ENGEL VAN SAN FRANCISCO" Amsterdamse Bears Klanken uit de ether Verkade Ry-King KI einepier tachtig jaar PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer Waar zijn onze schepen? WOENSDAG 16 JANUARI 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 „HET is oneindig druk ge weest, zelfs uit Den Haag kwamen ze nog van het stam boek. En vanmorgen kwam het bestuur van de kring nog En dan wou m'n dochter nog al een advertentie in de P.Z.C. Maar ik zei: doe dat nou niet, dan wordt het zo oneindig druk en ik vier die dagen lie ver in eigen kring dan dat ik naar een zaaltje moet. Misschien denkt U: kan dat nou nog allemaal als je 80 bent geworden? Maar neem nou m'n voorzitterschap van volks tuinen. Dat doe ik ook al jaren. Iedere keer zeg ik: nou wordt het tijd om te bedanken. Maar dan zeggen ze dat het niet gaat en voordat ik het weet ben ik al weer benoemd. Nu hoop ik dat U zo geen fout maakt als het Zeeuwsch Land bouwblad. Dat had een stukje geschreven of het verleden tijd Was! Nee, niet alsof ik al uit de wereld was. Vierde de veertien de januari z'n tachtigste ver jaardag, stond er, inplaats van viert. Gaf nog heel wat verwar ring". Kleinepier tachtig jaar. Een man die bij agrarisch Zeeland weinig introductie behoeft: iedere boer heeft hem bij rundveekeuringen wel eens in actie gezien een even ma gere als bedrijvige man in de Wal- cherse klederdracht, die genoegeiyk, zonder een hang naar autoriteit zqn werk doet. Als hij zo, bij de rundveekeuringen en op de fokveedagen met kennersoog de „aanvoer" monstert, zou men hem geen tachtig geven. Zou men achter deze bezige, kleine man ook niet de figuur zoeken, die zoveel verdienste lijk werk voor de Zeeuwse veehouders heeft gedaan. Een lintje op de revers herinnert aan deze verdiensten: hij is ridder in de orde van Oranje-Nassau. Die onderscheiding heeft hij vooral gekregen voor zijn werk tijdens en na de inundatie van Walcheren, toen hij een actief aandeel had bq het red den van het rundvee, het registreren van het omgekomen vee en de advise rende taak die hij had bij de aanko- §en van vee in Friesland, destijds oor Landbouwherstel na dé droog making van het eiland gedaan. Als provinciaal keurmeester van de rund- veeverbeteringscommissie in Zeeland hij doet dit werk sinds 1922 werkte hij mee, het peil van de Zeeuwse rundveestapel belangrijk op te voeren. Zo hielp hij mee de ver schillende fokveedagen in Zeeland tot stand te brengen. Behalve als keur meester trad hq ook als jurylid op. De kring Walcheren van de Z.L.M. had in hem van 1935 tot 1955 een ac tief secretaris: van de afdeling Mid delburg van de Z.L.M. was Kleinepier lange tijd voorzitter en bestuurslid. En dan zijn er nog allerlei functies, die Kleinepier in de loop van het ge sprek te binnen schieten, zoals be stuurslid van „Maatschappelijke Zorg" in Middelburg en bestuurslid van het boekhoudbureau van de Z.L. M. Ook was hij kerkvoogd van de hervormde kerk op 't Zand in Mid delburg. Als de typische, bij rundveekeurin gen gebruikte termen ter sprake komen, hoeft M. (Matthijs) Klei nepier niet lang te zoeken. Exterieur, adel, huid en haar, stand van de hoorns en de voor buitenstaanders onnavolgbare ontledingen van de koe in voorhand, middenhand en achter hand. Kleinepier heeft door de erva ring zoveel kijk op koeien gekregen, dat hij uit tien of twintig koeien on middellijk de beste kan aanwijzen. Als het er om gaat een koe goed of af te keuren, heeft hij zijn oordeel in enkele seconden klaar. „Maar als je iets afkeurt, doe je dat niet direct, je loopt er altijd even rond, je kunt dat een boer niet direct op z'n dak gooien". Zo'n uitspraak tekent Kleinepier: hij is hoffelijk op een terrein waar men weinig egards zou verwachten, hij houdt rekening met gevoelens, die een boer voor geen geld van de we reld zal blootgeven. Maar hij kent ze, omdat hij zelf boer was en in het Walcherse Serooskerke, op de boer derij van z'n vader al vroeg de rund veehouderij leerde kennen. Hij weet ook nog, hoe hij zich voelde, toen de mensen van het stamboek op zijn ei gen boerderij „Klein Abeele" aan de Oude Vlissingse Weg vóór 1922 het eerste door hem ter keuring aan- van zijn koeien werden bekroond, was hij bedlegerig. Hrj,had een ge compliceerde beenbreuk opgelopen, toen enkele paarden op hol waren ge slagen. Lange tijd moest hij rust hou den: de gevolgen van het ongeluk zou hij altijd blijven voelen. „Toen, aan m'n bed, kwam de knecht het zeggen: j'ei twee prieze, één voor Bontje. Daar tierde je weer een beetje op als je daar lag". Over het ongeluk vervolgt hij: „Toen ik dat had gehad, ben ik opgehouden op „Klein Abeele". Later, dacht ik, zal ik weer wel kun nen gaan boeren maar toen het zover was werd ik al zo in beslag genomen door het organisatieleven, dat het er niet meer van gekomen is. Hoe ik keurmeester kon worden? Ja, dat ze me daarvoor vroegen was vanzelf sprekend een hele eer. In de eerste plaats moet je er wel liefde voor heb ben. Ten tweede: als je geregeld mee gaat krijg je ervaring, krijg je er kijk op, gaat het vlot van de hand. De eerste keer, dat ik de dieren na afloop van een keuring op Schouwen moest bespreken... nou, dat viel niet mee. Maar je nioet overal even inko men. De eerste keer dat was nog voor mezelf dat ik naar Rotter dam ging om koeien te kopen, was ik helemaal niet met de gang van zaken op de hoogte. Ik had koeien gekocht en die brachten ze weg. Maar niet naar mij. En omdat ik niet met de gang van zaken op de hoogte was stond ik al: Waar bluven m'n koeien noe? Ik bedoel maar je moet overal zicht op krijgen. Bij de Middelburgse volkstuinen wilden ze met het.veer tigjarig bestaan allemaal een feest houden, 'k Had al een beetje ge spaard. Ieder jaar hadden we een beetje winst. Ja, dat stond niet bij jullie in de krant, want ik zei niet al tijd &lles. Dat geld hebben we toch nog gebruikt om er nieuwe grond voor te Kopen. Op den duur krijg je overal zicht op. Toch heb ik het mee- ter kwam, waren we links en rechts vee aan het redden en opvangen. Improviseren natuurlijk. Tot aan het middel in het water dreven we alles naar hogere weilanden, 't Hielp niet veel, want een deel verzoop later toch. Maar een ander deel konden we naar de dijk krijgen. En daar liep al les door elkaar. Komt er een boer naar me toe: oe kan 'k daar m'n koeien noe uut kennen? Ken je je-n- eige koeien nie, zei ik, bé jie noe een boer. Die met die bles en die lichte met die opstaande oren, die bin van joe". ZWIK ToT ZyPF- Kleinepier, tachtig geworden, zal zich in een koe nog niet gemakkelijk ver gissen. Geestelijk is hij nog bijzonder vitaal: „alleen een beetje stram met dit weer door het vele thuiszitten. Of ik deze zomer nog zal keuren zal er van afhangen of ik me voldoende fit voel. Maar het zal niet gemakkelijk zijn het los te laten". LUSTELOOS Door dinsdag aan de voorzichtige kant te blijven, heeft het Damrak het bij het rechte eind gehad. Dit bleelc gistermiddag toen de openingskoersen voor de Internationale waarden werden geregistreerd. De koersen van al deze waarden bleven beneden het slotniveau van maandag zij het, dat de ver liezen binnen zeer nauwe grenzen bleven. AKU had wat middenkoersenaanbod te ver werken waardoor laag op 428>/j werd ge opend, tegen 433 als slotkoers van maan dag. Later bleek dat de openingskoers nog te hoog was geweest. Er werd namelijk 425 in de rayon-aandelen gedaan. De stukken verlieten de markt op ca 457. Philips en Hoogovens praktisch onveranderd op resp. 146.30 en 549. Later op de middag daalde Philips tot 145.60. Unilevers en Kon. Olie lagen bij de opening 30 cent lager resp. ƒ142.80 en ƒ160. Gedurende de verdere beursduur kwam in de koers van Unilever en Kon. Olie weinig verandering meer. De handel was op alle fronten lusteloos. De overige Europese beurzen waren dinsdag mineur-stemming als gevolg van het ,neen" van president de Gaulle tot Amerika inzake de Polarisraketten en tot Engeland aanzien van de vraag over het toetreden dit land tot de E.E.G. Voor West-Duits- land kwam hierbij' nog de vrees dat pre- Verklaring: gedaan en oleden: I gedaan en laten: b oleden: i Staatslen. Ned. '59 4 Ned. '60 4y2 Ned. '47 3% Ned. '51 3% Ned. '48 3>/« Ned. '50 3V« Ned. '55 314 Ned. '37 3 Gr. boek '46 DolL '47 Cnv. cert. 3 Ned. '62-64 Ned. Ind. '37 f.B. Len. '57 Aandelen Amst. rubb. H.V.A. AK.U. DeU M. Hoogov. Philips Unilever Kon. Olie Sch. luchtv. H.A.L. KX.M. K.N.S.M. Kon. Paketv. NEE, ZE HEEFT NIET OPGEBELD. G JE RÖAR DAT GELD? WEL. WEES N ONGERU5T, KOM NAAR. HUIS EN WACHT. NEEMT EEN GE WELDIG RISICO (1 GRIVO ZO TE BE DRIEGEN, NADIA! 2302. De siliciumwezens hadden met groeiende interesse, maar ook met een zekere achterdocht, alle manipu laties in zich opgenomen, die Piloot Storm in enkele ogenblikken ver richtte. Misschien voelden zij toch, dat de menswezens iets in hun schild voerden. Hun gcdachtengolven be stormden dreigend Arcnds brein: Wij mogen niet vertrekken! wy wachten op de meester! Arend deed alsof hij zich beledigd voelde en antwoordde: Ik test de raketten alleen maar! Hij hoopte dat Buck zijn werk goed had gedaan, want nu kwam het er opaan. Vlug haalde hij de starthandle over. Een lichte siddering voer door de Pionier. Arend en Sandra drukten zich neer in de schokstoelen. Onmiddellijk daar na begonnen vloer en wanden om hen heen he vig te vibreren. In enkele seconden ging dit over in een ontzettend schudden en schokken, dat hun zenuwen dreigde te verscheuren en do ledematen van hun lichaam leek te rukkenI Ook de sili ciumwezens begonnen in moellUkhedcn te ra ken. Zij stonden als verdwaasd en wisten niet waar zij het zoeken moesten. En nog steeds wer den de vibraties heviger... Feuilleton door C. Buddington Kellant Roep een bediende, zei Anneke ern stig, en vraag of hij een emmer water in dc kamer wil omkeren. Is uw ridder lijkheid zo eenzijdig, dat U zonder plas sen water schaakmat staat? Zyn glimlach kreeg iets grimmigs, maar zijn ogen tintelden van plezier. Het is U stiekem toch wel bevallen, nietwaar? Geen enkele dame wenst in het oog te lopen, zei zc streng. Natuurlijk niet, beaamde hij. Daar om hebt U zich zo klein mogelijk ge maakt toen U zaterdagmiddag in Mont gomery Street was. Misschien ligt het aan mijn onder wijzer, zei zij, maar ik heb nooit ge hoord, dat. Sir Walter Raleigh uitblonk in onbeschaamdheid. Parnell was verrukt. O heerlijk! riep hij. Ik ben dol op kibbelen. Veel leuker dan politiek gcschermutsel. Wilt U misschien iemand anders op zoeken 0111 mee te kibbelen? verzocht zij. Onmogelijk althans vanavond. Ik had het U eigenlijk voorzichtig willen vertellen, maar. ziet U. ik ben uw tafel heer. Dan zal ik moeten berusten, zei Anneke. Mijnheer Pioche, vertelde Parnell haar, is altijd voor zijn bejaarde pretmakers. a en al bezorgdheid Gewoonlijk word ik niet uitgenodigd in dit gezelschap van HlJ- zal geacht hebben dat U zich beter zou amuseren met een tafelgenoot, die wat jonger was dan hij. Ik weet zeker, dat er niets an ders achter zat. Wat zou er dan achter kunnen zit ten? Zij was in de val gelopen, en zijn ogen schitterden van ondeugend ple zier. Mijnheer Pioche, antwoordde hy, heeft geen vrouw, en koppelen interes seert hem dus niet. Natuurlqk hebben de brave dames van San Francisco zich steeds duchtig ingespannen om my aan de vrouw te brengen, maar aan zoiets zou mynheer Pioche nooit denken. Hij grinnikte plagerig. De dames, dat wil zeggen, mevrouw Ralston en zo, zijn van oordeel, dat het huwelijk mq be zadigder zal maken. Nu, om U de waar heid te zeggen, U kunt mij zeker niet bezadigd maken. Misschien had Parnell gehoopt Anneke aan het blozen te krijgen, maar dan had hij zich vergist. Ze keek hem met een koele blik aan. En wat zou U in ruil kunnen aan bieden? informeerde zq. Bent U zo aan trekkelijk. en waardoor dan? Ik geloof dat U niet iemand bent die geneigd, is zyn eigen hoedanigheden te onderschat ten. Wees maar ecriyk. Deze keer was het dc beurt van Par nell om uit het veld geslagen te zijn. Zo'n handige tegenzet en zulk een zelf beheersing had hq niet vernacht. Hy keek haar aandachtig cn onderzoekend aan. Goed, zei hij, laat ik dan myn kwa* Hteiten opnoemen. Ten eerste: gezond^ van ïyf en leden. Wat mijn afkomst aangaat ik vraag U: wat kan een vrouw nog meer verlangen? Een recht streekse afstammeling van de Vallejos! Natuurlijk, onze veroveraars zijn een beetje overhaast te werk gegaan, en hebben ons bitter weinig overgelaten van de duizenden hectaren die ons toe komen. Geld heb ik dus weinig aan te bieden. Maar het wil wel eens gebeuren dat ï-yke jonge meisjes arme adel willen trouwen.A propos, bent U ook ryk Anneke antwoordde niet op die laatste vraag. Ze schudde haar hoofd. Ik vrees, zei ze, dat uw aanbod niet erg aan- lokkeiyk is. Ik persoonlqk zou staan op afkomst en geld. Plus 'n tikkeltje karakter. A propos, mqnheer Parnell, wat doet U nog meer, behalve verjaar dagen vieren? Ik ben mynbouwkundig ingenieur, verklaarde hy, maar dan in het onder- Jeschikte. Ik ben in dienst by Henry anin, die een van de beste specialis ten in zijn vak is. En 'ongetwijfeld mot meer kennis van mijnen dan van mensen, merkte Anneke liefjes op. Integendeel, zei Parnell. hy' heeft een onfeilbaar instinct voor sluimerend ta lent. Op dat ogenblik werden de brede deu ren geopend, die toegang gaven tot het ruime eetvertrek. Parnell bood Anneke zqn arm aan. en Anneke liet haar vin gertoppen licht op zijn mouw rusten. Op haar bekooriyk gezichtje was geen enkele emotie te lezen, want ze had >rg< laten merken hoe zeer zij onder de in druk was. Nog nooit had zy een tafel gezien die met zoveel smaak gedekt was. en waarop zulk kostbaar zilver, linnen en porselein prijkte. De kaarsen verspreidden een gedempt licht, en een licht muziekje zweefde door de kamer. Anneke en Juan hadden hun plaatsen ongeveer in het midden van de tafel- Toen zq ging zitten, zag Anneke voor zich op de tafel, evenals trouwens op iedere plaats waar een dame zat, een prachtige camee, het werk van Pioches beschermeling, Pietro Mezzai-a. Parnell sloeg haar van terzijde gade en zag hoe Anneke geen spier van haar felaat vertrok. Doe maar niet net of je lasée bent, fluisterde hq. We zijn èr allemaal van onder de indruk. Zelfs de diners van Louis Napoleon in zijn hoog tijdagen konden die van mijnheer Pioche niet evenaren. Moet ik flauwvallen fluisterde Anneke terug. Maar het is werkelqk prachtig. Ze sprak de woorden lang zaam uit. Zo, zei ze, zo zou ik willen leven. Pioche is ongetrouwd en pas vier- envyftig, zei Parnell. Waarom span je hem geen strik. Het is een idee, antwoordde Anneke. Zy hoorden hoe Ralston zyn gast aan sprak. Wat voor nieuws heb je uit het oosten, Frangois Helaas geen goed nieuws, antwoord de Pioche. President Grant is omringd door schurken, en hq is te goed van vertrouwen om liet in te zien. In New mier Cliroesjtsjew In Oost-Dultsland tegen West-Dultsland van leer zou kunnen trek ken inzake de kwestie Berlijn. De West- duilse beurzen gaven koersdalingen van tien tot vijftien punten te zien. De mededelingen van president Kennedy maandag in zijn „State of the union" over de plannen ten aanzien vnn de belastingver lagingen zijn maandag niet van grote in vloed geweest op het koersverloop in Wall- street. Dat neemt niet weg dat de New- yorkse beurs hoger sloot Hierbij moet reke ning worden gehouden, dat Wallstreet de vorige week aanhoudend vast gestemd is ge weest, waardoor toen reeds werd vooruit gelopen op bovengenoemde mededelingen. Nu de plannen tot het drastische verlagen van de belastingen (vooral de Inkomstenbe lasting) bekend zijn kan dit, aldus de beurs, tot enige ontspanning in Wallstreet leiden. Er was dinsdag voor Amsterdam geen enkele stimulans vanuit het buitenland aanwezig om hogere koersen te doen registreren. Het tegendeel was eerder waar. Het viel dan ook niet te verwonderen dat de stemming lusteloos was. Zeer geringe verkopen warëh reeds voldoende voor lichte koersdalingen. De ondertoon van de marlet bleef voor alle hoofdfondsen zeer goed. De leidende cultures en de staatsfondsen bleven praktisch onveranderd. Voor de scheepvaartaandelen viel enig optimisme te bespeuren. De steming was hier goed prijs houdend. In de lokale afdelingen was de AA»WVVVW^l^^l^'W*\*VVwV,AV^ Amsterdamse wisselmarkt CONTANTE PRUZEN. 15 jan. Londen 10.09%-10.10%; New York 3.59H-3.60ft; Montreal 3.33%- 3.34ft; Parijs 73.42%-73.47%; Brus sel 7.22%-7.22'/.; Frankfort 89.80%- 89.85%: Stockholm 69.43%-69.48%; Zürich 83.14-83.19: Milaan 57.97%- 58.02%; Kopenhagen 52.13%- 52.18%; Oslo 50.37%-50.42%; Wenen 13.93'/a-13.94%: Lissabon 12.58%- 12.60%. VW*A/uVWWSA\fVVVWV*V>/VV stemming ongeanimeerd. Aandelen „Union rijwielen" kregen een lagere adVieskoers op de dividendverlaging töt zeven procent (ne gen proeent), waarvan twee procent uit de dividendreserve. Het onveranderde divi dend van tien procent van de Wits textiel bracht geen verandering in de koers van de aandelen die op 195 werden geadviseerd. AJJ.P.-C.B.S. BEURSINDICES. m: d Int. c Industrie Scheepvaart Banken Handel enz. Algemeen ex dividend: 1 482.4 326.3 138.3 260.8 153.6 138.5 261.1 152.2 102'/. 102ft 92ft 89% 92% 92% 91% 90% 105% 104% 126'/« 126% 432'/. 427 144.20 143 548% 550 146.20 145.90 143 142.60 160.20* 159.30 116% 53.90 138% St. Mij. Ned. Niev. Goud. v. Ommeren Rott. LI. Schv. Unie Industrie enz. Alb. Heijn Am. droogd. Berg. Jurg. Berk. Pat. Blaauwh. Bij enk. Calvé Centr. Sulk. Fokker v. Gelder Gist sp. v. d. Heem Heineken Internat. Intervam K.N. Papier K. Zout Muller Ned. Dok Ned. kab. Ne tam Njjverdal Rott. Dr. Dok Schelde N.B. Schokbet. Scholten F. Stokvis Vergd. Blik Vergd. Mach. Vredest. Wilton Zwanenb. Interunie Robeco Valeurop Banken A'd. Bank N.H. Mij. R'd. Bank Tw. Bank Obl. Amerik. aand. Am. Enka Am. mot. Am. TeL Anaconda Beth. St. Cit. Serv. Curt. Wr. 18ft 117% 45ft 31% 18% 118% 45 d 32ft Du Pont Ge. Elecr. Gen. Mot. Int. Nick. Kennecott Nat. Can. Rep. Steel Shell Oil Stud. Pack. Tide Water U.S. Steel PREMIE L. Alkmaar A'dam '51 A'dam '56 I A'dam '56 II A'dam '56 IH Breda '54 Dordr. "56 Eindh. '54 Ensch. '54 D. Haag '52 I D. Haag '52 H R'dam '52 I R'dam '52 II R'dam '57 Utrecht '52 Z.-Holl. '57 Z.-HolL '59 354.9 354.1 233% 238% 78% 78% 59% 59% 68% 68% 70?s 70% 38% 35% 39% 35% 21% 207a 47 Ys 48 83 83% 87% 86 85% 86 90 83% 90 88% S3 b 83 b 83% 84 84% 94 92% 91% 97 1 90 90 91 90 103% 103% WOENSDAG 16 JANUARI HILVERSUM I 403 nieter. 746 kc/s. 12.00 Voor het platteland. 12.05 Lichte grammofoonmuziek (12.30-12.33 Mede delingen t.b.v. land- en tuinbouw). 13.00 Nieuws. 13.15 Orgelspel cn zangsolist. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Jeugd- concert. 14.45 Volksliedjes en -dansen. 15.00 Reportage van het congres van de Vrouwenbond van de Party van de Arbeid. 15.10 Voor de jeugd. 17.00 Am sterdamse Politiekapel. 17.30 Tentoon stellingsagenda. 17.35 Licht instrumen taal trio. 17.50 Regeringsuitzending: Ge ven en nemen. Tips voor weggebruikers. 18.00 Nieuws en commentaar. 18.20 Ac tualiteiten. 18.30 Tango- en rumba-or kest en zangsolisten. 19.00 Voor de kin deren. 19.10 VARA-Varia en lichte grammofoonmuziek. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Lichte orkestmuziek en zangsolisten. 20.40 Kaf en koren: wekelijkse notities. 20.50 Het puik van zoete kelen: opera aria's met commentaar. 21.35 Onbe woondinterview met Fred Kaps en grammofoonmuziek. 22.05Moderne ka mermuziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Jazz muziek. 23.15 Weerklank: muziek-revue. 5-24,00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 meter. 1007 kc/s. 12.10 Latijns-Amerikaans orkest. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Koorzang. 12.53 grammofoonmu ziek, eventueel actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Licht instrumentaal kwar tet. 13.35 Moderne orkestmuziek (gr.). 14.50 Wie luistert mee?, lessen in het muziekbeluisteren. 15.20 Moderne mu ziek voor kavecimbel en slagwerk. 15.50 Bqbelvertellingen voor de jeugd, 16.00 Voor de jeugd. 17.15 Jazzperspectief. 17.40 Beursberichten. 17.45 Licht instru mentaal kwartet. 18.05 Lichte grammo foonmuziek. 18.15 Mannenzangverenï- ging: klassieke muziek. 18.30 Het spek- trum, lezingen. 18.45 Lichte grammo foonmuziek. 19.00 Nieuws en wcerpraat- je. 19.10 Mededelingen of grammofoon muziek. 19.15 Leger des Heilskwartier. 19.30 Radiokrant. 19.50 Licht instru mentaal trio. 20.10 Omroeporkest en so listen: klassieke muziek. 21.20 De eeuwige jeugd van Heidelberg, radio documentaire. 21.50 Klassieke grammo foonmuziek. 22.00 Kanttekeningen. 22.10 Geestelijke liederen. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Lichte gram mofoonmuziek. 23.30 Nachtmuziek. 23.55 •24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S. NCRV: 17.00 Voor de kinderen. N.T.S.: 17.35-17.45 De Verrekijker, jeugdjour naal. NCRV: 19.30 Alles draait om moe der, t.v.-feuilleton. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. NCRV: 20.20 Memo. 20.30 Zoek de zin op, intelligentiespel voor de huiskamer. 21.00 Impressie van Zuid-Amerika. 21.40 Ginds in het dal, opera. 22.30 Dagsluiting. NTS: 22.40- 22.45 Journaal. VLAAMS-BELGISCHE 17.00-18.00 Voor de jeugd. 19.00 Gewond in het gebergte, t.v.-feuilleton. 19.25 Autorama, kroniek voor de automobi listen. 20.00 Nieuws. 20.30 Schipper naast Mathilde, feuilleton. 21.10 Verover de aarde: Ten huize van.uw brein, negende van een reeks wetenschappelijke reportages. 22.00 Mozaïek, kroniek o de vrijetijdsbesteding. 22.30 Nieuws. DONDERDAG 17 JANUARI HILVERSUM I 403 nieter. 746 kc/s. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Lichte grammofoonmuziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonmu ziek. 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Klassieke grammofoonmuziek. 9.35 Waterstanden. L40 Morgenwqding. 10.00 Arbeidsvita minen (gr.). 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Kookpraatje. Ilfl5 Omroeporkest: amusementsmuziek. HILVERSUM II. 298 nieter. 1007 lcc/s. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Grammofoonmuziek, strip voor de jeugd en actualiteiten. 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoon muziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Grammo foonmuziek. 10.03 Geestelijke muziek (gr.). 10.15 Morgendienst. 10.45 Gram mofoonmuziek. KRO: 11.00 Voor de zie ken. 11.45 Geestelijke liedei'en. Even puzzelen aavi/iM^ai muu mum Horizontaal: 1 gepast, inderdaad, 4 een weinig scheel, 8 slede, 9 landbouw- wertkuig, 10 gevaar, 13 groot stuk hout, 16 vestibule, 19 getij, 21 plaats, 22 bedorven, 23 rond voorwerp, 24 aanw. voornaamwoord, 25 tijdelijk, 28 onmiddellijk, 29 post over zee, 33 ver taler, 34 lat. 36 bijwoord, 37 ooster lengte, 39 Sp. dans, 40 kleinigheid. Verticaal: 1 bevestiging, 2 vaas. 3 staat een testje in. 5 langwerpig rond. 6 hals, 7 soortelijk gewicht, 11 doodmoe, 12 ti tel. 13 vies!, 14 laatstleden, 15 grote af stand, 17 hoeveelheid mensen, 18 ge woonte, 20 het bieden, 21 spie, 26 in sluiting v. stad, 27 bloem, 29 aldus, 30 eerstkomend. 31 rund, 32 tegenover, 33 open bosplek, 35 hutje, 36 eerste ter mijn, 38 aanhef brief iLat.). De oplos sing van de vorige puzzel is als volgt: een aard heeft. Grant wordt bedrogen door oplichters die hij vertrouwt. Het schandaal van het Crédit Mobilier. De zeden zijn in verval het is werkeiyk een bedroevende toestand. (wordt vervolgd) Een modern begrip voor lekker eten knackebröd prijs per pak f 0.85 (bruin of wit) KERKNIEUWS Kerkelijke mutaties NED. HERV. KERK Beroepen te Genderen G. Bos kand. te Driebergen. Benoemd tot bijstand in het pastoraat te Angeren ds. J. Eijgendaal emeritus predikant te Zuidzande. Aan genomen het beroep van de generale sy node als predikant voor buitengewone werkzaamheden (studentenpredikant te Leiden) F. van Nieuwpoort laatstelijk zendingspredikant woonachtig te Oegst- geest. )s. P. B. W. Polvliet, woonachtig te Hilversum, voorheen predikant te Biak, B. Jager, vicaris te Amstelveen en H. P. Venema, vicaris te Utrecht zijn be roepbaar. GEREF. KERKEN Beroepen te Arnhem (zesde pred. plaats) H. B. Weyland te De Lier. Be roepen te Sibeulo Joh. Kroeze kand. te Apeldoorn. CHRIST. GEREF. KERKEN Tweetal te Deventer A. J. Otter te Sint Jansklooster en J. M. Visser te Dokkum. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Middelharnis C. Wisse te Hendrik Ido Ambacht. Bedankt voor Elspeet P. Blok te Dirksland. HOOG EN LAAG WATER 17 januari Vlïssingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge 4- nap uur meter 6.46 1.60 7.16 1.77 7.43 1.89 7.53 1.10 8.27 1.36 -f- nap uur meter 19.15 1.66 19.46 1.S3 20.16 1.96 20.30 1.26 20.53 1.52 0.49 1.59 1.17 1.77 1.46 1.91 1.32 1.25 1.53 1.46 13.23 1.84 13.49 2.02

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 7