PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT GROOTSTE SNEEUWVAL SEDERT 1958 Treinenloop vertraagd, wegverkeer verlamd Levenslang voor Harry Seide! Driftsneeuw sloeg hoge barrières in Zeeland Ex-koning Leopold protesteert tegen „schandalige laster" V.M.-troepen staken strijd na de bezetting van Elisabethstad Musici weigeren medewerking aan T.V.-programma's Cuba verbindt een voorwaarde aan uitreisvergunning „Genoodzaakt zwijgen te verbreken' „Meest beledigende geruchten over mij versoreid" Herdershond valt drie mensen aan Tsjombe in Rhodesië dreigt Katanga in vuur en vlam te zetten Weinig verkeer - weinig ongelukken Enkele busdiensten uitgevallen Overal enige vertraging 205e jaargang - no. 307 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Directie: P. van de Velde. P. B. den Boer en W. de Pagter. Hoofdredactie: W.Leertouwer en G. A. de Kok. 0 Abonnementsprijs 62 cent per week, 8,00 per kw.franco per post 8,25 p. kw. Losse nummers 15 ct. 0 Bureaus: Vlissingen: Walstraat 58-60, tel 2355 (b.g.g. red. 3508/3546, adv. 3647/3643), Middelburg: Marat 51, tel. 3841 (b.g.g. red. 2078/3169, adv. 2375); Goes: Gr. Markt 2, tel. 6140 (b.g.g. red. 7853. adv 5213); Oostburg: tel. 2395; Temeuzen: red. tel. 2116, adm. tel. 2911: Zierikzee: red. tel. 2425 adm. tel. 2094. 0 Adv.pr. 27 ct. p. mm. Min. p. adv. 4.- Ingez. raed. 3 x tarief Kleine adv. (max. 8 regels) 25 ct. p. regel (min. 1,25). „Brieven bur. van dit blad" 25 ct. meer. Giro 359300 P.Z.C.. Middelburg. Maandag 31 december '62 Oud en Nieuw in Sluiskil Pagina 2 IN VEEL STEDEN VANDAAG GEEN BROOD EN GEEN MELK AAN DE DEUR Nederland is gisteren geteisterd door de hevigste sneeuwstormen sinds 22 januari 1958. De meeste sneeuw viel gisterochtend in het zuidwesten. In de middag klaarde het daar op en kreeg het noorden zijn deel. Overal in het land was het verkeer lamgelegd door de stuifsneeuw, die hier en daar duinen van hoger dan een meter vormde. De meeste belangrijke veerdiensten op de rivieren vielen uit. De spoorwegen hadden met grote moeilijkheden te kampen. De dienst Rotterdam-Amsterdam via Gouda en Breuke- len moest zelfs worden stopgezet. Busdiensten reden niet of reden met grote vertragingen. Omdat maar weinig automobilisten zich op de weg waagden, werden echter slechts weinig ongelukken gemeld. En dat ondanks de spiegelgladde wegen. Alle Waddeneilanden zijn moeilijk of niet bereikbaar. In verscheidene plaatsen zullen bakkers, melk- en groenteboeren vandaag niet bezorgen in verband met de sneeuw. Heel Europa deelde overigens in de sneeuwmisère. Engeland De koudegolf, die inzette op 23 de cember, had tot gisteravond half elf in Frankrijk in totaal 164 men senlevens geëist en in Engeland 148 mensen het leven gekost. In Duitsland waren 6 doden gemeld, in Italië 57, in Zwitserland 16, in Zweden 12, in Noorwegen 8 en in Portugal 3. Om zeven uur gisteravond meldde Zie rikzee een sneeuwhoogte van 17 cm, Woensdrecht en Soesterberg gaven 15 cm op, Eindhoven 14 cm, Vlissingen 12 cm en De Bilt 11 cm. In zuidwest Ne derland was op veel plaatsen op dat mo ment de storm geluwd en het sneeuwen opgehouden. In het noorden, waar nog niet meer dan 3 tot 4 cm sneeuw lag, heerste echter toen een waar noodweer. De winter heeft zich door de Engel se Kanaaldepressie de dooiwet niet laten voorschrijven. Met een krach tig hogedrukgebied boven Scandina vië als ruggesteun blijft de vorst in het zadel. Er is lichte tot matige vorst en later vooral in het noorden ook strenge vorst te verwachten. Aan de andere kant zal een. nieuwe Portugese storing het vorstgebied nogmaals op de proef stellen. De leden van de Nederlandse Toonkun- stenaarsbond hebben zaterdag tijdens een in Hilversum gehouden vergadering besloten om per 1 januari 1963 geen me dewerking meer te verlenen aan opna men en/of uitzendingen van de N.T.S. en haar componenten. Het hoofdbestuur van de N.T.B. staat volledig achter deze actie, aldus een communiqué van de N.T.B. Dit besluit om geen medewerking meer te verlenen aan televisieuitzendingen werd, zo ver volgt het communiqué genomen nadat bekend was geworden dat het de N.T.S. niet mogelijk is geweest om in de laat ste vijf maanden meer dan één bespre king te wijden aan de op 31 december 1962 aflopende tariefafspraak. De grie ven van de musici zijn o.a. dat de voor waarden waaronder wordt gewerkt een zijdig door de N.T.S. zijn vastgesteld. Er wordt een normale tussen beide par tijen gesloten overeenkomst gewenst. Voorts zijn de musici van mening dat de media televisie en radio scherp geschei den dienen te blijven. Het zg. onder ge- luidsomroepomstandigheden voor de te levisie optreden wordt door hen resoluut geweigerd. Verder ontbreekt volgens de leden van de N.T.B. een juiste honore ring van flitsen, reportages en herha lingen en is de regeling van reis- en ver blijfkosten hoogst onvoldoende. Ook be staat er geen enkele regeling in geval van ziekte. De musici menen dat al vorens lot uitbreiding van het t.v.-me- dium wordt overgegaan er eerst een overeenkomst dient te komen die de werknemers recht doet wedervaren. Voorlopig is er nog geen uitzicht voor (le Indiase vluchtelingen, die voor de Chinese troepen moesten vluchten, velen zijn in New Delhi beland. Ondanks de hulp van de inwoners, maken zij trieste dagen door. Op de foto twee vrouwen met kinderen, die in Ne 10 Delhi met hun schamele bezittingen een bivak hebben geïmproviseerd. Treurig staren zij voor zich uit. Groot-Brittannië is dit weekeinde het ergste door de sneeuwstorm getroffen. De Londense vliegvelden zijn onderge sneeuwd en de diensten zijn voorlopig gestaakt. Duizenden auto's staan verla ten tussen meters hoge sneeuwhopen. Gisteravond werden nog vier doden ge meld. Een spoorwegarbeider werd bij het schoonmaken van de rails door een trein doodgereden. Twee mannen stier ven toen zij zich uit de sneeuw wilden bevrijden en een Londense buschauffeur overleed in zijn ingesneeuwde bus. België In België spreekt men van de erg ste winter sinds vele jaren. Gisteren Alle Cubanen dio het eiland wensen te verlaten mogen vertrekken zodra de luchtverbindingen met de Verenigde Staten zijn hersteld- Dit werd gisteren omgeroepen door ra dio-Havana. De vluchten van de Ameri kaanse luchtvaartmaatschappij op Cuba werden bij de aanvang van de Ame rikaanse blokkade gestaakt. werden zeemeeuwen waargenomen bij Charleroi, 110 km van de kust alleen bij een zeer strenge winter komen deze watervogels zo ver land inwaarts. Reddingsploegen op het eiland Corsica, die zich een weg banen naar de plaats van een zaterdag verongelukt vliegtuig met basketbalspelers, hebben gisteren hun pogingen moeten staken door een hevige sneeuwstorm. Vandaag zal op nieuw getracht worden het wrak te be reiken. Het wrak is gisteren waarge nomen. Men heeft weinig hoop dat er van de 22 passagiers en drie beman ningsleden nog overlevenden zijn. Bij de zuidkust van Engeland zou een Nederlandse kustvaarder zijn gekapseisd. De reddingboot van Lizard en de Nederlandse sleep boot Utrecht hebben echter niets gevonden. Men twijfelt thans aan de juistheid van de melding van een Grieks schip, dat de kustvaar der had zien vergaan. Er werd geen Nederlands schip vermist, voorzover gisteravond bekend. Harry Seidel, de 24-jarige wieler kampioen, is zaterdag door een Oostduits gerechtshof in Oost- Berlijn tot levenslange gevange nisstraf veroordeeld. Seidel heeft meegeholpen aan het aan leggen van een tunnel onder de Berlijn- se muur. Hij was de eerste die in Oost- Berlijn boven de grond kwam. Daar werd hij onmiddellijk in de kraag ge grepen door Oostduitse politie die door verraad op de hoogte waren van de werkzaamheden en de gravers op stond de wachten. Seidel had van de tunnel gebruik willen maken om zijn nog in Oost-Berlijn wo nende moeder naar West-Berlijn te brengen. Seidel heeft zijn vrouw, de 23- jarige Rotraut, en hun twee jaar oude dochtertje André ook uit Oost-Berlijn gesmokkeld. Beiden wonen nu in West- Berlijn. De westelijke militaire bevelhebbers van Berlijn hebben in een gezamenlijke verklaring gezegd dat de straf welke Seidel gekregen heeft van het Oostduit se opperste gerechtshof „een belediging is voor de tradities van de westelijke we reld". In West-Berlijn heerst felle ver ontwaardiging over de straf, die kenne lijk een afschrikwekkend voorbeeld moet stellen. Ex-koning Leopold van België heeft aan het Belgische persbureau Belga de volgende verklaring doen toekomen: „Sedert 1951 is mijn gedragsregel steeds geweest, mij afzijdig te houden van het openbare en officiële leven, zonder daar om de gelegenheden te verzuimen, mijn ervaring inzake bepaalde wetenschap pelijke kwesties en mijn mogelijkheden aangaande zekere menselijke contacten in dienst t:e stellen van mijn land, voor welks vrede en voorspoed ik mij in het verleden de zwaarste offers heb ge troost. In ruil daarvoor meende ik normaal de vrede en de bescherming te mogen ge nieten, die onze gebruiken en onze de mocratische wetten aan een particulier persoon verlenen, en zoals deze, meen de ik in het bijzonder voortaan tegen bepaalde lastercampagnes beschermd te zullen zqn. Zoals gij weet, is deze hoop voortdu rend ijdel gebleken. Speciaal sinds enkele weken heeft de op schandaal beluste pers, weldra gevolgd door sommige belangrijke organen van de buitenlandse pers, naar aanleiding van mijn afwezigheid, die nochtans haar verklaring vond in een studie reis in het Braziliaanse Amazone gebied, terwijl mijn vrouw en mijn kinderen in onze residentie te Argen- teuil vertoefden, tegen mijzelf en mijn gezin een ongehoord hevige cam pagne ontketend en over mijn privé- leven de meest beledigende en schan dalige geruchten verspreid." Gezwegen Een grote herdershond heeft zaterdag in Naaldwijk drie mensen gebeten. Eén hen moest in een ziekenhuis worden opgenomen. De twee andere personen liepen minder ernstige verwondingen op. De hond werd afgemaakt. Gebleken is dat het dier niet aan rabies leed. Het slachtoffer van de hond was diens kortstondige eigenaar, de 31-jarige heer J. van der Zijde. Kortstondig, want hij in Rotterdam gekocht. De hond viel hem aan toen hij bezig was hem kunstjes te leren en beet hem in borst, armen en benen. Toen mevrouw Van der Zijde haar echt genoot te hulp kwam, viei de hond ook haar aan en bracht haar verscheidene beten toe. In haar angst opende de vrouw de buitendeur, waarvan de hond ge bruik maakte om de straat op te ren nen. De inmiddels gewaarschuwde politie ontdekte het dier al gauw. Toen men hem probeerde te vangen, vluchtte de herdershond achter een groep huizen. Daar viel hij een bejaarde man aan. Tenslotte kon de politie de hond om singelen, waarna adjudant W. C. van Leeuwen het dier met één pistoolschot afmaakte. DOEL VAN „DEFENSIEVE ACTIE" BEREIKT Bulldozers en sneeuwploegen moesten er zondag in Zeeland aan te pas komen om de wegen enigszins berijdbaar te ma ken. Hier effent een bulldozer het pad voor een tussen Vlissingen en Koude- kerke gestrande lijnbus. (Foto P.Z.C.) De Verenigde Naties hebben gisteravond bekendgemaakt dat de .defensieve actie" in Katanga is beëindigd en dat het doel bereikt is. Een gebied met een straal van 20 km rond Elisabethstad is bezet. Tsjombe zal naar Elisabethstad kunnen terugkeren wanneer hij dat wil, zo zei een V.N.-woordvoerder. Een woordvoerder van bet Britse ministerie van buitenlandse zaken in Londen zei gisteravond dat de V.N. aan Tsjombe persoonlijke veiligheid hebben gegarandeerd wanneer deze naar Elisabethstad zal terugkeren. De Britse regering hoopt, dat de onderhandebngen tussen Tsjombe en Adoela over de verdeling van de opbrengsten van Katanga spoedig kunnen worden hervat. Ierse V.N.-troepen veroverden gisteren de mijnbouwstad Kïpoesji, aan de grens tussen Katanga en Rhodesië, terwijl Ghanese soldaten dc stad Kamina bin- nëh enkele uren bezetten. Daarbij vie len enkele spoorwegbruggen hun onge schonden in handen. V.N.-vliegtuigen de den gisteren een aanval op het Katan- gese vliegveld by Ngoele en vernielden alle installaties en gebouwen en zes mi litaire toestellen. President Tsjombe 'luchtte naar Rhodesië. De V.N.-vertegenwoordiger Robert Gar diner zei gistermiddag dat de V.N. deze keer niet de fout zoudefl maken om in Katanga halverwege te stoppen. By de gevechten zijn twee Indiërs en twee Ethiopiërs gesneuveld en werden zes entwintig V.N.-soldaten gewond. Gardi ner uitte tegenover de Belgische am bassadeur in Kongo zijn voldoening over de Belgische technici in Elisabethstad aan de V.N.-troepen hebben verleend. De Zweedse vice-consul in Leopoldstad bedankte de V.N.-vertegenwoordiger voor de humane manier van optreden van de V.N.-troepen in Elisabethstad. VroBU' vermoord De Franse consul in Elisabethstad maakte echter in een nota in Leo poldstad bekend, dat een Franse vrouw in Elisabethstad zaterdag avond in haar woning door drie Ethiopische V.N.-soldaten werd ver moord. President Tsjombe had zich inmiddels per vliegtuig naar de Rhodesische hoofd stad Salisbury begeven, waar hij een onderhoud had met de Rhodesische pre mier, Sir Roy Welensky. Op een pers conferentie beschuldigde hij de V.N.- troepen van wreedheden en zei hij dat de Katangezen de tactiek van verschroei de aarde zullen gaan toepassen. Hij be schuldigde de V.N. ervan, de vijandelijk- Leider der Koerden, Barzani, gedood De legendarische hoofdman van de Koerdische opstandelingen, Mullah el Barzani, is na een scher mutseling met Iraakse troepen om het leven gekomen, aldus een be richt in de socialistische krant „Avanti", die in Italië verschijnt. Avanti schreef dat Barzani ernstig ge wond werd tijdens een recente ontmoe ting met Iraakse troepen en dat hij naar Turkije ontvluchtte om gevangenisstraf te ontlopen. Hier zou hij „enige dagen geleden" gestorven zijn. heden in Katanga begonnen te zijn. „U weet allemaal, dat de Verenigde Naties reeds lange tijd van plan waren ons aan te vallen". Volgens hem zijn bij de actie in Elizabethstad 75 negers gedood en ongeveer 300 gewond, en is het zie kenhuis verwoest. Rode-Kruisfunetiona- rissen meldden dat in Elizabethstad 50 burgers het slachtoffer zijn geworden van mortiervuur van beide zijden, en dat er waarschijnlijk nog meer zullen worden gevonden. Protest De Kongolese premier, Adoela, zou by de Britse ambassadeur hebben geprotes teerd tegen de houding van de Britse regering in de Katangese kwestie. De Britse regering had bij Thant aange drongen op onmiddellijke beëindiging van de gevechten in Katanga. Zes slachtoffers van gasvergiftiging ter aarde besteld Op de rooms-katholieke begraafplaats van de St.-CIemensparochie te Waal wijk zijn zaterdag de vijf leden van het gezin Trimbach (vader, moeder, eu drie kinderen) die in de nacht van 25 op 26 december door gasverstikking om liet leven kwamen, ter aarde besteld. Het zesde slachtoffer, de 7-jarige Hennie van Dalen, die bij de familie Trimbach logeerde, werd in Kaatsheuvel begraven. Velen in Waalwijk trotseerden de koude om van de droeve plechtigheid getuige te zijn. Bloemen en kransen bedekten de vijf kisten, die in één graf werden bij gezet. De kisten van de kinderen, twee dochtertjes van tien en vier jaar en een zoontje van acht jaar, werden gedragen door schoolvriendjes. De 600 zitplaatsen tellende St.-Clemens- kerk was bijna geheel gevuld toen pas toor Van den Brekel de solemnele mis las. Het parochiaal koor zong plechtig de vierstemmige mis van Pèrosi. Ook bij de begrafenis van het zesde slacht offertje in Kaatsheuvel was het mede leven en de belangstelling groot. VERBAZING OP DE „ROTTERDAM" De matrozen van de onderzeebootjager Rotterdam, die in de haven van Willemstad (Curacao) ligt, kwamen op het luisterrijke idee op tweede kerstdag een aantal verpleegsters te inviteren om gezamenlijk een prettige kerstavond aan boord van hun schip te vieren. De uitnodiging ging de deur int en op tweede kerstdag gingen bij het ziekenhuis veertig verpleegsters de deur uit, op weg een gezellige kerstavond door te brengen aan boord van de Rotterdam. Misschien was de uitnodiging niet al te duidelijk geweest en was niet met zo veel worden gezegd, dat er ook een dansje op het programma stond. Hoe het zij, de verpleegsters waren niet alleen... nonnen, maar ze gin gen bovendien naar het verkeerde schip. Op tweede kerstdag lag na melijk in Willemstad ook het passagiersschip Rotterdam van de Hol- land-Amerika Lijn op een toeristenreis, in de haven. De gezagvoerder van het zeekasteel keek zijn ogen uit, toen plotseling veertig nonnen aan boord stapten. Hij begreep wel niet wat de bedoe ling was, maar zonder te blikken of te blozen heette hij de nonnen welkom. Hij toonde hun het hele schip, zorgde voor verversingen kortom was de perfecte gastheer. Na enig gepraat over en weer kwam tot aller hilariteit de vergissing aan het licht. De gezagvoerder liet zich daardoor allerminst uit het veld slaan, want toen men aanstalten ging maken om te vertrekken, liet hij tien taxi's komen om de verpleegsters naar de „goede" Rotterdam te brengen. Hoe daar gereageerd is vermeldt de historie niet, maar wel dat men aan boord nog steeds spreekt van een „witte kerst". „Tot dusver heb ik gezwegen. Thans echter, wegens het bijzonder hatelijke karakter van de huidige campagneen aangezien geen enkele gezaghebbende stem zich spontaan in het openbaar heeft doen horen om de snoodheid en het on duldbaar karakter van dergelijke aan slagen op de eer van een familie aan de kaak te stellen, zie ik my dringend genoopt mijn terughoudendheid te laten varen. Sedert meer dan twintig jaar heeft mijn echtgenote mijn wel en wee gedeeld, dank zij haar heb ik een tehuis weer gevonden. Z(j heeft my geholpen om de kinderen die mij door koningin Astrid waren nagelaten op te voeden en zij heeft zich aan hen gewijd met een over gave en een tederheid die van hen ge maakt hebben wat zy thans zijn". „Nu die taak eenmaal vervuld is hebben mijn vrouw en ikzelf geen andere wens dan in vrede te leven, in de intimiteit van onze huiselijke kring te Argenteuil en ons te wijden aan werken van weten schappelijke, filantropische en sociale aard, waarvoor wy een grote belangstel ling koesteren. Ik verwacht niet dat die persoonlijke en schandalige aanvallen nu plotseling en voorgoed zullen ophouden, maar het was mijn plicht deze verklaring openbaar te maken. Ik was dat verplicht aan mijn eigen eer, aan die van mijn echtgenote en van mijn kinderen en aan die van mijn ganse' familie. Ik was dat ook ver plicht aan alle rechtgeaarde mensen, die de eerbied voor de persoon en het privé- leven nog steeds boven eventuele me ningsverschillen plaatsen". get. Leopold van België. ZEELAND deed het afgelopen weekeinde een beetje denken aan wat de t.v. met opmerkelijke regelmaat uit Canada en de Verenig de Staten laat zienbeelden van hoog opgewaaide sneeuwmassa's, ingesneeuwde auto's, ontwricht verkeer en door de sneeuw voort- ploeterende mensen. Hoewel de gemiddelde sneeuwval in Zeeland „slechts" tien tot twaalf centimeter bedroeg, kwamen plaatselijk doordat een felle, koude noordooster in de nacht van zaterdag op zondag de fijne poedersneeuw „driftsneeuw" opjoeg, sneeuw- barrières voor tot één meter hoog. Die barrières veroorzaakten hier en daar overlast: personenauto's en lijnbussen liepen vast, waardoor op enkele trajecten vertraging ontstond. De poeder sneeuw was zo fijn, dat ze overal in huizen, schuren en garages binnendrong. De spoorwegen hadden enige vertra ging: de treinen kwamen telkens iets te Iaat in Vlissingen binnen maxi maal twaalf minuten docli konden steeds weer op ty'd vertrekken Hoewel dus later op de dag rijks- en provinciale wegen door het werk van de sneeuwploegen wel berijdbaar waren, liepen 's morgens enkele auto bussen vast. Op de Koudekerkseweg onder Vlissingen kwam om kwart voor twaalf de lijnbus Vlissïngen- Koudekerke in een één meter hoge •sneeuwbarrière vast te zitten Een bulldozer bracht uitkomst. Dat was ook het geval in Kuitaart, waar eveneens in de morgenuren een lijnbus strandde. Aanzienlijk was de vertraging, die zondagmorgen op de lijn Middelburg-Domburg v.v. ont stond. Op deze lijn viel een bus uit; een andere autobus van Streekver voer Walcheren strandde bij Ter But- tinge. Ongelukjes Uitvallen van de busdiensten kwam alleen zondagavond op Schou- wen-Duiveland voor: om half zes vertrok de laatste R.T.M.-bus van Zijpe in de richting Westersebouwen. De dienst via Brouwershaven werd reeds in het begin van de middag stilgelegd, toen een autobus bij Noordgouwe was vastgelopen. Uit vallen van busdiensten kwam verder "opn zondagmorgen voor op "nkele trajecten op Noord-Beveland, waar in enkele dorpen de sneeuw zeer hoog was opgewaaid. Doordat alom in de provincie sneeuwploegen en bulldozers werden ingezet werd ook hier *s middags weer normaal gere den. Er deden zich zeer weinig ongeluk ken vóór: er was bijzonder weinig verkeer op de wegen in Zeeland de mensen waren zo verstandig, als het even kou de auto thuis te laten. Engele onbeduidende ongelukjes de den zich voor op de kruising Nieuwe Vlissingseweg-Poelendaelesingel te Middelburg. Er was slechts lichte materiële schade. Zondagmiddag om half twee slipte hier de personenauto van J. C. R. uit Middelburg, die ge sleept werd door de bestelwagen van de Middelburger A. H. v. V. De sleep botste tegen een verkeerszuil, die af brak. De personenauto gleed door en ramde zo ook de bestelwagen. Om drie uur kwamen hier twee personen auto's in botsing, met B. B. uit Mid delburg en W. V. uit Souburg als be stuurders. De eerste zag geen kans meer voorrang te verlenen en zo gle den de auto's op elkaar. Ook in dit geval was de sofeade niet groot. In Terneuzen slipte zaterdagmorgen op de oprit van de baileybrug over de Westsluis een truck met oplegger. Hoewel de zestien ton wegende la ding stalen damwanden begon te schuiven, bleef de schade beperkt tot een kapotte steunbeur van de op legger. Wel was de slippartij oorzaak van enig oponthoud. In Tholen ontstond schade, toen in de omgeving van de Thoolse brug. onder het straatgedeelte „Onder de wal" een breuk was ontstaan in een waterleidingbuis en doordat het plaveisel werd ondermijnd over een lengte van veertig meter de grond begon te verschuiven en de rand van een betonnen oester put indrukte. Het loodswezen ten slotte zag zich genoodzaakt, door de aanwezigheid van ijs op het Veerse Meer, de licht boeien „te doven", m.a.w. voordat het kruiend ijs dit kan doen, zijn de lantaarns uit de boeien verwijderd. De vorst is het afgelopen weekeinde in Zeeland niet streng geweest. In de nacht van zaterdag on zondag daalde, de temperatuur tot vijf graden onder nul, zondag was de temperatuur overdag drie graden onder nul en om zes uur 's middags steeg het kwik tot slechts één graad onder nul om in de loop van de avond weer tot twee graden onder nul te dalen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 1