KANS OP BOTSING PEKING-MOSKOU STERK GESTEGEN Kritiek op vooravond van congres Regerings nota K.L.M. „Geen gratie voor vier oorlogsmisdadigers" „Zandhazen" laten zich rijden in A.M.X.-perponeelsvoertuig Dertien partijen nemen deel aan verkiezingen Zij vergrepen zich op beestachtige wiize op weerlozen Met VELPON zie je er geen barst van! S ne™ t\°ld.eli9B ZATERDAG 12 JANUARI 1963 PROVIN CIALE ZBE UW 8 E COURANT S Kroesjtsjew bereidt zich voor De aanwijzingen, dat de ideologische geschillen tussen Moskou en Peking op het aanstaande congres van de Oostduitse communistische partij een zeer belangrijke plaats zullen innemen, zijn gisteren nog verder toegenomen. Het Russische partijblad Prawda nam 'n hoofd artikel over van het Franse communistische blad „l'Humanite", waarin de „scheurmakersactiviteit van de Albaanse en Chinese par tijen" ten strengste worden veroordeeld. Elders verschenen artikelen van dezelfde strekking, geschreven door de Bulgaarse partijleider To- dor Zjiwkow en het lid van het Oostduitse centrale partijcomité, Hanna Wolf. Premier Kroesjtsjew bereidt zich inmiddels op het Oost duitse partijcongres voor in de be slotenheid van een Pools vakan tieverblijf in het voormalige Oost- Pruisen, waarheen hij zich donder dag terugtrok in gezelschap van de Poolse partijleider Gomoelka en andere vooraanstaande Polen en Russen. In het uit Frankrijk overgenomen arti kel van de Prawda wordt erkend, dat de geschillen reeds drie jaar geleden aan het licht traden, toen „de Chinese en Al baanse kameraden niet instemden met de stellingen van het twintigste partij congres". Op dit congres werd de poli tiek van vreedzame coëxistentie ingeluid en de Stalinistische persoonsverheerlij king veroordeeld. Ook van het Poolse partijblad „Trybuna Ludu" werd een hoofdartikel over het geschil aangehaald, waarin onder meer werd gezegd, dat de toestand „zich kort geleden ten slechte gekeerd heeft". „Dwalingen" De Boelgaarse partijleider en premier Zjiwkow schreef in het leerstellige communistische tijdschrift „Kwesties van socialisme en vrede", dat in Praag wordt uitgegeven, onder meer: „voor ons Boelgaarse communisten vormen vriendschap en eenheid met de Sowjet-Unie de hoofdcriteria voor NIMMER in mijn leven ile kan daar een eed op doen heb ik één ogenblik aan de Volks universiteit van Bussum gedacht. Ik heb, als ik al die gedachten van al die jaren sou opschrijven, aan de meest onwaarschijnlijke men sen, dingen, instellingen en situa ties gedacht. Als U eens bedenkt, waaraan U allemaal gedacht hebt, uw hele lange leven lang.... enfin, probeert U het maar niet, het is onbegonnen werk en bovendien: ik geloof niet dat het enig nut heeft inventaris van al die trivia liteiten op te maken. Het zou bo vendien te onthullend zijn, U ken nende heb ik de sterke indruk dat wat U allemaal zégt bij lange na niet dekt wat U allemaal dènlct; en wat U zégt is al zo onaanne melijkgedachten zijn vrij, dat wil zeggen, zodra U ze uitkraamt zijn ze niet meer vrij doch aan veel vormen gebonden... Néé, laat U maar liever.... ik toil het niet eens weten Ik wilde zeggen dat ik zeker weet. dat ik m'n hele leven lang nóóit ook maar één seconde aan de Volksuniversiteit van Bussum heb gedacht. Nauwelijks ooit aan dc gemeente Bussum. maar zeker niet aan de Volksuniversiteit. En nu is dat, plotseling, wél gebeurd. Ik zal nooit meer nooit kunnen zeggen als ze vragen „heb je wel cris aan de Volksuniversiteit van Bussum gedacht f" Want ik heb het nu wél gedaan. Ik heb het nu wei gedaan, omdat ik gelezen heb dat de Volksuniver siteit van Bussum, die een deel van het toneelleven van Bussum beheerst „alleen maar prettige stukken" wil laten opvoeren. Dat heeft ene mevrouw Marmelstein, de secretaresse, met zoveel woor den gezegd tegen de correspon dent van Het Parool, toen het bestuur de vertoning van het stuk „Galgenhumor" door „Ensemble" niet liet doorgaan: „we vinden het geen prettig stuk: we hebben dit seizoen al twee stukken ge had, die eigenlijk ook niet zo prettig warén....." heeft mevrouw gezegd. Ik behoef zeker niet te zeggen dat mijn gehele culturele geweten mét mijn volledige artistieke in borst én mijn volle toneellievende nart. cn die drie samen zijn geen kleinigheid! tegen zulke burgerlijke allure vind, dat ik zo'n bestuur van wat zich notabene met de naam universiteit tooit, te énenmale mijnheer de voorzit ten-: ik herhaal met nadruk: te énenmale niet voor zijn taak berekend acht; dat ik dit ronduit een schande versta mij goed ik zeg een schande voor Bus sum acht. Dat durf ik, dames en lieren, excellenties, mijnheer de burgemeester, heren wethouders en ook gij, waarde Pietersen, dat durf ik hard-op te zeggen: dat een tl „„„„Uil,n.K.i.f fi.... ...s.4.. TT AAI? maken heeft. Maar zoals ik reeds zeide, gedach ten zijn bi dit democratische land nog altijd vrij en soms dénk ik wel eens „zo'n hele avond O'Neill of Beckett of Pinter.... en dat ter wijl het vriest. En met die sner pende wind Wanneer treedt het bestuur van de Bussnmse Volksuniversiteit vrij willig af, mijnheer de voorzitter f ELIAS werkelijk internationalisme van elke partij en elke communist. Echte Leninistische Marxisten houden het voor hun plicht te streven naar een opstelling van alle gelederen in het so cialistische kamp van de Sowjet-Unie". Hij gaf een opsomming van Albaanse dwalingen en kwam tot de conclusie, dat deze dwalingen niet slechts het voor werp van kritiek moeten zijn, maar „openlijk aan de kaak gesteld" dienen te worden. Zjikow zal aan het hoofd staan van de Boelgaarse delegatie naar het Oostduitse partijcongres. „Recht' Het vooraanstaande Oostduitse partijlid Hanna Wolf schreef in „Neues Deutsch- land": „er is geen twijfel over, dat het zesde congres van de (Oostduitse) socia-; listische eenheidspartij een Leninistische I standpunt zal innemen tegenover de grondvragen van onze tijd en uit alle macht het onaantastbare recht van de Sowjet-Communistische Partij zal steu nen om de eenheid van de communisti sche beweging te leiden". Steun De Tsjechische president en partijleider Antonin Novotny heeft onlangs op het congres van zyn party steun toegezegd aan Rusland. Begin deze week werd dat ook gedaan door de Mongoolse premier partijleider Y. Tsedenbal, die ook aan het Oostduitse partijcongres zal deelne- GEEN STRAFVERVOLGING TEGEN AGENT, DIE AUTODIEF NEERSCHOOT De Amsterdamse substituut-officier va justitie mr. Abspoel ziet geen aanleiding een strafvervolging in te stellen tegen de Amsterdamse politieagent die in de nacht van 9 op 10 november j.l. in Am sterdam-Noord een op de vlucht ge slagen autodief met een pistoolschot dodelijk verwondde. Het onderzoek naar de dood van deze man werd in op dracht van de officier van justitie inge steld door de gemeentepolitie in samen werking met de rijksrecherche. Het was een normaal onderzoek, zoals altijd wordt ingesteld bij een geweldadige of andere niet natuurlijke dood. Reeds uit het politieonderzoek was gebleken dat de politieman volkomen in overeenstem ming met zijn ambtsinstructie van het vuurwapen gebruik had gemaakt. Verminderde afweer tegen fascistische tendenzen Bepaalde verschijnselen in de laatste tijd wijzen op een vermindering van de af weer tegen fascistische en nationaal-so- cialistische tendensen, zo zeggen enkele leden uit de Eerste Kamer bij wie zich een groot aantal leden aansloot, in het voorlopig verslag op de begroting van justitie voor 1968. Zij vestigen daarbij de aandacht op wat is gebeurd in de groentijd van het Am sterdamse studentencorps. Deze gebeur tenissen achtten zij een bewijs ervoor dat het huidige opgroeiende geslacht on voldoende kennis draagt van het leed, dat joodse landgenoten in de laatste we reldoorlog is aangedaan. Vele leden vra gen of er een strafrechtelijk onderzoek en eventueel een vervolging is ingesteld tegen studenten die zich in de groentijd hebben misdragen. Sommige leden, die overigens meenden dat tegen excessen streng moet worden opgetreden waren van oordeel dat geen aanleiding bestaat maatregelen te ne men zoals professor Ten Have c.s- had den sresuggereerd. Slot van pa%. 1 waarvan in de eerste plaats verwacht zou kunnen worden dat zij, als één geheel optredend, vaste lijnen voor beleid en uitvoering zou trekken. De dagelijkse leiding van het bedrijf zou dienen te berusten by een onder de directie staande functionaris". Gedelegeerd-commissarissen hebben ver volgens met de vertegenwoordigers van het bureau McKinsey veelvuldig en diep gaand overleg gepleegd, waarbij de door het bureau gedane aanbevelingen aan de Nederlandse inzichten en ervaringen werden getoetst. Op verzoek van gedelegeerd-commissa rissen hebben de leden der directie elk hun reacties op het bovengenoemde rap port op schrift gesteld en daarna hebben president-commissaris en vice-presidest- commissaris met elk der directieleden afzonderlijk de voor de samenstelling van de directie uil de verwezenlijking van het rapport voortvloeiende gevolgen besproken. Directie van vier Uit een en ander is geresulteerd, dat 20 december 1962 gedelegeerd-com missarissen aan dc raad van commis sarissen hebben voorgesteld, zich in beginsel met het advies van het bu reau McKinsey te verenigen en dien tengevolge het aantal leden van dc directie tot vier terug te brengen. Nog dat op dat voorstel een be- cember 1962 de president-directeur, drs. E. H. van der Beugel, liet verzoek ge daan, hem ontslag te verlenen als presi dent-directeur en lid van de directie der K.L.M. De raad van commissarissen was van oordeel, dat dit verzoek diende te worden ingewilligd Het is thans de taak van de directie, zich aan de hand van dit rapport te za- men met do raad van commissarissen en met de regering te beraden over de maatregelen, die genomen dienen te worden. de ras-sigaret»puur voor uw genoegen Dertien politieke partijen zijn van plan deel te nemen aan de Tweede-Kamerver kiezingen in mei, terwijl drie partijen nog geen besluit hebben genomen of zij al of niet een poging zullen doen één of meer afgevaardigden in de Kanier te krijgen. Het grootste aantal partijen dat. na de oorlog kandidaten heeft gest' is dertien, namelijk in 1952, en, als iv twee verbonden lijsten als twee telt, ui 1959. In 1948 namen twaalf en in 1940 en 1956 tieii partijen aan de verkiezin- ~en deel. :ehalve de acht partijen die in de hui dige Kamer vertegenwoordigers hebben, zijn de volgende partijen van plan aan de verkiezingen deel te nemen: het Ge reformeerd Politiek Verbond, de Boeren partij, de Partij van de Vrije Burgers, de Nieuwe Democratische Partij en Christelijk Nationale Volkspartij. Met uitzondering van laatstgenoemde partij zijn al deze partijen van plan in alle achttien kieskringen met een lijst uit te komen. De drie partijen die hun beslissing nog in beraad hebben, zijn de Vrije Democra tische Unie, de Nationale Unie en het Legioen van Gepensioneerden en Bejaar den. 0 Het Russische blad „Prawda" heeit de woningbouw in de Sowiet-Unie gekritiseerd. Volgens het blad waren vele woningen niet voldoende afgewerkt. De directeur van staatsbouwmaatschappij zou de huurders hebben geadviseerd hun woningen zelf voltooien, waarbij zij gebruik mochten n ken van materiaal van de maatschappij. Grote man, wat nu Het ziet eV nuar uit dat in de toe komst dienstplichtigen die de in- fanterieonderdelen moeten gaan versterken vooral voor hun li chaamslengte een bijzondere be langstelling aan de dag gelegd zullen zien. Wat is namelijk het geval De gepantserde personeelsvoertui gen waarover de gemechaniseerde infanterie gaat beschikken hebben alle voordelen die mogelijk zijn maar toch ook één nadeel. Dat na deel is dat bij het ontwerpen er van .,e zijn afgestemd op de li chaamslengte van de Franse sol daat. En die Franse soldaat is niet zo bijster groot. Gevolg daarvan is dat het gepantserde personeels- voertuig voor de Nederlandse mi litair uitstekend geschikt is, mits hij niet langer is dan 1.75 meter- Krijgen kleine infanteristen einde lijk hun grote kans Prof. mr. J. E. Jonkers De Leidse oud-hoogleraar in het strafrecht prof. mr. J. E. Jonkers heeft zich in het Nederlands Juris tenblad gekeerd tegen het pleidooi van prof. J. M. van Bemmelen en prof. mr. W. P. J. Pompe, hoog leraren in het strafrecht en de cri minologie te Leiden en Utrecht, (Advertentie) NIEUW „WAPEN" VOOR HET LEGER Eerste exemplaren reeds afgeleverd De militairen van het zestiende pantser infanterie bataljon Lim burgse Jagers zullen begin vol gende maand „zandhazen" af zijn. Er breekt voor hen een heel andere tijd aan. In plaats van met het „kruip door, sluip door"-werk zullen ze zich gaan bezighouden met te leren wer ken met het modernste mate riaal waarover de koninklijke landmacht op het ogenblik be schikt: de A.M.X. gepantserde personeelsvoertuigen. Dat zestiende bataljon een onder deel van de eerste divisie is het eerste dat de A.M.X. krijgt. De in voering van dit gemechaniseerde ma teriaal bij onze Nederlandse land macht betekent het einde van een eeuwenoude opvatting. Die namelijk dat de voornaamste hulpmiddelen waarover de infanterist beschikt voeten zijn. Rendement Militaire deskundigen zijn met het nieuwe materiaal bijzonder in hun schik. Het gebruik van gepantserde personeelsvoertuigen zal in de eerste plaats de infanterie veel meer „stoot kracht" en veel beter dan tot nu toe, beschermen tegen het vuur van lich te wapens en tegen straling. Men ontveinst zich echter niet dat er in het leger nog heel wat werk verzet zal moeten worden voor het personeel zo geoefend is dat de A.M.X. als nieuw „wapen" zijn maximale rende ment zal opbrengen. Van het A.M.X. gepantserde personeelsvoertuig be staan verscheidene versies. Eerst is er het personeelsvoertuig dat twaalf man kan vervoeren en dat bewapend is (de persoonlijke wapens van die twaalf man niet meegere kend) met een mitrailleur .50 en met zes rookgranaatwerpers in groepen van drie. Deze P.R.I. (pantser-rups- infanterie) weegt ongeveer 14 ton en haalt op de weg een snelheid van 60 km per uur (in het terrein gemiddeld 15 km per uur). Tank Ditzelfde voertuig is er in een uitvoe ring voor geworidenvervoer en voor vrachtvervoer. Ook is het verkrijg baar als commandovoertuig. Deze typen kosten het leger rond een kwart miljoen gulden per stuk. De AMX-familie kent ook nog andere le den. Daar is de lichte tank (ruim 14 ton, bewapend met 105 mm kanon, zes rookgranaatwerpers en twee mi trailleurs .30, snelheid op de weg 60 en in het terrein 15 km per uur)daar is een gemechaniseerde houwitser (ook wel propelled gun geheten) en dan is er nog een bergingstank. Alle drie deze typen kosten een half mil joen gulden per stuk. De landmacht zal mettertijd over alle leden van de AMX-familie de beschikking krijgen. De aflevering verloopt volledig vol gens het schema. Op het moment zjjn er in ons land zo'n veertig personeels voertuigen en een zelfde aantal lich te tanks. Het personeel dat er in de toekomst mee moet werken wordt op geleid in een speciaal daarvoor inge richt centrum, namelijk het bjj de vliegbasis Eindhoven gelegen pantser infanterie-rijopleidingscenfrum (Pi- voor gratieverlening aan en invrij- heidsstelling van de vier Duitse politieke delinquenten die in Ne derland nog een levenslange ge vangenisstraf uitzitten. Deze vier Duitsers Aus der Fünten, Kotalla, Fischer en Lages noemt prof. Jonkers prominenten op het ge bied van de oorlogsmisdrijven. De hoogleraren van Bemmelen en Pompe hadden vorige week in het Ne derlands Juristenblad in hun eerste ar gument voor gratiëring aangevoerd, dat men steeds van de gedachte is uit gegaan dat politieke delinquenten hun straf op dezelfde wijze moesten onder gaan dan commune delinquenten en dat het bij de commune delinquenten „vrijwel" regel is dat tot levenslang veroordeelden na een zekere periode op jaren worden gesteld. Prof. Jonkers wees op het woord „vrijwel" en zei juist bij deze politieke delinquenten aanleiding te zien een uitzondering op deze regel te maken. Bezwarend In hun tweede argument wezen de professoren Van Bemmelen en Pompe op de zware druk waaronder deze Duitsers hadden gestaan en op de zedenverwildering door de oor log. Prof. Jonkers bestreed dit ar- gument door te zeggen dat er ook in de oorlog nog grenzen zijn en dat die door deze delinquenten ver zijn overschreden. „Uitermate bezwa rend voor deze delinquenten is het feit, dat zij, gebruik makend van een geweldige overmachtspositie, zich op beestachtige wijze hebben ver grepen aan absoluut weerlozen". Fun est Het derde argument, n.l. dat reclasse ring bij levenslang zinloos is als de straf geheel ten uitvoer wordt gelegd, is slechts ten dele juist. Het is eerder een contra dan een pro dat de Duit sers na hun invrijheidstelling dadelijk over de Duitse grens worden gezet, omdat alle controle op hun verder doen en laten dan ontbreekt. Als zij niet be keerd zijn van de dwalingen huns weegs, maar verbitterd, kan dit zelfs funest zijn. Duivelse eeest Over het beroep op edelmoedigheid van het Nederlandse volk schroef prof. Jon kers: „Zou echter een eventuele gra tiëring van deze vier oorlogsmisdadi gers wel van edelmoedigheid getuigen tegenover de tallozen, die door hun mis dadige handen en hun duivelse geest vielen? Ik geloof van niet". Het Wereldgebeuren Eerste steen President Nasser van de Verenigde Arabische Republiek gooide enige dagen geleden met een krachtige zwaai een niet onaanzienlijk rotsblok in de Nijl. Dat was zijn manier om de eerste „steen" te leggen voor de Assoeandam, een gigantisch project, dat in 1970 ge reed moet zijn. Dan zal de eerste „steen" van president Nasser bedolven zijn on der een slordige 43 miljoen kubieke me ter beton. Voor de bouw van de Assoean dam verstrekten de Russen een grote lening. Met de afbetaling van deze le ning moet pas in 1965 worden begonnen. President Nasser noemde dat een „zeer fenereuze" handelwijze van de Russen, ie hij tijdens de plechtigheid aan boord van de rivierbootRamses" de ene pluim na de andere op de hoed stak. De Russen kunnen bij president Nasser geen kwaad doen. Dat komt omdat hg zelf revolutionaire ideeën er op na houdt. Zijn grootste vijanden zijn de „reactio naire" leiders van de Arabische buur landen Jordanië en Saoedie-Arabië. Het zou al te gek zijn geweest, wanneer Nasser deze vijandschap niet ter sprake had gebracht tijdens de plechtigheid aan Koning Ibn Saoed van Saoedisch-Arabië, zo zei Nasser, was een „vlek op de is lam". En daarmee was dan nog lang niet alle kwaad van Ibn Saoed gezegd. Nasser haalde er ook de broer van Ibn Saoed bij, prins Feïsal. De president van de V.A.R. betitelde zijn twee aartsvijan den als „leugenaars en opslokkers van de Saoedische olierijkdom". Het is vooral die olierijkdom die Nasser dwars zit. Evenals zijn revolutionaire collega in Irak, generaal Kassïm met wie hij overigens ook al niet op goede voet staat is hij dol op olie, of beter: op de dol lars die de olie opbrengt. Als Nasser over alle Arabische olie beschikte, dan zou hij die leningen van de Russen niet nodig hebben. Dan zou de dollarstroom gewoon niet te stuiten zijn, precies zoals in Saoedie-Arabië. president Nasser sprak zijn beschuldi- met koning Hoessein van Jordanië. Ko ning Hoessein had aan journalisten de wetenschap toevertrouwd, dat het er niet zo best vöorstond met de situatie in het Midden-Oosten. Daaraan was volgens hem in de eerste plaats Amerika schul dig, Washington had de betrouwbare regeringen in het Arabische gebied in de steek gelaten. Hoessein doelde daar mee op net besluit van de Verenigde Staten om geen steun te verlenen aan de uit Jemen verdreven Imam en diens vorstelijke familieleden, die proberen hun verlorengegane positie te heroveren. Washington liet de veelbetekenende me dedeling uitgaan, dat het naar Ameri kaanse mening beter zou zijn, wanneer alle buitenlandse interventie in Jemen zou worden gestaakt. Amerika wil dus dat de troepen van Saoedie-Arabië en Jordanië, die de monarchistische eenhe den van Jemen in de strijd tegen de re volutionaire beweging van de soldaat premier Abdoellah Sallal steunen, uit de woestijnen van Jemen worden terugge trokken. Maar ook president Nasser zou zijn parachutisten en luchtmachtafdelin- ;en naar huis moeten halen. Zijn een- leden vechten aan de kant van het re volutionaire bewind en het is vooral dankzij deze Egyptische steun, dat pre mier Sallal zich heeft kunnen handha ven. Nasser voelt er evenwel niet veel voor om de strijd in Jemen op te geven. Zijn doel is het politieke leiderschap van de Arabische wereld te veroveren en Jemen zo ziet het er uit is een kansenrijke springplank. In Irak en in Syrië leed Nasser pijnlijke nederlagen. In Jemen ligt de situatie gmstiger. Je men heeft geen politieke historie als Irak en Syrië. Het zal heel wat gemak kelijker zijn in dit barre woestijngebied een voet aan de grond te krijgen dan in het politiek lang niet onderonderwik- kelde Irak of het zelfbewuste Syrië. Het is overigens begrijpelijk dat Saoe die-Arabië en Jordanië, waar de re volutionaire bewegingen nu nog weinig kans tot ontplooiing krijgen, maar waar niettemin reeds een gevaarlijke onrust heerst, weinig ingenomen zijn met een nabuurland, dat onder Egyptische in vloed staat. De moeilijkheid is echter, dat Jordanië en Saoedie-Arabië er wei nig aan kunnen doen, ook niet wanneer ze samenwerken. De strijdmacht van Egypte is samen met het leger van pre mier Sallal van Jemen veel sterker dan de macht die Saoedie-Arabië en Jordanië samen op de been kunnen brengen. Zelfs wanneer buitenlandse mogendheden Hoessein en Ibn Saoed met materieel te hulp komen, dan hebben heide vorsten nog niet voldoende getrainde soldaten om zich met Nasser te kunnen meten. President'Kennedy denkt er echter niet aan zich in de Arabische nesten te ste ken en Engeland zou zieh het ongenoe gen van Amerika op de hals halen, wan neer het ingreep. Dit, terwijl Londen toch waarschijnlijk wel graag iets zou doen, want het revolutionaire Jemen is hoe klein ook niet alleen een be dreiging voor zijn grote Arabische buur landen, rriaar ook voor de Zuidarabische Federatie, de elf emiraten onder Brits beheer en het protectoraat Aden, waar men in een voortdurende alarmtoestand leeft. Koning Hoessein van Jordanië, die ge trouwd is met de dochter van een Britse militaire adviseur, vindt deze hele gang van zaken helemaal niet leuk. Hij is van mening, dat Amerika zijn vrienden in het Midden-Oosten le lijk in de kou laat staan. „Als er aan valswapens in Cuba worden gevonden is president Kennedy er wél vlug bij om maatregelen te nemen, maar wanneer vrij worden bedreigd, laat hij ons in de steek", aldus de koning. Dat de koning zich bedreigd voelt, bleek ook op de persconferentie. Tientallen lijfwachten, die er uit zagen als een soort kozakken, omringden de Jordaanse vorst. Ze wierpen onderzoekende blikken op de journalisten. De kromzwaarden ontbraken niet, evenmin als de moderne automatische wapens, waarvoor Enge land zorgde. Tijdens het interview wond de koning zich werkelijk heel on-Ara- bisch op, toen hij het over Amerika had. Hg zei optf mstïsch gestemd te zijn over de toekomvan Arabië. Eens zou in Arabië eenheid heersen. Eenheid ge baseerd op de gelijke ambities van de diverse Arabische nationaliteiten. Niet een eenheid, die zou berusten op de wen sen van één man. Deze laatste opmerking was bestemd voor president Nasser. De Egyptische president reageerde enkele dagen daar na zyn woede over deze opmerkingen af met zijn krachtige (eerste) steen worp in de Nijl en een reeks venijnige opmerkingen. Door gladheid één dode en 7 gewonden Op de rijksweg van Amsterdam naar Utrecht in de gemeente Abcoude is gistermorgen bij een verkeersongeluk de 22-jarige J. Molenaar uit Amster dam op slag gedood. Zijn mede-inzit tende, de 17-jarige F. J. Molenaar, en de bestuurders van twee andere auto's, de directeur van Heinekens Brouwerij uit Amsterdam, de heer Cloppenberg, en de 34-jarige vertegenwoordiger L. J. II. Blanksfeijn werden zwaar ge wond. Bij het verkeersongeluk werden nog vier personen licht gewond. PRESIDENT NASSER ...spuit venijn op de Nijl...

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 3