Opnieuw sneeuw in Zeeland, maar drijfijs geeft meer problemen Kruiend ijs dreef pont bij Anna-Jacoba op dijk BILT Schuur in Westdorpe uitgebrand ALMANAK Nachtvaart op Wester schelde onmogelijk Autobuslijnen: vrijwel geen vertraging Eigenaar redt met buurman 2 paarden vóór het scheren MOEILIJK JAAR VOOR TAMBOERS EN PIJPERSKORPS „EXCELSIOR" WELK MERK DIA-PROJECTOR? Foto Verschoore s PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 14 JANUARI 1963 GEMIDDELD TIEN CENTIMETER SNEEUW en handen ruw? TPÜROL Het .eeuwse Karwei plechtige restaurant-bedrijf lag een beetje te soezen in de stil le winteravond, toen er plotse ling een bijzonder lange, breedge schouderde man binnentrad. Hij had niet het uiterlijtc van een po tentiële kreeltbesteller, noch van een verfijnde soeplepelaar. Hi] zag er meer uit als een friet-eter en dat nu viel in deze omgeving een beetje uit de toon. De omgeving deed de man overi gens niets. Met grote vrijmoe digheid richtte hij zijn schreden naar het buffet, wees op de blin kende koffieketel en baste jo viaal: ,Js er nog koffie9" Er was nog kot lie, maar hij kreeg het niet. Hi] had de vraag trouwens ook uit zuiver vaktechnische overvoe- gingen gesteld, zo bleek even la ter, want hij was de loodgieter. Hii kwam de koffieketel repare ren. Het gas brandde zo laag. ,fiat vias bij ons ook", fluisterde een in het vrijwel verlaten restau rant gezeten vrouw verbaasd tot haar man. „Ook toevallig", .flelemaal niet toevallig", bromde de man terug. ,fia's natuurlijk overal. Weinig druk op het gas". Waarna het echtpaar met belang stelling de manipulaties van de vakman bezag, die enkele inge wikkelde handgrepen aan de kof fieketel volvoerde, bewonderend gadegeslagen door het bedienend personeel. „En nou zal het wel weer gaan" sprak de vakman ten slotte, pak te zijn gereedschappen in en ver dween met kloeke tred. Hij had het karwei geklaard. Opnieuw is er in Zeeland een flink pak sneeuw gevallen: gisteren, zon dag, viel er in het grootste deel van Zeeland ti encentimeter. Hoewel dit weinig minder is dan bij de jaarwisseling, had de sneeuwval gis teravond laat het verkeer nog niet ontwricht, omdat Zeeland ditmaal een portie echte „prentbriefkaartensneeuw" kreeg, gelijkelijk ver deeld over akkers en wegen, in tegenstelling tot veertien dagen ge leden, toen zich driftsneeuw op de wegen concentreerde in onneem bare barrières. Daarbij was de temperatuur thans vrij mild; zondag avond steeg hei kwik zelfs tot één graad boven het nulpunt. Hetgeen overigens niet wil zeggen, dat hiermee een definitieve dooi is ingeluid. Stelde de sneeuw althans tot gisteravond Iaat het verkeer niet voor grote problemen, voor de scheepvaart wordt het met de dag moeilijker. Zwaar drijfijs op de grote rivieren heeft de binnen scheepvaart vrijwel lam gelegd. Van de veerdiensten in Zeeland heeft alleen Vlissingen-Breskens het afgelopen weekeinde normaal gefunctioneerd. De laatste verbin ding met Schouwen, via het veer Zijpe—Anna-Jacoba, werd verbro ken, toen de pont zondagavond door kruiend ijs op de zeedijk werd gedrukt. Zo mogelijk zal de reser vepont de verbinding vandaag her stellen. Beknopt weergegeven had zich gis teravond rond sneeuw en ijs de volgende situatie ontwikkeld: Autobusdiensten functioneren overal vrijwel normaal, vertraging is te ver waarlozen. Weinig verkeer op de nog berijdbare wegen; geen ongelukken van betekenis. Provinciale waterstaat en andere betrokken instanties, zoals weg- en wa terschappen zijn thans door de erva ring van twee weken geleden beter voorbereid om de wegen snel sneeuw vrij te maken. Schouwen-Duiveland, waar veel min der sneeuw gevallen is dan elders in Zeeland, bereidt zich voor op een even tueel isolement. Op de Westerschelde, tussen Bath en Terneuzen, komt thans zwaar dryfijs voor. Voor zeeschepen is vaart nog mo gelijk. De lichtboeien op de-Westerschelde zijn van Antwerpen tot Vlissingen opge nomen en vervangen door onverlichte boeien. Nachtvaart is dus niet meer mo gelijk. De vaart door het kanaal van Zuid- Beveland is gestaakt. De route BruinisseWemeldinge is onbevaarbaar. Het Kanaal door Walcheren is zeer moeilijk bevaarbaar. In het kanaal GentTerneuzen is geen ijs van betekenis. Nu de lichtboeien op de Westerschelde tot aan Vlissingen zijn opgenomen, kan hier 's nachts niet meer gevaren worden. Gisteravond lagen reeds twaalf schpen op de rede van Vlissingen, een aantal dat zo verwachtte men, in de loop van de nacht tot 25 zou stijgen. Binnen scheepvaart op Antwerpen door het ka naal van Zuid-Beveland is dus niet meer mogelijk. De Oosterschelde, waar de veerdienst KatsZierikzee al dicht"; de sluizen in het kanaal door Zuid-Beveland schutten geen schepen meer. De veren over de Westerschelde uit gezonderd dus VlissingenBreskens ondervonden dit weekeinde eveneens de De binnenvaart in Zeeland ligt vrijwel lam. Hier zoekt een aantal schepen zich bij Hansweert moei zaam een weg door het ijs. (foto P.Z.C.) gevolgen van de ijsgang: zowel bij Krui dingenPerkpolder als bij Terneuzen Hoedekenskerke werden zowel zaterdag als zondagavond de diensten gestaakt. Oorzaak: de gasboeien, die de routes markeerden, zijn opgehaald- Het veer HoedekenskerkeTerneuzen ondervond bovendien overdag vertraging door het vele drijfijs. Bij KruiningenPerkpolder zal heden, maandagmorgen om tien voor acht de veerboot „Dordrecht" weer in de vaart komen. Dit betekent, dat weer auto's met zware lading kunnen worden overgezet. Bij VlissingenBreskens hou den sleepboten de veerhavens open. Bulldozers Provinciale waterstaat en andere be trokken lichamen zijn thans beter voor bereid om snel maatregelen te kunnen nemen de wegen sneeuwvrij te maken. In de recente sneeuwperiode zijn con tacten gelegd met aannemersbedrijven, die over het hiervoor benodigde materi aal beschikken. „We zijn nu beter in geschoten", zo verzekerde ons ir. J. G. Snip, hoofdingenieur-directeur van pro vinciale waterstaat, „we weten nu waar de bulldozers zitten. Alleen hopen we maar, dat het niet weer op een feest dag is...". Het hoofd van de technische dienst van het Wegschap Walcheren, de heer A. Boone, liet eenzelfde geluid horen: „Mocht het weer zo worden, dan kan nu sneller opgetreden worden, omdat we thans over adressen en connecties beschikken, zelfs enige apparaten bij aannemers in optie hebben". De rijks wegen in Zeeland zijn vorige keer niet gestremd geweest: ook ditmaal is rijks waterstaat geheel gereed om met al het beschikbare materiaal in te grijpen. KOLENPOSITIE VERGT MAATREGELEN Het kruiende ijs in het Zijpe heeft zondagavond de R.T.M.-veerpont bij de tramhaven van Anna-Jaco- bapolder op de zeedijk gedrukt. Het gebeurde omstreeks half ze ven, toen kapitein C. de Keyzer de kopladingboot met vier auto's aan dek tussen de schotsen en schollen door naar de overkant wilde ma noeuvreren, zoals hij dat de hele middag nog met veel succes had weten te doen. Maar by het uitvaren van de tram- haven kreeg de bijna egale ijsvloer, die nu in de richting van het Keeten schoof plotseling zoveel vat op de veerpont, dat deze met de zykant op de dyk terechtkwam. De „Zype" kwam vast te zitten toen de vloed juist begon af te nemen. Nog geen uur later helde het schip al zover, dat de schroef boven water stak. On middellijk werd hulp ingeroepen, die kwam opdagen in de vorm van de sleepboot „Etna". Er werd een lijn overgebracht, maar het trekken van de sleper mocht gister avond niet meer baten. Met het omhoog lopen van de veerpont kwam zondag een ruw einde aan het dappere werk, dat het R.T.M.-personeel op de dienst Zijpe- A. J.-Polder afgelopen week heeft ver richt om de enige verbinding met Schou wen-Duiveland tot het uiterste in stand te houden. Hoewel het Zijpe „potdicht" zat met zwaar drijfijs, wist het personeel van de pont het eiland nog steeds buiten het dreigende isolement te houden, nu het veer Zierikzee-Kats inmiddels was gestaakt. Alleen tijdens eb bleef de kop ladingboot enkele uren aan de steiger liggen. Maar zodra het even kon lieten de kapiteins de telegraafs in de macbi- nekamer weer rinkelen. Met de nodige omzichtigheid koerste de pont dan naar de overkant. Lange files auto's op de veerpleinen kwamen in het afgelopen weekend niet voor. Zondagmiddag was het zelfs zo, dat de overtocht met half geladen boten werden gemaakt. Veel groter dan aan boord was de interesse aan de kant. Op de kop van de haven- dam van de Zijpse tramhaven kwamen tientallen automobilisten met hun huis genoten een kijkje nemen „Zolang er maar een gaatje in het ijs ls te vinden of te maken blijven we doorvaren". Dat is het devies van het R.T.M.-personeel. Maar zondagavond kwam aan deze avontuurlijke overtochten plotseling een einde. Vandaag zal'men proberen om de „Zijpe" weer vlot te krijgen. Indien mo gelijk zal de andere kopladingboot. het s.s. „Krammer", die in de tramhaven van Zijpe ligt, in de vaart worden ge bracht. Voorzieningen Op Schouwen worden intussen overal de nodige voorzieningen getroffen om een eventueel „beleg" van het drijfijs te kun nen doorstaan. De brandstoffenvoorra- den zijn al belangrijk geslonken. Ham steren van kolen kan niet worden getole reerd, ofschoon er nog geen sprake is van een bepaalde vorm van distributie. De kolenhandelaren in Zierikzee hebben zich wel in verbinding gesteld met bur gemeester mr. F. Th. Dijckmeester. Wanneer blijkt, dat op dit punt bepaal de maatregelen moeten worden geno men, zal van hogerhand zeker worden ingegrepen. De aanvoer van kolen naar Schouwen-Duiveland geschiedt per as. Wanneer het veer Zijpe wordt gestremd, zal eventueel een lading kolen per schip moeten worden aangevoerd. Om bijvoor beeld een kustvaarder „buitenom" naar Zierikzee te dirigeren dient het haven kanaal in deze stad daartoe bereikbaar te zijn. Ook daarvoor zijn al maatrege len getroffen. Dagelijks vaart het m.s. Zeeuwse stromen enkele malen hei naai op en neer. Op deze manier lukt het nog steeds de vaargeul open te houden. Al het mogelijke wordt gedaan om ook de voorraden stookolie en benzine op peil te houden. Zo profiteerden zondag tankwagens van Shell van het geringe vervoersaanbod by de ponten Zijpe om vrachten naar het eiland te transporteren. Het Zweedse Rode-Kruisziekenliuis heeft zjjn kolen- voorraad nog juist op tyd tot het ma ximum aangevuld. Reeds is contact op genomen met de zoutindustrieën om de aanvoer van dit produkt te bespoedigen. Hedenmiddag zullen de burgemeesters van alle gemeenten op Schouwen-Duive land in Zierikzee de situatie nog eens onder ogen zien. Ook de directeur van de R.T.M., dr. J. H. van Zuylen zal bij de bespreking aanwezig zijn. ZIERIKZEES INWONERTAL MET 12 ACHTERUIT De bevolking van Zierikzee heeft In 1962 nog een kleine achteruitgang van 12 inwoners te zien gegeven. Het inwo nertal is teruggelopen van 7131 tot 7119. Dit is voornamelijk te wijten aan een vertrekoverschot, dat in 1962 een aan tal van 68 beliep. Het zielental van de gemeente Zierik zee nam in het afgelopen jaar af met 12. Op 31 december 1961 bedroeg het aantal ingezetenen 7131 (3502 mannen en 3629 vrouwen). Dit aantal vermeerderde door geboorte met 125 (58 mannen en 66 vrouwen) ei. door vestiging met 324 (144 mannen en 180 vrouwen); het ver minderde door overlijden met 68 (36 mannen en 32 vrouwen) en door ver trek met 392 (182 mannen en 2Ï0 vrou wen). Op 31 december 1962 bedroeg het inwonertal dus 7119 (3486 mannen en 3633 vrouwen). Er werden 44 huwelijken voltrokken, er werden 5 echtscheidingen ingeschreven. Zondagavond tussen zes en acht uur is bij Westdorpe, in de Autrichenpolder een grote, rietbedekte schuur va» de land bouwer W. Verhaegen geheel uitgebrand. Een varken en een aantal kippen is in de brand omgekomen. Twee paarden konden door de eigenaar met behulp van een buurman nit de vunrzee worden ge red. Een grote hoeveelheid in de schunr ;en stro ging verloren. De brandweer kwam voor onverwachte moeilijkheden te staan: eerst bleek de brandsirene bevroren, waardoor spuitgasten per telefoon opgeroepen moesten worden en vervolgens bleken de brandkranen bevroren, waardoor op nieuw vertraging ontstond. Ofschoon men nog vrij snel ter plaatse was, kon eerst na een half uur water worden ge geven. Toch slaagde men er in twee op tien meter afstand van de schuur staan de gebouwen door nathouden tegen brand te vrijwaren. De schuur met zijn brandbare inhoud was toen echter reeds één laaiende fakkel, waarvan alleen de stenen muren zouden blijven staan. De oorzaak van de brand is onbekend. De eigenaar ontdekte de vlammen, toen hij omstreeks zes uur thuis kwam. Ter wijl de brandweer gewaarschuwd werd, wist hij met een buurman, de heer S. de Boeije, twee paarden naar buiten te drflven. G.S. Noord-Brabant over Delta-museum Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant zyn van mening, dat by de beoordeling van de omvang van de financiële mede werking aan een Deltamuseum ook in het oog moet worden gehouden de sub sidies, die aan in de provincie Noord- Brabant gevestigde musea worden ge geven. Dit blykt uit een antwoord van Het college op desbetreffende vragen van do commissie voor culturele zaken en onderwijs uit de provinciale staten. G.S. zeggen verder, dat zij alvorens tot hun voorstel te komen, hebben overwo gen of het gerechtvaardigd zou zijn, dat Noord-Brabant in de voorbereidings- kosten in gelijke mate zou bijdragen als de andere participanten. Daarbij met de nadrukkelijke stipulering, dat dit niet zou inhouden een aanvaarding van het beginsel van gelijke verdeling van de latere exploitatiekosten. „Wij hebben echter gemeend, dat bij de eerste finan ciële deelname reeds duidelijk moet blij ken, dat Noord-Brabant niét in gelijke mate als anderen belang heeft bij dit project. Deze stellingname miskent al lerminst de betekenis welke de Delta werken ook voor onze provincie hebben", aldus Gedeputeerde Staten van Noord- Brabant. Italiaanse onderscheiding voor mej. De Groote De ambassadeur van Italië, de heer Aldo Maria Mazio heeft in zijn ambts woning aan de in Aardenburg geboren mej. M. J. de Groote t\e Itali^inse so- KdariteiWster overhandigd. De onder scheiding is mej. De Groote toegekend voor de zeer verdienstelijke, onbaat zuchtige arbeid welke zij onder de Ita liaanse arbeiders in haar woonplaats, Den Haag, en in vele andere plaatsen van Nederland verricht. Een uitdrukke lijke erkenning van de waarde van die arbeid is haar reeds, op minder officieel plan, te beurt gevallen; de Italiaanse immigranten hebben haar n.l. reeds de eretitel verleend „Moeder van de Ita lianen"- Schaatser brak been bij val op ijs Tijdens het schaatsen op de vest bij de Oostwal te Goes kwam de 27-jarige heer F. S. uit Goes zondagmiddag zo onge lukkig te vallen, dat hij een been brak. Dokter J. B. V. Weiten verleende eerste hulp. De heer S. werd opgenomen in het St. Joannaziekenhuis te Goes. ....dan is Blett vóór het scheren nèt wat U zoekt! Elke morgen Blett vóór het scheren en U voelt zich de gehele dag alsof U pas geschoren bent! Een bijzonder actief ingrediënt in Blett richt het baardhaar op een speciale manier hoog uit de huid op. Het uitscheren kan hierdoor véél dieper dan normaal geschieden! Dit is vooral bij elektrisch scheren zo belangrijk! Door Blett blijlt U veel langer glad geschorenU ziet er 's avonds nog even schoon uit als 's morgens! - Oordrecht - Tol. (018S0)-6834 J aarvergadering Heilgymn.-Masseurs: NIJPEND TEKORT AAN VERPLEGEND PERSONEEL IN ZEELAND Oproep aan Zeeuwse jeugd Zaterdagmiddag hield het Ned. Genoot schap voor Heilgymnastiek, Massage en Physioteehnïek, afdeling Zeeland, in het Koffiehuis te Middelburg haar jaar vergadering. In de openingsrede vestig de ae voorzitter, de heer P- Pols, nog maals de aandacht op het nijpende te kort aan verplegend personeel. Hij wees er op, dat in Zeeuwsch- Vlaanderen twee verpleeghuizen ko men, in Goes is een verpleeghuis in aanbouw en er zyn plannen voor meer inrichtingen in voorbereldinj „Hoe krijgen wij straks voldoenc personeel om het werk in deze ii richtingen te verrichten?" aldus de voorzitter. Hij deed een dringend beroep op de daarvoor in aanmer king komende jeugd in Zeeland om na school een verplegende taak of studie voor heilgymnast-masseur in overweging te nemen. Voorts deelde de voorzitter nog mee, dat de wetenschappelijke voorjaarsbij eenkomst in 1964, ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van het Genoot schap, in Zeeland zal worden gehouden. De heer E. G. Leffelaar, directeur van de Amsterdamse opleiding voor Heil- Schouwen-Duiveland bleef in zielental vrijwel constant De bevolking van Schouwen-Duiveland is in het afgelopen jaar afgenomen met slechts 9 zielen. Deze afname kwam op rekening van een vertrekoverschot van 185. Slechts twee gemeenten gingen in zielental vooruit: Middenschouwen (6) en Westerschouwen (131). De grootste achteruitgang kreeg Brouwershaven te incasseren (58). Op 31 december 1961 bedroeg het inwo nertal 22.869 (11.473 mannen en 11.396 ïwen). Dit aantal vermeerderde door geboorte met 431 (237 mannen en 194 vrouwen) en door vestiging met 942 (416 mannen en 526 vrouwen); het ver minderde door overlijden met 255 (136 mannen en 119 vrouwen) en door ver trek met 1127 (547 mannen en 580 vrou wen). Op 31 december 1962 bedroeg het zielental dus 22.860 (11.443 mannen en 11.417 vrouwen). Er werden 131 huwe lijken voltrokken en er werden 10 echt scheidingen ingeschreven. Op het Veerse Meer wordt momenteel het ijszeilen beoefend. Hier een van de „vaartuigjes" in de haven van Veere. gymnastiek, Massage en Physiotech- niek, vertoonde enkele medische films: „Embroyology of Human Behavior", een film over de massagemethode van mevrouw Bobath en een bijzonder boei ende rolprent over de reconstructie van een hand door middel van huidtrans plantaties. Beëdiging marineofficieren Op vrijdag 18 januari a.s. zullen op het - -.-inevliegkamp Valkenburg 7 officie- van vakdiensten en 29 officieren be horende tot de Koninklijke Marine re serve worden beëdigd. Onder hen bevindt zich de luitenant ter zeer van speciale diensten der 3e klasse K.M.R. E. J. de Keijser uit Oostburg. Tholenaar verdacht van heling en verduistering De recherche van Bergen op Zoom heeft aangehouden C. J., wonende te Tholen, verdacht van verduistering en heling van een paar autoaccu's. Hij had een gestolen accu voor sterk verminderde prijs gekocht en enkele accu's, die hij voor zijn firma moest vervoeren, had hij zich toegeëigend. Nadat tegen hem pro ces-verbaal was opgemaakt is J. in vrij heid gesteld. Amateurwedstrijd zang en muziek te Vlissingen In het Concertgebouw te Vlissingen is zaterdagavond een amateurweastryd „om het Hollandse lied" gehouden. Voor de pauze traden de solisten en de duo's voor het voetlicht om hun kunnen te to nen, tijdens de tweede helft van het programma lieten een aantal bandjes hun meer of minder muzikale kunnen horen. Opvallend in de groep „solisten" was, dat niet de voor de wedstrijd als win naar gedoodverfde Theo Tromp de eer ste prijs behaalde, maar dat de beker naar Gert Overman uit Middelburg ging. Hij zong voor het jeugdige pu bliek enkele zelf gemaakte liedjes, waarbij hij zich zelf begeleidde op de gitaar- Theo Tromp uit Vlissingen werd in deze klasse tweede, terwijl Gerard Kramer uit Wissenkerke beslag legde op de derde plaats. In de categorie „duo's" ging de eerste prijs naar Suze en Emma Franke uit Souburg. Tweede werd het duo Ab en Ton Koole uit Kloetinge; Sonja en Lotti Vonk begeleid door de jongeman Van de Berge uit Axel werden der de. De wedstrijd voor bandjes leverde een verschillende prestaties beoordeelde, zege op voor „Johny and bis blue jeans" uit Middelburg. De juiy, die de werd gevormd door mevrouw M- Kave laars en de heren J. M. Dert en W. v. d. Grift. EXAMENS De heer J. Coone te Terneuzen slaagde in Middelburg voor het examen Franse handelscorrespondentie der Nederlandse associatie van praktijkexamens. Aan de universiteit van Amsterdam slaagde voor het kandidaatsexamen ge neeskunde deel I mej. J. M. Tak te Middelburg. Jaarvergadering in Goes Secretaris nam na 25 jaar afscheid Het tamboers- en pijperskorps „Excel sior" te Goes hield vrijdagavond in res taurant „De Opril" zijn jaarvergade ring onder voorzitterschap van de heer J. W. de Kok. Deze noemde in zijn ope ningswoord het jaar 1962 een in allo op zichten moeilijk jaar. Weinig activitei ten werden ontplooid en het was erg moeilijk het enthousiasme levendig te houden. Een en ander was naar de me ning van de heer De Kok zeer zeker ook een gevolg van het tot op heden nog niet opgeloste huisvestingspro bleem Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat het ledental iets was terug gelopen en thans 65 bedraagt. De pen ningmeester noemde in zijn financieel verslag de toestand rooskleurig. Met een behoorlijk batig saldo konden de boeken worden afgesloten. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende heren J. W. de Kok en P- G Rijn herkozen. De heer F. M. Nieuwen- huize, secretaris, had zich niet herkies baar gesteld. In diens plaats werd tot bestuurslid gekozen de heer Ph. Ver burg. Het bestuur ziet er thans als volgt uit: J. W. de Kok, P. G. Rijn, J. Rijn, Ph. Verburg, W. Goudzwaard, M. de Kunder en B. Geene. De taakverdeling zal nog onderling worden geregeld. In hartelijke bewoordingen bracht de heer De Kok dank aan de heer F. M. Nieuwenhuize, voor het vele werk, dat deze gedurende 25 jaren ten dienste van PROVINCIALE JEUGDRAAD STELT C.J.V. TELEUR Do Provinciale Commissie van he ChristelHk Jongeren ver bond "--■sft zaterd •gaderlng Goes zyn teleurstelling uitgesproken heeft zaterdagmiddag tijdens een werk- in „De Prins van Oranje" het feit, dat de provinciale jeugd raad al sinds jaren niet meer byeeukoint. Het contact tussen de jeugdorganisaties gaat daardoor verloren. Dit wordt bij zonder betreurd. De provinciale commis sie Van de C.J.V. zal zich nu nader be raden over een mogelijkheid om in de toekomst met andere organisaties sa- spreken. deze vergadering onder voor zitterschap van ds, P. L, J. Wapenaar uit Grypskerke werd afscheid geno men van de heer Th. Wijtman uit "Mid delburg, die jarenlang als vice-voorzit- ter en later als voorzitter zitting in de commissie heeft gehad. Ds. Wapenaar wijdde enkele waarderende woorden aan het werk, dat het scheidende lid voor de commissie heeft gedaan en bood hem een boekenbon aan. De heer Wijtman zal wel het plaatselijke jeugdwerk in Mid delburg blijven voortzetten. De commissie stelde hel programma mst voor de op 2e paasdag te houden jrovineiale bondsdag in Vlissingen. !n de morgenuren is er in de St.-Jacobs- kerk een dienst, waaraan onder meer wordt meegewerkt door de harmonie „St.-Caecilia" te Vlissingen. 's Middags treden „De Jonge Spelers" op met „Ra- nalje over de vloerin het Concertge- iouw. Daar komt ook het muziekensem- ble Han van der Rhee uit Goes voor het voetlicht. In Kapelle wordt op 19 en 20 januari een kaderweckend gehouden. de vereniging verrichtte. Hij bood de scheidende enkele geschenken aan als stoffelijk blijk van waardering. De heer Nieuwenhuize sprak hierop een dank en afscheidswoord. Uitvoering Besloten werd voorts om de jaarlijkse uitvoering te houden op 20 april a.s. Aandacht werd vervolgens besteed aan een reorganisatie in de vereniging. Er bestaan namelijk plannen voor de aan schaf van nieuwe instrumenten, zodat een geheel nieuwe samenstelling van het korns zal ontstaan. De reeds lang gekoesterde wens om te komen tot stichting van een eigen verenigingsge bouw achtte men niet verantwoord. Al gemeen was men van mening dat dit een te zware last zou worden op de schouders van een jong bestuur. Beslo ten werd een memorandum op te stel-' len, dat. mede-ondertekend zal worden door de beide Goese muziekverenigingen „Euphonia" en „Hosanna" en dat aan geboden zal worden aan het college van b. en w. Afschriften hiervan zullen worden gezonden aan de raadsleden. Men wil middels dit memorandum trachten verbetering te brengen in de huisvesting, die enorm veel te wensen overlaat. Na nog diverse interne aangelegenheden te hebben besproken besloot de voorzit ter deze geanimeerde vergadering met een woord van dank. Vergelijk de kwaliteiten van verschil lende projectoren in onze collectie dan heeft U het beste antwoord. Met veel genoegen zullen wij U adviseren. GOES - VLISSINGEN - KRUININGEN VERWACHT... NOORDELIJKE WIND. Nu en (Inn sneeuwbuien afgewisseld door opklaringen. Matige, in de kust provincies nu en dan krachtige naar noord ruimende wind. Temperaturen ge leidelijk stijgend, aan dc kust tijdelijk enkele graden boven nul, in het binnen land om liet vriespunt. ZON EN MAAN 15 januari Zon op 8.42 onder 16.57 Maan op 23.11 onder 11-29

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 2