St.-Josephziekenhuis in Vlissingen viert het vijftigjarig bestaan M. A. van de Putte ereburger Souburg OLIFANT Tankschip strandde bij mijn in Zandkreek mm /Zwr ALMANAK Straat wordt naar hem genoemd Trein arriveert uur later in Vlissingen ACHTTIEN ENSEMBLES OP EEN KLINKEND TEENAGERFESTIVAL ,0UD EN NIEUW" BIJ BRANDWEER IN SLUISKIL weüTmerk dw-pr0iect0r? Foio Verschoort 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 31 DECEMBER 1962 Ontmoeting van oude bekenden HALVE EEUW ZIEKENZORG IN GEDENKBOEK De oud-patiënten van het Sint-Jo- sephziekenhuis te Vlissingen zullen zaterdag a.s. een aantal zusters kunnen ontmoeten die al enige tijd niet meer in het ziekenhuis werken „St.-Joseph" viert op deze dag n.l. het vijftigjarig bestaan en voor deze feestelijkheid heeft het be stuur een aantal oudgedienden uit genodigd de jubileumviering bij te wonen. De oud-patiënten zullen onder anderen verscheidene vroe gere moeder-oversten kunnen ont moeten, terwijl men verder van onder anderen de zusters Julia, Ge- raldine en Landrade toezegging heeft gekregen dat zij het feest zullen bijwonen. De jubileumviering omvat een pontifi caal dankoffer om 10 uur in de paro chiekerk, opgedragen door de bisschop van Breda, mgr. G. H. de Vet, een re ceptie van 15 tot 16.30 uur in de grote zaal van het verpleegstershuis voor ge nodigden. een receptie van 17 tot 18 uur voor oud-patiënten en belangstel lenden en om 20 uur een feestavond voor personeel en genodigden in het „Scheldekwartier". Het is niet de be doeling dat het pontificaal dankoffer een specifiek r.-k. aangelegenheid wordt, maar dat het ook voor anders denkenden toegankelijk is. Om het ge heel voor niet rooms-katholieken aan trekkelijk te maken zal het jongenskoor „Zeeuwse Koorschool" uit Goes zijn me dewerking verlenen. van de financiering nog lang niet Is op gelost. Men heeft met liet gemeentebe stuur van Vlissingen overeenstemming bereikt over de plaats van het zieken huis, dat mettertijd in de omgeving van de sportvelden aan de Irislaan zal ver rijzen. Deze grond ligt echter in het uitbrei dingsplan van Vlissingen en een defini tieve toewijzing kan men pas krijgen wanneer G.S. dit plan hebben goedge keurd. Het bestuur heeft momenteel een Elan van eisen voor het nieuwe zieken- uis in behandeling. Ook voor het St.-Josephziekenhuis is het verpleegstersvraagstuk bijzonder moei lik. Niet alleen heeft men groot gebrek aan lekenverpleegsters, maar ook de re ligieuzen zjjn moeilijk te krijgen. Op het ogenblik zijn er 146 perso neelsleden. Van hen zjjn S3 religieu zen en 40 verpleegsters. Vijftien re ligieuzen zijn direct in de verpleging werkzaam. Iedere afdeüng van het ziekenhuis heeft als hoofd een reli gieuze en als sub-hoofd een gediplo meerde leek. De oudste zuster is momenteel de 81-iarige Eberharda, die nog steeds als hoofd van de keu ken werkzaam is. Het aantal patiënten dat ter verpleging en behandeling gemiddeld per dag is op genomen beloopt 150. Hiervan is twee- Geschiedenis De geschiedenis van de r.-k. ziekenver pleging in Vlissingen gaat terug tot 1875, toen de zusters Franciscanessen zich in de Scheldestad vestigden. Zij na men aanvankelijk de verzorging van ar men en wezen op zich en legden ook de gTondslag voor de verpleging van de zieken. In maart 1912 werd met de bouw van een ziekenhuis aan de Van Dishoeckstraat begonnen; het werd 8 januari 1913 officieel in gebruik geno men. Daarna is het ziekenhuis herhaalde ma len verbouwd en uitgebreid om de me dische verzorging gelijke tred te kunnen laten houden met de verschillende ont wikkelingen en nieuwe inzichten, die zich op dit gebied voordeden. Zo werden onder meer een zenuwpavil joen, een modern verpleegstershuis, een kinderafdeling (Dr. Friessen-paviljoen) en een afdeling voor de behandeling van ziekten van hart- en bloedvaten ge sticht. In de bestaansperiode van het ziekenhuis vielen twee wereldoorlogen. In oktober 1914 werden onder anderen vijftig gewonde Belgische militairen bin nengebracht. Verder kregen vele ge vluchte Belgen met lichte en zware ver wondingen in het ziekenhuis onderdak. In 1917 werden als gevolg van een ke telontploffing aan boord van de HM. „Gelderland" een aantal gewonde Ne derlandse marinemensen in „Sint-Jo- seph" opgenomen. In verband daarmee bracht koningin Wïlhelmina in dat jaar een bezoek aan het ziekenhuis. De tweede wereldoorlog heeft het ziekenhuis vele narigheden bezorgd. Men moest verhuizen naar „Vijver vreugd" te Koudekerke, „Britannia" te Vlissingen. de huishoudschool aan het Molenwater te Middelburg en de Bonedijkeschool te Vlissingen. De verzorging van de zieken moest in deze periode onder de moeilijkste om standigheden en met beperkte mid delen geschieden. In 1941 kreeg de kapel van het zieken huis een voltreffer en daarbij vonden de zusters Warina, Leata en Appolinaria de dood. Na de oorlog werd het zieken huis weer spoedig hersteld. De capaciteit van „Sint-Joseph" in de loop der jaren aanzienlijk worden uitgebreid. Begonnen werd in 1913 met 40 bedden, voor de oorlog was dit aan tal 90 en momenteel heeft men de be schikking over 165 bedden. Het aantal opgenomen patiënten steeg van 174 in 1912 tot 2264 in 1962. Nienw ziekenhuis In 1959 gaf het ministerie van sociale zaken en volkshuisvesting toestemming voor de bouw van een nieuw ziekenhuis. De plannen voor de bouw zijn nog niet uitgewerkt, terwijl ook het probleem Zeeuwse Sneeuwpret prille zondagmorgen uitroepen en de man had gelijk. Niet dat wij ooit in Siberië zijn geweest, maar zo zou het er best uit kunnen zien. Een ijzige sneeuwjacht joeg door de straat en hier en daar was een nijver automobilist al bezig om zijn ingesneeuwde voertuig van de witte last te ontdoen. Plot seling blijkt dan hoe weinig wij eigenlijk op dergelijke toestanden zijn ingericht. Ér was een man doende om met een fraai roodge lakte vuilblik de sneeuw weg te scheppen, daarbij ijverig in de weg gelopen door een *ot zijn stam behorende, zeer kleine vrou welijke tweeling, uitgerust met miniatuur-vuilblikjes. Ook roodge lakt. Een aandoenlijk tafereel. Even verderop strandde een lieve juffrouw in een mooie auto. Ze stond plotseling hulpeloos dwars over de weg, gaf naarstig gas en verkeerd tegenstuur, zodat ze keurig om haar eigen as draaide. Ze is gedwee naar haar uitgangs punt terug gesukkeld. Een maatschappelijk aangelega man wierp zich energiek op het schoonvegen van het viegdek en moest haastig op zij springen voor een auto van de gemeenterei niging, die met vervaarlijk blikke rend rood knipperlicht een sneeuw ploeg voortstuwde, die 's mans ar beid" nadrukkelijk tot monniken werk stempelde. Wij zagen hem even later moedeloos achter het venster zitten. Tjokvol energie. Dié man is toen vermoedelijk het oudejaarsnummer van zijn dag blad gaan lezen. Een adspirant ereabonnee. En zo sullen we het oude jaar uit en het nieuwe in. In skibroe ken en op sneeuwschoenen. Moge het nieuwe u alles brengen wat wenselijk is. derde deel niet katholiek. De herkomst van de patiënten is als volgt: gemeen te Vlissingen 62 procent, overig Zee land 34 procent, overige provincies 1 procent en buitenland 3 procent. Jaar lijks worden in het ziekenhuis 140 ba by's geboren. Het aantal operatieve in grijpen bedraagt 2000. De poliklinieken worden door 15000 patiënten bezocht. De centrale keuken levert per jaar 89000 warme maaltijden en 180.000 broodmaaltijden af. Het aantal specia listen is de laatste jaren sterk toege nomen en bedraagt momenteel 12. In 1962 is een cardioloog met zijn praktijk begonnen. Het ligt tenslotte in de bedoeling om na het officiële feest op 5 januari een gedenkboek uit te geven, waarin de ge schiedenis van deze 50 jaren ziekenzorg zal zijn verwerkt. Jubileum bij Dekker en Zn. Donderdag 3 januari zal het 40 jaar ge leden zijn dat de heer Chr. Sinke in dienst trad bij de houthandel Joh. Dek ker Zn. te Goes. De heer Sinke, die: sedert vele jaren als werfbaas werk zaam is, is zowel bij zijn directie en het personeel als bij de afnemers een ge ziene figuur. Afscheid in gemeentehuis Tijdens en na afloop van de vergadering van de raad van Oost- en West-Souburg is zaterdagmiddag in het gemeentehuis afscheid genomen van waarnemend burgemeester M. A. van de Putte, die deze functie 3 januari aanstaande kan neerleggen, als de nieuwe burgemeester, de heer B. H. G. ter Haar Romeny wordt geïnstalleerd. Het werd een hul diging, niet zozeer voor de korte tyd, dat de heer Van de Putte het burge meesterschap waarnam als wel voor het vele werk, dat hij gedurende zeventien jaar als wethouder 27 jaar maakte hij voor de A.R.-Partij deel uit van de raad voor Souburg heeft gedaan. Die waardering kwam tot uiting in vele fraaie geschenken vooral in de benoeming van de heer Van de Putte tot ereburger van Souburg en in een door de raad met instemming begroete suggestie, te zijner tijd een nieuwe straat naar de rustend wet houder te noemen. In een inleidend woord memoreerde de heer Van de Putte 13 december j.l., de datum, waarop het lang begeerde be richt van de benoeming van een nieuwe burgemeester het gemeentehuis bereik te. „Het bewijs van de zeer ernstige wil van de minister van binnenlandse zaken deze gemeente haar zelfstandigheid te laten behouden", zo zei hij. „Wij waren immers al verblijd met het laatste wets ontwerp, waarin rekening gehouden wordt met belangen, die uit de op te heffen gemeenten zelf naar voren ko men. En deze gemeente is bestuurs- krachtig genoeg om zelfstandig te blij ven. Daarom geloof ik dat wij vandaag, door dit afscheid, de kroon op het werk zien, waarvoor de gemeente twintig jaar festreden heeft". Hij herinnerde aan et aandeel, dat wijlen burgemeester A. H. S. Stemerding hierin heeft ge had. Dank bracht hij de raad voor de ;oede samenwerking en het vertrouwen. Jank bracht hij vooral gemeentesecre taris J. J. van Ginkel, die hem in de periode, dat hij het burgemeesterschap waarnam, tot grote steun is geweest. „Wij krijgen thans als burgemeester een krachtige, energieke man, die deze taak beter kan uitvoeren", zo vervolgde hij, „daarom heb ik mij in dit afscneid in hoge mate verheugd De heer Van de Putte zei ten slotte blij te zjjn, dit werk voor zijn geboorteplaats Souburg te hebben mogen doen Zaterdag is in Souburg afscheid geno men van waarnemend-burgemeester M. A. van de Putte (rechts). Wethouder F. Leenhouts heeft hem hier namens de gemeente een geschenk onder couvert aangeboden. Foto P.Z.C.) Sprekers Wethouder F Leenhouts was de eerste, die de scheidende waarnemend burge meester toesprak en hem namens het gemeentebestuur een geschenk onder couvert en mevrouw Van de Putte bloe men aanbood „U hebt ons aller sympa thie verworven", aldus de heer Leen houts, die deze woorden nog onder streepte met het aanbieden van een persoonlijk geschenk Ten slotte deed hij de raad net voorstel, „overwegende, dat hij zijn allerbeste krachten aan de gemeente heeft gegeven, meer dan goed was voor zijn gezondheid, in een periode, waarin de zelfstandigheid werd be dreigd" de heer Van de Putte hei ere burgerschap toe te kennen, de raad schaarde zich hier unaniem achter. Vervolgens deed de heer A. W. Bouff die namens de gehele raad en na mens de P.v.d.A.-fractie sprak de suggestie, een straat naar de heer Van de Putte te noemen. Nadat het vrouwelijk raadslid mevrouw W. Postema mevrouw Van de Putte bloemen had aangeboden, werd nog namens de verschillende fracties ge sproken. „Dankbaar voor de wijze waarop U leiding hebt gegeven", zei de heer J. Sinke (e.h.); „Dat Souburg een nieuwe toekomst gezond tegemoet gaat, is on der meer uw werk", aldus de heer W. M. Janssen (r.-k.); „U liet U ruim een kwart eeuw geleden door de A.R -kies vereniging overreden een kandidatuur te aanvaarden in die kwart eeuw hebt U getoond de bevolking te willen dienen", aldus ten slotte de heer Lorier (a.r.). Na afloop van de officiële raads vergadering de publieke belangstel ling was zeer groot werd nog waar dering geuit door de heren J. J. van Ginkel, de gemeentesecretaris; J. D. P. Smit, de directeur van bouw- en wo ningtoezicht: B. Reijerse, namens ge- STOEPJE VEGEN IN TERNEUZEN Nergens is er het afgelopen week einde zoveel en zo intensief sneeuw geruimd als in Terneuzen. Vrijdag had de politie daar name lijk de inwoners per mobilofoon op de wettelijke verplichting ge wezen de stoep- goed en regelma tig sneeuwvrij te maken. En zo zag men de inwoners van Terneu zen, telkens als het weer een beet je had gesneeuwd met schoppen en bezems naar buiten komen, tel kens opnieuw begon de collectie ve veegpartij, een schoolvoor beeld van naleven van een kleine, maar zeer nuttige burgerplicht. Bejaarde dame na ongeval overleden De 67-jarige mevrouw N. van B. de N„ die op eerste kerstdag bij het verlaten van een autobus op de Vlissingse Zeil- markt onder het voertuig is gevallen en door het achterwiel van de wegrijdende bus werd overreden, is zondagmorgen om half tien in het ziekenhuis „Beth- esda" aan de opgelopen verwondingen bezweken. Mevrouw Van B. woonde in Arnemuiden. ENQUÊTE OVER PLAATS KERMIS IN RENESSE DE KERMIS is voor de inwoners in de kom van Renesse liet onderwerp van een enquête geweest, die het gemeente bestuur heeft ingesteld. Er waren en kele klachten binnengekomen over over last, die deze „toeristen-kermis" zou opleveren. Daarom hebben b. en w. in alle brievenbussen aan de Lange Reke, Kromme Reke, Korte Reke en het be gin van de Hoogezoom een stencil laten glijden met de vraag: „Wilt U de ker mis in de toekomst op de oude plaats houden aan de Lange Reke? Of moet er naar een ander geschikt terrein wor den uitgezien?" Twintig inwoners op teerden voor handhaving van de tradi tie, dertien zagen de kermis liefst zo snel mogelijk voor hun deur verdwijnen en zeventien geënquêteerden gaven geen antwoord. Geen aanleiding dus om tot verplaatsing over te gaan. Wel heeft burgemeester jhr. R. J. H. Röell de raad toegezegd, dat het kermislawaai zoveel mogelijk zal worden beperkt. Bo vendien zal het rumoer, dat de toeris ten in de zomermaanden 's nachts nogal eens veroorzaken „het komt alleen doordat zij bang zijn in donker", schert ste de burgemeester worden inge toomd door bepaalde politiemaatrege len. Zo zullen voortaan alle vergunnin gen voor cafés, restaurants en andere gelegenheden eindigen om kwart voor twaalf 's avonds- Algemene vergadering van „Het Nederlandsche Trekpaard" De afdeling Zeeland van de Koninklijke vereniging „Het Nederlandsche Trek paard" houdt op maandag 28 januari a.s. de jaarlijkse algemene vergadering in de „Prins van Oranje" te Goes. Naast de bestuursverkiezing staat op het programma de bespreking van de verschillende keuringen. Verder zal van gedachte worden gewis seld over de Nationale Tentoonstelling. De algemene vergaderingen van de kringen Noord-Beveland, Schouwen- Duiveland en Walcheren worden gehou den op 3 januari, respectievelijk in de stadswijnkelder te Kortgene, het „Huis van Nassau" te Zierikzee en het Neder lands Koffiehuis te Middelburg. De kringen Tholen St-Philipsland en West- Zeeuwsch-Vlaanderen zijn op 5 januari ran de beurt met vergaderingen in het „Hof van Holland" te Tholen. „De Drui ventros" te St.-Philipsland en ,,'t Hof Koophandel" te IJzendijke. De kring Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen vergadert op 7 januari te Hulst in do „Koning van Engeland" en de kring Zuid-Beveland komt op 8 januari bijeen in „De Land bouw" te Goes. Poolse oudstrijder ten grave gedragen Zaterdag jl. vond in Vlissingen de bc- frafenis plaats van de Poolse oudstrlj- er, de heer Eljasz Wysocki, werkne mer van de N.V. Kon. Mij. „De Schel de", die tijdens de kerstdagen plotse ling is overleden. Achter de baar liepen In rijen van vier een veertigtal landgenoten van de over ledene, voor het merendeel leden van de Vereniging van Poolse Oudstrijders, alsmede enkele leden van de Poolse Volksvereniging. Aan het geopende graf werd in het Pools en daarna in het Nederlands het woord gevoerd door de secretaris van de Poolse oudstrijders, de heer B. Strenk, die er o.m. op wees, dat de overledene als een van de overwinnaars in de Slag om Monte Cassino reeds tij dens zijn leven de geschiedenis was in gegaan en dat zijn nagedachtenis zal voortleven tot in lengte van dagen. De driftsneeuw, die in de nacht van terdag op zondag hoge barrières had opgeworpen, heeft het zondag het open baar vervoer niét gemakkelijk gemaakt: lijnbussen liepen vast, zoals hier de lijn bus Vlissingen-Koudekerke op de Kou- dekerkseweg is gestrand. (Foto P.Z.C.) meentewerklieden; J. J. Pasnenier (brandweer), Geelhoed (rijkspoiltle), S. F. Alberts (personeel openbaar on derwijs en volksonderwijs), J. Deij (chr. volksonderwijs), J. Baljeu (muziekver eniging „Vlijt en Volharding"), en de heer F. Meijers namens de zwemvereni ging. Bij de vele geschenken was o.m. een schemerlamp, die de heer Van Gin kel namens het secretariepersonee) aan bood. 1 ([hide en jonge jenever "Pakt iedere dag Uw yj|H ifffiro OLIFANTje, de borrel die (f 9 H U „pakt". J. J. MELCHERS Wz. - SCHIEDAM Met ruim een uur vertraging zijn de laatste treinen uit Amsterdam zondag avond station Vlissingen binnengelopen. Treïnnummer 1150, die tegen half twaalf moest arriveren, kwam eerst te gen half één. Ook de laatste trein zou met een aanzienlijke vertraging Vlis singen bereiken. Oorzaak van de vertraging was de sneeuw op de spoorbaan en het groter aantal stopplaatsen op de route-Amster- dam-Vlissingen. De trein uit Amster dam vertrok al met veertig minuten vertraging. Daarbij stopte deze bij méér stations dan gebruikelijk om die tijd van de avond. Aan explosie ontsnapt BIJ KATS OPNIEUW AAN DE GROND Het Rotterdamse tankschip Pan-11 is aan een groot gevaar ontsnapt. Enige dagen geleden werd door het vissersvaartuig Yerseke 138 tijdens het vissen op de Noordzee een Engelse magnetische mijn op gevist. Ondanks het van de Ko ninklijke Marine ontvangen bevel om met het projectiel naar de rede In „Ons Dorpshuis" te Kruiningen Zeeuwen verloren van Belgische deelnemers Kruiningen heeft zaterdagmiddag voor de tweede maal een klinkend teen agerfestival beleefd. Op het podium van „Ons Dorpshuls" streden bijna twintig ensembles en solisten met geestdrift om de muzikale eer. Dat gebeurde onder het gehoor van een talrijk en meelevend jeugdig publiek. En van een kritische jury, die het ontreden van de Belgische zanger Gilbert Vereist uit Kapellen als het hoogtepunt van het festival kwalificeerde. Ilij kreeg voor zijn twee songs 225 van de maximaal te behalen 240 punten. De beste Zeeuw se prestatie kwam uit de mond van Anneke Leenmejjer uit Goes, die met 207 punten de vierde prys èn het „officieuze Zeeuwse kampioen schap" op haar naam bracht. Dat de prestaties van de deelnemers er ook muzikaal mochten zijn, bewezen de woorden van jury-voorzitter M. J. van den Bergen uit Kruiningen. „Wij konden een groot verschil met de vorige keer constateren," zo zei hij. „Het was een genoegen om naar de verschillende solisten en groepen te luisteren. Er werd beschaafd gemusi ceerd." Het optreden van zanger Gilbert Vereist en het ensemble „The Kontiki's" uit Kapellen in België gaf het door het concertfondscomité „Crescendo" ge organiseerde festival een internatio naal tintje. De overige deelnemers kwamen uit Zeeland of Noord-Bra bant. Om juryleden M. J. van den Bergen uit Kruiningen, J. van Sons- beek uit Bergen op Zoom en W. L. Harthoorn uit Goes in staat te stellen de prestaties genuanceerd te beoor delen, waren de deelnemers in twee klassen gesplitst: beginners en ge vorderden. Bij de beginners ging dt hoogste eer naar „The Swing Bro thers and Sister"" uit Goes. De uit gevoerde nummérs waren voor het merendeel gekozen uit het bekende teenagerrepertoire: „Paradiso", „Monsieur Sheila", „La Paloma", Lacuando calien ta la sol". De deel nemende teenagers werden geïntro duceerd door de heer J. A. J. Nieuwenhuilzen uit Kruiningen. Burgemeester A. Schipper van Kruinin gen verzorgde de prijsuitreiking. In een kort speechje bracht lijj de orga nisatoren zijn gelukwensen over met het succesvolle verloop van het fes tival. De heer Schipper zegde reeds bjj voorbaat de medewerking van b. en w. toe bij de organisatie van een volgend jeugdfestival. Voor het begin van de muzikale strijd had de voorzitter van het door de ge mengde zangvereniging „Crescendo' gevormde organisatiecomité, de heer L. Kerkhove, een openingswoord g< sproken. Hij bracht daarin het bc drijfsleven dank voor het beschikbaar stellen van de bekers en medailles voor de wedstrijd. sluiskil heeft zaterdag voor het eerst in de geschiede nis een nieuwe brandweerauto gekregen. De fabrikant .an de nieuwe trekkermanschappenwagen, de heer A. Ij. de Vin uit Terneuzen zelf ondercommandant van Ie brandweer in deze stad reed het fraaie en doel matige voertuig zelf voor de onlangs in gebruik ge nomen brandweerkazerne. Bjj de officiële opening van lil gemeentelijk gebouw, waarin ook het politiebureau on de trouwzaal zijn ondergebracht, werd nog enigs zins kritisch opgemerkt dat Sluiskil „het altijd heefi moeten doen met dc afdankertjes van Terneuzen". De 34 jaar oude spuit van Sluiskil, die ter vergelijkin; naast de nieuwe werd geplaatst, kan dus worden afge dankt. Brandweercommandant «I. Smles en z(|n mede hrandbestrijders waren uiteraard verheugd met de nieu we trekkermansohnppenwagen, die met do reeds eer der aangeschafte losse pomp. een moderne hluseenheid gaat vormen. van Vlissingen te stomen, liep het vaartuig de vissershaven van Co ll jnsplaat binnen. Vandaar heeft men toen het vaartuig naar de Oos- terschelde gedirigeerd, waar het werd geankerd. De bemanning ver liet het schip met zijn gevaarlijke lading. In de toen opstekende storm is het vaartuig van zijn anker geslagen en op drift geraakt. Door een vaartuig van de koninklijke marine werd de YE-138 opgepikt en naar de Zandkreek ge sleept. alwaar men de mijn buiten het vaarwater overboord zette en met boeien markeerde om hem later tot ex- plosta te kunnen brengen. Zaterdagmorgen werd door de beman ning van h.m. „Cerberus" hiertoe een poging ondernomen. Maar omdat de mijn precies op een mosselperceel lag. werd besloten om het projectiel bij gun stig watergetij naar een andere plaats te slepen. Zaterdagavond voer de sleepboot „Jenny-II" met het 700 ton metende en met zware stookolie geladen tank schip Pan-lJ van de N.R.V. op sleep touw de Zandkreek binnen, met be stemming Vlissingen. Hier is dc Pan- 11 uit haar koers geraakt, kwam bui ten de vaarroute en strandde op slechts enkele meters naast de mag netische mijn. Bij het vlottrekken is het vaartuig langs de markerings boeien van de mijn gesleept. Vaar tuig en bemanning werden voor een ramp gespaard. De opvarenden waren onwetend van de aanwezigheid van de mijn. De verdere reis van de Pan-11 ging toch niet zon der ongelukken, want juist voor de sluis van Kats geraakte het vaartuig andermaal buiten de vaarroute, liep aan de grond en bleef vastzitten. Ook de sleepboot Jenny strandde. Later bij afgaand water is de Pan-11 in de midscheep gebroken en dc stook olie loopt langzaam uit één der tanks buitenboord, wat een ramp voor de watervogels betekent. Men zal trachten vanuit Rotterdam zo spoedig mogelijk een leeg tankschip tc sturen om de la ding over te nemen. Besultaten De resultaten van het teenagerfestival zijn: gevorderden: Gilbert Vereist, Kapellen (B.) 225 p; The Mokes, Rucphen, 211 p; Joke Mutsers, Hoo- gerhelde 210 p: Anneke Leenmeijer, Goes 207 p: The Kontiki's, Kapellen (B.) 205; J. Blok. Kruiningen 203 p The Flying Electra's, Goes 200 p Frida Paacoal, Kruiningen 187',-; p, P. Roosendaal, Goes 178% p; A Pe- kaar, Vlissingen, 157 p; H, Meesters, Bergen op Zoom, 149p. Beginners: The Sing Brothers and Sister. Goes 203 p; The Electra Sisters, Goes 171 La p: Ineke de Leeuw. Goes 158 p: The Electric Strings, Hoogerheide 147 p; Erna Phnen. Hoogerheide 144 p: A Kools, Hoogerheide. 131'A p: The Spirits, Goes 131 p. In de avonduren was er in „Uns Dorps huis" een geanimeerd bal. „The Mokes" uit Rucphen zorgden v -1e muziek. Aanvaring voor Oostsluis te Wemeldinge Zaterdagmiddag ontstond er voor di Oostsluis te Wemeldinge een aanvaring tussen het Nederlandse motorschip „Dordrecht-8" en het Duitse motorschip „Rhenu8-95". De 800 ton metende Dor drecht-8 die 'eeg van Sluiskil op weg was naar Rotterdam, kreeg de 800 me tende ton geladen Rhenus-95 in de bak boordzijde, waardoor een gat in de scheepshuid ontstond juist boven de wa terlijn. Door de stoot van de aanvaring werd de Dordrecht-8 weggedrukt en kwam met de stuurboordzijde tegen een dukdalf. HierbU kwamen er sterke in deukingen In de huidplaat. De Rhenus- 95, die van Antwerpen op weg was naar Bazel kreeg geen noemenswaardige schade. Beide vaartuigen konden na on derzoek hun reis voortzetten. EXAMENS Aan de katholieke economische hoge school te Tilburg is geslaagd voor de examens kandidaats sociale wetenschap pen de heer J. de Blok te Terneuzen. (Advertentie) Vergelijk de kwaliteiten van verschil lende projectoren in onze collectie dan heeft U het beste antwoord. Met veel genoegen zullen wij U adviseren. GOES - VLISSINGEN - KRUININGEN RUSTIG WEER Op de meeste plaatsen geen neerslag van betekenis en lichte vorst. Zwakke tot matige oostelijke wind. maar in het zuiden en midden van het land aanvan kelijk weinig wind en plaatselijk mist. ZON EN MAAN Zon op 8.48 onder 16.38 Maan op 12.08 onder 23,21 ZON EN MAAN Zon op 8.48 onder 16.39 Maan op 12.32 onder

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 2