Westerschouwens raadhuis nu in „aanvaardbare schets" gereed Raadsleden konden zich indruk vormen van hm toekomstige zetels AGENDA WALCHEREN RAAD WESTKAPELLE AKKOORD MET GEMEENTEBEGROTING 1963 MEER AANDACHT EN ZORG VOOR ZWAK- EN A-SOCIALE GEZINNEN KERKDIENSTEN adverteren In de P.Z.C. ZATERDAG 29 DECEMBER 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Twee jaar na de herindeling WESTERSCHOÜWEN heeft nog net voor het moment, dat de herin deling van gemeenten op het eiland haar tweede jaardag beleeft, een aanvaardbaar bouwplan voor het nieuwe raadhuis in Haamstede op tafel. Vrijdagmorgen kon burgemeester jhr. R. J. H. Q. Röell de schets, waarover tussen b. en w. en architect ir. P. J. 't Hooft te Goes in grote lijnen overeenstemming is bereikt, aan de raadsleden tonen. In de langzamerhand wat sjofele vergaderzaal op de bovenverdieping van het oude raadhuis konden de heren zich zo een indruk vormen van hun toekomstige „zetels" op ongeveer dezelfde plaats. Want zoals bekend komt het nieuwe gebouw aan de Haamsteedse Ring tegenover de kerk te staan, wanneer daar de puinhopen van het te slopen huidige raadhuis zullen zijn geruimd. Riet een aantrekkelijke frontbreedte, mogelijk door links en rechts van het pand een gebouw aan te kopen, krijgt de grote gemeente Wester- schouwen dan de beschikking over een modern, comfortabel en effi ciënt ingedeeld en ingericht com plex. De thans ontworpen schets is voor het college van b. en w. „een goede basis voor verdere verfijnin gen en detailwijzigingen". Schooïdammen in Vlissingen De uitslagen van de 2e ronde in het kerstdamtoernooi voor de Vlissingse schooljeugd luiden als volgt: Vlissingse schoolverenigingGerefor meerde school 73, St. Jozefschool II Jan Ligthartschool 28, St. Petrus- school IIBonedijkeschool 100, Pr. Naereboutschool IIVincent van Gogh- school 19, Pr. Bernardschool IISt. Jozefschool I 61. St. Paulus uloschool IISt. Petrus- school I 55, OranjeschoolFr. Naere boutschool I 100. St. Paulus uloschool IPr. Bernardschool I 8—2, Gerefor meerde schoolSt. Jozefschool n 64, Jan LigthartschoolSt. Petrusschool II 10—0. Pr. Bernardschool IVlissingse school vereniging 55. Fr. Naereboutschool II St. Paulus uloschool I 0—10, St. Pe trusschool IOranjeschool 28, Vin cent van Goghschool—Pr. Bernardschool II 82, BonedijkeschoolFr. Naere boutschool II 82. St. Jozefschool ISt. Paulus uloschool 55, Vlissingse schoolverenigingSt. Jozefschool II 82, St. Petrusschool II Gereformeerde school 46. Fr. Nae reboutschool IIJan Ligthartschool 1— 9, Pr. Bernardschool IIBonedijke school 46. St. Paulus uloschool IIVincent van Goghscholo 64, OranjeschoolSt. Jo zefschool I 64, St. Paulus uloschool ISt. Petrusschool I 46, Prins Bernardschool IFr. Naereboutschool I 10—0. De entree van het in strakke lijnen op te trekken gebouw zal worden ge vormd door een bordes. Links van de ingang is een gedeelte ontworpen voor het onderbrengen van het administra tieve apparaat secretarie, burgerlij ke stand, financiën en gemeente-ont vanger en aan de rechterkant van de entree zullen een kamer voor bur gemeester en secretaris worden inge richt met vergaderruimte voor het col lege van b. en w. Een ruime kelder zal worden gereserveerd voor centrale ver warming en een post voor de B.B. De bovenverdieping krijgt een meer repre sentatief karakter. Een royale raadzaal aan de voorkant met een vouwwand, die het zal mogelijk maken deze ruimte naar believen te vergroten. Op die ma nier krijgt het gemeentebestuur een waardige gelegenheid voor het ont vangen van gezelschappen. Verder ko men op de bovenverdieping een kantoor met tekenkamer voor de (gemeente) opzichter en een kleinere vergaderzaal. Op het bouwterrein is bovendien nog een mogelijkheid geschapen voor het onderbrengen van de brandweerauto. Zo snel mogelijk zal thans worden ge werkt voor het opmaken van een defi nitief plan, dat dan bij de bevoegde in stanties kan worden ingediend. Schooïdammen in Middelburg Het jaarlijkse school-damtoernooi te Midelburg is donderdag met een 100-tal deelnemers begonnen. De uitslagen van de donderdag gespeel de wedstrijden zijn: Groep I: ulo Olmenlaan I-chr. h.b.s. n 6-4; ulo Olmenlaan m-rijkskweekschool 2-8; rijkskweekschool-ulo Olmenlaan I 3-7; chr. h.b s. II-ulo Olmenlaan in 4-0. Groep Htechnische school-chr. h.b.s. I 2-8; ulo Olmenlaan U-ulo D'warskaai 0-10; chr. h.b.s. I-ulo Dwarskaai 8-2; technische school-ulo Olmenlaan II10-0. Lagere scholen: groep A: rijksleerschool-openb. lagere school 't Zand U 9-1; herv. school t' Zand U-r.-k. 1. school 8-2; openb. 1. school 't Zand II- r.-k. lagere school 6-4; rijksleerschool- herv. 1. school 't Zand II 2-8; herv. 1. school 't Zand II-o.l. school 't Zand II 4-6; r.-k. lagere school-rijksleerschool 10-0. Eindstand groep A: 1. herv. lagere school 't Zand II; 2. openb. lagere school 't Zand II; 3. r.-k. lagere school; d. rijksleerschool, (naar bordpuntenge- middelde. Groep B: herv. school Zuidsingel-o.l. school 't Zand I 3-5; chr. 1- school Ol- menlaan-hcrv. 1. school 't Zand I 3-7. VOOR HET NIEUWE BOEKJAAR loonstaten - registers - ordners - rekeningkaarten en controlebladen voor doorschrijfboekhouding voorraadkaarten - bedrijfsformu- lieren - notulenboeken - kantoor agenda's - accountspapier - inven- tarisatieblocs - hangmappen - stofmappen en alle andere hulp middelen voor uw administratie J Vlissingen, telefoon (0184) 2733 (Advertent lej Zondagsdienst Taxi's Middelburg T.C. WALCHEREN, tel. 3200 VAN DOESF.LAAR, tel. 2158 VANDAAG. Middelburg City: De overval. 19 en 21 uur, n.l. Electro: Geronimo, de laatste der Apnehon, 19 en 21.15 uur, 14 Jaar. Burgerzaal stadhuis: Expositie Zeeuwse kunstenaarskring, 1411 uur. Van Ben- them en Jutting: Expositie De Lussanel, 918 uur. De vier windekes: Expositie ceramiek, etsen en gravures Van Gelder, 918 uur; De Schakel: Oudeja.irsbul- masQue met Lazy River Six. 20 uur. yiisxliiKcu Alhambra. De overval, 20 uur, a.l Luxor: The magnificent seven. 19 en 21 uur. 14 jaar, Vakantiebesteding voor de schooljeugd: 's morgens om halt tien. Noorder Kapel: AU Ben Lux: Geretor- meerd Jeugdgebouw: Talentenjacht: Don Bosco: Film Trouwe kameraden: Haven- dorp: Film Cees de zoon van de stroper. Goes Grand: Het zwaard van Zorro. 19 en 21 uur, 14 janr. Bergen op Zoom - Roxy: Matrozen tn ny lons. 18.45 cn 21 uur, n.l. Luxor Cafe Oriental. 18.45 en '-1 uur. n.l. Tcmeuzen Luxor. Zondige itetde, 20 uur, 14 laar. Coneertgehouw: Tarzan en Ta nya. 20 uur. 14 Jaar Oosthurg Ledeltheater: blue Hawaii, 19 cn 21 uur, a.l Sas van Gent Olympiatheater: De stalen klauw. 20 uur. 14 Jaar llulst Bloseoopgebouw. Eddie houdt van vrouwen, 20 uur. 14 jaar. Axel Het Centrum: Een engel In huls. 18,30 uur, a.l. Het Centrum: Koorts In het bloed. 21 uur, 18 Jaar. IJ/.cndijUe Hofzlchttlteater: Via Mala, 20 uur, 18 Jaar. BrcKkcns Catitnobloscoop: De man van Tanger, 20 uur, 14 Jaar. Zlcrlk7.ee Concertzaal: De onverzoenltj- ken, 20 uur. 14 Jaar: IJsbaan: schaats wedstrijden over 140 meter. 13,30 uur, Haamstede Bioscoop Bom: De dochter van de woestijn, 20 uur. 14 laar. St.-Maartensdijk Bioscoop ..De Gouden Leeuw": Roekeloos avontuur In Alaska, 19.30 uur. 14 Jaar. MORGEN. Middelburg City: De overval, 15. 19 ei uur, a.l. Electro: Geronlmlo. de laatste der Apachen, 15.30 cn 19.30 uur. 14 Jaar Burgerzaal stadhuis: Expositie Zeeuwse kunstenaarskring, 1417 uur Vlissingen Alhnmbru: De overval. 14.30 cn 20 uur. a.l. Luxor: The magnificent se ven. 15. 19 cn 21 uur. 14 Jaar. Goes Grand: Met de drie Stooges de lucht tn. 15 uur. a.l. Grand: Het zwaard van Zorro. 19 cn 21 uur. 14 laar Bergen op Zoom Roxy. Matrozen in ny lons. 14.30. IC.30, 18.45 en 21 uut. a.l. Luxor: Cafe Oriental, is. 18.45 en 21 uur. Tcrncuzcn Luxor: Vrijgezellenpara.ius. 14 uur. a.l Luxor: Zondige lietde, 1630 en 20 uur. 14 jaar. Coneertgehouw. I arzati cn Tanya, 20 uur. 14 laar llulst - Bioscoopgebouw De dikke en de dunne zetten de stad op stelten. iö uur. a.l. Bloseoopgehouw Eddie houdt van vrouwen. 17.15 en v uur. 14 laar Sns van Geril - Olympiatheater De stalen klauw. 14,30 uur. n.l. Olympiatheater. Sappho, do venus van Lesbos, 17 en 20 uur. 14 laar. Axel - Hei Centrum: Een engel in huls. 15.45 uur, a.l. Het Centrum: Koorts In het bloed, 20 uur, tb Juni. Ooslburg - Ledeltheater: Jerry als huis knecht, 14 uur, n.l Ledeltheater Blue Hawaii. 18.30 en 20 uur. a.l. IJzcndUke - Hofzlehtthenter: Luchtig en kluchtig, 17 uur. alle leeftijden. Ilot- zlehtthonter: Via Mala, 20 uur. 18 Jaar. Bresltens - Cnslnobloacoop: Supermarkt der Marine. 18 en 20 uur, alle leeftijden. Zlerlkzee - Concertzaal: Alles de lucht In, 15 uur, alle leeftijden: De onvcrzocnllj- ken, 20 uur. M Jaar. MIDDELBURG Uitslag gezelligheidsrit M.A.C. „De Zeeuwen" Motor- en Autoclub „De Zeeuwen" te Middelburg organiseerde tweede kerst dag de jaarlijkse kerstgzelligheidsrit. Ondanks de minder gunstige weersvoor spellingen was de deelname zeer goed. Er waren 164 inschrijvers. Ook nu waren er voor de deelnemers velerlei opdrachten te vervullen, waar onder gezelschapspelen als sjoelen, trek- biljart, ringgooien enz. enz. Op één der controleposten kregen de deelnèmers een kop chocolademelk aangeboden. De start en finish van de rit (oO km) was „De Eendracht" te Middelburg, waar ieder een prijsje in ontvangst kon nemen. De (gedeeltelijke) uitslagen waren als volgt: Bestuurders: 1. M. de Klerk. Vlissingen; 2. A. Poortvliet, Middelburg: 3. J. v Leerdam, Vlissingen: 4. D. v. d. Linden, Vlissingen; 5. A. Lichtendahl, Middel burg. Passagiers tot en met 12 jaar: 1. Piet Willeboordse; 2. Mario Wille- boordse; 3. Henk Duynhouwer; 4. Hans Duynhouwer; 5. H. Flipse. Passagiers boven 12 jaar: 1. B. v. Wouwe; 2 Maas; 3. mevrouw Minet; 4. A. v Linde; 5. J. v. Zetten. Officiële publikatie VI.IS8TNGF.N AFSTEKEN VAN VUURWERK De burgemeester van Vlissingen. gelet op artikel 52. tweede lid, der algemene politie verordening, brengt ter algemene kennis, dat ten aanzien van het afsteken van vuurwerk op 31 december 19(52 cn 1 januari 1963 de volgende regeling geldt: voor het gedeelte van de gemeente ge legen ten zuiden van de Coosje Busken- strant, het Betje WolffpleTn en de Aagje Dekenstraat (deze straten niet inbegre pen) cn ten westen van de Ooster- of Dokhaven geldt een algemene vergunning van 31 december 1962 19.00 uur tot cn met 1 Januari 1963 1 00 uur: voor net overige gedeelte van de gemeen te geldt een algemene vergunning van 31 december 19C2 13.00 uur tot en met 1 Januari 1963 1.00 uur. Evenwel zal het afsteken van vuurwerk niet geoorloofd zijn in de nabijheid van kerken en andere gebouwen gedurende de tijd. dat daarin godsdienstoefeningen worden gehou den. en evenmin in de nabijheid van zieken huizen. ZONDAGSDIENSTEN ARTSEN Middelburg: dokter W. Feikema. Dam 30. tel. 2993. Apotheek Middelburg: L. v. d Boo- gerd, Korte Delft 12. tel. 2789. Vlissingen: dokter C. C. Sluijler, Julianalaan ti. tel. 1225. Apotheek: J. H. Tan - Meyer, Schelde- itrant 26, tel. 2025. Vecre. Scrooskerke en Oostkapelle: dokter J, W. Oosterhotf, Markt 5 te Vecre, tel. 01181271. Koudekerke. Zoutelando en Westkapelle: dokter L. Sloos, Middelburg808traat 1 te Koudekerke, telel. 01185-231. ZONDAGSDIENSTEN OUD/NIEUW Middelburg: dokter R. Reicrse. Seisweg 29, 3466. Apotheek Middelburg: L. v. d. Boogerd, Korte Delft 12, tel. 2789. Vlissingen: dokter J. Vader, Badhuisstraat 106, telefoon 2472. Apotheek Vlissingen: J. H. Tan-Meyer, Seholdestraut 20. tel. 2025. Scrooskerke, Vee lt Oostkapelle: dokter J. W. Oosterhoff, Markt A 155 te Vecre, tel. 01181—271. /USS'NGEN Kerstfeest N.C.V.B. De afdeling Vlissingen van de N.C.V.B. vierde dezer dagen het kerstfeest. De bijeenkomst stond onder leiding van me vrouw v. Mourik-v. Rij. De kerstlitur gie werd verzorgd door mevrouw v. Mourik, mevrouw De Bruine en mej. Flipse. Voorts werd er door dames van de reciteerclub een kerstspel opgevoerd. Er werd een kerstcantate gezongen, door het koor. dat onder leiding stond van de heer G. Prins. Het orgel werd bespeeld door de heer Tuinman. De bij eenkomst werd besloten met het ge zamenlijk zingen van het „Ere zij God". De volgende vergadering van de N.C.V.B. is vastgesteld op 29 januari. De heer H. v. d. Berg zal dan spreken over het onderwerp „De vrije zaterdag" GAPINGE Kerstfeest zondagsschool De. kinderen van de hervormde zondags school te Gapinge vierden dezer dagen onder leiding van ds. De Boer in de her vormde kerk het kerstfeest. Na het zin gen van enkele kerstliederen vertoonde ds. De Boer kleurendia's naar aanleiding van de geboorte van Christus. Daarna vertelde ds. Do Boer het kerstevangelie. Daarna vertelde mevrouw De Boer een kerstverhaal. De kerstavond werd be sloten met dankgebed. Kerstwijdingsmiddag bejaarden De N.C.V.B. afdeling Gapinge hield met de bejaarden een kerstwijdingsmiddag. Verscheidene leden brachten enkele zangnummertjes en voordrachten. Ver der werd een gedeelte uit het boek „Eenzaam maar niet alleen" van Ko ningin Wilhclmina voorgelezen. BIGGEKERKE Zondagsschool nam afscheid van mevrouw Corbijn Dinsdag eerste kerstdag vierde de zon dagsschool in Biggekerke het kerstfeest. Na samenzang volgde een spelletje dooi de jongste kinderen. In de pauze werd getrakteerd, daarna vertelde Lies Schreyenberg het verhaal „De Boshut' Acht kinderen verlieten de zondags school en kregen van mevrouw Corbijn als afscheidscadeau een bijbeltje Tot slot nam ds. Odé afscheid van mevrouw Corbijn die het zondagsschoolwerk neer legt. Namens de kerkeraad kreeg me vrouw Corbfjn een boekebon. Twee kin deren gaven haar namens alle kinderen een plant en een boekebon. Mevrouw Corbijn bedankte ds. Odé en de beide meisjes en op verzoek van ds. Odé zon gen de kinderen en de aanwezige ouders gezang 263 1 en 5. BURGEMEESTER KOLFF OPENDE EXPOSITIE VAN PLUIMVEE EN KONIJNEN Burgemeester mr. B. Kolff van Vlis singen heeft vrijdagavond met een kor te toespraak de in een lokaal van de lagere technische school te Vlissingen ingerichte provinciale tentoonstelling van pluimvee, sierduiven en konijnen geopend. Deze expositie wordt verzorgd door de Vlissingse pluimvee, sierduiven en ko nijnenfokkersvereniging „Het Edele Ras" in samenwerking met de vereni gingen „Middelburg en Omstreken" en „Nut en Genoegen" te Souburg. Burgemeester Kolft sprak zijn waarde ring uit voor het vele werk. dat aan deze tentoonstelling is verricht. Van veel belang achtte hij, dat de mens die iedere dag mechanische arbeid doet zoals dat in Vlissingen veel voor komt zich in zijn vrije tijd aan een hobby wijdt, in dit geval dus de verzor ging van dieren. Burgemeester Kolff werd ingeleid door de heer W. de Kok, voorzitter van de tentoonstellingscom missie, die onder meer het belangeloos meewerken van de verenigingsleden aan de opbouw van de expositie aan stipte. Hij dankte in het bijzonder de directeur van de lagere technische school, de heer J. Moorman, die de lo kaliteit in het schoolgebouw beschik baar stelde. Deze mocht uit handen van de heer De Kok het boekwerk „Delta, poort van Europa" in ontvangst nemen. Tevens maakte hij de hoofdprijzen be kend. Uit de 462 inzenders van pluim vee, sierduiven en konijnen kwamen ne gen winnaars van de hoofdprijzen naar voren. De eerste prijs, een medaille aan geboden door H.M. de Koningin en Z. K.H. Prins Bernhard, ging naar de heer J. C. van Splunder te Souburg voor een witte kriel. Medaille van de minister van landbouw voor 't fraaiste hoen: de heer B. Mulder, Middelburg met een Red Hen. Medaille van de commissaris der koningin van Zeeland: de heer B. Mulder, Middelburg met oud-Hollandse meeuw. Beker voor het fraaiste konijn: de heer J. Nijssen. Souburg met Hava na (konijn). Beker voor het fraaiste grote hoen op één na:' de heer Karelse, Middelburg. Beker voor het fraaiste dwerghoen op één na: de heer H. Rid derbos, Gapinge. Zilveren medaille van de burgemeester van Vlissingen voor de fraaiste sierduif op één na: de heer M. C. Dominicus, Nieuwdorp- Zilveren plaquette van de P.Z.C. voor het fraai ste konijn op één na: de heer Jac. Pie- t-ens. Souburg. Medaille van het ge meentebestuur van Middelburg voor het fraaiste konijn op één na: de heer M. Kooiman, Souburg. Prijs voor de mooiste grote hoenders voor A. Rid derbos, Grijpskerke en de prijs voor mooiste krielen voor P. Simpelaar, Middelburg. De tentoonstelling is geopend op 28 de cember van 20 tot 22 uur, op 29 decem ber van 9 tot 22 uur en op 30 december van 9 tot 20 uur. RITTHEM Kerstsamenkomst De Ned. Herv. Jonge Kerk te Ritthem hield een druk bezochte kerstsamen komst onder leiding van ds- J. C. Nen- nie. Het eerste deel van de g.vond be stond uit een liturgie, waai-aan ver schillende jongeren meewerkten door Schriftlezing en declamatie, afgewis seld met zang. Na de pauze las de heer E. J. Klink een kerstverhaal, waarna ds. Nennie de avond met dankgebed sloot. Kerkvoogd herkozen In de Ned. Hervormde Kerk te Ritthem is tot kerkvoogd herkozen de heer W. Cevaal en zijn tot notabel herkozen de heren P. Daniëlse en P. Ovaa. SEROOSKERKE (W.) Cefa-film Dezer dagen vertoonde de C.F-A. te Se- rooskerke (W.) in het verenigingsge bouw de film „Het leven begint bij' 100" Deze film handelt over een 110-jarige die met zijn „zoontje" van 80 verschil lende avonturen beleeft. Uiteindelijk wordt hij een televisiester. Des middags was er een kindervoorstelling. De be langstelling was redelijk. GRUPSKERKE Uitvoering kinderkoor Het kinderkoor te Grijpskerke gaf de zer dagen de jaarlijkse uitvoering in het dorpshuis. Na de opening werd onder leiding van de heer F. Dronkers een uitgebreid pro gramma ten tonele gebracht. Voor de pauze waren er liederen, voor drachten en zang met guitaarbegelei- ding. Na de pauze volgden de stukjes „Koning Havermouth" en „Koos heeft keispijn", die werden opgevoerd onder leiding van mejuffrouw Jo Koets. Na dat nog enkele liederen waren gezon gen sloot de heer F. Dronkers de bij eenkomst met dankzegging. Pensioenregeling wethouders Pleidooi voor gekleed terne bij de brandweer „Gekleed tenue" voor de brandweer, een pensioenregeling voor de wethouders en een brandput in liet uitbreidingsplan kwamen vrijdagmiddag ter sprake bij de behandeling van de begroting voor L963 in de gemeenteraad van Westka pelle. Het raadslid P. K. van Rooijen (c.h.) informeerde naar de mogelijk heid van een pensioenregeling voor de wethouders van Westkapelle. Eventueel zou daaraan een wachtgeldregeling kunnen worden gekoppeld. De heer Van Rooijen voerde aan, dat een dergelijke regeling in verscheidene Zeeuwse ge meenten bestaat. Nadat diverse raadsleden er hun me ning over hadden gegeven, beloofde burgemeester Th. de Meester de zaak en w. nader te zuilen bekijken. De heer Van Rooijen stelde verder voor in het uitbreidingsplan „Noord" een brandkraan aan te leggen. Naar aan leiding daarvan kwam de aanleg van een brandput ter spraké, „of een mooie brandvijver in het midden van het plan", zoals burgemeester De Meester merkte. UITGAAN Voor de brandweer vond de heer Van Rooijen verder een „uitgaans kledij" noodzakelijk. „Is het niet beneden onze waardigheid, als de gemeente zelfstan dig blijft, die kleding niét te hebben zo vroeg hij zich af. Wethouder W. Ga- briëlse (p.v.d.a.) zag er praktisch wei nig nut in, voelde er meer voor de noodzakelijke kosten voor een eventuele verbetering van de werkkleding van de vrijwillige brandweer te gebruiken en Sociale zaken te Vlissingen VOORAL ACCENT LEGGEN OP VOORKOMING ERVAN „Hoewel in de gemeente Vlissingen het aantal zwaksociale en a-sociale gezin nen qua „aantal" niet verontrustend groot is, is liet niettemin zo, dat in het gemeenteüjk algemeen maatschappelijk werk in steeds ruimere mate aandacht en zorg aan deze gezinnen besteed wordt. Dientengevolge zal ook in de na bije toekomst de onmaatsehappelijk- heidsbestrijding een steeds duidelijker beeld tan actie in het geheel van het gemeentelijk maatschappelijk werk ver tonen, waarbij naast pogingen tot op heffing, vooral ook het accent gelegd zal worden op de voorkoming ervan". Aldus luidt een toelichting op de bijzon dere gezinszorg in het jaarverslag 1961 van de dienst voor sociale zaken te Vlis singen. „In deze preventieve zorg", zo vervolgt men. „waarbij de samenwerking met het kerkelijk en particulier initiatief on ontbeerlijk is, staat de gezinsbegeleiding centraal, om naast de nodige financiële hulp, adviserend en stimulerend bijstand Kerstviering Eerste kerstdag vierden de jeugdver enigingen in Biggekerke hun kerstfeest in de hervormde kerk. De liturgie werd verzorgd door de leden van de verschil len verenigingen. In de liturgie was op genomen het kerstspel „De Lichte Nacht". De leiding van deze goed ge slaagde avond berustte bij de dames Odé en De Wolf. De kerk was zeer goed bezet. Driedubbel feest in Middelburg TWEE JUBILEA BIJ N.V. WESTENDE Nieuwe fabriek van Fricorona In restaurant Wöhler te Middel burg waren vrijdagavond perso neelsleden van de firma N.V. Westende en de N.V. Fricorona bijeen om samen het jubileum te vieren van twee collega's. Voor de jubilerende radio- en t.v.-technicus de heer J. H. Noteboom, betekende dit tevens een afscheid, na ruim 35 jaar trouwe dienst aan het bu reau voor elektrotechnische instal laties N.V. Westende. De elektro- monteur J. M. Beun uit Vlissingen was bij dezelfde firma 25 jaar in dienst in het filiaal te Vlissingen. Het personeel van de koelmcubelenfu- briek N V. Fricorona, die nauw ver want is met de fa. Westende, was op dit jubileumfeest aanwezig om de op richting te vieren van een nieuwe fa briek aan de Sladsambachtweg te Mid delburg. De officiële opening van deze fabriek vindt plaats in januari, nu reeds Icon hef. personeel kennis maken met de directeur, de heer Pnyens uit Utrecht. Tussen dc gangen van het diner, dat dc jubilarissen was aangeboden, zorg de een amateur-cabaretgezelschap uit Middelburg voor vrolijke sketches, voordrachten en muziek. Drie leden van dit gezelschap, het trio X, brachten na het diner tot ver over twaalven dans muziek ten gehore. Dc beide jubilarissen werden toege sproken door dc directeur van de N.V. Westende. do hoor W Collette uit Mid delburg. Do heer Noteboom kreeg van hem con televisietoestel aangeboden. Een bijbehorende tafel ontving deze ju bilaris uit handen van zijn opvolger de heer J. J. v. d. Aa. die hem toesprak namens dc personeelsvereniging. De heer Beun kreeg van de directeur een radio en een centrifuge. Een jonge re collega, de heer A. van Vlaanderen, bood hem daarna namens de perso neelsvereniging een huiskamerlamp cn een theelicht aan. De vele beelden uit het „verleden" van de firnta, die het erelid de heer Wes tende opriep, vielen b\j de twee „oud gedienden" zeer in de smaak. De directeur van dc Fricorona sprak nog enkele woorden in het algemeen, waarbij hij opmerkte dat het personeel trot.x kan zijn op de groei van het be drijf en op de nieuwe fabriek, die een eind zal maken aan de ruimtenood. De twee jubilarissen, waren beiden zeer onder de indruk van de toespraken en de cadeaus; afzonderlijk dankten zij al len die dit grote feest mogelijk hadden gemaakt. ZONDAG 30 DECEMBER Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 ds. De Boer, 2.30 ds. Duisterhof, Arnentuiden 10 en 2.30 kand. v. d. Bank, Biggekerke 10 ds. v. Vliet, 7 geen dienst, Domburg 10 ds. v. Vliet, Gapinge 10 ds. Wage naar, Grnpskerke 10 ds. Duisterhof, 2.30 ds. Richard, Kleverskerke 10 ds. Van der Wind, 't Zandt 10.15 ds. Alte- na 19 ds. v. Herwaarden, Meliskerke 2.30 ds v. Herwaarden, Middelburg: Nieuwe Kerk 10 ds. Enker. 19 ds. Snoep 18.50 zingen. Engelse Kerk 10 wika Veenhoven (jeugdkerk), Oostkerk 10 ds. Van Santen. Nieuw- en St. Joosland 10 en 14.30 ds. Van Haarlem, Oost- en West-Souburg 10 ds. v. Herwaarden, 7 jeugddienst. Rehoboth 10 jeugdkerk. Koudekerke 9 ds. Rothfusz, 2.30 ds. Al- tena, 7 Lammercnburg geen dienst. Oostkapelle 10 ds> Oosthoek. 2.30 ds. Wagenaar, Ritthem 10 ds. Nennie, Se- rooskerke 10 ds. Wieringa, 2.30 ds. Wind, St. Laurens 10 ds. Kok, 14.30 ds. De Boer, Veere 14 ds. Wieringa, Vlis singen: St. Jacobskerk 10 ds. Van der Schoof. 17 ds. Kloosterman, 't Anker 9.30 jongerendienst, Jolianneskerk 9.30 ds. Kwast, 19 ds. Kloosterman, Haven dorp 10 ds. Kloosterman, Engelse Kerk 9.30 jeugdkerk. Vrouwenpolder 2 dr Kok, Westkapelle 2.30 ds. Oosthoek. school Davids 4 uur. Zoutelande 9.30 ds. Van Dullemen, 7 ds. de Jonge, jeugddienst. Geref, Kerk: Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Oosterhoff; Domburg 10 ds. v. d. Bom, 2.30 ds. Verschoor; Gapinge 9.30 ds. Van Ulden, 2 ds. Van Heesen; Grijpskerke 10 en 2.30 kand. Baafjens; Koudekerke 10.30 en 7 ds. Elshout; Meliskerke 10 ds. Van Heesen, 2.30 ds. Gommcr; Mid delburg, Hofpleinkerk 9.30 ds. Boonstra, 2.30 ds. Van Munster, 5 ds. Van Til, Noorderkerk 9.30 ds. Van Munster, 5 ds. Boonstra; Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. Visschcr; Oostkapelle 10 ds. Gontmer, 2.30 ds. Boot; Serooskerke 10 ds. Van Wouwe. 2.30 ds. Van Ulden; St.-Laurens 10 ds. Boot, 2.30 ds. Van Wouwe; Veere 10 en 2.30 ds. Groenen- berg; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Brinkman Vrouwenpolder 10 ds. Baar; Westkapel le 10 ds. Verschoor; Middelburg (Ned. Herv. Kerk 't Zand) 8.45 ds. Van Til; Zoutelande 10.45 ds. Wiskerke, 4 ere dienst. Geref. Kerk (Art. 31). Middelburg 8.30 en 4.30 ds. Wiskerke; Souburg 9.30 ds. Douma; Vlissingen 4.30 ds. Dounta; Vrouwenpolder 9.30 en 2.30 ds. Van Beveren. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 dienst Arnemuiden 9.30, 2 en 6 dienst; Meliskerke 9.30, 2 en 7 dienst; Middel burg 9.30, 2 en 6.30 dienst; Oostkapelle 10 cn 2.30 dienst; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 dienst; Westkapelle 9.30, 2 en 6 dienst; Zoutelande 10 en 2.30 dienst. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 9.30 en 7 ds. Van der Molen; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Brandsma. Evang. Luth. Gem. Middelburg 11.15 (Engelse Kerk) ds. Ten Rouwelaar; Vlis singen 9.45 dienst. Doopsgezinde Gem. Middelburg 7 uur. Leger des Hcils. Middelburg 10 en 7.30 Heïlssamenk,; Vlissingen 10 en 7.30 Heilssamenk. Evattg op G.G. Vlissingen (Kazerne Willem III) 10 en 5 de heer Van Tefj- Jingen. Volle Kvang. Gein. 10.30 dienst. MAANDAG 31 DECEMBER Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 7 ds. Duisterhof, Arnemuiden 7.30 kand. Bank, Biggekerke 7.30 ds. Odé, Dom burg 7 ds. v. Vliet, Gapinge 5 ds. De Boer. Grijpskerke 7 ds. Wagenaar, Kle verskerke 18 ds. Wieringa, Koudekerke 't Zandt 19.30 ds. v. Herwaarden, Melis kerke 7.30 ds. Rothfusz, Middelburg: Nieuwe Kerk 19.30 ds. Nauta, Koor kerk 19.30 ds. v. Santen. Nieuw- en Sint-Joosland 19 ds. Van Haarlem, Oost en West-Souburg 7.30 ds. van Duyn. Oostkapelle 7 ds. Richard. Ritthem 7 ds. Nennie, Serooskerke 7 ds. Wind, St. Laurens 19 ds. Kok, Veere 19.30 ds. Wieringa, Vlissingen: St. Jacobskerk 19 ds. Kwast, Kapel bejaardenhuis 19 ds. Pontier, Johanneskerk 19 ds. Van der Schoot, Havendorp 18 ds. Rothfusz, Vrouwenpolder 7 ds. De Boer. Westka pelle 7.30 ds. Oosthoek. Doopsg. Gem. Vlissingen 7.30 ds. Van Hamel. Herv. Evang. Westkapelle 7.15 de heer Faasen. Zoutelande 7 ds. Van Dullemen. Geref. Kerk. Arnemuiden 6 ds. Van Til Domburg 8 ds. v. d. Bom, Gapinge 7 ds. Boot, Koudekerke 8 ds. Elshout, Melis kerke 7.30 ds. Van Heesen, Middelburg Hofpleinkerk 7.30 ds. Boonstra, Noor derkerk 7.30 ds. Van Til, Oost- en West- Souburg ds. Brederveld, Oostkapelle 7 ds. Gontmer, Serooskerke 7.30 ds. Van Wouwe, St. Laurens 7/ds. Van Ulden, Vlissingen 7.30 ds. Verschoor, Vrouwen polder 7 ds. Baas, Westkapelle 6.30 ds. v. d. Bom. Koudekerke: 6.45 ds, Altena. Geref. Kerk (art. 31). Vrouwenpolder 7.30 ds. Van Beveren. Geref. Gem. Aagtekerke, Arnemuiden, Meliskerke,, Middelburg, Oostkapelle, Vlissingen en Westkapelle 7 leesdienst. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 7 ds. Van der Molen, Vlissingen 7.30 ds. Drechsler. Ver. van Vrijz. Herv. en Remonstr. Kring. Vlissingen 7 ds. Van Beek. Doopsg. Gent. Middelburg 19 mej. Bakker. Evang. op G.G. Vlissingen (Kazerne Willem 3) 7.30 de heer Van Peylingen. DINSDAG I JANUARI Ned. Herv. Kerk. Arnentuiden 10 kand. v. d. Bank, Biggekerke 10 ds. Odé, Kou dekerke 't Zandt 10.30 ds. v. Herwaar den, Middelburg Nieuwe Kerk 10 ds. Snoep, Engelse Kerk (4 jan.) oec. avondgebed 19.15. Oost- en West-Sou burg 10 ds. Van Duyn. Serooskerke 10 Wind, Vlissingen St. Jacobskerk 10 Kloosterman, Johanneskerk 10 ds. Rothfusz. Koudekerke 10 gemeenschappelijke dienst met gereformeerde kerk: ds. Al tena cn drs. Elshout. Herv. Eang. Westkapelle 9.45 de heer Faasen. Zontelande 10 ds. Van Dullemen- Geref. Kerk. Arnemuiden 10 ds. Domburg 10.30 ds. v. d. Bont, Gapinge 9.30 ds. Boot, Grijpskerke 10 ds. Els hout, Koudekerke 10 gemeenschappelij ke dienst, Meliskerke 10 ds. Van Hee sen, Middelburg: Hofpleinkerk 10 ds. Boonstra, Oost- en West-Souburg 9.30 ds. Brederveld, Oostkapelle 10 ds." Gont mer, Serooskerke 10 ds. Van Wouwe, St. Laurens 10 ds. Van Ulden, Vlissin- ;en 10 ds. Verschoor, Vrouwenpolder 0 ds. Baas, Westkapelle 9 ds. v. d. Bom. Geref. Kerk (art. 31). Middelburg 10 ds. Wiskerke, Vlissingen 9.30 ds. Dóuma. Gerei'. Gent. Aagtekerke, Arnemuiden en Meliskerke dienst, Middelburg 9.30 lees dienst. Oostkapelle 10 leesd., Vlissingen 10 dienst, Westkapelle 11 de heer fia- rinck, Zoutelande 10 dienst. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 10 ds. v. d. Molen, Vlissingen 9.30 ds. Drechsler. Evang. op G.G. Vlissingen (Kazerne Willem 3) 10 de heer Van Teijlingen. te verlenen in tal van aangelegenheden, de huishouding, het gezin en de samen leving betreffende. Een aantal overzich ten in het verslag geeft een beeld van de activiteiten van de dienst sociale za ken. Ten behoeve van 44 voogdijkinde ren werd aan niet door rijkssubsidie en ouderbijdragen gedekte verpleegkosten 17.399,47 betaald aan een vijftal voog dijverenigingen, waaronder de R.-K. Kinderbescherming in Zeeland en de vereniging „Kinderzorg" te Middelburg. In 1961 bedroeg het aantal personen, die geheel of gedeeltelijk voor rekening van de dienst voor sociale zaken in bejaar dentehuizen, verpleeg- en of rusthuizen werden verzorgd 198, het aantal ver- pleegdagen bedroeg 62.493 en de totale kosten beliepen een bedrag van 407.774,97. Voor rekening van dezelf de dienst werden in 1961 30 kinderen gedurende 7636 verpleegdagen in inrich tingen en tehuizen opgenomen. De tota le kosten bedroegen 77.083,87. De kos ten voor specialistische hulp aan patiën ten voor wie ziekenfonds of verzekering niet meer betaalden. bedroegen 6241,70. Inkomsten daalden Ten gevolge van de op 1 maart 1961 in werking getreden wet tot beper king van het verhaalsrecht daalden de inkomsten uit bijdragen van on derhoudsplichtige verwanten ten aanzien van de hulpverlening aan thuiszittende bejaarden en in inrich tingen verzorgde meerderjarige al dan niet bejaarde ondersteunden in zeer belangrijke mate en wel van 51.764,02 tot 28.628,34. De totale ontvangsten in 1961 bedroe gen 149.870,34. Ter voorkoming van noodtoestanden werden gedurenae het verslagjaar voorts meerdere voorschot ten verstrekt. Dit betrof in hoofdzaak Ipverlening aan hen. die aanspraak maken op een uitkering krachtens de ziektewet, wachtgeld- en werkloosheids wet of ongevallenwet. Er werd in 1961 voor 70.322,18 aan voorschotten ver strekt. Afgelost werd voor een bedrag van 66.632,91 en het saldo per 31 de cember 1961 bedroeg 16.035.79. Burgemeester De Meester had intus sen becyferd, dat dergelijke „mooie kleren" de gemeente op 3000, totaal 200,per pak) zou ko men, meende, dat zoiets voor de grote gemeenten met een beroeps brandweer wel nut had, vond het voor Westkapelle „wel een beetje Duits" en achtte de vrijwillige brand weer een „utiliteits- en geen parade- instelling". B. en w. zullen de zaak nog eens overdenken. De raad keurde ten slotte de sluitende begroting voor 1963 zonder hoofdelijke stemming goed, waarbij de heer J. de Visser (s.g.p.) liet aantekenen te heb ben gestemd tegen de verzekeringspos- ten van de gemeentebegroting. CIJFERS De begroting is sluitend met op de ge wone dienst een totaal aan inkomsten en uitgaven, inclusief het verreken- hoofdstuk, van 737.828,45 en een post voor onvoorzien van 9.106,65. De in komsten van de kapitaaldienst zyn 1.680.372,47 en de uitgaven bedragen 1.940.376,99. De kapitaaldienst heeft dus een nadelig slot van 260.004,52. Burgemeester De Meester meende de gemeentebegroting „met tevredenheid te kunnen aanbieden". Kapitaallasten voor grote objecten heeft Westkapelle niet, aangezien deze de laatste jaren zqn gefinan cierd met een rijksbijdrage in de oorlogsschade. Er zijn ook geen pro blemen bij uitvoering van openbare werken in uitbreidingsplannen, wél is dit in de toekomst mogelijk bij de aanleg van een sportterrein in het structuurplan „Noord". Op de kapitaaldienst is één werke lijke kapitaaluitgave geraamd 12.000 voor architectenkosten en renteverlies van het recreatieplan „Joossesweg". De raad ging tevens akkoord met de begroting voor het woningbedrijf 1963 en met de begroting voor het burgelijk armbestuur voor 1963. De gemeente lijke subsidie voor de laatste instelling is voor 1963 32.000, dat is 5500, meer dan vorig jaar. Een straat, lopend van de Molewal naar de Noordweg in het uitbreidingsplan „Noord" zal de naam „Koningin Wil- helminastTaat" krijgen. Dat is een idee an het zoontje van één der eerste be woners in deze straat, zoals burgemees ter De Meester zei. Bij de rondvraag stelde de heer J. de Pagter (p.v.d.a.) oor, de straten daar in de buurt te ver noemen naar leden van het koninklijk gezin, waarmee de raad instemde. Marktberichten VEILING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG december. Fruit: appelen: Goudrenetten 80-85 48. 75-80 47—49. 65-75 46—50, IID 38— 42. III fijn 41. UI grof 44—47. Golden Deli cious 75-80 78, 70-75 74. 65-70 68—71, 60-65 56, IID 37. Peren: Saint Remy III grof 29-32. Groenten: Witlof 1.13—1.42. Prei 45—88. Sla 411. Glasandïjvie 3598. Savooiekool 17 53. Veldsla 6581. Wgnpeen 4—14. Spruiten 1001,46. Knolselderij fr—16. Rode kool 727. Witte kool 5—10. Uien 28—31. EIERNOTERINGEN BERGEN OP ZOOM Eiernoteringen van de Coöp. Wouwse Melk inrichting Bergen op Zoom. Prijsklasse 0 21 idem I 20 cent, idem II 19 cent, idem III 18 cent, Idem IV 17 cent. VEILING BERGEN OP ZOOM december. Andijvie 4316. Sla 519. Sa vooiekool 10—24. Prei 28—79. Rode kool 14— 35, Witte kool 7—28. Witlof 27—1.16. Sprui ten 251,89. Boerenkool 1630. Waspeen 38—47. VEILING V.V.Z.B. GOES 28 december Groenten: per kg: Spruiten All 66—73, Bil 35—36. afwijkend 32—53 Prei AI 85—97, All 70—75. Witlof AI 123—127, All 115. BI 120, Bil 77—104. afwijkend 83— Rode kool All 14—27. Bil 24 Peen 9—16. Andijvie 55. Witte kool 21. Boerenkool II 29 40. Uien II 9. stek 35. Knolselderij 34. Per stuk: Knolselderij 29. VISMIJN COLIJNSPLAAT S december. 694 kg exportgarnalen 4,21— ,04. 25 kg schar. 132 kg sprot. 4 kg kabel- auw. 8 kg bot. 51 kg ongesorteerde vis. NAGEKOMEN ADVERTENTIE. Tot mijn leedwezen vernam ik het heen gaan van de heer C. L. J. VAN BEERS, op de leeftijd van 59 jaar. Voor de diensten aan mij bewezen zaJ hij steeds in mijn gedach ten blijven voortleven. H. J. Smits Sr. Retranchement, 25 december 1962. Heden overleed, tot on ze diepe droefheid, na een kortstondig lijden, onze geliefde behuwd zuster, tante en oud tante, mejuffrouw ELIZABETH LEEXHOUTS. in de ouderdom van 78 juar. Groede: Familie J. Verhage Breskens: Familie Wed. P. Leenhouts- Verplanke Groede. 28 dec. 1962. Voorstraat. De begrafenis zal plaatshebben op maan dag 31 december as., des namiddags 3 uur op de algemene be graafplaats te Groede. van Heden overleed in haar Heiland, in het zieken huis Oostwal te Goes, onze lieve vrouw, moe der, behuwd-, groot- en overgrootmoeder MAATJE VAN HEKKEN, geb. van Wijngen, In de ouderdom ruim 80 jaren. Oudelande: Mar. van Hekken Ellewoutsdijk: Mar. van Hekken C. van Hekken- de Broekert Goes: P. van Hekken L. van Hekken- de Smit Oudelande: St. van Hekken N. van Hekken- Meijaard Klein- en achter kleinkinderen. '62. Oudelande. 27 dec. Doelstraat 15. De begrafenis zal plaatshebben D.V op 31 december a.s. te 12 uur te Oudelande. PROVINCIALE STOOMBOOTDIENSTEN IN ZEELAND. DIENST KRUININGEN-PERKPOLDER. Door onvoorziene omstandigheden zullen op HEDEN zaterdag 29 december 1962 de 2 laatste reizen, op zondag 30 december 1962 alle reizen, op maandag 31 december 1962 de 2 laatste reizen en op dinsda~g 1 januari 1963 alle reizen, gemaakt worden door het m.s. Koningin Juliana. Gedurende deze perioden is de maximum toelaatbare hoogte van de voertuigen inclusief lading, 3.40 meter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1962 | | pagina 5