Zevibel: Veerse vissers nog steeds in ongewisse over schaderegeling „Bakbeest van Hughes" gaat weer de lucht in I Ti Vooruitzichten voor appelen in het algemeen niet gunstig HALVE PRIJZEN opruiming Uitspraak móet op korte termijn komen VISMIJN MELIEFSTE GAF JEUGDKAMPIOEN PIET ALLAART GOED PARTIJ SCHOLIER UIT RITTHEM HEEFT VEEL AANLEG K0RFBALB0ND: ZESTIG JAAR P l SPSv Omzet veilingen steeg met 12 pet. NIEUWS UIT DE KERKEN NIET DOOR. Provinciale Stoombootdiensten in Zeeland. r lederwaren •SJTNÏZ Al wat voor U het meest van belang is leest U vandaag in de Provinciale Zeeuwse Courant. 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 12 JANUARI 1963 Onrust en zorg niet weggenomen, omdat commissie ex art. 8 blijft zwijgen BIJNA TWEE jaar na de verplaatsing van de vissersvloot van Veere naar Colijnsplaat is de onrust in de betrokken visserskringen en de belanghebbende organisaties nog steeds niet weggenomen, omdat de commissie ex artikel 8 deltawet in alle talen zwijgt! Dit staat onder meer te lezen in de brochure „De Deltawerken en de hieruit voort vloeiende moeilijkheden voor de Veerse vissers", een beknopte be schouwing, die werd uitgegeven door de Zeeuwse vereniging voor Vis- serijbelangen (Zevibel). De beschouwing is geschreven naar aanlei ding van het door het ministerie van sociale zaken en volksgezondheid in samenwerking met de commissie ex artikel 8 deltawet uitgegeven geschrift. geen tegemoetkoming op grond van Het is onjuist te poneren, zo wordt m artikel 8 van de Deltawet, doch zon- deze brochure gesteld, dat de vissers der meer een bestaande saneringsre- zelf de problemen, die ontstaan zijn door geling, die geen enkele schadevergoe- de uitvoering van het Deltaplan, moeten ding inhoudt, aldus nog steeds Zevï- oplossen op grond van hun omstandig- bel. heden en hun eigen voorkeur. Er gaat bij deze mensen namelijk uitsluitend voorkeur uit naar de uitoefening van de hun zo vertrouwde garnalenvisserij. Aan omscholing wordt niet gedacht: geen der Veerse vissers wenst voor alsnog voor omscholing in aanmerking te komen. Zevibel meent dan ook: de overheid heeft wel degelijk tot taak hun pro blemen, die voortvloeien uit een overheidsdaad, namelijk de afsluiting van de zeegaten, op te lossen. Men kan dus niet volstaan met te verwij zen naar artikel 8 van de Deltawet, welk artikel immers de mogelijkheid opent om door het Deltaplan gedu peerden tegemoetkomingen te ver strekken in de vorm van een voor- ziening of in de vorm van. geld. Ver volgens wordt gewezen op de instel ling van de commissie ex artikel 8 Deltawet: „Deze commisie werkt al jaren zonder dat naar buiten enig resultaat van haar werkzaamheden doordringt". Zevibel wijst v.r dan nogmaals met na druk op, dat deze commissie uitsluitend is samengesteld uit departementale amb tenaren. Men herinnert aan de instelling van de Deltacommissie van het Visserij schap en de commissie van acht van Ze- vibel. In de beschouwing wordt dar vastgesteld: Maar én de minister van landbouw ca visserij én de commissie ex artikel 8 Deltawet weigeren deze uit het bedrijfsleven gevormde commissies officieel in te schakelen. Dit is een wijze van handelen, die in de betrokken vïsserskringen en bij de be langhebbende organisaties onrust heeft verwekt. Over de nieuwe vissershaven van Co lijnsplaat wordt opgemerkt: men kan zich als leek afvragen, waarom deze ha ven aangelegd is op een Dlaats oostelijk van de toekomstige afsluitdam door de Oosterschelde. zodat in 1978 naar alle waarschijnlijkheid deze vissersvloot nog eens verdreven wordt, omdat dan de Oosterschelde zal zijn afgedamd. In de brochure van het ministerie van sociale zaken en volksgezondheid is ver zuimd te vermelden, aldus Zevibel. dat Zevibel ruim anderhalf jaar geleden de commissie ex artikel 8 Deltawet heeft verzocht deze nieuwe vismijn gratis in gebruik te mogen nemen met het doel deze vismijn coöperatief te doen behe ren. Aan dit verzoek lag ten grondslag de overtuiging, dat met de winsten van deze vismijn de schade, berokkend aan de visserij, gedeeltelijk zou kunnen wor den goedgemaakt. Tot od heden echter is op dit verzoek geen beslissing geno men. Ook wordt gewezen op de mogelijkheid kredieten op te nemen voor de bouw van zeewaardige Noordzee-kotters: deze zo genaamde faciliteit kan niet bedoeld zijn als tegemoetkoming, gebaseerd op arti kel 8 van de Deltawet, daar de finan ciële lasten voor zo'n investering door de betrokken visser voor de volle 100 procent moeten worden opgebracht (de voorwaarden, waaronder de Herstelbank deze kredieten verleent, zijn zeker niet gunstig te noemen), terwijl voorts in geen enkel opzicht wordt voorzien in de financiële schade, die geleden wordt bij verkoop van de bestaande schepen- Bij het creëren van deze regeling had men toch minstens normen dienen te stellen, waarnaar de economische waarde van de bestaande schepen zou worden vergoed. Concluderend is bonden kosten wordt opgemerkt: hoe wel de aard van deze tegemoetkomingen geheel indentiek is aan die vermeld in het rijksverplaatsingskostenbesluit, is de grootte der bijdragen veel lager dan vermeld in dit besluit. Voorts is er ver zuimd een financiële regeling te treffen voor hen, die in Veere of Arnemuiden zijn blijven wonen. Voor een vergoeding voor het vervoer van en naar huis ko men zij niet in aanmerking. Zevibel besluit: resumerend kan worden gesteld, dat de getroffen maatregelen op verschillende punten verbeterd dienen te worden en dat deze maatregelen de zorg en de onrust, die bij de vissersge zinnen in Veere en Arnemuiden leeft, zeker niet hebben weggenomen. De re gering dient zich na verkregen advies van de Commissie ex artikel 8 Deltawet op korte termijn uit te spreken over de vergoeding van de schade berokkend aan de Veerse vissers door de uitvoering van het drie-eilandenplan. Het zou psycho logisch zeer onjuist zijn om de totstand koming van de schadevergoedingswet nog enkele jaren op zich te laten wach ten. Zeeuwse damrubriek De 16-jarige middelbare landbouwscho lier Piet Allaart uit Ritthem is nog maar l'/2 jaar lid van de Souburgse damclub èn heeft toch reeds het Zeeuws jeugdkampioenschap op zijn naam ge bracht. Dit succes doet een grote aan leg voor het dammen vermoeden, welke indruk nog versterkt wordt bij het zien van de ranglijst. Van de 9 partijen 8 gewonnen en 1 remise met een voor sprong van 4 punten op zyn naaste con currenten kan niet anders dan het resul taat zijn van sterk spel. Ook in z'n ver eniging „Aris de Heer" moest hij het hele seizoen maar éénmaal capituleren. Natuurlijk is het spel van Allaart nog lang niet feilloos, hetgeen uit de kant tekeningen bij onderstaande partij moge blijken. Maar onmiskenbaar valt door heel de partij heen de hand van een speler met een flinke dosis aanleg en feeling voor het dammen te onderken nen. Wit: P. C. Allaart. Zwart: N. C. Me- liefste, Middelburg. Gespeeld te 's-Gra- venpolder in de 5e ronde. I. 33-28 20-24 2. 31-27 18-23 3. 38-33 12- 18 4. 34-30 7-12 5. 36-31 1-7. Wits onge bruikelijke 5e zet is hem waarschijnlijk ingegeven om de vereenvoudiging 17-22, 16x31, 24-29, 23-28 en 18x20 te ontgaan. Dit was echter ook mogelijk geweest d.m.v. 37-31 of 30-25, wat volgens de theorie wel sterker was geweest. 6. 42-38 15-20 7. 30-25 10-15 8. 41-36 17- 22 9 28x17 11x22 10. 47-42 4-10. W< .unnen niet anders zeggen dan dat Meliefste, die op een gedeelde tweede plaats finishte de opening be ter heeft behandeld dan zijn tegen stander. De zwarte stelling is bijzonder fraai ontwikkeld en biedt perspectief voor een forse aanval. Daarom had hij nu moeten besluiten tot 24-29; de afwe zigheid van schijf 47 is hiertoe mede een uitnodiging. De tekstzet 4-10 past niet in dit systeem en bovendien geeft hij wit hierdoor gelegenheid tot herstel van zijn wat krachteloos aandoende opstelling. II. 33-28 22x33 12. 39x28 24-29 13. 40- 34 29x40 14. 45x34 20-24 15. 34-30 14- 20? Indien zwart 15-20, eventueèl ge volgd docr 18-22 had gespeeld was ei voor hem geen vuiltje aan de lucht ge weest. Het gespeelde 14-20 is echter zwak. 16. 25x14 9x20 17. 30-25 10-14 18. 46-41 6-11? Wederom een zwakke zet. Waar om niet gewoon 7-11? Nu zet zwart zichzelf muurvast, maar gelukkig v hem profiteert wit hiervan niet. 19. 27-22 18x27. Zoals reeds gezegd zet wit hier niet sterk voort. Door de lin kervleugel rustig intact te laten tegen over de lamgelegde zwarte korte vleugel en op de andere helft van het bord met zijn korte vleugel een tempostrijd te beginnen met de zwarte lange vleugel moet wit welhaast winnen. Aangewezen was dus 44-39 of 44-40. Het op een dam of doorbraak spelen via 28- 22 levert geen succes op. 20. 31x22 23-29 21. 36-31 29-34! 22. 18 13x33 23. 38x40 8-13. De partijen staan nu plotseling op grote afstand en het wordt nu een kwestie van her groepering. 14. 43-38 11-17 25. 31-27 17-21 26. 49- 43 12-18 27. 44-39 7-11 Het wordt hoog trjd, dat zwart met 19- 23 zijn lange vleugel speelbaar maakt. 28. 39-33 24-29 29. 33x24 20x29. Een ge vaarlijk experiment, maar toch niet on verantwoord, mitsgoed voortgezet. 30. 43-39 15-20. Zwart heeft een goede stelling geformeerd; behalve de tekstzet kwam ook 19-23 in aanmerking. 31. 48-43 5-10 32. 39-34 18-23? Zwart kan de juist zetten niet meer vinden. Zijn beide laatste zetten hadden moeten zijn 20-24 en 19-23. 33. 27-22 (Natuurlijk) 20-24 34. 32-28 23x32 35. 37x28 11-17 36. 22x11 16x7 37. 34x23 7-12 38. 23-18 13x33 39. 38x9 3x14. Na nog 7 zetten moest zwart de vla strijken. Op wel zeer resolute wijze heel wit een paar ernstige foutzetten zwart, die de partij lange tijd wist te beheersen, afgestraft. Vliegtuig voor 700 passagiers De .Amerikaanse mil jonair Howard Hughes hoopt binnen korte tijd een proefvlucht te ma ken met zijn reusach tige vliegboot, die 200 ton weegt en al 58 mil joen dollar gekost heeft Deze vliegboot is eigen lijk de voornaamste re den van Hughes be roemdheid. Tijdens de tweede we reldoorlog was Hughes, die toen een eigen vliegtuigfabriek had, aan de bouw van zijn kolos begonnen. Een onderneming legde 18 miljoen dollar op tafel, Hughes zelf investeer de in de loop der tijden 40 miljoen dollar. Het vliegtuig zou ongeveer 700 passagiers kunnen vervoeren. Het heeft een lengte van ruim 70 meter. Het staartvlak steekt met zijn topje 25 meter boven het water waarop de reus ligt. Vervangt er Op 2 november 1947 heeft het monster, dat door Hughes voor de regering ontwikkeld en gebouwd was, in de baai van Los Angeles zijn eerste proefvlucht gemaakt bijna 2 ki lometer ver, op 20 me ter boven het water. Het was de bedoeling dat gigantische vlieg tuigen van dit soort als vervangers zouden die nen voor schepen. Het was een van die plan nen uit het begin van de tweede wereldoor log.... Een Amerikaanse re geringsinstantie, die de zaken van verschillen de departementen in oorlogstijd afwikkelt, heeft Hughes nu bena derd en er is een ak koord tot stand geko men. Hughes, die al sinds 1947 800 dollar per maand aan stalling en onderhoud van zijn reus betaald heeft, is bereid nu de proef op de som te nemen. Kort voor de proefvlucht in 1947 heeft hij eens op gemerkt dat hij ernstig overwoog „een lange buitenlandse reis" te maken indien zjjn droomreus zou falen. In conditie Al geruime tijd zijn werklieden in Hughes' opdracht in de speciale loods bezig geweest de reus in conditie te brengen. Het onder houd heeft nooit stilge staan een man als Hughes kan zich per mitteren een droom lang te koesteren maar er was iets meer nodig om de reus vlieg- klaar te maken. De de V.S. heeft Hughes in dertijd hard geholpen met het werk aan zijn supervliegboot. Er zit een regeringskapitaal in. Nu moet het er uit komen. Hughes zelf ge looft dat zijn droom le vensvatbaar is. Het be wijs moet binnenkort geleverd worden. De elektrische centrales Delcom mune (boven) en Le Marinel (on der) in Katanga, welke behalve voor de installaties van de Union Minière ook stroom leveren aan talrijke industrieën en de spoor wegen, zouden ondermijnd zijn met springstofladingen. RIJDEN OP BELANGRIJKE VERKEERSWEGEN Ter gelegenheid van het 60-jarig jubi leum van de Koninklijke Nederlandse Korfbal Bond heeft het hoofdbestuur besloten een nationaal jubileumtoemooi te organiseren. Aan dit toernooi kunnen alle twaalftal len der verenigingen deelnemen, dus se nioren, junioren, adspiranten en pupil len. Daar het echter niet doenlijk is. dit toernooi centraal te laten plaatsvinden, heeft men gedacht dit te laten organise ren per reginale bond. zodat het toer nooi als het ware uit 18 delen komt te bestaan. Er zal dan gespeeld worden in poules van 5 twaalftallen, terwijl als streefdata zijn vastgesteld zaterdag 9 en zondag 10 juni. Dit komt dus voor de Zeeuwse Korfbal Bond neer op zaterdag 9 juni. Kampioenschap schoonrijden D. IV. Visser uit Schagen en mevrouw M. A. Rommelaar-Timmerman (Ensche de), die reeds bij verschillende provin ciale kampioenschappen de eerste prijs wegsleepten, zijn woensdag in Zunde- ren kampioen en kampioene van Neder land schoonrijden geworden. De uitslag van het nationale kampioen schap was: Heren: 1. en kampioen van Nederland: D. W. Visser (Schagen) 44.3 pnt.; 2. D. W. Nicolay (Barsingerhorn) 36 pnt.; 3. D. N. van der Woude (Zaandijk) 34 pnt. Dames: 1. mevrouw Rommelaar-Tim merman (Enschede) 31.3 pnt.; 2. mej. A. A. Waayboer (Bergen N.-H.) 25 pnt.; 3. mevrouw De Vries-Bruins (Zaandijk) 17 pnt. PI 1 as i j eoED: houdt zoveel t mogetijk rechts 1 i i FOUT: kleeft tegen de asstreep 1 ■*- 1 Als automobilisten op de brede rij baan van belangrijke wegen rijden menen zij vaak dat zij aan de wet telijke verplichting voldoen door even rechts van de asstreep te blijven. De wet immers stelt aat er rechts moet worden gehouden. De A.N.W." is van mening dat het „net ev rechts van de asstreep" rijden be paald hinderlijk is. Men rijdt dan on duidelijk voor degene die achterop komt en wil inhalen. Het is altijd van belang dat een ander aan Uw rijwijze duidelijk kan zien wat U van plan bent te doen. Als U alleen de bedoeling heeft rechtuit te blijven rijden en dus niet wilt inhalen, rijdt dan zoveel moge lijk rechts. Niet met de linkerwie- len zo dicht mogelijk langs de as streep, doch met de rechterwielen zo dicht mogelijk bij de kant van de rijbaan. Voorzitter Productschap Groente en Fruit De omzet van de Nederlandse groenten- n fruitveilingen is in 1962 met onge- ■eer twaalf procent gestegen tot een be drag van naar schatting 860 miljoen gulden. De voorzitter van het produkt- scliap voor groenten en fruit, de heer D. J. A. M. van Arcken, vertelde dit donderdagmiddag in zijn nieuwjaars rede. De toeneming valt vrijwel geheel toe aan de groenten. De waarde van het geveilde fruit nam zelfs af, als gevolg van een matige appelen- en perenoogst in 1962 en een relatief kleine carry-over van de oogst 1961. Het zachte fruit heeft goede opbrengsten opgeleverd. De hoeveelheid groenten dip geveild is in 1962 was slechts iets groter dan in 1961. In totaal is ongeveer 1.100.000 ton groenten geveild. De uienexport daalde met 25 min kg tot 165 min kg, de oor zaak lag in het feit dat het aanbod niet groter was. De exportwaarde der indus trieel verwerkte produkten overschreed voor het eerst de honderd miljoen gul den. De invoer van groenten bleef in verge lijking met 1961 vrijwel gelijk. Inge voerd werd ongeveer 53 miljoen kg groente. Door de relatieve schaarste aan fruit werd er belangrijk meer fruit, zo als appelen en peren geïmporteerd dan in 1961; ongeveer 65 min kg tegenover 36 min kg in 1961. Zeer belangrijk steeg de invoer van sinaasappelen. In 1962 werd ongeveer 210 min kg ingevoerd, 40 min kg meer dan in 1961. De heer Van Arcken hield in zijn rede ook een beschouwing over de structure le, de conjuncturele, de handelspolitieke en de incidentele facturen die de gang van zaken in de groenten- en fruitsector beïnvloeden. Zwa\ Zwak is de positie voor een aantal pro dukten waarvan meer wordt voortge bracht dan voor binnenlands verbruik nodig is, zoals grove groenten en goed kope zomerbladgroenten. Zwak is ook de structurele positie van produkten, die andere landen gemakkelijker in grote hoeveelheden, goed gestandaardiseerd en in een re delijke kwaliteit kunnen leveren. Dat geldt voor appelen. Voor dat produkt heeft Italië de buitenlandse markten grotendeels veroverd. De appelpro- duktie in Italië en ook in Frankrijk, zal de eerste tien jaar hoogst waar schijnlijk nog stijgen, terwijl de con sumptie per hoofd zich in landen als West-Duiisland en Nederland op een hoogtepunt schijnt te bevinden. Daarom, zo meende de heer Van Ar cken, zijn er voor appelen in het al gemeen geen gunstige vooruitzichten, behalve voor bepaalde goede varië teiten, waarbij Noordwest-Europa een natuurlijke voorsprong heeft op Zuid- Europa. Een veel betere positie neemt Nederland in ten aanzien van een aantal produkten welke zich in een relatief sterke structu rele positie mogen verheugen en welker afzet in mindere mate van de invloed van zich incidenteel manifesterende fac toren afhankelijk is. Wanneer de con juncturele en politieke ontwikkeling gunstig blijft, zijn alle factoren aanwe zig om een voortgaande gunstige ont wikkeling te mogen verwachten. Een gelukkige omstandigheid Is dat deze produkten met name een aantal glasprodukten en sommige opengronds- produkten waaronder enkele soorten zacht fruit, die voor verwerking ge schikt zijn de ruggegraat van de Ne derlandse tuinbouw vormen. Dit wil niet zeggen dat by een voortgaande gunstige conjunctuur een voortdurend grotere Sroduktie steeds een goede afzet zal vin- en. Ook ten aanzien van deze produk ten kunnen incidentele factoren een on gunstige invloed uitoefenen, zodat ook voor de toekomst met ups en downs ge rekend moet worden. Ds. A.B. C. Hofland 25 jaar predikant Dezer dagen was het 25 jaar geleden, dat ds. A. 3. C. Hofland, thans reverend van de Second Christian Reformed Church of Sarnia in Ontario (Canada), werd bevestigd als predikant in de Ge reformeerde Kerken in Nederland. Ds. Hofland werd 28 februari 1911 te Naald wijk geboren. Op 9 januari 1938 werd hij door ds. W. F. M. Lindeboom uit Zwijn- drecht, toen nog predikant te Seroos- kerke (W.), bevestigd als predikant van de gereformeerde kerk van Oostkapelle. In deze gemeente werd ds. Hofland per 17 mei 1939 benoemd tot reserve-veld prediker en met de mobilisatie werd hij in augustus 1939 opgeroepen als veld prediker in actieve dienst. Op 3 sep tember 1944 verwisselde de jubilaris de gereformeerde kerk van Oostkapelle met die van West-IJselmonde, die hij heeft gediend tot 15 oktober 1945. Ds. Hofland was daarna legerpredikant in Engeland, in het voormalige Indië, en na zijn terugkeer tot januari 1949 werk zaam onder de militairen in gevangenis sen en ziekenhuizen. Juni 1954 vertrok hij naar Canada. Ds. Hofland heeft ruim een maand ge leden een beroep aangenomen naar de Gereformeerde Kerk van 's-Gravenhage- Moerwijk. Maart van dit jaar zal hij daar intrede doen en worden bevestigd door zijn broer, ds. A. C. Hofland uit Rotteraam-Charlois. Kerkelijke mutaties NED. HERVORMDE KERK Beroepen te Bovenhardinxveld B. M. Meandert te Waarde. Aangenomen naar Oldebroek H. A. van Bemmel te Leer broek, die bedankte voor Maarsen. GEREF. KERKEN Beroepen te Hogezand (vac. S. G. Bloem) K. Bisschop te Warns (Fr.); te Zoutkamp J. C. Langeveld kand. te Brandwijk, die geen verdere beroepen meer wenst. Bedankt voor Wageningen (vac. B. G. Mees ten Oever) P. A. E. Silievis Smitt te Rotterdam. BAPTISTEN BEMEENTEN Beroepen te Utrecht J. Bosma te Arn hem. GEREF. GEMEENTEN. Bedankt voor Ridderkerk cn voor Rhe- nen C. Wisse te Hendrik Ido Ambacht. Heden overleed plotse ling, tot onze diepe droefheid, onze lieve man, vader en behuwd- vader, de heer RIJK TETENBURG, echtgenoot van Elisabeth Blokpoel, op de leeftijd van 57 jaar. Uit aller naam, E. Tetenburg- Blokpoel. Middelburg. 11 januari 1963. Koepoortlaan 14. De teraardebestelling zal plaatsvinden maan dag 14 januari a s. Vertrek van het sterf huis om 12.30 uur. Enige kennisgeving. Heden overleed, na een langdurig lijden, zacht en kalm, onze lieve vrouw en moeder, FRANCINA VAN MERLE geboren Erasmus. in de ouderdom van 69 jaar. G. van Merle. M. F van Merle- Wapenveld, 9 januari 1963. Noorderkampweg 11 De teraardebestelling zal D.V. plaatsvinden op maandag 14 januari a.s. om 12 uur v-m., op de alg. begraafplaats te Wapenveld. Liever geen bezoek- Heden overleed onver wacht, onze lieve zorg zame moeder, behuwd- en grootmoeder HENDRIKS JE JOHANNA KLEIN JAN, weduwe van Willem Crucq, in de ouderdom van 70 jaar. Uit aller naam, B. A. Crucq. O.- en W.-Souburg, 11 januari 1963. Nieuwstraat 82. De teraardebestelling zal plaatsvinden op dinsdag 15 januari a.s. des namiddags 2 uur vanaf net sterfhuis. Voor de vele bewijzen van deelneming ontvangen na het overlijden van onze lie ve vrouw, moeder, behuwd- groot- en overgrootmoeder MARIA PIETERNELLA GESCHIERE. betuigen wij onze hartelijke dank. L. Dorleijn en kinderen. Souburg, januari 1963. Ritthemsestraat 7 Voor de zeer vele blijken van belangstelling tijdens de ziekte en de talrijke be wijzen van deelneming na het overlijden van onze liefde zuster, schoonzuster en tante, mej. JOZINA HUUZEN betuigen wij hierbij c hartelijke dank. Inzonderheid aan dr. Kole en zuster Driesprong, dr. Verploegh en het verple gend personeel van het zie kenhuis „Oostwal". Fam. Hurjzen Baarland, januari 1963. Namens wederzijdse ouders betuigen de heer en mevr. hun hartelijke dank voor de belangstelling, ondervonden bij hun huwelijk. Middelburg, jan. 1963. Singelstraat 43. Voor de vele blijken van be langstelling, ontvangen bij onze 45-jarige echtvereni ging, zeggen wij, mede na mens onze kinderen en kleinkinderen, hartelijk dank. A. L. Goedhart H. P. Goedhart- Paauwe Goes, januari 1963. Julianastraat 8. De heer en mevrouw PILAAR-KOLFF zeggen vriendelijk dank voor de bij de jaarwisse ling ontvangen gelukwen sen en bieden wederkerig hun be3te wensen aan. De burgemeester van Vlis- singen en mevrouw M. K. KOLFF-KKUISINGA zeg gen vriendelijk dank aan allen, die hun bij gelegen heid van de jaarwisseling gelukwensen hebben doen toekomen en bieden we derkerig voor 1963 hun bes te wensen aan VERGADERING van de ring der Herv. Vrouwengroepen gaat dinsdag a.s. te Middelburg Het bestuur. opeens ontoonbaar... JEUK PUISTJES UITSLAG juist op de meest onge legen momenten treft het u. Zuiver en ontsmet uw huid met het helder vloeibare DDD RECEPT. De jeuk bedaart in enkele seconden, de ziekte kiemen worden gedood. Uw huid wordt weer gaaf en zacht, door-en-door gezond. DlllwwMd U 'kunt het geloven of niet, maar kopen doet U als U 'I ziet Kwaliteitsgoederen van dit seizoen, nu héél voordelig Shetland - alpaca - flanel - Schotse ruiten - Stretch - VVevenit - Niedick fluwelen nu ook met belangrijke reductie. Zorg dat er tijdig bij bent. SCHKIJVER'S STOFFEN HU 18 GOES. Lange Vorst tegenover „Berco". LEES DE PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Wegens zware ijsgang met daaraan verbonden risico's voor passagiers en schepen, is de dienst op het veer Zierik- zee - Kats tot nadere aankondiging ge staakt. Koffers, reistassen, portemonnees, de gehele voorraad tegen Haast U, voordat U wordt teleurgesteld- OOVERS-SPORT Dinsdag 15 januari begint de balans- V (grootser dan ooit) Extra service: zelfs nu kunt U bij ons ruilen mits binnen 2Jf uur) MARKT 17 M I D D EL9UBG Zeetand's enige echte corsetspeciaalzaak. .J Segeerssiraat 24 - Middelburg De seizoenopruiming begint a.s. dinsdag. Theedoek slechts 59 et- Bij 3stuks VéGé-palmoilzeep 96 ct. met 19 geldzegels. Alléén hij uw VéGé-kruide- nier. Te koop gevraagd: woningen, zomerverblijven, bouwgronden. Brieven no. A 8, bur. P.Z.C. Vllsslngen. HOTEL OCKENBURG, GOES TEL, 01100-6303, vraagt KAMERWERKMEISJE KOFFIEJUFFROUW BUFFETBEDIENDE V

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 4