woningbouw op zichzelf, maar ra- tiobouw is, zo bleek tijdens de woensdagavond gehouden raadsvergadering, in feite een soort surrogaat. Dezelfde raadsleden echter wilden ratiobouw accepte ren, omdat men daarmee gemakkelijk de cnrveprys kan halen, terwijl men te vens een niet onaanzienlijke toeslag krijgt van 25%. Het R.V-P.^raadslid, J. H. Roose, bracht de gevoelens van de raad in één enkele zin onder woorden: „Ik ben net voldoende enthousiast om niet tegen te stemmen", betoogde hy. De heer J. Haringman (v.v.d.) juich te ratiobouw niet toe. „Het gaat te veel op fabrieksbouw lijken. Te een tonig ook", was zyn mening. Voorts had hij er enige bezwaren tegen, dat bij de ratiobouw met één aannemer wordt gewerkt. Dat laatste bezwaar voelde met name de heer M. Loeve (a.r.) sterk aan. „Is de aan nancieel en materieel in staat een der gelijk groot complex woningen bouwen?" wilde hii weten. Dit ra bouwen?" wilde hij weten. Dit lid wilde ratiobouw accepteren, omdat men daardoor méér woningen kan bouwen. De heer J. H. Roose (k.v.p.) zag ook al geen andere weg dan de ratiobouw voor lief te nemen. Overigens achtte hij een zeker protest tegen een der- gelyk woningbouwbeleid altijd op zijn plaats. Ook de heren A. G. Heij- boer (c.h.) en M. Haasdonk (v.v.d.) toonden zich niet bepaald ingenomen met de ratiobouw. Van de zijde van het college werd gesteld, dat men ook hier niet enthousiast is. „Niet ideaal, maai de enige mogelijkheid om woning bouw te realiseren op dit mo ment", betoogde de raadsvoor zitter, burgemeester mr. F. G. A. Huber. Op de vraag van de heer Loeve antwoordde hij. dat het col lege de indruk heeft, dat men met een gerust hart het contract voor de ratiobouw aan de betreffende aannemer kan toevertrouwen. Grote woningen De heer Haasdonk informeerde nog of Goes ook enig uitzicht heeft op de bouw van grotere woningen. „Dat is inderdaad het geval", verklaarde de raadsvoorzitter. „Het gemeentebe stuur onderhoudt momenteel contact met de N.V. „Stadhouderslaan", die plannen heeft om 30 35 vrij grote woningen te bouwen aan de Fruit- laan. Ongeveer de helft hiervan komt in de huursector. De burgemeester sprak van een grootse opzet. „Zoals de zaken er thans voorstaan komt de huur per maand op meer dan f 200, merkte hy op. Momenteel is er nog overleg gaande om tot een lagere huur te komen. De raad ging vervolgens akkoord met het voorstel om de bouw van resp. 36 en 48 woningwetwoningen (ratiobouw) te gunnen aan de firma J. M. J. Schrijver en Zn., te Goes. Bij de aanvang van de raadsvergade ring sprak burgemeester Huber een nieuwjaarsrede uit, die werd beant woord door het oudste raadslid, de heer F. P. J. Polderman (c-h.). De heer Polderman was mét de burge meester van mening, dat de gemeen te Goes de huidige ontwikkeling nauwlettend dient te volgen. Voorts haalde spreker nog een punt aan, dat de burgemeester in z^n nieuwjaarsrede niet had ge noemd, namelijk de gebiedsuitbrei ding van de gemeente. „Het is noodzakeiyk, dat b. en w. gebieds uitbreiding in het oog houden", merkte hy op. Vrij uitvoerig stond de raad stil by de jongste ontwikkeling op het gebied van het onderwys in Goes: het sluiten van de school-Dam in verband met de kou de. De raad sanctioneerde de door b. en w. in dezen gevolgde gedragslyn. In een gisteren aan de raad toegezonden toelichting op de agenda, deelden b. en w. mede, dat de plannen voor nieuw bouw in „een enigszins gevorderd sta dium verkeren". Het is echter niet mo- Verbetering provinciale weg op Schouwen aanbesteed Voor de aanbesteding van de Provinci ale Waterstaat tot verbetering van het Provinciale wegvale Hompelvoet-Brou wershaven, lang ongeveer 1200 meter, (bestek no. 7) schreven 11 firma's in: J. de Ouden's aannemersbedrijf N.V., Biervliet 283.000.—; Aann.' bedrijf Zeeland N.V. Middelburg 279.900; firm. J. D. Jansen Middelburg 279.00; firm. J. de Ruiter en Zn. Noordgouwe 275.000; firm. A. W. Wandel Nieuwer- kerk 269.800; firm, van Dongen en de Voogd Haamstede 265.700:Aann- bedrijf H. Stouten Brouwershaven 263.500; Aann. bedrijf M v. d. Velde! en Zn. Bruinisse 260.400; T. K. de Jonge Zierikzee 245.000; Aann. bedrijf Schouwen-Duiveland N.V. Zierikzee 226.400. De districtscommissaris in Zee land van de Nederlandse Padvin dersvereniging, drs. E. Kuiper, heeft zich tot de groepsleiders in het district gewend in een schrij ven, dat als motto draagt: „Met zo'n karweitje, verblyd je mensen, nok zonder heitje". Drs. Kuiper schrijft: „Wellicht ten overvloede wys ik op de mogelijkheid in deze barre win tertijd ernst te maken met het de vies voor 1963 van de hoofdcom missaris: „Pak aan". Ik hoorde reeds van enige acties, die in ons district ondernomen zijn, onder andere een hulpactie voor vogels. Ook het nationaal hoofdkwartier beschikt over vele berichten van acties die padvinders, al of niet in uniform, ondernamen. Wilt U uw leden nog eens aanspo ren om voor de hand liggende ta ken ook inderdaad te zien, zoals bijvoorbeeld het sneeuwvrij maken van stoepen en straten, het bood schappen doen voor ouden van da gen, vooral nu de leveranties niet regelmatig kunnen komen, enz. Laten wij in deze wintertlid tonen, dat padvinders altijd een kar weitje willen doen, ook zonder dat z(j daar een heitje mee verdienen". VANDAAG Middelburg Electro: De vijand kwam 's nachts. 19.30 uur. 14 Jaar: De vier windekes: Expositie ceramiek, etsen en gravures. 9—18 uur. Vlissingen Alhambra: Porgy en Bess. 20 uur. 14 jaar. Gors Grand: Porgy en Bess. 20 uur. 14 janr. gelijk op korte termijn tot realisering van dit project over te gaan. Het raads lid Roose noemde het beschamend, dat in deze tijd nog kinderen in een derge lijk krot zijn gehuisvest als de school- Dam. Hij drong er op aan spoed te be trachten bij het verkijgen van de rijks goedkeuring. Overigens verwonderde het de heer Roose, dat vrijwel onmid dellijk een vervangend lokaliteit in de vorm van de barak van het oude Goese Lyceum kon worden gevonden, terwyl de beschikbaarstelling van een ander onderdeel van het Goese Lyceum zo traag verloopt. Kolentoeslag Namens alle raadsfracties bracht de heer Polderman in de rondvraag de kolentoeslag voor minder-draag- kraclitigen ter sprake. Hij drong aan op een extra-toeslag in verband met de koude- „Die zal er zeker komen", verklaarde wethouder J. S. Visscher. De wethouder wees er voorts op, dat begin deze maand uog omstreeks 7 hectoliter eierkolen zijn bezorgd by degenen, die voor de kolentoeslag s- aanmerking komen. Het sneeuwruimen kreeg ook de a dacht van verschillende sprekers. Men vond, dat hier nog wel het een en an der aan kan verbeteren, hoewel er met name door de gemeente goed werk is verricht. De heer Haasdonk drong er bij het college op aan te bewerkstelli gen. dat by de aanleg van de speelwei de by het toekomstige zwembad aan de Oostsingel walletjes rondom de wei worden gemaakt. Dan kan men daar eventueel 's winters schaatsen, aldus de heer Haasdonk. De raadsvoorzitter zegde toe dit te zullen bekijken. Op een andere vraag van de heer Haas donk ze! hy, dat vernieuwing of verbe tering van het carillon de volle aan dacht heeft van het college. Wethouder drs. J. J. Dijkgraaf deelde de heer Roose op een vraag mede, dat de behandeling van de gemeentebegro ting wellicht nog langer op zich zal la ten wachten dan aanvankelijk was ver ondersteld. De raad zal tydig bericht ontvangen, wanneer de betreffende stukken in de commissievergadering kunnen worden besproken. MIDDELBURG CURSUSAVOND M.B.B. OVER SOCIALE VERZEKERING VL1SS1NGEN Z.V.U.-toneelvoorstelling voor middelbare scholieren De Middelburgse Bestuurders Bond hield dezer dagen een cursusavond over het onderwerp „De nieuwe wijzigingen in de sociale verzekering". De heer L. Opheikens, medewerker van het wetenschappeUjk bureau van het N.V.V. hield een inleiding die door de talrijke aanwezigen met interesse werd gevolgd. Met name werden behandeld de interim regeling voor de invaliditeitsrentetrek- kers en de algemene kinderbijslagwet. De heer Opheikens besprak deze onder werpen op duidelyke wijze, waarna de aanwezigen in de gelegenheid werden gesteld vragen te stellen. De byeenkomst stond onder leiding van de voorzitter der M.B.B., A. van Aalst. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 15-1: Dealbroolc zee. Wilca van rede. Gerhard Elfring van Brussel. Parvanti van Sluiskil. Op 16-1: Capitaine Louise Malbert van Calais. Zaan- stroom van Amsterdam. Krossfonn van rede. Vlissingen vertrokken op 15-1: Vrede naar Antwerpen. Despatch naar Terneuzen. Ger hard Ëtfring naar Goole, Dealbrook naar zee. Gepasseerd van Antwerpen op 15-1: Titan Rotterdam van Gent. Togokust naar Amsterdam. Konny M naar Rotterdam. John aar Rotterdam. Hermes naar Rotterdam. Prosperite naar Italië. Myson naar Malmö. Sllvrette naar Helslngborg. Serooskerk naar Rotterdam. Medusa naar zee. Op 16-1: geen. Gepasseerd naar Antwerpen op 15-1: Mar griet L van Rotterdam. Medon van Amster dam. Zanzibar van Londen. Vanda van Rot terdam, Deo Gratias van LiverRpol. Peter Swenden van Le Havre, Adine van Oporto. Lea van Gefle. Maaalloyd van Marseille. Op 16-1: Lupia van zee naar Gent. Fran- ciska van Rotterdam. Hoop van Rotterdam. Oriënt van Amsterdam. Paul Westers van 'uinkerken, Spes Major van Cardiff. Da vid van Rotterdam, Karlmata van Bremer haven. Anne Christina van Rotterdam. Zee ster van Vlaardingen. Officiële publikatie MIDDELBURG. BOUWVERBOD. De burgemeester van Middelburg brengt ter openbare kennis, dat m.i.v. 18 januari 19G3 secretarie, kamer 15. gedurende 4 weken r een ieder ter inzage ligt een ontwerp- raadsbesluit met uitvoerige kaarten, welk raadsbesluit inhoudt, dat In het belang van stelselmatige bebouwing op de gronden, ge legen tussen de Lange Giststraat en de Kor te Delft, en zoals deze op de bijbehorende kaart zijn aangegeven, aanbouw- of herbouw gebouwen is verboden (artikel 35 der woningwet). Gedurende voornoemde termijn 4 wc-ken kunnen belanghebbenden bij de gemeenteraad bezwaren indienen. Middelburg, 16 januari 1963. De burgemeester voornoemd, mr. J. DRIJBER. Burgerlijke stand VLISSINGEN Bevallen: G. Joziasse-van der Velden d.: G. W. Boeekhout-van Eijkeren z.; D. C. Roelse- Melis z.: A. L. Kloet-de Landmeter z.; N. J. Kloosterman-Bastiaans z A. H M. Lingier- der Lee d.i H. de Ridder-Borg z.; K. M. bjj de Vaate-van Splunder z. Getrouwd: A. A. van Dyke 19 jaar en N. D. Flipse 22 Jaar. Overleden: J. J. Pot 63 laar e. v. C. J. We- I. de Klerk 12 Jaar: H. K. Bernard 66 jaar, wedn. v. M. J. Dommisse; S. P. van der Hooft 86 Jaar. wed. v. J. Florusse. De Nieuwe Komedie-toneelgroep Arena heeft woensdagmiddag in „Britannia" te Vlissingen een opvoering gegeven van het biyspel „Don Quichot op de bruiloft van Kamacho". Dit stuk is geschreven door Pieter Langendijk en stond onder regie van Berend Boudewyn. Pieter Langendyk, die in 1683 is geboren, schreef dit kluchtige biyspel op 16-ja- rige leeftyd. Don Quichot op de bruiloft van Kama cho" werd gespeeld voor de leerlingen van de lagere klassen van de middel bare scholen, die een plezierige middag met dit vlot gespeelde stuk hebben be leefd. Grote financiële bijdrage van Rode-Kmisafdeling Dezer dagen is in café Koeman te Waarde de Rode Kruisfilm vertoond. Het welkomstwoord in deze byeenkomst werd gesproken door net bestuurslid, de heer J. J. Pieper. Daarna gaf de kring- sccretaris, de heer A. D. Constandse, een uiteenzetting van het Rode-Kruiswerk. Deze deelde onder meer medé, dat Waarde financieel veel bijdraagt. De collecte in 1962 bedroeg 145 van het streefbedrag. Van de 250 gezinnen in Waarde zijn ongeveer 190 personen lid van het Rode Kruis. Verder aanvaard de hij onder dank het door de school jeugd geschonken speelgoed. De leden werfactie zal binnenkort worden voort- rezet. De verloting in de pauze bracht 61,50 op. Des middags werd voor een frroot aantal kinderen do film „De Mis- ukte diefstal" vertoond. Het tegoed bij de Nutsspaarbank te Middelburg is gedurende december van het vorige jaar gedaald met f 99-671,95 van f 19.327.451,57 aan het begin van de maand tot f 19.227.779,62 aan het eind er van. Ingelegd werd in dat tijdvak een bedrag van f 670.937.09, terwyl er f 770.609,04 terugbetaald moest worden. Het aantal rekeningen daalde in de be treffende periode met 3 tot 15.502. In het kantoor Middelburg bedroeg het tegoed aan het begin van december f 16.320.403,86. Er werd ingelegd een bedrag van f 559.946,62 en terugbetaald f 611.412,10, zodat er een nadelig ver schil te zien was van f 51.465,48, waar door het tegoed aan het eind van maand daalde tot f 16.268.938.38. Het aantal rekeningen daalde met 1 13.418. In het bykantoor te Oostburg daalde het tegoed gedurende december van f 2.967.550.76 tot f 2.925.792,98. Ingelegd werd er f 110.364.16 en terugbetaald f 152.121,94, aldus een nadelig verschil van f 41.757,78. Het aantal rekeningen daalde met 2 tot 2027. Tijdens de zitdag in Oostkapelle werd ingelegd f 13.583.96 en terugbetaald f 1350. Het tegoed in de cember by het agentschap Kruiningen daalde van f 39.496,95 .ot f 33.048.26. In gelegd werd er f 626,31 en terugbetaald f 6448.69. zodat er een nadelig verschil ontstond van f 33.048.26. In het bijkan toor Maasstraat te Middelburg werd in- f 18019,11. gelegd f 12.340,48 en terugbetaald Het schoolsparen leverde een inleg op van f 1213.36, terwyl er f 1278,60 terug betaald werd, een nadelig verschil dus van f 65.24. Het tegoed daalde dus van f 56.561,57 naar f 56.496,33. terwyl het aantal rekeningen daalde van 1426 naar 1415. RAAD AKKOORD MET BOUW 4 WONINGWETWONINGEN De raad van 's-Heerenhoek is dinsdag avond akkoord gegaan met een wyzi- ging van de gemeenschappelijke inter communale I.Z.A.-regeling Zeeland voor ambtenaren. Ook stemde de raad in met de gemeenschappelyke regeling voor de keuringsdienst van slachtdieren en vlees in de kring Goes De raad be sloot tot bouw van vier woningwetwo ningen aan de St.-WilIibrordusstraat. Met algemene stemmen werd de heer L. Traas (k.v.p.) gekozen tot voorzitter lid van de gemeentelijke instelling voor sociale zorg De begroting 1963, die werd behandeld is sluitend met een post voor onvoorzien van 19.000. zon der dat daarin buitengewone uitgaven zyn geraamd. De begroting van de ge meentelijke instelling voor sociale zorg, die een gemeentelyke subsidie vergt van 27.500 werd zonder hoofdelyke stem ming aangenomen. Voor het onderwijs werd per leerling een bedrag van 50 per jaar uitgetrokken. De raad wees een verzoek tot toetreding als lid tot de Ne derland-Belgische vereniging „Zeeland" af. De subsidie voor de kraamverzor- ging werd verhoogd. De raad verleende verder een subsidie aan de Dienst voor geestelijke volksgezondheid in de pro vincie Zeeland. Vyf Zeeuwse topschaatsenrijders zullen vrijdag deelnemen aan de Friese Elfstedentocht. Het zijn de gebroeders Jaap en Cees de Jager uit respectievelijk Wolphaartsdijk en Lewedorp, Ko Goeree uit Bieze- linge, Ko Braggeman uit Goes en YVim Hirdes uit Krabbendyke. De groep is donderdagmorgen naar Leeuwarden vertrokken. Wim Hirdes en Jaap de Jager na men in 1956 eveneens deel aan de ze monsterrit. Jaap de Jager ver wacht, dat de tocht van dit iaar in verband met het sneeuw op het ys, zwaarder zal zijn dan in 1956 toen de omstandigheden evenmin gun stig genoemd konden worden. Het sneeuwde en er stond af en toe een stevige wind. De Zeeuwse schaatsenrijders zullen zaterdag middag op hui. „basis" terug kun nen zyn. De mening van Jaap de Jager over de Elfstedentocht: „Ie dere gezonde vent kan de tocht uitryden VEILING V.V.Z.B. GOES 16 Januari. Groenten: per kg: wftlof AI 87, AH 90, BI 94. Spruiten AH 75—106, afwijkend 28—46. Andijvie U 79. Uien 1 29—31. Rode kool All 47—51, BII 43, afwykend 6. Groene Bavooiekool AH 31—33. Witte kool I 25, af wykend 8. Gele savooiekool AH 26, BI 43 44. Boerenkool 5061. Knolseldery 1 56. Peen BI 13—29. Per stule Knolselderij H 26. EIERNOTERINGEN BERGEN OP ZOOM Eiernoteringen van de Coöp. Wouwse Melk inrichting Bergen op Zoom. Ingaande don derdag 17 januari 1963. Prysklasse 0 22 cent, idem I 21 cent, idem n 20 cent, idem QI 19 cent, idem IV 18 cent. VEILING BERGEN OP ZOOM 16 Januari. Kroten 16—26. Witte kool 8—31. Rode kool 846. Boerenkool 2533. Savooie kool 35. Witlof 2583. Spruiten 25—1,71. Golden Delicious 15—85. Jonathan 27—38. Paris 23—31. Saint Remy 13—33. Zaterdag 19 januari gekostumeerd ijsfeest voor kinderen t./m. 14 jaar, in groepsver band of alleen van 2 tot 4 uur. Van 15 jaar en ouder: 's avonds 7.30 uur, als voren. Entreegeld kinderen: 50 cent; groten: 1,50. PRIJZEN BESCHIKBAAR Men ban zich opgeven vrijdagavond van 7 tot 9 uur in het clnbgebouw. HET BESTUUR. BIJEENKOMST IN GOES Spreekbeurt van ir. C. van Dorssen Voor de afdeling Zeeland van het Ne derlands Instituut voor efficiency (N.I. V.E.) hield ir- C. van Dorssen woensdag middag in „De Korenbeurs" te Goes een lezing over „Lawaaiproblemen in het bedryf". De inleider stelde, dat het lawaalpro- bleem „lawaai is een ongewenst ge luld" de laatste tien 4 twintig jaar in toenemende mate aan de orde is geko men. Dit als gevolg van steeds grotere machines en een lichtere bouwconstruc tie. Verder wees ir. Van Dorssen er op, dat de mens in deze vrij nerveuze tijd gevoeliger is geworden voor lawaai dan een aantal jaren geleden. GOES NIEUWE MEDEWERKSTERS HERVORMDE KERK De diaconie van de Nederlands hervorm- gemeente te Goes stelde met ingang van 1 januari mejuffrouw Ketele aan tot tweede maatschappelijk werkster. Deze tweede kracht werd dringend nood zakelijk door de uitbreiding van het maatschappelijk werk en van de ge zinsverzorging. Voorts werd aangetrokken mejuffrouw Wischmann. De helft van haar werktijd zal mejuffrouw Wischmann optreden als hoofdleidster van het jeugdzorg- werk. Verder is zij hoofdleidster van het Zonnebloemwerk. Kantonrechter Middelburg Aanrijdingen gevolg van hoge snelheid „Ik geef toe dat ik in deze situatie te liard reed", bekende de timmerman S., uit Ovezande woensdag voor de Middel burgse kantonrechter. Hy had met zyn bromfiets een aanrijding veroorzaakt, toen hy op een kruising te Goes geen voorrang verleende aan een auto. Do of ficier van justitie eiste f 30,de kan tonrechter legde een boete van f 25, subs. 5 dagen op. Geen voorrang verleende ook de scheepsleverancier C. S. uit Vlissln- Oezer dagen ie in Stockholm een gemaskerd bal gehouden onder de titel ,J2cn nacht in Venetië". Bij de vele genodigden bevonden zich ook de leden van het Zweedse koninklijke huis. Op de foto de charmante prinsessen Margaretha maskerade gen, toen deze met zijn auto de krui sing BloemenlaanJozef Israëlslaan te Vlissingen overstak:- „Het is een ontzettend gevaarlijke blinde hoek daar" vergoeilijkte hy. „Een reden om extra voorzichtig te zijn" meende de kantonrechter. Ook de officier raadde verdachte, juist op zo'n ge vaarlijk punt, stapvoets te rijden. Hy vroeg de kantonrechter de verdachte te veroordelen tot een boete van f 40 subs. 8 dagen. Het vonnis luidde con form de eis. „Uitermate slordig" noemde de kan tonrechter het rijden van de bromtietser P. J. de B. uit Vlissingen. Voor het niet rechts houden kreeg hij conform de eis een boete van f 10,Verdachte reed bovendien „zonder enige geldige re den" tegen een geparkeerd driewieïig motorrijtuig, wat hem een boete van f 15,kostte. De officier had hiervoor f 25,geëist. Te rnim Bij verstek werd de Friese predikant H. J. Z. veroordeeld tot een boete van f 20 en betaling van de schade, die hij ver oorzaakte aan de auto van de fotograaf W. R. uit Middelburg. Bij Oostkapelle nam de predikant met zijn auto een te ruime bocht, waardoor hy de tegemoet komende auto van de fotograaf schamp te. De automobilist W. J. R.. planoloog te Middelburg, verklaarde dat hy niet be greep dat het stopteken van een ver keersagent voor hem was bedoeld. „Op ongeveer 50 meter afstand van de krui sing kreeg ik een teken dat ik door kon ryden. Toen ik halverwege de kruising was. maakte de verkeersagent een stop teken. Maar ik kon onmogeiyk vermoe den dat dit voor my bestemd zou zyn". Uit de getuigenverklaring van de hoofd agent bleek evenwel dat hij geen sein tot doorrijden had gegeven. De automo bilist moest dat verkeerd hebben gezien. In aanmerking nemend dat de verdachte niet opzettelijk verzuimd had te stoppen, vorderde de officier een vry lage geld boete van f 20,De kantonrechter deed er nog iets af, zodat de „vergissing" verdachte op f 12,50 kwam te staan. Cement Gryze spatjes cement op de bescha digde auto waren bewijs dat de ste nen die een ruit en koplamp van de auto verbrijzelden, afkomstig waren van een betonauto die er voor reed. Uit de betonmolen die op de vracht wagen was bevestigd, vlogen de kleine kiezelstenen naar buiten. Het kostte de eigenaar en houder van de vrachtwagen, de betonfabrikant J. H. uit Goes een boete van f 20, De jonge constructieschilder W. J. H. uit Vlissingen moest f 20,— betalen omdat hy zich in kennelijke staat van dron kenschap had bevonden op de Oude Markt in Vlissingen. „Onder Ons" biljartte tegen supporters Op initiatief van de heren F. Brouwer en C. de Jong speelde de Goese biljart club „Onder Ons" dezer dagen een wed strijd tegen haar supporters. De uitsla gen van de partijen, die twintig beur ten omvatten, waren: C. de Jong-A. Lip- lijn 3533; W. Capelle-J. de Jong 27-12; Th. Nieuwersteeg-H. Poortvliet 2451; K. van Son-A. Jacobs 2730; Th. Gelok-D. Jacobs 4630; D. Locke- feer-G. de Pan 3913; J. le Conte-C. Schouwenaar 3820; F. Brouwer-H. Breen 5255. ZONNEBLOEMWERK TE GOES TEIDE 59 CURSISTEN De stichting voor het Zonnebloemwerk te Goes telde het afgelopen jaar 59 deelneemsters aan de Zonnebloemcursus. Dit meldt het pas verschenen zevende jaarverslag van de stichting. In oktober 1961 werd begonnen met 51 cursisten voor de avondgroepen, terwyl de daggroep 15 deelneemsters had. Op 1 maart 1962 waren die aantallen respectievelijk 45 en 14, omdat in de loop van het jaar 9 meisjes vertrokken en 2 nieuwe cursisten werden inge schreven. De helft van het aantal meis jes kwam uit Goes. Uit informatie by het Gewesteiyk Ar beidsbureau bleek, dat in Goes ongeveer 250 vrouwen en meisjes in de sector in dustrie en nyverheid werkzaam zyn. In dit cyfer zyn niet opgenomen de bedrij ven in de onmiddellijke omgeving van Goes. In fabrieken en ateliers werken thans 16 meisjes. Het jaarverslag meldt voorts, dat wika C. F. Best per 1 september 1962 haar ontslag als leidster aanbood wegens ver trek naar elders. Zy is vanaf de eerste cursus in 1955 leidster geweest. Een nieuwe leidster is nog niet definitief ge vonden. Mevrouw H. M. Kamphuis-Klap wyk neemt het leidsterschap waar tot er kans is op een nieuwe leidster. Het programma op de vakschool liep het afgelopen cursusjaar door tot juli, zodat het 40 lesweken elk van 5 uur om vatte. Het verslag maakt tenslotte melding van de excursies en andere activiteiten, die werden ondernomen, zoals het con tact met de werkgever en de vergade ringen van het Nationaal Centrum te Utrecht, die werden bygewoond. WAARDE Kasgeld ex-biljartclub naar „Open het Dorp" Het bestuur van de enkele jaren geleden in Waarde opgerichte biljartclub die geruime tyd geleden weer ter ziele ging heeft in overleg met de leden beslo ten het kasgeld van die ex-vereniging over te maken op de rekening van de ac tie „Open het Dorp". Het is een bedrag van f 70, KRABBEND1JKE Buurtvereniging Zuidweg hield feestavond Dezer dagen hield de buurtvereniging „Zuidweg" te Krabbendyke onder voor zitterschap van de heer C. Boucherie haar jaarlykse feestavond. De bestuursleden de heren Boucherie en Kriekaard werden herkozen. De avond werd verzorgd door het caba retgezelschap „Romantiek en Rhythme" uit 's-Gravenpolder. In de pauze werd een verloting gehouden. Op de Kleverskerkseweg te Middelburg ter hoogte van de Siloweg is gistermor- Burgerlijke stand GOES. Bevallen: A. S. de Breede Feyter. z. M. P. G. van WaardeGoedhart. z_ C. A. D. Pie- ters—Schouteren, z. H. P. CapelloSchrier, d. J. C. van PaasschenBeulens, d. A. C. Schipper—Lansen, d., d. J. J. v. d. Schraaf— Goosen, d. Overleden: Adriana Jacoba Johanna Stok- mar.s, 84 j., wed. v. H. J. Molhoek. Marrigje Hulsbergen, 78 J„ wed. v. A. Boetje. Geer- truida Tramper, 73 J„ wed. v. A. Westvcer. Jan Janse, 9 jaar. Pieternella Adriana Soe- ters, 70 j.. wed. v. A. M. Schipper. Jacobus Marinus de Looff, 83 1.. e. v. A. A. Flipse. De inleider besprak drie relatiegroepen van lawaai: de beroepsdoofheid als ge volg van het werken in een te hoog ge luidsniveau. de invloed op het spreken en telefoneren en de confortvermindering. Ten aanzien van de beroepsdoofheid merkte hy op, dat dit «en vorm van in validiteit is. Hoge tonen geven meer kans op beschadigingen van gehooror- ginen dan lage tonen, stelde ir. Van orssen. Hy verklaarde, dat vooral in plaatwerkerijen veel geluidshinder voor komt. Wat betreft de confortverminde- ze groep is volgens hem "het grootst. Over de relatie lawaai-prestatie worden momenteel in verschillende landen on derzoekingen verricht. Of het lawaai een nadelige invloed heeft op de arbeids prestatie kan in dit stadium nog moei lijk worden gezegd. Verder in zijn rede ging ir. Van Dors sen nader in op de lawaaibestrijding. Het geluid kan geïsoleerd en geabsor- beer<T worden, terwyl men tevens tril lingen kan isoleren. Met enkele dia's lichtte spreker zijn inleiding toe. Tevoren had de voorzitter van de af deling, de heer G- N. van Ginkel een kort begroetingswoord gesproken. Hy deelde mede, dat de afdeling op 13 februari in Middelburg zal verga deren. Dan zal een (ezing worden ge houden over eenvoudige en mechani sche hulpmiddelen by de administra tie van het groeiende bedryf. In april volgt een lezing met excursie over de industrialisatie in de kanaal zone TerneuzenGent en in mei een lezing met excursie over het Sioeplan. bij de N.V. Alberts, zwaar gewond werd. Hij is in zorgwekkende toestand in het Gasthuis opgenomen. Het slachtoffer reed op zyn fiets naar zijn werk; daar het fietspad wegens de sneeuw onberydbaar was reed ae heer over de ryweg en wel over het linker- igdeel. Ter hoogte van de Siloweg kwam hem een bestelauto uit de richting Arnebrug tegemoet, die werd bestuurd door P. H. uit Middelburg. Ondanks het ;ladde wegdek reed de bestuurder van leze auto met een flinke snelheid. In zyn pogingen om de auto nog te ont wijken is de wielrijder geslipt en is daar na gaan slingeren op korte afstand van de auto, die wegens de gladheid niet snel genoeg kon remmen, nog wel iets naar links Kon uitwyken, maar toch de wielrijder met de rechterkant greep. Met een zware hoofdwonde moest de wielrij der per ambulanceauto naar het Gast huis vervoerd worden. De kooplieden uit Noord-Brabant zyn woensdag niet op de markten van Ter neuzen en Oostburg verschenen. Oor zaak waren sneeuw en ijs. In Oostburg stonden maar 14 van de 75 kramen nor- maUter; Terneuzen telde er vyf. Ook de belangstelUng van het kopend publiek was minder, hoewel de uitverkoop in Oostburg wel trok. De kooplieden uit Zeeuwse plaatsen als Middelburg, Vlis singen en Goes waren wel aanwezig. De weg naar Hontenisse via Hengstdijk, Rapenburg en Vogelwaarde is woensdag niet sneeuwvrij gemaakt. Vyf vrachtau to's zaten vast tussen Hengstdijk en Rapenburg, de sneeuw is meters dik. De secundaire wegen benoorden en be zuiden Zaamslag waren onberijdbaar. Automobilisten konden van de Wester- scheldezijde af niet meer terugkomen. Opgewaaide sneeuw veroorzaakte ver keersproblemen in onder meer de Zak van Zuid-Beveland, waar tussen Drie wegen en Ellewoutsdyk verschillende auto's bleven steken. De Schoolstraat tussen deze plaatsen werd gesleten cn de A.M.Z.-bussen moesten omrijden. De N.V. Streekvervoer Walcheren is van plan niet meer de dienst Middel burgOost-SouburgVlissingen te ry den. als daar de spiegelgladde weg on der Oost-Souburg niet wordt schoonge maakt. De sneltrein van woensdagmor gen kwam een half uur te laat in Vlis singen binnen: tien uur. De andere trei nen hadden ongeveer een kwartier ver traging. Scheepvaart is nog steeds niet mogelijk door het kanaal van Zuid-Beveland, en In het kanaal door Walcheren, waar het ijs op sommige plaatsen wel tien centi meter dik, maar absoluut niet betrouw baar is. Het kanaal van Gent naar Ter neuzen heeft geen last van ijs. De veerdiensten Zuid-Beveland Zeeuwsch-Vlaanderen voeren alleen overdag. De laatste boot uit Hoede- kenskerke vertrok om vier uur. Kats Zierikzee functioneerde niet en Zype Anna-Jacobapolder voer acht maal. Ko len- en olieauto's hebben by het over varen van Beveland naar Zeeuwsch- Vlaanderen voorrang. VEILING KAPELLE 16 Januari. Golden Delicious 1 80 90, I 7J 82—90, I 70 80—88, l 65 67—78, I 60 54—64. U 75 67—72. H 70 64—76, II 65 51—71, H 60 37—56, HD 27—39, grof 42—53, fijn 20—32. Jonathan I 75 44—57, I 70 41—59, I 65 41—52, I 60 34—41, H 75 27—41, 70 23-43. 65 20—33, n 60 18—24, HD 19—23, grof 19—24, fijn 16—19,10. Goudrenetten i 85 5164, I 80 53—65, I 75 52—60, I 70 50-56, 1 65 49—51, II 85 51, H 80 52. II 75 52—53, H 70 50—52, H 65 48—19, HD 45—47, grof 45—5L fijn 36—39. Cox Orange Pippin I 70 8089, I 65 66—73, I 60 51—55, I 55 34—37, HD 21, grof 36—42, fijn 19—21. Lombarts Calville D 75 4L II 70 37. H 65 31, H 60 21—22. WInstOD I 75 46—49, I 70 35—55, I 65 31—53. I 60 23—28, I 55 20— 21, HD 18—20, grof 23, fijn 19—20. Kroet- appelen 18.60. Conférence I 65 75. I 60 59, I 55 47—49, n 65 72. II 60 50—51, H 55 40—4L IID 20—24, grof 3241. fijn 11—24. Niet exp. H 65 44—45. H 60 31—34, H 55 22—25. Saint Remy I 65 40, II 75 37—41, H 65 36—40, HD 28, fijn 20—24. Gieser Wildeman H 55 51, H 50 3443, HD 21. grof 25, fijn 20—23. B. d'Anjou r 65 38. I 60 37. Doyenne du Cornice I 70 100. Aardappelen I 12, H 8. Groenten: Witlof 80—98 Rode kool 1744. Savooiekool 1941. Spruiten 87—101. Prei 101—109. Uien. stek 12—13. Breekpeea 14 27. Boerenkool 36—39. Knolselderij 15 p. st. Kroten 9%. Koolrapen 8—9. VEILING ROTTERDAM. 15 januari- Andijvie 1.06. Rode kool 3745. Gele kool 32—38. Spruiten I A 881.08, H A 67—86. H B 42—51, H D 84—1.02. Selderij 10— 15. Peterselie 38. Grote peen 11—22. Kroten 34—35. Uien geschild 22—39. Uien 15—22. Wit lof I A 93—1.11. H A 73—94. I B 84—93. H B 64—82. Aanvoer 18 000 kg. Boerenkool 3145. Groene kool 17—20. Coxs Orange Pippin KL I A 89—1.11. I B 67—75, 1 C 44—48. Jonathan KI. I A 66—67, I B 55-65, I C 41—56, H A 56, H B 41-49, n C 23—38. Golden Delicious KL I A 83—88, I B 74—77, I C 58—60, H A 68—73. Goudrenet KL I A 60—68, I B 61—62, I C 53— 60. Gieser Wildeman KL I A 58—59. I B 45— 46. Lax tons Superb. KL I A 65—72. VEILING TERNEUZEN Sla C II 5. Knolselderij B H 23—29, C H 14. Uien I 38—39, n 25—27. Witlof A H 59—87. B I 73—85, B H 55—78, afwijkend 48—64. Kroten A H 29. Rode kool 11—31. Savooie kool 1021. Witte kool 3337. Boerenkool 40-48. Breekpeen 20—25. Knolselderij 21—23, B H 56—95. Peren: Conférence H HD 30—3L m fijn 14—26. Saint Remy Hl grof 40—41. Hl fijn 3437, Gieser Wildeman Hl grof 53, CH fijn 21. Appelen: Golden Delicious I 80 76, 75 77—78, 70 77—79, 65 70—72, 60 50—55. H 80 60—70, 75 69—75, 70 69—74, 65 65—66, 60 43, IID 25—26, Hl grof 50—51, Hl fijn 28—34. kroet 10—20 Goudrenetten I 85 59—61, 80 54—63. 75 56—65. 70 50—65. 65 52—58, H 85 55. 80 50—56. 75 51—56. 70 50, 65 4547, HD 41. Hl grof 42—50, Hl fijn 36. kroet 31—32. Cox Orange I 75 100, 70 90. 65 65—76. 60 56, 55 38—40, II 70 68—70, 65 66 -67. 60 51. 55 39, IID 26, Hl grof 52, Hl fijn 23—25, kroet 11—23. Nagekomen advertenties Op 72-jarige leeftijd werd van ons weggeno men, na een geduldig gedragen lijden, onze lieve moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder CATHARINA FLORUSSE, weduwe van Jan VleugeL Adelaide (Austr.): C. Vleugel G. M. Vleugel- Wright Amsterdam: L. J. Vleugel S. Vleugel- de Ridder Vlissingen: N. C. van Keulen- Vleugel J. van Keulen Delfzijl: J. Vleugel A. Vleugel- Jagtenberg Klein- en achter kleinkinderen. Vlissingen, 16 jan. '63. Bonedijkestraat 251. Condoleantieadres: Hogeweg 43. De teraardebestelling zal plaatsvinden op zaterdag 19 januari a.s. om 12.30 uur vanaf Bonedijkestraat 251. Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde zuster, behuwdzuster en tante, mej. CORNELIA MOENS, in de ouderdom van 72 jaar en 11 maanden. Hulst: J. van Arenthals- Moens C. van Arenthals Middelburg: Wed. T. Verhage- Moens Oostkapelle: Wed. P. Lous-Moens Aagtekerke: M. Moens C. W. Moens- Maljers Wolphaartsdijk: J. de Visser-Moens L. de Visser Aagtekerke. 16 jan. '63 Burg. Bosselaarstr. 18. Tot ons leedwezen ge ven wij kennis dat he den uit ons midden werd weggenomen on ze geachte huisgenote mejuffrouw CORNELLA MOENS in de ouderdom van 72 jaar. Familie Vroegop. Middelburg, 16 januari 1963. Bejaardenpension Parkzicht. Heden ontsliep in de hope des eeuwigen le vens in de ouderdom van ruim 92 jaar onze geliefde moeder, be huwd-, groot- en over grootmoeder MARIA VEREEKE wed. van Jacob de Kok Uit aller naam: L. de Kok. Nïeuwdorp, 16 januari 1963. De begrafenis zal plaatsvinden D.V. za terdag 19 januari om 13 uur vanuit de con sistorie van de gere formeerde kerk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 9