JO DE R00 werd uitgeroepen in Den Bosch tot renner van het jaar Matador (Vlissingen) winnaar van EG V C-volleybaltoernooi Portret van renner van het jaar 1962 Vultink voor 2e maal bandstoten-kampioen Jan Goense won Overbeekebokaal definitief HANDBALSTERS VERLOREN VAN DUITSE DAMES Glidoric en Kotov delen le plaats in Hash'ncrs James Sullivan-prijs voor Jim Beatty MAANDAG 7 JANUARI 1963 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 MERKWAARDIG: NIJDAM SPORTMAN VAN 1962, MAAR Zeeuwse coureur nam trofee over van zijn „chauffeur" Michel Stolker... NIET DE wereldkampioen Henk Nijdam, niet de uitzonderlijke baan renner Peter Post, maar de klassieker-winnaar Jo de Roo is uitge roepen tot de Nederlandse wielrenner van het jaar 1962. Het gehem de zaterdag in het restaurant van oud-renner Gerrit Schulte in het stadion De Vlïert in Den Bosch. Uit handen van zijn ploegmakker Michel Stolker, die vorig jaar deze onderscheiding kreeg toegewezen, ontving Jo de Roo de fraaie Gerrit Schulte-trofee. Het is ongetwijfeld een merkwaardige situatie, dat Jo de Roo tot wielrenner van het jaar werd verkozen, terwijl coureur Henk Nijdam de Nederlandse sportman van het jaar werdEr is misschien een verklaring voor. Door de uitzending op de t.v. van de wereldkampioenschappen wielrennen sprak de prestatie van Henk Nijdam wellicht meer tot de verbeeldingen dan die van De Roo. Nijdam verscheen immers steeds op het scherm, terwijl de Nederlandse t.v. aan de pres taties van De Roo opvallend weinig aandacht schonk! Met deze onderscheiding is echter duidelijk gebleken, dat men de overwinning van De Roo in de wieler sport zelf juist iets hoger aanslaat dan de triomf van Nijdam. Inderdaad was Henk Nijdam voor Jo de Roo de grootste rivaal, toen het ging om de toekenning van deze on derscheiding. Maar de commissie van zes was eenstemmig in haar oordeel: De Roo kreeg van aeze jury juist vijf punten meer. De zes waren van oor deel, dat de Zeeuwse renner uit Krui- ningen volledig aan de vijf eisen had voldaan: prestatie, sportiviteit, ka rakter en wedstrijdinzicht! Het was voor de zevende maal, dat de beker van eigenaar veranderde. De tro- Het Westduitse damesteam zegevierde zondag met 11-7 over Nederland in de zaalhandbalinterland, die in de nieuwe sporthal van Roermond werd gehouden. Bij de rust was de stand 5-4 voor West- Duitsland. De Nederlandse doelpunten kwamen op naam van: Tjits de Groot (2), Lenie Op- veld (2), Annie Kusters, Noortje Bos en Erika Flekken. Bij de Westduitse dames scoorden: Waltraud Holland (4), Doris van Jutrzenka (4). Christa Warns, Mo- nika Sinnhuber. Mar got Mohr. Zelfs de dappere Nederlandse doelvrou- we Gien van Maanen stond machteloos tegenover de machtige schoten, waar mee de Westduitse damesploeg in de slotfase van de interland de winst greep. Talloze malen had zij in de fraaie sport hal de ongeveer 1000 toeschouwers tot groot enthousiasme gebracht door op onnavolgbare wijze de bal buiten haar doel te houden. Scholen van Christa Warns Waltraud Holland en Doris von Jutfzencka, de gevaarlijkste Duitse speelsters, spatten uiteen op haar vuis ten en benen en soms ook op paal of lat Aan de doelpunten had de Atleta-speel- ster geen schuld; hoofdzakelijk door haar goede werk hield de zwakkere Ne derlandse ploeg lang stand, maar toen tegen het einde West-Duitsland goed los kwam werd de tegenstand definitief ge broken. Niloc verloor van Frederiksberg Het Amsterdamse Niloc heeft zaterdag avond in de eerste wedstrijd voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese zaalliandbalheker voor dames met 17-7 verloren van het Deense I.F.K. Frederiksberg. Bij de rust leidden de Deense dames reeds met 10-3. Niloc had de nederlaag vooral te wijten aan het onzekere doel verdedigen van keepster Hannie van de Ancker. In de eerste minuten konden de Amsterdamse meisjes gelijke tred houden met hun Deense tegenstandsters, die echter in het verdere verloop van de strijd toon den over een veel betere techniek te be schikken en door hun snelle break-outs keer op keer verwarring stichtten in de Nederlandse achterhoede. Na 17 minuten keken de Nederlandse meisjes al tegen een 7-3 achterstand op. Lon le Marchand kreeg toen de ondank bare taak het Amsterdamse doel te verdedigen. Zij bracht het er niet veel beter af dan haar voorgangster. Vóór de rust moest zij nog drie maai haar meerdere erkennen in de snelle Deensen. die vooral in Annemarie Nielsen (zes treffers) een gevaarlijke schutter had den. Cary Piller was met twee treffers de beste Nederlandse. De returnwed strijd wordt 19 januari in Frederiks berg gespeeld. In het voorprogramma zegevierde het voorlopige Nederlandse herenteam met 17-13 over Niloc Bij de rust stonden de voorlopigcn met 8-7 voor. De Zuidslaviër Gligorlc is er in de laat ste ronde van het internationale schaak toernooi in Hastings in geslaagd op ge lijke hoogte te komen met de Rus Kotow die tegen zijn landgenoot Smyslow niet verder kwam dan een remise. De over winning wordt daardoor gedeeld door Kotow en Gligoric, welke laatste voor de zevende maal aan het toernooi in Hastings deelnam en met succes. De Zuidslaviër won driemaal, eindigde twee keer op een gedeelde eerste plaats, zoals nu, en bezette twee keer de twee de plaats. De uitslagen van de negende en laatste ronde waren: Tan-Marovic Van Seters-Little- wood 0-1; Hollls-Gligoric 0-1; Kotow- Smyslow V>-V>Clarke-Alexander M>-V- De eindstand; 1. en 2. Gligoric (Zuidslavië) en Kotow (Rus and) beiden 6'/j pnt.; 3. Smvslow (Rusland) 6 pnt.; 4. Marovic (Zuidsla vië) 5V_. pnt.; 5. Littlewood (G.-B.) 5 pnt.; 6. Tan (Indonesië) 4 pnt.: 7. Alexander (G.-B.) 3',£ pnt.; 8. en 9. Clarke (G.-B.) en Van Seters (België) beiden 3 pnt.; 10. Hollis (G.-B.) 2 prit. JEUGDKAMPIOENSCHAP SCHAKEN IN DE WAR DOOR SLECHTE WEGEN De eerste ronde om het persoonlijk ap schaken van Zee- .-ï slechte gesteldheid van de wegen en de slechte verbindingen met geheel afgewerkt. In groep B is wel alles gespeeld. De uit slagen waren: H. Schellens (Middel- burg)-W. Verstelle (Philippine) 1-0; L.i Damen Middelburg)-C. H. Provoost ITerneuzen) 1-0. In groep C ging geen enkele vastgestel de wedstrijd door. A. Stekel ee (Vlissin- gen) speelde een partij uit de tweede ronde tegen R. Barentsen (Middelburg) en won deze. fee heeft gestaan in de woningen van Arie van Vliet, Frans Mahn, Jan Derk- sen, Gerrit Schulte, Ab Geldermans en Michel Stolker. Deze laatste stak zater dagmiddag zijn bewondering voor de overwinningen van De Roo niet onder stoelen of banken: „Na je overwinning in de Ronde van Lombardije voelde ik me met jou vergeleken maar een kleine jongen. Ik was blij op de terugreis als chaufeur voor je te kunnen optreden". Er waren vele prominente coureurs en oud-renners bijeengekomen om De Roo te huldigen, onder anderen: Jan Pijnen burg, Piet van Est, Piet van Heusden, Henk Faanhof, en ook was er burge meester Schram van de „Acht van Chaam". Velen richtten felicitatiewoor den tot de succesvolle renner uit Kruinin- gen. Namens de K.N.W.U. werd dit ge daan door de heer Van Lanschot. Wie- Ierjournalist en ploegleider Frits van Grinsven herinnerde De Roo eraan, hoe hij als piepjong amateurtje deelnam aan de Omloop der Negen Provinciën. De Roo vertelde, dat hij in ieder geval j zal deelnemen aan de Zesdaagse GEEN WIELERPROTEST BIJ DE A.V.R.O. Tijdens de bijeenkomst in Den Bosch bij de verkiezing van de renner van het jaar 1962 kwam op een gegeven ogenblik de heer Leen van der Ruit, lid van de sportcommissie van de Konink lijke Nederlandse Wielren Unie aan het woord. De heer Van der Ruit toonde zich zeer verontwaar digd over het optreden van twee artiesten (Rijk de Gooyer en Aart Brouwer), die onlangs voor de te levisie in een sketch de wieler sport op minderwaardige wijze in een kwaad daglicht stelden door tot uiting te laten komen, dat deze sport slechts succesvol beoefend kan worden mits doping wordt gebruikt. Juist omdat zaterdagmiddag tal van bekende figuren uit de wieler sport in Den Bosch aanwezig wa ren, stelde de heer Van der Ruit voor een protesttelegram aan de A.V.R.O. te zenden over deze te levisieuitzending. Aanvankelijk steunden enkele wielersportfigu ren het voorstel van de heer Van der Ruit. maar toen Michel Stol ker, voorzitter van de vereniging van beroepsrenners en de oud renners Gerrit Schulte en Jan Pijnenburg zich fel kantten tegen het verzenden van een telegram werd besloten de zaak zo te laten als ze is. UVWVUVUWUUVWUWUVUWWVWWWVtA/VWI/UWVUWU Antwerpen, vanzelfsprekend aan Bor deaux-Parijs, ook aan andere klassie kers en dat hij er op rekent aangewezen te worden voor de Tour de France. Tijdens deze bijeenkomst werd Arie den Hartog uitgeroepen tot .gelofte van het jaar 1962". Deze amatam had zijn ver kiezing voornamelijk te danken aan zijn derde plaats bij het wereldkampioen schap op de weg. Jo de Roo werd geboren op 5 juli 19S7 te Schore en gaat dit seizoen voor het tiende jaar zjjn geluk be proeven op het smalle zadel. In juli 1953 reed De Roo in Stampersgat zjjn eerste koers. Dat eerste jaar reed hjj van de twintig koersen er slechts één uit. Het jaar daarop nog steeds nieuweling zijnde won hij vijf koersen. In 1955 stapte De Roo over naar de amateurs en de eerste maanden had hij nodig om aan de nieuwe omge ving te wennen. Het seizoeneinde was prima met overwinningen in Stam persgat, Stekene en Melsele. Het vol goede moed begonnen seizoen 1956 werd een mislukking. Jo de Roo kreeg steenpuisten en bracht er wei nig van terecht. Zijn laatste seizoen bij de amateurs was succesvol. Hij won de Omloop van de Kempen, werd tweede in het wegkampioenschap Nederland, tweede in de Ronde Overijsel, kampioen van Zeeland. de in Olympia's Tour, waar hij de tijdrit won, derde in de Ster van West-Vlaanderen (twee etappezeges) en werd aangewezen voor deelname aan het wereldkampioenschap, waaraan hij echter door ziekte niet kon deelnemen. Als onafhankelijke werd hij in 1958 tweede in Wevel- gem-Gent, won In Dinteloord een omnium met Plet Rentmeester en ging als eerste over de eindstreep in de laatste rit van de Ronde van Ne derland voor beroepsrenners. Sinds 1959 komt De Roo als beroeps- renner uit, de eerste drie seizoenen reeds kreeg zijn naam een bekende klank. In 1959 won hij Gent-Wette- ren, eindigde als eerste Nederlander, zevende, in de Omloop van het Wes ten. zegevierde in Bleijerheide en Eede en toonde ook zijn klasse in baan wedstrijden, door samen met Jan Palmans te zegevieren in de Zes daagse van Antwerpen voor jonge ren. De grote doorbraak kwam in 1960, hij zegevierde achtereenvolgens in de Grand Prix van Grasse, Ronde van Sardinië vóór Arnaldo Pambianco, Raymond Impanis, Rik van Looy, Mie! Daems en Gastone Nencini, won etappes in Ronde van Nederland en Ronde van Champagne en won de Criteria van Valkenburg, Koksijde en Kortenhoef. Het jaar daarop ver- JO DE ROO de beste sloeg hij André Darrigade op het eiland Man, zegevierde in Zandvoort en Eeklo en veroverde met Piet Rent meester en Miel Verstraete het club kampioenschap van Nederland. Belangrijkste prestaties 1962: le in Bordeaux-Parijs vóór Frangois Malié; le in Parijs-Tours vóór Frans Melckenbeek; le in Ronde van Lom- barije vóór Lïvio Trape; 3e in Grote Prijs van Monaco; 4e in Ronde van het Zuid-Oosten; le in Denderhou- tem; 2e in Kampioenschap van Ne derland; le in Clubkampioenschap van Nederland. Boksen, judo en jiu jitsu ten bate van ie sporthal Ten bate van de Vlissingse actie „Sport hal" hebben de Vlissingse boksvereni ging „D.O.S." en de sportschool Felix Janssens zaterdagavond in het Concert gebouw demonstraties boksen, judo en jiu jitsu gegeven. Het was slechts het bekende handjevol toeschouwers, dat de heer Nieuwpoort organisator van deze avond, in het Con certgebouw kon begroeten- De heer Nieuwpoort zette de doelstellingen van de actie en de avond met een zuiver demonstratief karakter nog eens uit een. Voor de pauze bokste een 11-tal D.O.S.-ers J. Tameris, Iz. de Meij, H. Karbaat, L. Stolk, H. de Nooijer, A. Notebaart, J. v. d. Meer, A. Step, B. v. Hove, K- Grootjans en Jos. Jasperse een aantal demonstratiepartijen tegen elkaar. Na de pauze gaf Felix Janssens een aanschouwelijke uiteenzetting over de judosport. Het wedstrijdelement was op deze avond niet geheel achterwege gelaten, want een drietal judoploegen uit Vlissingen, Middelburg en Goes streed om een beschikbaar gestelde be ker. Na een boeiende finale tegen de Vlissingse ploeg zegevierde Goes met 7-0. Tevoren hadden de Goesenaren Middelburg met 34-0 verslagen, terwijl Vlissingen met 20-10 van Middelburg had gewonnen. Tussen de bedrijven door gaf Felix Janssens nog een demonstra tie jiu jitsu. De avond werd besloten met een bal. Aantrekkelijke wedstrijden JEUGDSCHAAKTOERNOOI IN GRONINGEN Zaterdag en zondag zijn in Groningen de partijen voor de vierde en vijfde ron de van het internationale jeugdschaak toernooi gespeeld. De uitslagen waren: Vierde ronde: Ostermayer (Dld.)-Ros- camp Abbing (Ned.) %-%; Scholl (Ned.)-Zuidema (Ned.) Riemers- ma (Ned.)-Van Enk (Ned.) 1-0; Ri chardson G.-B.-Bratzlavski (Belg.) 1-0; Noorda (Ned.)-Dietrich (Lux.) 0-1. Vijfde ronde: Roscamp Abbing (Ned.) Noorda (Ned.) 1-0; Zuidema (NedA Oostermayer (Did.) 1-0; Van Enk (Ned.)-Scholl (Ned.) Vz-Vz', Bratzlavski (Belg.)-Riemersma (Ned.) 1-0; Dietrich (Lux.)-Richardson (G.-B.) 0-1. De stand na de vijfde ronde is: 1. en 2. Richardson en Zuidema beiden 4 pnt.; 3. Scholl 3Vz pnt.; 4. Roscamp Abbing 3 pnt.; 5. t/m 8. Bratzlavski, Van Enk, Noorda en Ostermayer allen Dietrich IV* pnt.; Opmars van Van de Pol VAN OOSTERHOUT VERLOOR WEER IN DE FINALE Het is de 25-jarige Hans Vultink voor de tweede maal in successie gelukt het kampioenschap van Nederland in het .loi>ende baadstoten te behalen, waar aan ditmaal een aantrekkelijk reisje :iaar de Europese titelstrijd van 2 tot én met 5 mei in Lissabon vastzit. Vultink hegon aan de slotpartij tegen Van Oos- terhout met een achterstand van twee punten, maar met een veel hoger ge middelde dan. de Bredanaar, zodat Vul tink bij winst nog op de eerste plaats zou terechtkomen. Koelbloedig spelend heeft de jonge Aaltenaar zijn doel be reikt. Toen hij in de 41ste beurt over de eindstreep snelde, was de achterstand van Van Oosterhout te groot om in de nastoot nog een remise te forceren. Van Oosterhout eindigde zelfs niet als tweede want door de geweldige opmars van Van de Pol in het week einde (deze maakte in zijn laatste parti j de hoogste serie van 't toernooi 39) eindigdo de Bredanaar door een lager gemiddelde ook nog achter de Rotterdammer. Dit was voor Van Oosterhout een wel erg triest einde van het toernooi, waarin hij voort durend bij de leiders had vertoefd en zaterdags zelfs het veld had aange voerd met een comfortabel lijkende voorsprong van twee punten. De gentleman-speler Van Oosterhout heeft nu een wel bijzonder record op zijn naam staan. Vijfmaal achtereen Volleybalteam in finale Europacup De Nederlandse heren volleybalploeg heeft zich zaterdag geplaatst voor de eindstrijd van het toernooi om de West- Europacup. In de voorronde, die in Gro ningen werd gespeeld, versloeg het oranjeteam zowel België als Denemar ken met 3-0. In beide wedstrijden hadden onze land genoten een groot, overwicht. In de eer ste set tegen België konden onze zui derburen de strijd tot de score 9-7 aar dig in evenwicht houden, maar daarna liep Nederland gemakkelijk uit tot 15-10. In de tweede en derde set was het ver dedigende werk van de Belgen aanzien lijk zwakker, hetgeen in de cijfers 15-9, 15-2 duidelijk werd uitgedrukt. Tegen Denemarken, dat vrijdag reeds met 3-0 van België had verloren, kwam het Nederlandse team niet in de sterk ste samenstelling uit. Maar ook zonder spelers als Goedhals en Van der Stoep was Nederland beduidend sterker. In.de eerste set kwam Denemarken zelfs niet tot een tegenpunt (15-0). Pas bij de stand 12-0 in de tweede set konden de Denen een punt noteren toen De Vink de bal „uit" sloegMet de cijfers 15-3 voltooiden de oranjehemden in ruim een half uur de zege. Aan de mïddenafstnndloper Jim Beatty, die in 1962 een wereldrecord en zes Amerikaanse records heeft verbeterd, is de James E. Sullivan-prijs van de Ame rikaanse atletiekbond toegekend. Deze prijs, een herinnering aan de op richter van de Amerikaanse atletiek bond, wordt jaarlijks toegekend aan die atleet, die door prestaties, voorbeeld en goede invloed het meest in het betrok ken jaar heeft gedaan om de zaak van goede sportiviteit te bevorderen. Vorig jaar ging de prijs naar de hardloopster Wilma Rudolph. heeft de Bredanaar de slotpartij in het bandstoten gespeeld en even zovele ma len verloren. De eerste drie keer van Bert Teegelaar, die door persoonlijke omstandigheden in Groningen verstek moest laten gaan, en tweemaal van Hans Vultink- De laatste is een fortuin lijke winnaar geworden. Na zijn verlies- partijen tegen Scholte en Van de Pol op de tweede dag (Van Oosterhout was toen nog ongeslagen) leken zijn kansen om de titel te prolongeren uiterst ge ring. Alles mogelijk Maar in dit knock-out-toernooï bleek van alles mogelijk te zijn. Vooral za terdag waren er tal van resultaten, die van grote invloed zouden zijn op de rangschikking: de zege van Scholte op Van Oosterhout, twee nederlagen van Ligthart, die daarmee meteen kansloos was, twee prachtige overwinningen van Van de Pol, die zich in tegenstelling tot Van Oosterhout door de knallende sto ten van Scholte niet van de wijs liet brengen en die tegen Van Loon in 20 beurten de kortste partij op zijn naam schreef, en ten slotte een sensationele partij tussen Vultink en De Kleine. In deze ontmoeting stond Vultink namelijk na zijn twaalfde beurt 60 punten voor. 8727, en zelfs twee series van 20, waarmee De Kleine zijn prestige enigszins herstelde, kon den Vultink nog niet verontrusten, want 20 punten verschil is nog een comfortabele voorsprong. Toen de Aaltenaar echter begon te prutsen, kwam De Kleine steeds dichterbij en in de 26ste beurt stonden ze nage noeg op gelijke hoogte (134133). Op dat moment liet Vultink echter zien, welk een strijdbare figuur hij is. In de volgende twee beurten maakte hij de resterende .16 punten en hij liet voor zijn tegenstander de ballen in een onmogelijke positie lig gen. De Kleine faalde ook in de na- stoot. De eindstand luidt: 1. Vultink 2. Van de Pol 3. Van Oosterhout 4. Scholte 5. De Kleine 6. Ligthart 7. Van Loon Jacobs lö 963 201 28 4.79 10 939 210 39 4.47 10 986 235 31 4.19 8 930 233 30 3-99 6 930 235 28 3.95 6 831 226 30 3.67 4 754 2,16 22 3-49 2 7S1 278 23 2.80 Het toernooigemiddelde bedroeg 3.87. In het Amsterdamse Bos is zondag een cycle-cross gehouden, waarvan de baten ten goede komen van „Het Dorp". De cross, welke georganiseerd was door de Amsterdamse vereniging „Olympia", werd gewonnen door M. Ratten uit Haarlemmerliede, die men hier tijdens de rit in actie ziet bij het nemen van een versperring. TE KLEtNE ZAAL VORMDE HANDICAP BIJ SMASHES De Vlissingse volleybalclub Mata dor heeft zaterdagmiddag in Goes het door E.G.V.C. georganiseerde toernooi gewonnen. De Vlissingers hebben slechts een set verloren, de partijen bestonden alle uit twee sets, zodat zij één punt minder kre gen dan het maximaal te behalen aantal. Het uitstekend georganiseerde toernooi was vrij sterk bezet. Vier ploegen uit de overgangsklas en één nit de afdelingsklas moesten in een halve competitie uitmaken, wie er met de beker naar huis zou gaan. Het vertoonde spel stond vaak op een behoorlijk hoog peil, hoewel het te kleine veld in de Prinses Irene- school de volleyballers nogal eens narten speelde. Dit was vooral het geval bij smashes en serves, die in deze zaal tegen de muur ketsten, maar die bij een speelveld van nor male grootte nog ruimschoots „in,: zouden zijn geweest. Reeds na enke le wedstrijden was het duidelijk, dat de strijd zou gaan tussen Matador, Marathon (beiden uit Vlissingen)) en de organiserende vereniging. E.G.V.C.Terhole 20. Dit was een strijd tussen twee oude rivalen. EGVC speelde vooral aanvallend veel beter, hoewel de setstanden 153 en 156 wel iets geflatteerd zijn- MollerMarathon 02. Marathon nam in deze wedstrijd revanche op de in de competitie geleden nederlaag. Bei de ploegen speelden bijzonder fel om de punten. Marathon, dat een sterkere aan val had dan Moller behaalde een ver diende overwinning. Vooral de laatste set, die eindigde in een 1715 overwin- Een moment uit één van de ivedstrijden, gespeeld tijdens het volleybaltoernooi van E.G.V.C. in Goes. (Foto P.Z.C.) ning voor Marathon was zeer spannend. TerholeMatador 02. Matador wist de eerste set slechts op het nippertje met 1513 te winnen. Terhole stond tot kort voor het einde voor, maar moest capituleren voor een serie harde moleri- wiekserves. De setstanden waren 1315 en 11—15. E.G.V.C.Moller 20. In de eerste set was EGVC op alle fronten beter en won deze gemakkelijk met 157. De tweede set had een heel wat spannender ver loop, getuige de stand: 1614. MarathonMatador 02. Een aan trekkelijke wedstrijd met verrassend goed aanvalsspel. In de eerste set ont liepen beide ploegen elkaar niet veel. de eindstand was 1115. In de tweede set had Marathon kennelijk met een inzin king te kampen en stelde vooral verde digend teleur. Hier was de uitslag 715. MollerTerhole 02. Dit was een ma tige wedstrijd. De eerste set werd een regelmatige overwinning voor Terhole: 1015. Terhole mocht bïi het bereiken van een 915 stand in de tweede set niet over geluk klagen. E.G-V.C.Marathon 02. De scheids rechter, die wel correct, doch bijzonder streng was. liet niet veel heel van deze wedstrijd. Marathon won de eerste set gemakkelijk (159). De tweede set gaf een afwisselender beeld te zien. EGVC verkreeg een voorsprong, maar kreeg op het laatst een inzinking, waarvan Mara thon natuurlijk profiteerde. MatadorMoller 20. Moller was in het begin verrassend goed en drukte Matador in een hoekje. Deze ploeg her stelde zich echter en won de eerste set met 1510. De tweede set werd een ge makkelijke 153 zege voor Matador. TerholeMarathon 02. Terhole bood sterke tegenstand tegen het als fa voriet gestarte Marathon. Marathon keek enkele malen tegen een tamelijk grote achterstand aan. maar toch wisten Vlissingers een zij het benauwde zege te behalen. E.G.V.C.—Matador 1—1. Als EGVC deze wedstrijd had gewonnen, zouden Matador, Marathon en EGVC een gelijk aantal punten hebben gehad. EGVC be gon overrompelend en stond lange tijd voor. In de laatste fase van de eerste set stelde Matador het kampioenschap door een serie harde, effectvolle molenwiek serves veilig. De tweede set was voor de rangschikking, niet meer van belang. EGVC won met 1510- De uitslagen waren: EGVCTerhole 2 0. MollerMarathon 02, Terhole Matador 0—2. EGVC—Moller 2—0. Ma rathonMatador 02, MollerTerhole 0—2. EGVC—Marathon 0—2. Matador Moi'er 20. TerholeMarathon 02, EGVCMatador 11. De eindstand: NA SPANNENDE FINALE Weer won hij de beslissingspartij tegen Gabriëlse WEER HEBBEN Chris Gabrielse van ALM Middelburg en Jan Goense van DOS Ovezande tegen over elkaar gestaan in de beslis sende biljartpartij om de Van Overbeekebokaal. En evenals vo rig jaar was het weer de jonge Goense, die de voorman van de oudere Zeeuwse biljartgarde juist even te sterk was. En met deze tweede zege in successie werd Jan Goense definitief winnaar van de beker, die de inzet vormde van dit bijzonder spannende driebanden- toernooi en die eerst na een bar ragepartij aan de winnaar overge dragen kon worden. Toen na de partijen van donderdag de ALM-speler J. Wisse uit Middelburg alleen aan de leiding stond met 9 pun ten, gevolgd door Goense, J. v. d. Guclite van DOS Ovezande en. Gabrielse met 8 punten, was het duidelijk, dat de laatste 5 partijen van zaterdag van groot be lang zouden worden. Bovendien was daar nog de DOS-speler C. de Jonge, die weliswaar in de achterhoede ver toefde, maar nog twee partijen moest inhalen, die hem by winst meteen op 8 punten zouden brengen. Leek erop Het leek er op, dat dit zou gebeuren, want van de één na laatste van de S spelers. F. Lancia van ALM Goes, won De Jonge. Hij struikelde echter op hekkesluiter J. den Hollander van de Hoek Middelburg, die daarmee zijn eerste winstpunten binnenhaalde. De Jonge herstelde zich echter voortref felijk tegen koploper Wisse, die hij een nederlaag toebracht. De Middelburger verspeelde daarmee zijn kansen op de bokaal. Op de andere tafel won Goense van W. Lefèvre van de Hoek Middeiuurg en bracht daarmee zijn puntentotaal op 10, hetgeen hom tevens de leiding bezorgde. De Ovezandeuaar zou die ere plaats moeten delen met de winnaar van net gevecht GabrielseVan de Guchte. De ALM-speler zegevierde, zodat een barrage tussen hem en Goense noodza kelijk was. Knap spel Deze uitstekende beslissingswedstrijd met knap driebandenspel van beide zijden ging tot de 24e beurt gelijk op: beide spelers verzamelden in die pe riode 10 punten. Toen liep G-oense echter weg van zijn tegenstander: in de 30e beurt leidde hij met 151L, in de 4le beurt met 2216. Gabrielse kwam echter terug met twee series van 2 en 3, zodat bij de stand 2221 voor Goense nog alles mogelijk was. Toon bleek evenwel het uit. vermogen van de jonge DOS-speler de doorslag te geven. Met 2 ser.cs van 1 en 2 caramboles maakte hij de partij uit en werd daardoor definitief winnaar. Na afloop van het toernooi reikte de heer P. L. van Overbeeke de bokaal aan winnaar Goense uit, waarna districts voorzitter Walcheren- Zuid-Beveland F. G. Melse de verdere prijsuitreiking op zich nam. Namens de spelers sprak J. den Hollander een dankwoord. De uitslag luidt: J. Goense Chr. Gabrielse J. Wisse J. v. d. Guchte C. de Jonge W. Letevre J. den Hollander Landa 10 291 160 4 0,549 10 339 172 4 0,536 9 350 165 4 0,471 8 299 155 5 0,518 8 360 158 4 0,438 5 336 142 4 0.422 4 350 139 5 0,397 2 327 130 4 0,397 De hoogste serie maakten Van de Guch te en Den Hollander met 5, Gabrielse had met 0,806 het beste partijgemiddelde. D"ta kwartfinales Euronese beker De 1' E.F.A. heeft zaterdag na een ver gadering in Bern de data bekend ge maakt voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese voetbalheker voor landskampioenen en het toernooi de Europese beker voor bekerwin naars. De data zijn: Landskampioenen: SC Anderlecht (Belg.)-FC Dundee (Schotland) 13 februari en 6 maart (be slissingswedstrijd 20 maart in Parijs). Benfica (Port)-Dukla (Praag. Tsj. SI.) 6 en 13 maart (beslissingswedstrijd 20 maart). Qalatasaray (Turk)-Milaan (It.) 23 januari en 13 februari (beslissingswed- striid 20 maart in Zürich). Reims (Fr.-Teijenoord (Ned.) 6 fe bruari (Parijs) en 13 maart (Rotterdam) (bes'iss'ngswedstrijd 20 maart in Brus sel BEK "'IK WINNAARS: BK O >-.se Den.)-FC Neurenberg (Did) 20 en 24 maart. Slovan Bratislava (Tsj. SI -Tottenham Hotspur (G.B.) 5 maart en 19 of 26 maart. (Beslissingswedstrijd 21 of 28 maart in Londen). Botev Plov div (Bulg.)-Atletico Madrid (Sp.) 27 fe bruari en 13 maart (beslissingswedstrijd 20 maart in Rome). O-F.K. Belgrado (Z.-Sl.)-AC Napels (It.) 6 en 27 februari. Laver verloor ook van Ken Rosewall De Australiër Rod Laver, tot voor kort nog onbetwist 's werelds no 1 in het amateurtennis. heeft ook zijn tweede partij als professional verloren. Nadat Hoad hem bij zijn debuut in Sydney had verslagen, ging hij in zijn tweede wed strijd kansloos ten onder tegen zijn landgenoot Ken Rosewall, die won in drie sets: 6-3, 6-3, 6-4.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1963 | | pagina 5